PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب مین X58 جدید

masoomiyat
16-11-09, 15:58
سلام به همگی
از اونجایی که قصد دارم 920 ام رو عوض کنم، تصمیم گرفتم که یکدفعه مین رو هم باهاش عوض کنم.
مین فعلیم DFI X58 DK هست. در کل ازش راضیم ولی خوب با خرید یه D0 انتظار بیشتری از مین دارم که توی توانایی این مین نیست.
این چند مین رو در نظر گرفتم اما بین انتخاب آخر موندم
DFI X58 UT T3eH8 (مین واقعن خوبیه ولی چون الانم DFI دارم بیشتر تمایل به برند دیگه دارم)
EVGA X58 Classified (البته نمیدونم با 4870X2 چجوری وایمیسته. ضمن اینکه قیمتشم اگه کسی میدونه چنده بگه)
ASUS Rampage 2 EX
Asus P6T6 WS Revolution (نمیدونم به کارم میاد یا نه؟)
Gigabyte X58 Exterme

مهمترین اولویت هم خنکی و پایداری در اور و بیشترین توان در افزایش فرکانس پردازنده هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

AMD>INTEL
16-11-09, 16:29
این اولین برد پیشنهاد منه
هم قیمت مناسبی هم کارائیش خوبه تو اورکلاک
Foxconn's Flaming Blade
Only the registered members can see the link

اینم لینک بررسی

ViViD
16-11-09, 18:21
EVGA X58 Classified اول از همه قرار میگیره

ASUS Rampage 2 EX در رده دوم

Gigabyte X58 Exterme رده سوم

حالا اگر Blood Rage رو هم اضافه کنیم بجای گیگا این رو پیشنهاد میدم
البته نظر کاملاً شخصی بود ولی طبق تستهای موجود در XS که هر روز میبینم گفتم

masoomiyat
16-11-09, 18:23
شاید سعالم کمی ناشیانه باشه. ولی از اونجا که EVGA توی جبهه انویدیا هست استفاده از یه کارت AMD ممکنه نسبت به سایر مین های دیگه کارایی کمتری داشته باشه؟

behrouz8
16-11-09, 18:28
نظر من ASUS Rampage 2 EX و یا Gigabyte X58 Exterme است.ضمن انکه مینی که بهادر عزیز معرفی کردند هم مین خوبی هست.
موفق باشید

masoomiyat
16-11-09, 18:43
اون فاکسکان رو از نظر اور قبول دارم ولی یه جورایی ظاهرش سادس و به دلم نمیشینه. مثلن برداشتن برای کاهش هزینه سه تا اسلات رم گذاشتن.

ViViD
16-11-09, 18:46
نه برادر اصلاً اینطور نیست اگر اینجوری بود الان خیلی ها با این مین و گرافیکهای ATI تست نمی گرفتند

nima_hl
16-11-09, 19:03
سلام به همگی
از اونجایی که قصد دارم 920 ام رو عوض کنم، تصمیم گرفتم که یکدفعه مین رو هم باهاش عوض کنم.
مین فعلیم DFI X58 DK هست. در کل ازش راضیم ولی خوب با خرید یه D0 انتظار بیشتری از مین دارم که توی توانایی این مین نیست.
این چند مین رو در نظر گرفتم اما بین انتخاب آخر موندم
DFI X58 UT T3eH8 (مین واقعن خوبیه ولی چون الانم DFI دارم بیشتر تمایل به برند دیگه دارم)
EVGA X58 Classified (البته نمیدونم با 4870X2 چجوری وایمیسته. ضمن اینکه قیمتشم اگه کسی میدونه چنده بگه)
ASUS Rampage 2 EX
Asus P6T6 WS Revolution (نمیدونم به کارم میاد یا نه؟)
Gigabyte X58 Exterme

مهمترین اولویت هم خنکی و پایداری در اور و بیشترین توان در افزایش فرکانس پردازنده هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام

اول که شما رو به راه راستگاری amd دعوت میکنم :lol: ولی چون amd تو این رده اصلا حرفی برا گفتم نداره همون i7 هم خوبه

از شوخی بگذریم به نظرم یه نیم نگاهی هم به i7 روی سوکت 1156 داشته باشید

هفته پیش به یکی از دوستان که کار 3D انجام میداد پیشنهاد دادم ، که ۴ دستگاه خرید و خیلی راضیه ( میگفت از 920 هائی که دارند بهتره )

البته توی hwbot هم اگر مقایسه کنید 860 ظاهرا خوش دست تر به نظر میاد

البته خودتون روی intel اطلاعاتتون حتما ازم بیشتره :give_rose:

موفق باشید

Jagvar
16-11-09, 19:52
راستش من از کلسیفاید مطمعنم ولی از اونجایی که روی دیگر مین ها تحقیقی نداشتم. نمی تونم اضحار نظر کنم/
اگه ایران پیدا میشه بگبر برادر شک نکن.
البته کلسیفاید من رو 700 مشتری داشتم که ندادم.(من دو ماه انتظار کشیدم و اصلا هیچ قیمتی رو برای انتظارم قاعل نیستم)
حالا شاید بعضی جاها ارزون تر باشه اگه 650 هم بود بگیر البته با گارانتی باشه.
:give_rose:
---------------------
داداش مهز رضای خدا. یا الله ، یا علی ، یا خودت، مهتاجم .....:lol:
سی پی یو تو چند میدی؟
البته اگه خواستی بفروشی حتما یه خبر بده.
c0 است؟

masoomiyat
16-11-09, 21:28
البته کلسیفاید من رو 700 مشتری داشتم که ندادم.(من دو ماه انتظار کشیدم و اصلا هیچ قیمتی رو برای انتظارم قاعل نیستم)
حالا شاید بعضی جاها ارزون تر باشه اگه 650 هم بود بگیر البته با گارانتی باشه.
650 هزار تومن؟؟؟ مطمعنی ؟ اگه اینتور باشه با تمام احترامی که براش قاعلم مجبورم حذفش کنم.
برای مین تا 400 نهایت 430 کنار گذاشتم.

سی پی یو تو چند میدی؟
البته اگه خواستی بفروشی حتما یه خبر بده.
c0 است
بله c0 هست. به کسی قولش رو دادم اگر نخاست بهتون حتمن pm میدم.

راستی کسی راجع به این Asus P6T6 WS Revolution حرفی نزد. به در مصرف خانگی (بیشتر گیم و اور) میخوره؟

Jagvar
16-11-09, 21:57
650 هزار تومن؟؟؟ مطمعنی ؟ اگه اینتور باشه با تمام احترامی که براش قاعلم مجبورم حذفش کنم.
برای مین تا 400 نهایت 430 کنار گذاشتم.

خوب دلیل گرونیش هم این که این ورا پیداش نمیشه کرد و البته حرفه ای هستش.

650
بله c0 هست. به کسی قولش رو دادم اگر نخاست بهتون حتمن pm میدم.

راستی کسی راجع به این Asus P6T6 WS Revolution حرفی نزد. به در مصرف خانگی (بیشتر گیم و اور) میخوره؟
در مورد این مین هم همین رو بگم که استاد ایوا از این مین استفاده میکنه و خوب هم جواب داده اگر قیمتش در حد 400 باشه بنظرم بگیری خوب باشه.

masoomiyat
16-11-09, 22:06
در مورد این مین هم همین رو بگم که استاد ایوا از این مین استفاده میکنه و خوب هم جواب داده اگر قیمتش در حد 400 باشه بنظرم بگیری خوب باشه.آره میشناسمش قبلش هم DFI X58 UT رو تست میکرد. قیمت این مین هم 440 هست(لیون)

تا الان که EVGA E760 حذف شد.

از دوستانی که Asus Rampage 2 Ex دارن ممنون میشم کمی راجع به این مین صحبت کنن. واقعن به همون اندازه که ازش تعریف میشه کارا هست؟

alirezairan
17-11-09, 00:19
به نظر من اگه EVGA X58 Classified 760 پیدا کردی در خریدش شک نکن (به شرطی که قیمتش معقول باشه) البته مدتی هست که من توی بازار ندیدم.
بعد از اون فقط یک انتخاب داری.
rampage II extrem
چون شما احتمالا میخوایی اور کنی همین دو گزینه بهترین هستند. در ضمن مادربردهای مورد علاقه اورکلاکرهای معروف هم هستند.

atabak
17-11-09, 01:06
من یه چند روز پیش با تک دیتا تماس گرفتم گفتن به زودی وارد می کنیم با قیمت 500 خورده ای لطفا یک تماس با این شرکت بگیرید و خبرشو اینجا بزارید

guns
17-11-09, 03:29
به نظر من مادربرد DFI خیلی برد توپیه این شرکت فقط رو گیم سرمایه گزاری کرده و اولین شرکتی بود سال 2007 که 4 تا اسلات PCI-Ex16 روی مادر برد گذاشت و هر چهارتاش تو SLI با ضریب x16 کار میکرد
اما اگه میخوای عوضش کنی من مدل :
ASUS-P6T Deluxe V2

رو بت پیشنهاد میکنم
6x DIMM, Max. 24 GB, DDR3 2000(O.C.)*/1866(O.C.)*/1800(O.C.)*/1600(O.C.)/1333/1066
Triple channel memory architecture
و قدرت بسیار بسیار بالا برای SLI or crossFire :
Slots 3 x PCIe 2.0 x16 (at x16/x16/x1 or x16/x8/x8 mode)
Support Supports NVIDIA® 2-Way or Quad-GPU SLI™ Technology
Supports ATI® CrossFireX™ Technology
با چیپست:
X58 / ICH10R
این مادربرد برای شما گه میخوای از تکنولوژی SLI or crossFire استفاده کنی عالیترین و پرقدرت ترین مادربرده
با قیمت 360 هزارتومن

AMD>INTEL
17-11-09, 09:27
من روی flamingblade
cpu cirei7 920 رو تا 4.6 با ایر کولینگ اور کردم .اگر بتونم شاتش رو هم میذارم .

Vahid_ath
17-11-09, 09:47
درود
به نظرم یه ماه صبر کنی مادربرد جدید گیگا میاد p55 333
usb3 sata3

رو جعبش نوشته 333
3 سومی یادم نیست برای چی بود
من خودم صبر کردم تا بیاد

masoomiyat
17-11-09, 17:19
درود
به نظرم یه ماه صبر کنی مادربرد جدید گیگا میاد p55 333
usb3 sata3

رو جعبش نوشته 333
3 سومی یادم نیست برای چی بود
من خودم صبر کردم تا بیاد
این تا بیاد و به ایران برسه و قیمتش معقول شه کمی بیشتر از یه ماه زمان میبره که من نمیتونم صبر کنم.

Amin_0913
17-11-09, 19:05
من زياد وارد نيستم ولي اگه واسه اور ميخواي من با Foxconn FlamingBalde كار كردم و به نظره من قابل قبوله خودم هم در اينده از همين ميخرم

masoomiyat
17-11-09, 21:32
خیلی گیج شدم. از طرفی هر کدوم از مین ها در نوع خودشون عالین و امکاناتی که دارن برای خودش تکه. مثل این میمونه که بخای بین 5 تا گل یه جور بگی کدوم قشنگ تره؟

گیگابایت x58 اکستریم چی؟ اون چطوره؟

Curtis
17-11-09, 21:41
من بهت پیشنهاد میکنم یه دونه rampage 2 extream بگیر خیالت راحت باشه در ضمن یکی از بهترین مادر بردها در زمینه ی اورکلاک هست.

Curtis
17-11-09, 21:45
قمتش هم دورو ور 380 تا 390 هست

Jagvar
17-11-09, 22:08
داداش به نظر من شما باید مشخص کنید که چه انتظاری از سیستموتون دارید.
و یک نکته دیگه این که به نظر من مین خودتون چیز خوبیه.
پس برای ارتقا اجله نکنید
-------------------------
برا سی پی یو هم منتظر هستم

masoomiyat
17-11-09, 23:01
انتظار من از مین اینه که برای اور خنک باشه و اذیت نکنه و بتونم با ایر تا 4500 اور کنم. کارم هم بازی و گیم هست.

اینو نگاه کنید:
امشب به این فرکانس رسیدم ولی سیستم هم خیلی اذیت کرد تا با این فرکانس بالا اومد و هم استیبل نبود(واقعن اذیت شدم تا بالا آوردمش حالا کرم از مین بود یا cpu یا چیز دیگه نمیدونم)

یه مین میخام که با بهش تنظیمات درست بدی عین آدم بیاد بالا.نه مثل این مین فعلی که سر ساده ترین پروفایل ها هم بعضی وقتا قات میزنه و OC Fail میده.
الان همین DFI X58 DK رو سر 1066 میارم بالا. در صورتی که با XMP روی 1866 هیچوقت عین آدم بالا نمیاد.اگرم بالا بیاد(بگذریم که جون به لب میکنه تا بالا بیاد) بعد چند روز با ارور CF مواجه میشی که باید بایوس رو ریست کن.

یه مین میخام که توی اور رم بالا 2000 مشکلی نداشته باشه.
مهمتر اینکه دمای چیپست پایین باشه و گرم نکنه. نه مثل این که دمای اتاق زیر 25 درجه هست، برنامه Smart Guardian دمای سیستم رو 41 نشون میده اونقت دمای چیپست رفته روی 50.

این مین رو همه میگن خوبه ولی نمیدونم چرا تا الان برای من اومد نداشته.همچین وارد هم نیستم که بگم همیشه بهترین تنظیمات رو اعمال میکنم ولی باز با این عقل ناقص خیلی بد قلق هست. اکثر موقع ها سر اور یا ریست میشه یا ارور System Halted میده یا صفحه آبی.

یه چیزی میخام که کمترین ایراد رو داشته باشه.

Jagvar
17-11-09, 23:25
انتظار من از مین اینه که برای اور خنک باشه و اذیت نکنه و بتونم با ایر تا 4500 اور کنم. کارم هم بازی و گیم هست.

اینو نگاه کنید:
امشب به این فرکانس رسیدم ولی سیستم هم خیلی اذیت کرد تا با این فرکانس بالا اومد و هم استیبل نبود(واقعن اذیت شدم تا بالا آوردمش حالا کرم از مین بود یا cpu یا چیز دیگه نمیدونم)

یه مین میخام که با بهش تنظیمات درست بدی عین آدم بیاد بالا.نه مثل این مین فعلی که سر ساده ترین پروفایل ها هم بعضی وقتا قات میزنه و OC Fail میده.
الان همین DFI X58 DK رو سر 1066 میارم بالا. در صورتی که با XMP روی 1866 هیچوقت عین آدم بالا نمیاد.اگرم بالا بیاد(بگذریم که جون به لب میکنه تا بالا بیاد) بعد چند روز با ارور CF مواجه میشی که باید بایوس رو ریست کن.

یه مین میخام که توی اور رم بالا 2000 مشکلی نداشته باشه.
مهمتر اینکه دمای چیپست پایین باشه و گرم نکنه. نه مثل این که دمای اتاق زیر 25 درجه هست، برنامه Smart Guardian دمای سیستم رو 41 نشون میده اونقت دمای چیپست رفته روی 50.

این مین رو همه میگن خوبه ولی نمیدونم چرا تا الان برای من اومد نداشته.همچین وارد هم نیستم که بگم همیشه بهترین تنظیمات رو اعمال میکنم ولی باز با این عقل ناقص خیلی بد قلق هست. اکثر موقع ها سر اور یا ریست میشه یا ارور System Halted میده یا صفحه آبی.

یه چیزی میخام که کمترین ایراد رو داشته باشه.
4.5wow :whistle:
بابا بیخیال برا 7/24 این فرکانس برای i7 خیلی بالاست. اما در مورد چیزایی که گفتی احتمال می دم.از مین باشه اما نظر اساتید شرطه. من با این سوکت اصلا تا به حال کار نکردم(سی پی یو ندارم:cry:) برا همین وارد نکات ریزش نمی شم.
در مورد خنک بودن هم باید بگم که احتمالا بتونید روی گیگا مانور بدین. و گارانتی خوبی هم داره و اگه مشکلی هم براش پیش بیاد دیگه خیلی ادم پیش به سوی سکته نمیره:1. (27):
همون گیگا به نظر من برای شما بهترین گزینه هستش.اما نمی دونم قیمتش چنده.
ud5 هم بگیری کارت راه میفته واصلا لازم به گرفتن اکستریم نیست.
ولی اگه اور خواستی بزنید در حد تیم ملی (برا تست) به نظرم asus rampage2 extreme به نظرم گزینه بهتری باشه.
:give_rose::Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:

masoomiyat
18-11-09, 06:14
بابا بیخیال برا 7/24 این فرکانس برای i7 خیلی بالاست
برای 7/24 که نه. فقط برای زمان تست و بنچ. با asus rp 2 ex و TRUE این ار شدنی خاهد بود.

AMD>INTEL
18-11-09, 09:49
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

nasiban
18-11-09, 12:31
به نظر من Foxconn BloodRage مین خوبیه برای اور البته بعد از EVGA SLI Clasfield ولی از نظر قیمت مناسب تره . حالا تا نظر بقیه دوستان چی باشه .

masoomiyat
18-11-09, 22:57
راستی میشه یه کمی هم در مورد مدار های تغذیه و چند فاز و برق رسانی به cpu برای هر کدوم توضیح بدین
مثلن ASUS RP2 انگار 16 فاز هست یا Gigabyte Ex 12+2+2 هست؟
این موارد یا فاز ها چقدر تاثیر داره؟

Shahryar
18-11-09, 23:00
پیشنهاد من DFI UT X58-T3eH8 .

اگه هزینه بیشتری میتونید بدید eVGA Classified .

nima_hl
18-11-09, 23:49
راستی میشه یه کمی هم در مورد مدار های تغذیه و چند فاز و برق رسانی به cpu برای هر کدوم توضیح بدین
مثلن ASUS RP2 انگار 16 فاز هست یا Gigabyte Ex 12+2+2 هست؟
این موارد یا فاز ها چقدر تاثیر داره؟

Only the registered members can see the link :Love-ssa~! (1):

Jagvar
19-11-09, 00:09
من هم با شهریار موافقم.
احتمالا هم خنکه و چون از فاز های دیجیتال استفاده میکنه بیشتر در اور ها استیبل باشه و راحت تر اور بشه.

masoomiyat
19-11-09, 13:24
از DFI X58 UT خیلی خوشم میاد ولی میترسم مثل این مدل DK اذیت کنه. البته این کجا و اون کجا ولی میترسم.
این مدل DK اصلن نمیتونه روی حالت XMP و دادن تایمینگ اور شه.

nasiban
21-11-09, 02:02
در مورد تعداد اسلات های رم در مادربورد فاکسکان باید اینو بگم این یکی از مسابقات دریا بود و جوابش اینه که به این علت تعدادش کم شده که چیپست فوکوس بهتری روی رم ها داشته باشه و بتونه اور خوبی روی حافظه ها اعمال کنه که فکر میکنم رکوردش 2500 در مادربورد Flaming Blade بوده در ضمن من با همین برد و پردازنده i7920 در فستیوال دریا فرکانس 4400 رو استیبل کردم و البته با دمای 63 درجه ولی نتونستم بنچمارکشو توی نت بذارم چون دسترسی نبود به هر حال زیاد مهم نیست اینقدر برای مین هزینه کنی بهتره به جای اون یک CPU Cooler V10 کولر مستر بگیری هم دمای پردازنده رو روی ایر کولینک کاهش میده و هم حافظه ها رو خنک میکنه که از هر دو طرف خیالت راحت میشه در ضمن این کولر در دما های بالا خیلی بهتر عمل میکنه چون یک صفحه جذب کننده الکترون داره که در پردازنده های i7 کاربرد خوبی از خودش نشون میده .

AMD>INTEL
21-11-09, 09:27
این رو هم ببینید بد نیست

khalakh0b
17-01-10, 23:31
سلام.الان ga-x58a-ud7p بهترین انتخاب هست.460تومن هستش.usb3.0,sata3داره.4تا pci-e x16x16x16x8داره.

aadam
19-01-10, 05:17
دوست عزیز شما اگه الان بخوای سیستم رو ارتقاء بدی به نظر من اشتباه کردی .به چند علت :
اولا اگه CORE I9 تا چند ماه دیگه عرضه بشه مسلما مادربردهای منطبق با اون هم ارائه میشه که حتما کیفیت وکارایی به مراتب بیشتری نسبت مادربردهای فعلی دارند واین رو هم در نظر بگیرین که حتی با بهترین مادربرد های فعلی نمی تونین ار حداکثر کارایی CORE I9 استفاده کنین بگذریم از اینکه گفته میشه احتمالا چیپ جدید X68هم ممکنه ارائه بشه وحتی ورزن جدید چیپX58 هم ممکنه ارائه بشه
نکته بعدی اینکه مادربردهای فعلی SATA3وUSB3 ندارن یا حداکثر 2 تا اونهم در پنل پشتی دارن باز شما اگه چند وقت صبر کنی مین های جدیدتر به صورت فول USB3 ارائه میشن
از طرف دیگه شما گفتین می خواین 920 رو عوض کنین اگه می خواین مثلا 940 یا 950 بگیرین که هیچ ولی اگه می خواین همون 920 رو فقط ورژن DO بگیرین باز هم توصیه می کنم تا عید صبر کنین چون اینتل احتمالا اسفند ماه 930 رو بیرون میده که تا عید تو ایرانه
اما در نهایت اگه عجله دارین و نمی تونین صبر کنین برای مادربرد بهتون GIGABYTE - X58A-UD7 رو پیشنهاد می دم چون لاقلSATA3 و2 تا پورتUSB3 داره گارانتی اواژنگ هم خب تکلیفش معلومه
موفق باشید

masoomiyat
19-01-10, 06:31
این تاپیک رو زمانی ایجاد کردم که cpu من استپینگ C0 بود و بیشتر مشکلات و ناپایداری ها و زیاد ولتاژ دادن و ها به خاطر اون cpu بود.
الان که D0 دارم مین فعلی خیلی خوب داره کار میکنه در واقع بیشتر تقصیر پردازنده بود تا مین.

خودم هم به این نتیجه رسیدم که صبر کنم بهتره.

MaTRix_RaDManeSH
06-02-10, 18:10
سلام
من یه مادر بورد evga x58 classified از تهران به قیمت 500 میخوام بخرم وقتی هم نگاه کردم به مین دیدم فقط یه جای اسلت (مشکی )داره و من که کارت DVB دارم نمی تونم قطعه دیگری رو نصب کنم!!!
بعلاوه من کار زیادی با پورت هم دارم و این مین خروجی پورت نداره و اگه بخوام یه اسلات برای خروجی بذارم باید کارتDVB رو در بیارم.
در ضمن این مین از تکنولوژیsata3&usb3 در حال حاضر برخوردار نست و باز اگر بخواهم این مین رو به این تکنولوژی مجهز کنم جای اسلات نداره..
اون4تا اسلت قرمز رنگ فقط برای گرافیک هستند یا نه؟ میشه روی اونا یکی از این قطعات نصب کرد ؟

الان که بررسی کردم اکثر مادربوردهای سریx58 فقط یه اسلت دارند چرا اینجوریه؟

nima_hl
06-02-10, 18:26
سلام
من یه مادر بورد evga x58 classified از تهران به قیمت 500 میخوام بخرم وقتی هم نگاه کردم به مین دیدم فقط یه جای اسلت (مشکی )داره و من که کارت DVB دارم نمی تونم قطعه دیگری رو نصب کنم!!!
بعلاوه من کار زیادی با پورت هم دارم و این مین خروجی پورت نداره و اگه بخوام یه اسلات برای خروجی بذارم باید کارتDVB رو در بیارم.
در ضمن این مین از تکنولوژیsata3&usb3 در حال حاضر برخوردار نست و باز اگر بخواهم این مین رو به این تکنولوژی مجهز کنم جای اسلات نداره..
اون4تا اسلت قرمز رنگ فقط برای گرافیک هستند یا نه؟ میشه روی اونا یکی از این قطعات نصب کرد ؟

MaTRix_RaDManeSH
06-02-10, 18:40

اما دوست عزیز این مین اصلا قابل مقایسه با EVGA نیست!!
دو گزینه انتخابی دارم یکی ASUS RAMPAGE II EXTERME و همینEVGA..
هر دو هم متاسفانه یه اسلات PCI دارند و اگه بخوام اضافه کنم تنها یه گزینه انتخابای دارم و این برای تکنولژی همچین سیستمی به نظر من یه نقص هست بهترین حالت قرار دادن دو درگاهPCI بود که عملی نشده:1. (28):

JEskandari
06-02-10, 23:48
سلام

دوست عزیز شما روی تمام اسلات های PCIEx X16 میتوانید کارتهای PCIEx دیگه هم نصب کنید پس از این نظر نگران نباشید در ضمن منظورتون چه پورتی هست اگه منظورتان USB هستش این مادر برد از 12 USB پشتیبانی میکنه
اگه منظورتان 1394a این مادربرد از دوتا پشتیبانی میکنه در مورد LPT و COM آخه انصافا کسی که این مادربرد را لازم دارد دیگه نیازی به اونها ندارد

JEskandari
06-02-10, 23:52
اما دوست عزیز این مین اصلا قابل مقایسه با EVGA نیست!!
دو گزینه انتخابی دارم یکی ASUS RAMPAGE II EXTERME و همینEVGA..
هر دو هم متاسفانه یه اسلات PCI دارند و اگه بخوام اضافه کنم تنها یه گزینه انتخابای دارم و این برای تکنولژی همچین سیستمی به نظر من یه نقص هست بهترین حالت قرار دادن دو درگاهPCI بود که عملی نشده:1. (28):
من با نظر شما مخالفم ممکن است دو درگاه PCI برای شما بهتر بود ولی هدف از ساخت این مادر بردها استفاده از چندین کارت گرافیکی در کنار هم بوده . و همچنین تکنولوژی آینده PCIExpress است نه PCI و به نظرم من همان یک عدد PCI کافی است چون برای تمام قطعات مدل PCIExpress موجود است و میتوان از آنها استفاده کرد.

MaTRix_RaDManeSH
07-02-10, 01:23
دوست عزیز شما روی تمام اسلات های PCIEx X16 میتوانید کارتهای PCIEx دیگه هم نصب کنید پس از این نظر نگران نباشید در ضمن منظورتون چه پورتی هست اگه منظورتان USB هستش این مادر برد از 12 USB پشتیبانی میکنه
اگه منظورتان 1394a این مادربرد از دوتا پشتیبانی میکنه در مورد LPT و COM آخه انصافا کسی که این مادربرد را لازم دارد دیگه نیازی به اونها ندارد
منظورم usb نیست همان com هست که فرمودین.
بنده کارم با com زیاد هست بخاطر همین گفتم ناگفته نمونه من پردازنده Intel Core i7 - 3.06GHz - 950 دارم یعنی یه ماه پیش خریدم ولی خب سیستم جمع نکردم یه مدت دنبال مین خوب بودم که هم کارم رو راه بندازه هم برای بچه ها باش گیم سنگین(گرافیک هم 5970 هست) بازی کنند
خب دوست عزیز
من استفاده زیادی از dvb و افلاین دارم کارتم هم اینترنال هست حتما کارتم باید داخل اسلات نصب بشه نمی تونم که مرتب عوض کنم و برای com می تونم یه تبدیل اسلات بذارم اگه این مین بتونه هم کارت dvb روش نصب بشه و هم اینکه بتونم یه درگاه تبدیل com روی یه اسلات همزمان نصب کنم مشکلم حل میشه.
نیازی هم به LPT ندارم الان اکثر اتصالات بصورتUSB هست و مشکلی از این بابت نیست.
برای سیستم USB3 و SATA3 هر وقت هم خوب جا افتاد یه فکری میکنم