PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترین انتخاب cpu در این رنج قیمت(100-120)

Over_Cracker
03-11-09, 17:01
سلام دوستان.

بر اساس این قطعات :
m/b:MSI 770-c45
Only the registered members can see the link
Ram:OCZ 2GB DDR3 1333
VGA:MSI ATI 4670
GP:535a
------------------------------

مصارف:کارهای قدرتی و کمی گرافیکی مثل ulead video stdio و photoshop....مجموعه های افیس

و کمی هم بازی در حد GTA IV ...
----------------------------

یه کدوم از این مدل های زیر که نسبت به قطعات مذکور پرفرمنس بالاتری داشته باشه رو پیشنهاد کنید:

Cpu:AMD Phenom II X2 550 AM3 (Only the registered members can see the link)BE
Cpu:Athlon II X4 620 (Only the registered members can see the link)
cpu:Phenom™II X3 710 (Only the registered members can see the link)

بازه ی قیمت هم بین 100 تا سقف 120 باشه.

پیشاپیش ممنون.

softkadeh
03-11-09, 17:29
سلام

من زیاد از AMD اطلاع ندارم و خوشم هم نمیاد ولی Athlon II X4 620 بهتره به نظرم . قیمتش هم توی بازار از 115 هست تا 122 .

3dsat
03-11-09, 17:33
ATHLON II X2 630

K1LOU
03-11-09, 17:42
ATHLOM II X4 620 OR 630
نظر يكي از دوستاني كه با اين پردازنده كار كردده
من الان با یدونه athlon ii x4 620 چهار os همزمان در حال اجرا دارم ۲ تا xp یدونه win 7 و یدونه ubuntu که به عنوان میزبان هستش ( البته با VirtualBox که نسخه مجانی و ضعیف‌تر از VMWare هستش )

رمم هم 1.8 گیگ بیشتر نیست ( 200 مگ بابت شیر مموری کم شده ) گرافیکم هم آنبرد هستش [/QUOTE]

اينم نظر NIMA (Only the registered members can see the link) در مورد اين پردازنده كه در يك جاي ديگه مطرح كردن 0 ايشون از كاربران فعال انجمن سخت افزار هستند )

قاعدتا بايد پردازنده خوبي باشه با اين قيمت مناسب

چرا از ANANDTECH بنچمارك نمي گيريد

nima_hl
03-11-09, 18:10
ATHLOM II X4 620 OR 630
نظر يكي از دوستاني كه با اين پردازنده كار كردده
من الان با یدونه athlon ii x4 620 چهار os همزمان در حال اجرا دارم ۲ تا xp یدونه win 7 و یدونه ubuntu که به عنوان میزبان هستش ( البته با VirtualBox که نسخه مجانی و ضعیف‌تر از VMWare هستش )

رمم هم 1.8 گیگ بیشتر نیست ( 200 مگ بابت شیر مموری کم شده ) گرافیکم هم آنبرد هستش

اينم نظر NIMA (Only the registered members can see the link) در مورد اين پردازنده كه در يك جاي ديگه مطرح كردن 0 ايشون از كاربران فعال انجمن سخت افزار هستند )

قاعدتا بايد پردازنده خوبي باشه با اين قيمت مناسب

چرا از ANANDTECH بنچمارك نمي گيريد[/quote]

دقیقا درست فرمودید :give_rose:

620 حدود ۱۵ ٪ در حالت دیفالت از 720 قویتره ( 710 دیس کانتنیو شده و دیگه تو بازار بد گیر میاد )

ولی 720 یه حسن داره که بلک ادیشنه یعنی توی أورکلاک خیلی بیشتر و راحت‌تر از 620 آور میشه

قیمت روز 620 ۱۱۷ هزار تومان بود و قیمت 720 حدود ۱۳۰ هزار تومان

اگر اهل آورکلاک خفن نیستید 620 رو پیشنهاد میدم ( البته این cpu هم تا 3.8 آور میشه - کلاک بیسش 2.6 هستش )

550 هم که از 720 حدود 30٪ ضعیفتره و بیشتر به درد رکورد زدن میخوره :wink:

موفق باشید

JEskandari
04-11-09, 17:03
به نظر من یک فنوم 2 همیشه از یک اتلون 2 بهتره دلیلش هم بخاطر level 3 Cache هست که داره.و پردازنده های فنوم توانایی اورکلاک خیلی بهتری دارند.

در ضمن که این مادر برد مورد نظر جناب Over_Cracker دارای SouthBridge از نوی 710 میباشد لذا وی بالای 50%-60% شانس دارد که با اندکی افزایش ولتاژ هسته های غیر فعال شده پردازنده های Phenom II X2 و Phenom II X3 را فعال کرده و از انها همانند یک پردازنده 4 هسته ای استفاده کند.

ولی اگر قرار است از پردازنده ها در همان تنظیمات زمان خرید استفاده شود انوقت Athlon II X4 انتخاب بهتری است.

nima_hl
04-11-09, 17:31
به نظر من یک فنوم 2 همیشه از یک اتلون 2 بهتره دلیلش هم بخاطر level 3 Cache هست که داره.و پردازنده های فنوم توانایی اورکلاک خیلی بهتری دارند.

در ضمن که این مادر برد مورد نظر جناب Over_Cracker دارای SouthBridge از نوی 710 میباشد لذا وی بالای 50%-60% شانس دارد که با اندکی افزایش ولتاژ هسته های غیر فعال شده پردازنده های Phenom II X2 و Phenom II X3 را فعال کرده و از انها همانند یک پردازنده 4 هسته ای استفاده کند.

ولی اگر قرار است از پردازنده ها در همان تنظیمات زمان خرید استفاده شود انوقت Athlon II X4 انتخاب بهتری است.

با نظر شما موافق نیستم ، همیشه فنوم بهتر از اتلون نیست

در مورد آنلاک کردن هم نیاز به افزایش ولتاژ نیست این کار کاملا به شانس مربوط میشه :wink:

ولی شانس آنلاک شدن کش L3 در سری اتلون از شانس آنلاک شدن core در سری فنوم به مراتب بیشتره

K1LOU
04-11-09, 17:38
در مورد تاثير كش l3 در فنوم ها نسبت به Athlon ها هفته نامه بزرگراه فناوري يك مقايسه و تست را در اين مورد در شماره اين هفته انجام داده كه توصيه مي كنم دوستمون over براي انتخاب بهتر حتما مطالعه فرمايند

JEskandari
04-11-09, 19:06
با نظر شما موافق نیستم ، همیشه فنوم بهتر از اتلون نیست

در مورد آنلاک کردن هم نیاز به افزایش ولتاژ نیست این کار کاملا به شانس مربوط میشه :wink:

ولی شانس آنلاک شدن کش L3 در سری اتلون از شانس آنلاک شدن core در سری فنوم به مراتب بیشتره
نسخه های اولیه اتلون 4 هسته ای از همان ساختاری استفاده میکردند که پردازنده فنوم استفاده میکرد لذا امکان فعال کردن کش غیر فعال شده در انها وجود داشت اما بعد از سری اول این پردازنده ها شرکت AMD بصورت فیزیکی اقدام به حذف کش از روی پردازنده اتلون نموده لذا از انجا که فعال کردن چیزی که وجود خارجی ندارد یک مقدار برابر با غیر ممکن میباشد .
لذا من اطمینان کامل دارم که فعال کردن هسته های غیر فعال شده در پردازنده فنوم شانس خیلی بیشتری از فعال شدن کش در پردازنده های جدیدتر اتلون 4 هستهای دارد.

در مورد اضاف شدن ولتاژ برای فعال کردن هسته های پردازنده های فنوم 2 و 3 هسته ای اصولا 3 گروه پردازنده داریم.

گروه یک آنهایی که به راحتی هسته های پردازنده فعال میشود که خوشا به حال صاحبان این پردازنده ها.
گروه دو آنهایی که هسته ها اصلا فعال نمیشوند که به صاحب این پردازنده ها باید گفت ناراحت نباشند زیرا که صاحب یکی از بهترین پردازنده های 2 یا 3 هسته ای هستند.
گروه سوم آنهایی هستند که پردازنده هسته هایش فعال میشود ولی وضعیت سیستم Stable نبوده و سیستم مرتب هنگ میکند در این مورد کمی اضافه کردن ولتاژ میتواند کمک کننده باشد

Over_Cracker
05-11-09, 22:52
ممنون از تمامی دوستان.

چرا کسی ph || x2 550 be را پیشنهاد نداد؟

اگه ممکنه یه برسی بین 550 be و 620 داشته باشید...

برای بازی و کارهای گرافیکی cache تا چه اندازه میتونه تاثیر گذار باشه؟

nima_hl
05-11-09, 23:09
ممنون از تمامی دوستان.

چرا کسی ph || x2 550 be را پیشنهاد نداد؟

اگه ممکنه یه برسی بین 550 be و 620 داشته باشید...

برای بازی و کارهای گرافیکی cache تا چه اندازه میتونه تاثیر گذار باشه؟

550 حدود ۴۰ درصد از 620 ضعیفتره :give_rose:

کلا توی بازی cpu خیلی اهمیت کلیدی نداره که کش اون باعث تغییر محسوس تعداد فریم بشه ، مگر اینکه گرافیک شما آنبرد باشه

K1LOU
06-11-09, 14:39
لينك مقايسه دو پردازنده phenom ii 550be و athlon ii x4 620
خودتون ببينيد

nima_hl
06-11-09, 16:18
لينك مقايسه دو پردازنده phenom ii 550be و athlon ii x4 620
خودتون ببينيد

ممنون کیوان جان

همونطور که قبلا هم گفتم برنامه های قدیمی مثل اکثر برنامه‌های تست این لینک ، برای پردازنده‌های جدید نوشته نشدند که طبعیه که نتونن از اون استفاده بهینه رو بکنند

الان بازیای جدید مثل رزیدنت اویل ۵ که جدیدا اومده بهینه شده ، به این ریزالت توجه بفرمائید

موفق باشید

K1LOU
06-11-09, 16:50
ممنون کیوان جان

همونطور که قبلا هم گفتم برنامه های قدیمی مثل اکثر برنامه‌های تست این لینک ، برای پردازنده‌های جدید نوشته نشدند که طبعیه که نتونن از اون استفاده بهینه رو بکنند
موفق باشید

با تشكر
به موضوع خوبي اشاره كرديد
همون قضيه بهينه شدن نرم افزارها و بازيها براي استفاده از 4 هسته پردازنده ها منظورتون است ؟

JEskandari
06-11-09, 17:38
اتلون X4 یک مشکل کوچولو داره اونم اینه که وقتی چند برنامه را با هم اجرا کنید خدا باید بهتون رحم کنه

nima_hl
06-11-09, 18:02
اتلون X4 یک مشکل کوچولو داره اونم اینه که وقتی چند برنامه را با هم اجرا کنید خدا باید بهتون رحم کنه

اصلا و ابدا اینجور نیست

این لحظه که دارم این پست رو میزنم ۸ تا برنامه باز ( درلینوکس )+ ۲ تا xp که تو هرکدوم ۳-۴ تا برنامه در حال کارکردنه رو سیستمم دارم

سیستم روی کلاک دیفالته ( آور نشده ) الان سیستم روی 800 مگاهرتز داره با 20-30 ٪ یوزیج به راحتی کار میکنه

تو پستای قبلی هم عرض کردم این برنامه‌ها ( مثل همین 7zip که شما گذاشتید ) احتمالا نمیتونند با 4 هسته کار کنند ولی او اس های جدید به راحتی از 4 هسته کار میکشند :give_rose:

Over_Cracker
06-11-09, 18:02

جالب بود...!!! Phenom II X2 550 BE از همه سرتره:great:

ویرایش 1:در این مورد خودتون تجربه ای هم داشتید؟؟

JEskandari
06-11-09, 18:17
جالب بود...!!! Phenom II X2 550 BE از همه سرتره:great:

ویرایش 1:در این مورد خودتون تجربه ای هم داشتید؟؟

اینجا باید کار کرد خودتون را ببینید اگر از یک برنامه استفاده میکنید که توانایی کار کردن با هسته های مختلف را داره اونوقت تعداد هسته های بالاتر اتلون X4 به اون عملکرد بهتری در برابر یک فنوم 2 هسته ای میدهد .
ولی اگر از چند برنامه در یک زمان استفاده میکنید مطمین باشید که عملکرد فنوم از اتلون بالا تر خواهد بود.اصولا پردازنده های اتلون در اجرای چند پروسه همزمان ضعیف تر از پردازنده های فنوم عمل میکنند.

در مورد خودم باید بگم تنها تجربه ام با فنوم یک فنوم 955 بود که چیز خیلی خوبی بود.

WORYA_SH
07-11-09, 10:33
در حال حاظر athlon 620 تو این رنج قیمت یکی از بهترین هاست یه زودی نتایج اورکلاک این پردازنده رو هم می گذارم که اصلا بد قلق نیست و خیلی راحت تا 3600 هم اور میشه.

AMD>INTEL
07-11-09, 10:44
به نظر من هم پردازنده ای خوش قیمت و کاملا با ارزش هست . تو این رنج قیمت بهترین انتخاب هست .

Over_Cracker
07-11-09, 17:37
620 تو سیستم عامل های 32 بیتی پرفرمنسش بیشتره یا 64 بیتی؟

nima_hl
08-11-09, 00:16
620 تو سیستم عامل های 32 بیتی پرفرمنسش بیشتره یا 64 بیتی؟

قطعا توی 64 بیت سرعت بالاتره :cool:

AMD>INTEL
08-11-09, 09:44
تو 64 بیت کمی بهتر عمل میکنه .

Over_Cracker
08-11-09, 10:15
تو 64 بیت کمی بهتر عمل میکنه .

ممکنه دقیق تر توضیح بدید...؟

یعنی در محیط های 32 بیتی از 2 هسته بیشتر استفاده نمیشه؟ و دو هسته دیگه بلااستفاده میمونه...!!!؟

اگر اینجور باشه فرقش با athlon || x2 2xx چیه؟

Over_Cracker
08-11-09, 10:24
ATHLON II X2 630

به این پست دقت نکردیم...

Athlon II X4 630

AMD>INTEL
08-11-09, 10:27
نه از نظر استفاده از هسته ها تفاوتی ندارد . تو مرحله پردازش فرق میکنند .

Over_Cracker
08-11-09, 12:00
تصمیم نهایی....

با توجه با کارایی که از سیستم میخوام,تا 2 -3 سال اینده نیاز به سیستم 64 بیتی ندارم و 710 و 720 هم

گیر نیاوردم,با این اوصاف در یک سیستم و محیط 32 بیتی با توجه به نیاز های زیر:

بازی
کمی گرافیک نظیر برنامه های ulead vdio...

اجرای چند برنامه در یک زمان هم از اهمیت برخورداره

IDE های برنامه نویسی و .Net

کارایی و قدرت 550 be بیشتره و یا 620 ؟؟؟

ضمن اینکه 550 رو تا 4 اور میکنم.

AMD>INTEL
08-11-09, 12:32
من به نظرم 620 اون هم میشه راحت اور کرد .

nima_hl
08-11-09, 12:46
تصمیم نهایی....

با توجه با کارایی که از سیستم میخوام,تا 2 -3 سال اینده نیاز به سیستم 64 بیتی ندارم و 710 و 720 هم

گیر نیاوردم,با این اوصاف در یک سیستم و محیط 32 بیتی با توجه به نیاز های زیر:

بازی
کمی گرافیک نظیر برنامه های ulead vdio...

اجرای چند برنامه در یک زمان هم از اهمیت برخورداره

IDE های برنامه نویسی و .Net

کارایی و قدرت 550 be بیشتره و یا 620 ؟؟؟

ضمن اینکه 550 رو تا 4 اور میکنم.

550 با آور 4 گیگا هرتز حدود 40 ٪ از 620 با آور 3.6 ضعیفتره

620 به راحتی تا 3.6 آور میشه ( 280*13 ) و با 1.45 ولت استیبل میشه

حالا هر جور که صلاح میدونید :give_rose:

Over_Cracker
08-11-09, 12:47
با اینکه کمی روی فنوم || تعصب دارم...با این حال نظر اساتید شرطه.

620 میگیرم.

بازم تشکر از دوستانی که خیلی لطف کردند و راهتمایی و نظر دادند.

Finish

AMD>INTEL
08-11-09, 12:59
روی گارانتی هم دقت کنید . گارانتی دریا در مرحله بعدی ماتریکس

germ
19-11-09, 00:23
با درود
این اولین پستم در این فروم هست ...
من هم میخوام 620 بگیرم تو بنچها خیلی خوب بود فکر نمیکردم یه 4 هسته ای با این قیمت باشه البته بیشتر نظرم روی 630 هستش ..
چندتا سوال از اساتیط داشتم ..
1- وقتی میگن این پردازنده 65 واته یعنی در حالت فول لود یا میانگین مصرف؟
2- در بنچهای bit-tech تست "L3 cache test" چیه؟ 620 که L3 نداره!
3- یه آور کردن معمولی چقدر مصرف انرژی رو بالا میبره؟

حالا که در این تاپیک اکثرا از 620 تعریف کردن یه مین خوب براش پیشنهاد بدین .. یه مین ddr3 و گرافیک آنبرد لطفا
با تشکر

nima_hl
19-11-09, 02:14
با درود
این اولین پستم در این فروم هست ...
من هم میخوام 620 بگیرم تو بنچها خیلی خوب بود فکر نمیکردم یه 4 هسته ای با این قیمت باشه البته بیشتر نظرم روی 630 هستش ..
چندتا سوال از اساتیط داشتم ..
1- وقتی میگن این پردازنده 65 واته یعنی در حالت فول لود یا میانگین مصرف؟
2- در بنچهای bit-tech تست "L3 cache test" چیه؟ 620 که L3 نداره!
3- یه آور کردن معمولی چقدر مصرف انرژی رو بالا میبره؟

حالا که در این تاپیک اکثرا از 620 تعریف کردن یه مین خوب براش پیشنهاد بدین .. یه مین ddr3 و گرافیک آنبرد لطفا
با تشکر

سلام و خوش اومدید

اول در مورد 630 بگم که شما با چند تغییر کوچیک توی بایوس به راحتی و بدون هیچ مشکلی میتونید از 620 در فرکانس 2.8 که فرکانس 630 هستش استفاده کنید پس بیهوده پول اضافی خرج نکنید :cool:

۱ - فول بار ( البته athlon ii x4 620 مصرفش 95 واته نه 65 وات )

۲ - ادمین bit-tech حالش خوب نیست فکر کنم از اون اینتل بازای مرتده :lol:

۳ - آور معمولی بدون افزایش ولتاژ مصرف رو زیاد بالا نمیبره ، موقعی مصرف تصاعدی بالا میره که مجبور بشید ولتاژ بدین ( برای این پردازنده در کلاک 3.6 و ولتاژ 1.45 که استیبل میشه ، مصرف 200 وات میشه :1. (27): )

در مورد مین هم که دیگه تابلو شدم با این asrock فردا حرف در میارن ۵۰٪ سهام ازراک مال نیماست :1. (35):

قیمت 98 تومن و

به قیمت 88 تومن

موفق باشید

HoSsEiN.iR
19-11-09, 05:04
چرا مادربرد ASROCK ?

nima_hl
19-11-09, 11:02
چرا مادربرد ASROCK ?

به نظرم هیچ برندی به طور مطلق برد خوب یا بد تولید نمیکنه

سئوال چرا ازراک هم به همین خاطر درست به نظرم نمیاد

ولی در مورد هر مدل میشه صحبت کرد

M3A785GXH/128M

ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors

تمام خازنهای این برد حالت جامد هستند مفهوم این جمله عمر طولانی برد در مصارف 7/24 و معمولی هستش

Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)

این برد امکان این رو بهتون میده که شانس خودتون رو برای آنلاک کردن هسته‌ها و کشهای پنهان پردانده‌های amd آزمایش کنید

Supports Dual Channel DDR3 1600(OC)/1333/1066/800 (4 x DIMM slots) non-ECC, un-buffered memory, Max. capacity up to 16GB

استفاده از رم DDR3

Integrated AMD Radeon HD 4200 graphics, DX10.1 class iGPU, Shader Model 4.1, Max. shared memory 512MB
Built-in 128MB DDR3 1333(OC)/1200MHz SidePort Memory

استفاده از یکی از قویترین کارتهای گرافیکی آنبرد به همراه 128 مگابایت رم سریع DDR3 که برای این کارت بر روی مادربرد نصب شده است

3DMARK 06 3499 marks by Integrated AMD Radeon HD 4200 graphics

امکان آورکلاک بسیار بالای gpu ( در حدود 100٪ :wink: ) و کارکرد مناسب آن در برنامه های گرافیکی و گیم

3 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode, orange @ x4 mode)

دارای ۳ اسلات pci e برای کراس فایر

- 1 x PS/2 Keyboard Port
- 1 x VGA/D-Sub Port
- 1 x VGA/DVI-D Port
- 1 x HDMI Port
- 1 x Optical SPDIF Out Port
- 1 x IEEE 1394 Port
- 1 x eSATAII Port
- 6 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x RJ-45 LAN Port with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED)
- HD Audio Jack: Side Speaker / Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphon

خروجیهای مختلف برای انواع مانیتور ، اکسترنال ساتا ۲ ، اسپیکر ، ieee 1394 و .........

و خیلی موارد دیگه البته :lol:

همه این تجهیزات در کنار آخرین چیپست amd 785 به قیمت 98 هزار تومن این به نظر بنده فوق العاده هستش

برای همین هم خودم این برد رو خریدم و هم به دوستان دیگه توصیه میکنم

اگر باز سئوالی در مورد این برد یا بردهای دیگه داشتید در خدمتم :give_rose:

HoSsEiN.iR
19-11-09, 11:33
به نظرم هیچ برندی به طور مطلق برد خوب یا بد تولید نمیکنه

سئوال چرا ازراک هم به همین خاطر درست به نظرم نمیاد

ولی در مورد هر مدل میشه صحبت کرد

M3A785GXH/128M

ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors

تمام خازنهای این برد حالت جامد هستند مفهوم این جمله عمر طولانی برد در مصارف 7/24 و معمولی هستش

Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)

این برد امکان این رو بهتون میده که شانس خودتون رو برای آنلاک کردن هسته‌ها و کشهای پنهان پردانده‌های amd آزمایش کنید

Supports Dual Channel DDR3 1600(OC)/1333/1066/800 (4 x DIMM slots) non-ECC, un-buffered memory, Max. capacity up to 16GB

استفاده از رم DDR3

Integrated AMD Radeon HD 4200 graphics, DX10.1 class iGPU, Shader Model 4.1, Max. shared memory 512MB
Built-in 128MB DDR3 1333(OC)/1200MHz SidePort Memory

استفاده از یکی از قویترین کارتهای گرافیکی آنبرد به همراه 128 مگابایت رم سریع DDR3 که برای این کارت بر روی مادربرد نصب شده است

3DMARK 06 3499 marks by Integrated AMD Radeon HD 4200 graphics

امکان آورکلاک بسیار بالای gpu ( در حدود 100٪ :wink: ) و کارکرد مناسب آن در برنامه های گرافیکی و گیم

3 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode, orange @ x4 mode)

دارای ۳ اسلات pci e برای کراس فایر

- 1 x PS/2 Keyboard Port
- 1 x VGA/D-Sub Port
- 1 x VGA/DVI-D Port
- 1 x HDMI Port
- 1 x Optical SPDIF Out Port
- 1 x IEEE 1394 Port
- 1 x eSATAII Port
- 6 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x RJ-45 LAN Port with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED)
- HD Audio Jack: Side Speaker / Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphon

خروجیهای مختلف برای انواع مانیتور ، اکسترنال ساتا ۲ ، اسپیکر ، ieee 1394 و .........

و خیلی موارد دیگه البته :lol:

همه این تجهیزات در کنار آخرین چیپست amd 785 به قیمت 98 هزار تومن این به نظر بنده فوق العاده هستش

برای همین هم خودم این برد رو خریدم و هم به دوستان دیگه توصیه میکنم

اگر باز سئوالی در مورد این برد یا بردهای دیگه داشتید در خدمتم :give_rose:

سلام به همه دوستام و nima_hl

به نظر من مادربرد خیلی خوبیه در این قیمت که برای آورکلاک هم خوب هست
اما اگر بخوایم بگیم این برد قدرت CrossFirex بالایی داره و برای CrossFireX خوب هست به نظر من اشتباهه
چون green @ x16 mode, blue @ x8 mode, orange @ x4 mode)
اسلات اول رو x16 کار میکنه اما دوم رو X8 و کارت دوم خیلی ضعیفتر کار میکنه سوم X4 که دیگه خیلی کمه
پس برای CrossFirex ضعیفه
اما تو این قیمت واقعا حرف نداره چون مادربرد های در این رنج معمولا DDR3 ساپرت نمی کنند و تکنولوژی CrossFireX ندارند
ولی من با مادربرد 88 هزارتومنیه زیاد موافق نیستم
در درجه اول وقتی قیمتش 10 تومن با فرق می کنه خوب حرکه باشه 98 تومنیه رو مخره
دوم بخاطر برق 4 پینی که داره فکر نکنم تو آورکلاک در CPU های Phenom II قدرت داشته باشه
سوم: استفاده از خازن های نامناسب با عمر کم و استفاده Chock های آهنی به جای فریت پس طول عمر کافی
برای استفاده از DDR3 و سوکت AM3 نداره
ولی اون 98 تومنیه حرف نداره واقعا پیشنهاد خوبیه

nima_hl
19-11-09, 12:02
سلام به همه دوستام و nima_hl

به نظر من مادربرد خیلی خوبیه در این قیمت که برای آورکلاک هم خوب هست
اما اگر بخوایم بگیم این برد قدرت CrossFirex بالایی داره و برای CrossFireX خوب هست به نظر من اشتباهه
چون green @ x16 mode, blue @ x8 mode, orange @ x4 mode)
اسلات اول رو x16 کار میکنه اما دوم رو X8 و کارت دوم خیلی ضعیفتر کار میکنه سوم X4 که دیگه خیلی کمه
پس برای CrossFirex ضعیفه
اما تو این قیمت واقعا حرف نداره چون مادربرد های در این رنج معمولا DDR3 ساپرت نمی کنند و تکنولوژی CrossFireX ندارند
ولی من با مادربرد 88 هزارتومنیه زیاد موافق نیستم
در درجه اول وقتی قیمتش 10 تومن با فرق می کنه خوب حرکه باشه 98 تومنیه رو مخره
دوم بخاطر برق 4 پینی که داره فکر نکنم تو آورکلاک در CPU های Phenom II قدرت داشته باشه
سوم: استفاده از خازن های نامناسب با عمر کم و استفاده Chock های آهنی به جای فریت پس طول عمر کافی
برای استفاده از DDR3 و سوکت AM3 نداره
ولی اون 98 تومنیه حرف نداره واقعا پیشنهاد خوبیه

سلام

در مورد کراس فایر معمولا تمام بردها در حالت دوال 8x ساپورت میکنند مثلا این بردی که این دوستمون الان به قیمت 210 هزار تومن توی فروم گذاشتند

2 x PCIe 2.0 x16 , support ATI CrossFireX™ technology (at one x16 or dual x8 link)

پس برای کراس فایر مانند بقیه هستش :na:

در مورد برد ارزونتر

با سوکت ۴ پین که فرمودید موافقم :cool:

ولی خازنهای بخش تغذیه ( که مهمترین و پراستهلاک ترین خازنهای مادربرد هستند ) حالت جامدند و خیلی به ندرت پیش میاد خازنهای بخشهای دیگه مشکلی پیدا کنند چون فشاری روشون نیست

چوکها هم فریت هستند ( چوک آهنی ظاهرش داد میزنه :wink: )

در کل اون هم برد خوبیه باهاش تا 200 وات هم cpu آور کردم ( البته میدونم از لحاظ تئوری این امکان نداره ولی 620 رو روی 1.45V و 3.6 راحت جواب داد )

موفق باشید

germ
20-11-09, 00:57
این دو مینی که nima_hl عزیز معرفی کرد خیلی خوبند .. مینی با این مشخضات از Asus یا Gigabyte تو این رنج قیمتی نیست! :1. (27):

گفتم بد نباشه یه تست از آورکلاک Athlon 620 بزارم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) , Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) , Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) و

یه چیز توجه جلب کرد

Core 2 Due E7500 VS Athlon II X4 620/630

تو بنچهای( نرم افزار) 620 بهتر از 7500،
Only the registered members can see the link و Only the registered members can see the link و Only the registered members can see the link
اما
تو بنچهای (بازی) تقریبا میشه گفت 620 شانسی جلوی 7500 نداره ... :1. (2):

Only the registered members can see the link و Only the registered members can see the link

اما از نظر مصرف انرژی 620/630 نسبت به فنومهای 4 هسته ای خیلی بهتر شده

منبع:

xbitlabs (Only the registered members can see the link)
anandtech (Only the registered members can see the link)

بد نیست به این لینکها یه نگاهی بندازید

nima_hl
20-11-09, 04:21
این دو مینی که nima_hl عزیز معرفی کرد خیلی خوبند .. مینی با این مشخضات از Asus یا Gigabyte تو این رنج قیمتی نیست! :1. (27):

تو بنچهای (بازی) تقریبا میشه گفت 620 شانسی جلوی 7500 نداره ... :1. (2):

و Only the registered members can see the link

اما از نظر مصرف انرژی 620/630 نسبت به فنومهای 4 هسته ای خیلی بهتر شده

منبع:

xbitlabs (Only the registered members can see the link)
anandtech (Only the registered members can see the link)

بد نیست به این لینکها یه نگاهی بندازید

سلام

این نکته چند بار تو فروم مطرح شده و جواب دادم

اما الان میخوام رو تصویر خودتون یه مرتبه دیگه واضح تر توضیح بدم

به athlon ii x2 250 دقت کنید ، این پردازنده از نظر معماری نیمی از 620 هستش با کلاکی بالاتر

از این شکل بنده اینظور متوجه میشم که این بازی فقط میتونه از ۲ هسته استفاده کنه

به عبارتی e7500 در این بازی با ۲ هسته از ۴ هسته 620 داره رقابت میکنه که طبیعیه که کم بیاره

مثل این میمونه که تو رینگ بوکس دست راست یکی از بوکسورها رو به بدنش ببندید بعد مسابقه بدین ( چی گفتم :1. (27): )

بازی ها و برنامه‌های جدید قطعا قادر خواهند بود از ۴ هسته 620 استفاده کنند و e7500 به گرد پاش هم نخواهد رسید :great:

germ
20-11-09, 13:02
سلام

این نکته چند بار تو فروم مطرح شده و جواب دادم

اما الان میخوام رو تصویر خودتون یه مرتبه دیگه واضح تر توضیح بدم

به athlon ii x2 250 دقت کنید ، این پردازنده از نظر معماری نیمی از 620 هستش با کلاکی بالاتر

از این شکل بنده اینظور متوجه میشم که این بازی فقط میتونه از ۲ هسته استفاده کنه

به عبارتی e7500 در این بازی با ۲ هسته از ۴ هسته 620 داره رقابت میکنه که طبیعیه که کم بیاره

مثل این میمونه که تو رینگ بوکس دست راست یکی از بوکسورها رو به بدنش ببندید بعد مسابقه بدین ( چی گفتم Only the registered members can see the link )

بازی ها و برنامه‌های جدید قطعا قادر خواهند بود از ۴ هسته 620 استفاده کنند و e7500 به گرد پاش هم نخواهد رسید :great:

با اینکه گفته میشد این بازی ها از cpu های چند هسته حداکثر استفاده رو میکنند اما ظاهرا این طور نیست!
اما جای دیگه یکسری تست دیدم که واقعا از 4 هسته به خوبی استفاده میشه :yes:
حالا دیگه میتونم بگم که E7400 , احتمالا E7500 شانسی جولوی 620 تو بازی های که از همه هسته ها کار میکشه ندارند :great:

germ
20-11-09, 16:18
این دو مینی که نیما جان معرفی کرد

در مورد مین هم که دیگه تابلو شدم با این asrock فردا حرف در میارن ۵۰٪ سهام ازراک مال نیماست Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

قیمت 98 تومن و

به قیمت 88 تومن

موفق باشید

پورت rgb نداره! یا من دارم اشتباه میکنم؟ :1. (27): آخه مانیتور من فقط rgb داره!

nima_hl
20-11-09, 16:56
این دو مینی که نیما جان معرفی کرد

پورت rgb نداره! یا من دارم اشتباه میکنم؟ :1. (27): آخه مانیتور من فقط rgb داره!

چرا نداره خوبشم داره

VGA/D-Sub Port

اینها هر سه مدل سوکت مانیتور رو ساپرت میکنند ( D-Sub ، DVI-D ، HDMI ) و به صورت همزمان میتونند رو ۲ تاش تصویر بدن ( البته اینو شخصا تست نکردم ولی در موردش خوندم )

خلاصه مطلب همه مدل مانیتوری به این مینها:yes: وصل میشه ، خونه دارو بچه دار زنبیل و وردار و بیار :1. (5):