PDA

مشاهده نسخه کامل : چطور میشه خط adsl رو مستقیم کرد ؟!

D J V A H I D
19-11-09, 22:34
چندین جا دیدم که به محض روشن شدن سیستم اینترنت وصله :1. (27):... یعنی اینکه نیازی به زدن connect واسه وصل شدن نیست و اتوماتیک به محض روشن شدن سیستم روی خط هستی... آیا ما نیز میتونیم همچین کاری کنیم ؟! :great:

germ
19-11-09, 23:40
بستگی به مودم شما داره، مدمهایی که Router دارن میتونن خودشون وصل بشن.
چندجور میشه وصل شد مثلا اگر بخای دستی کانکت بشی باید کانکشن رو مد Bridge بزاری واگر بخای مدم همیشه وصل باشه رو مد PPPoE/PPPoA ... البته من با Dlink و Linksys کار کردم این طور بودن

feryfrt
20-11-09, 00:21
داخل كانفيگ مودمت يا همون قسمت Setting مودم ، اگه Bridge بزاري ميتوني خودت
كانكشن بسازي و هر موقع دلت خواس كانكت بشي ، اگه رو PPPoE بزاري Automatic
سيستم كه بياد بالا كابله Ethernet رو وصل كني به كامپت، كانكتي.

uptl
20-11-09, 09:37
اگه Bridge باشه که خودش وصل میشه.

رو PPPoE هم با بعضی از مودم ها میشه یوزرنیم پسورد رو تو مودم ست کرد که خودش وصل شه.

مودم من LINKSYS این قابلیتو داره

germ
20-11-09, 12:04
[

اگه Bridge باشه که خودش وصل میشه.فکر میکنم منظورتون از خودش، کاربر باشه! :great:

رو PPPoE هم با بعضی از مودم ها میشه یوزرنیم پسورد رو تو مودم ست کرد که خودش وصل شه.و این جا منظورتون از خودش، مودم باشه! :lol:

D J V A H I D
20-11-09, 15:18
:1. (27)::1. (35)::1. (27)::1. (35)::1. (35)::1. (27)::1. (35)::1. (27)::1. (35):

MoBiN.R
20-11-09, 15:50
برای من روی PPPoE تنظیمه خودش وصل نمیشه .. حتما باید کانکشن رو بزنی :

Only the registered members can see the link

D J V A H I D
20-11-09, 16:28
مودم خودمم روتر داره ... پس باید وصل بشه !!! dLink 520t :1. (27):

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

germ
20-11-09, 18:15
مودم خودمم روتر داره ... پس باید وصل بشه !!! dLink 520t :1. (27):

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بله مودم شما هم میتونه وصل بشه، همان طور که در عکسی که گذاشتی اگر PPPoE رو انتخواب کنی و ip و user و pass بهش بدی وصل میشه ....

اگر خواستی بگو تا تمام مراحل رو برات بنویسم

D J V A H I D
20-11-09, 18:21

اگه بذارید عالی میشه !!! :1. (29):تا بقیه هم استفاده کنند !!!

D J V A H I D
20-11-09, 18:22

آره ... حتما بذارید تا باقی دوستان نیز استفاده کنند ... :1. (29):

germ
21-11-09, 18:40
مودم من 2640t که ممکنه کمی با مودم شما(این طور که از عکسی مشخصه) فرق داشته باشه، و از تنظیمات وایرلس هم صف نظر میکنم

تو صفحه مودم برید (احتمالا باید آدرس 192.168.1.1 یا 192.168.0.1، بستگی داره با چه آیپی ست شده باشه)

تو قسمت WAN ودر setting روی حالت PPPOE و سپس یوزرنیم و پسورد را وارد کنید

یکی از دو ستان پرسیده بودن روی PPPoE تنظیم کردن اما باید دکمه کانکت رو بزنن.

برای من روی PPPoE تنظیمه خودش وصل نمیشه .. حتما باید کانکشن رو بزنی :

در پاسخ بایید بگم که در همان قسمت WAN(ممکن است در مودم شما جای دیگه باشه)، قسمت Connection Setting میتوانین تایین کنید که مودم چگونه وصل شود که اگر روی always بگذارید همیشه وصل خواهد بود.

اگر هم خواستید IP رو عوض کنید میتونید به قسمت LAN برید و IP مورد دلخواهتون رو بدین ...

حالا بریم سراغ تنظیمات lan در ویندوز .. از
(ممکنه اسمشو عوض کرده باشید)control panel -> Network connections -> local area connection
کلیک راست properties و Internet Protocol رو انتخواب و دکمه properties رو کلیک کنید .. یه ویندو باز میشه رو use the following address کلیک کنید تا بتوانید ip دستی بدهید .. همان ip خودتون را وارد کنید(توجه داشته باشد که اگر ip مودم شما مثلا 192.168.0.1، رقم آخر را تغییر دهید که از 2 تا 255 میتونه باشه) و subnet رو هم اگر در مودم تغییر ندید به صورت پیش فرض 255.255.255.0 و gateway هم باید ip مودم باشه ..

حالا بریم سراغ dns اولی رو بازهم ip مودم بزارید و بهتر دومی رو 4.2.2.1 بزارید (این یه dns serve معروفه که اگر مودم شما نتونه بر اساس نام دامین ip سایت مورد نظر رو پیدا کنه از این سرور استفاده میکنه)

حالا ok کنید و اگر احتمالا ویندوز ازتون خواست که ریست کنید، لازم نیست فقط ممکنه کمی زمان ببره( حداکثر 10 ثانیه) ..

اگر مشکلی بود در خدمتم