PDA

مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی هارد

Amin_0913
25-10-09, 21:40
سلام

چطوری میشه یه هارد که پارتیشن شده رو دوباره پارتیشن بندی کرد؟؟

N@VID
25-10-09, 23:19
سلام :

اگر روی پارتیشن اطلاعات داری ، با نرم افزار پارتیشن مجیک براحتی می تونی بدون از بین رفتن اطلاعاتت
سایز پارتیشن هات رو تغییر بدی ...

اگر روی پارتیشن اطلاعات نداری ، بوسیله CD ویندوز می تونی همه پارتیشن ها رو Delete کنی و دوباره پارتیشن بندی کنی ...

Amin_0913
25-10-09, 23:22
سلام :

اگر روی پارتیشن اطلاعات داری ، با نرم افزار پارتیشن مجیک براحتی می تونی بدون از بین رفتن اطلاعاتت
سایز پارتیشن هات رو تغییر بدی ...

اگر روی پارتیشن اطلاعات نداری ، بوسیله CD ویندوز می تونی همه پارتیشن ها رو Delete کنی و دوباره پارتیشن بندی کنی ...
چرا روش پارتیشن دارم

Rohham
25-10-09, 23:50
آقا در این زمینه سؤال من رو هم جواب بدن دوستان ممنون می شم..این نرم افزار پارتیشن مجیک بهتره یا یه نرم افزاری هست به اسم پاراگون!!!!

AMD>INTEL
26-10-09, 08:50
DiskDirectorSuite acronis

Rohham
26-10-09, 11:45
DiskDirectorSuite acronis
این نرم افزار رو دیدم بچه های فروم ها زیاد ازش تعریف کردن...زدم دانلود شه اون پاراگون رو هم دانلود کردم ببینم کی بهتر جواب می ده...از لحاظ حجمی که دو برابر اکرونیس حجم داره قابلیت هاش رو دقیق نمی دونم اما می دونم سازگاری با ویندوز 7 و این ها داره تو توضیحاتش نوشته بود...تشکر:wink:

AMD>INTEL
26-10-09, 12:16
خواهش امیدوارم مشکل حل بشه

K1LOU
26-10-09, 12:54
این نرم افزار رو دیدم بچه های فروم ها زیاد ازش تعریف کردن...زدم دانلود شه اون پاراگون رو هم دانلود کردم ببینم کی بهتر جواب می ده...از لحاظ حجمی که دو برابر اکرونیس حجم داره قابلیت هاش رو دقیق نمی دونم اما می دونم سازگاری با ویندوز 7 و این ها داره تو توضیحاتش نوشته بود...تشکر:wink:

دو نرم افزار فوق بسيار عالي هستند من با دو نرم افزار تا حدودي کار کردم در نرم افزار acronis disk direct suit 10 دو حالت وجود دارد حالت auto و حالت manual
شما اگر حالت manual رو انتخاب کنيد امکانات بيشتري داريد و توصيه مي کنم که اين حالت رو انتخاب کنيد
و اما مورد دوم که براي خودم پيش اومدد اينه که . در کار با اين نرم افزارها بايد دقت زيادي کرد
من خودم براي امتحان فلش مموري خودم رو با اين نرم افزار پارتيشن بندي کردم اما بعد از ان فلش فقط با اين نرم افزار شناخته ميشه . يعني نرم افزار رو پاک مي کنم ديگه فلشم شناخته نمي شه
گفتم که حواستون جمع باشه
اگه کرک هم خواستيد در همين انجمن در قسمت سريال و کرک وجود داره
موفق باشيد

arash79
26-10-09, 14:04

فقط محض يادآوري بگم، اينطور كه من شنيدم پارتيشن مجيك هارد بالاي 250 گيگابايتو ساپورت نميكنه.(متاسفانه) از طرفي به شدت ذر استفاده از ACRONIS DISK DIRECTOR دقت كن. چون در پاك كردن پارتيشنها يد طولايي داره.
من خودم دارم فعلا فايل راهنماي Paragon Partition Manager 10.0 Server رو ميخونم. بنظرم چيز جالبي مياد. خصوصا اينكه تمام قابليتهاي پارتيشن‌مجيك و بوت‌مجيك رو يكجا داره و علاوه بر اين تونسته تائيديه مايكروسافت رو هم بگيره.
باز هم اگه شما به نكته جديدي در استفاده از اين نرم‌افزار رسيذي ممنون ميشم بگي تا همه استفاده كنيم.

ممنون

Rohham
26-10-09, 15:53
فقط محض يادآوري بگم، اينطور كه من شنيدم پارتيشن مجيك هارد بالاي 250 گيگابايتو ساپورت نميكنه.(متاسفانه) از طرفي به شدت ذر استفاده از ACRONIS DISK DIRECTOR دقت كن. چون در پاك كردن پارتيشنها يد طولايي داره.
من خودم دارم فعلا فايل راهنماي Paragon Partition Manager 10.0 Server رو ميخونم. بنظرم چيز جالبي مياد. خصوصا اينكه تمام قابليتهاي پارتيشن‌مجيك و بوت‌مجيك رو يكجا داره و علاوه بر اين تونسته تائيديه مايكروسافت رو هم بگيره.
باز هم اگه شما به نكته جديدي در استفاده از اين نرم‌افزار رسيذي ممنون ميشم بگي تا همه استفاده كنيم.

ممنون
نکت ی جدید این که 120 مگ دانلود کردم از سافت گذر و آخرش تو اینستال می بینم که می گه شماره سریالم اشتباهه!!!:1. (28):این از پاراگون که فعلاً من رو سر کار گذاشت حالا ببینم این اکرونیس چی می گه...
ویرایش می شود:نمی دونم چرا همین الآن اومدم باز سریال رو وارد کردم شد....اینم از عجایب عالم!!!!!!!

Rohham
26-10-09, 15:59
دو نرم افزار فوق بسيار عالي هستند من با دو نرم افزار تا حدودي کار کردم در نرم افزار acronis disk direct suit 10 دو حالت وجود دارد حالت auto و حالت manual
شما اگر حالت manual رو انتخاب کنيد امکانات بيشتري داريد و توصيه مي کنم که اين حالت رو انتخاب کنيد
و اما مورد دوم که براي خودم پيش اومدد اينه که . در کار با اين نرم افزارها بايد دقت زيادي کرد
من خودم براي امتحان فلش مموري خودم رو با اين نرم افزار پارتيشن بندي کردم اما بعد از ان فلش فقط با اين نرم افزار شناخته ميشه . يعني نرم افزار رو پاک مي کنم ديگه فلشم شناخته نمي شه
گفتم که حواستون جمع باشه
اگه کرک هم خواستيد در همين انجمن در قسمت سريال و کرک وجود داره
موفق باشيد
یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی الآن من هارد خامم رو بردارم با این پارتیشن کنم دیگه شناخته نمی شه؟؟؟؟یه هارد دارم با اطلاعات یه هارد بی اطلاعات و فول خام!!!!می خوام هارد خام رو پارتیشن بندی کنم و اطلاعات رو از هارد دیتاداره منتقل کنم به هارد خام...مشخصاً باید این نرم افزار ور هارد دیتا دارم اول نصب کنم بعدش از طریق اون و این نرم افزار پارتیشنش کنم آیا شدنیه با این نرم افزار؟؟؟این اطلاعاتم برام خیلی مهمه نترکم یه دفعه ای؟؟؟؟:1. (27):

K1LOU
26-10-09, 17:01
نه دوست من
براي هارد من هيچ مشكلي نبود فقط در مورد فلش مموري اين مشكل پيش اومد
بعدش هم اين نرم افزار فكر كنم يك نسخه بوت داره كه اگه بتونين اونو دانلود كنين فكر كنم خيلي خوب باشه
در صورت نصب هم محيط نرم افزار بسيار خوب طراحي شده زياد نگران نباشيد
مي تونيد به انجمن forum.p30world .com هم سري بزنيد در قسمت لپ تاپ و پارتيشن بندي اون يادم هست اطلاعاتي در مورد اين نرم افزار وجود داشت
در سايت سافت گذر هم يك نسخه از paragon به صورت پرتابل قبلا بود كه بدون نياز به نصب مي تونيد استفاده كنيد
در ضمن دوست من ميتونيد با ايميل زير قبل از هر كاري توي اين زمينه تماس بگيريد چون اين دوست ما ايميل داده بود كه در صورت مواجه شدن با مشكل در كار با نرم افزارهاي acronis مي تونيد با من تماس بگيريد
تيتر پيغامتون رو هم سوال در مورد همين نرم افزار بگذاريد
iranbackup@yahoo.com
اقاي جوانمرد
موفق باشيد

arash79
26-10-09, 17:13
اصلا لازم نبود كل نرم‌افزارو دانلود كني! اينا يك ديسك بوت ميسازن كه فقط همون همه كارهارو راه ميندازه. من سيدي بوت نسخه سرورشو دارم، اگه كارت راه نيفتاد بگو برات آپ كنم.
در مورد اون هارد خامت هم من بهت پيشنهاد ميكنم با استفاده از پاراگون 2 تا پارتيشن PRIMARY بسازي و بازم با استفاده از همون پاراگون و قابليت بوت منيجرش هم ايكس‌پي نصب كني، هم سون. (البته اگه ايكس‌پي لازم داري)
راستي اگه هاردت 250 به پائينه همون پارتيشن مجيك هم كارتو راه ميندازه. :great:

Rohham
26-10-09, 19:30
اصلا لازم نبود كل نرم‌افزارو دانلود كني! اينا يك ديسك بوت ميسازن كه فقط همون همه كارهارو راه ميندازه. من سيدي بوت نسخه سرورشو دارم، اگه كارت راه نيفتاد بگو برات آپ كنم.
در مورد اون هارد خامت هم من بهت پيشنهاد ميكنم با استفاده از پاراگون 2 تا پارتيشن PRIMARY بسازي و بازم با استفاده از همون پاراگون و قابليت بوت منيجرش هم ايكس‌پي نصب كني، هم سون. (البته اگه ايكس‌پي لازم داري)
راستي اگه هاردت 250 به پائينه همون پارتيشن مجيك هم كارتو راه ميندازه. :great:
هاردم خام 500 و پره 120...یه پرسش:اگر بیام دو تاش رو وصل کنم بعدش باید با هاردی که اطلاعات داره بیام بالا دیگه مشخصاً؟؟؟حالا!وقتی اومد بالا با این نرم افزار هارد خام رو پارتیشن بندی کنم!بعدش هارد و اطلاعات رو بریزم رو هارد 500 و بعدش 120 رو جدا کنم و از بوت ویندوز روش نصب کنم شدنیه؟؟؟؟اطلاعاتم نمی پره؟؟؟اصلاً می شه؟؟؟:1. (39):

arash79
26-10-09, 20:09
ببين دوست عزيز اين چيزي كه تو ميگي براي وقتيه كه اصرار داشته باشي كه حتما نرم‌افزارو نصب كني و در محيط ويندوز بخواي هارد دومي رو پاذتيشن كني.
ولي حرف من چيز ديگه‌است. من ميگم با استفاده از سيدي بوت خود نرم‌افزار سيستمو بيار بالا (از روي سيدي بوتش كن) در اين حالت دقيقا تو يك نسخه از نرم‌افزارو بدون وابستگي به سيستم‌عامل در اختيار داري. چون در اين حالت محتويات سيدي بوت از طريق رم لود ميشه و حتي اگه دوتا هاردتو هم از مين‌بورد جدا كني بازم نرم‌افزار مياد بالا.
حالا به راحتي ميتوني از تمام قابليتهايي كه در محيط ويندوز قابل استفاده بود در همين محيط استفاده كني.

grishnukh
26-10-09, 20:46
سلم به همه :1. (21):
من هارد یک ترا گرفتم با همون پارتیشن مجیک هشت ونمیدونم چند پارتیشن بندیش کردم رفت!
الانم با لبام بازی میکنه.

یعنی به نظر شما کار بدی کردم؟
performance هارد رو پائین میاره؟:1. (27):

arash79
26-10-09, 21:11
سلم به همه :1. (21):
من هارد یک ترا گرفتم با همون پارتیشن مجیک هشت ونمیدونم چند پارتیشن بندیش کردم رفت!
الانم با لبام بازی میکنه.

یعنی به نظر شما کار بدی کردم؟
performance هارد رو پائین میاره؟:1. (27):

حق با شماست، من عذرخواهي ميكنم. بعد از اين گفته شما من به منبعي كه اين حرفو از اونجا نقل كرده بودم مراجعه كردم و ديدم كه حرف شما درسته. گويا پارتيشن‌مجيك فقط براي ساختن بيش از يك پارتيشن PRIMARY با هاردديسك‌هاي بالاي 250 گيگ مشكل داره.

N@VID
27-10-09, 03:19
سلام :

دیدم گفتنش بد نیست که پارتیشن مجیک 8 روی ویستا اجرا نمیشه ... تو ویستا روش حساب باز نکنید !
Partition Manager 8.0 Professional هم هست ولی این هم روی ویستا اجرا نمیشه !

soroush_es
27-10-09, 11:45
Control Panel/ Administrative Tools / Computer Management / Disk Management

به آدرس بالا برو فکر کنم تو ویستا هم باشه با خود ویندوز پارتیشن ببند
یک دونه پرایمری درست کن و بقیه رو بزن Extended و سپس توی Extended برو و Logical درایو هر چند تا خاستی بساز