PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا گرافیک ما کاملا" سوخته ؟؟؟

refigh
15-11-09, 18:44
سلام
بنده امروز یه گرافیک 4850 ati روی سیستمم برا تست گذاشتم خلاصه چند باری گذاشتیم و در اوردیم بعد که گرافیک خودمو گذاشتم دیدم بوق میزنه
فکر کنم اندازه 10 بار تند تند بوق میزنه مادربرد

یه گرافیک دیگه گذاشتم رو سیستمم مشکلی نداشت ولی دوباره که گرافیک خودمو میزارم همون صدای بیم بایوس مادربرد رو میده

آیا گرافیک ما بطور کلی سوخته یا فقط AGP سوخته ؟

راستی مدل گرافیک من WINFAST 8600GT هستش

نمیدونم آواژنگ قبول میکنه یا خیر چون قبلا" هم یه بار سوزونده بودم آواژنگ در بدلش این گرافیک رو بما داد هیچ تاریخ پایانی گارانتی رو کارت درج نشده

vandelin
15-11-09, 20:09
ُسلام

پایه های گرافیک رو با الکل (ترجیحا الکل ایزوپروپیل) و پنبه تمیز کنید و با یه مسواک هم داخل اسلات رو ارام و فقط به یک طرف بکشید و تمیز کنید .

روی خود کارت اثار ناشی از سوختگی مثل بادکردن خازن دیده میشه ؟

گرافیکتون رو روی سیستم دیگه تست کردید ؟
پاور چیه ؟

refigh
15-11-09, 20:27
سلام ممنون

حقیقتش گرافیک رو با یه نوع اسپری خشک ( مخصوص سخت افزار ) کاملا" تمیز کردم مخصوصا" پایه ها شو
البته یکمم تو ای جی پی مادربرد زدم
ولی فرقی نکرد
و گرافیکمو حقیقتش جای نبردم برا تست فقط یه گرافیک دیگه رو سیستمم چک کردم کار کرد

راستی یه چیزی موقه که برق مادربرد رو در میاوردم سیمش خیلی سفت شده بود مجبور شدم با پیچگوشتی در بیارم یه ضربه به گرافیک خورد وقتی درا وردم خیره شدم به جای که ضربه خورده یه خط کوچیک افتاده ولی سیم یا نخی چیزی رو نکنده

refigh
15-11-09, 20:56
الان هم پایه گرافیک و هم ای جی پی رو کاملا" تمیز کردم هیچ فایده ای نداشت
مثل اینکه باید حتما" بریم آواژنگ

AMD>INTEL
15-11-09, 21:14
روی سیستم دیگه هم تست کنید . شما یکبار با پاک کن سعی کنید کمتر از الکل استفاده کنید

vandelin
15-11-09, 21:15
گرافیک رو سعی کن رو یه سیتم دیگه هم تست کنی .
اگه کار نکرد ببر گارانتی ببین چی میشه .

JEskandari
15-11-09, 23:01
دوست عزیز کارت را برای گارانتی ببر اگه قبول کردن که خوب اگه نکردن یک راه خبلی با حال بهت میگم اونو انجام
بده البته باید زمانی اینکار را بکنی که مادر بچه ها منزل تشریف ندارن وگرنه سر خودت را بر باد دادی.

شما تمام برچسبهای کاغذی و قطعات پلاستیکی را از کارت جدا کن بعد اونو برای 10 دقیقه توی فری که کاملا داغ شده بگذار تا خوب بپزه . انشاءالله که درست میشه.
البته اگر باور نمیکنید اینم لینکش که پایین گذاشتم البته شرمنده که انگلیسی هستش .
Only the registered members can see the link

mohammad1985
16-11-09, 02:00
به احتمال زیاد به دلیل برخورد همون پیچ گوشتی به کارت بوده من خودم یه مادربرد ایسوس نو رو همینطوری به باد دادم !!! که گارانتی هم قبول نکرد ! البته سیستم روشن بود پیچ گوشتی خورد بهش !

nima_hl
16-11-09, 08:05
سلام

همونطور که دوستان گفتن اول برای گارانتی اقدام کن اگر مشکل حل نشد مسئله ای نیست چون احتمالا چند تا از ارتباطهای بورد قطع شده که میتونی با یک یا چند تکه سیم ارتباط رو برقرار کنی

یه تعمیر کار مبتدی هم میتونه این کار رو برات انجام بده فقط کافیه محل ضربه رو نشونش بدی با اهمتر خطوط رو دنبال میکنه و تست میکنه

اگر خطوط قطع شده باشند برات جمپر میزنه و حل میشه

اون قضیه فر هم وقتی به کار میاد که قلع مردگی داشته باشی که اونم بهتره با هویه انجام بشه چون احتمال ذوب شدن قطعات پلاستیکی مثل فن یا کانکتورها زیاده

موفق باشی

JEskandari
16-11-09, 09:52
سلام

همونطور که دوستان گفتن اول برای گارانتی اقدام کن اگر مشکل حل نشد مسئله ای نیست چون احتمالا چند تا از ارتباطهای بورد قطع شده که میتونی با یک یا چند تکه سیم ارتباط رو برقرار کنی

یه تعمیر کار مبتدی هم میتونه این کار رو برات انجام بده فقط کافیه محل ضربه رو نشونش بدی با اهمتر خطوط رو دنبال میکنه و تست میکنه

اون قضیه فر هم وقتی به کار میاد که قلع مردگی داشته باشی که اونم بهتره با هویه انجام بشه چون احتمال ذوب شدن قطعات پلاستیکی مثل فن یا کانکتورها زیاده

موفق باشی
در مورد فر باید تمام لوازم پلاستیکی جدا بشند.
در مورد هویه که به نظر من مناسب نیست چون که مشخص نیست کدام اتصال مشکل داره در ضمن در مورد بعضی اتصالها هم نمیشه از هویه استفاده کرد.

Curtis
16-11-09, 12:11
سلام

موفق باشی
دقیقا در سته و لی به نظر من استفاده از هویه کار درستی نیست چون گرما رو به مدت زیاد یکجا نگه میداره و موجب سوختن قطعات دیگه میشه و بهتره از یک هیتر که اکثر تعمیرکارای موبایل دارن استفاده کنید.:yes: