PDA

مشاهده نسخه کامل : تبدیل موفقیت آمیز Athlon II X2 240 به Opteron 1300

3dsat
29-11-09, 14:57
سلام و درود خدمت دوستان عزیزم

بالاخره بعد از کمی تلاش تونستم Athlon II X2 240 خودمو به Opteron 1300 تبدیل کنم .:party:

Only the registered members can see the link

برای نمونه با افزایش ضریب تا x17 روی فرکانس 3400mhz با ولتاژ 1.35v سی پی یو رو استیبل کردم .
متاسفانه چون کولر سی پی یو استوکه و در این حالت دما خیلی بالا میره به خاطر همین زیاد ریسک نکردم .:1. (26):
ولی خودمونیم الان جون میده واسه رکورد زدن . :Love-PCN~!:

vb_m
29-11-09, 20:54
منظورتون آنلاک بود یا رسوندن به ولتاژ و فرکانس opteron ؟

3dsat
29-11-09, 21:10
منظورتون آنلاک بود یا رسوندن به ولتاژ و فرکانس opteron ؟

درود
بله ، منظور آنلاک بود .:1. (27):

vb_m
29-11-09, 23:03
خوب مراحل کار ر فروم های خارجی نوشته شده
شما اگه زحمت بکشی و تجربیاتت رو واسه بچه ها بگی بدرد میخوره
وگرنه انجام اون چندان لطفی نداره

3dsat
29-11-09, 23:40
موقعی که سی پی یو Athlon II x2 240 آنلاک بشه نه هسته اضافی داره که فعال بشه و نه کش اضافی . تنها تغییری که صورت می گیره اینه که بصورت یه پردازنده Black Edition در میاد که می تونی تنها با تغییر دادن مالتی پلیر یا همون ضریب سی پی یو اقدام به اورکلاک آن نمود . البته نا گفته نمونه که به Opteron 1300 نیز تغییر نام پیدا می کند .
این نمونه آنلاک شدن مختص Athlon II x2 240 می باشد و از طریق فعال ساختن گزینه ACC ( Advanced Clock Calibration ) و تغییر تنظیمات آن صورت می گیرد . که این فرآیند نیز بستگی به مادربرد و سی پی یو دارد و یه جورایی به شانس بستگی داره !

من به صورت زیر آنلاک کردم :
وارد بایوس شده و گزینه ACC را بصورت زیر فعال کردم و با درصد های متفاوت امتحان کردم تا بالاخره روی یکی جواب گرفتم . البته نا گفته نمونه من این کار رو چندین بار تکرار کردم و به دفعات بعد از دیفالت کردن بایوس نیز دوباره تونستم سی پی یو رو آنلاکش کنم .البته نمیشه گفت روی یه درصد معین این کار انجام شد من چند بار روی 12- و چند بار هم با درصدهای دیگه به نتیجه رسیدم .
تغییر درصدها - ACC - All cores

3dsat
29-11-09, 23:48
وگرنه انجام اون چندان لطفی نداره

دوست عزیز لطفش به اینه که می تونی براحتی رکورد OC بزنی و به فرکانسهای بالا دست پیدا کنی اونم چی با یه سی پی یوی 65 واتی و ارزون در ضمن شما یه سی پی یوی Black Edition در اختیارتون قرار می گیره ! :1. (20):

germ
30-11-09, 12:37
اگر یکی از دوستان یه توضیح کوچولویی در باره آنلاک سی پی یو بده ممنون میشم

این طور که تو عکس دیده میشه فقط اسم سی پی یو تغییر کرده، نه باس و نه ضریبش تغییر کرده .. حالا چه تاثیری تو کارایی سی پی یو داره؟

جالبه که از سوکت +AM شده AM3 ؟؟!!

3dsat
30-11-09, 14:30
این طور که تو عکس دیده میشه فقط اسم سی پی یو تغییر کرده، نه باس و نه ضریبش تغییر کرده .. حالا چه تاثیری تو کارایی سی پی یو داره؟

دوست عزیز اگر دقت کرده باشین سی پی یوی Athlon II X2 240 به صورت پیش فرض دارای ضریب x14 و فرکانس کاری 2800mhz می باشد وهمچنین این ضریب ثابته و قادر به افزایشش نیستید .
ولی با آنلاک کردن اون تونستم ضریبشو از x14 به x17 تغییر بدم که نتیجه اون فرکانس کاری 3400mhz می باشد . مسلما متقابل با افزایش فرکانس ، کارایی نیز افزایش پیدا می کند .

germ
30-11-09, 20:24
دوست عزیز اگر دقت کرده باشین سی پی یوی Athlon II X2 240 به صورت پیش فرض دارای ضریب x14 و فرکانس کاری 2800mhz می باشد وهمچنین این ضریب ثابته و قادر به افزایشش نیستید .
ولی با آنلاک کردن اون تونستم ضریبشو از x14 به x17 تغییر بدم که نتیجه اون فرکانس کاری 3400mhz می باشد . مسلما متقابل با افزایش فرکانس ، کارایی نیز افزایش پیدا می کند .

توی عکس athlon و optron هر دو با ضریب 17 و فرکانس 3400 هستند .. با بالا بردن فرکانس باس هم میشه فرکانس سی پی یو رو بالا برد، حالا سوال من اینه که آنلاک کردن چه کمکی میکنه؟

K1LOU
01-12-09, 13:01
توی عکس athlon و optron هر دو با ضریب 17 و فرکانس 3400 هستند .. با بالا بردن فرکانس باس هم میشه فرکانس سی پی یو رو بالا برد، حالا سوال من اینه که آنلاک کردن چه کمکی میکنه؟
با سلام
مهمترين ويژگي سي پي يوهاي blak edition و extrem edition از amd و intel همين باز بودن ضريب مالتي پاير است که اور کردن اونها رو خيلي راحت تر مي کنه البته قيمت بالاتري هم نسبت به مدلهاي معمولي دارند و انتخاب اورکلاکرها است و باهاشون رکورد ميزنن البته اين دوستمون تونسته اين پردازنده رو به حالت همون پردازنده هاي be دربياره

اگر یکی از دوستان یه توضیح کوچولویی در باره آنلاک سی پی یو بده ممنون میشم
در مورد انلاک کردن هم بايد بگم بيشتر براي سي پي يو هاي 3 هسته اي amd است ( وشايد هم دو هسته اي . اينو نمي دونم) که يکي از هسته هاي ان غير فعال شده و يا در مورد سري athlon ii ها که cach l3 اونها غير فعاله .
و تلاش براي تبديل اين سه هسته اي به 4 هسته اي صورت مي گيره که در بعضي موارد موفقيت اميز بوده . البته فکر کنم به مادربرد و همچنين نوع خود سي پي يو هم بستگي داره
اين تايپيک اطلاعات کاملي در مورد انلاک کردن داره

چگونگي تبديل پردازند هاي 3 هسته اي فنوم به 4 هسته اي (Only the registered members can see the link)

چيزهايي بود که توي اين انجمن از اساتيد ياد گرفتيم اگه جايي اشتباه شد راهنمايي فرماييد