PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید رم

CoD4
24-10-09, 19:04
با عرض سلام به دوستان
من قصد ارتقای رم سیستمم را دارم و می خواستم ببینم رمی که جدید می خام ببندم باید مثل رم قبلیم باشه یا نه فرق نمی کنه؟
اینم مشخصات سیستم
Ram:Patroit 2*1GB 800 Mhz
MB:Gigabyte p965-s3
در ضمن مادربورد سقف ساپورت رمش 4 هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

softkadeh
24-10-09, 19:20
سلام

منظورتو درست نگفتی .

اگه اینی که نوشتی داریو میخوای بازم رم بگیری بنداز تنگش باید بگم بهتره مارک پتریوت بگیری . باس رمهات هم باید 800 باشه . اکه نباشه 800 خونده میشه ( باس پایینترین رم ) . یعنی اگه 667 بگیری سیستمت 667 است .

البته بهتره اینو آب کنی و 2 تا 2 گیگ پتریوت وایپر 1066 بگیری حالشو ببری . قیمتش هم تا هفته پیش 95 فکر میکنم بود .

با تشکر

nima_hl
24-10-09, 20:45
با عرض سلام به دوستان
من قصد ارتقای رم سیستمم را دارم و می خواستم ببینم رمی که جدید می خام ببندم باید مثل رم قبلیم باشه یا نه فرق نمی کنه؟
اینم مشخصات سیستم
Ram:Patroit 2*1GB 800 Mhz
MB:Gigabyte p965-s3
در ضمن مادربورد سقف ساپورت رمش 4 هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

اول یه فضولی :lol: چرا رمتون رو میخواهید اضافه کنید ؟

الان رو این سیستمی که دارم پست میزنم ۲ گیگ رم دارم ، در حال حاضر یدونه لینوکس و ۲ تا xp همزمان در حال کاره

همینطور هر بازی جدبد هم میاد با همین ۲ گیگ رم ( که البته نیم گیگش هم برای گرافیک share شده ) بازی میکنم

تا حالا جائی رم کم نیوردم حالا باز هر جور صلاح میدونید

بریم سراغ سئوالتون

هر ۲ تا اسلت رم همرنگ باید با هم یکسان باشند ولی نیازی به همسان بودن دوتای دیگه نداره

یعنی شما میتونید ۲ تیغه رم ۱ گیگ از هر برندی بخرید و اضافه کنید به سیستمتون

فقط توجه داشته باشید که مادربرد شما فقط رم باس 800 رو ساپورت میکنه و بیهوده رم سریعتر نخرید

N@VID
25-10-09, 00:17
سلام :

احتمالا بدلیل نوع چیپ مادربرد شما قادر نخواهید بود که همزمان در هر چهار اسلت رم دو طرف چیپ نصب کنید ...
به همین دلیل اگر قصد افزایش ( حجم رم ) رو دارید حتما 2x2GB بگیرید و اگر افزایش ( سرعت رم ) مد نظرتون هست
حتما چک کنید ببینید مادربرد شما قادر به پشتیبانی از رم با فرکانس 800MHz بیشتر را دارد یا نه ...
اگر مادربرد شما قادر به پشتیبانی از رم با فرکانس 1066 را نداشته باشد در سیستم حداکثر رمی شناخته
خواهد شد که مادربرد توانی ساپورت اون رو داشته و در اصل همون 800 رو می شناسه !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
و اما این مادربرد قادر است تا 8 گیگابایت رم را تا فرکانس 800 ساپورت کند !
شما اگر بخواهید رم بیشتر از 800 بندازید باید اورکلاک کنید تا به فرکانس 1066 برسید ...

AMD>INTEL
25-10-09, 09:52
twinmos twister هم تو بازار موجوده . تو ماجول 2 گیگی بگیری . عالیه