PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با رایتر samsung

hapalii
25-11-09, 16:02
سلام

من یه DVD-RW سامسونگ مدل TSST corp CDDVDW SH-S223F دارم که الان یه مدت با این که توی بایوس و ویندوز به خوبی شناخته میشه اما هر CD یا DVD که می زارم توش نمی خونه یه صدایی میده اما هیچ چیز رو باز نمی کنه و پیغام میده که لطفا دیسک رو داخل درایو قرار بدین من فکر می کنم ایراد سخت افزاری اما از طرفی اصلا زیاد از این کار نکشیدم یه HP740 دارم که از اون استفاده می کنم و این یکی رو فقط به خاطر این گرفتم که وقتی DVD رایت خواستم بکنم لازم نباشه ایمیج بگیرم و بد رایت کنم در کل می تونم بگم اصلا کار نکرده که بخواد خراب شه درایور اش هم به روز کردم اما همونه هنوز می خواستم ببینم کسی مشکل مشابهی داشته.

ali_1362
30-11-09, 21:26
دوست عزیز مشکل در خواندن CD یا DVD در اکثر مواقع مربوط به اپتیک است یعنی یا اپتیک کثیف شده یا ضعیف شده که نمیتونه خوب نور بپاشه

Agne
30-01-10, 21:18
سلام دوستان

من یه DVD Writer ه Samsung دارم که سی دی DVD رو میخونه ولی موقع رایت کردن CD رو هم راحت رایت میکنه
اما DVD رو رایت نمیکنه، DVD خام هم هیچ Free Space ی نداره.

(به نقل از یکی از بستگان)

این مشکل چجوری حل میشه؟

:give_rose:

mohammad1985
06-02-10, 01:39
به طور اکید به دوستان توصیه میکنم طرف درایوهای اپتیک سامسونگ نرید ما تا حالا زیاد باهاش مشکل داشتم چه برای خودم چه برای دیگران واقعا اذیت می کنن من توبه کردم از بستنش روی سیستمها ! چه سی رامها و سی رایترهای قدیمیش چه دی وی دی رایترهای جدیدش سروته یه کرباسن !
من برای خودم سونی استفاده می کنم که تا حالا مشکل نداشتم باهاش برای دیگران هم طبق بودجه اچ پی لیتون سونی و ... که تا حالا با هیچ کدوم به مشکل نخوردم . ولی سام زیاد اذیتم کرده !
این پست صرفا نظر شخصی من و طبق تجربه خودم بوده منتها دوستان زیادی دیدم که با اپتیکهای سامسونگ به مشکل خوردن به همین دلیل اصلا دیگه طرفش نمیره !

reza76622201
06-02-10, 08:35
فرمايشات محمد جان تاييد ميشه. بنده هم به هيچ عنوان درايوهاي نوري سامسونگ و LG و مارکهاي متفرقه رو پيشنهاد نمي کنم.(حتي Asus هم بگير و نگير داره)
Liteon و Plextor و HP و Sony و Pioneer به نظر من انتخابهاي برتر هستند.

AMD>INTEL
06-02-10, 08:51
سامسونگ رو موافقم که خیلی مشکل داره . LG خیلی بهتره گارانتی خوبی داره . 80% اگر خوب در بیاد از نظر اپتیک خیلی عالی کار میکنه مدلهای استثنائی همه داشته 4163B و 4167B
در کل حساب کنیم لایتون موفق ترین بوده و تو دنیا بیشتر استفاده میشه HP هم با لایتون قرار داد داره .

D J V A H I D
06-02-10, 09:08
سامسونگ رو موافقم که خیلی مشکل داره . LG خیلی بهتره گارانتی خوبی داره . 80% اگر خوب در بیاد از نظر اپتیک خیلی عالی کار میکنه مدلهای استثنائی همه داشته 4163B و 4167B
در کل حساب کنیم لایتون موفق ترین بوده و تو دنیا بیشتر استفاده میشه HP هم با لایتون قرار داد داره .

100 درصد تائید میکنم:great:... ولی HP رو به هیچ عنوان تائید نمیکنم...به خاطرخرابیهای گستردش.... :yes:

MicroSystem
06-02-10, 09:23
به طور اکید به دوستان توصیه میکنم طرف درایوهای اپتیک سامسونگ نرید ما تا حالا زیاد باهاش مشکل داشتم چه برای خودم چه برای دیگران واقعا اذیت می کنن من توبه کردم از بستنش روی سیستمها ! چه سی رامها و سی رایترهای قدیمیش چه دی وی دی رایترهای جدیدش سروته یه کرباسن !
من برای خودم سونی استفاده می کنم که تا حالا مشکل نداشتم باهاش برای دیگران هم طبق بودجه اچ پی لیتون سونی و ... که تا حالا با هیچ کدوم به مشکل نخوردم . ولی سام زیاد اذیتم کرده !
این پست صرفا نظر شخصی من و طبق تجربه خودم بوده منتها دوستان زیادی دیدم که با اپتیکهای سامسونگ به مشکل خوردن به همین دلیل اصلا دیگه طرفش نمیره !
من تعجب ميكنم كه دوستان از رايت مزخرف سوني تعريف ميكنند
به نظر من اين رايتر يكي از مزخرف ترين رايترهاي موجود تو بازار هست

AMD>INTEL
06-02-10, 09:44
منظورم سیستم های HP بود که از لایتون استفاده میکنند .

reza76622201
06-02-10, 09:50

دوست عزيز. بنده تابحال تعداد زيادي از اين رايتر رو نصب کردم و زير فشار باهاشون کار کردم. خيلي خوب جواب دادن(البته قبول دارم که به کيفيت سريهاي قبلي که فقط خود سوني ميزد يعني سري 800 نيست اما با اينکه يا همکاري کمپاني نک دارن مي زنن بازم بد نيستند) .
همين الانم توي ادارمون تعداد زيادي از اين رايتر وجود داره که عالي کار ميکنن. مگه شما چه مشکلي داشتيد؟

AMD>INTEL
06-02-10, 10:20
تقریبا دیگه سونی نیستند optiarc هستند
این بررسی مدل 24x این تولید کننده
Only the registered members can see the link

javadshahvand
06-02-10, 10:45
pioneer هم خوب جواب داده

D J V A H I D
06-02-10, 10:58
برندها همگی خوب و بد و بگیر و نگیر دارند ... من به شخصه فقط لایت آن و بنکیو میبندم و نیز خاطرات خوبی از سامسونگ و ال جی و اچ پی و گیگابایت ندارم ... پلکستور عالیه ... اسوس هم بدک نیست ...

mohammad1985
06-02-10, 17:19
این بیشتر نظر شخصی شماست و احتمالا به این موضوع برمیگرده که شما از سونی خوشتون نمیاد ! تجربه من چیزی خلاف صحبت شما رو به من ثابت کرده الان همونطور که گفتم 2 فروند دی وی دی رایتر سونی روی سیستم دارم که یکی IDE و یکی sata هست . به خصوص از اون IDE که قدیمی تر هست خیلی کار کشیدم ولی تا حالا مشکلی نداشته ولی همونطور که گفتم سامسونگ زیاد اذیت کرده منو !

دوست عزيز. بنده تابحال تعداد زيادي از اين رايتر رو نصب کردم و زير فشار باهاشون کار کردم. خيلي خوب جواب دادن(البته قبول دارم که به کيفيت سريهاي قبلي که فقط خود سوني ميزد يعني سري 800 نيست اما با اينکه يا همکاري کمپاني نک دارن مي زنن بازم بد نيستند) .
همين الانم توي ادارمون تعداد زيادي از اين رايتر وجود داره که عالي کار ميکنن. مگه شما چه مشکلي داشتيد؟
بله با صحبت شما موافقم تعدادی از سیستمهای محل کار من هم از دی وی دی رامهای سونی و تعداد کمی رایتر سونی استفاده می کنن تا حالا مشکل نداشتیم باهاشون و همچنین سیستمهایی که برای دیگران بستم تا حالا از این لحاظ سونی اذیت نکرده ولی سامسونگ فقط 2 مورد برای خودم بوده که یکی به کل تعطیل شد موتورش سوخت و دیگری بعد از مدت کوتاهی درش باز نمیشد ! و آخرین موردم هم از سامسونگ پارسال بود برای سیستم یکی از دوستام که موبایل فروشی داره دی وی دی رایتر سام گرفته بود که بعد یه مدت کوتاه نمی دونم ولی فکر کنم نهایتا 3 ماه زنگ زد سامسونگه داره قر میاد سی دی رو دیر میخوند و درش هم یه بار باز میشد یه بار نمیشد !!!
منم قاطی کردم ! یه دی وی دی رایتر لایتون گرفتم رفتم مغازه دوستم همونجا رایتر سامسونگ رو باز کردم ! و جلوی چشمای ملت و رفیقم ! پرتش کردم توی جوب ! و از همون زمان تا حالا دیگه سامسونگ کار نکردم و نمی کنم در ضمن اون مرحوم فکر کنم یه 6 یا 7 ماهی هم گارانتی داشت !

saeed_g21
12-02-10, 19:52
سلام دوست عزيز,

منم از اين مدل دارم و خيليم راضيم !
اول اينو بگم اگه گارانتيش مونده بفرست گارانتي اگه نه كه به ترتيبي كه ميگم انجام بده

مشكلت ممكنه از 2 يا چند جا باشه :

1 - كثيف شدن اپتيك
2 - كاهش قدرت ريد و رايت
3 - از كار افتادن اپتيك

1- قاب درايو رو كاملا باز كن و اپتيك رو با يك تيكه ابر ( ابر رو به زبونت بزن تا زياد خيس نشه ) بعد آرام بكش رو اپتيك تا تميز بشه

2 - يكي ديگه اينكه مي توني با پيچ تنظيمي كه داره تنظيمش كني من اين روش رو برات پيشنهاد نمي كنم آخه اگه بيش از حد باز يا بسته كني ديگه درست شدنش تقريبا صفر هست ( ميشه ولي سخته ) ببر بده به يك شخصي كه وارد باشه خودش تنظيم مي كنه

3 - اگه اپتيكش خراب شده باشه بايستي اپتيك رو عوض كني

اگه سئوالي بود در خدمتم

amir.45
12-02-10, 21:13
سلام
یه سوال dvd رایتر های لایتون اگه گارانتی سازگار باشه یعنی اصله؟

javadshahvand
13-02-10, 06:09
سلام
یه سوال dvd رایتر های لایتون اگه گارانتی سازگار باشه یعنی اصله؟

اگه با پک بگیری بهتره(با کارتن)

behzad_652009
06-03-10, 20:40
سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان و مديران محترم .
من يك دي وي دي رم سامسونگ sata دارم موقع نصب ويندوز تا سيدي مادربورد رو كامل نصب نكني سيستم نميشناسه و بعد اين كه اصلا بوت نميشه يعني موقع كه سيستمو ريست ميكنم تو قسمت بوت اصلا نميشناسه دي وي دي رم رو؟؟!!!!!

ميشه راهنمايي كنيد كه چجوري تو قسمت بوت بتونم ازش استفاده كنم

amir.45
06-03-10, 22:05
اگه با پک بگیری بهتره(با کارتن)

من میگم اصله یا نه!!!!!!!!!!شما میگی با پک بگیری بهتره!!!!!!!!!!!!:1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27):

javadshahvand
07-03-10, 10:39
من میگم اصله یا نه!!!!!!!!!!شما میگی با پک بگیری بهتره!!!!!!!!!!!!:1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27):
یکسری dvd رایتر بدون کارتن بعنوان گارانتی سازگار تو بازار هست که بهتر از پک دار و با کارت گارانتی دریافت بشه اصله!:cool:

majid_tech
10-03-10, 23:27
سلام

من یه DVD-RW سامسونگ مدل TSST corp CDDVDW SH-S223F دارم که الان یه مدت با این که توی بایوس و ویندوز به خوبی شناخته میشه اما هر CD یا DVD که می زارم توش نمی خونه یه صدایی میده اما هیچ چیز رو باز نمی کنه و پیغام میده که لطفا دیسک رو داخل درایو قرار بدین من فکر می کنم ایراد سخت افزاری اما از طرفی اصلا زیاد از این کار نکشیدم یه HP740 دارم که از اون استفاده می کنم و این یکی رو فقط به خاطر این گرفتم که وقتی DVD رایت خواستم بکنم لازم نباشه ایمیج بگیرم و بد رایت کنم در کل می تونم بگم اصلا کار نکرده که بخواد خراب شه درایور اش هم به روز کردم اما همونه هنوز می خواستم ببینم کسی مشکل مشابهی داشته.

با سلام فلت اوپتیک و موتور اسپندل را چک کنید برای اطمینان تعویض کنید(البته نگاه کنید اگر اوپتیک نور نداشته باشه !)

majid_tech
10-03-10, 23:27
سلام

با سلام فلت اوپتیک و موتور اسپندل را چک کنید برای اطمینان تعویض کنید(البته نگاه کنید اگر اوپتیک نور نداشته باشه !)

موفق باشید :11():