PDA

مشاهده نسخه کامل : Asus P6T

ViViD
14-11-09, 13:25
سلام بر دوستان عزیز

به تازگی این برد رو خریداری کردم

اولین مشکل ایجاد شده این هست که در بایوس این برد گزینه QPI Link Data Rate تنها دارای 4 حالت هست

اولین حالت که Auto
و 3 گزینه دیگر دارد که وقتی BCLK رو روی 200 ست کنم این گزینه از کمترین مقدار که 7500 هست تا 10500 تنظیم میشه و کمتر از 7500 نداره
با توجه به گفته های دوستان گزینه ای مبنی بر OFF کردن QPI هست که برای اورکلاک بالا بسیار موثر هست ولی اینچنین موردی در این قسمت پیدا نکردم از دوستان راهنمایی می طلبم:love:

serpens13
14-11-09, 14:33
وحید جان این مشکل رو منم هم دارم البته با rampage 2
که امکان کم کردن Qpi رو نداره که باعث محدود کردن تو اور کلاک میشه

Shahryar
14-11-09, 18:22
QPI Link Slow Mode یا گزینه های مشابه در واقع استفاده از QPI Lnk با ضریب 12 یا همون 24 هست . در بعضی برد ها این گزینه نیست که معمولاً برخی با آپدیت بایوس پیدا میکنند ولی بعضی هم ندارند .

نکاتی که اینجا وجود داره یکی اینکه P6T را من همیشه برای فردی که بخواد اورکلاکینگ کنه در صورتی که نتونه برد هایی مثل Classified را بخره پیشنهاد میدم . چرا ؟ چون در کمال تعجب میکنه با QPI Link Fast Mode یا همان مالتی پلیر های 18 ( 36 ) کار کنه کما اینکه رکورد هایی که با این برد ثبت شده همین مطلب را تصدیق میکنه که برای یک برد 200 هزار تومنی فوق العاده هست .

اما به هر حال این گزینه توی بعضی از مادربرد های اسوس این طور که خوندم اضافه شده با عنوان ضریب 12 (x24 ) برای همین بایوستون را به آخرین نسخه آپدیت کنید ببینید x24 پیدا میکنید یا خیر .

وحید جان 200 در این حالت با مالتی پلیر 18 میشه 3600 که برای این برد هیچ مشکلی بوجود نمیاره .:give_rose:

ViViD
14-11-09, 21:48
متشکرم دوستان عزیز

شهریار عزیز متوجه هستم که در حالت 200 BCLK مشکلی پیش نمیاد و کاملاً تمام تستها رو هم پاس کرده حتی کمی بالاتر تا 207 BCLK هم مشکلی ندارم ولی از جایی که Rated FSB در نرم افزار CPUZ از 3800 بالاتر میره مشکلات شروع میشه و سیستم هنگ میکنه
بایوس مین آخرین ورژن بایوس هست ولی قصد دارم تا بهترین بایوس مادربرد Asus P6T Deluxe رو روی این برد بریزم با توجه به اینکه دیگران هم اینکار رو کردند و تا BCLK 235 هم تست میگیرند بدون مشکل ایشالله مشکل من هم مرتفع بشود
سیاوش عزیز از شما هم تشکر دارم :love:

ViViD
14-11-09, 22:08
بایوس رو تعویض کردم با بهترین بایوس مادربرد Asus P6T Deluxe که البته بهترین بایوس برای اورکلاک هست

نتیجه کار:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Shahryar
14-11-09, 22:25
وحید جان روی ولتاژ هاتون کار کنید چون 3800 هم به نظرم برای این برد مسئله خاصی نیست . با این وجود اگه قرار باشه x24 توی بایوس یکی از مادربرد ها باشه اون P6T Deluxe هست پس توی آخرین نسخه های اون باید دنبالش بگردید . :love:

ViViD
15-11-09, 10:39
شهریار عزیز منظور شما این هست که باز هم بایوس رو به آخرین ورژن Deluxe آپدیت کنم؟
چون باز هم توی این بایوس همون گزینه ها رو دارم و تغییری نکرده البته من متوجه نمی شوم منظور از 3 گزینه موجود چیه؟ اگر این اعداد موجود حاصل ضرب 2 عدد هستند اون اعداد کدام ها هستند؟
منظور منظور من اعداد موجود در QPI Link Data Rate هست

QPI Link Data Rate: 4800MTs/5866MTs/6400MTs

Only the registered members can see the link

و گزینه UCLK Frquency کاربردش چیه؟

UCLK Frequency: 1600mhz/1733mhz/1866mhz/2000mhz/2133mhz
متشکرم از اینکه به سوالات پاسخ می دهید پیشاپیش :Love-PCN~!: