PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در توضیح مدل های مادربورد DFI Lanpary

nasiban
22-11-09, 20:49
با سلام خدمت خدمت همه دوستان و استاید انجمن یک سوالی که برای من بوجود آمده دو کلمه قبل از مدل مادربورد های ِّDFI LANPARTY چه معنایی میده .

به عنوان مثال مدل هایی که در زیر دسته بندی شدند مخفف چه گروهی هستند و خصوصیت این سری ها در چه کاربردی هست - UT - LT -DK - JR - MI - BI , غیره .

Only the registered members can see the link

masoomiyat
23-11-09, 07:44
مدل ها از بالا به پایین کامل تر و خرفه ای تر هستن
مثلن UT مخفف Ultimate Tweake هست یا DK مخفف Dark

Jagvar
23-11-09, 19:25
یکی از اساتید توضیح کامل با مخلفات بده ببینیم چی به چیه کی به کیه؟
پیشا پیش ممنون می شم.

nasiban
23-11-09, 22:27
تا اونجایی که من بررسی کردم سری JR هم تماماً مادربوردهای Mini ATX هستند و در سایز های کوچک یا Compact تولید میشن .

ما بقی سری ها رو دیگه دوستان زحمت بکشن .

Shahryar
24-11-09, 10:22
سلام ... :1. (29):

UT یا Ultimate Tweaking :

قوی ترین مدل از سری مادربرد های LANParty شرکت DFI هست که از کولینگ های قوی تر ، PWM بهتر ، قطعات مرغوب تر و در مجموع بهترین امکانات برای Power User ها و اورکلاکر ها فراهم میکنه و معمولاً هم گرون ترین مدل های LAN Party مدل های UT هستند .

LT یا Lethal Tweaking :

این سری هم تقریباً بایوس هایی شبیه UT دارند و معمولاً از کولینگ های ضعیف تری استفاد می کنند نسبت به UT و به دلیل کاهش امکاناتی کمی که نسبت به UT داره قیمتش هم پایین تر هست .

DK یا Dark :

این سری که مخصوص اورکلاکر هاست با قیمت مناسب امکانات قوی و مناسبی از جمله Genie BIOS ، ABS و ... را برای کاربران فراهم می کنه و معمولاً هم از امکانات زیادی و اضافه ای که برای اورکلاکر ها زیاد مناسب نیست در این سری صرفه نظر میشه .

تا اینجا از UT تا Dark هر چی پایین تر میایم قیمت ها پایین تر و قدرت هم تا حدودی کمتر میشه .

JR یا Junior :

این سری هم مدل های micro ATX هستند .

BI :

این سری هم ارزون ترین مدل های DFI را دارند که با پایین ترین قیمت در بازار Low End ها کار می کنند .

موفق باشید
شهریار :give_rose: