PDA

مشاهده نسخه کامل : غیر فعال کردن قسمتی از هارد که خراب هستش

sinaeslami
04-11-09, 14:18
سلام
من یه هارد دارم وقتی میخوام درایو C رو فرمن کنم همون اولش گیر میکنه و 5 ساعت طول میکشه تا از 3% رد بشه و وقتی که 3% رو رد کرد به صورت عادی بقیه کارهاشو انجام میده
وقتی هم که فرمت کرد و ویندوز روش نصب میکنم ویندوز 5 ساعت طول میکشه تا بالا بیاد
مجبور شدم ویندوز رو توی درایو D نصب کنم تا مشکلش برطرف بشه
حالا وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد 5 ساعت طول میکشه تا scan disk کنه
مثل اینکه قسمت اول درایو C مشکل داره
چیجوری میشه قسمت اول درایو C رو کلا پاک کرد و یا اون قسمتی رو که خراب هست اصلا از رده خارج کرد؟
فقط نگید نرم افزار maxblast 5 رو دانلود کنم که حجمش خیلی بالاست
ورژن 3 نرم افزار maxblast رو دارم.میشه با این کاری کرد؟
چیجوری میشه کاری کرد که وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد و احتیاج به scan disk داره دیگه scan disk رو انجام نده
به عبارتی scan disk رو کنسل کرد؟

nima_hl
04-11-09, 14:33
سلام
من یه هارد دارم وقتی میخوام درایو C رو فرمن کنم همون اولش گیر میکنه و 5 ساعت طول میکشه تا از 3% رد بشه و وقتی که 3% رو رد کرد به صورت عادی بقیه کارهاشو انجام میده
وقتی هم که فرمت کرد و ویندوز روش نصب میکنم ویندوز 5 ساعت طول میکشه تا بالا بیاد
مجبور شدم ویندوز رو توی درایو D نصب کنم تا مشکلش برطرف بشه
حالا وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد 5 ساعت طول میکشه تا scan disk کنه
مثل اینکه قسمت اول درایو C مشکل داره
چیجوری میشه قسمت اول درایو C رو کلا پاک کرد و یا اون قسمتی رو که خراب هست اصلا از رده خارج کرد؟
فقط نگید نرم افزار maxblast 5 رو دانلود کنم که حجمش خیلی بالاست
ورژن 3 نرم افزار maxblast رو دارم.میشه با این کاری کرد؟
چیجوری میشه کاری کرد که وقتی ویندوز میخواد بالا بیاد و احتیاج به scan disk داره دیگه scan disk رو انجام نده
به عبارتی scan disk رو کنسل کرد؟

سلام

سطح پلاتر هارد یه لایه تفلون و یه لایه کربن داره که کارشون محافظت از لایه اصلی هستش

وقتی به هردلیلی ( مثل ضربه ،ا جسم خارجی و یا اسطحلاک ) هد با پلاتر تماس بگیره یه خش روش میندازه که در اکثر مواقع به مرور زمان گسترش پیدا میکنه

بهتون پیشنهاد میکنم هارد رو عوض کنید چون الان بعد از ساعتها کلنجار رفتن و اعصاب خورد کردن اگر بتونید سکتورهای خراب را بلاک کنید احتمالا به زودی باز این مشکل رو خواهید داشت

موفق باشید

AMD>INTEL
04-11-09, 14:37
HDD REGNERATOR بهترین راه حل هست .

arash79
04-11-09, 15:13
من خودم همچين مشكلي داشتم و از MAX BLST و HDD REGENERATOR هم استفاده كردم كه هيچكدوم جواب نداد و مجبور شدم از راه‌حل ابداعي خودم استفاده كنم كه خداروشكر تا حالا (نزديك به 3 ماه) مشكلي بوجود نيومده.
البته اين وش فقط در مواردي كاربرد داره كه قسمتي كه دچار اسيب شده در قسمتهاي ابتدائي يا انتهايي هاردديسك(پلاتر) باشه.
و اما روش كابردي من به اين شكله كه شما مياي درايوتو فرمت ميكني و بعد نگاه ميكني ببيني رو چند درصد گير ميكنه. كه خود شما قبلا اينكارو انجام دادي. مثلا هاردشما رو 3% گير ميكنه. خوب ، حالا مياي حساب ميكني كه 3% از ظرفيت هاردت چقدر ميشه؟ مثلا فرض ميكنيم ميشه 500 مگ. خب حالا ميايم بوسيله پارتيشن مجيك هاردو پارتيشن ميكنيم با اين تفاوت كه ميايم اول يك پارتيشن به حجم مثلا 700 مگ(200 مگ بيشتر براي محكم كاري) ميسازيم و اونو HIDE ميكنيم. و بعد از اين پارتيشن پاريشنهاي مورد نظرمونو به روال معمول ميسازيم.
با اين روش هيچوقت هد به طرف پارتيشن معيوب نميره و با خيال راحت ميشه از بقيه ظرفيت هارد استفاده كرد.

AMD>INTEL
04-11-09, 15:28
فکر خوبیه من تا حالا امتحان نکردم . اگر این دوستمون تست کردند امتحانش ضرر نداره .

sinaeslami
04-11-09, 22:02
من خودم همچين مشكلي داشتم و از MAX BLST و HDD REGENERATOR هم استفاده كردم كه هيچكدوم جواب نداد و مجبور شدم از راه‌حل ابداعي خودم استفاده كنم كه خداروشكر تا حالا (نزديك به 3 ماه) مشكلي بوجود نيومده.
البته اين وش فقط در مواردي كاربرد داره كه قسمتي كه دچار اسيب شده در قسمتهاي ابتدائي يا انتهايي هاردديسك(پلاتر) باشه.
و اما روش كابردي من به اين شكله كه شما مياي درايوتو فرمت ميكني و بعد نگاه ميكني ببيني رو چند درصد گير ميكنه. كه خود شما قبلا اينكارو انجام دادي. مثلا هاردشما رو 3% گير ميكنه. خوب ، حالا مياي حساب ميكني كه 3% از ظرفيت هاردت چقدر ميشه؟ مثلا فرض ميكنيم ميشه 500 مگ. خب حالا ميايم بوسيله پارتيشن مجيك هاردو پارتيشن ميكنيم با اين تفاوت كه ميايم اول يك پارتيشن به حجم مثلا 700 مگ(200 مگ بيشتر براي محكم كاري) ميسازيم و اونو HIDE ميكنيم. و بعد از اين پارتيشن پاريشنهاي مورد نظرمونو به روال معمول ميسازيم.
با اين روش هيچوقت هد به طرف پارتيشن معيوب نميره و با خيال راحت ميشه از بقيه ظرفيت هارد استفاده كرد.
من خودم سعی کردم با maxblast این کارو انجام بدم ولی نشد
ممنون که راهنمایی کردین که با پارتیشن مجیک میشه این کارو کرد
میرم واسه انجام عملیات

+makintash
05-11-09, 00:06
من خودم سعی کردم با maxblast این کارو انجام بدم ولی نشد
ممنون که راهنمایی کردین که با پارتیشن مجیک میشه این کارو کرد
میرم واسه انجام عملیات

دوست من از اطلاعات هاردت بک اپ بگیر بعد کلیه درایوات رو پاک کن و از نو پاردیشن ببند(ترجیحاً fdisk بکن) من همین مشکل رو روی سه درایو داشتم که هیچکدوم فرمت نمیشدند که با این کار مشکل حل شد.

AMD>INTEL
05-11-09, 08:45
تو این موارد سیدی hirenboot cd کمک بزرگی میکند . برنامه های زیادی دارد .

sinaeslami
13-11-09, 23:42
سلام
من الان 3 تا درایو c ,d, e دارم
با پارتیشن مجیک 8 چیجوری درایو c رو کلا پنهان کنم ؟
یه بار یه کارهایی کردم دیگه ویندوز بالا نیومد و همه پارتیشن ها از بین رفت

arash79
14-11-09, 16:55
روي پارتيشن موردنظر رايت كليك كن و بعد HIDE PARTITION رو انتخاب كن. (البته تا جايي كه يادم مياد)