PDA

مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد PHP Socket Programming

germ
21-11-09, 21:18
با درود

تاپیکی شبیه به این موضوع رو در بخش برنامه نویسی دیم اما هم خیلی کلی بود(مربوط به تمام زبانها) و این موضوع فکر میکنم به این بخش بیشتر مربوط میشه .. امیدوارم بیجهت تاپیک جدید باز نکرده باشم

من تازه برنامه نویسی سوکت تو پی اچ پی رو یاد گرفتم(البته یه کم) :whistle:

چند تا مشکل دارم، هر چی سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد، انگلیسیم هم ضعیفه ...

1. فرق این دو تابع رو خوب نفهمیدم socket_create و socket_create_listen .. اینم بگم که اصلا از socket_create نتونستم اسفاده کنم، موقع bind کردن ارور میده .. با اون یکی بدون مشکل یه پورت برام باز میکنه

2. تو بعضی از سایتها گفته میشه که اسکریپت را از طریق CLI اجرا کنید!!:1. (27): چه جوری؟
من که از طریق http این کار رو میکنم

یه سایت خوب در این ضمینه پیدا کردم که طبق اون رفتم جلو، چون مثالهاش جواب میداد .. اینم آدرس سایت (Only the registered members can see the link)

این مثال رو از این سایت میزارم

Only the registered members can see the link

خط اول رو جایی دیگه دیده بودم گزاشتم .. اینم بگم که تو خط 12 پارامتر سوم socket_read باید PHP_NORMAL_READ باشه .. حالا میرم سراغ بقیه سوالاتم

3. اسکریپت رو با command Prompt ویندوز وقتی telnet میکنم کار میکنه اما با putty کار نمیکنه

وقتی socket_read رو مد PHP_BINARY_READ میزارم تو command prompt کاراکتر به کاراکتر میفرسته تا اینجا مشکلی نیست اما بعضی از کلیدها رو کد ascii رو نمیزنه مثلا enter یا Esc :1. (28): .. و وقتی با تابع fsockopen وصل میشم و از fwrite استفاده میکنم فقط یک کاراکتر میتونه بفرسته :1. (27): اگه بخوام یه string بفرسته باید به تعداد کاراکتر ها این تابع رو فراخانی کنم :gasp: ...

4. اگه یه همچین اسکریپتی رو اجرا کنم امکانش هست که اون پورت رو با یه اسکریپت دیگه ببندم؟

5. خیلی جاها دیدم میگن این "usr/bin/php -q/!#" رو اول اسکریپت بنویسین منکه نفهمیدم چه تاثیری داره؟:1. (26):

منتظر پاسخهای شما هستم.

MoBiN.R
22-11-09, 09:15
دوست عزیز متاسفانه من PHP کار نمیکنم بتونم کمکتون کنم .. منتظر دوستان دیگه باشید .. البته در مورد فرق socket_create و socket_create_listen باید بگم در برنامه نویسی سوکت یک تابع و یا متد پورت رو باز میکنه و دیگری به پورت گوش میده .. اینجا هم همینطوره

germ
23-11-09, 12:24
:1. (27): هیچکس منو تحویل نمیگیره!!

espandgan
14-10-10, 08:55
درود خداوند بر شماباد
لطفا راهنمایی بفرمایید برای درج کردن رکوردی از یک جدول به جدول دیگر با گزاشتن checkbox،را برام توضیح دهید