PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک . هنگ و کرش کردن

amin_lni
22-11-09, 11:41
سلام .

مشخصات سیستم من :

CPU: X2 240

VGA : 4670 ddr3 1gig Force3d

ram: 2gig

MB : Asus M4n78 Se

مشکل اینه که تو بازی کرش میکنه همین ! یعنی یه صفحه میاد تک رنگ یا راه راه خط خطی و باید ریستارت کنی. البه بعضی مواقع VPU اررور هم میده که خب اونو با چند ثانیه صبر میره و ادامه میدیم . بعضی وقت ها هم مانیتور خاموش میشه . وباید ریستارت کنم . (در واقع وی پی یو ریکاور کار نمیکنه) . یه فایلlog دارم میزارم براتون ببینید چشه آخه . تو آخر این فایل لوگ من مجبور به ریستارت شدم از گیم و با صفحه سفید راه راه مواجه شدم . و در وسط هم VPU ریکاور کرده (که من فن رو روی 50% قرار داده بودم که ریستارت شده )

Only the registered members can see the link

ضمنا" تو یکی از این فروم ها خوندم که فن و هیت سینک کارت FOrce3d مشکل داره !(فکر کنم همینجا بود و مدیر سایت گفته بود ) و یکی دیگه هم همین مشکل من رو داشت (البته با 9600gt) میگفت مشکل از مدیریت حافظه ویندوز اکس پی هست و و با ویستا حل میشه !

و عکس از کارت گرافیک /

AMD>INTEL
22-11-09, 11:59
پاور سیستمت چیه ؟

amin_lni
22-11-09, 12:02
اتفاقا" یه بار هم پاور عوض کردم . شرح اینجاست Only the registered members can see the link

قبلا" green 380 بود که با اون هم مشکل داشتم . و عوض کردم . الان Acbel 450 هست

hapalii
22-11-09, 13:01
من فکر می کنم ایراد از کارت شماست من هم از همین برند یه 4850 خریده بودم که البته همان روز که نصب کردم همان روز هم پس دادم به نظر من که کارت شما تقلبی مشکل از برند نیست مشکل از شرکت وارد کننده است شما به این عکس نگاه کنید عکس کارت شما از سایت سازنده اون

همانطور که می بینید هم شکل فن و هم نوع چوکه های کارت با هم فرق داره ضمن اینکه کارت شما ظاهرا اصلا پل کراسفایر نداره در صورتی که کارت اصلی دو تا پل کراسفایر داره من کارت 4850 رو فقط به خاطر این که کارت با عکسش توی سایت اصلی فرق داشت و بعد نصب هم بازی GTI IV بد تر از یه 4670 برند سافایر اجرا کرد همون روز پس دادم شاید بگید این شرکت با این چیپ ممکن چندیدن مدل تولید کرده باشه اما من فکر می کنم وقتی سایت اصلی صفحه ای داره که تمامی مدل ها رو با عکس کارتن و غیره اونهم در زاویه و اندازه ای که تمام مشخصات ظاهری به خوبی دیده بشه توی سایت اصلیش قرار می ده غرض اصلیش جلوگیری از همین تغلب هاست من جای شما باشم کارت رو می برم گارنتی تفاوت هاش با کارت اصلی بهشون می گم ببینم اونها چه جوابی دارند . اینم لینک صفحه ای که می گم عکس تمام مدل ها هست برای مطمئن شدن از اصل ماجرا میشه با شرکت سازنده هم مکاتبه کرد

AMD>INTEL
22-11-09, 13:03
Video Memory Stress Test 1.7.116

amin_lni
22-11-09, 14:38
تست حافظه گرافیکی هم انجام دادم

[2008/06/12 07:07:21 Þ.Ù] Test started for "ATI Radeon HD 4600 Series"...
Trying 16bpp RGB:565 mode...OK
Trying 16bpp RGB:555 mode...OK
Trying 16bpp BGR:565 mode...OK
Trying 32bpp RGB:888 mode...OK
Trying 32bpp BGR:888 mode...OK
[2008/06/12 03:09:07 Þ.Ù] Pass completed (0 errors found).

البته حدود 1 ساعت طول کشید در حالت فول

AMD>INTEL
22-11-09, 15:01
تست با dxdiag میگیری . تو حالت 3d

amin_lni
22-11-09, 15:16
تست با dxdiag میگیری . تو حالت 3d

خب این که یه تست خیلی ساده است . انجام هم دادم مشکلی نبود .

من الان با همین سیستم مراحل آخر Cod6 رو بازی میکنم . با جزئیات خوب ولی خب تو بازی امکان داره اون بلا سرم بیاد و سیستم هنگ کنه تازه خودش هم ریستارت میکنه !

Shahryar
22-11-09, 15:35
با توجه به پیغامی که به من فرستاده بودید باید خدمتتون عرض کنم که مشکل با درایور های جدیدی که اومد حل شد
( VPU Recover ) . این مشکل شما به عوامل زیادی مثل پاور و ... میتونه بستگی داشته باشه .

AMD>INTEL
22-11-09, 15:39
یک تست از رم سیستم هم بگیر برای اطمینان . برنامه memscope