PDA

مشاهده نسخه کامل : كمك: ريخن خاك قند رو لپ تاپ

MicroSystem
22-11-09, 23:51
سلام به همگي
دوستان بچه ما مقدار خاك قند رو روي صفحه كليد لپ تاپ خالي كرد من برعكسش كردم ولي چو ن چسبناك بود به كمك مسواك و دستمال تونستم تميزش كنم
حالا از اين نگران كه خاك قند رفته باشه داخل و كار دستم بده
پشت صفحه كليد لپ تاپ چيه (دل وسترو 1310) آيا حفاظي چيزي واسه جلو گيري از نفوذ گرد و خاك و ... هست يا نه؟ آيا لپ تاپ رو بدم بيرون سرويس كنند يا همينطوري ازش استفاده كنم.

Reza_Sadeghi
23-11-09, 11:46
حتما حتما بازش کنید کامل و تمیز کنید.
با توجه به اینکه خاکه قند ریخته شده، طی مرور زمان چسبناک خواهد شد و کار با لپتاپ دیگه مثل سابق براتون لذت بخش نخواهد بود.

من یه دفعه همینطوری از سر کنجکاوی Keyboard لپ تاپم رو باز کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد و بعد از اینکه داخلش رو آروم فوت کردم، کمی پرز و خاک ازش بیرون اومد و کاملا تمیز شد.

اصلا نترسید.
خودتون هم می تونید بازش کنید و خیلی آروم و با دقت و حوصله با یک دستمال نرم و کمی مرطوب همه قسمت های زیر Keyboard رو تمیز کنید.
از گوش پاک کن که دو طرفش پنبه است و بعد از استحمام به کار می ره، استفاده کنید.

خود Keyboard اش رو هم که در آوردید زیر دکمه هایش رو و همه جا رو آروم (تاکید می کنم آروم و با حوصله) تمیز کنید.
اصلا نگران نباشید و حتما حتما این کارو انجام بدید و تمیز کردن اش رو به تاخیر نندازید که چسبناک و آزاردهنده خواهد شد یا همونطور که گفتید از همه این ها بدتر به اجزاء داخلی آسیب برسونه

MicroSystem
23-11-09, 12:32
حتما حتما بازش کنید کامل و تمیز کنید.
با توجه به اینکه خاکه قند ریخته شده، طی مرور زمان چسبناک خواهد شد و کار با لپتاپ دیگه مثل سابق براتون لذت بخش نخواهد بود.

من یه دفعه همینطوری از سر کنجکاوی Keyboard لپ تاپم رو باز کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد و بعد از اینکه داخلش رو آروم فوت کردم، کمی پرز و خاک ازش بیرون اومد و کاملا تمیز شد.

اصلا نترسید.
خودتون هم می تونید بازش کنید و خیلی آروم و با دقت و حوصله با یک دستمال نرم و کمی مرطوب همه قسمت های زیر Keyboard رو تمیز کنید.
از گوش پاک کن که دو طرفش پنبه است و بعد از استحمام به کار می ره، استفاده کنید.

خود Keyboard اش رو هم که در آوردید زیر دکمه هایش رو و همه جا رو آروم (تاکید می کنم آروم و با حوصله) تمیز کنید.
اصلا نگران نباشید و حتما حتما این کارو انجام بدید و تمیز کردن اش رو به تاخیر نندازید که چسبناک و آزاردهنده خواهد شد یا همونطور که گفتید از همه این ها بدتر به اجزاء داخلی آسیب برسونه
ممنون
بايد همه پيچهاي پشتش رو باز کنم
کيبورد جدا از ساير قطعاته يعني بايد مادبرد و ... خارج بشند؟
بعد راحت در مياد؟

Reza_Sadeghi
23-11-09, 13:06
من لپ تاپم، یه تعداد پیچ خیلی ریز داره اون ها رو که باز کردم، قسمتی که اطراف کیبورد هست از بدنه لپ تاپ جدا شد.
بعدش Keyboard کاملا آزاد شد و تونستم برش دارم.
Keyboard به صورت یک لایه پلاستیکی و قابل انعطاف هست که به راحتی خم میشه و با فشار باد، میشه گرد و خاک و ذرات ریز رو ازش جدا کرد. (من از جارو برقی استفاده کردم)

بسته به هر لپ تاپی، موقیت پیچ ها متفاوت هست.
Keybaord لپ تاپ من هیچ ارتباطی به Main نداشت.

MicroSystem
23-11-09, 13:18
ولي مال من کنارش پيچ نداره ظاهرا بايد همش باز بشه
حالا من با جارو برقي تميزش کردم قدرت جارو برقي به حدي بود که يکي از کليدها رو بلعيد و البته به راحتي جا رفت

Reza_Sadeghi
23-11-09, 13:25
بلعید؟ :1. (5):
ای ولله عجب جارو برقی ای.

به هر حال فقط آروم این کارو انجام بدید.
راستش الان دقت کردم، مال من هم کنارش نیست.
زیر لپ تاپ، اون کنار کنار هستند پیچ هایش.

JEskandari
23-11-09, 13:33
ولي مال من کنارش پيچ نداره ظاهرا بايد همش باز بشه
حالا من با جارو برقي تميزش کردم قدرت جارو برقي به حدي بود که يکي از کليدها رو بلعيد و البته به راحتي جا رفت
ما شا الله هزار ماشاالله از اون جاروبرقی های پدر و مادر دار ها.
بهتر با یک برس هم علاوه بر جارو تمیزش کنید

N@VID
23-11-09, 13:57
سلام :

حتما یک اسپری کف ، البته از نوع خوبش که 6 هزار تومان هست بزن ، هم خوب تمیز میشه و هم سریع تبخیر میشه ...

من خودم 1310 دارم کی بردش جوری نیست که مواد زیر کلید بره و خرابشون کنه فقط در اطراف کلید ها مواد می تونند نفوذ کنند

MicroSystem
23-11-09, 23:39
ما شا الله هزار ماشاالله از اون جاروبرقی های پدر و مادر دار ها.
بهتر با یک برس هم علاوه بر جارو تمیزش کنید
آره از اون ناسيونالهاي قديميه
باز خوبه خازني چيزي رو نكند ببلعه

mohammad1985
24-11-09, 01:05
اون جارو برقیهای ناسیونالی که شما دارید آی سی یوهاشون ژاپنی هست !