PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در بک شبکه

Shamim832
06-11-09, 22:26
با عرض سلام خدمت تمام مهندسین ریز ودرشت
ما یه کارگاه داریم که 10 تا سیستم توشه همه کارهای زیر رو انجام دادم اما با اینحال یه مشکلی وجود داره که هرچی فکرمیکنم نمی تونم علتش رو پیدا کنم اگه کسی می تونه کمکم کنه یه دنیا ممنونش می شم.
1- تمام کابل ها به سوئیچ وکامپیوترها وصل شده
2-workgroup تمامی سیستم ها یکی است
3-firewallتمامی سیستم ها offاست
4-در تمامی سیستم ها آنتی ویروس Esetنصب شده (با حذف آنتی ویروس مشکلم حل نشد )
5-با دستورping تمام کلاینت ها ( کلاینت های شماره های 1تا 9) همدیگر را می شناسند
6- با دستور ping سرور تمام کلاینت ها را می شناسد (سرورکلاینت های 1 تا 9را می شناسد)
مشکل : تمام کلاینت ها (کلاینت های 1 تا 9) با دستورping سرور را نمی شناسند!!!
من فکر کردم که شاید ایراد ازویندوزسرور باشد (windows hexa برای سرور وکلاینت شماره 5 -وبرای بقیه کلاینت ها windows xp) به خاطرهمین جای کیس سرور و کلاینت شماره 6را عوض کردم حالابا دستورping تمام سیستم های کلاینت سرور را می شناسند اما حالاکلاینت شماره 6را نمی شناسند!!!!!!
خواهشا کمکم کنید با تشکر

Extreme
06-11-09, 22:38
کارت شبکه کلاینت شماره 6 رو عوض کنید و اگر کارت شبکه آنبورد داره Disable کنید :11():

sAsAn.K
07-11-09, 07:55
دوست عزیز Shamim832 ، لطفا از نام مناسب برای تاپیک های خودتون استفاده کنید .

متشکر .

نام تاپیک ویرایش شد .
:give_rose:

uplink
26-02-10, 19:04
دوست خوبم ! وقتي شما جاي server و client رو عوض كردي چه اتفاقي ميوفته ؟ شما كه از همه اتصالات مطمئن هستي عوض كردن جاي system ها چه سودي داره؟ وقتي كسي نميتونه يه system رو ببينه با شرايطي كه شما گفتين ! يعني server مشكل داره ! server دقيقا چه OS ي داره ؟ و اينكه چطور روي server هم همون آنتي ويروسي رو داره كه client ها دارن؟ آنتي ويروس واسه سرور نميتونه با client ها يكي باشه!!! يعني server آنتي ويروسه خودشو داره! و نهايتا windows defender در server رو disable كنيد و اگه نشد و به همه گفته هاي بالا مطمئن هستين ! يه چيز ميمونه اونم compatibility سخت افزار هاست كه ممكنه NIC متعلق يه server با بقيه compatibility نداشته باشه كه اون وقت ميره تو دسته human error

Saeed-Milan
26-02-10, 23:38
دوست من شما چرا از سرور برای 10 عدد کامپیوتر استفاده می کنی چرا همشون رو کلاین نمی زاری که دردسر کمتری داره آیا کارایی خاصی مد نظرتون هست.

uplink
27-02-10, 20:48
ميشه بگي workgroup همه يكي هست يعني چي؟ مگه نميگي Server راه اندازي كردي؟ پس workgroup واسه چيه؟

Saeed-Milan
27-02-10, 21:20
ميشه بگي workgroup همه يكي هست يعني چي؟ مگه نميگي Server راه اندازي كردي؟ پس workgroup واسه چيه؟

خوب بالاخره یا باید عضو یک دامین باشن یا گروه مگه راه دیگه ای هم هست

uplink
27-02-10, 21:56
خوب بالاخره یا باید عضو یک دامین باشن یا گروه مگه راه دیگه ای هم هست

سعيد جون ايشون فرمودن همه workgroup ها يكي است ! وقتي بازم همين ايشون ميگن server راه اندازي كردن يعني اينكه ديگه workgroup در كار نيست و همه join به domian كردن ! وگر نه server ي كه خودشم client هست كه ديگه اسمش server نيست ! وقتي OS server ميبندي كه حتما server نداري !

Saeed-Milan
27-02-10, 22:45
سعيد جون ايشون فرمودن همه workgroup ها يكي است ! وقتي بازم همين ايشون ميگن server راه اندازي كردن يعني اينكه ديگه workgroup در كار نيست و همه join به domian كردن ! وگر نه server ي كه خودشم client هست كه ديگه اسمش server نيست ! وقتي OS server ميبندي كه حتما server نداري !

منظور منم این بود که یکی از این دوتا لازمه دیگه دوست من:love:

uplink
27-02-10, 23:11
البته كه همينطوره