PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در نصب رم 2000

Khornaf
26-11-09, 20:05
سلام

من سیستم زیرو خریدم :party:

cpu intel i7 860
mother board asus P7P55D Deluxe
vga sapphire 4670 1gb dd3
ram G.Skill 4GB(2x2gb) 2000 cl9
Only the registered members can see the link

ولی با سرعت رم به مشکل خوردم و سیستم انو به اندازۀ اصلی خودش نمیشناسه ...

لطفا بهم بگید چی کار باید بکنم که با سرعت اصلی به سیستم معرفی کنم.

در ضمن این رم ها یک فن هم داشت که من نگرفتم اگه نیازی به این فن ها هست بگیرم...

و سیستم عامل من در حال حاضر xp sp3 32bit هست

در آخرم میخواستم بدونم که با چه برنامه هایی سیستم باید تست کنم و چگونه over clock و تست کنم که پایدار باشه و به سیستم فشار نیاره , فن cpu برای خودش هست و کیس من هم cooler master haf 932 و پاور 900w

nasiban
26-11-09, 23:28
دوست عزیز سرعت رم در این برنامه به صورت DDR نمایش داده میشه برای اینکه سرعت کارکرد رو محاسبه کنید باید مقداری که به شما نمایش داده میشه 668.7 رو در عدد دو ضرب کنید که مقدار 1337.4 خواهد بود و این عدد یعنی استاندارد 1333 . حال چرا رم های 2000 مگاهرتز شما در این فرکانس کار میکنند چون پردازنده شما در حالت کار عادی از این فرکانس جهت تبادل اطلاعات با رم پشتیبانی میکند . اصولاً وقتی میتونید از نهایت فرکانس رمتون استفاده کنید که پردازنده رو اورکلاک کنید که این عمل توسط افزایش فرکانس مرجع صورت میگیرد که باز این بحث شاخه های زیادی خواهد داشت برای پیگیری این قضیه به بخش اورکلاک پردازنده مراجعه کنید .

جهت اورکلاک حتماً فن پردازنده رو عوض کنید و به نظر من به جای این سیستم عامل از Windows 7 استفاده کنید چون این ویندوز از تمامی مقدار رم شما استفاده خواهد کرد .
نکته : قبل از یادگیری هیچ وقت پردازنده خود را اورکلاک نکیند .

Khornaf
27-11-09, 01:54
من قصد اورکلاک پردازنده رو ندارم تا زمانی که فن بهتری براش بگیرم فقط قصدم از این تایپک این بود که بدونم راهی هست که بدون اورکلاک پردازنده بشه از سرعت 2000 رم استفاده کرد
فکر میکنم تنظیمات مربوط به این کار در bios مادربرد باشه و چون من اطلاعی از این تنظیمات نداشتم هیچ کدام از تنظیمات رو عوض نکردم ...

Khornaf
27-11-09, 16:51
کسی نمیتونه راهنمایی کنه من چطوری سرعت رم و به 2000 برسونم ؟؟؟ اگه وب سایتی یا هر منبعی که میدونید میتونه کمکی در این زمینه کنه هم میتونم ازش استفاده کنم ...

hapalii
27-11-09, 19:21
من که زیاد اهل اورکلاک نیستم مخصوص روی رم که تا حالا کاری نکردم اما فکر نمی کنم شما بدون اور کردن پردازنده این کار بتونین انجام بدید به طور مجزا اما اگر هم شدنی باشه فایده ای نداره بدونه اور کردن پردازنده افزایش باس رم های شما باس میشه بزرگراه ارتباطی بین رم و پردازنده عریض تر باشه و وقتی پردازنده شما نتونه از همه این مقدار استفاده کنه این افزایش باس عملا بی استفاده می مونه.

masoomiyat
27-11-09, 20:04
شما از دالخ تنظیمات بایوس فرکانس رم رو روی 2000 بزارید و تایمینگ رو هم روی 9 9 9 24 بزارید. ولتاژ هم روی 1.65 (البته از P55 درست اطلاع ندارم ولی روی X58 روی 1.65 میزارن)
باز تنظمیات دقیق تر میخاین به سایت و مخصوصن فروم رم خودتون برید حتمن به توضیح داده

Khornaf
28-11-09, 00:35
دوستان من مقداری در setup مادر برد دست کاری کردم ( البته به اونهایی که نمیدونستم دست نزدم)
مقداری cpu اورکلاک شده که من نمیدونم این مقدار در درازمدت و با فن خوده cpu مشکل میخوره با نه

اینم عکسه رم ببینید الان در سرعت 2000 کار میکونه ؟ ( از چه راهی میشه سرعت باس و فهمید ؟ DRAM frequency ضرب در fsb:dram میشه؟)

nasiban
28-11-09, 12:09
دوستان من مقداری در setup مادر برد دست کاری کردم ( البته به اونهایی که نمیدونستم دست نزدم)
مقداری cpu اورکلاک شده که من نمیدونم این مقدار در درازمدت و با فن خوده cpu مشکل میخوره با نه

اینم عکسه رم ببینید الان در سرعت 2000 کار میکونه ؟ ( از چه راهی میشه سرعت باس و فهمید ؟ DRAM frequency ضرب در fsb:dram میشه؟)

دوست عزیز اورکلاک خوبی انجام ندادید شما از آخرین مقدار ضریب یا Multiplayer پردازنده استفاده نکردید . برای اینکه بتویند از آخرین ضریب پردازنده استفاده کنید مقدار ها رو در عکس زیر نشون دادم که باید این مقدار روی عدد 21 تنظیم بشه و گزینه ppt رو ه مفعال کنید تا یک واحد ه عدد 21 اضافه بشه و در نهایت شما ضریب 22 رو خواهید داشت .

حالا با اضافه کردن فرکانس مرجع میتونید سیستم رو اوکلاک کنید البته باید توجه کنید ضریب حافظه و ضریب QPI لینک روی مقدار صحیح تنظیم شود تا سیستم از حالت پایداری خارج نشه . برای مثال فرکانس حافظه ها رو روی 1600 قرار بده تا در صورت افزایش فرکانس مرجع به فرکانس 2000 نزدیک بشه وبالاتر از 2000 نره چرا که امکان آسیب دیدن حافظه ها وجود داره . در هر مرحله از اورکلاک دمای پردازنده رو چک کن اگر بیشتر از 55 درجه بود به اوکلاکینگ ادامه نداه چوند روند افایش دما و مصرف انرژی در این پردازنده در فرکانس های بالاتر به صورت تصاعدی افزایش پیدا میکنه وقتی شما این پردازنده رو تا فرکانس های 4500 و بالاتر برسوندس معادل 600 وات انرژی مصرف میکنه که برای یک پاور حرفه ای هم زیاد محسوب میشه پس اول ببین پاور خوبی داری یا نه بعد با یک فن خوب پیش به سوی رکورد زدن برو .

در ضمن با فن استوک پردازنده از فرکانس 3500 تجاوز نکن چون هم عمر پردازنده کم میشه و هم امکان آسی دیدن قطعه وجود داره .

در این عکسی که قرار دادم مربوط به پردازنده Cirei7 920 میشه و اعداد کمی با پردازنده شما تفاوت خواهد کرد .

Khornaf
28-11-09, 13:24
ممنون از زهنمایی تون خیلی عالی بود
فکر میکنم که برم فن رم و بگیرم و پردازده رو عوض کنم
چه مدل فنی توسیه میکنید من خودم v8 یا hyper n620 مد نظر داشتم اگر مدلی زیر 100 (10 20 تومان بالا پایین جا داره نه بیشتر :lol:)

رفتم بایوس default کردم و تا کولر درست حسابی نگیرم سمت over clock نمیرم...:wink:

masoomiyat
28-11-09, 15:51
شما یه TURE 120 Ex بگیرید به قیمت 79 تومن پایه 1156 هم 10 تومن میشه 89 تومن. خود این روش فن 1600 داره و فعلن جواب میده ولی میتونید فن 2000 هم بگیرید که میشه هر کدومش 14 تومن.
انتخاب بعدی هم V8 هست منتهی نمیدونم دریا با سوکت 1156 وارد کرده یا نه. اولی رو هم از لیون کامپیوتر میتونید بگیرید

nasiban
28-11-09, 21:33
به نظر من یک Cooler Master V10 بگیر دیگه به فن رم هم احتیاج نداری چون خودش خنک کننده رم هم هست و تمام سوکت ها رو روش داره . قیمتش هم فکر میکنم 130 هزار تومن باشه .

Khornaf
28-11-09, 23:08
به نظر من یک Cooler Master V10 بگیر دیگه به فن رم هم احتیاج نداری چون خودش خنک کننده رم هم هست و تمام سوکت ها رو روش داره . قیمتش هم فکر میکنم 130 هزار تومن باشه .

به نظر من این مدل cpu cooler میشه گفت جزو بهترین انتخاب ها هست برای air cooler به همراه thermalright ifx-14 (که شماهم زدی تو خال :great:) خوب ولی باید ببینم بودجه تا چه حد جوابگو هست و بعد مدل و انتخاب کنم.

nasiban
29-11-09, 12:35
به نظر من این مدل cpu cooler میشه گفت جزو بهترین انتخاب ها هست برای air cooler به همراه thermalright ifx-14 (که شماهم زدی تو خال :great:) خوب ولی باید ببینم بودجه تا چه حد جوابگو هست و بعد مدل و انتخاب کنم.

دوست عزیز اگر قصد اورکلاک داری به جز این فن چیز دیگه ای بر ندار دمای کارکرد پردازنده های i7 در حالت اورکلاک خیلی بالاست و هر خنک کننده ای نمیتونه مهارش کنه .

این کولری که معرفی کردم یک صفحه جذب کننده الکترون داره که این تکنولوژی در هیچ خنک کننده ای وجود نداره و باعث میکنه با خارج کردن الکترونهای روی سطح پردازنده تا حد زیادی از بالارفتن تصاعدی حرارت جلوگیری کنه .
البته قیمتش کمی بالاست ولی ارزش داره . و راه دیگه اینه که یک سیستم واتر کولینگ بگیری ولی در مورد کاراییش نسبت به این فن اطلاعات خاصی ندارم چون تا الان از سیستم واتر کولینگ استفاده نکردم بهتره اساتید انجمن در این مورد نظر بدن .

AMD>INTEL
29-11-09, 13:18
کولینگ v10 شرکت کولر مستر در موقع load نتیجه بهتری نسبت به کولرهای دیگه دارد :

Khornaf
29-11-09, 16:10
ممنون بابت توضیحات , مصرف من طوری نیست که بخام واتر کولینگ و ... استفاده کنم. باید یه مقدار صبر کنم تا بتونم v10 و بگیرم . در کل این v10 پاییۀ 1156 داره یا باید جدا خریده بشه؟

nasiban
29-11-09, 22:02
ممنون بابت توضیحات , مصرف من طوری نیست که بخام واتر کولینگ و ... استفاده کنم. باید یه مقدار صبر کنم تا بتونم v10 و بگیرم . در کل این v10 پاییۀ 1156 داره یا باید جدا خریده بشه؟

فکر میکنم قابل نصب روی تمامی سوکت ها باشه اطلاعات بیشترشو از لینک زیر به دست بیار در کل تصاویری واضح از کولر وجود دارد .