PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای ساخت بلاک برای پل شمالی

ASRE_NOVIN
26-10-09, 21:17
سلام

فکر کنم دیگه خیلی تابلو شدم:whistle:

یک تراشکار نسبتا پایه پیدا کردم + واتر کولرم هم فقط بلاک برای CPU داره (قصد خرید بلاک برای پل شمالی هم داشتم ولی نیافتم)===> تصمیم به ساخت بلاک برای پل شمالی

دوستان لطفا چندتا طرح توپ بدین برم تو کارش ببینیم می تونیم بسازیمش

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این طرح رو هم N@VID (Only the registered members can see the link) خان داده ، ولی برای CPU هست ، می خواستم اگه بشه همون رو برای پل شمالی استفاده کنم، می شه؟

ASRE_NOVIN
27-10-09, 11:48
به غیر از بازکردن مین و هیتسینک ، راه دیگه ای برای بدست آوردن اندازه دقیق هست؟

ASRE_NOVIN
27-10-09, 18:53
اندازه ها رو از روی بلاک های آماده و با توجه به هیتسینک مین خودم بدست آوردم ==> 40mm*40mm

یک طرح هم پیدا کردم که با قیمت مناسب برام می زنن

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اندازه ها رو خودم دادم و اندازه واقعی قطعه نیست

این طرح بلاک GPU مدل Swiftech MCW-60 هست

الان تنها مشکلم اندازه آجها(ضخامت ، ارتفاع ) و ضخامت کف هست ، دوستان اگه بتونن یک مشاوره بدن خیلی ممنون می شم

این رو به تراشکار نشون دادم ، گفت با مسش 20.000 تومن برام می زنه

N@VID
27-10-09, 20:05
سلام :

دوست من ، هدف من از گداشتن اون طرح این بود که واقعا طراحیش حرف نداره ...
شکلش زیاد مهم نیست ...
مهم طراحی حرفه ای تو نوع ورود و خروج مایع است ...
شما دقت کن لوله اول حامل مایع خنک ، مایع خنک رو دقیقا روی مرکز بلاک و مرکز CPU ریخته میشه
برای خروج مایع باید کمی در بلاک بمونه تا بتونه از 4 سوراخ گوشه بلاک به لایه بالایی منتقل بشه این ترمز
فشار یا فشار شکن می تونه خیلی عالی گرما رو از سطح CPU دریافت و منتقل کنه ...
سپس مایع خنک از لوله دوم خارج میشه و به رادیاتور بر می گرده

شما هم نه این طرح رو کپی کنی ولی می تونی براحتی همین طراح دوجداره رو بسازی

شما سعی کن دقیقا همون سایز هیت سینک چیپ رو در بیاری تا براحتیبتونی از سوراخ های خود مین استفاده کنی در آخر هم بهتره در سیستم واتر از آب استفاده نشه و اگر شد باید خیلی آب بندی ها با دقت و ظرافت صورت بگیره چون نشت حتی یک قطر آبی که رسناست بر روی قطعات می تونه خسارت های زیادی به بار بیاره
اگر تونستید از مایع لیکوئید استفاده کنید که نارسناست ...

برای کف بلاک هر چه ضخامت کمتر باشه بهتره ولی این کاهش ضخامت نباید خیلی هم زیاد بشه !
به نظر من 3 تا 4 میلی متر بسیار کافی و عالی هست ...
طول آج ها رو هم 4 تا 5 میلی متر بگیر
طراحی هم سعی کن دوجداره طراحی کنی !