PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی و مشکل در آپدیت بایوس 4870X2

masoomiyat
02-11-09, 16:49
سلام به همگی
من دیشب خاستم بایوس کارتم رو به Asus 4870X2 Top آپدیت کنم.
ابتدا خاستم با داس و برنامه ATIFLASH اینکارو کنم که usb دیسکی که ساختم داس اش رو سیستم نمیشناخت و ارور میداد. بنابراین برنامه Ati Winflash رو انتخاب کردم.
بایوس هارو به ترتیب master , slave خاستم بریزم که سر هر کدوم یه اروری که ظاهرن به خاطر عدم هماهنگی بود داده شده. 99% مطمعن بودم که کاری انجام نشده و بایوس هر دو هسته سالمه. اما ریسک نکردم و بایوس اورجینالی که از techpowerup گرفته بودم رو ابتدا master اش رو ریختم. ورژن این بایوس نسبت به ورژن فعلی کارتم پایین تر بود یعنی ورژن کارت 105 و بایوس techpowerup ورژن 100 بود. به هر حال ریختم و آپدیت انجام شد. برای slave که خاستم بریزم ابتدا برنامه و سپس ویندوز هنگ کرد.
خوشبختانه بعد ریست سیستم اومد بالا و کارت راحت کار کرد ولی ورژن بایوس های هسته ها هماهنگ نبود.(ورژن master قدمی تر بود و slave همون اصلی خود کارت بود)
و وقتی روی یه بازی امتحان کردم یه صدای ویز ویز بلند به همراه دونه های سیاه روی تصویر می اومد.
دوباره اومدم بایوس master رو طبق چیزی که از قبل سیو کرده بودم به همون ورژن slave آپدیت کردم و ورژن های بایوس ها یکسان شد و لی دیگه Slave رو دست نزدم.
توی بازی دیگه مشکلی نبود و صدایی هم از کارت نمی اومد.

اما سعال من الان اینه که آیا لازمه یه بار دیگه همزمان بایوس کارت ها رو آپدیت کنم؟ یا مشکلی نیست؟

مورد بعدی اینکه در مورد آپدیت از طریق Dos اگه کسی یه Boot Disk Hmage داره ممنون میشم بزاره که بتونم از طریق داس آپدیت کنم