PDA

مشاهده نسخه کامل : تجربه اي ديگراز اورکلاک پردازنده Core i5-750

K1LOU
16-11-09, 17:27
پردازنده اینتل در فضا !

از عرضه پردازنده‌های پلت‌فرم LGA 1156 مي‌توان به عنوان یک موفقیت برای اینتل یاد كرد. بازتاب عملکرد این پردازنده‌ها هم در رسانه‌های اینترنتی و بازتاب استفاده آن‌ها توسط کاربران تا به اینجا مثبت بوده است. پردازنده‌های مجهز به هسته سری i5 در بررسی‌های ابتدایی عملکرد مناسبی را در بازی‌های سه بعدی از خود نمایش داده‌اند، اما اكنون نوبت به بررسی قابلیت اورکلاک این پردازنده‌ها رسیده است. به راستی این پردازنده‌ها تا کجا می‌توانند به پرواز درآیند؟ تاثیر تکنولوژی پرسروصدای Turbo Boost بر عملکرد این پردازنده‌ها چه میزان است؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوالات می‌پردازیم:

آیا چیپ‌ست P55 نسخه جدید چیپ‌ست‌‌های BX خواهد بود؟

گاهی اوقات برخی از چیپ‌ست‌ها دارای قابلیت‌های عیان و نهان بسیاری هستند و پس از چندی قابلیت تبديل شدن به یک استاندارد غیررسمی به عنوان پلت‌فرم را برای پردازنده‌های مورد پشتیبانی خود دارند. بسیاری از این‌کاره‌ها گمان می‌برند مانند چندین سال قبل که چیپ‌ست‌های 440BX از پردازنده‌های Pentium II پشتیبانی می‌کردند، چیپ‌ست P55 نیز قابلیت تکرار افسانه BX را دارد. چیپ‌ست 440BX از عمر بالایی نسبت به رقبای خود برخوردار بود و کیفیت قابل قبولی نیز داشت.

هنوز هم بسیاری از کاربران از سیستم‌هایی مجهز به پردازنده‌های Pentium 4، Pentium D، Athlon64 X2 یا حتی از نسل نخست پردازنده‌های Core2 Duo استفاده می‌کنند و در فکر ارتقای سیستم خود به سیستم مجهز به پردازنده‌‌های جدید چهارهسته‌ای هستند و به نوعی می‌خواهند با سیستمی نو به استقبال ویندوز7 بروند. در میان پردازنده‌های جدید موجود در بازار، پردازنده‌های سری Core i5 از قابلیت‌های بالایی برخوردارند، به خصوص برای کاربران ماجراجویی که علاقه شدیدی به مقوله اورکلاک كردن دارند.

اورکلاک: سرعت‌های بالا و البته همراه با چندین محدودیت...

برای این منظور از مادربرد مدل P55-GD65 شرکت MSI استفاده کردیم، که همان‌طور که از نامش مشخص است به چیپ‌ست P55 مجهز شده و به مدد آن موفق شدیم تا مدل بدوی Core i5 یعنی مدل 750 را تا مرز 3/4 گیگاهرتز اورکلاک کنیم. به هر حال نتيجه کار ما فتح مرز 4 گیگاهرتز این پردازنده پس از غیرفعال كردن برخی از قابلیت‌های ضروری پردازنده بود.

انتخاب مناسب‌ترین پردازنده سوکت LGA 1156 برای اورکلاک

اینتل تا به اینجا سه پردازنده متفاوت را بر مبنای سوکت جدید LGA 1156 روانه بازارهای جهانی کرده است: پردازنده Core i5-750 با فرکانس 66/2 گیگاهرتز، Core i7-860 با فرکانس 8/2 گیگاهرتز و پردازنده سریع‌تر Core i7-870 با فرکانس 93/2 گیگاهرتز. تفاوت این پردازنده فقط در میزان فرکانس آن‌ها نیست، بلکه در نحوه به کارگیری از تکنولوژی Turbo Boost نیز با یکدیگر تفاوت دارند. پردازنده‌های سری 800 پردازنده‌های Core i7 از توانایی افزایش بیشتر هر یک از هسته‌ها برخوردارند.

ممکن است شما انتظار داشته باشید که پردازنده‌های سریع‌تر از قابلیت اورکلاک بالاتری برخوردار باشند، اما در عمل نتیجه با انتظارات ما متفاوت است. از آن جایی که هسته تمامی پردازنده‌های سوکت LGA 1156 یکسان است، تصمیم گرفتیم برای انتخاب بهتر نگاهی به ساختار قیمتی پردازنده‌ها بیاندازیم. از آنجایی که قیمت جهانی پردازنده Core i7-870 حدود 560 دلار است، تصمیم گرفتیم تا سراغ سایر مدل‌ها برویم: پردازنده مدل Core-i7-860 با قیمت جهانی حدود 284 دلار و پردازنده i5-750 با قیمت جهانی حدود 196 دلار. از آنجایی که مدل‌های گران‌قیمت تر به نفسه از سرعت بالاتری برخوردارند، به طور قطع افزایش سرعت مدل‌های بدوی هر سری هیجان‌انگیزتر خواهد بود!

با مدل ارزان‌تر که سرعت پایه آن 66/2 گیگاهرتز است شروع کردیم که با استفاده از حداکثر توان تکنولوژی Turbo Boost روی آن فرکانس تا حداکثر 2/3 گیگاهرتز رسید. از آنجایی که فرکانس پردازنده گران‌تر Core i7-870 با استفاده از بيشترين توان تکنولوژی Turbo Boost به 6/3 گیگاهرتز برای هر هسته می‌رسد، برای اورکلاک پردازنده i5-750 تصمیم گرفتیم که از 6/3 گیگاهرتز شروع کنیم و این کار را تا مطمئن‌ترین فرکانس ممکن روی این پردازنده ادامه دهیم.

اورکلاک پردازنده بدون افزایش ولتاژ ورودی

باید گفت که پردازنده‌های پلت‌فرم LGA 1156 از توان بالايي برای اورکلاک كردن برخوردارند که البته شما را از امتحان بیش از حد این توانایی‌ها بدون دانش و مهارت کافی بر حذر می‌داریم. چیپ‌ست P55 نيز یک محصول کلیدی برای تولیدکنندگان مطرح مادربرد دنیا به حساب می‌آید و برای این آزمایش‌ها نیز بعد از امتحان سه محصول از سه تولیدکننده مطرح بازار تصمیم گرفته شد تا از مادربرد MSI برای این آزمایش‌ها استفاده شود که البته برای امکان غیرفعال کردن حفاظ ایمنی موسوم به Intel overspeed آخرین نسخه BIOS را روی آن نصب کردیم و پروژه اورکلاکينگ را کلید زدیم.

بالاترین ضریب فرکانس (Multiplier) قابل انتخاب برای رساندن فرکانس به بالاترین سطح با استفاده از تکنولوژی Turbo Boost و روی چهار هسته تنها یک گام بالاتر از ضریب پیش فرض 20x است. به عبارتی ديگر (21 x 133 = 2.8 GHz) فقط 250 مگاهرتز بالاتر از میزان پایه پردازنده بود.

حداکثر افزایش فرکانس بدون افزایش ولتاژ ورودی: 6/3 گیگاهرتز

ولتاژ پیش‌فرض پردازنده Core i5-750، 25/1 ولت است و ما نیز موفق شدیم با این میزان، فرکانس را به بيشترين میزان اعلام شده توسط اینتل برای یک هسته از طریق تکنولوژی Turbo Boost برسانیم که 6/3 گیگاهرتز بود.

این میزان افزایش فرکانس بسیار موثر و قابل پیش‌بینی است. البته پردازنده‌های Core i7 با سوکت LGA 1366 با مقدار کمی افزایش ولتاژ قابلیت اورکلاک به همین مدل و همین میزان را نیز دارند.

پرواز تا فراتر از 4 گیگاهرتز با افزایش ولتاژ...

رسیدن به مرز 8/3 گیگاهرتز کار سختی به نظر نمی‌آمد و فقط با افزایش ولتاژ از 25/1 به 32/1 ولت این میزان در دسترس قرار گرفت. با افزایش ولتاژ به 45/1 ولت موفق به افزایش فرکانس تا مرز 4 گیگاهرتز شدیم. با افزایش تدریجی فركانس و ولتاژ، فرکانس پایدار برای این پردازنده به 1/4 گیگاهرتز مي‌رسد.

یک گام فراتر یعنی با افزایش ولتاژ به 52/1 ولت، فرکانس خروجی را به 2/4 گیگاهرتز و فراتر از آن یعنی 55/1 ولت فرکانس را به 3/4 گیگاهرتز رساند، اما عملکرد پردازنده در این حالت به حد کافی پایدار به نظر نمی‌آمد. با بيشترين میزان اورکلاک توان مصرفی پردازنده نیز تا مرز 198 وات افزایش می‌یابد

منبع :Only the registered members can see the link

PUMAOC
16-11-09, 22:40
سلام کارت خوب بود؟
کاشکی یک نفر 2 تا مین خوب برا اور 1156 ها معرفی می کرد . چون قراره یه مسابقه یی تو سایت خودمون pcn برا همین پلتفرورم برگزار بشه.
ممنون

ViKiNG
15-03-10, 20:31
به نظر من MSi خوب عمل كرده :

MSI-P55-GD65
MSI-P55-GD80

^^

JEskandari
15-03-10, 22:48

MSI-P55-GD65
MSI-P55-GD80

^^
وایکینگ جان شما هم خوب به تاپیک های 2-3 ماه قبل جواب میدی ها :cool:

ViKiNG
15-03-10, 22:53
وایکینگ جان شما هم خوب به تاپیک های 2-3 ماه قبل جواب میدی ها :cool:

گفتم شايد از خاك خوردن نجات پيدا كنه !

و اينكه دوستم ، تازه تو اين انجمن عضو شدم ، هر جا عريضه خالي باشه سعي مي كنم پر كنم !

تا تو اين انجمن جا بيافتم زمان لازمه

موفق باشي

Moein
15-03-10, 23:12

MSI-P55-GD65
MSI-P55-GD80

^^

سلام میشه بگید روی چه حسابی می گیدMSI دلیل منطقی برای این موضوع دارید خوشحال میشم دلیلتون رو بدونم

ViKiNG
16-03-10, 15:27
سلام میشه بگید روی چه حسابی می گیدMSI دلیل منطقی برای این موضوع دارید خوشحال میشم دلیلتون رو بدونم

منطقي تر از اين كه تست شده اگه يه i5 و سوار كني رو GD65 و با يك كولر مناسب مي توني تا 3.5 راحت اور كني ، بدون اينكه نگران نا پيداري و مخلفاتش باشي
بهتر نيست شما هم پيشنهادتون رو بديد تا اينكه به دنبال منطق من بگردين !

ic3_drag0n
16-03-10, 15:43
منطقي تر از اين كه تست شده اگه يه i5 و سوار كني رو GD65 و با يك كولر مناسب مي توني تا 3.5 راحت اور كني ، بدون اينكه نگران نا پيداري و مخلفاتش باشي

زماني كه حرف از مسابقه اوركلاك هست منظور فركانس 3.5 نيست منظور فركانساي بالاتره

ViKiNG
16-03-10, 16:01
زماني كه حرف از مسابقه اوركلاك هست منظور فركانس 3.5 نيست منظور فركانساي بالاتره

موضوع تايپيك و ملاحضه كنيد
اگه از مسابقه صحبتي شده بود حرف شما صادق هست
من گفتم بجاي اينكه بخواي من و نقد كني ، مين مورد نظرت رو براي i5 مذكور بگو

ic3_drag0n
16-03-10, 16:06
سلام کارت خوب بود؟
کاشکی یک نفر 2 تا مین خوب برا اور 1156 ها معرفی می کرد . چون قراره یه مسابقه یی تو سایت خودمون pcn برا همین پلتفرورم برگزار بشه.
ممنون

موضوع تايپيك و ملاحضه كنيد
اگه از مسابقه صحبتي شده بود حرف شما صادق هست
من گفتم بجاي اينكه بخواي من و نقد كني ، مين مورد نظرت رو براي i5 مذكور بگو

اگه به سوال اين دوستمون دقت مي كردي مي فهميدي چرا گفتم
به وازه ي مسابقه دقت كن بعد پست بده
كمي هم به سايتاي ديگه سر بزني بد نيست

ViKiNG
16-03-10, 16:10
اگه به سوال اين دوستمون دقت مي كردي مي فهميدي چرا گفتم
به وازه ي مسابقه دقت كن بعد پست بده
كمي هم به سايتاي ديگه سر بزني بد نيست

برايي مسابقه هم باشه همون تو مدل كه گفتم بهترينه
شما بهتر سراغ داري بفرما

شما نام ببر سر هم ميزنيم

PUMAOC
16-03-10, 16:31
برايي مسابقه هم باشه همون تو مدل كه گفتم بهترينه
شما بهتر سراغ داري بفرما

شما نام ببر سر هم ميزنيم

چه جالب... مثل این هست که داری می گی شب هست یا روزه... انقدر مطمئنی حاجی....

فکر کنم اینجا رو دیدی حول کردی !!!

Only the registered members can see the link

بیا اینم یه مین بهتر تر تر از p55 :

البته این 2 تا مینی که شما معرفی خیلی با این مین فاصله دارن . . . . من تمام مدل های گیگا رو از 100 تومنی تا 400 تومنی رو به این 2 تا مین ترجیح می دم....

برای این که بگی یه چیز ( مثال مین) خوبه یا بده یا باید تستش کرده باشی و بگی یا خیلی خبره باشی و رویو های خیلی معتبر رو دیده باشی و تحلیل کرده باشی.

ic3_drag0n
16-03-10, 16:45
والا سعيد جون به نظر من اين UD7 گيگا خيلي از اين دو مين MSI بهتره ديگه چه برسه به EVGA FTW 200 و EVGA classified 200
شما كه استاد مايي بهتر از ما مي دوني سعيد جون

ViKiNG
16-03-10, 16:46
چه جالب... مثل این هست که داری می گی شب هست یا روزه... انقدر مطمئنی حاجی....

فکر کنم اینجا رو دیدی حول کردی !!!

بیا اینم یه مین بهتر تر تر از p55 :

البته این 2 تا مینی که شما معرفی خیلی با این مین فاصله دارن . . . . من تمام مدل های گیگا رو از 100 تومنی تا 400 تومنی رو به این 2 تا مین ترجیح می دم....

برای این که بگی یه چیز ( مثال مین) خوبه یا بده یا باید تستش کرده باشی و بگی یا خیلی خبره باشی و رویو های خیلی معتبر رو دیده باشی و تحلیل کرده باشی.

من خودم دو برند گيگا و ام اس آي و قبول دارم
حالا كه حرف از مسابقه زده شد ، اين هم اور من با GD80 كافي يا نه شما هم اگه با اون مين معرفي كرده اور كردي بسمه ال..ه
در ضمن به پايداري كامل رسيده و الانم تو كارشم ، يه چيز ديگه من يه i5 قبل اين به 5.8 رسوندم ، پوكيد !
البته كولر قبلي كه پوكيد ، كولر نبود .
اگه صحبتي مونده در خدمتم !
اونم نديدم ولي اين اوور من فكر كنم شما رو خيلي حول كنه !!!!!!! !

البته من قصد جسارت ندارم ، بلاخره هر كي به قدر علمش .
باتشكر

Jagvar
16-03-10, 16:50
آخ جون دعوا !!!:lol:
باز قضیه لیلی زنه یا مرده اومد وسط!!
عزیزان دل همه می دونید که بهترین بورد ها می تونه در چند چیز باشه و هر کسی مبنا رو یه چیز بگیره، مثل این که توی این بحث مبنا اور کلاک هست ولی باز اورکلاک هم دو جنبه داره، یک جنبه رکرد های بالا و فشار های زیاد و جنبه دوم جهت اورکلاک فرکانس های 4.5 که به نظر من در این رنج مب تونه خیلی بالا باشه
من با جناب وایکینگ در مورد مین های ام اس آی موافقم و در اورکلاک های نسبتا معمولی یا همون با ایر می تونه خیلی خوب جواب بده و نا گفته نماند که مین های ام اس آی برای چیپ p55 خیلی عالی کار کرده و برعکسش ایسوز(البته بگم این چند مدته با ایسوز کل افتادم LOL)
و با سعید هم موافقم چون مین p55 کلسیفاید اصلا با نظر سه اور کلاکر مطرح دنیا طراحی شده و کاملا مخصوص اورکلاک با فشار زیاد هستش.
مشکل ما اینه که توی ایران هنوز اورکلاک حرفه ای نشده، منظور از حرفه ای اینه که شرکت های وارد کننده یک قطعه رو در اختیار اور کلاکر ها قرار بدن(از اون جایی که منتقد اصلی یک قطعه سخت افزاری، می تونه یک اورکلاکر باشه) و نتایج رو با دیگر نتایج ها برسی کنند.
===========
چون که یه چند مدته از ای وی جی ای استفاده می کنم و تجربه کار با بوردش رو دارم کلسیفاید 200 رو ترجیح می دم:1. (26):

Jagvar
16-03-10, 16:55
حالا كه حرف از مسابقه زده شد ، اين هم اور من با GD80 كافي يا نه شما هم اگه با اون مين معرفي كرده اور كردي بسمه ال..ه
در ضمن به پايداري كامل رسيده و الانم تو كارشم ، يه چيز ديگه من يه i5 قبل اين به 5.8 رسوندم ، پوكيد !

باتشكر
وایکینگ جان ولید رو قرار می دادین بهتر نبود:1. (26):
1.85 اینجاست که شاعر می فرماید: اگر الان ولتاژ ندی پس کی بدی؟!:1. (2):
داداش خنک کننده هم نام می بردین مفروز می شدیم.
:1. (21):

ViKiNG
16-03-10, 17:01
آخ جون دعوا !!!:lol:
باز قضیه لیلی زنه یا مرده اومد وسط!!
عزیزان دل همه می دونید که بهترین بورد ها می تونه در چند چیز باشه و هر کسی مبنا رو یه چیز بگیره، مثل این که توی این بحث مبنا اور کلاک هست ولی باز اورکلاک هم دو جنبه داره، یک جنبه رکرد های بالا و فشار های زیاد و جنبه دوم جهت اورکلاک فرکانس های 4.5 که به نظر من در این رنج مب تونه خیلی بالا باشه
من با جناب وایکینگ در مورد مین های ام اس آی موافقم و در اورکلاک های نسبتا معمولی یا همون با ایر می تونه خیلی خوب جواب بده و نا گفته نماند که مین های ام اس آی برای چیپ p55 خیلی عالی کار کرده و برعکسش ایسوز(البته بگم این چند مدته با ایسوز کل افتادم LOL)
و با سعید هم موافقم چون مین p55 کلسیفاید اصلا با نظر سه اور کلاکر مطرح دنیا طراحی شده و کاملا مخصوص اورکلاک با فشار زیاد هستش.
مشکل ما اینه که توی ایران هنوز اورکلاک حرفه ای نشده، منظور از حرفه ای اینه که شرکت های وارد کننده یک قطعه رو در اختیار اور کلاکر ها قرار بدن(از اون جایی که منتقد اصلی یک قطعه سخت افزاری، می تونه یک اورکلاکر باشه) و نتایج رو با دیگر نتایج ها برسی کنند.
===========
چون که یه چند مدته از ای وی جی ای استفاده می کنم و تجربه کار با بوردش رو دارم کلسیفاید 200 رو ترجیح می دم:1. (26):

ممنون از شما دوست منطقي
من حاضرم شركت ها بيان و در اختيار من قرار بدن تا اور كنم
رو همين i5 كه پوكيد ، 250 از جيبم پريد ، آخ يه شركتي مي يومد اون چيزايي كه ميخوام مي داد ، وقت ميزاشتم آي ترقه بازي ميكردم ، چه حالي مي كرديم

ViKiNG
16-03-10, 17:12
وایکینگ جان ولید رو قرار می دادین بهتر نبود:1. (26):
1.85 اینجاست که شاعر می فرماید: اگر الان ولتاژ ندی پس کی بدی؟!:1. (2):
داداش خنک کننده هم نام می بردین مفروز می شدیم.
:1. (21):

مفروض از فيض مياد !!!

براي اين كه شما مفروز بشيد
در حال حاضر از تانكر ، نيتروژن مايع استفاده مي كنم ، البته دست سازه ، ابعادش كمي كوچك تر از ابعاد تانكر هاي ساخته شده گرفتم

شنيده بودم به منفي 200 ميرسه من خودم دماش و گرفتم 140 منفي بيشتر نداده شايد از استانداردش با مايع بيشتر استفاده ميكردم شايد هم مي رسيد.

وقتي با 1.6 به 4.9 مي رسم، 1.8 براي 5.4 طبيعي هست
هر وقت اين يكي تركيد بهتون اطلاع ميدم ولي هنوز توپول و سر حاله !
اين هم مصراع دوم شعر شما : ............... اگر ولتاژ نديدي خب پس ببين

ic3_drag0n
16-03-10, 17:18
مفروض از فيض مياد !!!

براي اين كه شما مفروز بشيد
در حال حاضر از تانكر ، نيتروژن مايع استفاده مي كنم ، البته دست سازه ، ابعادش كمي كوچك تر از ابعاد تانكر هاي ساخته شده گرفتم

شنيده بودم به منفي 200 ميرسه من خودم دماش و گرفتم 140 منفي بيشتر نداده شايد از استانداردش با مايع بيشتر استفاده ميكردم شايد هم مي رسيد.

وقتي با 1.6 به 4.9 مي رسم، 1.8 براي 5.4 طبيعي هست
هر وقت اين يكي تركيد بهتون اطلاع ميدم ولي هنوز توپول و سر حاله !
اين هم مصراع دوم شعر شما : ............... اگر ولتاژ نديدي خب پس ببين

به به به
دوست عزيزم نيتروزن مايع حداقل دماش -196 هست شما چطوري مي خواي زماني كه توي كانتينر مي ريزي و كانتينر روي CPU هست دماش بياد -200؟ :1. (27):

ViKiNG
16-03-10, 17:21
به به به
دوست عزيزم نيتروزن مايع حداقل دماش -196 هست شما چطوري مي خواي زماني كه توي كانتينر مي ريزي و كانتينر روي CPU هست دماش بياد -200؟ :1. (27):

من نخواستم و نمي خوام و نيازي هم ندارم كه به منفي 200 يا 196 شما لرسه در ضمن
شما بهتر بخونيد گفتم شنيدم به منفي 200 هم ميرسه خودم 140 دما گرفتم !

عرض كردم شما بجاي اينكه من ونقد كنيد از افتخاراتتون بفرماييد ما هم فيض ببريم !

ic3_drag0n
16-03-10, 17:33

شرمنده اگه احساس مي كني دارم نقدت مي كنم همچين منظوري نداشتم و ندارم

Jagvar
16-03-10, 17:37

وایکینگ کان تنها عضو بی بخار این تیم من هستم
جناب ایس3 یکی از بهترین اورکلاکر ها هستن داداش من
دوستانه تقاضا می کنم زیر یه خم هم دیگه رو ول کنید بحث علمی کنید:1. (26):

ViKiNG
16-03-10, 17:52

بي بخار شايد اما با مرام ! خيلي داش با افتادگيت حال كردم ! تاج سري

ما كه نگفتيم نيست ، شما خلاف اين و مگه از من شنيدي و يا خوندي ؟

بحث كاملا علميه ،

Jagvar
16-03-10, 18:00
من یه سوال برام پیش اومده که i5 660 با i5 661 چه تفاوتی باهم دارن؟ کسی اطلاع داره

ViKiNG
16-03-10, 18:13
من یه سوال برام پیش اومده که i5 660 با i5 661 چه تفاوتی باهم دارن؟ کسی اطلاع داره

فرق چنداني ندارن تو خيلي آپشن ها برابر هستند ولي يه اما داره :

اما :
i5-660
Graphics Base Frequency 733MHz
و با وات مصرفي 73

i5-661
Graphics Base Frequency 900MHz
و با وات مصرفي 87

ببين 660 مرجع اصلي هست و 661 بهينه شده اون
بخاطر وات عرض مي كنم چون از تكنولژي 32 نانومتري استفاده ميكنه و وات مصرفي اين نانو 73 هست .

ic3_drag0n
16-03-10, 18:27
مصرف 660 73 وات هست GBF 733 و داراي تكنولوژي Intel® Clear Video HD Technology اما تكنولوژي ساخت هر دو 32 نانومتري هست
توي 661 GBF 900 هست اما CVHD نداره
همين طور 660 داراي تكنولوژي هاي Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) و Trusted Execution Technology هست كه 661 اين تكنولوژي هارو نداره
همين طور 661 مصرفش 87 وات هست

serpens13
16-03-10, 18:31

دوست عزيز ركورد خوبي زديد چرا تو hwbot ثبت نميكنيد ؟

PUMAOC
16-03-10, 19:03
به به بحث که گرم شده.... انگار ما 2 دقیقه رفتیم ICE AGE 3 نگا کنیم . 20 تا پست دادید:lol:

وایکینگ جان کارت عالیه اما ای کاش یه ولید هم می گرفتی تا منم باور کنم... می دونم هیچ احتیاجی نداری من حر فتو باور کنم. اما کاری که شده و حرفی هست که زده شده... .

اما به نظر نمی آد آدم کم اطلاعاتی باشی... .:11():

اما دیگر : این که همه می دونیم حرف باد هواست... تو این CPU z اسم مینتون هم پیدا نیست تا 50% اولش رو باور کنم. ops!.

JEskandari
16-03-10, 19:42

بابا پس من را ندیدی که حداکثر اورکلاکم تا اونجای که نخوام ولتاژی را که بصورت دستی روی ولتاژ پیشفرض پردازنده ام تنظیم کردم بالا تر ببرم توی رم هم از 1.5 عمرا بالاتر برم .
شما که کارتون درسته و روی 4.5 و اینجور چیزها کار میکنی .

Moein
16-03-10, 21:19

با سلام

مثل اینکه دعوا دارید یا لحن دعوا داری :دی

من برای شما یک مادربورد 90 تومنی i5 می گیرم با خیال راحت هم تا 4 اورش می کنم چه کاری هست بخوام برای MSI این همه پول بدم؟

پس این دلیلی که شما اوردید واسه اینکه MSI هیچ دلیل منطقی نیست و بهتره شما بگید به دلیل علایق شخصی به MSI دوست دارید MSI تهیه کنید

ViKiNG
16-03-10, 21:32
دوست عزيز ركورد خوبي زديد چرا تو hwbot ثبت نميكنيد ؟

از اين بهتراشم آخه هست !

اور من كه شده و پايداري كامل و از خودش نشون داده يك عيب داره تو پيام خصوصي هم كه دوستان پرسيده بودن عنوان كردم

تنها عيب كار من ولتاژ بالاست به اميد نيتروژن مايع رفتم تو كار ولتاژ ، من خودم اولش شك كردم كه چطور پايدار مونده ، چون قبلا يكي از همين سي پي يو ها رو پروندم !

ولي فعلا هم داره كار ميكنه
باز ميگم هر وقت اين پريد بهتون ميگم
آخه ولتاژ بالا عمر قطعه رو كم ميكنه

ولتاژ بالا هم باعث حرارت بالا ميشه اين نيترو نبود اينم پريده بود
دل ما هم همين قد ، فعلا زوده يكي ديگه سي پي ر و بپرونم

قيمتشم كم نيست الان اومده پايين رو 230 هست اون قبلي و 250 داده بودم

مين هم Msi P55 - GD80
با دو رم پلاتينوم او سي زد CL7 1600 چهار گيگ
سي پي همين i5-750
كارتم هم 5850 aTi ايسوس
پاورم هم 885 گرين
كيسم هم هاف 922 كولر مستر
قبلا كولرم هم كولر مستر بود 35 تا خرج كردم زد يه 250 تومان از امون انداخت
اينم گفتم بعد دوستان نپرسن سيستمت چيه !

هيچ ادعايي هم ندارم
اهل ثبت و ظبط و بست و ميكس و فيكس و غيرهم نيستم واس دل خودم اين كارو كردم و اگر اون دوست خوب دنبال منطق من براي MSi ها نبود الان هم عنوان نمي كردم .

در ضمن اگه خواستين يكي از اون دو مين رو بگيرين 80 و بگيرن چيدمان قطعاتش روي بورد بهتره
( به غير مشخصات و غيره )

بدنبال كوچك شمردن كسي هم نيستم ، من و همين يه دست اسلحه ، با اطلاعات محدود

ViKiNG
16-03-10, 21:43
با سلام

مثل اینکه دعوا دارید یا لحن دعوا داری :دی

من برای شما یک مادربورد 90 تومنی i5 می گیرم با خیال راحت هم تا 4 اورش می کنم چه کاری هست بخوام برای MSI این همه پول بدم؟

پس این دلیلی که شما اوردید واسه اینکه MSI هیچ دلیل منطقی نیست و بهتره شما بگید به دلیل علایق شخصی به MSI دوست دارید MSI تهیه کنید

اگه لحن دعوا داشتم اون علامت و پشت صحبتم نمي نداختم ...... !
من نگفتم كه كسي نمي تونه ، شما هم ميتوني با مين كمتر هم مي توني ، آخر اور هم هستي، كارتم از ما بهتره ،

گفتم با اين مين و سي پي تا اينجا رسوندم ، شما هم اگه تو چنته چيزي داري بسمه ال..

قبلا هم گفتم به نظر من گيگا و ام اس آي بهترين برند ها هستند ولي با ام اس آي كار كردم و حال بيشتري مي كنم

شما زحمت ميكشي تا 4 مي رسوني !
خوشحالم ميشم كه شما اگه در توانتون هست يه مين گيگا و يا تو هر برندي كه ميگي يه مين بده با همين سي پي يو نيترو شم من مي زارم ، عواقبشم و هزينه و مافاتشم با شما ، بريم براي 5.4 به بالا
4 كه عددي نيست همون توربو و Oc جيني را فعال كني تو ام اس آي 80 با كمي قل قلك ميره رو 4.3

Moein
16-03-10, 21:58

باتشكر

اگه لحن دعوا داشتم اون علامت و پشت صحبتم نمي نداختم ...... !
من نگفتم كه كسي نمي تونه ، شما هم ميتوني با مين كمتر هم مي توني ، آخر اور هم هستي، كارتم از ما بهتره ،

گفتم با اين مين و سي پي تا اينجا رسوندم ، شما هم اگه تو چنته چيزي داري بسمه ال..

قبلا هم گفتم به نظر من گيگا و ام اس آي بهترين برند ها هستند ولي با ام اس آي كار كردم و حال بيشتري مي كنم

شما زحمت ميكشي تا 4 مي رسوني !
خوشحالم ميشم كه شما اگه در توانتون هست يه مين گيگا و يا تو هر برندي كه ميگي يه مين بده با همين سي پي يو نيترو شم من مي زارم ، عواقبشم و هزينه و مافاتشم با شما ، بريم براي 5.4 به بالا
4 كه عددي نيست همون توربو و Oc جيني را فعال كني تو ام اس آي 80 با كمي قل قلك ميره رو 4.3

سلام

شما مشا ا.. photo shop کار خوبی هستی نه!!

نمی خواستم هرگز این پست رو بدم ولی یاد دوران Sohil oc افتادم :1. (27):

دوستان عزیز این عکسی که دوست عزیزمون قرار دادن یک Fake در حد NOOB ها هستش و فکر کنم حتی در صورتی که به کمترین علم اورکلاک هم اشنا بودند چند تا گزینه رو متوجه میشدند

گزینه ها به ترتیب

1- سی پی یو های 45 نانومتری توان تحمل ولتاژ 1.7 به بالا رو ندارند!!
2--یک مورد هم شک دارم فکر نکنم GD80 توانایی دادن 1.82 ولت رو بودن مد کردن داشته باشه
3- گفتم شما از پایه اورکلاک خبر داشته باشید برای این بود که در صورتی که شما حتی مبانی اورکلاک رو هم بلد باشید اون موقع متوجه میشید که

Clock = BCLK * Multiplier

و طبق این قانون شما BCLK معادل با 239.43 زدید و ضریب شما هم 22 هست (در صورتی که ضریب واقعی باشه) فرکانس شما می بایست معادل با 5267.46 می باشد در صورتی که فرکانسی که مشاهده میشه 5.4

ضمن تحت هیچ شرایط ولید ندیدم که اینطوری باشه از این ها گذشته راه های دیگری برای تشخیص هم هست که در صورتی که شما خواستید دوباره از این رکورد ها زیبا بزنید من در خدمتتون هستم

امید وارم روزی انقدر توانایی پیدا کنید که بتونید هیمچین رکوردی رو بزنید و برای این کار دست به photo shop نزنید

موفق و پیروز باشید

SSA MEMBER

ViKiNG
16-03-10, 22:19
سلام

شما مشا ا.. photo shop کار خوبی هستی نه!!

نمی خواستم هرگز این پست رو بدم ولی یاد دوران Sohil oc افتادم :1. (27):

دوستان عزیز این عکسی که دوست عزیزمون قرار دادن یک Fake در حد NOOB ها هستش و فکر کنم حتی در صورتی که به کمترین علم اورکلاک هم اشنا بودند چند تا گزینه رو متوجه میشدند

گزینه ها به ترتیب

1- سی پی یو های 45 نانومتری توان تحمل ولتاژ 1.7 به بالا رو ندارند!!
2-یک مورد هم شک دارم فکر نکنم GD80 توانایی دادن 1.82 ولت رو بودن مد کردن داشته باشه
3- گفتم شما از پایه اورکلاک خبر داشته باشید برای این بود که در صورتی که شما حتی مبانی اورکلاک رو هم بلد باشید اون موقع متوجه میشید که

Clock = BCLK * Multiplier

و طبق این قانون شما BCLK معادل با 239.43 زدید و ضریب شما هم 22 هست (در صورتی که ضریب واقعی باشه) فرکانس شما می بایست معادل با 5267.46 می باشد در صورتی که فرکانسی که مشاهده میشه 5.4

ضمن تحت هیچ شرایط ولید ندیدم که اینطوری باشه از این ها گذشته راه های دیگری برای تشخیص هم هست که در صورتی که شما خواستید دوباره از این رکورد ها زیبا بزنید من در خدمتتون هستم

امید وارم روزی انقدر توانایی پیدا کنید که بتونید هیمچین رکوردی رو بزنید و برای این کار دست به photo shop نزنید

موفق و پیروز باشید

SSA MEMBER

هر طور كه شما دوست داريد
اگه منظور شما اون آرم پايين برنامه هست ، اون و هم زدم كه نگين از جاي ديگه بوده
ضريبش و مجدد حساب كنيد ، اورج هم نگيرين
1.8 ولت را دارد ، لطفا بيشتر مطالعه بفرماييد
شما اگه باور نداريد ، با يه كولر مناسب ، برو تست كن

اگه قرار باشه من تمام دوستان و تك تك قانع كنم ، كه بايد كارم و ول كنم بشينم تو اين انجمن ، من گفتم اين اور من هست چيزي كه ديدي ، شما يا هر كدوم از دوستان باور ندارين، برين خودتون تست كنيد.

حالا نمي فهمم كه چرا شما متضرر ميشي ، ما كه با عنوان و لقب و رنكينگ شما كاري نداريم ، نكنه ركورد شما رو زديم خودمون نمي دونيم و شما از اينجا آتيشي هستيد ! اين و جايي ثبت نمي كنم ركورد دار باشين
حالا راضي شدي ، شب خوبي داشته باشي .

Mahdi_Moosavi
16-03-10, 22:24
قفل شد .... !