PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کراس فایر 4850

PUMAOC
26-11-09, 13:38
سلام:

من 2 تا 4850 512 مگ رو مین ASUS commando کراس کردم که در حالت x16-x4 از کراس پشتیبانی می کنه. پاورم هم 1000 وات سیلور استونه cpu رو هم اور کردم تا 3.2 گیگا هرتز ( E6600) ویندوز ویستا X64 بیت هم نسب کردم
حالا تو بازی ها به شدت مشکل دارم به طوری که در اکثر موارد 1 کارت از دو کارت در حالت کراس فایر سریعتر در می آد مثل :
همهی Call Of Duty ها. CFD MW2 و 1
کرایسیس ها
فار کرا 2
پروتتایپ
استاکر آسمان ساف
وارهد

. علت چیه؟
آیا علت x16-x4 هست یا....
یادرایور کارت گرافیکی

من درایور 9.3 رو نسب کردم!!! آیا اگه 9.10 رو نصب کنم درست می شه؟

:1. (35)::1. (35)::1. (35)::1. (35)::1. (29)::1. (29)::1. (29)::1. (29):

nasiban
26-11-09, 18:06
دقیقاً به خاطر پهنای باند PCIE هست چون یکی از اونها 4X باعث کاهش کارایی همون کارت شده .

PUMAOC
28-11-09, 15:14
دقیقاً به خاطر پهنای باند PCIE هست چون یکی از اونها 4X باعث کاهش کارایی همون کارت شده .

ممنون:give_rose:
اما بدون دلیلو بنچ مارک قبول ندارم.:11():

nasiban
28-11-09, 21:37
ممنون:give_rose:
اما بدون دلیلو بنچ مارک قبول ندارم.:11():

برای انکه مطمئن بشید یک کارت فقط در همون اسلاتی که 4x هست نصب کنید و با 3DMark تست بگیرید بعد همون کارتو در اسلات 16X نصب کنید و دوباره بنچمارک بگیرید . البته مطمئن نیستم حالت مین برد شما چطوری هست چون بعضی از مینها پهنای باند PCIE شون اشتراکی هست و بعضی ها فقط یک اسلات 16X دارن یعنی اگر پهنای باند اسلات هاتون اشتراکی باشه هر دو نتیجه یکی میشه و فقط در حالت کراس فایر تغییر میکنه . باز فکر میکنم امتحانش ضرری نداشته باشه .

یک موضوع دیگه که به من ثابت شده وقتی مادربوردی پهنای باند اسلات های PCI E یکی نباشه باعث کاهش کارایی میشه چون در کراس فایر رندرینگ کل صفحه تقسیم به 2 میشه و هر قسمت به یک کارت اختصاص پیدا میکنه به همین دلیل ضعیف بودن یک کارت یا همون کم بودن سرعت اسلات یک کارت باعث کم شدن فریم کارت دیگر شده که نتیجش هم همین مشکل شما میشه .

و در آخر من مادربورد شما رو در سایت اسوس بررسی کردم و هیچ لوگویی مبنی بر پشتیبانی از کراس فایر ندیدم ، بهتره بیشتر در موردش تحقیق کنید .

PUMAOC
04-12-09, 11:47
برای انکه مطمئن بشید یک کارت فقط در همون اسلاتی که 4x هست نصب کنید و با 3DMark تست بگیرید بعد همون کارتو در اسلات 16X نصب کنید و دوباره بنچمارک بگیرید . البته مطمئن نیستم حالت مین برد شما چطوری هست چون بعضی از مینها پهنای باند PCIE شون اشتراکی هست و بعضی ها فقط یک اسلات 16X دارن یعنی اگر پهنای باند اسلات هاتون اشتراکی باشه هر دو نتیجه یکی میشه و فقط در حالت کراس فایر تغییر میکنه . باز فکر میکنم امتحانش ضرری نداشته باشه .

یک موضوع دیگه که به من ثابت شده وقتی مادربوردی پهنای باند اسلات های PCI E یکی نباشه باعث کاهش کارایی میشه چون در کراس فایر رندرینگ کل صفحه تقسیم به 2 میشه و هر قسمت به یک کارت اختصاص پیدا میکنه به همین دلیل ضعیف بودن یک کارت یا همون کم بودن سرعت اسلات یک کارت باعث کم شدن فریم کارت دیگر شده که نتیجش هم همین مشکل شما میشه .

و در آخر من مادربورد شما رو در سایت اسوس بررسی کردم و هیچ لوگویی مبنی بر پشتیبانی از کراس فایر ندیدم ، بهتره بیشتر در موردش تحقیق کنید .

نه جون خودم پشتیبانی می کنه رو جعبش هم بزرگ نوشته. با 06 امتیاز 18600 رو می گیره. اما تو بعضی بازیا
به شدت مشکل داره. مسیراش هم اشتراکی نیست گلم! x16 کامل و x4 کامل.

یه کیتون نگفت درایورت قدیمیه. تو اینترنت خیلی در باره حساسیت چینش های چند کارته به درایور خوندم.:1. (21):

جوابببببببببب

nima_hl
04-12-09, 12:15
سلام سعید جان

تا اونجائی که سواد ناقصم قد میده کراسفایر و اس ال آی کلا تو xp تعطیله :lol:

برای این کار باید ویستا یا 7 بریزی :give_rose:

PUMAOC
05-12-09, 12:11
سلام سعید جان

تا اونجائی که سواد ناقصم قد میده کراسفایر و اس ال آی کلا تو xp تعطیله :lol:

برای این کار باید ویستا یا 7 بریزی :give_rose:

سلام:give_rose: