PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید مادربورد اورکلاک سوکت 775

nasiban
19-11-09, 23:58
با سلام به اساتید انجمن من یک مادربورد میخواستم برای اورکلاک اکسترم که روی اکثر پردازنده های اینتل نتیجه خوبی بده در ضمن حتماً هم از حافظه های DDRIII 1600 به بالا پشتیبانی کنه .
این نکته هم لازم به ذکر هست که فاکتور قیمت خیلی مهمه چون بیشتر از 150 نمیتونم هزینه کنم و بعد از این مقدار 2 گیگ حافظه DDRIII 1600 به بالا جهت اورکلاک چه ماژول هایی پیشنهاد می کنید .

خودم نظرم روی مادر بورد MSI X48 Platinum یا MSI X48C Platinum هست و تفاوت اونها در کمبو بودن ساپورت حافظه مدل دوم هست . البته انتخاب من با کمی تحقیق در سایت های اورکلاک و بیشتر از همه قیمت (137000 تومان) فوق العاده مناسب این برد و بر مبنای چیپست X48 و پشتیبانی DDRIII هست .

حالا خوشحال میشم نظر دوستان در مورد این دو برد رو بدونم و اینکه توی این رنج مادربورد بهتر جهت استفاده من چی بردی میتونه باشه .

لینک سایت سازنده مدل کمبو

Only the registered members can see the link

/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&cat2_no=&cat3 _no=&prod_no=1393 (Only the registered members can see the link)

لینک سایت سازنده مدل معمولی

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

با تشکر پیشاپیش .

N@VID
20-11-09, 00:36
سلام :

من نظرم Gigabyte EP45T-UD3R هست ، البته قیمت ندارم ولی زیر 200 هزار تومان هست و خیلی سر تر از MSI می باشد
تنظیماتی که در سری EP45 گیگا گذاشته شده شما رو قادر به تنظیم ریز ترین موارد در اورکلاک می کنه ...
در ضمن با داشتن بایوس دوبل هیچ وقت دست شما در هنگام اورکلاک تو حنا گذاشته نمیشه :wink:
از رم های DDR3 با باس 2200 نیز پشیبانی می کنه ...

Memory

4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory
Support for DDR3 2200+/1333/1066/800 MHz memory modules

CPU

PU Support for an Intel Core™ 2 Extreme processor/ Intel® Core™ 2 Quad processor/Intel Core™ 2 Duo processor/ Intel® Pentium® processor Extreme Edition/Intel® Pentium® D processor/ Intel® Pentium® 4 processor Extreme Edition/Intel® Pentium® 4 processor/ Intel® Celeron® processor in the LGA 775 package

Chipset

North Bridge: Intel® P45 Express Chipset
South Bridge: Intel® ICH10R

Hardware Overvoltage Control IC
PCI-E 2.0 x16 graphics interface with ATI CrossFireX support for ultimate graphics performance
Supports Dolby Home Theater audio to enjoy a rich surround sound experience
Ultra Durable 3 technology with 2 oz copper PCB for lower working temperature
Supports 45nm Intel Core 2 multi-core processors with FSB 1600 MHz
2 Gigabit Ethernet LAN with Teaming functionality
Patented DualBIOS with dual hardware BIOS protection

سایت گیگابایت و معرفی این مدل :

Curtis
20-11-09, 00:41
قیمت 3 روز پیش 188 تومن بود البته یه جا میداد 180 تومن (تهران)
در ضمن یکی از خنکترین مادر بردهای giga هست.
قابلیت اور کلاکش حرف نداره به نسبت قیمتی که داره.

guns
20-11-09, 00:49
سلام دوست عزیز
به نظر من این دو مادربردیو که انتخاب کردید تو این قیمت عالیه
و من در سایت ها جوستو جو کردم اما بهتر از این مادربرد در این قیمت پیدا نکردم و فکر نکنم باشه
از آن جا که خودتون هم در سایت های آورکلاک تحقیق کردید دیدی که چه قدر در آورکلاک قدرت داره
اما از این دو مادربرد من دومی رو به شما پیشنهاد می دم (X48 Platinum) چون شما که می خواید رم DDR3 بزارید و برای آورکلاک های سنگین هم از DDR2 استفاده نمی کنید پس دلیلی نداره X48C رو انتخاب کنید
اما فرق دیگری بین این دو مادربرد هست و من دومی را پیشنهاد دادم به خاطر TroubleShootposter هست
برای شما که می خواید آورکلاک سنگین بکنید ممکنه مشکل ها یا نا هنجاری هایی در مادربرد ایجاد شود که مادربرد ایراد های کوچکی پیدا کند که به وسیله می توانید آن ها را زودتر و دقیق تر پیدا کنید و آن ها را حل کنید
که 4 تا LED داره که که حالت بوت کردن رو نشون می ده , مشکل هایی که در قسمتی از مادربرد باشه رو نشون میده و شما راحت می تونید ارور ها رو پیدا کنید و حل کنید
و در کل دقیق تر میتونید آورکلاک کنید
(البته این نظر من بود )

guns
20-11-09, 00:56
البته نظر دوستان روی EP45T-UD3R هستش اما اگر بتوانید بیشتر خرج کنید EP45-UD3R همانطور که دوستان اشاره کردند خیلی بهتره

Jagvar
20-11-09, 00:58
بنده هم با نوید کاملا موافقم.
اون مین های MSI بیشتر برای بازی طراحی شدن تا اور کلاک.
به نظر من گیگا واقعا ارزشش رو داره.
-------------
ویرایش:
البته من متوجه از این که توی سایت های سخت افزاری شما تحقیق کردین نمی شم.
یعنی کدوم سایت ها؟
من که هرچی توی hwbot.org به رکرد های اول نگاه می کنم همش یا دست rampage extreme هستش یا دست گیگابایت.
تازه این رو اشاره کنم برای اور چهار هسته ای رو دست گیگا تا حالا هیچ مینی بلند نشده.
خودتون ببینید و قضاوت کنید ببینید کدوم مدل از MSI اومدن اور کردن که مقام اورده باشه.

nima_hl
20-11-09, 04:37
سلام

یه چیزی میخوام بگم ولی لطفا آجر سمتم پرت نکنید :lol:

میخوام یه اعتراف کنم :wink:

بهترین مادربردی که توی عمرم واسه آورکلاک دیدم یه مین اینتل 775 بود که فکر نمیکنم تمام این مادر بردهائی که اسم آوردین انگشت کوچیکش هم بشه

با اینکه تکنولوژی ساختش مال ۳ سال پیشه و ddr2 ساپورته ولی گمان نمیکنم مینی به این خوش دستی دیگه هیچ زمانی تولید بشه :1. (28):

اون بورد هم بردی نیست به جز سلطان abit ip35 pro :yes:

بهتون پیشنهاد میدم لذت آورکلاک با این بورد رو یک مرتبه هم شده بچشید :give_rose:

Labyrinth
20-11-09, 11:17
سلام

بهترین مادربردی که توی عمرم واسه آورکلاک دیدم یه مین اینتل 775 بود که فکر نمیکنم تمام این مادر بردهائی که اسم آوردین انگشت کوچیکش هم بشه

با اینکه تکنولوژی ساختش مال ۳ سال پیشه و ddr2 ساپورته ولی گمان نمیکنم مینی به این خوش دستی دیگه هیچ زمانی تولید بشه :1. (28):

البته برای چهار هسته ای اصلا طرفش نرید چون ضعف شدیدی داره :1. (35):
بعد شما مین رقیب Pro رو فراموش کردید مادربردی که هنوز هم برای خودش استوره ای هست ( Asus P5K-E )

موفق باشید

:1. (35):

nasiban
20-11-09, 12:51
با تشکر از همه دوستان به خاطر زحماتی که کشیدند و در این مورد راهنمایی کردند . البته این مدل از گیگابایت یکی از مادربورد های مورد علاقه من هست ولی از نظر فاکتور قیمت با هاش کمی مشکل داشتم و دیگر اینکه مادربورد MSI یک پنلی روی برد داره که از طریق اون و یک مولتی متر میشه ولتاژ های مادربورد رو دقیق اندازه گیری کرد و این قابلیت در اورکلاک کمک فراوانی میکنه به همین دلیل به این مدل روی آوردم که هیچ آشنایی نسبت بهش ندارم و از شما کمک خواستم .

اما از این دو مادربرد من دومی رو به شما پیشنهاد می دم (X48 Platinum) چون شما که می خواید رم DDR3 بزارید و برای آورکلاک های سنگین هم از DDR2 استفاده نمی کنید پس دلیلی نداره X48C رو انتخاب کنید
اما فرق دیگری بین این دو مادربرد هست و من دومی را پیشنهاد دادم به خاطر TroubleShootposter هست
برای شما که می خواید آورکلاک سنگین بکنید ممکنه مشکل ها یا نا هنجاری هایی در مادربرد ایجاد شود که مادربرد ایراد های کوچکی پیدا کند که به وسیله می توانید آن ها را زودتر و دقیق تر پیدا کنید و آن ها را حل کنید
که 4 تا LED داره که که حالت بوت کردن رو نشون می ده , مشکل هایی که در قسمتی از مادربرد باشه رو نشون میده و شما راحت می تونید ارور ها رو پیدا کنید و حل کنید
و در کل دقیق تر میتونید آورکلاک کنید
(البته این نظر من بود )

با تشکر از توجه شما البته با بررسی هایی که کردم دقیقاً این برد فاقط Debuger میباشد که به همین دلیل از لیست حذف شد

البته من متوجه از این که توی سایت های سخت افزاری شما تحقیق کردین نمی شم.
یعنی کدوم سایت ها؟
من که هرچی توی hwbot.org به رکرد های اول نگاه می کنم همش یا دست rampage extreme هستش یا دست گیگابایت.
تازه این رو اشاره کنم برای اور چهار هسته ای رو دست گیگا تا حالا هیچ مینی بلند نشده.
خودتون ببینید و قضاوت کنید ببینید کدوم مدل از MSI اومدن اور کردن که مقام اورده باشه.

با تشکر از شما به خاطر یادآوری تون امروز دقیقاً این مسئله رو در سایت HWBOT بررسی کردم و درسته مادربورد های MSI هیچ رکوردی در این سایت ندارن و تمام رکورد ها مربوط به مادربورد Rampage Extereme اسوس هست و البته از قدرت Foxconn BlackOps هم نمیشه گذشت و در مور تحقیق من ، در سایت های بررسی سخت افزار دیگه بود مثل لینک زیر که اکثر بردهای X48 رو با هم مقایسه کرده بود و نتایج بدی در مورد این برد نداشت البته تا نظر دوستان چی باشه .

سلام

با تشکر از راهنماییتون بله دوست عزیز این مادربورد در دوره خودش اولین برد اورکلاک بود و بعد از اون Foxconn Mars که هر دو دیگه تولید نمیشن و البته کمپانی ABIT هم برای همیشه توسط شرکت اسوس خریداری شد و دیگه مادربوردی با این نام تولید نخواهد شد .
در مورد خرید این برد فکر نمیکنم در این زمان درست باشه چون روند پیشرفت به سوی حافظه های DDRIII هست و با افزایش قیمتی که DDRII ها داشتن دیگر خرید این بردها به صرفه نیست و حتی مدل های بالاتر از این برد .

باز هم منتظر نظرات اساتید ارجمند هستم . تا حالا برد Gigabyte EP45UD3P هم به انتخاب ها اضافه شد ولی دوست ندارم اون دو برد رو به همین زودی از رده خارج کنم به همین دلیل دوست دارم دوستان در مورد اونها نظرات بیشتری بدن تا تنتخاب راحت تر بشه .
در مورد بردهای MSI تفاوت عمده اونها در اسپورت حافظه ها و اسلات PCI Express هست که در مدل کمبو کاهش پیدا کرده و فقط قابلیت Cros2x داره ولی برد معمولی قابلیت Cross4X یا کواد داره که فکر میکنم در بنچ مارک گیری گرافیک در 3D Mark ها و ثبت نتیجه یک مزیت حساب میشه چون من قطعات زیادی زیر دستم رد و بدل میشه و دوست دارم نتیج اونها رو بگیرم و در اختیار دوستن قرار بدم

با تشکر .

behrouz8
20-11-09, 20:30
asus p5QC که هم رم DDR3 سپورت میکنه و هم DDR2

nasiban
20-11-09, 20:49
asus p5QC که هم رم DDR3 سپورت میکنه و هم DDR2

با تشکر از راهنماییتون ولی مدلی که معرفی کردید هیچ گونه ثبت رکوردی نداره و فکر نمیکنم در اورکلاک قدرت قابل ملاحظه ای داشته باشه البته تا ببینیم بقیه دوستان نظرشون چی هست .

تا حالا نظرم روی همون Gigabyte EP45T-UD3P یا MSI X48 Platinum هست بازهم اگر مدلی به نظرتون رسید خوشحال میشم راهمایی کنید .

JEskandari
20-11-09, 20:57
من خودم Asus P5QC را با پردازنده E8400 داشتم حیف پول که بابت این برد دادم .
توی اورکلاک بخاطر همین ساپورت کردن دو مدل رم از همه مدلهای P5Q ضعیفتر بود. پردازنده ام را بالای 3.9 نمیتونست Stable کنه آرزوی 4 گیگاهرتز را به دلم گذاشت

guns
20-11-09, 22:17
با تشکر از راهنماییتون ولی مدلی که معرفی کردید هیچ گونه ثبت رکوردی نداره و فکر نمیکنم در اورکلاک قدرت قابل ملاحظه ای داشته باشه البته تا ببینیم بقیه دوستان نظرشون چی هست .

تا حالا نظرم روی همون Gigabyte EP45-UD3P یا MSI X48 Platinum هست بازهم اگر مدلی به نظرتون رسید خوشحال میشم راهمایی کنید .

فکر کنم اشتباه شده نظر دوستان روی EP45T-UD3R هستش نه EP45-UD3P

مادربرد P5QC یکی از دوستام داشت
درسته که DDR2 ,DDR3 ساپرت میکنه اما برد خوبی برای آورکلاک های سنگین نیست من خودم باش آورکلاک کردم البته با CPU E7400 Core2duo 2.80GHZ و خوب هم جواب داده اما کلا برای آورکلاک سنگین نیست
دمای چیپست شمالی (P45) در حالت عادی 35 تا 36 درجه هست و در کار های سنگین تر مثل بازی 48 تا 55 هم ریسده که واقعا حرارت بالاست دیگه کم مونده ولتاژ NB هم بالا ببری تا جونش بالا بیاد
P5QC رم DDR3 با باس 1333 ساپرت میکنه اما دو مدل msi تا 1600 و EP45T-UD3R تا 2200 آورکلاک میشه
یک اسلات PCI-E2 بیشتر نداره و قیمتش 175 هزارتومنه پس اصلا نمی ارزه

nasiban
20-11-09, 22:32
حالا که تاپیک داره خوب پیش میره 2 گیگ ماژول DDRIII خوب هم معرفی کنید البته باس 1600 به بالا باشه میدونید که هر چه بالاتر باشه دستم توی اور باز تره و فکر میکنم 2 گیگ کافی باشه چون من فقط برای تست قطعات میخوام و زیاد تر از این نیاز ندارم .

فقط یک سوال دارم ، مقدار حافظه اگر 2 گیگ باشه توی تست های 3Dmark تاثیر بسزایی دارد یا نه ؟