PDA

مشاهده نسخه کامل : چرا فلاش با اين كار به احتمال زياد مي سوزد

A30
05-11-09, 20:33
سلام

چرا مي گويند فلاش يا همان كول ديسك را اگر پشت كيس بزنيم ميسوزد

آيا درستاست و اگر درست است بايد به كجا زد اين فلاش را

D J V A H I D
05-11-09, 20:59
سلام

ميشه بگيد كي همچين حرفي زده ؟! واسه چي بايد بسوزه ؟! مگه به usb متصل نميكنيد ؟! اون چيزي كه ممكنه باعث خرابي كول ديسك شما بشه به يكباره كشيدن كول ديسك شما بدون eject كردن يا safety remove كردن اونه ... همين !!! :yes:

+makintash
05-11-09, 21:07
سلام

دوست من در مورد این مشکل تا انجای که من شنیده ام مربوط به پورتهای جلوی کیس که البته مربوط میشدند به مادربودهای با چیپستهای پاینتر از ich7 و nf4 که اونم مربوط بود به بافرهای خروجی که جریان لازم رو در خروجی نمی دادند که البته شخصا به این مورد برخورد نکردم اما کول دیسکهای بدون منابع تغذیه جداگانه که با این مشکل روبرو شده اند به دستم رسیده که در برخی موارد با تعویض ای سی درایور فلش درست شدند.

™Ali
05-11-09, 21:07
من حتی بدون Safely Remove فلش رو جدا می کنم و باز هم مشکلی ندارم !

البته بعضی فلش ها بدون SR میسوزن ... :great:

JEskandari
05-11-09, 21:12
راستش من یک CoolDisk مارک Transcend JF168 دارم که چند سال به جلو ،عقب ، بالا و کنار کیسهای مختلف زدم تا حالا هم که نسوخته در ضمن هیچ وقتم حوصله Safety Remove نداشتم.
تا اونجا هم که میدونم کار Safety Remove اینه اگر اطلاعاتی قرار روی فلاش ذخیره بشه ولی هنوز توی Cache هستش اونو ذخیره میکنه .

Overclocker
05-11-09, 21:15
من حتی بدون Safely Remove فلش رو جدا می کنم و باز هم مشکلی ندارم !

من فکر میکنم بیشتر به این ربط داره سوختن که وقتی فلش توسط سیستم مورد استفاده هست یعنی همان لحظه که مشغول Write هست یا Read اگر فلش SR نشه و جدا بشه میسوزه !

N@VID
06-11-09, 03:32
سلام :

درست و اصولیش این هست که فلش رو قبل از کشیدن از USB ، بصورت نرم افزاری ارتباط اون رو با سیستم قطع کنید ...
کشیدن فلش حتی در حال کپی و رایت فلش رو نمی سوزونه ( بار ها تست شده ) شاید در سیستم های قدیمی می سوخته ولی سیستم های
جدید من ندیدم فلش بسوزونه ...
ولی در کل من خودم از یک نرم افزار پرتاپل استفاده می کنم که از داخل فلش اجرا می شه و فقط با یک دابل کلیک روی عکس فلش
اون رو غیر فعال می کنه و بسته میشه ...
خلاصه پیشگیری بهتر از درمان است ... اگر اطلاعات با ارزشی روی فلش دارید .
نرم افزاری که من استفاده می کنم اسمش : USB Disk Eject
برای کسانی که ویستا دارند هم این لینک Gadgets این نرم افزار رو می ده :
Only the registered members can see the link

vb_m
06-11-09, 10:08
من فکر میکنم بیشتر به این ربط داره سوختن که وقتی فلش توسط سیستم مورد استفاده هست یعنی همان لحظه که مشغول Write هست یا Read اگر فلش SR نشه و جدا بشه میسوزه !

رید و رایت چیه حسین جان
من برق 12 ولت رو به همه 4تا شاخه فلش زدم که بسوزه ولی اخ نگفت:lol:

Overclocker
06-11-09, 11:03
نمیدونم والا منم آخرش نفهمیدم چه طوری میسوزه چون برای من 2 بار تا حالا فلش سوخته هیچ کدومشون هم نفهمیدم چه جوری :love:

D J V A H I D
06-11-09, 12:02
نمیدونم والا منم آخرش نفهمیدم چه طوری میسوزه چون برای من 2 بار تا حالا فلش سوخته هیچ کدومشون هم نفهمیدم چه جوری :love:

خطر خبر نميكند !!! :lol:

...::: Ali :::...
06-11-09, 15:30
من هم مدتهاست که فلشم رو بدون Sr جدا میکنم و هیچ مشکلی هم نداره ..

lorn
06-11-09, 16:12
من اين مشكل يبار همين 1 ماه پيش واسم پيش اومد كه متاسفانه بهترين فلشم كه خيلي هم دوستش داشتم از دست رفت و تا 2 روز در غم از دست رفتن پاتريوتم بغض كردم . البته كاره يكي از كامپيوتر هاي دانشگاه بود . :1. (12):

ولي من احتمال مي دم بخاطره اتصالي يا همجين چيزا بود كه تا زدم به سيستم سوخت ولي نه بو مي داد نه داغ كرده بود

خلاصه يه سوال دارم ايا usb هايي هستن كه گارد داشته باشن در مقابل اينجور خطرات ؟