PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک خرید مودم adsl اساتید کمک کنید

rezaaghili
18-11-09, 02:17
سلام دوستان من قصد انتخاب بهترین مودم ای دی اس ال رو دارم اگه وایرلس هم پشتیبانی کنه بد نیست چون برای چند سال میخایم استفاده کنیم دیگه یه سوال داشتم این سرعت 24 مگ یا 54 مگ توی مودم ها چه تفاوتی داره؟ و تفاوت ای دی اس ال و ای دی اس ال2 چیه؟
خواهشا اونایی که مودم دارند یا اطلاعات دارند کمک کنند .ممنون میشم هم سری وایرلس و بدون وایرلس رو بهم معرفی کنید.احتمالا بخام وایرلس دارشو بگیرم .میخام راحت ویندوز 7 رو هم ساپورت کنه
مرسی
قیمتش تا 70 تومان هم خوبه

hapalii
18-11-09, 16:27
سلام
به زبان ساده تفاوت های عمده ADSL و ADSL2 یکی در میزان قدرت اطلاعاتی که می تونند انتقال بدند مثل همین 24 مگ یا 54 مگ که می گید البته من مقدار اونها رو دقیق نمی دونم اما به کار شما نمی یاد چون شما حداکثر اینتر نتی با سرعت 1mb تهیه کنید که هر دو اینها اعداد خیلی بیشتر رو پوشش می دهند تفاوت بعدی دی این که adsl2 مسافت بیشتری رو بدونه افت کیفیت پوشش میده که این هم چندان مهم نیست معمولا فاصله ها از مراکز مخابراتی اونقدر زیاد نمیشه که لازم باشه اما تفاوت ریز رگه ای که کمتر هم بیان میشه از همه هم به نظر من دردسر ساز تر زمان بالا اومدن سیستم که برای مودم های َ ADSL2 خیلی کمتر هستش مودم خود من ADSL و وقتی ویندوز بالا میاد زمان زیادی طول میکشه تا اماده به کار بشه به خاطر همین یه فرق به نظرم شما باید مودمADSL2 بگیرید ضمن اینکه دیگه 90 درصد مودم های موجود بازار هم ADSL2 + هستند .

به نظرم با این مقدار هزینه مودم زیر یکی از بهترین هاست البته توی این سایت زده 85 هزار تومان اما قطعا تو بازار ارزان تر . دیگه فکر کنم اگر linksys معتبر ترین برند توی ضمینه تجهیزات شبکه و اینترنت نباشه یکی از معتبرترین ها قطعا هست.

Only the registered members can see the link

اگر هم بی خیال وایرلس شدین از همین برند با برند PLANET می تونید با هزینه حدود 40 هزار تومان مودم های خوبی تهیه کنید.

rezaaghili
19-11-09, 00:51
مرسی حال دادی
چون که توی شهر ما ای اس پی خودش مودم میگه و از کسایی که مودم دیگه میگرند 10 تومان هزینه نصب میگیره به نظر شما مودم PORTECK اگه پشت تلفنی درست شنیده باشم مودم خوبیه؟ مثل انکه زیاد معروف نیست.

feryfrt
19-11-09, 07:53
آقا من LINKSYS WAG54G2 خريدم و دارم از ETHERNETesh استفاده ميكنم و بعضي اوقات از
Wirelessesh ، قبلش مودمم ASUS 602 بود ، به خدا خيلي خيلي سرعتم تغيير كرد از نظر من
LINKSYS بهترينه . قيمتش 75 تومان خريدم.
(با win7 امتحانش نكردم ولي مشكلي نبايد داشته باشه 100% درايورش هم تو سايتش هست)

alireza_asol
19-11-09, 11:16
wag54g2 عالیه

hapalii
19-11-09, 12:32
مرسی حال دادی
چون که توی شهر ما ای اس پی خودش مودم میگه و از کسایی که مودم دیگه میگرند 10 تومان هزینه نصب میگیره به نظر شما مودم PORTECK اگه پشت تلفنی درست شنیده باشم مودم خوبیه؟ مثل انکه زیاد معروف نیست.

اولا اون 10 هزار تومان شرکت ها همه می گیرند حتی همون اوایل کار با این که من خودم مودم رو از شرکت صبا نت گرفتم و کسی هم برای راه اندازی نیامد و خودم نصب کردم این هزینه رو گرفتند حالا جدید چون قانون شده که حق ندارن این پول رو دریافت کنند حتمی اون رو روی قیمت مودم کشیدن در باره مودم اون شرکت من چیزی نشنیدم امکاناتش هم نگفتید چی اما هر چیزی که هست برند مطرحی نیست خریدن مودم از خود شرکت تنها حسنش این که زبان اونها کوتاه میشه و بعد ها نمی تونند بگن دائم ایراد از مودم شماس اما عیب بزرگش این که معمولا این شرکتها از مودم های ارزان قیمت استفاده می کنند که کیفیت بالایی نداره اگر هزینش براتون زیاد نباشه فکر کنم مودمی که گفتم رو تهیه کنید بهتره البته این که دوست مون گفتن با خریدن این مودم سرعت اینترنت شون بالا رفته تعجب می کنم چون سرعت ارتباطی با مودم (البته در ایران ) نداره حالا شاید مودم قبلی از طریق usb وصل بوده و این یکی از طریق lan اینطوری شاید کمی توی سرعت موثر باشه اما نوع مودم در ایران و با این سرویس ها که میدند ربطی به سرعت نداره اما در باره امکانات جانبی نوع مودم خیلی موثر.

feryfrt
19-11-09, 14:05
ديگه فكر نكنم مودم Asus رو هيچ شركتي براي ISPish رد كنه !
Linksys بگير شك نكن. قبلش هم باهاشون يه صحبتي بكن مدلش رو بگو.
(البته خيلي هاشون نميدونن مودم چي هست اصلاً :1. (26):

amir.45
19-11-09, 15:39
اقا من td 8811 adsl2 دارم خیلی هم راضیم!

rezaaghili
20-11-09, 01:58
مرسی از همه دوستان عزیز من یه اشتباهی کردم اونم شرکت مودم tplink 8811 یا 8814 میده ولی من میخام اگه بشه linksys بگیرم اخه مودم قیمتش 25 تومان هست میخان 40 تومان از ملت میگیرند دوما میگن اونایی که مودم پیش ما گرفتن 10 هزار تومان اولیه رو نمیگیریم؟؟؟!!! در حالی که روی هر مودم 15 هزار سود میکنند.
یه سواله از دوست عزیز happali دارم اونم اینکه طبق کدوم قانون حق پول گرفتن ندارند که من دهن این ای اس پی رو سرویس کنم