PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمايي براي اطلاعات در مورد شبكه

mrtng2009
27-11-09, 18:45
باسلام خدمت همه دوستان
در يك محيط آموزشي به شبكه اي نياز داريم كه 8 كلاينت را به سروري وصل كنيم به طوري كه اكثر نرم افزارها را فقط بر روي سرور نصب شده و كلاينت ها بتوانند از طريق سرور از اين نرم افزارها استفاده كنند (چون برخي از نرم افزارهاي ايراني به دفعات محدودي قابليت نصب دارند).
همچنين مي خواهيم اينترنت ADSL براي اين مركز بگيريم و از طريق سرور و با ID هاي مختلف در اختيار افراد قرار دهيم. اگر اينترنت را مستقيم share كنيم زماني كه فقط يك نفر از اينترنت استفاده مي كند مي تواند تمام پهناي باند دانبود را استفاده كند. بنابراين بايد از روشي استفاده كنيم كه پهناي باند را بين كلاينت ها تقسيم كنيم.
براي موارد ذكر شده علاوه بر يك سيستم قوي به عنوان سرور و سوييچ 16 پورت به سخت افزار ديگري نياز مي باشد؟ و كلا در مورد شبكه مورد نظر راهنمايي بفرماييد.
با تشكر

N@VID
27-11-09, 20:29
سلام :

شما باید از توپولوژی ستاره ای استفاده کنید ... به صورت یک سرور و چند کلاینت ...
به تعداد کلاینت ها کارت شبکه نیاز است و یک دستگاه هاب سوئیچ و مقدار مورد نیاز کابل Cat 5 و یک مودم ADSL با خروجی LAN
مودم 604 اسوس و مدلی مناسب است ...

برای محدود کردن حجم دانلو و پهنای باند و کنترل دائمی از نظر زمان استفاده کاربر ؛ فعال یا غیر فعال کردن
اجزا و ابزار ویندوز تا مانیتور کردن سیستم یوزر ها ... شما نیاز به خرید یک بسته نرم افزار مدیریت کافی نت دارید
قیمت هم در حدود 40 هزار تومان تا 100 هزار تومان است برای نسخه فارسی

mrtng2009
28-11-09, 08:57
[quote=N@VID;173675]
سلام :

به تعداد کلاینت ها کارت شبکه نیاز است و یک دستگاه هاب سوئیچ و مقدار مورد نیاز کابل Cat 5 و یک مودم ADSL با خروجی LAN

برای محدود کردن حجم دانلو و پهنای باند و کنترل دائمی از نظر زمان استفاده کاربر ؛ فعال یا غیر فعال کردن
اجزا و ابزار ویندوز تا مانیتور کردن سیستم یوزر ها ... شما نیاز به خرید یک بسته نرم افزار مدیریت کافی نت دارید
ممنون از راهنمايي شما
تقريبا همه مادربردها onboard LAN دارند كافي است يا براي هر كدام از سيستمها بايد كارت شبكه بگيرم؟
در ضمن يكي از دوستان به من گفت براي محدود كردن حجم دانلود به سخت افزار خاصي نياز دارم

nima_hl
28-11-09, 11:11
[quote=N@VID;173675]
سلام :

ممنون از راهنمايي شما
تقريبا همه مادربردها onboard LAN دارند كافي است يا براي هر كدام از سيستمها بايد كارت شبكه بگيرم؟
در ضمن يكي از دوستان به من گفت براي محدود كردن حجم دانلود به سخت افزار خاصي نياز دارم

برای سرور ممکنه نیاز داشته باشید یک کارت شبکه اضافه جهت اتصال به مودم adsl تهیه کنید ولی برای کلاینتها همون شبکه آنبرد کفایت میکنه :cool:

تا اونجائی که میدونم اون دوستتون اشتباه گفته بندویت منیجینگ یه سیکل نرم افزاریه :give_rose:

nasiban
28-11-09, 12:19
با عرض سلام خدمت دوستان

در مو دنیاز کاربری شما به نظر من سیستم وایرلس خیلی بهتره نیاز به هیچ گونه کابل کشی هم نداری .

یک روتر چند کاره برای سرور بگیر که توانایی های زیر رو داره و نهایتاً بهترین مدلش 200 تومن برات هزینه داره البته برای کار شما .

توانایی یک مودم ADSL و به اشتراک گذاشتن پهنای باند برای تمامی کلاینت ها به صورت وایرلس و 4 سیستم از طریق کابل شبکه .

توانایی یک سویچ برای شبکه کردن تمامی سیستم ها روی شبکه وایرلس .

شما فقط برای این کار باید روی تمام سیستم هاتون به غیر از سرور که از طریق کابل به روتر وصل میشه کارت شبکه وایرلس نصب کنید که قیمتش هم حدود 20000 تومن هست .

برای اینکه یتونید پورت های دانلود رو محدود کنید و به هر کاربر یک کد کاربری وحجم خاصب اختصاص بدید مثل کاری که شرکت های فروش ADSL میکنند باید روی سرورتون سیستم عامل Linux SentOS 5.3 نصب کنید و بعد روی سیستم عاملتون نرم افزار IBSNG نصب کنید تا این کارو براتون انجام بده که نصب اینایی که گفتم کاره کسی هست که به شبکه و پروتوکول های لینوکس آشنایی داده باشه .

و در ضمن برای انکه بتونید روی سرور سیستم عامل ویندوز و نرم افزارهای تحت ویندوز هم داشته باشید باید باید از نرم افزار VMWare Tools استفاده کنید .

N@VID
28-11-09, 20:25
سلام :

بنده گفتم کارت شبکه ، حالا اگر آنبرد باشه که چه بهتر و هزینه باز هم پاینتر می آید ...

برای محدود کردن حجم دانلود نیازی به سخت افزار نیست و همون برنامه مدیریت کافی نت می تونه با حجمی که مدیر براش تعریف می کنه
به یوزر ها سرویس بده ... همچنین توانییش رو داره برای هر کیلوبیت دانلود بیشتر هزینه تعریف بشه ...

سوء تفاهم نشه ! ولی با شبکه وایرلس موافق نیستم ... چرا که هر کسی که کار شبکه کرده باشه می دونه که ارتباط
کابل بمراتب با کیفیت تر و پر سرعت تر از وایرلس است ...
یکی دیگر از نقایص شبکه وایرلس ، هر چه از مودم دورتر باشید سرعت و کیفیت ارتباط افت بیشتری می کند ...
کارت وایرلس تقریبا 4 برابر کارت شبکه قیمت دارد و باید برای هر یک از سیستم ها خریداری شود ، در حالی که کارت شبکه در اکثریت مادربرد ها بصورت آنبرد وجود دارد !

تنها نکته مثبتی که دارد این است که در مکانهایی که کابل کشی امکان ندارد براحتی نصب می شود

شما اگر از نظر سخت افزاری کراتون انجام شد ؛ بفرمایید من سعی می کنم از نظر نرم افزاری شما رو یاری خواهم کرد
چند روز پیش 20 سیستم در توپولوژی ستاره ای شبکه کردم بوسیله یک سرور و هاب سوئیچ و عالی شد .

چند مدل قطعات و قیمت های حدودی آن ها ...

هاب سوئیچ D.Link و 8 پورت ارتباطی : قیمت حدود 28 هزار تومان Only the registered members can see the link

مودم 604 اسوس نیز حدود 75 هزار تومان
کابل Cat5e متری حدودا 150 تومان
22 عدد سوکت کابل و کاور نیز حدودا می شود 2 هزار تومان

کارت شبکه دی لینک حدود 7 هزار تومان و کارت وایرلس حدود 38 هزار تومان !

نمایی از توپولوژی ستاره ای :

Only the registered members can see the link

N@VID
28-11-09, 20:33
سلام :

ارائه کنندگان نرم افزار مدیریت کافی نت :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

برای دانلود برمامه Antamedia Internet Caffe 4.9.3 به لینک زیر مراجعه کنید