PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترين مودم ADSL Wireless

feryfrt
16-11-09, 11:03
سلام ميخوام يه مودم Wireless ADSL بگيرم
حداكثر 2 user يا 3 user استفاده ميكنند
linksys چطوره ؟‌ كدوم مدلش خوبه اگه چيزه بهتري سراغ دارين بگين ممنون ميشم :1. (21):

nima_hl
16-11-09, 12:06
سلام ميخوام يه مودم Wireless ADSL بگيرم
حداكثر 2 user يا 3 user استفاده ميكنند
linksys چطوره ؟‌ كدوم مدلش خوبه اگه چيزه بهتري سراغ دارين بگين ممنون ميشم :1. (21):

سلام

همونطور که میدونید در بحث وایرلس ۲ تا فرکانس داریم 2.4 و 5.8 که معمولا او استفاده‌های برد کوتاه و از 2.4 استفاده میشه

حالا تجهیزات شما ۳ دسته میشه ۱- ایندور ۲ - ایندور + آنتن آوت دور ۳- آوت دور

۱ - برای اینت دور که میتونید از یک کارت pci معمولی یا یه روتر که خودتون هم نام بردید استفاده کنید که این گیرندگی خیلی خوبی نداره ، اگر آنتن فرستنده isp به شما نزدیک باشه میتونید ازش استفاده کنید

۲ - تو این حالا همون تجهیزات ردیف اول رو تهیه میکنی ولی یه آنتن خارجی روی پشت بام میبندی و یه جای آنتن خود دستگاه میبندی

۲ - برای آوت دور که قدرت خیلی بالاتر و استابلیتی خیلی بهتری داره از نانو استیشن یا سنا او میتونید استفاده کنید ( حدود ۱۲۰ قیمتشه ) ولی اینها یدونه خروجی لن بیشتر ندارند که برای بیشتر از یه کامپیوتر هزینه هاب و شبکه بندی رو دارید

البته نانو استیشن روتر pptp نداره ولی pppoe , ..... داره که اگر خواستی بگیری قبلش با isp هماهنگ کن

همه اینها بستگی به فاصلت از فرستنده داره ، برای فاصله 100-200 متر ایندور استفاده کن اگر خوب نبود یا فاصلت 400-500 متر بود یه آنتن 16 تا 24 دی بی بهش وصل کن ( قیمت این آنتنها 40 تا 60 تومنه ) ولی اگر میبینی فاصلت از 500 متر بیشتر هستش بیخود هزینه برای این تجهیزات نده چون آخرش اینترنت استیبل بهت نمیده ، یه nanostation یا senao بگیر راحت تا 5 کیلومتر رو برات میزنه :wink:

اگر هم فاصلت از 5 کیلومترهم بیشتره بهتره با هماهنگی با isp بری سراغ فرکانس 5.8 که بین 10 تا 30 کیلومتر بهت جواب میده :give_rose:

feryfrt
16-11-09, 12:41
ممنون .
يه ADSL كه از طريق كابل به مودم ASus 602 وصل شده ،‌ ميخوام مودمم رو وايرلس كنم نميشه ؟

nima_hl
18-11-09, 02:39
ممنون .
يه ADSL كه از طريق كابل به مودم ASus 602 وصل شده ،‌ ميخوام مودمم رو وايرلس كنم نميشه ؟

فکر کنم عوضی اشتباه شد :lol:

شما یه روتر داخلی میخواهید و مودمتون adsl هستش درسته ؟

فکر کردم میخواهید اینترنت رو از طریق وایرلس دریافت کنید :oops:

اگر اینطوره بهم بگین فاصله کامپیوترها از هم چقدره و نوعشون چیه ( نوت بوک یا pc ) :give_rose:

feryfrt
18-11-09, 07:24
سلام نيما جان من خريدم LINKSYS WAG54G2
قيمت 75000 تومان

nima_hl
18-11-09, 10:01
سلام نيما جان من خريدم LINKSYS WAG54G2
قيمت 75000 تومان

مبارک باشه

لینک سیس برند جدیدیه ولی ظاهرا خوب جواب میده :cool:

fafal
18-11-09, 13:53
لینک سیس شاخه قدیمی و پر آوازه سیسکو هست

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

feryfrt
18-11-09, 20:56
عالي بود من خيلي خيلي اينو ترجيح ميدم به ASUS

hapalii
18-11-09, 22:09
در این که linksys خیلی بهتر از asus که شکی نیست اما این دو تا مودمی که اینجا نام بردید اصلا توی یک کلاس نیستن و از نظر امکانات و قیمت خیلی با هم متفاوتند نمیشه برای مقایسه دو تا برند این دو تا مودم رو با هم مقایسه کرد اما همانطور که در بالا گفتند برند linksys برای شرکت بزرگ cisco که خودش به نوعی میشه گفت صاحب تکنولوژی های مختلفی در ارتباط با تجهیزات شبکه و اینترنت در صورتی که asus یه برند مطرح در ارتباط با سخت افزار که اتفاقا کمترین تمرکز اون روی تجهیزات شبکه و ارتباطات اینترنتی .

یه چیز اعتراف کنم این پست زدم تا تعداد postam بشه 200 تا ستاره هام هم بشه 2 تا تا یه کم خودمونی شم :Love-PCN~!:

feryfrt
19-11-09, 08:06
كاره خوبي كردي
آقا كسايي كه Linksys رو خوب ميشناسن
سري N مدل 160 چطوره ؟ بهترينش كدوم ميشه برا ADSL ؟
سري 120 و 160 N رو زده Modem Router

Only the registered members can see the link

germ
20-11-09, 16:05
من یه Linksys مدل WAG54G2 و یه Dlink مدل DSL-2640T دارم ...

هر دو روتر، 4تا پورت لن و وایرلس دارن (تا 10 تا یوزر)

با هر دوشون 9 ماه دارم کار میکنم .. در مورد linksys باید بگم وایرلسش بعضی وقتها قطع میشه، اما Dlink در این

ضمینه خوب کار میکنه .. اما کار کردن با linksys خیلی راحتره، منوهای خوبی داره و سریعتر(منظورم تو منوها و زمان ریست کردنه) ولی Dlink منوهای جالبی نداره ..

از نظر برد وایرلس هر دو تو یه رنجن .. تو ساختمان از دو طبقه دارم استفاده میکنم مشکلی نداره خوب آنتن میده، به راحتی با موبایلتون میتونید تو یه ساختمون وصل بشین ..

اما هر دوشون یه ضعف دارن(به نظر من)، برای هر دو میتونید 10 تا کانکتشن بسازین اما این کانکتشنها نمیتونن vpi یکی داشته باشن!

در کل من از dlink بیشتر راضی ام

feryfrt
20-11-09, 16:30
من یه Linksys مدل WAG54G2 و یه Dlink مدل DSL-2640T دارم ...

هر دو روتر، 4تا پورت لن و وایرلس دارن (تا 10 تا یوزر)

با هر دوشون 9 ماه دارم کار میکنم .. در مورد linksys باید بگم وایرلسش بعضی وقتها قطع میشه، اما Dlink در این

ضمینه خوب کار میکنه .. اما کار کردن با linksys خیلی راحتره، منوهای خوبی داره و سریعتر(منظورم تو منوها و زمان ریست کردنه) ولی Dlink منوهای جالبی نداره ..

از نظر برد وایرلس هر دو تو یه رنجن .. تو ساختمان از دو طبقه دارم استفاده میکنم مشکلی نداره خوب آنتن میده، به راحتی با موبایلتون میتونید تو یه ساختمون وصل بشین ..

اما هر دوشون یه ضعف دارن(به نظر من)، برای هر دو میتونید 10 تا کانکتشن بسازین اما این کانکتشنها نمیتونن vpi یکی داشته باشن!

در کل من از dlink بیشتر راضی ام

يه نگاه به سايتش بنداز . Linksys رو ميگم. شايد Firmware برا ‌upgrade modem گذاشته باشه.

ARA-RF
20-01-10, 18:33
سلام

برای یکی از نزدیکان میخوام مودم وایرلس بگیرم؟ میخوام بدونم غیر از این دو برندی که اینجا معرفی شده برند مطرح دیگه ای هم هست یا نه؟ نمیخوام خیلی قیمت بالا باشه ! یعنی یک مودم معمولی ولی با کیفیت خوب؟
راستی برد این موردم ها در بهترین و بد ترین حالت چه مقدار است؟

N@VID
20-01-10, 18:48
سلام

برای یکی از نزدیکان میخوام مودم وایرلس بگیرم؟ میخوام بدونم غیر از این دو برندی که اینجا معرفی شده برند مطرح دیگه ای هم هست یا نه؟ نمیخوام خیلی قیمت بالا باشه ! یعنی یک مودم معمولی ولی با کیفیت خوب؟
راستی برد این موردم ها در بهترین و بد ترین حالت چه مقدار است؟

سلام :

ASUS 604G

بقیمت حدود 70 هزار تومان

ولی من بدلیل این که خودم از ASUS WL-AM604 استفاده می کنم ، یک برتری و مزیت توش دیدم !
اینکه که می تونید بنا بر نوع استفاده ، پهنای باند رو تقسیم کنید و روتر و وایرلس داره ...

برد عالی وایرلس تا 200 متر مربع ...
تنظیمات بسیار آسان ...
4 پورت LAN

be careful
20-01-10, 20:31
فکر نمیکنید این مدل دیگه منسوخ شده؟

PALERMO
21-01-10, 00:31
اینWAP4400N (Only the registered members can see the link) حدود 130 تومن با 3 انتن قوي خارجي مودم فوق العاده هست برد بسیار قوی و کیفیت جنس عالی..

+makintash
21-01-10, 01:26
اگه دنبال برند حرفه ای میگیردی linksys wag160n بگیر که استاندارد IEEE802.11B/G/N را هم ساپورت میکنه.

reza76622201
21-01-10, 07:40
برند ZyXEL هم عاليه.
برندهاي اول مودم در دنيا LinkSYS و ZyXEL هستند.
مودم ارزون Level one و D-Link هستند.

ARA-RF
21-01-10, 17:10
سلام
ممنون از راهنمایی اتون فقط اگر مدلی رو ذکر می کنید بگید برای چی انتخابش کردید، یعنی به مزایای اون اشاره کنید
کدوم از این مودم ها بهترین گارانتی رو دارند؟ صلا این مودم ها گارانتی دارند؟
بعد این ایسوس واقعا مودم هاش خوب هستند؟ من تا حالا نشنیده بودم!

N@VID
21-01-10, 17:37
سلام
ممنون از راهنمایی اتون فقط اگر مدلی رو ذکر می کنید بگید برای چی انتخابش کردید، یعنی به مزایای اون اشاره کنید

سلام :

اسوس مودم های خوبی داره و یکی دیگر از نقاط قوتش این است که با تمامی سرویس دهنده های اینترنت
همخوانی دارد ...

مدل جدید 604 >
DSL-N11

ارتقا یافته 604 و تبدیل از تک آنتن به دو آنتن

حتما این صفحه رو مشاهده کنید :

reza76622201
23-01-10, 08:26
سلام

Asus ها مودمهاي خوبين. اما بعد از LinkSYS و ZyXEL . شما اگر به صفحه اول سايت LInkSYS مراجعه کنيد و يا روي بنده جعبه اون دقت کنيد عبارت LinkSYS by Cisco رو ميبينيد.
کمپاني Cisco عظيمترين و مطرح ترين و بزرگترين کمپاني جهان در مورد شبکه و تجهيزات آن (نظير سوئيچ و روترو ...) هست.
ُZyXEL هم از ديرباز يکي از بهترين برندهاي دنيا بوده و اين يه مساله کهن و تجربي است.
سوالي بود در خدمتم.

hitechnology
26-01-10, 11:20
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Firebirds
24-02-10, 18:35
Asus ها مودمهاي خوبين. اما بعد از LinkSYS و ZyXEL . شما اگر به صفحه اول سايت LInkSYS مراجعه کنيد و يا روي بنده جعبه اون دقت کنيد عبارت LinkSYS by Cisco رو ميبينيد.
کمپاني Cisco عظيمترين و مطرح ترين و بزرگترين کمپاني جهان در مورد شبکه و تجهيزات آن (نظير سوئيچ و روترو ...) هست.
ُZyXEL هم از ديرباز يکي از بهترين برندهاي دنيا بوده و اين يه مساله کهن و تجربي است.
سوالي بود در خدمتم.

در عظمت و بزرگی Cisco هیچکدام از افرادی که در شبکه کار میکنند شکی نمیکنند
ولی به نظر من لینکسیس داره اسم تجاری Cisco را یدک میکشه برای فروش بیشتر و مطرح کردن خودش در بازار
ولی از حق نگزیم گندی هم به نام Cisco در این چند سال نزده ! از مزیتهای این برند میشه به راحتی کانفیگ و پایداری متناسب اشاره کرد که کاربر عادی با دانش اندکی از شبکه میتونه در 15 دقیقه تهتوی مودم را دراورد :wink:
ولی یه چیزی که یکم خدشه بهش وارد میکنه اینه که جنسی که توی بازار ایران از این برند هست قابل مقایسه با نمونه هایی که توی کشور های اروپایی و امریکا وجود داره از لحاظ کیفیت قطعات نیست ( خودتون میتونید دستگاه تون را با عکس های توی سایت خودش یا آمازون مقایسه کنید )

reza76622201
25-02-10, 07:47
در عظمت و بزرگی Cisco هیچکدام از افرادی که در شبکه کار میکنند شکی نمیکنند
ولی به نظر من لینکسیس داره اسم تجاری Cisco را یدک میکشه برای فروش بیشتر و مطرح کردن خودش در بازار
ولی از حق نگزیم گندی هم به نام Cisco در این چند سال نزده ! از مزیتهای این برند میشه به راحتی کانفیگ و پایداری متناسب اشاره کرد که کاربر عادی با دانش اندکی از شبکه میتونه در 15 دقیقه تهتوی مودم را دراورد :wink:
ولی یه چیزی که یکم خدشه بهش وارد میکنه اینه که جنسی که توی بازار ایران از این برند هست قابل مقایسه با نمونه هایی که توی کشور های اروپایی و امریکا وجود داره از لحاظ کیفیت قطعات نیست ( خودتون میتونید دستگاه تون را با عکس های توی سایت خودش یا آمازون مقایسه کنید )

دوست عزيز. اين مطلبي که شما فرموديد کيفيت جنسهاي برندهاي مختلفي با اوني که توي ايران توزيع ميشه متفاوته واسه همه چيز مصداق داره. اما بازم همون نسبت پايين اومدن کيفيت واسه تمام برندها عموما در يک سطح وجود داره. تلويزيون سوني که در ايران توزيع مي شه با معادلش در آمريکا از نظر طراحي و ظرافت خيلي تفاوت داره.
اما همينکه اين مودم تحت ليسانس LinkSys حتي توي چين توليد بشه خودش خيلي بهتر از برندهاي ديگست.
اينو هخم بگم که Cisco الکي اجازه به کمپاني نميده که توي سايتش و روش بنويسه By cisco.
بنده به کيفيت برتر اين برند حتي اونايي که توي ايران توزيع ميشن ايمان دارم گرچه به نسبت معادل آمريکاييش کيفيت بدنه و تا حدي طراحي پايينتري داشته باشه .

Firebirds
25-02-10, 14:16
دوست عزيز. اين مطلبي که شما فرموديد کيفيت جنسهاي برندهاي مختلفي با اوني که توي ايران توزيع ميشه متفاوته واسه همه چيز مصداق داره. اما بازم همون نسبت پايين اومدن کيفيت واسه تمام برندها عموما در يک سطح وجود داره. تلويزيون سوني که در ايران توزيع مي شه با معادلش در آمريکا از نظر طراحي و ظرافت خيلي تفاوت داره.
اما همينکه اين مودم تحت ليسانس LinkSys حتي توي چين توليد بشه خودش خيلي بهتر از برندهاي ديگست.
اينو هخم بگم که Cisco الکي اجازه به کمپاني نميده که توي سايتش و روش بنويسه By cisco.
بنده به کيفيت برتر اين برند حتي اونايي که توي ايران توزيع ميشن ايمان دارم گرچه به نسبت معادل آمريکاييش کيفيت بدنه و تا حدي طراحي پايينتري داشته باشه .

با سلام
به نظر من همون جوری هم که گفتم Linksys خدشه هم به نام Cisco وارد نکرده و اون موقعه ای که هیچ کدام از برندهای دیگه محیط User Friendly برای کانفیگ نداشتن لینکسیس داشت
ولی اگه الان بخواهیم دو برند لینکسیس و اسوس را با هم از لحاظ فقط کیفیت قطعات در بازار ایران مقایسه کنیم من به اسوس رای میدم چون لااقل کیفیت قطعات وایرلس اش با انچه که توی سایتش تصویری اش زده تفاوتی نمیکنه شاید این به این خاطر باشد که میخواهد از نقاط ضعف دیگر محصولات استفاده کند و جای خود را در بازار باز کند.

ولی بیاین خیلی خیلی بیشتر تخصصی بشیم : آیا تا الان به این فکر کردین بیان فریم ور یه دستگاه وایرلس را عوض کنید ؟ :1. (27): ( این بحثی که دارم این جا مطرح میکنم شاید خیلی از متخصصان شبکه هم چیزی ازش ندونن چه برسه به فروشندگان قطعات )
حالا چرا ما باید همچنین کاری بکنیم : یه موقعه هایی هست که شما یه چیزی فراتر از دستگاه وایرلس تون میخواهید و میخواهید روتر 60 $ را به قابلیت های یه روتر 600 $ تبدیل کنید :1. (27):
خوب در این حالت باید دستگاه از لحاظ سخت افزار داری یک مقدار حافظه داخلی به اندازه مورد نیاز شما باشه تا بتونید این کار را بکنید
توی مدل های قدیم لینکسیس این حافظه داخلی به اندازه کافی وجود داشت ولی نمیدونم چرا هر زمان بیشتر میگزره لینکسیس مقدار این حافظه را روی اکثر مدل هاش کاهش میده
ولی لاقل من روی اسوس این مشکل را ندیدم
گرچه این مبحث خیلی تخصصیه و کابران عادی هیچ موقعه با اون در گیر نمیشن :wink:

با تشکر:give_rose:

morteza_jacobi
11-05-10, 01:55
سلام دوستان من 3 ساله مودم Asus Am602 رو دارم و واقعاً ازش راضیم و تو این مدت با مودم های D-Link و LinkSys هم کار کردم و قصدم این بود که LinkSys بگیرم (البته وایرلس دارش رو) ولی چند روز پیش این سایت به چشم خورد و دیدم Asus یه سری مودم جدید به بازار داده Only the registered members can see the link و من چون بیشتر از همه برام برد وایرلس اش مهم هست و با LinkSys که کار می کردم بعضی جاها هنگ میکرد و باید مودم رو برقش رو از پشت میکشیدم تا دوباره روشن کنم؟!(دکمه پاور نداره انگار!!) ولی می خواستم از دوستانی که ایسوس کارن بپرسم توی سری جدید ها کدوم از لحاظ برد وایرلس خوبه !؟!؟!؟:lol:

alkaline
16-03-11, 14:34
سلام
دارم یه خط adsl می خرم میخام بجز استفاده از اون، برای گوشی موبایل و نوت بوک هم share کنم از چه مودمی (مودم هایی) استفاده کنم بهتره. توضیح کامل بدید ممنون میشم.

alkaline
16-03-11, 14:40
سلام
دارم یه خط adsl می خرم میخام بجز استفاده از اون، برای گوشی موبایل و نوت بوک هم share کنم از چه مودمی (مودم هایی) استفاده کنم بهتره. توضیح کامل بدید ممنون میشم.

vahidzamanzadeh
29-05-11, 13:47
هیچ فرقی نداره میخوای باور کن میخوای نکن 3 ساله تو این کارم

akbar_khan2312
01-06-11, 15:58
سلام
دوستان
من چند سالی هستش که از ECOM به مدل های ED-802EV2+ و یک مدل قدیمیتر استفاده میکنم

حالا میخوام به غیر از سیستم خانگی در لپ تاپ و گوشی هم اینترنت به صورت بیسیم داشته باشم
و تصمیم به خریدمدل TP-Link TD-W8901G (TP-Link 54Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router TD-W8901G) را به قیمت 45 دارم

ایا به قیمت رنج زیر 50 مدم بهتری دوستان سراغ دارند؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

akbar_khan2312
03-06-11, 16:17
ظاهرا انجمن تعطیله

بعد از گذشت چند روز از درخواست
همین مدل را سفارش دادم

ممنون بابت راهنمایی

alex-psycho
22-08-11, 13:03
سلام :

اسوس مودم های خوبی داره و یکی دیگر از نقاط قوتش این است که با تمامی سرویس دهنده های اینترنت
همخوانی دارد ...

مدل جدید 604 >
DSL-N11

ارتقا یافته 604 و تبدیل از تک آنتن به دو آنتن

حتما این صفحه رو مشاهده کنید :

قیمت رو دارید اگه بدید ممنون میشم

OMIGA
06-09-11, 01:57
با سلام
به نظر من همون جوری هم که گفتم Linksys خدشه هم به نام Cisco وارد نکرده و اون موقعه ای که هیچ کدام از برندهای دیگه محیط User Friendly برای کانفیگ نداشتن لینکسیس داشت
ولی اگه الان بخواهیم دو برند لینکسیس و اسوس را با هم از لحاظ فقط کیفیت قطعات در بازار ایران مقایسه کنیم من به اسوس رای میدم چون لااقل کیفیت قطعات وایرلس اش با انچه که توی سایتش تصویری اش زده تفاوتی نمیکنه شاید این به این خاطر باشد که میخواهد از نقاط ضعف دیگر محصولات استفاده کند و جای خود را در بازار باز کند.

ولی بیاین خیلی خیلی بیشتر تخصصی بشیم : آیا تا الان به این فکر کردین بیان فریم ور یه دستگاه وایرلس را عوض کنید ؟ :1. (27): ( این بحثی که دارم این جا مطرح میکنم شاید خیلی از متخصصان شبکه هم چیزی ازش ندونن چه برسه به فروشندگان قطعات )
حالا چرا ما باید همچنین کاری بکنیم : یه موقعه هایی هست که شما یه چیزی فراتر از دستگاه وایرلس تون میخواهید و میخواهید روتر 60 $ را به قابلیت های یه روتر 600 $ تبدیل کنید :1. (27):
خوب در این حالت باید دستگاه از لحاظ سخت افزار داری یک مقدار حافظه داخلی به اندازه مورد نیاز شما باشه تا بتونید این کار را بکنید
توی مدل های قدیم لینکسیس این حافظه داخلی به اندازه کافی وجود داشت ولی نمیدونم چرا هر زمان بیشتر میگزره لینکسیس مقدار این حافظه را روی اکثر مدل هاش کاهش میده
ولی لاقل من روی اسوس این مشکل را ندیدم
گرچه این مبحث خیلی تخصصیه و کابران عادی هیچ موقعه با اون در گیر نمیشن :wink:

با تشکر:give_rose:

دقیقا با فرمایشات شما موافقم!
البته مسئله خیلی هم High Level نیست! Linksys به معنای واقعی داره خرابکاری می کنه! میشه گفت نخواسته کسی روی دستگاهش فریمویر فری بریزه و برای همین اینکارو کرده ولی خودشم در امر فریمویر سازی خیلی خراب کاری کرده! من الان خودم WAG120N دارم! به لحاظ پایداری خوبه ولی اگه تصمیم داشته باشید از آپشن های پیشرفته استفاده کنید مثل QoS مصیبت بار کار می کنه! خود لینکسیس هم هنوز پس از گذشت این همه زمان و اطلاع از این مشکلات خودشو خواب گرفته!