PDA

مشاهده نسخه کامل : خريد يک لپ تاپ تا سقف 700 هزار تومان

K1LOU
24-11-09, 12:27
با سلام
براي يکي از دوستان قرار است لپ تاپي خريداري کنيم تا سقف 700 هزار تومان

موارد کاري
استفاده از اين لپ تاپ در کلاس درس براي ارائه درس براي دانشجويان و همچنين ساير موارد استفاده معمولي از قبيل اينترنت و افيس
حتما داراي درايو نوري باشد .
با تشکر

hapalii
24-11-09, 13:44
از نظر من این مدل مدل خوبی Acer Aspire 5738ZG-433G32Mn لینک مشخصات هم در زیر هست

Only the registered members can see the link

البته توی این رنج قیمت IBM/Lenovo چنتا مدل خوب داره که تقریبا همین مشخصات و رم بالا تر و بهتری داره در عوض دیسپلی ضعیف تری داره از همون سایت سازگار ارقام خودتون می تونید بهتر پیگیری کنید.

K1LOU
24-11-09, 16:42
با تشكر
از برند asus ياdell چيزي د نظرتون نيست ؟

hapalii
24-11-09, 22:58
این مدل از asus هم به نظرم مشخصات خوبی داره بخصوص هارد بالا که ظاهرا برای کاربرد های دوست شما لازمه و چیپ گرافیکیش هم یکی از جدید ترین چیپهاست امروز اگر اشتباه نکنم توی سایت راینمهر بود که خوندم بر طبق یک آماری که گرفتن برند های asus و توشیبا کمترین خرابی رو داشتند . این هم لینک لب تاپی که گفتم از asus

البته من برند فوجیستو و زیمنس هم خیلی قبول دارم اما به هرکی معرفی کردم اخر چیز دیگه خرید شاید به خاطر این که اسم زیاد مطرحی نیست و گارنتی معتبری نداره الان .
از برند dell هم فکر کنم با این مبلغ بتونین Dell Vostro 1520 رو تهیه کنید که البته این مدل قیمتهای متفاوت داره که چون سخت افزار هاش از قبیل مقدار رم و هارد متفاوت ولی فکر کنم پایین ترین اون رو با این قیمت بشه تهیه کرد.

این هم لینک مقاله ای که گفتم در باره کیفیت برند ها

K1LOU
25-11-09, 07:45
چیپ گرافیکیش هم یکی از جدید ترین چیپهاست

با تشکر
راستش من در مورد چيبستهاي گرافيکي لپ تاپ و مخصوصا انويديا اطلاعاتي ندارم و فقط 4500 hdgm اينتل رو ميشناسم اين چيبست در برابر چيب 4500 اينتل چه کيفيتي دارد ؟
دوستان اگه راهنمايي کنند ممنون ميشم

hapalii
25-11-09, 11:14
دیگه خیلی تخصصی می شه از این جا به بدش که در حد ما نیست من فقط می دونم این چیپ نسبت به چیپ های قبلی خود انویدیا یعنی GeForce 9200M که برای لب تاپ در حدود 30 تا 40 % مصرف کمتری داره نسبت به Intel GMA 4500MHD هم که هر دو از DirectX 10 پشتیبانی می کنند پس باید توی یک رده باشه تقریبا اما فکر کنم مصرف GT240 کمتر باشه البته این تقریبی می گم چون این چیپ بعد از 4500 اینتل به بازار معرفی شده وقطعا باید برتری های نسبت به اون داشته باشه تا شرکت هار رو تشویق به استفاده از اون بکنه البته می گم این حرف دارم بدونه مدرک خاصی می گم چون جایی نیدیم قدرت این دو رو با هم مقایسه کنه . سوای این حرف ها هر دو این ها از گرافیک های متوسط برای لب تاپ هان به نظرم زیاد هم لازم نیست با هم قیاس بشند اگر گرافیک مهم باشه که هر دو اینها رو باید گذاشت کنار و سراغ گرافیک های دیگه رفت که خوب قیمت اون لب تاپ های خیلی بالا تره.

WORYA_SH
25-11-09, 12:29
dell 1320

cpu 2.2 2m
ram 2gig
hdd 320
vga 9300
lcd 13
wight 1.8

قیمت 800 هزار تومان برای کار شما به دلیل کوچکتر بودن و وزن کم گزینه مناسبی هست.

K1LOU
26-11-09, 07:03
dell 1320

cpu 2.2 2m
ram 2gig
hdd 320
vga 9300
lcd 13
wight 1.8

قیمت 800 هزار تومان برای کار شما به دلیل کوچکتر بودن و وزن کم گزینه مناسبی هست.

با تشکر
اين سي پي يو از چه مدلي است dual core است ؟
چون سري core 2 بايد گرون تر از اين حرفهاباشهok
:Love-PCN~!:

hapalii
26-11-09, 10:26
با تشکر
اين سي پي يو از چه مدلي است dual core است ؟
چون سري core 2 بايد گرون تر از اين حرفهاباشهok
:Love-PCN~!:

سلام
نه همه CPU های این سری Core 2 Duo هستند و قیمتی در همین حدود دارند این هم لینک این مدل که با 4 تا مشخصات وارد بازار شده