PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال : پیکربندی شبکه تحت VMware Workstation

MoBiN.R
11-11-09, 14:05
سلام دوستان .. من یه سوالی داشتم میخواستم بدونم چطوری میتونم ویندوز خودمو با ماشین مجازی ای که روش Win Server 2003 نصب کردم توی VMWare چطور میتونم شبکه کنم . ( من میخوام روی ویندوز سرور SQL Server 2008 بریزم و از ویندوز خودم بهش وصل بشم )

nima_hl
11-11-09, 14:50
سلام دوستان .. من یه سوالی داشتم میخواستم بدونم چطوری میتونم ویندوز خودمو با ماشین مجازی ای که روش Win Server 2003 نصب کردم توی VMWare چطور میتونم شبکه کنم . ( من میخوام روی ویندوز سرور SQL Server 2008 بریزم و از ویندوز خودم بهش وصل بشم )

مبین جان با vmware کار نکردم ولی با نسخه مجانی اون ( VirtualBox ) کار کردم که احتمالا نباید تفاوتی داشته باشه

توی setup اون میتونی ۱ تا ۴ کارت شبکه تعریف کنی که دیفالت روی nat تنظیمه که میتونی بریج کنی یا هر تنظیمی دلت خواست

بعد باید درایور کارت شبکه رو توی Gust که اینجا از server 2003 استفاده کردی نصب کنی ( توی VB یه ایزو هست به اسم VBoxGuestAdditions که حدود ۳۰ مگه اون رو که دانلود و مانت کنی کل درایورهای مورد نیاز رو نصب میکنه )

بعد از این کار کاملا محیط شبکه سیمولیت میشه و میتونی سیستمها رو پینگ کنی و ........

موفق باشی

MoBiN.R
11-11-09, 15:04
والا من از VMWare استفاده میکنم . Virtual Box چی هست ؟ میخواستم دانلود کنم متاسفانه لینک های دنلود سایتش Forbidden هستن ( Only the registered members can see the link ) .. توی VmWare هم نباید مشکلی داشته باشه ولی چند تا حالت داره توی تنظیمات خودش و 2 کانکشن LAN که اصلا مشخص نیست کدوم به کدوم ربط داره .. با همشون امتحان کردم و آی پی دادم بازم هیچ کدوم رو نمیشناختن ..

Only the registered members can see the link

nima_hl
11-11-09, 15:34
والا من از VMWare استفاده میکنم . Virtual Box چی هست ؟ میخواستم دانلود کنم متاسفانه لینک های دنلود سایتش Forbidden هستن ( Only the registered members can see the link ) .. توی VmWare هم نباید مشکلی داشته باشه ولی چند تا حالت داره توی تنظیمات خودش و 2 کانکشن LAN که اصلا مشخص نیست کدوم به کدوم ربط داره .. با همشون امتحان کردم و آی پی دادم بازم هیچ کدوم رو نمیشناختن ..

مبین جان فایل رو توی رپید آپلود کردم

این هم اون گوست ادیشن که گفتم

مجموعا حدود 100 مگ میشه امیدوارم سرعت اینترنتت خوب باشه و به کارت بیاد :give_rose:

MoBiN.R
11-11-09, 15:44
مبین جان فایل رو توی رپید آپلود کردم

این هم اون گوست ادیشن که گفتم

مجموعا حدود 100 مگ میشه امیدوارم سرعت اینترنتت خوب باشه و به کارت بیاد :give_rose:

ممنون نیماجان .. آره سرعتم خوبه :cool: .. میگم حالا یه توضیحی بده این چی هست و به چه کاری میاد ؟چطوری میشه باهاش کار کرد . این مشکل مارو حل میکنه ؟

nima_hl
11-11-09, 17:16
ممنون نیماجان .. آره سرعتم خوبه :cool: .. میگم حالا یه توضیحی بده این چی هست و به چه کاری میاد ؟چطوری میشه باهاش کار کرد . این مشکل مارو حل میکنه ؟

این همون vmware هستش ولی نسخه رایگان

برای همین طرفدارهای خیلی زیادی داره و داکیومنت خیلی داره ( یه گوگل کنی کلی مطلب پیدا میکنی )

تا اونجائی که میدونم خیلی سبکتر و راه‌ دست تره :wink:

تا حالا بریجش نکردم ولی nat مثل ماست دیدکت میشه و راحت اینترنت تو تمام گوستها دیتکت میشه ولی کار شما یکم فرق داره که اگر زمان بزاری حتما حل میشه

MoBiN.R
12-11-09, 10:22
نیما جان من این برنامه رو دانلود کردمو نصب کردم . میشه گفت واقعا برنامه بسیار خوبیه . سرعتش خیلی خوبه نسبت به Vmware و Virtual PC و هم سبکه ...من ویندوز سرور رو روش ریختم فقط مونده این فایل ISO .. میشه توضیح بدی این فایل ایزو رو چیکار کنم ؟ . توی ویندوز خودم باید مانت کنم یا روی درایو Vritual Box ? ( یا هردو ) .. بعدش چکار کنم ؟ .

nima_hl
12-11-09, 11:10
نیما جان من این برنامه رو دانلود کردمو نصب کردم . میشه گفت واقعا برنامه بسیار خوبیه . سرعتش خیلی خوبه نسبت به Vmware و Virtual PC و هم سبکه ...من ویندوز سرور رو روش ریختم فقط مونده این فایل ISO .. میشه توضیح بدی این فایل ایزو رو چیکار کنم ؟ . توی ویندوز خودم باید مانت کنم یا روی درایو Vritual Box ? ( یا هردو ) .. بعدش چکار کنم ؟ .

این رو توی VB مانت کن، یه مثال میزنم که واضح باشه ( سرور تو سرور نشه :lol: )

سیستم من اوبنتو هستش و vb رو نصب کردم ، توی vb یه ویندوز xp نصب میکنم

توی xp اون ایزوی گوست ادیشن رو مانت میکنم ، خودش یه اتوران داره که اجرا میشه و درایور شبکه ، صدا ، گرافیک و .... رو نصب میکنه ( اگر هم اجرا نشد بازش کنید میتونید فایل اجرائیش رو پیدا کنید )

اینطوری ارتباط میزبان ( اوبنتو ) و مهمان ( xp ) از طریق کارت شبکه مجازی که نصب شده برقرار میشه :wink:

MoBiN.R
12-11-09, 14:34
والا من اون ایزو رو نصب کردم توی ویندوز سرور .. تغییری نکرده . بازم شبکش برقرار نیست

nima_hl
12-11-09, 19:21
والا من اون ایزو رو نصب کردم توی ویندوز سرور .. تغییری نکرده . بازم شبکش برقرار نیست

توی تنظیمات vb نوع شبکه رو بریج کردین ؟

الان مشکلاتون چیه و میخواهید چه کار کنید ؟

MoBiN.R
12-11-09, 19:40
الان من میخوام ویندوز سرور رو با ویندوز خودم شبکه کنم . در ضمن اینم بگم کارت شبکه سیستمم برای ADSL هست بنابراین نمیتونم ازش استفاده کنم .. من روی ویندوز سرور SQL Server 2008 ریختم میخوام از ویندوز خودم بهش وصل بشم . توی تنظیمات شبکه vb هم هر 4 تا آداپتر رو فعال کردم هرکدوم از اون گزینه ها .. یکیشون رو روی Bridge گذاشتم و کارت شبکه فیزیکی خودمو انتخاب کرد ( نمیخوام از کارت شبکه فیزیکی خودم استفاده کنه )

mtbirir
26-11-09, 15:16
کارت شبکه vm رو bridg کن

uplink
02-03-10, 20:35
همون wm خيلي راحت تره !!! loopback رو فعال كن و برو حالشو ببر

mtbirir
06-03-10, 15:26
كافيه كارت شبه os هاي داخل vmware رو ي vmnet1 بزاري اونوقت هم همديگر رو ميبينند هم با هم بريج ميشند