PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین محافظ برق برای کامپیوتر خانگی چیست !؟

molana
21-11-09, 09:48
سلام ،
دوستان به نظر شما بهترین محافظ برق که در بازار برای کامپیوتر خانگی موجوده چیه !؟
آیا همین محافظهای یخچال رو هم میشه استفاده کرد !؟

deremel400
21-11-09, 10:15
اگه پول داری استابلایزر یاupsاگه نه این محافظ های یخچال و این جور چیزا هیچ فایده ای نداره نباشه بهتره

AMD>INTEL
21-11-09, 10:43
استابلایزر فاراتل بهترین هست .

molana
21-11-09, 10:51
استابلایزر فاراتل بهترین هست .

قیمتش چنده !؟
مدل خاصی مورد نظرتون هست !؟

molana
21-11-09, 11:09
مثلا ً نظرتون در مورد این مدل چیه !؟

Only the registered members can see the link

کاربرد :
محافظت از کامپیوتر در برابر قطع و وصل ناگهانی و نوسانات برق
Only the registered members can see the link توضیحات :
محافظ 206 افق دارای چهار خروجی ارت دار می باشد و در هنگام ورودی ولتاژ
زیر 180 ولت و بالای 245 ولت جریان را قطع و مانع آسیب رسیدن به کامپیوتر -
میشود .
دستگاه محافظ افق در صورت بروز هر گونه ایراد ناشی از تولید، به مدت پنج سال
دارای گارانتی تعویض می باشد .
Only the registered members can see the link عملکرد :
ورودیخروجیزیر 180 ولتقطع245 - 180 ولتوصلبالای 245 ولتقطع
Only the registered members can see the link مشخصات فنی :
ورودی220 ولتتاخیر در وصل40 ثانیهتوان خروجی3000 ولت / آمپر

Only the registered members can see the link قیمت:

تا 5 عدد5880 تومان تا10 عدد5635 تومان 20 عدد به بالا5390 تومان

deremel400
21-11-09, 11:10
مثلا این مدل خوبیه
با قیمت حدود 115000
Faratel stabilizer STB 2000 (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
21-11-09, 11:24
بله همین مدلی که دوستمون معرفی کنید .

molana
21-11-09, 11:29
مثلا این مدل خوبیه
با قیمت حدود 115000
Faratel stabilizer STB 2000 (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

خیلی گرونه !

AMD>INTEL
21-11-09, 11:30
یک محافظ خوب مثل پیشرانه بگیرید

JEskandari
21-11-09, 12:24
بهترین محافظ برای کامپیوتر یک پاور خوب و درجه یک است
به غیر از ان یک استابلایزر ، چیز دیگه نبودنش بهتر از بودنش هست.

javadshahvand
21-11-09, 12:32
پاورهای 480 گرین به بالا میتونه بعنوان منبع تغذیه و محافظ برق مورد استفاده قرار بگیره که من با این مورد بیشتر موافق هستم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هست

molana
21-11-09, 12:37
پاورهای 480 گرین به بالا میتونه بعنوان منبع تغذیه و محافظ برق مورد استفاده قرار بگیره که من با این مورد بیشتر موافق هستم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هست

خوب من پاور 685 گرین یا کولر مستر می خوام بگیرم با این حساب فکر می کنم نیاز به محافظ آنچنالنی نداشته باشم درسته !؟

البته فکر می کنم با این حال یک محافظ کام معمولی (7-8 هزار تومنی بغلش باشه بهتر باشه ) درسته !؟

mohammad1985
21-11-09, 12:52
بهترین محافظ برای کامپیوتر یک پاور خوب و درجه یک است
به غیر از ان یک استابلایزر ، چیز دیگه نبودنش بهتر از بودنش هست.
تایید میشه .
پاور من گرین 580 وات هست و اگر ولتاژ تا 100 ولت هم کاهش پیدا کنه به خوبی کار میکنه .
بارها شده بر نوسانات بسیار غیر عادی داشته مثلا یهو انگار که برق قطع بشه طوری که چراغها چشمک زدن و یخچال و تلوزیون خاموش شدن ولی من در حالی که داشتم با سیستم کار میکردم هیچ مشکلی برام پیش نیومد . فکر کنم به دلیل ظرفیت بالای خازن وردی پاور بوده

AMD>INTEL
21-11-09, 13:01
نظر من به دلیل مدار قویتر ACTIVE PFC کولر مستر و مشکلات قبلی سری PFC دار گرین به دلیل صدا من کولر مستر رو پیشنهاد میدم . ولی خرید محافظ هم بد نیست .

D J V A H I D
21-11-09, 13:32
اگه محافظ ارزون و کارآمد میخوایید بوبیان بگیرید ... هم زیبا و هم مطمئن ... فقط 8000 تومان ... :great:

JEskandari
21-11-09, 13:32
از آنجا که مدارهای به کار رفته در محافظها بسیار ضعیفتر از مدارهای بکار رفته در منابع تغذیه میباشند به نظر من قرار دادن محافظ تنها باعث ممانعت از عملکرد صحیح منبع تغذیه میشود. و همچنین با قطع کردن ناگهانی برق باعث از دست دادن داده ها میگردد.

به هر حال من ترجیح میدهم پول بیشتری خرج تهیه پاور برای چنین مواقعی بکنم تا انکه بعدا بخواهم 100-200 هزار تومان خرج استابلایزر کنم .
منبع تغذیه کامپیوتر به نظر من بخشی از کامپیوتر است که در ان صرفه جویی معنایی ندارد.

molana
21-11-09, 13:54
توی منابع تئوری خیلی از کولر مستر تعریف می کنند ولی در بازار همه طرفدار گرین هستند !!!

JEskandari
21-11-09, 14:11
توی منابع تئوری خیلی از کولر مستر تعریف می کنند ولی در بازار همه طرفدار گرین هستند !!!
JonnyGuru (Only the registered members can see the link)یک طرفدار پر وپا قرص Corsair هستش. (ببخشید که برای دیدن لینک نیاز به یک برنامه فیلتر شکن هستش):1. (2)::1. (28):
,ولی یک نصیحت شما نمی تونید بگید گرین خوب یا سیلوراستون بده یا اینکه ترمالتیک بدرد نمیخوره یا بهترین سون تیم هستش یا از اینجور حرف ها.
شما باید در مورد تک تک پاورها جداگانه اظهار نظر کنید .
هر شرکتی هم پاور خوب داره هم پاوری که بد هستش.

molana
21-11-09, 14:15
JohnnyGuru یک طرفدار پر وپا قرص Corsair هستش. ,ولی یک نصیحت شما نمی تونید بگید گرین خوب یا سیلوراستون بده یا اسنکه ترمالتیک بدرد نمیخوره یا بهترین سون تیم هستش یا از اینجور حرف ها.
شما باید در مورد تک تک پاورها جداگانه اظهار نظر کنید .
هر شرکتی هم پاور خوب داره هم پاوری که بد هستش.
خوب ما از کجا بفهمیم پاوری که داریم می خریم خوبه یا بد !!!؟
خریداران نیمه حرفه ای مثل بنده غالبا ً برند را معرفی می کنند و از جزئیات شناختی ندارند مثلا ً میگن گرین 685 و ...
حالا از کجا بدونیم گرین 685 بهتره یا پاور مستره 685 !!!؟

AMD>INTEL
21-11-09, 14:21
تفاوت گرین با کولر مستر در اولین پله مقایسه داشتن برند و فروش در تمام دنیا میباشد . سایت هائی که کولر مستر رو تست کردند تئوری تست نکردند . با دستگاه مخصوص و ایجاد بار بر روی پاور تست شده که این تئوری نیست
ولی اصراری نیست حتما کولر مستر بگیرید . انتخاب با شماست . امیدوارم پشیمون نشید

حانیک
21-11-09, 18:18
محافظ، استابیلایزر، یو پی اس: این محافظ ها در صورت کاهش ولتاژ یا افزایش آن از حد مجاز (180-240) خروجی را قطع می کنند. به علاوه در صورت قطع و وصل برق حدود 5 دقیقه وصل برق خروجی را به تاخیر می اندازند. تاخیر 5 دقیقه ای هم به پیستون موتور یخچال کمک می کند تا با سرد شدن پایین رفته و استارت راحت تری داشته باشد. استابیلایزها هم به نوعی دقیق تر همین کار را انجام می دهند اما برق را قطع نمی کنند بلکه ولتاژ را ثابت می کنند. یو پی اس هم که برای ذخیره و استفاده در زمان قطع برق است.
از آن جا که اکثر وسایل الکترونیکی مخصوصن پاور کامپوتر سوئیچینگ هستند، قابلیت کار در ولتاژهای 90 تا 250 را دارند.
در نتیجه بنا به گفته ی دوستمان هزینه کردن برای یک پاور مناسب معقولانه تر و به صرفه تر و کاراتر است.

mohammad1985
21-11-09, 19:12
خوب ما از کجا بفهمیم پاوری که داریم می خریم خوبه یا بد !!!؟
خریداران نیمه حرفه ای مثل بنده غالبا ً برند را معرفی می کنند و از جزئیات شناختی ندارند مثلا ً میگن گرین 685 و ...
حالا از کجا بدونیم گرین 685 بهتره یا پاور مستره 685 !!!؟
البته مطمعن باش از خرید گرین هم پشیمون نمیشی که این پاورها تولید سون تیم هستن البته پاور من دارای صدای نسبتا بالایی هست ولی در مدلهای جدیتر رفع شده .
در ضمن خرید محافظ به نظر برای اینگونه پاورها اشتباهه چرا که اونها ولتاژ رو مثلا در 180 قطع میکنن در حالی که این پاورها با برق حتی 100 ولت هم به خوبی کار میکنن

armanmahdi
16-02-10, 18:28
سلام---من یه محافظ دیدم میخوام بخرم ---واسه PS3 ----اسمش سوپر محافظ هلندی 15 تومنه--به نظرتون خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ TRUST = تراست

nima_hl
16-02-10, 18:42
سلام---من یه محافظ دیدم میخوام بخرم ---واسه PS3 ----اسمش سوپر محافظ هلندی 15 تومنه--به نظرتون خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ TRUST = تراست

سلام و خوش اومدید :give_rose:

این دسته محافظها وقتی برق کم و زیاد بشن برق رو قطع میکنند

حساب کنید در قسمت حساس بازی دستگاهتون خاموش بشه چه حالی بهتون دست میده ؟:lol:

به جای هزینه کردن برای یه همچین محصولی که مشابه داخلی اون به قیمت پائینتر در بازار به وفور پیدا میشه پیشنهاد میدم اگر نوسان برق دارید استاپلایزر تهیه کنید

+makintash
16-02-10, 20:39
محافظهای تو بازار معمولا نقش قطع کننده ولتاژ در حد بالا و پایین ولتاژ نرمال شبکه هستند و هیچ تفاوت فاحشی با هم ندارند .
در ضمن منابع تغذیه سوچینگ جدید دارای مدارات جبران کننده ولتاژ هستند که در برابر تغییرات ولتاژ ثبات بیشتری دارند نمونه اش
همین پاور گرینه که ولتاژ ورودی اونها بین 100 تا 240 ولته .

omidt
16-02-10, 20:53
از آنجا که مدارهای به کار رفته در محافظها بسیار ضعیفتر از مدارهای بکار رفته در منابع تغذیه میباشند به نظر من قرار دادن محافظ تنها باعث ممانعت از عملکرد صحیح منبع تغذیه میشود. و همچنین با قطع کردن ناگهانی برق باعث از دست دادن داده ها میگردد.

به هر حال من ترجیح میدهم پول بیشتری خرج تهیه پاور برای چنین مواقعی بکنم تا انکه بعدا بخواهم 100-200 هزار تومان خرج استابلایزر کنم .
منبع تغذیه کامپیوتر به نظر من بخشی از کامپیوتر است که در ان صرفه جویی معنایی ندارد.

خوب من الان یک محافظ برق دارم که کوچکترین تغییردر ولتاژ برق سبب خاموشی سیستم میشه پاور هم 480 گرین هست میشه یک عکس از یک 5 راه معمولی مرغوب بذارین

JEskandari
16-02-10, 21:14
به خودت رحم کن و جای اینجور چیزا برای PS3 یک Stabilizer بخر.
فکر وسط بازی هستی با هزار زحمت غول یک مرحله را شکست دادی حالا یک نوسان برق کو چولو پیش بیاد بطوریکه دستگاه اصلا خم به ابروی خودش نیاره ولی جناب محافظ .................

armanmahdi
16-02-10, 22:24
حالا به نظر شما حتما باید محافظ بخرم؟؟؟آخه میگن ps3 حساسه----حالا این محافظ که میگید چنده؟؟؟
برق منطقه ما زیاد میره و میاد البته تابستونها آیا رفتن برق واسه ps3 یا pc ضرر داره ؟؟؟؟چون هر دو دستگاه باید با shut down خاموش بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من یه محافظ میخوام وقتی برق قطع میشه چند دقیقه قبل هشدار بده تا ps3 رو خاموش کنم قبل از قطع برق ---همچین محافظی چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تشکر

JEskandari
17-02-10, 00:32
حالا به نظر شما حتما باید محافظ بخرم؟؟؟آخه میگن ps3 حساسه----حالا این محافظ که میگید چنده؟؟؟
برق منطقه ما زیاد میره و میاد البته تابستونها آیا رفتن برق واسه ps3 یا pc ضرر داره ؟؟؟؟چون هر دو دستگاه باید با shut down خاموش بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من یه محافظ میخوام وقتی برق قطع میشه چند دقیقه قبل هشدار بده تا ps3 رو خاموش کنم قبل از قطع برق ---همچین محافظی چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تشکر
شما یک UPS باموج سینوسی حقیقی میخواهید فکر کانم نا قابل 500 تومان باهاتون در بیاد.
آخه مگه محافظ حضرت خذر (ع) هستش که از آینده خبر داشته باشه.

armanmahdi
17-02-10, 01:03
پس بی خیال شدم --- هر چی میخواد بشه-----

reza76622201
17-02-10, 09:33
فقط UPS بايد تهيه کنيد. البته استابليزر تنها هم گيرتون مياد با قيمت 60000 تومان.
اين محافظ برقهاي درپيتي اکثرا فقط تايمر هستند و مفت نميارزن.
مدار استابلايزر افت يا افزايش ولتاژ رو در محدوده مجاز تثبيت مي کنه.
با فرمايش دوست عزيز JEskandari زياد موافق نيستم که بايد حداقل 500000 تومان خرج کنيد. يه UPS (معمولا استابلايزر دارند) با قيمت 100000 تومان هم در حالت معمولي جوابگو خواهد بود.

reza76622201
17-02-10, 09:33
فقط UPS بايد تهيه کنيد. البته استابليزر تنها هم گيرتون مياد با قيمت 60000 تومان.
با فرمايش دوست عزيز JEskandari زياد موافق نيستم که بايد حداقل 500000 تومان خرج کنيد. يه UPS (معمولا استابلايزر دارند) با قيمت 100000 تومان هم در حالت معمولي جوابگو خواهد بود.

JEskandari
17-02-10, 11:57
درست UPS های معمولی با قیمت حدود 100000 تومان دارای آستابلایزر هستند ولی کاری که دوستمان میخواست انجام بده به نظرم نمیشه با UPS معمولی انجام داد چون دارای موج سینوسی نیست .
البته من اطلاعی از شرایط کاری دقیق PS3 ندارم ولی فکر کنم با UPS معمولی با قطع برق برای کامپیوتر نتونه روشن بمونه و باید از اول روشنش کرد .البته من با این UPS ها زیاد کار نکردم اگر دوستانی که در این زمینه تجربه دارند من و یک راهنمایی کنند که خیلی متشکر میشم.

reza76622201
17-02-10, 13:10
دوست عزيز جناب JEskandari. يو پي اس ها بسته به قيمتشون(تعداد باطريها و نوع باطريها) و و تعداد کامپيوتر و سخت افزارهاي متصله مدتي کامپيوتر رو بعد از قطع جريان برق روشن نگه مي دارن. يه UPS حدود 120000 تومان حدود 1 ساعت يک کامپيوتر معمولي با مانيتور 15 اينچ رو روشن نگه مي داره.(اگر مدل و برند هم مي خواين بگيد تا براتون سوال کنم)
اگر بخواين اين زمان افزايش پيدا کنه و حجم کار بالا بره(مثلا واسه سرورها) بايد UPS هايي بخريد که قابليت اتصال باطري External هم داشته باشن که قيمت اونا بالاست.

JEskandari
17-02-10, 17:19
دوست عزيز جناب JEskandari. يو پي اس ها بسته به قيمتشون(تعداد باطريها و نوع باطريها) و و تعداد کامپيوتر و سخت افزارهاي متصله مدتي کامپيوتر رو بعد از قطع جريان برق روشن نگه مي دارن. يه UPS حدود 120000 تومان حدود 1 ساعت يک کامپيوتر معمولي با مانيتور 15 اينچ رو روشن نگه مي داره.(اگر مدل و برند هم مي خواين بگيد تا براتون سوال کنم)
اگر بخواين اين زمان افزايش پيدا کنه و حجم کار بالا بره(مثلا واسه سرورها) بايد UPS هايي بخريد که قابليت اتصال باطري External هم داشته باشن که قيمت اونا بالاست.
یک سوال داشتم پس فرق این UPS های با موج سینوسی که حدود 500-600 به بالا میفروشند با این UPS های با موج شبه سینوسی که 100-200 تومان گیر میاد چیه ؟
اگه کاربرد خاصی ندارند آخه مگه آدم مجبور بره از اونها بخره. راستش من یک UPS میخواستم بخرم برای زمانی که بیوس را فلاش میکنم خدای نکرده مادربرد به رحمت ایزدی نپیونده . رفته بودم بازار از زندگی پشیمونم کردن میخواستن 700 تومان UPS بهم بدن که من بیخیالش شدم گفتم اگه بیوس خراب شد حداکثر ش اینه که میرم یک مادربرد دیگه میخرم تا سه تا مادربرد جا داره با این قیمتی که اینا میدن.

Hamid2547
18-02-10, 01:15
یک سوال داشتم پس فرق این UPS های با موج سینوسی که حدود 500-600 به بالا میفروشند با این UPS های با موج شبه سینوسی که 100-200 تومان گیر میاد چیه ؟
اگه کاربرد خاصی ندارند آخه مگه آدم مجبور بره از اونها بخره. راستش من یک UPS میخواستم بخرم برای زمانی که بیوس را فلاش میکنم خدای نکرده مادربرد به رحمت ایزدی نپیونده . رفته بودم بازار از زندگی پشیمونم کردن میخواستن 700 تومان UPS بهم بدن که من بیخیالش شدم گفتم اگه بیوس خراب شد حداکثر ش اینه که میرم یک مادربرد دیگه میخرم تا سه تا مادربرد جا داره با این قیمتی که اینا میدن.
مگه زمانی که بایوس داره فلش میشه برق بره یا ریستارت بشه سیستم مادربورد به رحمت ایزدی میپیونده؟:gasp:من دیروز داشتم بایوس رو اپدیت میکردم وقتی داشت فایل جدید بایوس رو میخوند دیدم داره لفتش میده نمیتونه بخونتش منم ریستارت کردم سیستمو:lol:اگر دوال بایوس باشه چی؟

Moein
18-02-10, 02:49
سلام

محافظ برق به طور خلاصه شده در بازار وجود نداره اکثر سه راهی ها که به اسم محافظ شناخته میشند دارای یک مدار الکتریکی هستند که در صورتی که میزان ولتاژ از حد خارج بشه حالا چه از پایین و چه از بالا به صورت کلید برق رو قطع می کنند !!!!! این رو داشته باشید

حال یک محافظ واقعی چه محافظی هست ؟

به یاد محافظ های یخچال های قدیمی بیوفتید وزن انها حدود چقدر بود و قیمت انها؟

یک محافظ باید داری ترانس باشد ترانسی که بتواند برق شهر رو به صورت پایه تبدیل کند یعنی همان 220 ولت و دارای مدار الکتریکی باشد که هنگامی که نواسانی یا .... وارد سیستم برق شد ان را کنترل کند

حال هیچ یک از محافظ های که به صورت شرکتی ساخته می شوند یا قیمت حدود 5 تا 15 هزار تومان دارند به دلیل قیمت کم از ترانس استفاده نمی کنند و تنها با برد اکتفا کرده و از برد الکتریکی مخصوص خودشون استفاده می کنند که این امر در فشار ها بسیار قوی با اوضاع بد برق ایران از این مدار ها رد بشن و در خوشبینانه ترین حالت باعث سوختن پاور کامپیوتر شوند

یو پی اس ها هم دارای همین مشکلات هستند یو پی اس دارای زحمت های بسیاری از جمله خرابی باطری ها و غیره هستند و تنها شما هزینه یک UPS رو نباید بپردازید بلکه می بایست هزینه لوازم جانبی برای تهیه یک UPS رو پرداخت کنید

بهترین راه و مطمعن ترین راه برای این موضوع این هست که شما به دستی یک محافظ برق برای خود تهیه کنید این هم دلیل بر این موضوع هست که موضوع تاپیک بهترین محافظ برق هست نه محافظ برق پیشنهاد بدید!

موفق باشید

SSA MEMBER

reza76622201
18-02-10, 07:53
سلام

یو پی اس ها هم دارای همین مشکلات هستند یو پی اس دارای زحمت های بسیاری از جمله خرابی باطری ها و غیره هستند و تنها شما هزینه یک UPS رو نباید بپردازید بلکه می بایست هزینه لوازم جانبی برای تهیه یک UPS رو پرداخت کنید

بهترین راه و مطمعن ترین راه برای این موضوع این هست که شما به دستی یک محافظ برق برای خود تهیه کنید این هم دلیل بر این موضوع هست که موضوع تاپیک بهترین محافظ برق هست نه محافظ برق پیشنهاد بدید!

موفق باشید

SSA MEMBER

در موارد بالا زياد باهاتون موافق نيستم(در ساير موارد فرمايشتون رو تاييد مي کنم). در حال حاضر UPS هاي خوبي توي بازار با قيمت حدود 120000 تومان به بالا وجود داره که با يه باطري خشک داخلي حداقل تا نيم ساعت سيستم رو بعد از قطع جريان برق روشن نگه مي داره و تمام نوسانات برق رو هم با مدار استابلايزر داخلي(همون ترانسي که شما فرموديد يه قسمت از مدار استابلايزر هست) کاملا پوشش ميده. باطري داخليش هم خداقل عمر مفيدش بين 2 تا 3 ساله و قيمت چندان بالايي هم نداره. لطفا لينک زير رو مطالعه کنيد:

منظورتون رو از دستي متوجه نشدم؟! ميشه بيشتر توضيح بديد؟

reza76622201
18-02-10, 07:56

عزيز اينا همش تبليغاته و واسه کار شما يه UPS معمولي از برند Faratel يا Faran کاملا جوابگو هست(بنده عملا کار کردم و وقتي برق ميره هيچ مشکلي بوجود نمياد).
پيشنهاد سايتهاي اين دو برند رو مطالعه کنيد و به نمايندگيهايشون مراجعه کنيد.

JEskandari
18-02-10, 14:13
عزيز اينا همش تبليغاته و واسه کار شما يه UPS معمولي از برند Faratel يا Faran کاملا جوابگو هست(بنده عملا کار کردم و وقتي برق ميره هيچ مشکلي بوجود نمياد).
پيشنهاد سايتهاي اين دو برند رو مطالعه کنيد و به نمايندگيهايشون مراجعه کنيد.
آخه اینی که لینکش را گذاشتید یعنی سری SSP حدود 600 به بالا قیمت داره

mohammad1985
18-02-10, 22:27
درست UPS های معمولی با قیمت حدود 100000 تومان دارای آستابلایزر هستند ولی کاری که دوستمان میخواست انجام بده به نظرم نمیشه با UPS معمولی انجام داد چون دارای موج سینوسی نیست .
البته من اطلاعی از شرایط کاری دقیق PS3 ندارم ولی فکر کنم با UPS معمولی با قطع برق برای کامپیوتر نتونه روشن بمونه و باید از اول روشنش کرد .البته من با این UPS ها زیاد کار نکردم اگر دوستانی که در این زمینه تجربه دارند من و یک راهنمایی کنند که خیلی متشکر میشم.
ببخشید ! اگه یو پی اس موقع قطع برق برق رو قطع کنه دیگه به چه دردی میخوره ؟! یو پی اس یعنی منبع تغذیه بدون وقفه در غیر این صورت یو پی اس نیست !

Moein
18-02-10, 22:30
در موارد بالا زياد باهاتون موافق نيستم(در ساير موارد فرمايشتون رو تاييد مي کنم). در حال حاضر UPS هاي خوبي توي بازار با قيمت حدود 120000 تومان به بالا وجود داره که با يه باطري خشک داخلي حداقل تا نيم ساعت سيستم رو بعد از قطع جريان برق روشن نگه مي داره و تمام نوسانات برق رو هم با مدار استابلايزر داخلي(همون ترانسي که شما فرموديد يه قسمت از مدار استابلايزر هست) کاملا پوشش ميده. باطري داخليش هم خداقل عمر مفيدش بين 2 تا 3 ساله و قيمت چندان بالايي هم نداره. لطفا لينک زير رو مطالعه کنيد:

منظورتون رو از دستي متوجه نشدم؟! ميشه بيشتر توضيح بديد؟

والا تا اونجایی که من الان 3 سال از UPS بانک خبر دارم دارند هر سال باطریش رو عوض می کنند و خوب توی تابستان سال پیش هم به دلیل نا به سامان بودن وضعیت برق برق از کنتر 3 فاز رد شده بود و خوب باعث نابودی همه چیز شد

بعدش هم بحث سر بهترین محافظ هست نه چیزی که به عنوان نگه دارنده برق باشه و به عنوان محافظ ازش استفاده بشه قیمت های UPS کجت

ساخته شده به صورت دستی اینه که شما یک ترانس و یک مدار تعبیه کنید قبل از ورود به سه راهی و بعد از اون ازش و بعد می تونید شما مطمعن ترین نوع سه راهی رو داشته باشید و بهترین محافظ رو فکر کنم خرجش هم به 50 تومان نرسه

AMD>INTEL
18-02-10, 23:14
يكسري به سايت فاراتل بزنيد باهاشون مشاوره كنيد

reza76622201
22-02-10, 08:32
آخه اینی که لینکش را گذاشتید یعنی سری SSP حدود 600 به بالا قیمت داره
عزيز. درست مي فرمائيد. اما مدلهاي قيمتي ارزانتر هم هست که استابلايزر دارن و از 120000 تومان شروع ميشن. شما لطفا به نمايندگي يه سري بزنيد.

reza76622201
22-02-10, 08:38
والا تا اونجایی که من الان 3 سال از UPS بانک خبر دارم دارند هر سال باطریش رو عوض می کنند و خوب توی تابستان سال پیش هم به دلیل نا به سامان بودن وضعیت برق برق از کنتر 3 فاز رد شده بود و خوب باعث نابودی همه چیز شد

بعدش هم بحث سر بهترین محافظ هست نه چیزی که به عنوان نگه دارنده برق باشه و به عنوان محافظ ازش استفاده بشه قیمت های UPS کجت

ساخته شده به صورت دستی اینه که شما یک ترانس و یک مدار تعبیه کنید قبل از ورود به سه راهی و بعد از اون ازش و بعد می تونید شما مطمعن ترین نوع سه راهی رو داشته باشید و بهترین محافظ رو فکر کنم خرجش هم به 50 تومان نرسه

دوست عزيز. بنده منظور شما رو متوجه نمي شم. يعني شما مي فرمائيد باطريهاي UPS هر سال يکبار بايد تعويض بشن؟! اگر درست برداشت کرده باشم و منظورتون اين هستش کاملا اينتو رد مي کنم. الان من 3 ساله که واسه مشتريهام UPS هاي 120000 توماني به بالا خريدم و باطريش بدون مشکل داره کار ميکنه. واسه ادارمون هم 5 ساله که يه UPS با باطريهاي External که در يه محفظه کيس مانند هست داره کار ميکنه. اين از اين.
اينکه دستگاههاي تايمر و يا اونايي که هنگام نوسانات برق رو قطع مي کنن بحثي کاملا جداست و ذاتا هم جالب نيست. به نظر من محافظ بدون مدار استابلايزر بدرد نمي خوره.

AMD>INTEL
22-02-10, 08:53
استابيلايزر STB 2000
استابيلايزر STB 2000 فاراتل مخصوص سيستم‌های کامپيوتری و دستگاه‌های الکترونيکی خانگی و اداری، بنحوی طراحی شده است که با عملکرد استثنايی بخوبی از دستگاه‌های مصرف کننده در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر، رعد و برق و... محافظت می‌نمايد.

به نظرم چیز خوبی میاد . عملکرد خوبی هم داره

تقويت و تثبيت نوسانات و ضعف ولتاژ برق شهر
• مجهز به سيستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده‌ی مجاز
• مجهز به مدار تاخير جهت حفاظت از دستگاه‌های مصرفی هنگام قطع و وصل برق شهر
• حفاظت در مقابل رعد و برق و تغييرات ناگهانی برق شهر
• حفاظت از دستگاه‌های مصرفی در مقابل دو فاز شدن برق شهر
• حفاظت در مقابل افزايش دمای داخلی

JEskandari
22-02-10, 12:33
به این لینک نگاه کنید اینجا میگه که UPS هایی که از موج شبه سینوسی استفاده میکنند نباید بیشتر از چند دقیقه کوتاه برای کامپیوتر استفاده بشوند و بیشتر بدرد یک ShutDown کنترل شده میخورند زیرا میتوانند باعث آسیب به مدار Active PFC منبع تغذیه گردند.

reza76622201
23-02-10, 08:00
لينک باز نميشه!

JEskandari
23-02-10, 11:09
لينک باز نميشه!
عجیب هستش ولی این کپی محتویات همون صفحه است ولی من لیست UPS های معرفی شده را برای اینکه جا کمتر بگیره حذف میکنم چون احتمالا بالای 90% اینجا گیر نمیاید.

UPS: Uninterruptible Power Supply Guide

As none of the major forums have a comprehensive Uninterruptible Power Supply (UPS) Guide, we here at EOCF shall again lead the way, as we did in 2004 with our "Power Supply Guide for Today's & Tomorrow's Computers".
Input from all of the many knowledgeable EOCF members will be required in order to make "our" UPS Guide the definitive Uninterruptible Power Supply Guide, just as we have made our Power Supply Guide for "Today's & Tomorrow's Computers" the definitive PSU Guide.

Start Date: 4-10-09 & of course this shall never be completed, Dave. Updated 4-25-09.

(1) Calculate your wattage, using the Outer Vision eXtreme PSU Calculator . Just use the wattage given, everything offsets very nicely.

(2) Select UPS Type, either "Simulated Sine Wave" for controlled shutdown only or
"True Sine Wave" for long term operation under battery power.

"Simulated Sine Wave" with AVR for Controlled Shutdown Only:

Similar UPS's are available from several Name Brand sources linked below.

Buying Refurbished UPS's with New Battery & Warranty Can Save You 50% to 70%!

This UPS Guide will focus solely on Uninterruptible Power Supplies designed & priced for the PC & Workstation markets. We will not get in to the extreme requirements of mission-critical Electronic Draft Capture (EDC) transaction processing centers, NASA or the DOD. Will will use KISS, Keep It Simple Silly, & concentrate on what 95%+ of EOCF members & guest might like to use in their home, Home/Office & Small Business systems, with emphasis on OC'ing & gaming systems.

What is an Uninterruptible Power Supply? An UPS is a battery back-up power system that is placed between the wall outlet & your computer system & provides power for your system when power from the wall is unavailable or unusable.

Why do I/we need/want a UPS: There are several reasons that once you understand UPS's, you will never want to be without one ever again. These include:

Power Outages: When the power goes out, without a UPS your system crashes, period! This frags the OS/apps & games. You lose data & often results in BDOS upon reboot. Of course in addition to having to reinstall everything, you may need a new HDD or more to install it on! A surge protector will not help.

Brown Outs: Brown outs occur when the incoming AC voltage drops 15% or more, this causes your PSU to pull more amperage to make up for the lack of voltage, thereby creating overheating for the PSU & unstable voltages for your system. This will lead to poor performance, system crashes & early failure. A surge protector will not help.

Over Voltage: The opposite of brown outs, where the incoming voltage is too high causing similar problems for your system. A surge protector will not help.

Dirty Voltage: The incoming AC voltage is unstable, contains sever transient spikes & is not presenting a proper sign wave. This is a primary cause of ELF (Early Life Failure) or if less sever kill more slowly over time. Also there is no way to get stable, high OC'es with dirty voltage. A surge protector will not help.

Surge Protection: A good UPS will sacrifice itself to save your system in case of lightening or surges from other sources. With lightening there are no guarantees, but you are far better off with a UPS, than without one! A surge protector will help.

System Life, System Stability & OC'ing: With voltage going up, down, on, off, having large transient spikes & all manner of other noise, how do you expect your system to "Live Long & Prosper"? The highest "Bench Shot" OC'es are obtained using UPS's! The highest "24/7" OC'es are obtained using UPS's! A surge protector will not help. Systems using UPS's are proven "on average" to last longer & perform better! You want a UPS! But which one?

Automatic Voltage Regulation (AVR): When the AC input voltage is too low or too high, AVR steps in and raises or lowers the voltage accordingly, to get it back in spec & it does this without using the back-up battery.

Cheap UPS's lacking AVR must go to battery every time the AC input voltage is too high or too low. This constant, but usually minor draining, greatly lowers the battery run-time should the power fail & will also shorten the life of your battery, requiring more frequent battery replacements.

Not all AVR's are created equal! Some units allow the VAC output to go as low as 75VAC & this is just too low for safe & efficient long-term operation of a ATX/EPS PSU! Better PSU's will run forever on 100VAC & for quite awhile on 89VAC, but going below about 87VAC for long-term operation is just asking for trouble.

For our purposes we want AVR, so we will automatically reject all of the extreme lowend UPS's that do not have AVR or have poorly or loosely regulated AVR.

So, AVR is now a Requirement for Recommendation!

Types of UPS by Wave Output:

Sticking with our KISS principle & making this a buyers guide, not a tech discussion or debate, let's look at what is important to our target users.

Stepped Wave AKA Modified/Simulated Sine Wave AKA PWM Sine Wave: Starting out as a true "Square Wave", which is by definition "pulsed DC" & will not work with AC appliances & would damage most AC appliances including your computer's PSU, the wave form is modified to become a "dirty" AC wave form. This dirty AC "stepped wave" or a "modified sine wave" is NOT intended for long term operation of any AC devices, other than perhaps light bulbs, but is intended to provide sufficient power to allow for an orderly, controlled & thus non-damaging, non-data losing shut-down.

Running a stepped wave/modified sine wave for a long period of time will damage the Active PFC circuitry of your PSU & cause your PSU to overheat, shortening the life of your PSU & possibly harming the system itself.

So, stepped wave/modified sine wave is acceptable for short term use, to allow enough time for a controlled shutdown.

True or Pure Sine Wave Output: Now we are heading in to the higher end of the UPS spectrum. These UPS's output a perfect or near perfect sine wave just like the generators at a hydro-electric plant & can run your system FOREVER, without damaging anything.

If you live in an area with frequent &/or prolonged power outages, then you also need the ability to add extra external batteries to increase your run-time.

If you need the ability to run on battery for more than just a few minutes, then you MUST use a True/Pure Sine Wave UPS.

Wattage & V/A: For consumer units powering modern computers who's PSU have Active PFC we do not even consider V/A (Volt/Amps). Now if you were powering 100+ systems in a business park, things would be different.

We are only concerned with WATTAGE! The wattage rating of your UPS must equal or exceed the actual wattage used by your system, including, monitor(s), modems, routers & everything that you intend to run on battery power during a power outage.

Although APC & others provide UPS Calculators, none are as up to date & as useful as the Outer Vision eXtreme PSU Calculator, use it to determine the minimum UPS wattage rating required to power your system. The results are conservative, reaching an excellent balance, go with its results as a minimum starting point. Higher wattage UPS's provide longer run time, however so do attaching external battery packs, which is often the more cost effective route.

If you have an inexpensive, portable generator, do NOT plan on running your UPS or computer off of it, unless it specifies True/Pure Sine Wave output. Using a cheap generator will quickly kill both your UPS & your computer!

Types & Topologies: This is a highly technical discussion & we will address these issues later, for now we are primarily looking at "Line Interactive Stand By UPS's" and "Dual Conversion On-Line UPS's".

"Line Interactive Stand By UPS's" are on constant standby, always ready to use their AVR to lower high voltage or boost low voltage & take over completely in the event of a power outage. Their "switching time" is so fast, that no system powered by a good PSU will ever notice any interruption. They also provide some power conditioning and noise suppression, in addition to keeping the system on regardless of the VAC input or lack there of.

"Dual Conversion On-Line UPS's" are always on & convert the incoming VAC to DC, charge the batteries, then convert the DC back to VAC, thus they always provide complete power conditioning, absolute voltage regulation, total noise suppression & "0" "switching time" in the event of a power outage. Although designed for "mission critical" operations, especially in "N+1" configurations, they are also the ONLY choice in locations with truly "dirty" VAC. PM me if you think you need a Dual Conversion UPS.

Please see "Additional Information & Resources" for additional discussions & information.

Brands: Listed below in alphabetical order are the most common consumer brands available in North America. APC UPS's are by far the most common & are used as examples in this UPS Guide because, (1) I am personally familiar with APC UPS's having used several hundred over the past 15 or so years, (2) they are very reliable in that out of several hundred only a dozen or so were DOA or suffered Early Life Failure (ELF), (3) their extensive lines include all classes from cheap non-AVR (not recommended) units to $100K+ major data center "mission critical" power management systems.

Tripp Lite UPS's are very difficult to "Recommend" as the quality varies greatly even within their higher-end lines, so no "series" other than their "top of the line, All SmartOnline" series can be recommended & the specific models that are recommended are based on the publishes specs & general reputation, not on personal experience or professional test/reviews. If you want to "play it safe" stick to the "Recommended" APC & Leviton UPS's. I will personally "vouch" for these APC's & Leviton's.

There are many private & "In house" brands & we will probably never know their levels of quality, so none can be recommended.

As is the case with almost all PSU's, most UPS's are subcontracted to Asian, primarily Chinese companies for manufacture. This does not make them "re-branded" anythings, as products are built to the specs & standards of the contracting companies.

Reviews: I have yet to find any websites doing professional UPS reviews, this is exactly the same situation we faced back in 2004, when I started the PSU Guide & hopefully this will soon change! Please post any sites you find doing UPS test & reviews.

DigitalTrends UPS Reviews (Only the registered members can see the link tegory%2F132%2Fups-backup-devices&ei=e-nnSemKFdXmnQfk-s2EBw&usg=AFQjCNG-cI71pvKDAeZm0-Sb64-M9WYEQw)

Battery Selection & Replacement: Obviously replacement batteries are usually available from the name brand vendors listed above, however you can often save 50% & get a better battery else where.

Sources:

American Power Conversion (Only the registered members can see the link)

APC's extensive website has virtually everything anyone would want to learn about UPS's, their technology & uses. It makes for both excellent research & interesting reading. If you sign-up for their various publications, you also get truly scholarly white papers as well.

Power Supply Guide for Today's & Tomorrow's Computers (Only the registered members can see the link)

Additional Information & Resources:

UPS for Numpties: Types of UPS, by toneus (Only the registered members can see the link)

This very informative site was linked & I believe created by "toneus", a brand new EOCF member, who was kind enough to link it in his very first post! See post # 6 for details.

Dave
Last Update: 4-25-09
Last edited by davidhammock200 : 04-26-09 at 13:58.

اگه یکی بتونه ترجمه اش کنه فکر نکنم بد باشه

sosoni
23-02-10, 13:20
ups ها سه دسته هستن.
Standby -1
2- Line-Interactive
3- Online

خیلی ساده و خلاصه توضیح میدم. سری Standby معمولا فقط یه باطری و یه مدار ضد برق surge protection دارن. کار خاصی انجام نمیدن در صورت افت ولتاژ یا قطعی برق از باطری استفاده می کنن. این نوع UPS ها موج سینوسی درستی تولید نمیکنن.
سری دوم بخاطر داستن کویل و مانیتورینگ لحظه ای و مدارات حفاظتی بیشتر می تونه بدون نیاز به باطری نوسانات رو کنترل کنه. موج سینوسی تولید شده بهتر از نوع اول هست.
سری سوم ، تکمیل شده سری دوم هست. تمام موارد مربوط به حفاظت در بالاترین سطح هست. موج سینوسی تولیدی کامل هست.

UPS های سری اول اصلا برای مدارات دارای PFC مناسب نیستن. سری دوم هم همون جوری که دوستان اشاره کردن فقط بدرد استفاده کوتاه مدت می خورن. در صورت استفاده مداوم PFC بشدت داغ می شه و اسیب می بینه. سری سوم برای استفاده مداوم و بدون ایجاد مشکل هست.

armanmahdi
28-02-10, 03:16
اگه خواستم بخرم همون UPS 120000 تومنی رو میخرم---تشکر----

rostamiani
10-04-10, 17:16
سلام
راستش من فکر نمی کنم بتونم بیشتر از 50 هزار تومان برای محافظ بدم
پاورم هم Green GP535B EPS هست که نمی خوام به محافظ بزنم !

برای پرینتر و مانیتور ال سی دی و اسکنر و اسپیکر محافظ های زیر 10 هزار تومان می تونن مفید باشن یا ممکنه برای دستگاه ها مشکل درست کنن ؟

متشکرم :love:

JEskandari
10-04-10, 22:56
خوب شما اگه واقعا میخواهسد یک چیز که تاثیر داشته باشد بگیرید بودجه خود را دوبرابر کرده و یکی از اینها را تهیه کنید

rostamiani
15-04-10, 07:29
خیلی متشکرم...
آخرش یک محافظ میکرو خریدم که ولتاژ برق رو هم نشون میده
حالا فهمیدم خیلی از اوقات ولتاژ خونه ما بالای 240 ولته ! بیشتر مواقع هم دور و بر 230 - 240

حتی پاور گرین EPS هم ولتاژ مجازش تا 240 ولت هست

آیا ممکنه این ولتاژ برای پاور و بقیه وسایل خونه مشکل درست کنه ؟! اگه اینطوره برم یک استابلایزر برای کل خونه بخرم !
آیا استابلایزر ها بدون سیم اتصال به زمین خوب می تونن کار کنن ؟

متشکرم

ebi_kasra
24-04-10, 01:48
با درود به دوستان.خواستم ببینم آیا لبتاپ هم زمانی که باتریشو درآورده ام و از برق شهری استفاده میکنم نیاز به استابلایزر یا ups داره؟ آداپتور خودش به عنوان یک محافظ و تثبیت کننده جریان عمل نمیکنه؟ چون روی آداپتو نوشته: input:100-240v output:19v
در صورتی که برق قطع بشه آیا به لبتاپ آسیب وارد میشه؟(در صورتی که باتری داخلش نباشه تا سوییچ کنه روش).ممنون میشم دوستان باتجربه راهنمایی کنند.

JEskandari
24-04-10, 15:38
با درود به دوستان.خواستم ببینم آیا لبتاپ هم زمانی که باتریشو درآورده ام و از برق شهری استفاده میکنم نیاز به استابلایزر یا ups داره؟ آداپتور خودش به عنوان یک محافظ و تثبیت کننده جریان عمل نمیکنه؟ چون روی آداپتو نوشته: input:100-240v output:19v
در صورتی که برق قطع بشه آیا به لبتاپ آسیب وارد میشه؟(در صورتی که باتری داخلش نباشه تا سوییچ کنه روش).ممنون میشم دوستان باتجربه راهنمایی کنند.
اگر برق قطع بشه شما اطلاعات خود را از دست خواهید داد.
در ضمن آداپتور نمیتواند مانند Power در نقش یک Stabilizer
عمل کند ولی باز هم من به شما محافظهای معمولی را توصیه
نمیکنم زیرا تنها کاری که این محافظ ها انجام میدهند قطع برق
است و هیچگونه تثبیت برق انجام نمیدهند .

ebi_kasra
24-04-10, 18:14
اگر برق قطع بشه شما اطلاعات خود را از دست خواهید داد.
در ضمن آداپتور نمیتواند مانند Power در نقش یک Stabilizer
عمل کند ولی باز هم من به شما محافظهای معمولی را توصیه
نمیکنم زیرا تنها کاری که این محافظ ها انجام میدهند قطع برق
است و هیچگونه تثبیت برق انجام نمیدهند .

ممنون.از کجا بفهمم مال من مثل power هستش و قابلیت استابلایزر رو داره؟مگه بین این دو تا تفاوت وجود داره؟ منظورم پاور و آداپتوره.مال من روش نوشته AC/DC ADAPTER.لبتاپمو یه هفته هست که گرفتمش.
منظورم از آسیب رسیدن به لبتاپ در صورت قطع برق آسیب سخت افزاری بود و الا این یه چیز بدیهیه که اطلاعات RAM در صورت قطع برق از بین میروند.با این وجود آیا شما و یا دوستان خرید ups و یا استابلایزر را به من توصیه میکنید؟ در صورت مثبت بودن جواب خواستم ببینم یه ups آفلاین که واسه 5 دقیقه برق رو برام ذخیره کنه چقدر قیمتشه؟اگه دوستان بیشتر راهنمایی کنند ممنون میشم.مر30:1. (23):

0armin0
19-07-10, 17:56
سلام دوستان.من که یدونه استابلایزر خوب خریدم از اینجا که لینکش رو گذاشتم ( تو لاله زار) . مارک زیاد داشت ولی این Goldstar یا همون LG رو خریدم. گفتم شاید بقیه هم نیاز داشته باشن.البته UPS هم داشت ولی به نظرم استابلایزر برای نوسان برق بهتره

محمد.ح
20-07-10, 01:41
خوب شد من اینجا رو دیدم ! :wink:

ببینید من اول یه توضیح بدم که یه سری از مسائل روشن بشه ، البته با اجازه

- نکته اول اینکه خیلی از پاورهای کامپیوتر بخاطر ساختارشون (معمولا پاورهای جدید) میتونن توی محدوده 100-240 ولت ولتاژ خروجی ثابتی رو ارائه کنند.همچنین محدوده ای رو شما روی منبع تغذیه نوت بوک - پشت تلوزیونهای LCD و.. - پشت DVD ,.. میبینید.این محدوده وسیع بخاطر استفاده از فیدبک منفی در کنترل ولتاژ منابع تغذیه سوئیچینگ + یه سری مدارات دیگه ایجاد شده است و بنابرین اگر ولتاژ پریز برق خونتون در یک مدوده زمانی مشخص بین این محدوده کم و زیاد بشه ، مشکلی پیش نمیاد.

پاور گرین 885 :

منبع تغذیه داخل یک تلوزیون LCD :

منبع تغذیه داخل DVD :

منبع تغذیه Laptop :

این تا اینجا ؛

پاور ما قابلیت بالا رو نداره و راه حل ها :

- استفاده از استابلایزر ولتاژ (اگر از لحاظ مالی مشکل نداشته باشید ، خوبه)
- استفاده از محافظ برای اینکه اگر ولتاژ از محدوده مجاز کمتر یا بیشتر شد ، پاور اسیب نبینه(برق قطع میشود).
- استفاده از UPS + استابلایزر برای جلوگیری از قطع شدن و همچنین تثبیت ولتاژ در زمان کم و زیاد شدن در محدوده مجاز UPS(استفاده از UPS دردسرهای خودش رو داره - مثل تعویض به موقع باتری ، هذینه نسبتا بالا برای کاربر خونگی)

* این رو اضافه کنم که استابلایزر همون کار AVR یا Automatic Voltage Regulator رو انجام میده که در قدیم کاملا به شکل ترانسفورمر بودن ، بعد ترانسفورمرهایی اومدن با تپ چنجر الکترونیکی(این رو از نزدیک تستشو دیدم) و العان من دقیقا نمیدونم این شرکتهای ایرانی از چه روشی استفاده میکنند ، اما در توان بالا و در سطح شهری در خارج از کشور از مبدلهای AC به AC استفاده میشود که خوب جاش اینجا نیست.

شکل زیر یک استابلایزر رو نشون میده ، همونطور که میبینید در داخل اون از ترانسفورماتور با تپ چنجر متغیر الکترونیکی استفاده شده است.(به نظر من که اینها ساختار های مسخره ای هستند و مبدلهای AC به AC باید جای اینها رو بگیرند).

** حالا شما میرید و یک محافظ برق برای کامپیوتر یا LCD و.. میخرید و با کمال تعجب میبینید که خدایی نکرده پاورتون به فنا رفت ! :1. (27):
* علت این حادثه نوسانات با مدت زمان بسیار کم (طوری که محافظ ها اون رو حس نمیکنند و یا تایم قطع کردنشون دیر هست) است که توسط سوئیچینگ روی شبکه High Voltage ایجاد میشود و یا رعد و برق !!

علتش میتونه به 2 روش حل بشه :

- استفاده از محافظ های الکترونیکی با پاسخ زمانی کوتاه - که من هنوز موفق به پیدا کردنش نشدم !

- استفاده از Surge Protector که در برابر اضافه ولتاژهای بسیار زیاد میتونه وسیله مورد نظر رو محافظت کنه ولی یکی از شرایط عملکردش این هست که باید شبکه برق خونه شما دارای ارت باشه (نه لوله اب ، چاه ارت با مقاومت مخصوص و..)
البته این یه مورد رو من خودم دارم و بعد از خرید متوجه شدم که برای تخلیه جریانهای خیلی زیاد نیاز به ارت داره.

این عکس داخل محافظهای الکترونیکی ساده تلوزیون و..(برای یخچال و فریزر ضروری هست - به علت ایجاد تاخییر در وصل) :

این هم Surge Protector - قیمت حدود 23 تومن :

و این هم داخلش :

در نهایت این بودجه و اهمیت قضیه است که انتخواب شما رو مشخص میکنه. :1. (29):
فکر کنم برا خودش یه پا مقاله شد ! البته شاید بعدا کامل ترش رو تو وبلاگم زدم.

esthesist
20-07-10, 03:17
سلام دوستان

بنده مدتی هست که برای ست لوازم صوتی و تصویری منزل از همین برند MGE استفاده میکنم که محصول مشترک فرانسه و آمریکا هست و مدل 5 خروجس را 50 تومن گرفتم .

یکی از مزیت های این دستگاه مانیتورینگ کامل دو شاخه ی فاز و نول بصورت جداگانه هست و کوچکترین تغییر در فرکانس باعث عکس العمل نشان دادن دستگاه میشود .

این دستگاه یک محافظ معمولی نیست که فقط برق را قطع کند , بازه ی عکس العمل نشان دادن این دستگاه زیر 1 نانو ثانیه هست .

محمد.ح
21-07-10, 22:45
سلام دوستان

بنده مدتی هست که برای ست لوازم صوتی و تصویری منزل از همین برند MGE استفاده میکنم که محصول مشترک فرانسه و آمریکا هست و مدل 5 خروجس را 50 تومن گرفتم .

یکی از مزیت های این دستگاه مانیتورینگ کامل دو شاخه ی فاز و نول بصورت جداگانه هست و کوچکترین تغییر در فرکانس باعث عکس العمل نشان دادن دستگاه میشود .

این دستگاه یک محافظ معمولی نیست که فقط برق را قطع کند , بازه ی عکس العمل نشان دادن این دستگاه زیر 1 نانو ثانیه هست .

سلام دوست عزیز

دستگاه شما Protection Box 5 هست ؟
ایا این دستگاه به صورت الکترونیکی کنترل میکنه قطع و وصل رو ؟ (اگر ممکنه از روش یدونه عکس قرار بدین که بشه حالتهاش رو دید).

یا مثل این دستگاهی که من بازش کردم فقط یه سری قطعه پسیو داره که اضافه ولتاژهای شدید رو کنترل میکنه ؟

ممنون

0armin0
22-08-10, 00:24
سلام بچه ها همونطوری که گفتم من استابلایزر LG گرفتم ولی تازه دیدم همونجا که تو لاله زار استابلایزر و UPS فروشی داره یه محافظ خیلی جالب آورده هم ارزونه هم با کیفیت برق رو رو 220 ولت ثابت میکنه محافظ تلفن و کارت شبکه هم داره!!!!! .عملکردش با ترانسه و رله (مثل فاراتل که بیخوده ) البته نه سروو موتور که به ازای کم یا زیاد شدن یک ولت ولتاژ رو تصحیح کنه ولی برای کامپیوتر خوبه . اگه پول استابلایزر نداشتم اینو میدیدم میخریدم . خیلی خوشگلم هست . و مشخصات و سایتش رو میذارم:
مطالب رو عینا کپی میکنم. اگه کسی اطلاعات بیشتر خواست بره تو سایتشون : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
اینم سایت اصلیشونه Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) ولی قبلی بهتر نوشته
"

گاهی اوقات در صورتی که بودجه شما جهت خرید یک دستگاه استابلایزر کافی نمی باشد جهت محافظت دستگاه های کم توان نظیر کامپیوتر و یخچال فریزر در برابر نوسانات از محافظ های ولتاژ گلداستار یا ال.جی که دارای ترانس مبدل اتوماتیک به 220 ولت می باشند استفاده می شود. لازم به ذکر است این محصولات مانند دستگاه های استابلایزر مجهز به سروو موتور نبوده و به جای آن از ترانسفورماتور استفاده می کنند و عملکرد آنها برعکس استابیلایزر ها که به صورت پیوسته عمل می کنند به صورت پله ای ولتاژ را تنظیم میکنند. این محافظ ها به هیچ عنوان برای دستگاه های بسیار حساس مناسب نیست و بیشتر به عنوان محافظ کامپیوترهای شخصی ، محافظ لپ تاپ ، محافظ تلفن ، محافظ فاکس ، کارت شبکه و محافظ یخچال فریزر تا 40 فوت استفاده می گردد. در صورتی که دنبال استابلایزر های گلداستار ، فاراتل ، دلتا ، امرسان و… خانگی و صنعتی تک فاز و سه فاز مجهز به سروو موتور می گردید به اینجا مراجعه کنید (Only the registered members can see the link)

و در صورتی که به دنبال استابلایزر های Matsushita Stavol توان بالای سه فاز می گردید به اینجا مراجعه فرمایید (Only the registered members can see the link)

الکترو گستر تهران مرکز پخش انواع محافظ ولتاژ ( ترانس انوماتیک ) در ایران می باشد.در این قسمت محافظ های گلد استار کره توضیح داده می شوند. جهت اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

دلایل استفاده از ترانس های اتو ماتیک (محافظ ولتاژ) مارک گلداستار کره:

امروزه لوازم برقی و دستگاه های الکترونیکی خانگی و اداری نقش بسیار مهمی در زندگی مردم ایفا می کنند.لذا خرابی یا بروز هر گونه نقص در کارایی آنها می تواند مدت آسایش انسان را مختل سازد. تحقیقات انجام شده روی لوازم برقی و دستگاه های الکترونیکی نشان می دهد که ضعف و نوسانات برق شهر ( حتی نوساناتی که با چشم دیده نمی شود) عامل اصلی خرابی و از کار افتادگی دستگاه ها می باشد.
ترانس های اتو ماتیک ( محافظ ولتاژ ) قابل استفاده برای:
یخچال و فریزر تا 40 فوت ، سیستم های کامپیوتری ، دستگاه های صوتی تصویری ، تجهیزات مخابراتی و …

ویژگی های ترانس های اتوماتیک ( محافظ ولتاژ ) :

مجهز به هشدار دهنده صوتی جهت اعلام اضافه بار
تثبیت ولتاژ خروجی در برابر تغییرات و نوسانات ولتاژ برق شهر
حفاظت از دستگاه های مصرف کننده در مقابل رعد و برق و دو فاز شدن برق شهر
مجهز به فیلتر جهت حفاظت از دستگاه های مصرفی در مقابل نویز ها و اختلالات برق شهر
مجهز به نشان دهنده مراحل کارکرد و میزان ولتاژ ورودی و خروجی به صورت دیجیتال و آنالوگ
مجهز به مدار تاخیر قابل تنظیم ، جهت حفاظت از دستگاه های مصرف کننده هنگام قطع و وصل برق شهر

مجهز به سیستم هوشمند میکروپروسسوری برای کنترل بدون وقفه تمامی بخشهای داخلی سیستم و تشخیص خطاها

دارای سیستم حفاظت خط تلفن مرتبط با اینترنت و یا کابل شبکه جهت حفاظت کارت مودم و یا کارت شبکه کامپیوتر

جهت اطلاع از مدلها کاتالوگ زیر را دانلود نمایید.

Only the registered members can see the linkدانلود کاتالوگ (Only the registered members can see the link 88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3.pdf)
"
امیدوارم به دردتون بخوره مطلب بالا

mehrdad_ab
22-08-10, 18:21
لینک مربوط به دانلود کاتالوگ برای من ارور داد
قیمتشون چنده ؟ و چند وات توان خروجی دارن ؟ مثلاً برای 10 تا سیستم یک گیم نت و یک دستگاه فتوکپی چی پیشنهاد می کنید ؟

0armin0
22-08-10, 23:51
لینک مربوط به دانلود کاتالوگ برای من ارور داد
قیمتشون چنده ؟ و چند وات توان خروجی دارن ؟ مثلاً برای 10 تا سیستم یک گیم نت و یک دستگاه فتوکپی چی پیشنهاد می کنید ؟
قیمتش دقیقا یادم نیست ولی بین 35 تا 50 باید باشه که می ارزه واقعا. مخصوصا با اون ترانسفورماتور سنگین و قویش . توان دو جور داره تو کاتالوگش ببینین 1000 وات و 2000 وات . برای اون گیم نت و کپی حتما باید استابلایزر بگیرین اونم از نوع سروو موتوریش که یک ولت رو هم جبران کنه و یا اگه زیاد شد هم کم کنه . نمیدونم چرا این فاراتل ایرونی که فقط گرونه و پله ای عمل میکنه الکی معروف شده یکی از دوستام داشت ولتاژ زیاد شده بود نتونسته بود تنظیم کنه دقیق دستگاه سوخته بود :1. (27): برای کافی نت و کپی باید آمپر ها رو حدودا جمع کنی و ببینی تو کاتالوگ استابلایزرا کدوم به دردت میخوره یا اینکه زنگ بزنی خودشون راهنماییت کنن. اگه یو پی اس بخوای بگیری خیلی گرون در میاد باطریش هم بعد یه مدت باید عوض کنی مثل موبایل ضعیف میشه . استابلایزر بهتر از همس. کاتالوگ محافظ ترانس دار رو یه جا آپ کردم که بگیرین بالایی هم مشکلی نداره امتحان کردم Only the registered members can see the link
اینم کاتالوگ استابلایزر سروو موتور دار:
وعکس استابلایزر LG گلداستار که من یدونه ازش دارم وکاتالوگش این بالاییه:
4544
مشکلی بود بگین اگه بلد بودم

emadarabi
28-06-11, 01:02
خونه ما نوسان برق داره وقتی برق حال رو روشن میکنم مانیتورم خاموش میشه بعد روشن میشه مدل مانیتور: l AOC 22میخواست بپرسم اگه استبلایزر بخرم مشکلم حل میشه ؟

Raziel007
01-07-11, 18:29
با درود
من کل این تاپیک رو خوندم.
من به محافظی احتیاج دارم که خروجی آن 220 ولت تمام باشه دیگه حد اقل مثبت منفی 2 ولت و توان آن 2000 باشه. آیا چنین استابیلایزری در بازار موجوده؟
فعلا فاراتل 2000 دارم که خروجی آن مثبت منفی 13 ولت هست و چنگی به دل نمیزنه و می خوام یکی دیگه اگه با مشخصاتی که در بالا گفتم باشه بگیرم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Raziel007
06-07-11, 02:43
UP.................

Ali1497
02-09-11, 19:43
با سلام
من یک UPS فاراتل مدل SM-1250 دارم که الان مدتی هست که وقتی برق قطع میشود آن هم قطع میشود و بک آپ نمیکند ولی قبلا مدت 20 دقیقه اتوماتیک وار بر روی باطری ذخیره میکرد.
در ضمن مدت 2 سال میشود که کار میکند. آیا باطری آن خراب شده است؟

با تشکر

DJDRJYERJERNY45RYN5
28-09-11, 21:43
با درود
من کل این تاپیک رو خوندم.
من به محافظی احتیاج دارم که خروجی آن 220 ولت تمام باشه دیگه حد اقل مثبت منفی 2 ولت و توان آن 2000 باشه. آیا چنین استابیلایزری در بازار موجوده؟
فعلا فاراتل 2000 دارم که خروجی آن مثبت منفی 13 ولت هست و چنگی به دل نمیزنه و می خوام یکی دیگه اگه با مشخصاتی که در بالا گفتم باشه بگیرم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام. من مهندس حسين هستم. من هم دقيقا يه همچين استابلايزري را مي خوام كه خروجي اون تحت هر شرايط نوسان برق در سمت ورودي ، +/- 2 ولت باشد. آيا همچين محصولي در ايران موجود است؟ لطفا با قيمت؟ ممنون از همتون.

mycircuit
22-06-12, 15:46
درستش کردم

mahtop
25-06-12, 14:31
دوست من تو لاله زار پخش لوازم الکتریکی داره (سمین برق)
در ضمن یه اوستا کار مجرد و مجرب هم هست و میگه این محافظهای 12 13 تومنی تو بازار نبودنشون بهتر از بودنشونه چون انقدر کند و تنبل هستن که تا بیان برق رو قطع کنن برقه دوباره عادی شده اونوقت اینا تازه برقو قطع میکنن یعنی هم یکی از در خوردی هم یکی از دیوار:1. (27):
تازه چیزی که فهمیدم اینکه بعد از 7 8 ماه دقتشونو از دست میدن مثلا بجای اینکه تو 240 ولت قطع کنن تو 250 قطع میکنن که دیگه الفاتحه بعد از 1 سال ال سی دی براویا سونی تو باید بدی جاش نون خشک یا نمک بگیری
جای خوبش ایه که رفیقم یه آمپرمتر زد به یکی شون وقتی دوشاخشون به برقه اندازه یه لامپ کم مصرف برق مصرف میکنن فکرشو بکن تو 24 ساعت چقدر میشه؟

آخرشم چند تا نمونه ژاپنی داشت که یه 4 خروجی 2000 وات به من داد 34 تومن ولی عیبش اینه که گارانتی مارانتی وارانتی نداره چون قاچاقی وارد میشه
اما گفت کیفیتش خیلی عالیه و تضمینی - سرعت پاسخدهیشم 100 میلی ثانیه ذکر شده
کاملنم هوشمنده توش میکروپروسسور داره اینهوا - دقتش کم نمیشه و خودشو تنظیم میکنه چون توش میکروپروسسور داره!!!!!!!!!!!!

نمونه ایرانیشو تو بازار نیست - اینا که تو بازاره مدار همشون یجوره فقط تعداد خروجیاشون فرق میکنن
برید لاله زار یکیشو بخرید منم دعا کنید:1. (5):

mahtop
25-06-12, 15:15
با سلام
من یک UPS فاراتل مدل SM-1250 دارم که الان مدتی هست که وقتی برق قطع میشود آن هم قطع میشود و بک آپ نمیکند ولی قبلا مدت 20 دقیقه اتوماتیک وار بر روی باطری ذخیره میکرد.
در ضمن مدت 2 سال میشود که کار میکند. آیا باطری آن خراب شده است؟

با تشکر

UPS برا خونه کارایی نداره . رفتی200 300 پول دادی که چی مثلا برق بره اطلاعات مافوق سری تو کامپیوترت پاک نشه!
باطریش مثل باطری لپ تاپ است بخوای نخوای بعد از 1 سال یا یکم بیشتر خراب میشه که باطریشم خیلی گرونه چون اصل کار همونه
من مارک Agilent اصل آمریکا ده آمپر ساعت داشتم 480 تومن خریده بودم بعد 2 سال باطریش به فنا رفت رفتم جمهوری باطریشو بگیرم گفت چینیش 190 تومن که فکر کنم 6 ماهم کار نکنه

اگه واقعن لازمش داری باید باطری نو بندازی ولی یه محافظ خوب 20 30 تومنی کار همون ups چند صد تومنی رو برات میکنه

در ضمن یه نکته برای همه رفقا که برا کامپیوتر دنبال ups هستن اینه که نوسان برق در حین خواندن یا نوشتن هارددیسک باعث اصلی پاک شدن اطلاعاته نه قطع ناگهانی برق مگر اینکه قبل اینکه برق بره اطلاعاتو ذخیره نکرده باشی که دیگه اون حسابش جداست و چوب غفلت خودتو می خوری توام با کمی بد شانسی

manutd2009
31-05-14, 21:24
سلام دوستان و اساتید عزیز

خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنید کل تاپیک رو خوندم هنوز به نتیجه نهایی نرسیدم

برق منزل ما معمولا 205 الی 210 نشون داده می شود در روز شاید 3-4 بار یک مرتبه به 170 طی کمتر از 5 ثانیه می رود اما خیلی از این به استطلاح محافظ ها عمل نمی کنند و جریان رو قطع نمی کنند

به فکر خرید استابلایزر - ترانسفورماتور که بنده فرقشونو هم نمی دونم و در سایتهای مختلف به عناوین مختلف معرفی شده اند

لطفا بنده رو در خرید یاری بفرمایید

مورد مصرف : لوازم صوتی و تصویری چون بیش از 8 میلیون تومان ارزش لوازم صوتی و تصویریم هستش

یکی هم می خوام برای یخچال و فریزر

یکی هم برای لوازم کامپیوتریم

و دیپری برای کولر 30000 اسپلیتم

با تشکررررر

AMD>INTEL
31-05-14, 21:27
سلام دوستان و اساتید عزیز

خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنید کل تاپیک رو خوندم هنوز به نتیجه نهایی نرسیدم

برق منزل ما معمولا 205 الی 210 نشون داده می شود در روز شاید 3-4 بار یک مرتبه به 170 طی کمتر از 5 ثانیه می رود اما خیلی از این به استطلاح محافظ ها عمل نمی کنند و جریان رو قطع نمی کنند

به فکر خرید استابلایزر - ترانسفورماتور که بنده فرقشونو هم نمی دونم و در سایتهای مختلف به عناوین مختلف معرفی شده اند

لطفا بنده رو در خرید یاری بفرمایید

مورد مصرف : لوازم صوتی و تصویری چون بیش از 8 میلیون تومان ارزش لوازم صوتی و تصویریم هستش

یکی هم می خوام برای یخچال و فریزر

یکی هم برای لوازم کامپیوتریم

و دیپری برای کولر 30000 اسپلیتم

با تشکررررر

بهترین محافظ ها رو شرکت پیشرانه تولید میکند .
گروه صنعتی پیشرانه (Only the registered members can see the link)

manutd2009
31-05-14, 21:56
بهترین محافظ ها رو شرکت پیشرانه تولید میکند .

ممنوم از پاسختون اما آیا مدل خاصی مد نظر هست

برای استفاده بنده استابلایزر یا ترانسفورماتور .... بهتر نیست ؟

aryaiee
31-05-14, 21:59
با اجازه اساتید
در موردهای midrang به نظر بنده شرکت میکرو در مدلهای دیجیتاب خوبه چون با ic کنترل میکنه

AMD>INTEL
31-05-14, 22:03
ممنوم از پاسختون اما آیا مدل خاصی مد نظر هست

برای استفاده بنده استابلایزر یا ترانسفورماتور .... بهتر نیست ؟

برای قطعات حساس استابلایزر . استلابیزر حتی زمانی که برق نوسان دارد . برق رو رگوله میکند و بدون نوسان به قطعه مورد نظر میدهد . محافظ برای قطعاتی که حساسیت کمتری دارند
برای استلابیزر فاراتل بهترینه
محصولات فاراتل استابیلایزر (Only the registered members can see the link)

manutd2009
31-05-14, 22:13
10364

بسیار ممنونم از لطف اساتید عزیزم

مارک های نظیر پرسو - پیشرانه ..... و حتی مارک های خارجی در بازار یافت می شود دوستان پیشنهاد دیگری دارند آخه توی بعضی فروم ها خوندم که فاراتل در زمینه استابلایزر زیاد خوب عمل نمی کنه و فقط اسم درکرده اما چون رشته من مخابرات هستش از اطلاعات برق و همچنین این موارد زیاد سر در نمی یارم

ممنون می شم همچنان یاری کنید چون خرید این چند عدد مبلغی حدود 1 میلیون آب می خوره پس بهتره انتخاب دقیف تر و هوشمدانه باشه

فصل تابستان هم هست و نوسانات برق بیشتر لذا می تونه منبع خوبی برای دیگر دوستان و کاربران عزیز این سایت باشد

با تشکر فراوان

AMD>INTEL
31-05-14, 22:18
10364

بسیار ممنونم از لطف اساتید عزیزم

مارک های نظیر پرسو - پیشرانه ..... و حتی مارک های خارجی در بازار یافت می شود دوستان پیشنهاد دیگری دارند آخه توی بعضی فروم ها خوندم که فاراتل در زمینه استابلایزر زیاد خوب عمل نمی کنه و فقط اسم درکرده اما چون رشته من مخابرات هستش از اطلاعات برق و همچنین این موارد زیاد سر در نمی یارم

ممنون می شم همچنان یاری کنید چون خرید این چند عدد مبلغی حدود 1 میلیون آب می خوره پس بهتره انتخاب دقیف تر و هوشمدانه باشه

فصل تابستان هم هست و نوسانات برق بیشتر لذا می تونه منبع خوبی برای دیگر دوستان و کاربران عزیز این سایت باشد

با تشکر فراوان

مطمئن باشید فاراتل که مشتریان دولتی و دارای تجهیزات حساس هستند . کیفیتش رو پائین نمیاره . بزرگترین شرکت تولید کننده ups و استلابیزر هست . از نمونه های چینی به اصطلاح خارجی خیلی بهتر هست .

manutd2009
31-05-14, 22:42
بسیار ممنونم دوست عزیزم بابت همه راهنمایهاتون کمال تشکر رو دارم .

فرق بین این دو محصول چییست ؟

ترانس اتوماتیک (AVR)

پس از سال‌ها مطالعه و تحقیق بر روی ویژگی‌ها و نقاط ضعف شبکه برق ایران، شرکت فاراتل محصولات خود را جهت سازگاری با این شبکه و پوشش نقاط ضعف آن طراحی و بهینه‌سازی نموده است.
AVRهای فاراتل، نویز موجود در برق شهر را که باعث اختلال در عملکرد دستگاه‌های مصرف‌کننده می‌شود حذف کرده و برقی عاری از هر گونه پارازیت، جهت استفاده دستگاه‌های مصرفی در خروجی ایجاد می‌نماید. بنابراین این دستگاه‌ها به بهترین نحو می‌توانند از تجهیزات و لوازم برقی شما در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر، خطرات ناشی از رعد و برق، دو فاز شدن برق شهر و... محافظت نمایند
استابلایزر (STB)

استابیلایزرهای فاراتل جهت حفاظت از سیستم‌های کامپیوتری، دستگاه‌های دقیق آزمایشگاهی، وسایل حساس اندازه‌گیری، سیستم‌های مخابراتی و... در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر طراحی شده‌اند. علاوه بر این، این استابیلایزرها دقت عمل دستگاه‌های مصرفی را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا برده و در نتیجه باعث طولانی شدن عمر و صحت عملکرد آنها گردیده و مانع از بوجود آمدن هزینه‌های بالای تعمیراتی و اتلاف وقت می‌شوند.

===============

اینم مارک ساراست که از قدیمی های این صنعت نظرتون در مورد این محصول یا برند چیه ؟

10368

پس عکسی که دادم محصول مور دتایید شماست برای خرید . دوست گرامی چند تا سوال کوتاه داشتم از حضرتعالی امکانش هست پیام خصوصی بدم در مورد سخت افزار هستش

========

این نوشته یکی از دوستانه :

سلام یه چیزی رو یادم رفت بگم. استابلایزر های ایرانی رله ای هستند و به صورت پله ای عمل میکنن. یعنی مثلا اگه 10 ولت کم بشه شروع میکنن به جایگزین کردن ولتاژ ولی اگه سروو موتوری باشه یک ولت هم که کم یا زیاد بشه ولتاژ شمار رو تنظیم میکنه.استابلایزر هایی که سروو موتورین رو گفتم مثل گلداستار که اینجا هست

تا چه حد صحت دارد ؟؟؟؟

AMD>INTEL
31-05-14, 22:48
بسیار ممنونم دوست عزیزم بابت همه راهنمایهاتون کمال تشکر رو دارم .

فرق بین این دو محصول چییست ؟

ترانس اتوماتیک (AVR)

پس از سال‌ها مطالعه و تحقیق بر روی ویژگی‌ها و نقاط ضعف شبکه برق ایران، شرکت فاراتل محصولات خود را جهت سازگاری با این شبکه و پوشش نقاط ضعف آن طراحی و بهینه‌سازی نموده است.
AVRهای فاراتل، نویز موجود در برق شهر را که باعث اختلال در عملکرد دستگاه‌های مصرف‌کننده می‌شود حذف کرده و برقی عاری از هر گونه پارازیت، جهت استفاده دستگاه‌های مصرفی در خروجی ایجاد می‌نماید. بنابراین این دستگاه‌ها به بهترین نحو می‌توانند از تجهیزات و لوازم برقی شما در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر، خطرات ناشی از رعد و برق، دو فاز شدن برق شهر و... محافظت نمایند

استابلایزر (STB)

استابیلایزرهای فاراتل جهت حفاظت از سیستم‌های کامپیوتری، دستگاه‌های دقیق آزمایشگاهی، وسایل حساس اندازه‌گیری، سیستم‌های مخابراتی و... در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر طراحی شده‌اند. علاوه بر این، این استابیلایزرها دقت عمل دستگاه‌های مصرفی را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا برده و در نتیجه باعث طولانی شدن عمر و صحت عملکرد آنها گردیده و مانع از بوجود آمدن هزینه‌های بالای تعمیراتی و اتلاف وقت می‌شوند.

===============

اینم مارک ساراست که از قدیمی های این صنعت نظرتون در مورد این محصول یا برند چیه ؟

10368

پس عکسی که دادم محصول مور دتایید شماست برای خرید . دوست گرامی چند تا سوال کوتاه داشتم از حضرتعالی امکانش هست پیام خصوصی بدم در مورد سخت افزار هستش

سارا رو پیشنهاد نمیدم . همون استلابیزر بگیرید با برند فاراتل .
مشکلی نیست در خدمتم :11():

manutd2009
01-06-14, 00:01
بزرگوار بهتون پیام خصوصی دادم محبت می کنید پاسخ بدید ممنونممممم

mrp69
28-06-14, 00:07
سلام دوستان

یه محافظ برای کامپیوتر میخوام که کیفیت خوبی داشته باشه و قیمتش هم مناسب باشه.
الان یه محافظ ارزون قیمت دارم که به خاطر همون بیشتر فن های کیس سوخته.

اگه یکی دو مدل با قیمت حدودیش معرفی کنید ممنون میشم:give_rose:

AMD>INTEL
28-06-14, 00:16
سلام دوستان

این محصول مناسبه

nima_hl
28-06-14, 01:09
سلام دوستان

سلام

محافط برق تقریبا به هیچ دردی نمیخوره

برای کامپیوتر باید فکر استابلازر باشید که بتونه نواسانات برق را بگیره و برق یکنواخت به سیستم برسونه

600 وات باید حدود 100 تومن باشه

AMD>INTEL
28-06-14, 06:43
استابیلیزر دو شرکت فاراتل و پیشرانه عالی هستند ولی قیمت پیشرانه مناسبتره .البته باید ببینید میتونید حدود 200 تومن هزینه کنید یا خیر

mrp69
29-06-14, 22:49
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن. فعلا خیلی بودجه واسه استابیلایزر ندارم.
فعلا یه محافظ خوب کارم رو راه مینداره.چون دوشاخه ی اسپیکر توی این محافظی که دارم لق میزنه و گاهی اوقات یهو برق و قطع میکنه.

مدل 342 یا 343 پیشرانه هم به خوبی مدلی که پیشنهاد دادین(322) هست؟

تهران نیستم.امروز کل شهرمون رو زیر و رو کردم هیچ جا پیشرانه نداشتن. فقط یه جا داشت که 2 تایی مخصوص یخچال بود.
سایتی میشناسین که بتونم از اونجا تهیه کنم؟

AMD>INTEL
29-06-14, 23:07
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن. فعلا خیلی بودجه واسه استابیلایزر ندارم.
فعلا یه محافظ خوب کارم رو راه مینداره.چون دوشاخه ی اسپیکر توی این محافظی که دارم لق میزنه و گاهی اوقات یهو برق و قطع میکنه.

مدل 342 یا 343 پیشرانه هم به خوبی مدلی که پیشنهاد دادین(322) هست؟

تهران نیستم.امروز کل شهرمون رو زیر و رو کردم هیچ جا پیشرانه نداشتن. فقط یه جا داشت که 2 تایی مخصوص یخچال بود.
سایتی میشناسین که بتونم از اونجا تهیه کنم؟

از طریق سایتش باهاشون تماس بگیر . راهنمایت میکنند . در زمینه محافظ های دیجیتال بهترین هست تو ایران. من نظرم روی 322 هست .

mrp69
01-07-14, 03:51
از طریق سایتش باهاشون تماس بگیر . راهنمایت میکنند . در زمینه محافظ های دیجیتال بهترین هست تو ایران. من نظرم روی 322 هست .

ممنون بلاخره بعد از کلی جستجو مدل 322 و 321 رو پیدا کردم با قیمت های 33 و 45. فرقشون هم فقط وجود نمایشگریه که ولتاژ رو نشون میده.
ارزش داره واسه این نمایش گر 12 تومن بیشتر پول بدم؟ احساس میکنم اونی که نمایشگر نداره محافظ بهتریه :lol:

AMD>INTEL
01-07-14, 05:57
ممنون بلاخره بعد از کلی جستجو مدل 322 و 321 رو پیدا کردم با قیمت های 33 و 45. فرقشون هم فقط وجود نمایشگریه که ولتاژ رو نشون میده.
ارزش داره واسه این نمایش گر 12 تومن بیشتر پول بدم؟ احساس میکنم اونی که نمایشگر نداره محافظ بهتریه :lol:

فرقی ندارند .

بهرام خان
20-12-14, 19:54
سلام دوستان برای محافظت از لوازم آشپزخانه کولرگازی و تلوزیون و... با بودجه ی حداکثر 300 تومن کدام محافظ رو پیشنهاد میکنید ؟
ضمن اینکه دستگاه رو به دلیل مسایل امنیتی نمیتونم بقل کنتر بگذارم
:11():

AMD>INTEL
20-12-14, 21:05

بهرام خان
21-12-14, 09:02
استابلایزر بدرد کار من نمیخوره ؟

AMD>INTEL
21-12-14, 10:17
استابلایزر بدرد کار من نمیخوره ؟
اون هم انتخاب خوبیه ولتاژ رو تثبیت میکند

بهرام خان
25-12-14, 19:52
سلام مجدد
برای تمام دستگاهها محافظ خریدم تمامشون وقتی برق قطع نوسان داره قطع میکنن بجز محافظ
کولر گازی آیا محافظش مشکلی داره یا ؟

AMD>INTEL
25-12-14, 19:56
سلام مجدد
برای تمام دستگاهها محافظ خریدم تمامشون وقتی برق قطع نوسان داره قطع میکنن بجز محافظ
کولر گازی آیا محافظش مشکلی داره یا ؟

خوب جای محافظ رو با یکی دیگه عوض کنید معلوم میشه .

بهرام خان
25-12-14, 20:55
خوب جای محافظ رو با یکی دیگه عوض کنید معلوم میشه .

عوض کردم شاید تا چند روز دیگه هم برق نوسان نکنه راه دیگه ای برای تشخیص کارکردش نیست؟

AMD>INTEL
25-12-14, 20:58
عوض کردم شاید تا چند روز دیگه هم برق نوسان نکنه راه دیگه ای برای تشخیص کارکردش نیست؟

راده دیگه ای به ذهنم نمیرسه .