PDA

مشاهده نسخه کامل : سوالاتي در مورد هارد........................

lorn
31-10-09, 10:38
سلام بچه ها چنتا سوال دارم

- فاكتورهاي انتخاب يك هارد چيه؟
- آيا يك هارد سرعت بيشتري مي ده يا چندتا هارد ؟(واضح توضيح بدين )
- در صورت كه بخوام 500- 1000 گيگ هارد بخرم چه كار كنم ريد خوبه ؟ يا ............... چي كار كنم حسابي گيج شدم مي خوام بهترين كارايي رو داشته باشه و سريع ترين باشه البته بودجه هم بين 150-200 خواهد بود

JEskandari
31-10-09, 11:17
سلام بچه ها چنتا سوال دارم

- فاكتورهاي انتخاب يك هارد چيه؟
- آيا يك هارد سرعت بيشتري مي ده يا چندتا هارد ؟(واضح توضيح بدين )
- در صورت كه بخوام 500- 1000 گيگ هارد بخرم چه كار كنم ريد خوبه ؟ يا ............... چي كار كنم حسابي گيج شدم مي خوام بهترين كارايي رو داشته باشه و سريع ترين باشه البته بودجه هم بين 150-200 خواهد بود
یک هارد با چند تا هارد از یک مدل یک سرعت ثابت در حالت معمولی دارند ولی اگر هاردها را در حالت Raid-0 قرار بدهید انوقت سرعت چند تا هارد بالاتر میره . اما اینکار حطر از دست دادن اطلاعات را حیلی بالا میبره چون اگر هر اتفاقی برای Raid بیفته باید هاردها را از اول فرمت کنی.

در حال حاظر هاردهای خوب شامل Seagate Baracuda 7200.12 , Western Digital Caviar Black , Maxtor DiamondMax 23 , هستند در ضمن سری SpinPoint از سامسونگ هم بعد نیست.

ولی بیشترین چیزی که سرعت دسترسی به کامپیوتر را افزایش میده اینه که یک درایو SSD به اندازه 30Gb-40Gb بخری و سیستم عامل را روی اون نصب کنی.

softkadeh
31-10-09, 11:40
سلام

شما سعی کن 2 تا هارد 500 وسترن بلک بخری که جفتشو باهم رید کنی سرعتت فول بشه . خیلی کم با رید به مشکل میخوری . اگه از 7 استفاده کنی محشر میشه . البته راه حل بعدی همونطور که JEskndari جان گفت استفاده از SSD هست که به درد خونه نمیخوره . شما همون 2 تا هارد بگیری بهتره .

انتخاب ها به ترتیب :

1 - Western Black 500Gb 32mb Buffer
2 - Seagate Baracuda 7200.12 500GB 32mb

البته دومی الان تو بازار نیست و اولی قیمتش 70 تومنه که 2 تا بگیری میشه 140 !

به اینجا هم سر بزن :

Only the registered members can see the link

موفق باشید .

lorn
31-10-09, 18:50
با سلام خدمت شما دو بزرگوار
اين ريد 0 سرعتش بالا تر از ssd هست ؟

در صورت مثبت بودن جواب بالا هارد هاي 250 هم معرفي كنيد

كدوم به صرفه تر هست دوستان ssd هارد 40 چند هست ؟

در ضمن دوستان معيار ها اتخاب يك هارد حرفه اي و پر سرعت چيه؟ اين سوال رو جواب ندادين ها

با تشكر از هر دو شما

پيروز باشيد

N@VID
31-10-09, 19:54
سلام :

فاکتور هایی که باید در خرید یک هارد به اون توجه بشه :

نسبت حجم کلی هارد و بافر اون مهمترین مسئله تو سرعت هارد محسوب میشه ...
بصورت متداول مثلا هارد 1 ترابایت با بافر 32 مگابایت و هارد 500 با بافر 16 مگابایت عرضه میشه در حالی که مثلا
هارد 500 وسترن بافرش 32 مگابایت هست
سرعت چرخش هارد هم می تونه در بعضی شرایط انتخاب رو تغییر بده مثلا هارد با سرعت 5200 یا 7200 یا 1000 دور در دقیقه
بعد ساتا 1 باشه یا ساتا 2 یا IDE که همانجور که می دانید سرعت ساتا 2 بیشتر از دو مدل دیگر هست ...
در آخر به گارانتی معتبر !

توصیه دوستانه می کنم که از مدل هارد هایی که هدشون رو پارک می کنند نخرید ، اگر سرعت برای شما مهمتر از صرفه جویی هست ! :1. (29):

JEskandari
31-10-09, 20:31
با سلام خدمت شما دو بزرگوار
اين ريد 0 سرعتش بالا تر از ssd هست ؟

در صورت مثبت بودن جواب بالا هارد هاي 250 هم معرفي كنيد

كدوم به صرفه تر هست دوستان ssd هارد 40 چند هست ؟

در ضمن دوستان معيار ها اتخاب يك هارد حرفه اي و پر سرعت چيه؟ اين سوال رو جواب ندادين ها

با تشكر از هر دو شما

پيروز باشيد
بستگی به نوع SSD که خریداری میشود دارد. ولی یک SSD معمولی سریعتر از یک هارد 7200 در حالت Raid-0 میباشد.
در مورد صرفه اقتصادی یک SSD 60gb در حد دو تا هرد 1Tb قیمت دارند. برای همین SSD تنها برای نصب سیستم عامل توصیه میشود.
در مورد هارد 250gb سریعترین چیزی که بتوانی گیر بیاری احتمالا هاردهای 2.5 اینچ باشند .

یک هارد حرفهای پر سرعت یک هارد باحافظه کش بالا و سرعت چرخش بالا .
سرعت جستجوی پایین است.

lorn
01-11-09, 21:26
ّا تشكر از همه

مرسي از راهنمايي هاتون

nima_hl
02-11-09, 08:46
ّا تشكر از همه

مرسي از راهنمايي هاتون

سلام

اگر پاورت جواب میده ۴ تا هارد سیگیت 500 رید کن ، بالای 300 مگابایت در ثانیه سرعت خوندن بهت میده

هاردهای SSD معمولی بین 80 تا 170 مگ سرعت خوندن دارن ( البته سرعت نوشتنشون خیلی کمتره )

در حال حاضر رید رو به SSD ترجیح میدم :cool:

موفق باشید