PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمائی برای تجهیز کارگاه حرفه‌ای آورکلاک

nima_hl
21-11-09, 23:51
سلام به همه اساتید

همونطور که از عنوان مشخصه یک کارگاه کاملا حرفه‌ای برای آورکلاک و تست میخوام تجهیز کنم

از نظر هزینه محدودیتی وجود نداره فقط اول بایستی یه لیست کامل تهیه کنم

لطفا در این ضمینه کمک کنید :give_rose:

اول یک لیست اینجا مینویسم بعد با هم تکمیلش میکنیم و به ریز تجهیزات میرسیم

۱ - پاور سوپلای

۲ - ایر کولینگ

۳ - اکسترمی کولینگ

۴ - دما سنج

۵ - تجهیزات عایق بندی

۶ - تجهیزات الکترونیک ولت مود ( تجهیزات لحیم کاری ، پتانسیمتر )

قطعات سخت افزاری معمول مثل هارد ، dvd و ..... رو که میدونیم اونها رو توی لیست نیاوردم ولی اگر تجهیزات دیگه‌ای از قلمم افتاده بفرمائید

حالا بریم سراغ ریز قطعات

۱ - منبع تغذیه : اگر 600 وات برای cpu و 1600 وات برای گرافیک (‌ ۴ کارت گرافیک أورکلاک شده )‌ محاسبه کنیم و 200 وات هم برای سایر تجهیزات ، یک پاور 2400 واتی نیاز داریم

آیا همچین پاوری وجود داره یا بایستی از ۲ پاور 1200 وات استفاده بشه ؟

۲ - ایر کولینگ : یک یا چندتا ایر کولینگ خوش دست میخوام که هم قدرت خنک کنندگی بالا داشته باشند هم بسط و پایه خوبی داشته باشند

برای مثال v8 کولینگ خوبیه ولی پایه‌های خیلی خوبی نداره ، بیشتر به درد این میخوره که یک مرتبه روی یه سیستم نصب بشه

۳ - اکسترمی کولینگ : اول به سئوال بپرسم : به نظر شما نیتروژن خوش دست تره یا هیدروژن (‌ از نظر تهیه ، استفاده و بازده )

بلاک شرکتی برای cpu و گرافیک پیشنهاد بدید و اگر حدود قیمت دلاری یا ریالی دارید بفرمائید

۴ - دماسنج : دوستان قبلا چند مدل توی فروم مطرح کردند ولی لطفا یک مرتبه دیگه هم مدل و مارکش رو بفرمایند :give_rose:

۵ - تجهیزات عایق بندی : قبلا از خمیر درزگیر شیشه ، خمیر مجسمه سازی و ... استفاده میکردم ، میخوام بدونم چیزی بهتر از اینها توی بازار هست که هم مثل اینها خشک نشه و هم برای جمع کردن و استفاده مجدد به کار بیاد

۶ - تجهیزات الکترونیک : اهمتر ، وسائل لحیم کاری و اسیلوسکوپ و ... رو دارم مقاومت ، پتانسیمتر هم یه چیزائی دارم اگر قطعه بخصوصی به نظرتون اومد بفرمائید تا به لیست اضافه کنم

ممنون و منتظر راهنمائی شما هستم

nasiban
22-11-09, 02:44
در مورد پاور باید خدمتتون عرض کنم پاور 1200 وات به بالا نیست ولی یک مدل پاور در همین فروم معرفی کردم به نام Antec 1200 که در خروجی 12 ولت خود دارای پتانسیومتر هست که در اورکلاک کمک شایانی میکنه. در ضمن در مورد این مصرفی که نوشتید من توی سایت یکی از اورکلاکر های معروف جهانی دیدم از 2 پاور با مشخصات بالا استفاده کرده بود یعنی دو تا 1200 وات که تونسته بود با هاش 4 تا 5870 رو کراس فایر کنه و در ضمن تمامی گرافیک ها و کل سیستم هم اور شده بود (برای تست 3DMark Vantage) .

AlleN
22-11-09, 08:53
درود

مطمئن هستيد پاور 1200 به بالا نيست؟

Termaltake Toughpower Series:

Only the registered members can see the link

AlleN
22-11-09, 08:57
البته لازم به ذكر هست كه در Cebit 2008 ترمالتيك پاور 2000 وات هم به نمايش گذاشته بود ولي خبر ندارم وارد بازار شده يا نه :lol:

AMD>INTEL
22-11-09, 09:01
پاور از سری ucp کولر مستر به نظرم عالی به نظر میرسه مخصوصا 1000 واتش
در مورد کولینگ z600 از کولر مستر به راحتی باز و بسته میشه . میتونی دو تا فن 12 بلبرینگی نصب کنی و بهترین دما رو داشته باشی .
برای عایق بندی میتونی از خمیر بازی هم استفاده کنی

nasiban
22-11-09, 15:15
درود

مطمئن هستيد پاور 1200 به بالا نيست؟

Termaltake Toughpower Series:

با عرض سلام و با تشکز از راهنماییتون همون طور که ملاحظه میکنید این پاور ها جدیداً معرفی شدند و به صورت عمده در بازار نیست به همین دلیل بنده اطلاعی هم ازشون نداشتم .