PDA

مشاهده نسخه کامل : amd یا اینتل؟فوری

farzad1362
10-11-09, 02:36
سلام.من میخواستم سیستمی بر مبنای اینتل ببندم که دچار تردید شدم...

میخوام بدونم دمای سی پی یو های 4 هسته ای amd در شرایط عادی و شرایط خاص مثل بازی کردن و کار با نرم افزارها به چند درجه میرسه...حدود دما رو میخوام نه دقیق...

سی پی یو هایی مثل : Phenom 810 و یا Athlon 630

و اینکه مثلا اگه فن این سی پی یو ها از کار بیفتن سیستم رو ریست یا خاموش میکنه یا نه....

میخوام به نتیجه برسم که سیستمم رو amd ببندم یا اینتل....

چیزی که بهش فکر میکنم عمر سوکت 775 هست و این من رو به شک می اندازه...

چون حداقل میشه از amd توقع داشت که اگه مثلا در آینده مادربوردهایی با سوکت مثلا am4 ساخت حداقل سی پی یو های 4 هسته ای الان که در بازار هستند رو بشه روی اون ها استفاده کرد....

ولی در اینتل اینطوری نیست و باید هم مادربورد و هم سی پی یو رو دور انداخت.

من در مورد کیفیت سی پی یو های amd شک دارم...مشکلاتی مثل گرم شدن زیاد و یا سوختن....

kakihot
10-11-09, 09:08
دوست گلم amd در حال حاضر هیچ مشکلی نداره مسایل و دغدغهایی که فرمودین مال 6 سال پیش زمان
athlon xp بود نه الان اتفاقا الان خیلی هم خنکه در هر صورت چون اینتل رو 775 دراپ قیمت نداد و رو سوکت های جدیدش پروسوسور LOW-END و MID-RANGE ارایه نکرد مارکت رو دودستی بخشید به AMD
الان تو لو و مید صرف با خرید AMD هست نه اینتل چون اینتل داراپ نداد رو 775 و یک تکنولوژی خاتمه یافته رو
میخواد به زور فشار ...

امید وارم مفید واقع شده باشه

nima_hl
10-11-09, 09:37
سلام.من میخواستم سیستمی بر مبنای اینتل ببندم که دچار تردید شدم...

میخوام بدونم دمای سی پی یو های 4 هسته ای amd در شرایط عادی و شرایط خاص مثل بازی کردن و کار با نرم افزارها به چند درجه میرسه...حدود دما رو میخوام نه دقیق...

سی پی یو هایی مثل : Phenom 810 و یا Athlon 630

و اینکه مثلا اگه فن این سی پی یو ها از کار بیفتن سیستم رو ریست یا خاموش میکنه یا نه....

میخوام به نتیجه برسم که سیستمم رو amd ببندم یا اینتل....

چیزی که بهش فکر میکنم عمر سوکت 775 هست و این من رو به شک می اندازه...

چون حداقل میشه از amd توقع داشت که اگه مثلا در آینده مادربوردهایی با سوکت مثلا am4 ساخت حداقل سی پی یو های 4 هسته ای الان که در بازار هستند رو بشه روی اون ها استفاده کرد....

ولی در اینتل اینطوری نیست و باید هم مادربورد و هم سی پی یو رو دور انداخت.

من در مورد کیفیت سی پی یو های amd شک دارم...مشکلاتی مثل گرم شدن زیاد و یا سوختن....

سلام فرزاد خان

دمای این سری cpu با فن استوک درحالت idle بین 34 تا 36 درجه و در فول بار هم از 52-53 درجه رد نمیشه

این قابلیت که سیستم خاموش بشه توی اکثر ( شما بخونید تمام ) مادربردها هستش ، اگر دمای پردازنده از یه حدی بیشتر شد سیستم رو خاموش میکنه

در مورد سوکت معمولا هر ۲-۳ سال یه بار amd یه سوکت جدید میده که برای intel معمولا 5-6 سال یه مرتبه هستش

تا امروز amd مرتب سوکت عوض کرده و اون مثالی که زدید بیشتر برای اون هستش نه برای intel ولی یه نکته داره

الان به پایان عمر 775 نزدیک شدیم و تا سال دیگه این سوکت جمع میشه ولی تخمینم برای am3 اینه که حداقل تا 3 سال دیگه توی بازار باشه

در مورد شکتون هم بنده هیچ کار دیگه‌ای از دستم بر نمیاد ، ریویو دادم ، تاریخچه گفتم ، قسم خوردم :lol: باز حرف خودتون رو میزنید

اگر به amd شک دارید اینتل بخرید

موفق باشید

AMD>INTEL
10-11-09, 10:17
مشکل حرارتی اینتل در بعضی از سری ها بیشتر نباشه کمتر نیست . این رو میتونید با مقایسه درجه حرارت یک سیستم دو هسته ای اینتل , amd مقایسه کنید . هر کدوم از بچه ها که میتونند درجه حرارت cpu رو که دارند روی حالت idle یک اسکرین شات بگیرند . در مورد p/p هم دوستان در بالا گفتند . فکر میکنم phenom ii و athlon ii x4 انتخابهای بسیار خوبی هستند . من سالهاست که با amd کار میکنم و تا به حال مشکلی نداشتم . زمان پردازنده های سری xp مشکل استفاده از فنهای ضعیف تر و عدم درست نصب فن بود . تکنولوژی ساخت 9 سال پیش با الان قابل قیاس نیست .

farzad1362
10-11-09, 14:26
سلام به همه...

چند تا سوال برام پیش میاد : با توجه به اینکه گفتین عمر سوکت های اینتل حدودا 6 سال هست و از amd بیشتره...
مگه سوکت 775 چند سال هست که به بازار اومده؟خیلی این مهمه برام...

و من مطمئن باشم که در حالت های خاص مثلا 24 ساعت روشن بودن سیستم و یا بازی کردن و ....دمای این سی پی یو ها از 55 بیشتر نشه؟

امیدوارم اگه amd خریدم همون روز اول پشیمون نشم....

لطفا بگید سوکت am3 چند وقته که اومده...یعنی تولید شده..

بعد یه چیز دیگه که ذهنم رو مشغول کرده اینه : مثلا من یه مادربورد amd میخرم که تولید 6 ماه قبل هست....
بعد یه سی پی یو هم میخرم که مثلا تولید 1 ماه قبل هست....

حالا من که میخوام سیستم رو سر هم کنم ممکن هست سیستم بالا نیاد چون سی پی یو رو نمیشناسه و باید بایوس رو آپدیت کرد و من هم چون سی پی یو دیگه ای ندارم باید ببرم مغازه ای جایی و یه دردسر جدید....

درسته یا اشتباه میکنم؟
البته یک مدل مادربوردی که از ایسوس دیدم در قسمت ساپورت سی پی یو هاش اون سی پی یو بود(اونی که میخوام بخرم)ولی فکر میکنم که این سی پی یو جدید باشه و اون مشکلی که گفتم به وجود بیاد....

شما زحمت بکشین چند تا مادربورد و چند تا سی پی برای من انتخاب و الویت بندی کنید تا ببینم چی میشه ..
مادربورد زیر 100 تومن و برندهای معروف...که حتما 3 تا اسلات pci داشته باشه....
و سی پی یو حدود 120 تا 140
ممنون از همه

AMD>INTEL
10-11-09, 14:38
مشکلی در بالا نیومدن نیست فقط cpu رو اگر 10% اشتباه بشناسه با یک اپ ساده بایوس قابل حل هست .

hapalii
10-11-09, 15:28
سلام فرزاد خان

در مورد سوکت معمولا هر ۲-۳ سال یه بار amd یه سوکت جدید میده که برای intel معمولا 5-6 سال یه مرتبه هستش

تا امروز amd مرتب سوکت عوض کرده و اون مثالی که زدید بیشتر برای اون هستش نه برای intel ولی یه نکته داره

موفق باشید

این بحث AMD بهتره یا intel که ظاهرا تمومی نداره منم گذاشتمش کنار اما l من با این قسمت زیاد موافق نیستم فکر کنم تنوع سوکت های intel خیلی بیشتر از AMD که همیشه من با همین کار اینتل هم مشکل داشتم ضمن این که سوکت های AMD خیلی هاش با هم سازگاری دارند یه فایل داشتم تو هارد که تاریخچه سوکت های معرفی شده هر دو شرکت با زمان معرفی انها از ابتدا داشت هر چی گشتم پیداش نکردم ولی تا انجا که یادم تعداد سوکت های معرفی شده اینتل بیشتر بود باز اگر کسی هم چین مقایسه ای داره ممنون می شم اینجا بزار . شاید هم خودم پیداش کردم.

nima_hl
10-11-09, 15:32
سلام به همه...

چند تا سوال برام پیش میاد : با توجه به اینکه گفتین عمر سوکت های اینتل حدودا 6 سال هست و از amd بیشتره...
مگه سوکت 775 چند سال هست که به بازار اومده؟خیلی این مهمه برام...

و من مطمئن باشم که در حالت های خاص مثلا 24 ساعت روشن بودن سیستم و یا بازی کردن و ....دمای این سی پی یو ها از 55 بیشتر نشه؟

امیدوارم اگه amd خریدم همون روز اول پشیمون نشم....

لطفا بگید سوکت am3 چند وقته که اومده...یعنی تولید شده..

بعد یه چیز دیگه که ذهنم رو مشغول کرده اینه : مثلا من یه مادربورد amd میخرم که تولید 6 ماه قبل هست....
بعد یه سی پی یو هم میخرم که مثلا تولید 1 ماه قبل هست....

حالا من که میخوام سیستم رو سر هم کنم ممکن هست سیستم بالا نیاد چون سی پی یو رو نمیشناسه و باید بایوس رو آپدیت کرد و من هم چون سی پی یو دیگه ای ندارم باید ببرم مغازه ای جایی و یه دردسر جدید....

درسته یا اشتباه میکنم؟
البته یک مدل مادربوردی که از ایسوس دیدم در قسمت ساپورت سی پی یو هاش اون سی پی یو بود(اونی که میخوام بخرم)ولی فکر میکنم که این سی پی یو جدید باشه و اون مشکلی که گفتم به وجود بیاد....

شما زحمت بکشین چند تا مادربورد و چند تا سی پی برای من انتخاب و الویت بندی کنید تا ببینم چی میشه ..
مادربورد زیر 100 تومن و برندهای معروف...که حتما 3 تا اسلات pci داشته باشه....
و سی پی یو حدود 120 تا 140
ممنون از همه

سلام

سوکت 775 اینتل سال 2004 ریلیز شد

am3 همین امسال ( 2099 ) ریلیز شده

nima_hl
10-11-09, 15:33
این بحث AMD بهتره یا intel که ظاهرا تمومی نداره منم گذاشتمش کنار اما l من با این قسمت زیاد موافق نیستم فکر کنم تنوع سوکت های intel خیلی بیشتر از AMD که همیشه من با همین کار اینتل هم مشکل داشتم ضمن این که سوکت های AMD خیلی هاش با هم سازگاری دارند یه فایل داشتم تو هارد که تاریخچه سوکت های معرفی شده هر دو شرکت با زمان معرفی انها از ابتدا داشت هر چی گشتم پیداش نکردم ولی تا انجا که یادم تعداد سوکت های معرفی شده اینتل بیشتر بود باز اگر کسی هم چین مقایسه ای داره ممنون می شم اینجا بزار . شاید هم خودم پیداش کردم.

Only the registered members can see the link

MCA
10-11-09, 15:36
سلام به همه
اگر کسی الان بخواد یه سیستم معمولی جمع کنه بهترین پلتفرم ماله AMD هستش و سری Phenom
از Athlon خیلی بهتره
ولی شما دوست عزیز اگر تا 2 ماه دیگه صبر کنی و با پلتفرم جدید Intel که سوکتش 1156پین سیستمتو
جمع کنی نتیجه بهتری می گیری

arash79
10-11-09, 15:38
در تكميل فرمايشات دوستان اين نكته رو هم بايد يادآور شد كه سي‌پي‌يو براي سوكت 775 مثل اينكه قراره تا سال 2011 از طرف اينتل توليد بشه.

MicroSystem
10-11-09, 15:41
پيشنهاد من:
ASROCK K10N78D ----------------------62T

M.B ASROCK K10N78D Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor Support for AM3 processors: AMD Phenom™ II X4 / X3 and Athlon II X4 / X3 / X2 processors /NVIDIA nForce 720D Chipset /Dual Channel DDR2 1066/FSB 2600 MHz

farzad1362
10-11-09, 16:08
مشکلی در بالا نیومدن نیست فقط cpu رو اگر 10% اشتباه بشناسه با یک اپ ساده بایوس قابل حل هست .

خوب یعنی اصلا میشه ویندوز نصب کرد و با سیستم کار کرد که بعدش بشه بایوس رو آپدیت کرد؟
چون اگه نشه که اونوقت باید کیس به دوش برم اینور اونور که این همه سوال برای اینه که کارم به اونجاها نکشه.
چون من میخوام همه قطعات رو نو ببندم...

سی پی یو رو اشتباه بشناسه یعنی چی؟یعنی میشه ویندوز اکس پی رو نصب کرد و بعد بایوس رو آپدیت کرد؟
منظورم با همون سی پی یو خودم هست که میخرم...

بعد اینکه اگه مادربورد رو از برند معروف انتخاب کنم برای همین آپدیت کردن و این چیزها مناسب تر نیست؟

مثلا در سایت ایسوس دیدم که بایوس ها رو در حالت زیپ و با حجمی حدود 650 کیلوبایت ارائه کرده....چه طوری باید با این فایل آپدیت کرد؟

بچه ها منتظرم چند مدل مادربورد و سی پی یو خوب معرفی کنید که فردا صبح برم برای خرید...
دیگه اگه حضرت ایوب هم بود صبرش تموم شده بود....

نظرتون در مورد phenom x4 810 و athlon x4 630 چیه؟
غیر از این ها چه مدل هایی بین 100 تا 140 میشه خرید؟

و نظرتون درباره مادربورد زیر چیه؟

لطفا چند مدل دیگه مادربورد بگین زیر 100 تومن که 3 تا اسلات pci داشته باشه...چون تهران نیستم و اگه گیر نیارم برم سراغ گزینه های بعدی....

بعد خیالم راحت راحت باشه که از 55 درجه بیشتر نمیشن؟

از همتون ممنون و منتظرم:give_rose:

farzad1362
10-11-09, 16:15
سلام به همه
اگر کسی الان بخواد یه سیستم معمولی جمع کنه بهترین پلتفرم ماله AMD هستش و سری Phenom
از Athlon خیلی بهتره
ولی شما دوست عزیز اگر تا 2 ماه دیگه صبر کنی و با پلتفرم جدید Intel که سوکتش 1156پین سیستمتو
جمع کنی نتیجه بهتری می گیری

اگه دو ماه هم صبر کنم با پولی که من میخوام بدم فقط میتونم سی پی یو بخرم...:whistle::lol:

soheilsh
10-11-09, 16:25
خوب یعنی اصلا میشه ویندوز نصب کرد و با سیستم کار کرد که بعدش بشه بایوس رو آپدیت کرد؟
چون اگه نشه که اونوقت باید کیس به دوش برم اینور اونور که این همه سوال برای اینه که کارم به اونجاها نکشه.

سی پی یو رو اشتباه بشناسه یعنی چی؟یعنی میشه ویندوز اکس پی رو نصب کرد و بعد بایوس رو آپدیت کرد؟

بعد اینکه اگه مادربورد رو از برند معروف انتخاب کنم برای همین آپدیت کردن و این چیزها مناسب تر نیست؟

مثلا در سایت ایسوس دیدم که بایوس ها رو در حالت زیپ و با حجمی حدود 650 کیلوبایت ارائه کرده....چه طوری باید با این فایل آپدیت کرد؟

بچه ها منتظرم چند مدل مادربورد و سی پی یو خوب معرفی کنید که فردا صبح برم برای خرید...

لطفا چند مدل دیگه مادربورد بگین زیر 100 تومن که 3 تا اسلات pci داشته باشه...چون تهران نیستم و اگه گیر نیارم برم سراغ گزینه های بعدی....

اقا از مادربرد های گیگا هم دیدن کن
مادربرد های خوب و حرفه ای داره

farzad1362
10-11-09, 22:44
مادربردهای گیگا همگی فقط 2 تا اسلات pci دارن.من به 3 اسلات نیاز دارم.

بچه ها سوال هام بی جواب موندن.منتظرم دوستنان

farzad1362
10-11-09, 22:52
اگه مادربوردهایی زیر 100 بگین که از رم DDR3 پشتیبانی کنه استقبال میکنم.

لطفا چند مدل مختلف بگین.خودم هم نصف شب باید بگردم.

alireza_asol
10-11-09, 23:45

در مورد نشناختن cpu به احتمال 95 درصد ( 5 درصد رو به خاطر محکم کاری گفتم ) مشکلی پیش نمیاد.
اگه اینطوری بود که هر ماه هرچی مادربورد تو بازار بود رو باید جمع میکردن بایوساشونو آپدیت میکردن.

در مورد آپدیت بایوس هم خود شرکت های سازنده ی مادربورد میگن اگه مشکلی ندارید آپدیت نکنید !!
برای آپدیت بایوس هم یه برنامه داره که از ویندوز میتونید آپدیت کنید.
البته با فلش و فلاپی هم میشه.
من میگم یکم صبر کن M4A785TD-V EVO
بخر. 3 تا PCI داره و AM3 و DDR3

farzad1362
11-11-09, 02:05
در مورد نشناختن cpu به احتمال 95 درصد ( 5 درصد رو به خاطر محکم کاری گفتم ) مشکلی پیش نمیاد.
اگه اینطوری بود که هر ماه هرچی مادربورد تو بازار بود رو باید جمع میکردن بایوساشونو آپدیت میکردن.

در مورد آپدیت بایوس هم خود شرکت های سازنده ی مادربورد میگن اگه مشکلی ندارید آپدیت نکنید !!

چرا صبر کنم؟مگه به بازار نیومده هنوز؟من شنبه هفته آینده میرم برای خرید چون هنوز مادربورد رو پیدا نکردم.

منظوزتون رو نفهمیدم....

JEskandari
11-11-09, 02:28

در مورد نشناختن CPU سیستم بالا میاید ولی به جای مثلا 3.2GHz با 1.6GHz کار میکنه (این اتفاقی که برای خودم افتاد)

در مورد آپدیت Bios نظر اکثر افراد اینه که از ویندوز برای اینکار استفاده نکنید (بابت این مورد من خودم یک مادر برد را 2 ساعت بعد از خرید یک هفته توی آواژنگ خوابوندم)
بهترین کار استفاده از یک CoolDisk و DOS یا استفاده از BIOS خود کامپیوتر است.

mohammad1985
11-11-09, 02:29
ای بابا چه وسواسی داری شما یه سیستم ای ام دی ببند با خیال راحت به مشکل هم بر نمی خوری ! گرم کردن و این جور حرفا هم حرفای پوسیده بازاری هست !
حتی اگه سی پی یو هم درست شناسایی نشه که احتمالش کمه هیچ مشکلی نخواهی داشت !
به نظر من athlon x4 630 یک سی پی یو فوق العاده هست به نسبت قیمت .

JEskandari
11-11-09, 02:59
ای بابا چه وسواسی داری شما یه سیستم ای ام دی ببند با خیال راحت به مشکل هم بر نمی خوری ! گرم کردن و این جور حرفا هم حرفای پوسیده بازاری هست !
حتی اگه سی پی یو هم درست شناسایی نشه که احتمالش کمه هیچ مشکلی نخواهی داشت !
به نظر من athlon x4 630 یک سی پی یو فوق العاده هست به نسبت قیمت .
آیا Athlon x4 630 هم قیمت یک Phenom II X4 925 نمیباشد

farzad1362
11-11-09, 03:34
سلام.من تمام سایت های گیگابایت و ایسوس و ام اس آی رو زیرو رو کردم...فقط اینارو پیدا کردم که 3 تای اولی DDR3 میخورن ولی مدل گیگا فقط 2 تا اسلات داره....
مدل ایسوس هم DDR2 میخوره.....

msi 770-C45
msi 770-C35
gigabyte GA-MA770T-UD3
asus M4A78

اینها از سوکت am3 هستند و مدل ازراکی که یکی از دوستان گفتن از سوکت am2 هست....

بچه ها اینا خوبن؟یعنی اینارو در اصفهان گیر میارم؟
شما هم اگه مدلی میدونید بگین....

مورد جالبی که به اون رسیدم اینه که 90 درصد مادربودهای با سوکت am3 از رمِ DDR3 پشتیبانی میکنن..

اگه اینارو پیدا نکردم چکار کنم من؟

farzad1362
11-11-09, 03:41
در مورد نشناختن CPU سیستم بالا میاید ولی به جای مثلا 3.2GHz با 1.6GHz کار میکنه (این اتفاقی که برای خودم افتاد)

در مورد آپدیت Bios نظر اکثر افراد اینه که از ویندوز برای اینکار استفاده نکنید (بابت این مورد من خودم یک مادر برد را 2 ساعت بعد از خرید یک هفته توی آواژنگ خوابوندم)
بهترین کار استفاده از یک CoolDisk و DOS یا استفاده از BIOS خود کامپیوتر است.

خوب من تا حالا بایوس آپدیت نکردم...اگه همچین مشکلی پیش بیاد که من بدبخت میشم...چون من اصفهان هستم و دیگه گارانتی و خدمات پس از فروش هیچ سودی برام نداره....

دو مادربورد msi که بالا نوشتم....در سایتشون بایوس جدید براشون داده که تاریخ آخرین بایوس مال 2 ماه قبل هست و نوشته برای مشکل سی پی یو.....

پس احتمال این وجود داره که به مشکل برسم.:1. (28):

farzad1362
11-11-09, 03:47
لطفا لینک زیر رو ببینید....اکثر آپدیت بایوس ها به خاطر سی پی یو هست.....

پس احتمالش خیلی خیلی زیاده.....نگید وسواس....من یه شانس مضخرفی دارم که نگو....

خواستم اینتل بخرم اونجوری شد....حالا اینم از این....

اونوقت منی که تو عمرم آپدیت نکردم چکار کنم؟به خاک سیاه میشینم.

farzad1362
11-11-09, 03:52
این لینک رو هم ببینید...باز چند تاش برای سی پی هست...

من میگم 95 در صد مشکل درست نشناختن رو پیدا میکنم...

farzad1362
11-11-09, 04:09
یه فایل فلش دانلود کردم ببینم چیه....در یک فایل متنی اول اون نوشته بود :
WARNING!!!!!
DON'T FLASH FROM A FLOPPY DISK!!!!
DON'T FLASH WHEN YOUR SYSTEM IS RUNNING FINE!!!!
DON'T FLASH IF YOU DON'T KNOW WHAT YOU ARE DOING!!!!
:gasp::gasp:

آپدیت بایوس کار من نیست...من دیگه مردم از بس فکر کردم..برم بخوابم تا ببینیم چی میشه...

farzad1362
11-11-09, 04:11
این آخریش مال من میشه :
DON'T FLASH IF YOU DON'T KNOW WHAT YOU ARE DOING!!!!

به من میگه : فلش نکن اگه نمیدونی که داری چه غلطی میکنی...:great:

farzad1362
11-11-09, 04:14
خدایا بگو چکار کنم....

farzad1362
11-11-09, 04:18
شک من به یقین بدل شد....با دقت لینک زیر رو ببینید....در جلوی سی پی یو های ساپورتی فایل فلش مورد نیاز اون به صورت زیپ قرار داره....پس 100 در صد شد..

farzad1362
11-11-09, 04:25
این هم یکی دیگه....جلوی سی پی یو های ساپرتی عبارت go هست که وقتی روش کلیک کنی مستقیم میره برای دانلود بایوس...خودتون ببینید...

دیگه حرفی باقی نمی مونه....آخرش باید آپدیت کرد

farzad1362
11-11-09, 04:26
برم بخوابم که اومدم اول خط دفتر مشق خط خطیم..

AMD>INTEL
11-11-09, 08:49
بیش از هزار بار بایوس برد اپ دیت کردم و مشکلی نبوده .شاید یکی دو مورد اون هم شاید اشتباه از من یا رفتن برق بوده. اپ دیت بایوس از طریق ویندوز هیچ مسئله ای ایجاد نمیکنه .

nima_hl
11-11-09, 09:06
برم بخوابم که اومدم اول خط دفتر مشق خط خطیم..

شما دارید وسواس بیش از حد نشون میدین

بایوس در یک صورت ممکنه مشکل ساز باشه اون هم موقعی هستش که چیپست یا مادربردتون قدیمی باشه و یک cpu جدید روش نصب کنید

مثلا مین شما چیپستش G31 یا P35 اینتل باشه که ۳ سال پیش تولید شده و یه پردازنده جدید روش بندازید

در مورد AM3 چون چیپستها و پردازنده‌ها جدید هستند 99.99٪ مشکلی نخواهید داشت

پیشنهاد میدم 10-20 تومن بیشتر هزینه کنید وسیستم رو بدید بیرون اسمبل کنند و ویندوز هم نصب کنند که خیالتون راحت باشه

موفق باشید

JEskandari
11-11-09, 09:37
دوست عزیز در مورد MSI اعضای انجمن MSI HQ User to User Forum (Only the registered members can see the link)یک برنامه درست کردن که بدون نیاز به دخالت کاربر اقدام به آپدیت کردن بیوس میکنه.
MSI Forum HQ USB flashing tool!!! (Only the registered members can see the link)
شما نیاز به یک CoolDisk خواهید داشت و اینکه فایل Bios را که از سایت MSI دانلود نموده اید . این برنامه فایلها را به CoolDisk منتقل کرده و تغییراتی را در بوت سکتور ایجاد میکند بطوری که هرگاه سیستم با این دیسک بوت شود اقدام به Flash کردن بیوس با این دیسک میگردد.
البته توصیه میشود پس از اطمینان از صحت عملیات اقدام به فرمت کردن این دیسک کرده تا از فلاش شدن تصادفی و مجدد بیوس جلوگیری گردد.

اما حقیقتش من هنوز ترجیح میدهم از برنامه های بیوس مثل Flash-@برای گیگابایت ,Ez-Flash برای اسوس و M-Flash برای MSI استفاده کنم .

JEskandari
11-11-09, 09:44
بیش از هزار بار بایوس برد اپ دیت کردم و مشکلی نبوده .شاید یکی دو مورد اون هم شاید اشتباه از من یا رفتن برق بوده. اپ دیت بایوس از طریق ویندوز هیچ مسئله ای ایجاد نمیکنه .

دوست عزیز فراموش نمودید چند وقت پیش ورژنی از برنامه فلاش کردن بیوس که در CD همراه یک گروه از مادربردهای ASUS خانواده P5Q قرار داشت دارای مشکلاتی بود که اگر شما با استفاده از آن اقدام به فلاش کردن بیوس از داخل ویندوز 64 بیتی میکردید دیگر کامپیوتر بوت نمیشد و باید میفرستادیدش گارانتی .
یا مشکلاتی را که مادر بردهای MSI با برنامه ورژن 3 liveUpdate این شرکت داشتند.
همیشه توصیه بر این است که اپدیت کردن بیوس در محیطی صورت بگیرد که کمترین میزان تداخل در حین عملیات روی دهد . و تنها خدا میداند اگر این عمل درون ویندوز انجام شود چند برنامه دیگر و یا سرویس ویندوز به صورت همزمان در حال اجرا هستند.
همیشه گفته اند چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی.

AMD>INTEL
11-11-09, 09:46
درسته . ریسک هست ولی میگم نسبت به مواردی که من انجام دادم شاید 1% باشه . زیادی جدی نیست . مثلا استفاده از ویندوز 64 بیتی یا اون ورژن خاص از برنامه msi

mohammad1985
11-11-09, 11:23
خوبه شما رو مامور خرید جنگنده برای نیروی هوایی بکنن !!! :yes:

AMD>INTEL
11-11-09, 11:28
این دوستمون شک داره به خرید amd هر چقدر هم ما بگیم قبول نمیکنه . سراغ اینتل بری بهتره هر وقت دلت با amd بود amd بگیر

farzad1362
11-11-09, 15:51
این دوستمون شک داره به خرید amd هر چقدر هم ما بگیم قبول نمیکنه . سراغ اینتل بری بهتره هر وقت دلت با amd بود amd بگیر

از کجا اینقدر مطمئن حرف میزنی؟

اول اینهمه آدم گفتن نه هیچ چیزی نمیخواد...هیچ مشکلی پیش نمیاد....

لینک هارو دیدین؟100 در صد بایت آپدیت بشه.....

من خودم بارها دستگاه رسیور و موبایل رو فلش کردم....ولی این یکی با اون ها خیلی فرق داره....

فرقش اینه که اگه مشکلی به وجود بیاد باید مادربورد رو بندازم سطل آشغال.....

من تهران نیستم..شما فکر میکنی در جایی که من هستم متخصص و تکنسین های بیشمار وجود داره....

نه عزیزم.....اینجا یه مشت ببخشید گاو مغازه زدن و فقط میفروشن.....

اینجا اگه هزار تا مغازه بری برات اینتل میبندند حتی با بودجه های خیلی پلئین تر از من....میدونی چرا؟

یکیش به خاطر همین هست...

به جای طعنه زدن اگه راهی داری بگو....همین آپدیت کردن رو هر کسی یه طوری انجام داده.....
و هر کسی به یک راهی اعتقاد داره.....

شما میگی 100 بار اینکارو کردی...الهی برای بار صد و یکم هم بکنی....

بعد اینکه اون یکی میگه 20 تومن بده برات اسمبل کنن.......

پسر خوب......اینجا برای اینکار 150 تومن میگیرن نه 20 تومن....

وقتی خودم میتونم سر هم کنم برای چی بدم به یه مشت آدم های.....

من اونقدر هم که فکر میکنید خنگ نیستم....ولی آپدیت بایوس برای کسی که انجام نداده....

برم بخرم و سر هم کنم....اونوقت به قول خودتون درست شناسایی نکنه و توان واقعی رو نداشته باشه....
که 100 در صد همینطوره....
بعدش چکار کنم؟میشه اینو بگی؟

اینجا تهران نیست که زرتی وردارم ببرم فلان جا.....چون نیستی اینجا چیزی نمیدونی...

ccx_000
11-11-09, 15:54
به نظرم من مشکل از خود شماست شما معایب AMD رو در کنار مزایای Intel میبینید.غافل از اینکه نه معایبی وجود داره نه مزایایی.حالا شما صد تا جدول و بنچمارک هم ببینید که نشون بده این x4 620 حتی از پردازنده اینتلی که 70 تومان هم گرونتره بهتره. بازم برای شما افاقه نمیکنه!

من یک سیستم سفارش دادم با همین x4 620 و مادربورد ازراک(M3A785GMH).که امروز اماده شده و ویندوز هم روش نصب کرده فقط چون کار دارم فردا میرم بگیرمش.

اولا اگر بایوس مشکل داشت که نمی تونست سیستمو ببنده.
دوما منم اصفهانم و این مادربوردو از نمایندگیش گرفتم گارنتیم داره.اگه سوخت فدای سرم!:1. (5):
سوما اینجا اگر ده هم باشه و نمایندگی وجود نداشته باشه(که داره!!!!!) می تونی اگر نیاز شد یه گاری بگیری بری تهرون .
با این حال اگر دلت به AMD نیست بهتره یک سیستم اینتل ورداری با کارایی کمتر و قیمت بیشتر که فرداش هم خواستی ارتقا بدی مجبور بشی کل سیستمو عوض کنی!:1. (28): یا اینکه سر کیسه رو شل کنی و حداقل یک سیستم اینتل بر پایه Corei5 ببیندی.

farzad1362
11-11-09, 15:58
بعدش هم ببخشید اینو یادم رفت...بعضی هاتون مطمئن هستید که قصد کمک دارین؟

شماها که اینقدر ادعاتون میشه....چند بار گفتم چند مدل مادربورد معرفی کنید....

اگه میگتم برای اینتل معرفی کنید راحت 100 تا مدل میگفتین...ولی قشنگ معلومه که با این همه ادعا شما هم تسلطتون روی اینتل خیلی بیشتره.....

گفتم چند تا سی پی یو بین 100 تا 140 معرفی کنید...کردین؟من خودم همه سی پی یو هارو دیدم ولی میخواستم ببینم شما چه نظری دارین....ولی خوب....

قصد کمک نیست فقص قصد فخر فروشی و تاپیک و پست زدن من هست..

farzad1362
11-11-09, 16:02
به نظرم من مشکل از خود شماست شما معایب AMD رو در کنار مزایای Intel میبینید.غافل از اینکه نه معایبی وجود داره نه مزایایی.حالا شما صد تا جدول و بنچمارک هم ببینید که نشون بده این x4 620 حتی از پردازنده اینتلی که 70 تومان هم گرونتره بهتره. بازم برای شما افاقه نمیکنه!

من یک سیستم سفارش دادم با همین x4 620 و مادربورد ازراک(M3A785GMH).که امروز اماده شده و ویندوز هم روش نصب کرده فقط چون کار دارم فردا میرم بگیرمش.

اولا اگر بایوس مشکل داشت که نمی تونست سیستمو ببنده.
دوما منم اصفهانم و این مادربوردو از نمایندگیش گرفتم گارنتیم داره.اگه سوخت فدای سرم!:1. (5):
سوما اینجا اگر ده هم باشه و نمایندگی وجود نداشته باشه(که داره!!!!!) می تونی اگر نیاز شد یه گاری بگیری بری تهرون .
با این حال اگر دلت به AMD نیست بهتره یک سیستم اینتل ورداری با کارایی کمتر و قیمت بیشتر که فرداش هم خواستی ارتقا بدی مجبور بشی کل سیستمو عوض کنی!:1. (28): یا اینکه سر کیسه رو شل کنی و حداقل یک سیستم اینتل بر پایه Corei5 ببیندی.

حات خوبه عزیزم؟صبحت بخیر....:lol: اصلا تو میدونی حرف سر چی هست؟
تو که میگی اصفهانی بگو ببینم خیابان کسری کجا هست؟:cool:

برو پائین بزار کارمون رو بکنیم:yes::yes:

بحث ما سر این هست که دوستان انتظار دارن کسی اینجا حرفی نزنه و هر چی میگن بگم باشه بدون منطق...

برای تو اینو میگم :
زبان بریده نشسته در کناری صمم بکم...........به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم

farzad1362
11-11-09, 16:06
دوستان من سیستم رو خریدم و سر هم کردم ولی سی پی یو رو درست شناسایی نمیکنه....

لطفا بگید چه طوری حالا آپدیتش کنم؟

من نمیتونم همین طوری الکی برم پولمو رو بریزم توی جوب....چون پول تو جیبی مثل بعضی هاتون نمی گیرم.

farzad1362
11-11-09, 16:08
من رفتم به جای جدل کردن...اگه واقعا قصد کمک دارید کمک کنید...وگر نه که بگید دیگه پست نزنم..

MicroSystem
11-11-09, 16:15

من نمیتونم همین طوری الکی برم پولمو رو بریزم توی جوب....چون پول تو جیبی مثل بعضی هاتون نمی گیرم.
چي خريدي بالاخره

ccx_000
11-11-09, 16:17
حات خوبه عزیزم؟صبحت بخیر....:lol: اصلا تو میدونی حرف سر چی هست؟
تو که میگی اصفهانی بگو ببینم خیابان کسری کجا هست؟:cool:

برو پائین بزار کارمون رو بکنیم:yes::yes:

بحث ما سر این هست که دوستان انتظار دارن کسی اینجا حرفی نزنه و هر چی میگن بگم باشه بدون منطق...

برای تو اینو میگم :
زبان بریده نشسته در کناری صمم بکم...........به از کسی که نباشد زبانش اندر حکم
نه عزیزم
بحث سره اینه که دوستان می خوان شما را به راه راست هدایتتون کنه ولی شما هیچ منطقی حالیتون نمیشه.
گفتی AMD داغ میکنه همه گفتند 6 ساله از این خبرا نیست.
گفتی با مادربوردت ناسازگاره همه گفتند به احتمال زیاد سازگاره و فوقش بایوس رو آپدیت میکنید.
گفتی بلد نیستنم آپدیت کنم همه گفتند بده بیرون حدااکثر 20 تومان میگیرند ازت.(از من توی همین شهر با نصب ویندوز 20 تومان گرفت.خبری هم از 150 نیست.گرونترین قیمتی که دیدم یک بی انصاف بود که 40 تومان میگرفت!)
گفتی می ترسم بسوزه گفتم گارانتی داره.
حالا خودت بگو ببینم کی بی منطقه؟

در ضمن من یه خیابان کسری میشناسم طرفه بزرگمهر.همونو میگی حالا بگو ببینم اونجا چه خبره؟خونتونه؟:lol:

JEskandari
11-11-09, 16:51

هر سیستمی از یک برنامه خاص خودش استفاده میکنه شما بفرمایید چه مادربردی خریدید و سیستمتان چی هست در ان صورت است که امکان ارایه راه حل مناسب برای Update کردن بیوس وجود دارد.

در ضمن سیستم جدید مبارک باشد

در مورد داغ کردن پردازنده نه دیگر پردازنده های AMD داغتر از اینتل نیستند و حتی در سیستم های ضعیفتر خنک تر از پردازنده مشابه اینتل هم عمل میکنند . ولی پردازنده های اینتل تحمل بالاتری نسبت به داغ شدن دارند

farzad1362
11-11-09, 16:59
نه عزیزم
بحث سره اینه که دوستان می خوان شما را به راه راست هدایتتون کنه ولی شما هیچ منطقی حالیتون نمیشه.
گفتی AMD داغ میکنه همه گفتند 6 ساله از این خبرا نیست.
گفتی با مادربوردت ناسازگاره همه گفتند به احتمال زیاد سازگاره و فوقش بایوس رو آپدیت میکنید.
گفتی بلد نیستنم آپدیت کنم همه گفتند بده بیرون حدااکثر 20 تومان میگیرند ازت.(از من توی همین شهر با نصب ویندوز 20 تومان گرفت.خبری هم از 150 نیست.گرونترین قیمتی که دیدم یک بی انصاف بود که 40 تومان میگرفت!)
گفتی می ترسم بسوزه گفتم گارانتی داره.
حالا خودت بگو ببینم کی بی منطقه؟

در ضمن من یه خیابان کسری میشناسم طرفه بزرگمهر.همونو میگی حالا بگو ببینم اونجا چه خبره؟خونتونه؟:lol:

خیلی جالبی شما...:cool:

پسر بچه...من اگه میخواستم بدم بیرون که نمی اومدم قطعه انتخاب کنم.مثل تو میرفتم میگفتم سیستم میخوام....
2 روز بعدش هم میرفتم تحویل میگرفتم....:1. (35):

منطق کسی نداره که همینطوری مسائل رو نادیده میگیره و میگه حالا ببینیم چی میشه....

من آدمی نیستم که عین تو پول یامفت بدم به این مغازه دارها.....

بحث داغ کردن و اینها مال خیلی وقت پیش بوده و من نظر دوستان رو قبول کردم.....

من آدمی نیستم که کیس رو توی مغازه بخوابونم....

مثل بعضی ها نیستم که تا وینذورشون بالا نمی یاد کیس به دست میبرن مغازه....

فرق من با امثال شما اینه....

من به هیچ گ.....تعصب ندارم. نه به اینتل....نه به اون یکی دیگه....

پس این بحث های بیخود رو بریزید دور.......
ولی این مشکلی هست که به خاطر تولید سی پی یو های جدید به وجود اومده...نه عیب

امیدوارم باز حرف های 100 تا یه غاز نزنی....

بعدش هم....تو سنت خیلی پائین هست که میگی نمایندگی....

نمایندگی به هیچ دردی نمیخوره....برای هیچ وسیله ای....
نمایندگی خیلی لطف کنه برات....باز ازت پول میگیره.......

ما ملت به خاطر همین سادگیمون هست که اینطوری هستتیم....

یکی دیگه میاد میگه این دلش با فلانه.........

من با دیال آپ دیشب از ساعت 2 تا 6 صبح تمام سایت ها رو برای مادربورد زیرو رو کردم.....
با این اینترنتی که بعذ از 13 آبان.....مغلوم نیست چه کار کردن که یک صفحه به باز لود میشه...

پس به جای این که بگید ببر فلان جا....چی بخر ....اینتل بخر...

اینو که هر گ...میدونه.....این آسون ترین راه هست....

تو خودت اگه بلد بودی که نمیدادی بیرون عزیزم.:lol:....من میخوام خودم یاد بگیرم...

چون یک آدم بی سواد و بچه نیستم:1. (10):

4 سال دانشگاه رفتم برای این روزها....بدم بیرون؟:whistle:

در ضمن جواب اون رو اشتباه دادی....نه عزیزم اونجا نیست....:lol:

ونجا و نه هیچ جای دیگه ای هم خبری نیست...هر جا بری خر داغ میزنن.:1. (26):

farzad1362
11-11-09, 17:02
هر سیستمی از یک برنامه خاص خودش استفاده میکنه شما بفرمایید چه مادربردی خریدید و سیستمتان چی هست در ان صورت است که امکان ارایه راه حل مناسب برای Update کردن بیوس وجود دارد.

در ضمن سیستم جدید مبارک باشد

در مورد داغ کردن پردازنده نه دیگر پردازنده های AMD داغتر از اینتل نیستند و حتی در سیستم های ضعیفتر خنک تر از پردازنده مشابه اینتل هم عمل میکنند . ولی پردازنده های اینتل تحمل بالاتری نسبت به داغ شدن دارند

دوست خوبم...من بحثی سر داغ کردن ندارم که.....

متاسفانه یکی اومده و ندانسته پریده وسط اینجا.....و تاپیک رو به هم ریخته......

farzad1362
11-11-09, 17:08
متخصصان پس چرا جواب ندادن؟آقای متخصص کجایی؟آقای AMD INTEL

مشکل همین هست که با اما و اگر کار حل نمیشه....اگر اینجوری شد....اگه فلان شد....

من این رو فهمیدم که بعضی هاتون چیز زیادی نمی دونید....فقط از روی 4 تا مقاله میخوائین جواب بدین....

من به کسی نیاز دارم که تجربه زیادی داشته باشه...که اینجا نیست....

این بحث رو میبرم یه سایت دیگه...چون اینجا جز غرض ورزی چیزی ندیدم...

farzad1362
11-11-09, 17:14
من خواستم چند تا مادربورد معرفی کنید...زیر 100 تومن....

پس چرا چزی نگفتید؟

فقط میخوام بهتون ثابت کنم که با این همه ادعا چیزی بارتون نیست..

farzad1362
11-11-09, 17:16
من مادربورد m4a78 رو خریدم.....خوب.....

چه طوری باید بایوسش رو آپدیت کنم؟

خداوکیلی نمیدونید...فقط ادعا

ccx_000
11-11-09, 17:21
سیستم کنونی من ماله 8 سال و 5 ماه قبل هست و توی این مدت حتی یک بار هم برای مشکلاتی که داشته به هیچ جا مراجعه نکردم چون به قول شما پولشو نداشتم!
ولی تا حالا اسمبل نکردم و یک دی وی دی رایتر و رم و گرافیک و تعویض فن و اینجور خورده کاری ها نیست که خودم انجام بدم و ترجیح میدم بدم به کسی که اینکارست و برای بار اول یه کوچولو خرج کنم.چون پولیه که خودم براش زحمت کشیدم دلم نمی یاد خود ناشیم بشینم قطعاتو اسبل کنم.
شما به ظاهر زیادی جوش اوردی و دلت از جای دیگه پره! گارانتی گرفتنیه باید بری اونجا انقدر اذیتشون کنی که کفرشون در بیاد! اینطور هم نیست حالا روی قطعاتت خیلی حساسیت نشون بدی گذرت به اونورا هرگز نمی خوره!
در ضمن تمام قطعاتتو خودم تهیه کردم بجز مادربورد که خودش داشت!
4 ساله دانشگاه کسی رو بیسواد یا باسواد نمیکنه برای من که اینطور بود.معلومه خیلی بچه ای که فکر میکنی اون چیزایی که یادت دادند بدردت می خوره.نمی دونم اون زبان پاسکال ماله عهد بوق بدرد بخور بود یا اون ریز پردازنده که کتابش ماله 30 سال پیش بود.
اگرم شک داری که توی اصفهانم یا نه لازم نیست خیابان بپرسی می تونی این پست (Only the registered members can see the link) و نگاه کنی.

JEskandari
11-11-09, 18:18
من مادربورد m4a78 رو خریدم.....خوب.....

چه طوری باید بایوسش رو آپدیت کنم؟

خداوکیلی نمیدونید...فقط ادعا
اتفاقا خیلی خوبم میدونیم . ماهواره فضا کردن که نیست که دکترای فوق تخصصی بخواهد.
فقط چند تا مادر برد با این شماره و جود داره لینکاشون را میگذارم بگو کدام یکی هستش.

M4A78 PRO (Only the registered members can see the link)
M4A78-EM (Only the registered members can see the link)
M4A78-HTPC (Only the registered members can see the link)
M4A78-HTPC/RC (Only the registered members can see the link)
M4A78-VM (Only the registered members can see the link)
M4A78-AM (Only the registered members can see the link)
M4A78-EM/1394 (Only the registered members can see the link)

farzad1362
11-11-09, 21:11
سیستم کنونی من ماله 8 سال و 5 ماه قبل هست و توی این مدت حتی یک بار هم برای مشکلاتی که داشته به هیچ جا مراجعه نکردم چون به قول شما پولشو نداشتم!
ولی تا حالا اسمبل نکردم و یک دی وی دی رایتر و رم و گرافیک و تعویض فن و اینجور خورده کاری ها نیست که خودم انجام بدم و ترجیح میدم بدم به کسی که اینکارست و برای بار اول یه کوچولو خرج کنم.چون پولیه که خودم براش زحمت کشیدم دلم نمی یاد خود ناشیم بشینم قطعاتو اسبل کنم.
شما به ظاهر زیادی جوش اوردی و دلت از جای دیگه پره! گارانتی گرفتنیه باید بری اونجا انقدر اذیتشون کنی که کفرشون در بیاد! اینطور هم نیست حالا روی قطعاتت خیلی حساسیت نشون بدی گذرت به اونورا هرگز نمی خوره!
در ضمن تمام قطعاتتو خودم تهیه کردم بجز مادربورد که خودش داشت!
4 ساله دانشگاه کسی رو بیسواد یا باسواد نمیکنه برای من که اینطور بود.معلومه خیلی بچه ای که فکر میکنی اون چیزایی که یادت دادند بدردت می خوره.نمی دونم اون زبان پاسکال ماله عهد بوق بدرد بخور بود یا اون ریز پردازنده که کتابش ماله 30 سال پیش بود.
اگرم شک داری که توی اصفهانم یا نه لازم نیست خیابان بپرسی می تونی این پست (Only the registered members can see the link) و نگاه کنی.

عزیزم همیشه در زندگیت موفق باشی:wink:

زبان سعدی و حافظ و مولانا و فردوسی رو همه دنیا براش قسم میخورن...احتیاجی به من و شما نیست که به اون اعتبار ببخشیم.من به ایرانی بودنم افتحار میکنم...حالا اگر شما حالت به هم میخوره دیگه مشکل زبان فارسی نیست.

در ضمن شاید جایی که شما بودی خیلی اساتید پرتی داشتن...بله دانشگاه خیلی چیزهاش به درد نخور هست..
ولی سر یک کلاس نشستن که محیط علمیش قوی باشه دید آدم رو عوض میکنه.

در مورد نمایندگی: میتونم چند تا مثال برات بزنم از شرکت های معروف که بفهمی نمایندگی همش کشکه..کشک

دوست داری باور کن دوست داری نه....به هر حال برای شما احترام قائل هستم...ولی...

شما بحث رو ندونسته اومدی و گفتی پردازنده هاش از اینتل قوی تره بهتره ارزونتره...آخه مرد بزرگ بحث ما سر این چیزها نیست...

شما زیاد خوش بین هستی...بزار مادربوردت مشکل پیدا کنه خدای ناکرده....
اونقت میبینی که با قلدری نمیتونی کاری از پیش ببری...

دوست داری نمایندگی های شرکت گرین رو ...شماره هاشو برات بدم...زنگ بزنی...
3 تا نمایندگی داره....2 تاش که میگن ما دیگه نمایندگی نیستیم و قرارداد با گرین دیگه نداریم....

یکی دیگشون هم فقط عمده فروشی میکنه....

میتونم برات چند تا مثال دیگه هم بزنم...دوست خوب...یک روز به حرفم میرسی...
تا وقتی پول ندادی که هیچی...ولی وقتی پول دادی دیگه اون پول بهت بر نمی گرده....

من نمیتونم ندانسته برم چیزی رو بخرم...من باید همه چیزهای احتمالی رو در نظر بگیرم.موفق باشی

farzad1362
11-11-09, 21:17
اتفاقا خیلی خوبم میدونیم . ماهواره فضا کردن که نیست که دکترای فوق تخصصی بخواهد.
فقط چند تا مادر برد با این شماره و جود داره لینکاشون را میگذارم بگو کدام یکی هستش.

M4A78 PRO (Only the registered members can see the link)
M4A78-EM (Only the registered members can see the link)
M4A78-HTPC (Only the registered members can see the link)
M4A78-HTPC/RC (Only the registered members can see the link)
M4A78-VM (Only the registered members can see the link)
M4A78-AM (Only the registered members can see the link)
M4A78-EM/1394 (Only the registered members can see the link)

سلام دوست خوبم...

خیلی ممنون که همه ایسوس رو زیر پا گذاشتی....هیچ کدوم این ها نیست:whistle:

من خوب میدونم که کسی نمیتونه در این مورد کمک خاصی بکنه...

در ضمن من فرض رو گذاشتم که این مدل رو خریدم.میخواستم ببینم دوستانی که میگن برو بگیر اون با من...
آیا واقعا در صورت به وجود آمدن بار هم پست میزنن؟میتونن کمکم کنن؟

ولی متاسفانه نه...چون اون ها که پول نمیدن که دلشون برای من نوعی بسوزه...موفق باشی

farzad1362
11-11-09, 21:26
دلم میخواست یه نفر بود که زیر و بم کار رو بشناسه و بتونه بدون هیچ ریسکی این کار رو برای من توضیح بده..
منتظر میمونم ببینم یه آدم این کاره هست اینجا یا نه.

farzad1362
11-11-09, 21:37
از این بحث گذشتم.
مادربوردهایی که رم DDR3 پشتیبانی کنن و از سوکت am3 باشن میخوام که حتما 3 تا اسلات pci داشته باشه و قیمت 100 بیشتر نشه...
اگه مدلی در ذهن دارین بگید لطفا..مارکش هم مهم نیست.
از DDR2 هم بگید بد نیست.

kakihot
11-11-09, 23:02
بهتون گفتم ddr ii رو فراموش کنیین الان به صرفه نیست مثلا الان ما gskill ddr 2/800 2g رو میدیم 48 در حالیکه
GSKILL DDRIII 2G/1333 رو میدیم 57

kakihot
11-11-09, 23:13
در مورد مادر بورد 2 تا انتخاب وجود داره ASROCK یا ASUS
مدلهایی که مینویسم موجوده
برای AMD
ASROCK
M3A-GLAN (Only the registered members can see the link)
M3A770DE (Only the registered members can see the link)
M3A785GMH/128M (Only the registered members can see the link)
M3A790GXH/128M (Only the registered members can see the link)
با برند ASUS برای AMD
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)M4A77TD (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)M4A785T-M (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)M4A79XTD EVO (Only the registered members can see the link)

و اما اگه بخوای اینتل ببندی اینا خریدش منطقی هست
از برند ASUS
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)P5P43TD PRO (Only the registered members can see the link)

و از برند ASROCK
P43D1600Twins (Only the registered members can see the link)

همه اینا از شنبه موجوده میتونم برات بفرستم اینقدر رو اعصاب بچه ها نرو

kakihot
11-11-09, 23:23
راستی یادم رفت غیر از اولی M3A-GLAN (Only the registered members can see the link) که DDR II هست بقیه همگی DDR III هستند
M3A-GLAN (Only the registered members can see the link) به خاطر ارزانی و ساپورت DDRII به شما پیشنهاد کردم قیمتش زیر 55 هزار تومان هست
AMD ATHLON X2 240 هم قیمتش 63 هزار تومان هست یه انتخای خوب دیگه هم داری AMD ATHLON X4 620
با قیمت 105 هزار تومان
اگه بازم سوالی بود بپرسید بی منت در خدمتیم

JEskandari
12-11-09, 00:08
سلام دوست خوبم...

خیلی ممنون که همه ایسوس رو زیر پا گذاشتی....هیچ کدوم این ها نیست:whistle:

من خوب میدونم که کسی نمیتونه در این مورد کمک خاصی بکنه...

در ضمن من فرض رو گذاشتم که این مدل رو خریدم.میخواستم ببینم دوستانی که میگن برو بگیر اون با من...
آیا واقعا در صورت به وجود آمدن بار هم پست میزنن؟میتونن کمکم کنن؟

ولی متاسفانه نه...چون اون ها که پول نمیدن که دلشون برای من نوعی بسوزه...موفق باشی

کارتون گالیور یادت ، توش یک نفر بود که مرتب میگفت من میدونم ما میمیریم یا اینکه میگفت من میدونم این کار نمیشه.
تو هم الان دقیقا مثل اون داری صحبت میکنی.
به هر حال شما اگه اینقدر نگرانید میتوانید یک مادر برد Dual Bios از گیگابایت بخرید که اگه موقع فلاش کردن مشکلی پیش امد از بیوس دومی بوت بشه.

mohammad1985
12-11-09, 01:51
آقا چرا موضوع رو اینقدر پیچیده میکنی ؟! شما که چهار سال دانشگاه کامپیوتر خوندی و فقط اینجا دارای فاز منفی از خودت ترشح میکنی ! نمی تونی یه بایوس آپ کنی ؟؟؟؟
در ضمن اگه خیلی میترسی مادربرد از گیگا بگیر دوال بایوس که مشکل نخوری هر چند مطمعن باش به مشکل نمی خوری و دیگر اینکه احتمال اینکه سی پی یو رو نشناسه بسیار بسیار ضعیفه ! که در اون ضورت هم افت کارایی نداریم !
حالا شما بگو چی گرفتی یا میخوای بگیری تا راهنماییت کنیم .
سی پی یو یکی از گزینه های AMD ATHLON X4 620 یا 640 هست و مادربرد از برندهای گیگا یا ایسوس که البته گیگا گارانتی بهتری داره و همیشه برای خودم از این دو استفاده کردم بدون هیچ مشکلی و همچنین به جز مواردی محدود برای دیگران هم از این دو برند استفاده کردم .
مدل مورد نظرتون رو با کمی جستجو در سایتهای این دو سازنده پیدا می کنید . البته مادربرد درخواستی شما به نظر باید بیشتر از 100 چوق آب بخوره به خصوص از این دو برند که معمولا گرانتر هستن !

farzad1362
12-11-09, 02:00
کارتون گالیور یادت ، توش یک نفر بود که مرتب میگفت من میدونم ما میمیریم یا اینکه میگفت من میدونم این کار نمیشه.
تو هم الان دقیقا مثل اون داری صحبت میکنی.
به هر حال شما اگه اینقدر نگرانید میتوانید یک مادر برد Dual Bios از گیگابایت بخرید که اگه موقع فلاش کردن مشکلی پیش امد از بیوس دومی بوت بشه.

خیلی باحالی..:give_rose:نه دوست عزیزم..من نمی گم نمیشه یا من میمیرم...من میگم از این جور مشکلات میترسم.
گیگابایت یک گزینه خیلی عالی داره ولی متاسفانه 2 تا اسلات pci داره ..که من به خاطر کارت کپچر و دی وی بی و مودم دیال آپ به 3 اسلات نیاز دارم...وگر نه شک نکن که اون مدل رو میخریدم...

ازت ممنون که پیگیر هستی...واقعا ممنونم:love:

farzad1362
12-11-09, 02:11
آقا چرا موضوع رو اینقدر پیچیده میکنی ؟! شما که چهار سال دانشگاه کامپیوتر خوندی و فقط اینجا دارای فاز منفی از خودت ترشح میکنی ! نمی تونی یه بایوس آپ کنی ؟؟؟؟
در ضمن اگه خیلی میترسی مادربرد از گیگا بگیر دوال بایوس که مشکل نخوری هر چند مطمعن باش به مشکل نمی خوری و دیگر اینکه احتمال اینکه سی پی یو رو نشناسه بسیار بسیار ضعیفه ! که در اون ضورت هم افت کارایی نداریم !
حالا شما بگو چی گرفتی یا میخوای بگیری تا راهنماییت کنیم .
سی پی یو یکی از گزینه های AMD ATHLON X4 620 یا 640 هست و مادربرد از برندهای گیگا یا ایسوس که البته گیگا گارانتی بهتری داره و همیشه برای خودم از این دو استفاده کردم بدون هیچ مشکلی و همچنین به جز مواردی محدود برای دیگران هم از این دو برند استفاده کردم .
مدل مورد نظرتون رو با کمی جستجو در سایتهای این دو سازنده پیدا می کنید . البته مادربرد درخواستی شما به نظر باید بیشتر از 100 چوق آب بخوره به خصوص از این دو برند که معمولا گرانتر هستن !

سلام به شما...من کی گفتم کامپیوتر خوندم؟نه کامپیوتر نخوندم...و نگفتم با سوادم . خیلی حالیم هست...
من میگم وقتی میتونم خودم سر هم کنم برای چی بدم بیرون؟من مشکلی با اینکه پول بدم بیرون ندارم..
ولی میخوام خودم تجربه کنم..فقط و فقط فکرم این هست...
من روزی که کامپیوتر خریدم هیچی بلد نبودم...حتی یک سی دی رایت کردن..
ولی اینقدر پای کامپیوتر نشستم که....
من بارها موبایل های نوکیا و رسیور فلش کردم که اون ها هم خطرش کمتر از این نیست...
این رو هم نمی گم که نمونم....میگم نکردم و بلد نیستم....
شاید به نظرتون بیاد که خیلی مبتدی باشم ولی اینطور نیست...
من آدم راحت طلبی نیستم که بخوام بدم یه نفر دیگه برای من درست کنه....
من حرص میخورم...بحث میکنم....ولی فقط باید خودم اینکارو بکنم....
چون دوست دارم تجربه کنم...اگه دوستان یکم مختصر در مورد آپدیت توضیح داده بودن خیلی بهتر بود.
من حوصلم زیاده....اینقدر میگردم و میخونم و می پرسم تا یاد بگیرم...:1. (35):
از شما هم خیلی ممنونم.:give_rose:

farzad1362
12-11-09, 02:16
آقای kakihot
ازت ممنونم.من به مادربردی نیاز دارم که 3 تا اسلات pci داشته باشه...از اونها ظاهرا یکیش اینطوری هست..
کاش قیمت اینارو هم گفته بودی...فکر نکنم با 100 بشه اینارو خرید.

در ضمن من فکر اینتل رو از سر به در کردم...

mohammad1985
12-11-09, 02:24
کار سختی نیست آپدیت بایوس اگه خواستی یادت میدیم منتها شما اول مادربردت رو انتخاب کن !
در ضمن من فکر کردم کامپیوتر خوندی ! و لی نگفتم شما ادعای سواد کردی ! بابا من خودم تا دوم راهنمایی خوندم ! :cool:
ولی با توجه به 100 تومن بودجه مین فکر کنم فقط گزینه DDR 2 جلوی شماست .
البته اگر مادربرد 2 پی سی آی داشته باشه میتونی یا کارت کپچر و یا مودم رو یو اس بی کنی .
در آخر همین که شما فکر اینتل رو از سر بیرون کردی یعنی رستگار شدی !!!

farzad1362
12-11-09, 02:25
مدل M4A77TD که ظاهرا قیمت نجومی داره...

farzad1362
12-11-09, 02:28
کار سختی نیست آپدیت بایوس اگه خواستی یادت میدیم منتها شما اول مادربردت رو انتخاب کن !
در ضمن من فکر کردم کامپیوتر خوندی ! و لی نگفتم شما ادعای سواد کردی ! بابا من خودم تا دوم راهنمایی خوندم ! :cool:
ولی با توجه به 100 تومن بودجه مین فکر کنم فقط گزینه DDR 2 جلوی شماست .
البته اگر مادربرد 2 پی سی آی داشته باشه میتونی یا کارت کپچر و یا مودم رو یو اس بی کنی .
در آخر همین که شما فکر اینتل رو از سر بیرون کردی یعنی رستگار شدی !!!

کارت کپچر اسنازی دارم...میخوام ازش کار بکشم که تنبل نشه..تی وی هم هست
مودم اکسترنال هم دیدم که 50 تومنه و عقلانی نیست خریدش.
من هر فکری بگی کردم..

farzad1362
12-11-09, 02:49
آقای kakihot فقط این به کارم میاد :
M3A770DE
البته اگه قیمتش ...قیمت این چند هست؟
به 3 اسلات نیاز دارم و یکی هم بود از ایسوس که از قیافه پر ابهتش معلومه خیلی گرونه.

farzad1362
12-11-09, 02:53
فعلا تا الان اینارو پیدا کردم که DDR3 باشن...البته فقط یکیش رو میخوام ولی برای این میگم که اگه گیر نیاوردم...
چون حوصله ندارم هر روز برم بگردم..در شهر ما فقط یک جا هست که مرکز خرید قطعات هست...اگه اونجا چیزی رو پیدا نکنم دیگه محاله پیدا کنم.
msi 770-C45
msi 770-C35
asrock M3A770DE
biostar A770E3
بیچاره این بایواستار..تا الان فقط همین رو تولید کرده.
از این ها کدوم بهتره؟یا همشون یه آشغالن؟

farzad1362
12-11-09, 03:04
ترسم از آپدیت تا حد زیادی کم شد...فقط فکر یه مادربوردم و یک سی پی یو خوب
لینک زیر هم برای امثال من بد نیست :

farzad1362
12-11-09, 03:53
از این سی پی یو ها کدوم بهترن؟فنوم ها یا اتلون ها؟اگر در محدوده 100 تا 140 چیز دیگه ای هست بگین لطفا
Phenom x3 710
Phenom x4 810
athlon x4 630

البته فکر کنم دومی از همه بهتر باشه...ولی کلا فنوم ها بهترن با اتلون ها؟
تر جیح میدم به قیمت 100 تومن نزدیک تر باشه تا 140

farzad1362
12-11-09, 03:58
دوستی که گفتی از اصفهان هستی....اگه تاپیک رو خوندی لطفا آدرس نمایندگی ازراک رو بده و شماره تلفنش.
ممکن هست نیاز پیدا کنم.

از همه ممنونم که از اول تاپیک به من کمک های زیادی کردن.امیدوارم اگر کسی دلخور شده به بزرگی خودش ببخشه.برای امشب بسه...دارم از خواب میمیرم.

mohammad1985
12-11-09, 04:13
مودم یو اس بی فکر کنم ارزونتر از مودم اکسترنال دربیاد

nima_hl
12-11-09, 07:55
از این سی پی یو ها کدوم بهترن؟فنوم ها یا اتلون ها؟اگر در محدوده 100 تا 140 چیز دیگه ای هست بگین لطفا
Phenom x3 710
Phenom x4 810
athlon x4 630

البته فکر کنم دومی از همه بهتر باشه...ولی کلا فنوم ها بهترن با اتلون ها؟
تر جیح میدم به قیمت 100 تومن نزدیک تر باشه تا 140

710 و 720 خیلی کم توی بازار پیدا میشن

810 هم اگر پیدا بشه قیمتش حدود 150 باید باشه

اتلون و فنوم تفاوتشون در کش L3 هستش ، سری اتلون کش L3 نداره ولی سری فنوم بسته به مدل 4 یا 6 مگ داره

توی یک سری از کارها مثل فتوشاپ این کش به کار میان ولی تفاوت خیلی چشمگیر نیست

سری 630 از 620 فقط کلاکش یکم بیشتره که اگر 620 بخری توی ستاپ به راحتی میتونی اون کلاک رو زیاد کنی ، پیشنهاد میدم همون 620 رو بگیری قیمتش دیروز ۱۰۷ بود

JEskandari
12-11-09, 08:46
کارت کپچر اسنازی دارم...میخوام ازش کار بکشم که تنبل نشه..تی وی هم هست
مودم اکسترنال هم دیدم که 50 تومنه و عقلانی نیست خریدش.
من هر فکری بگی کردم..
دوست عزیز درست مودم اکسترنال خریدن عقلانی نیست و پول دور ریختن ولی با 20-25 تومان میتونی یک مودم USB مثل اینکه من برای موارد اضطراری خریدم گذاشتم تو خونه داشته باشی. هم راحت میتونی اینور و اونور ببریش هم از لحاظ سرعت هیچ کم وکاستی از مودم اینترنال ندازه.

چونکه مادربردهای جدیدتر که با دو اسلات PCI تولید میشن چیپستهای بهتری و همچنین کارت صوتی انبرد بهتری دارن و هم لوازم جانبی بیشتری دارن (پورتهای USB , LAN و E-Sata ).

kakihot
12-11-09, 10:00
MB-M4A77TP از شنبه با گارانتی coolingsys برادر قیمتش 123 هزار تومان هست
معادل asrock این بورد یعنی M3A770DE (Only the registered members can see the link) 86 هزار تومان

AMD>INTEL
12-11-09, 10:31
این برد رو هم میتونید بگیرید
foxconn A78AX-K
AMD Phenom™, Athlon™ 64x2, Athlon™ 64, Sempron™ processors, Socket AM2 and AM2+.
- Supports Socket AM2+ with HT3.0 interface
- 5.2 GT/s HyperTransport™
- Dual channel DDR2 1066**/800/667x 2 DIMMs, Max 4GB
- 1* PCIe 2.0 x16, 2* PCIe 2.0 x1, 3 * PCI
- ATA 133 x 1, SATAII x 6
- 5.1 channel HD Audio, Realtek® ALC662
- Gigabit LAN, Realtek® RTL8111B / RTL8111D
- 10 USB 2.0 ports

ccx_000
12-11-09, 13:19
دوستی که گفتی از اصفهان هستی....اگه تاپیک رو خوندی لطفا آدرس نمایندگی ازراک رو بده و شماره تلفنش.
ممکن هست نیاز پیدا کنم.

از همه ممنونم که از اول تاپیک به من کمک های زیادی کردن.امیدوارم اگر کسی دلخور شده به بزرگی خودش ببخشه.برای امشب بسه...دارم از خواب میمیرم.
سلام مجدد همشهری!
سیب کامپیوتر-شماره تماس:03116631968 . ادرس:میر-مجتمع پگاه-طبقه دوم
البته نمایندگی ازراک هستش ولی مغازش خالیه! باید بری سفارش بدی تا از تهرون بیارند! تنها جایی هم که می تونی ازراک پیدا کنی همینجاست.جدیدا هم یه خورده گرون شده!
پیشنهاد میکنم علاوه بر طالقانی که حتمی میری توی این مجتمع پگاه هم یکسری بزنی.البته توی طالقانی اسم از ازراک نیار که چپ و راست تیکه می ندازند.اصلا طرف تا حالا مادربوردو ندیده میگه اشغاله! میگم می تونی جور کنی من جنس اشغال می خوام .بعد به 4 تا 5 جا زنگ میزنه میگه این مدل اصلا توی اصفهان(در بعضی مواقع هم میگن ایران!) نیست!
توی مجتمع پگاه اطلاعاتشون بالاتره و همشون روی مارکهای خاص تعصب ندارند ولی قیمتشون از طالقانی گاهی بیشتره.کلا برای اطلاعات عمومیت خوبه.
توی طالقانی مورد دیگه ای هم که وجود داره قیمت میگیری بگو همین الان این مدلو داری یا نه؟بیشترشون حرف مفت میزنند!
برای خرید حتمی شنبه یا یکشنبه برو که جنس توی بازار باشه.

پی نوشت:
من X4 810 , X3 720 در بازار اصفهان پیدا نکردم ولی یه مورد یه نفر توی مجتمع پگاه بود که میگفت X4 640 داشته(:1. (2):) که می گفت تموم کرده برو شنبه بیا.:lol:
موفق باشید.

farzad1362
12-11-09, 15:39
سلام مجدد همشهری!
سیب کامپیوتر-شماره تماس:03116631968 . ادرس:میر-مجتمع پگاه-طبقه دوم
البته نمایندگی ازراک هستش ولی مغازش خالیه! باید بری سفارش بدی تا از تهرون بیارند! تنها جایی هم که می تونی ازراک پیدا کنی همینجاست.جدیدا هم یه خورده گرون شده!
پیشنهاد میکنم علاوه بر طالقانی که حتمی میری توی این مجتمع پگاه هم یکسری بزنی.البته توی طالقانی اسم از ازراک نیار که چپ و راست تیکه می ندازند.اصلا طرف تا حالا مادربوردو ندیده میگه اشغاله! میگم می تونی جور کنی من جنس اشغال می خوام .بعد به 4 تا 5 جا زنگ میزنه میگه این مدل اصلا توی اصفهان(در بعضی مواقع هم میگن ایران!) نیست!
توی مجتمع پگاه اطلاعاتشون بالاتره و همشون روی مارکهای خاص تعصب ندارند ولی قیمتشون از طالقانی گاهی بیشتره.کلا برای اطلاعات عمومیت خوبه.
توی طالقانی مورد دیگه ای هم که وجود داره قیمت میگیری بگو همین الان این مدلو داری یا نه؟بیشترشون حرف مفت میزنند!
برای خرید حتمی شنبه یا یکشنبه برو که جنس توی بازار باشه.

پی نوشت:
من X4 810 , X3 720 در بازار اصفهان پیدا نکردم ولی یه مورد یه نفر توی مجتمع پگاه بود که میگفت X4 640 داشته(:1. (2):) که می گفت تموم کرده برو شنبه بیا.:lol:
موفق باشید.

سلام.ازت ممنونم.
من به همین خاطر تا الان 4 تا مادربورد انتخاب کردم...چون به تجربه میدونم که در شهر ما هیچ چیزی پیدا نمیشه...
حتی برای کارت گرافیک هم 3 مدل در ذهن دارم..
من وقتی میگم اینجا با تهران فرق داره دوستان منظورم رو نمی فهمند.از الان میدونم که با مشکلات زیادی مواجه میشم.قبلا هم گفتم که یه مشت گ...جمع شدن جنس میفروشن.
اتفاقا من هم میخوام برم طالقانی...چون از اونجا ارزونتر فکر نکنم جایی بشه جنس خرید...

در مورد مودم یو اس بی : این مودم برای دیال آپ هست؟راستش رو بگم هنوز نه دیده بودم نه شنیده بودم:lol:

lorn
12-11-09, 16:12
با سلام
من ديگه نرسيدم اين 2 صفحه اخري رو بخونم ديگه تو صفحه 4 ديدم حق adm پايمال شد امدم پست رو بدم

اي عزيز كه به شك افتادي فقط amd بگير چرا ؟ بهت ميگم

GA_M56s_s3 نام يك مادر برد مبتني بر پردازنده amd ‌است اگه يه سرچ بزني مي فهمي اين مادر برد دسته كم بره 2.5 سال پيش هست و بند همين هفته پيش با يك به روز آوري ساده بايوس (كه بايد ممنون gigabyte باشم كه هنوز پشتيباني خودش رو با قدرت داره ادامه ميده) پردازنده atlon II 250 رو روي اين مادر برد انداختم (فكر نمي كنم اين پردازنده بيشتر از 2-3 ماه وارد بازار شده) تازه اين مدل am3 هستش در صورتي كه 2 سال پيش كه من مادر برد رو خريدم am2 ساپورت مي كرد .

تازه با فناوري 45 نانو كه استفاده شده در پردازنده هاي جديد من با مادر بردم تونستم از فركانس 3000 به 3500 در دماي اتاق برسم تازه با اين مادر برد 3 فاز و فن استوك

من كه (((((((((((((((((((ف))))))))))))))))))))))))) رو گفتم خودت تا فينال برو با amd

در ضمن منتظر جنگ atlon x2 5200 vs atlonII x2 250 باشيد :Love-PCN~!:( مي خوام هوا سردتر شه از بالكن استفاده كنيم كولينگ درست حسابي كه نداريم :wink:)

در ضمن شرمنده مي دونم بايد پست رو جلو تر مي دادم ففط مي خواستم اين روحم آروم بگيره

با تشكر

پيروز باشيد

با تشكر

farzad1362
12-11-09, 16:36
سلام.دوست همشهری با توجه به اینکه شما طالقانی رفتی به نظرت اینارو میشه گیر آورد اونجا؟

هارد 500 گیگ سیگیت

کیس های گرین هر مدلی

کارت گرافیک 4670 از گیگابایت یا ایسوس

پاور گرین

farzad1362
12-11-09, 16:42
دوست عزیز درست مودم اکسترنال خریدن عقلانی نیست و پول دور ریختن ولی با 20-25 تومان میتونی یک مودم USB مثل اینکه من برای موارد اضطراری خریدم گذاشتم تو خونه داشته باشی. هم راحت میتونی اینور و اونور ببریش هم از لحاظ سرعت هیچ کم وکاستی از مودم اینترنال ندازه.

چونکه مادربردهای جدیدتر که با دو اسلات PCI تولید میشن چیپستهای بهتری و همچنین کارت صوتی انبرد بهتری دارن و هم لوازم جانبی بیشتری دارن (پورتهای USB , LAN و E-Sata ).

آقا این مودم رو میزنی به یو اس بی و تمام؟ اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه..:give_rose:

farzad1362
12-11-09, 16:45
با سلام
من ديگه نرسيدم اين 2 صفحه اخري رو بخونم ديگه تو صفحه 4 ديدم حق adm پايمال شد امدم پست رو بدم

اي عزيز كه به شك افتادي فقط amd بگير چرا ؟ بهت ميگم

GA_M56s_s3 نام يك مادر برد مبتني بر پردازنده amd ‌است اگه يه سرچ بزني مي فهمي اين مادر برد دسته كم بره 2.5 سال پيش هست و بند همين هفته پيش با يك به روز آوري ساده بايوس (كه بايد ممنون gigabyte باشم كه هنوز پشتيباني خودش رو با قدرت داره ادامه ميده) پردازنده atlon II 250 رو روي اين مادر برد انداختم (فكر نمي كنم اين پردازنده بيشتر از 2-3 ماه وارد بازار شده) تازه اين مدل am3 هستش در صورتي كه 2 سال پيش كه من مادر برد رو خريدم am2 ساپورت مي كرد .

تازه با فناوري 45 نانو كه استفاده شده در پردازنده هاي جديد من با مادر بردم تونستم از فركانس 3000 به 3500 در دماي اتاق برسم تازه با اين مادر برد 3 فاز و فن استوك

من كه (((((((((((((((((((ف))))))))))))))))))))))))) رو گفتم خودت تا فينال برو با amd

در ضمن منتظر جنگ atlon x2 5200 vs atlonII x2 250 باشيد :Love-PCN~!:( مي خوام هوا سردتر شه از بالكن استفاده كنيم كولينگ درست حسابي كه نداريم :wink:)

در ضمن شرمنده مي دونم بايد پست رو جلو تر مي دادم ففط مي خواستم اين روحم آروم بگيره

با تشكر

پيروز باشيد

با تشكر

سلام.عقل ناقص من هم به همین نتیجه رسید.دیدم مادربوردهای قدیمی تر با سی پی یو های جدید کار میکنه...
چی از این بهتر؟خیلی عالی هست.اگه این رویه ادامه داشته باشه که دیگه حرف نداره...
ابته برای من 3 سال کار کنه کافیه...بیشتر توقع نداریم:lol:

farzad1362
12-11-09, 16:57
قیمت این چند هست بچه ها ؟

gigabyte GA-MA770T-UD3

بعد اینکه وقتی مادربورد رو میخرم گارانتیش داخل اون هست؟هر چند به گارانتی اعتقاد ندارم

kakihot
12-11-09, 18:17
کلا میشه بفرمایید به چی اعتقاد دارین؟؟ :party:

JEskandari
12-11-09, 19:06
آقا این مودم رو میزنی به یو اس بی و تمام؟ اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه..:give_rose:
توی ویندوز ویستا و 7 که اینجوری بود از XP و Linux خبر ندارم چون به هر حال درایور باید همراه سیستم عامل اومده باشه .
ولی یک CD درایور هم با این مودمها می آید برای زمانیکه سیستم عامل قدیمی باشه و درایور را نداشته باشه.

JEskandari
12-11-09, 19:17
قیمت این چند هست بچه ها ؟

gigabyte GA-MA770T-UD3

بعد اینکه وقتی مادربورد رو میخرم گارانتیش داخل اون هست؟هر چند به گارانتی اعتقاد ندارم

اگر مادر برد خریداری شده گارانتی شده باشه اره گارانتی اون را داخلش بصورت یک کارت یا برچسب باید ببینی.

در مورد گیگابایت فکر کنم باید آواژنگ باشه که پشتیبانیس خیلی خوب . حداقل در دو موردی که من گذارم به اونجا افتاد که اینجوری بود .
در ضمن یک بخش جدا هم برای پاسخگویی به خریداران خارج از تهران دارند.

farzad1362
12-11-09, 19:44
کلا میشه بفرمایید به چی اعتقاد دارین؟؟ :party:

چرا نمیشه عزیزم؟به خدا...به خودم....به خانوادم....و به علی دایی..که اگه سرمربی بود کارمون به قطب شمال و جنوب و ایسلند نمیرسید.:lol::lol:

من ندیدم هیچ بقالی ای بگه ماست من ترشه.:great:

وقتی یک جنسی خراب شد دیگه خراب شده...ضمانت و اینها همش کشکه...نمیخوام باز این بحث رو شروع کنم...
میتونم برات چند نمونه عالی رو بگم...جنس های گنده تر این و گرونتر از این و معتبرترین به لحاظ اسم و سابقه...
ضمانت هاشون کشکه و برای سرگرم کردن و دلخوشی مشتری.

هدف من از طرح این سوال چیز دیگه ای بود.:yes:

farzad1362
12-11-09, 19:48
توی ویندوز ویستا و 7 که اینجوری بود از XP و Linux خبر ندارم چون به هر حال درایور باید همراه سیستم عامل اومده باشه .
ولی یک CD درایور هم با این موسها می آید برای زمانیکه سیستم عامل قدیمی باشه و درایور را نداشته باشه.

بالاخره به کار من میاد یا نه؟من از اکس پی استفاده میکنم.بقیه ویندوزها فقط خوشگلن.
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

JEskandari
12-11-09, 20:20
بالاخره به کار من میاد یا نه؟من از اکس پی استفاده میکنم.بقیه ویندوزها فقط خوشگلن.
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

حد اکثرش باید از روی CD همراهش درایورش را نصب کنی.

در ضمن بقیه ویندوزها به غیر از خوشگلی خیلی چیزهای دیگر هم دارن.

JEskandari
12-11-09, 20:26
وقتی یک جنسی خراب شد دیگه خراب شده...ضمانت و اینها همش کشکه...نمیخوام باز این بحث رو شروع کنم...
میتونم برات چند نمونه عالی رو بگم...جنس های گنده تر این و گرونتر از این و معتبرترین به لحاظ اسم و سابقه...
ضمانت هاشون کشکه و برای سرگرم کردن و دلخوشی مشتری.

هدف من از طرح این سوال چیز دیگه ای بود.:yes:
در مورد گارانتی بستگی به شرکتش داره بعضی ها از خدا بیخبرند بعضی ها هم پای حرفشون می ایستن. با یک کم پرس وجو توی بازار میشه گارانتی خوب را از قلابیش تشخیص داد.

mohammad1985
12-11-09, 23:01
گارانتی بعضی از شرکتها خیلی معتبره ! پس بهتره بعضی قطعات مثل مادبرد هارد پاور و ... دارای گارانتی باشن مگه اینکه پول داشته باشی خراب شد یکی دیگه بخری !
برای مثال گارانتی گرین یکی از بهترین گارانتی های ایران هست .

farzad1362
13-11-09, 02:03
گارانتی بعضی از شرکتها خیلی معتبره ! پس بهتره بعضی قطعات مثل مادبرد هارد پاور و ... دارای گارانتی باشن مگه اینکه پول داشته باشی خراب شد یکی دیگه بخری !
برای مثال گارانتی گرین یکی از بهترین گارانتی های ایران هست .

این حرفت برای من شبیه جک هست...

چون بالای سایت تبلیغ گرین رو گذاشتی و اسپانسر این سایت شده و شاید یک رابطه ای ....

دلم میخواد جوابم رو درست و درمون بدی و چرت تحویل من ندی....

همین 3 هفته قبل پاور سیستم پسر عموی من بعد از 2 ماه خراب شد.به سایت گرین که بنرش رو اون بالا گذاشتین مراجعه و تلفن 3 نمایندگی اون در اصفهان رو یادداشت کردیم...

از 3 تلفن....2 تاش میگن ما هیچ قراردادی با گرین نداریم...در حالی که شماره هاشون در سایت گرین همراه با آدرس درج شده....

تلفن سوم هم میگه ما فقط عمده فروشی میکنیم و اگر برای مغازه کیس یا پاور میخواهین در خدمتیم...
حتی حضوری به همین سومی مراجعه کردیم که میگه ما فقط میفروشیم و به ما ربطی نداره....

حالا به من بگو این گارانتی رو باید کجای آدم کذاشت؟هان؟

شرکتی که از 3 شمارش...2 تاش الکی هست و اون یکی هم میگه به ما ربطی نداره...

این چرت و پرت هارو برای من یکی نگو....من 27 سالم هست و بارها و بارها با این جور چیزها درگیر بودم...

این حرف هارو برای یک آدم خام ...ساده لوح....و بی سواد بزن....

من هزار تا چرخ تو این جامعه زدم...بچه دهاتی یا پشت کوهی نیستم....من بچه اصفهانم...اینو یادت نره...

میتونم برات از سامسونگ و ال جی و سونی هم بگم که با همین مشکلات مواجه شدیم...
و آقایان خیلی که هنر کردن یک وسیله دست دوم رو به جای قطعه معیوب تعویض و پول نوش رو از ما گرفتن.

من اینجا تاپیک زدم که 4 نفر به من کمک کنن.نه اینکه 4 نفر که خودشون فروشنده هستن با حرف های صد تا یه غاز که برای هیچ عهدی نون و آب نمیشه تاپیک رو به بیراهه بکشن.

همین همشهری خودم....میگه نمایندگی ازراک مغازش خالی خالی بود....بعد میگه ضمانت داره....
خوب من مثل اون دوست خوبم ساده لوح نیستم....

من و اطرافیانم بارها با ضمانت نامه های جنس ها درگیر بودیم و به این نتیجه رسیدیم که ضمانت در ایران یعنی خر کردن مشتری و دری وری...

دیگه این بحث مضخرف رو ادامه نده...برای من این حرف ها نون و آب نمیشه..:yes::great::great:

farzad1362
13-11-09, 02:10
جملت رو باید عوض کنی : برای مثال گارانتی گرین یکی از دورزن ترین و مضخرفترین و الکی ترین گارانتی هاست.
چون به عینه دیدم...چی میخوای جواب به من بدی؟چیزی که به چشم دیدم ...

farzad1362
13-11-09, 02:19
حد اکثرش باید از روی CD همراهش درایورش را نصب کنی.

در ضمن بقیه ویندوزها به غیر از خوشگلی خیلی چیزهای دیگر هم دارن.

درسته...از جمله :

1.ساپورت نکردن بسیاری از نرم افزارها...حتی جدیدترین ورژن ها

2.استفاده از رم بیشتر

3.ارورهای بی اساس و گیرزدن های بیخود

4.ساده نبودن محیط و شلوغی های کاذب

5.کلاس گذاشتن جلوی 4 تا بچه که ویندوز سون ندیدن.

6.اجرا نشدن راحت خیلی از بازی ها

7.عدم نصب درایور سخت افزارها....مثل کارت دی وی بی و کپچر

8.:lol:

nima_hl
13-11-09, 10:00
فرزاد خان

لطفا در روال پستهاتون تجدید نظر کنید

اینکه شما یدونه پاور رو نتونستید به گارانتی یه شرکت برسونید دلیل بر چرت بودن گارانتی تمام شرکتها نیست

طی سالهای گذشته بر حسب شغلم ، صدها مورد جنسهای مختلف رو به بخش گارانتی شرکتهای گوناگون ارائه کردم و تا بحال هیچ مشکل بخصوصی نداشتم

از هارد ۱ هفته کار کرده با گارانتی سازگار گرفته تا مونیتوری که ۵ روز از گارنتیش مونده بود ( گارانتی مادایران که 3-4 ساعت بعد از تماسم یه تعمیر کار اومد در محل رایگان تعمیرش کرد و رفت )

بعضی از شرکتها فقط یک مرکز تعمیرات دارند که باید جنس به یک طریقی به اون بخش برسه و برخی دیگر در شهرستانها هم نمایندگی و حتی واحد تعمیرات دارند

اینکه تلفنها درست نبوده یا جواب سربالا دادند یه مطلبیه درست که شما میتونید توی همین فروم با آقای مهندس عمرانی مطرحش کنید و قطعا نتیجش رو میبینید

شرکت شاب که جدیدا مین ازراک رو وارد و گارانتی میکنه ، یک شرکت قدیمی و خوشنام توی ایران هستش

الان سالیان زیادیه که مادر برد با گارانتی این شرکت خرید میکنم ، درسته که به دلیل کیفیت عالی مادربردهای abit که قبلا این شرکت میاورد خیلی کم پیش میومد که با گارانتی سروکار داشته باشیم ولی زمانی هم که مین یا قطعه‌ای مشکلی پیدا میکرد بدون کوچکترین ناراحتی مشکل رو حل میکردند

موفق باشید :give_rose:

Shahryar
13-11-09, 18:32
پست های نامربوط حذف و تاپیک قفل شد !:give_rose: