PDA

مشاهده نسخه کامل : AMD پردازندهای گرافیکی Fermi را اژدهای کاغدی خواند !

™Ali
22-10-09, 19:28
Only the registered members can see the link

آیا AMD ترسیده است ؟

دعوای قدیمی بین AMD و Nvidia با نزدیک شدن عرضه Fermi مجددا آغاز شده است در حالی AMD هم چنان در حال فروش هر چه بیش تر سری 5800HD است !

شرکت AMD عقیده دارد که کارت گرافیکی 5870HD از Fermi سریع تر خواهد بود و برتری Fermi فقط بر روی کاغذ است و نتایج در دنیای واقعی فرق دارد !
AMD برای این اثبات ادعای خود ویژگی های Fermi و 5870HD را مورد مقایسه قرار داده است ! :wink:

در آن طرف ماجرا انویدیا سکوت کرده است و معتقد است Fermi سریع تر از 5870HD عمل می کند و بر این است که ادعای خود را با عرضه Fermi اثبات کند !

با تشکر علی :1. (35):

منابع :

Fudzilla (Only the registered members can see the link)
inpai (Only the registered members can see the link)

MARINE
22-10-09, 22:54
حق با AMD هست

این NVIDIA واقعا مغرور شده باید روش کم می شد که داره کم میشه

Overclocker
23-10-09, 10:07
حق با AMD هست

حق چی با AMD هست ؟؟؟

Nvidia با GTX360 اش ببینید چطور 5870 رو میگیره !

برای همین هم ATi بیکار ننشسته و سری 5900 رو داره آماده میکنه !

همیشه باید از کسی محصولش رو خرید که بهترین P/P نسبت به رقیبش داشته باشه و ....

Rohham
23-10-09, 13:00
حق با AMD هست

حرف شما یه حرف کاملاً احساسیه و هیچ پایه ای از واقعیت نداره....منظورم رو بد برداشت نکنید هر کسی که در حال حاضر بخواد طرف کی از این دو شرکت رو بگیره اشتباه خواهد کرد چون هنوز یه طرف وارد بازار نشده و اگر 1% Nvidia درست گفته باشه تو این پست ها فقط دفاع بی دلیل یا حمله ی بی دلیل صورت گرفته...بهتره تا ورود محصولNvidia صبرکنیم و بعد مقایسه کنیم:wink:

PUMAOC
23-10-09, 13:19
این خط این نشون من منتظر کار تای Nvidia م . مطمعنم این رفیق قدیمی مقابل AMD کم نمی آره!

بدبخت nvidia کی به خودش مغرور شد که این بار دومش باشه برادر:love:

من که منتظر می مونم اما خدا کنه کارتاش قیمت خون نباشه!!

nima_hl
23-10-09, 13:44
این خط این نشون من منتظر کار تای Nvidia م . مطمعنم این رفیق قدیمی مقابل AMD کم نمی آره!

بدبخت nvidia کی به خودش مغرور شد که این بار دومش باشه برادر:love:

من که منتظر می مونم اما خدا کنه کارتاش قیمت خون نباشه!!

داش سعید خط نشون میکشی :lol:

بزار پس منم یکی بکشم

لارابی بیاد پوز ati و nvidia رو با هم میزنه خفن :whistle:

من که تا آخر سال صبر میکنم ببینم اینتل چه آسی میخواد رو کنه

البته همه این جنگها به نفع مصرف کننده هستش ، از خدامه چندتا برند جون دار دیگه هم بیان تو بازی

فعلا باید نشست دید nvidia کی cpu شو میده تو بازار که اون موقع تازه بازی جالب میشه :wink:

Fusion
23-10-09, 16:07
سلام
من واقعا حق به AMD میدم چون تا الان انودیا فقط مشخصات کارت داده اما هنوز یک نمایش از پرومنس کارت نداده که واقعا ادم به شک میندازه کلا به نظر من انودیا در توهم زندگی میکنه البته
یک چیزی دیگه که کاملا مشخص اگر هم انودیا کارت با این مشخصات بده و صحتش کامل باشه قیمت کارت به شدت بالا خواهد بود

بزار پس منم یکی بکشم

البته همه این جنگها به نفع مصرف کننده هستش ، از خدامه چندتا برند جون دار دیگه هم بیان تو بازی

فعلا باید نشست دید nvidia کی cpu شو میده تو بازار که اون موقع تازه بازی جالب میشه :wink:

کاملا :great: :1. (5):
فقط میخوام بیاد همرو جارو کنه بره
این چیزی که خیلی از سایت ها به اون اشاره کردن لارابی با وجود جزئیات و معماری پیچیدش اما تجهیزات کمی داخلش استفاده شده که قیمت معقولی خواهد داشت

vb_m
23-10-09, 20:55
nVidia بنده خدا یه حرفی زده حالا هم توش مونده :lol:
gt300 و این مزا ترقه ای بیش نیست:1. (5):

™Ali
23-10-09, 22:31
من نظرم روی اینه که باید منتظر Larabee بود تا مثلث جنگ تشکیل بشه ! Only the registered members can see the link

مطمئنا تمام این کشمکش ها در پایان به نفع مصرف کننده تموم میشه ...

Fermi هم وقتی بیاد فکر نمی کنم نسبت به 5870HD حداقل در ایران P/P بهتری داشته باشه ! Only the registered members can see the link

MARINE
23-10-09, 22:53
نه دوستان من هیچ وج از روی احساسات حرف نزدم

به قول دوست عزیزم Fusion هنوز مشخصاتی ما از کارت ندیدیم و نه تستی که مطمئن بشیم که حق با NVIDIA

2... بعد یک شرکت بزرگ مثل ATI هیچ وقت نمیاد الکی حرفی بزنه چون مطمئن هست که سری HD5000 موفق تر از Fermi خواهد بود.

شاید اگر سری Gt300 از HD5000 بهتر عمل کنه اونم اختلاف آنچنان نخواهد بود مطمئن باشید.

PUMAOC
24-10-09, 08:09
سلام
من واقعا حق به AMD میدم چون تا الان انودیا فقط مشخصات کارت داده اما هنوز یک نمایش از پرومنس کارت نداده که واقعا ادم به شک میندازه کلا به نظر من انودیا در توهم زندگی میکنه البته
یک چیزی دیگه که کاملا مشخص اگر هم انودیا کارت با این مشخصات بده و صحتش کامل باشه قیمت کارت به شدت بالا خواهد بود

کاملا :great: :1. (5):
فقط میخوام بیاد همرو جارو کنه بره
این چیزی که خیلی از سایت ها به اون اشاره کردن لارابی با وجود جزئیات و معماری پیچیدش اما تجهیزات کمی داخلش استفاده شده که قیمت معقولی خواهد داشت

داش سعید خط نشون میکشی :lol:

بزار پس منم یکی بکشم

من نظرم روی اینه که باید منتظر Larabee بود تا مثلث جنگ تشکیل بشه ! Only the registered members can see the link

مطمئنا تمام این کشمکش ها در پایان به نفع مصرف کننده تموم میشه ...

Fermi هم وقتی بیاد فکر نمی کنم نسبت به 5870HD حداقل در ایران P/P بهتری داشته باشه ! Only the registered members can see the link
بابا حالا من یه چیزی گفتم(البته خوب گفتما!) شما با هم دعوا نکنید!
یه سوال:قضیه این Larabee چیه:1. (27): علی جون شما توضیح بده ببینم!:1. (21):
پس قراره fermi قیمت خون باشه نه؟ من نیستم همین الان تغییر موضع می دم رفتم سمت اینتل:lol:!!!!

h_gamekhor
24-10-09, 10:32
با درود
وقتی نسبت پرفورمنس رو به قیمت در نظر بگیرید همه به یک نتیجه میرسیم :
========
َATI

™Ali
24-10-09, 12:48
سعید جان بحث Larrabee که خیلی مفصله !

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Larrabee یک Codename از یک معماری متفاوت اینتل است (GPGPU) که نیاز به کارت ویدئویی رو واسه همیشه برطرف میکنه.

خب Larabee بر پایه معماری GPGPU (Only the registered members can see the link) هست و زمان معرفی این معماری مربوط به کنفرانس SIGGRAPH در آگوست سال 2008 میشه و تا الان دارن روش کار می کنن و به نظر می رسه در نیمه ی اول سال 2010 آماده عرضه بشه !
در اون کنفرانس Block Diagram معماری Larrabee به این صورت نشان داده شد :

قابلیت Ray Tracing ، پشتیبانی از هر نوع DirectX ، قابلیت cache coherency (Only the registered members can see the link) در بین تمام هسته ها، از مهم ترین مواردی هست که بهش زیاد توجه شده !
درباره Ray Tracing کاربر Fusion عزیز مطالب جالبی رو گذاشته :

در اصل Larrabee یک CPU چند هسته ای بر پایه x86 به همراه یک GPU هست :

قابلیت MultiTheading و داشتن هسته های زیاد در CPU رو هم باید در نظر گرفت :

در کل درباره این معماری میشه بیش از 10 صفحه توضیح داد. :1. (35):

PUMAOC
24-10-09, 13:11
دست گلت درد نکنه آقا علی:11():
بابا من خیال می کردم یه کمپانی دیگست مثلا Nhidia!!!!!!!!!!!! خدا رو شکر :1. (35):
NVIDIA>>>>>>>>>>>>>>>> ... >>> ati&amd حرف اول و آخر من:love:

™Ali
24-10-09, 13:43
اصلا به نظر می رسه انویدیا هنوز حتی نتونسته یه نمونه Preview از Fermi رو هم بسازه و این تصاویر مربوط در اینترنت کلا ماکت کار هستند و اگر توجه کنید عکس ها با هم فرق دارند ! Only the registered members can see the link

چیزی که ما از سایت های مختلف فهمیدیم اینه که انویدیا فقط قصد داره کاربران رو از خرید 5000HD Series منصرف کنه، نه واسه خرید Fermi اونا رو معطل نگه داره ! Only the registered members can see the link

به هر حال اگر راست میگه باید یه نتیجه ای از عملکرد Fermi رو تا الان در دسترس قرار داده بود و این بچه بازی ها رو تموم می کرد. Only the registered members can see the link

MicroSystem
24-10-09, 15:31
اصلا به نظر می رسه انویدیا هنوز حتی نتونسته یه نمونه Preview از Fermi رو هم بسازه و این تصاویر مربوط در اینترنت کلا ماکت کار هستند و اگر توجه کنید عکس ها با هم فرق دارند ! Only the registered members can see the link

چیزی که ما از سایت های مختلف فهمیدیم اینه که انویدیا فقط قصد داره کاربران رو از خرید 5000HD Series منصرف کنه، نه واسه خرید Fermi اونا رو معطل نگه داره ! Only the registered members can see the link

به هر حال اگر راست میگه باید یه نتیجه ای از عملکرد Fermi رو تا الان در دسترس قرار داده بود و این بچه بازی ها رو تموم می کرد. Only the registered members can see the link
منهم همين نظر رو دارم
NVIDIA داره ورشكست ميشه به همين خاطر افتاده تو كار پردازنده هاي گوشي مبايل

vb_m
24-10-09, 18:50
به نظر من اینتل هیچ وقت نمیتونه یه پردازنده گرافیکی قابل رقابت با ATi و nvidia بزنه
اما اگه هم زد دستش درد نکنه بازم به نفع ماست:great:

در هرصورت تا این حرفها تبدیل به واقعیت بشه خیلی مونده... مخصوصا در مورد nvidia :lol:

™Ali
24-10-09, 20:30
ببین vb_m (Only the registered members can see the link) عزیز
این که توانایی پردازش گرافیکی Larrabee از رقیب های خودش یعنی Nvidia و Ati کمتر است در چندین جا بهش اشاره شده و حتی خواستم تو پست 13 هم بگم که لازم ندیدم !

Larrabee could be very interesting especially when it comes to real-time ray tracing and being able to upgrade to any future DirectX versions without having to buy a new video card. These are the things that kept me focusing on Intel Larrabee but the Larrabee's performance might be slower than current ATI and NVIDIA video cards. It would surprise me if Intel Larrabee really allows a real time ray tracing and if there will be real time ray tracing games in the near future that will put rasterisation graphics era to an end. (I know that it is unlikely to happen soon). However, I heard that Intel will release PC Game Project Offset/Meteor which could potentially enable real time ray tracing and this will act as a demo to show what Intel Larrabee is capable of. Another interesting thing about Larrabee is that it is a video card for general use and allows the users to program it for specific purpose like there might be a software for Intel Larrabee's functionality rather than having fixed functions that are permanent and cannot be change like the ones with ATI and NVشIDIA.
Anyway, lets hope that it will offer many new good things that would benefits us.

ولی به هر حال Larrabee واسه رقابت اومده :

Larrabee is expected to compete with GeForce and Radeon products from NVIDIA and ATI respectively

چیزی که باعث محبوبیت Larrabee شده معماری جدید GPGPU و قابلیت های اون هست !
پشتیبانی کامل از DirectX11 ، OpenCL3 ، برنامه ریزی کامل و تفاوت های اساسی با GPU های امروزی از دیگر ویژگی ها است !

اطلاعات بیش تر :

موفق باشید ...:1. (35):

soheilsh
24-10-09, 21:24
به قول یارو می گن ،ن*ا شیده شب درازه !!
داداشی صبر کن تا nvidia کارت جدید رو بزنه ، انوقت همه می رید تو قوطی :yes:

اخه این ATI چی ساخته که شما ها انقدر بهش ایمان دارید ؟
NVIDIA تکنولوژی داره !!!!!!!!!! ATI چی داره ؟؟

vb_m
24-10-09, 22:30
البته GPGPU خیلی وقت پیش در ati و اودیا لحاظ ضده بود

In November 2006 Nvidia launched CUDA (Only the registered members can see the link), a SDK (Only the registered members can see the link) and API (Only the registered members can see the link) that allows a programmer to use the C programming language (Only the registered members can see the link) to code algorithms for execution on Geforce 8 series (Only the registered members can see the link) GPUs. AMD (Only the registered members can see the link) offers a similar SDK for their ATI-based GPUs and that SDK and technology is called Stream SDK (Only the registered members can see the link) (formerly CTM, Close to Metal (Only the registered members can see the link)), designed to compete directly with Nvidia's CUDA. CTM provides a thin hardware interface[clarification needed (Only the registered members can see the link)]. AMD has also announced the AMD FireStream (Only the registered members can see the link) product line (combining CPU (Only the registered members can see the link) and GPU (Only the registered members can see the link) technology on one chip). Compared, for example, to traditional floating point (Only the registered members can see the link) accelerators such as the 64-bit CSX700 boards from ClearSpeed (Only the registered members can see the link) that are used in today's supercomputers (Only the registered members can see the link), current top-end GPUs from Nvidia and AMD emphasize single-precision (32-bit) computation; double-precision (64-bit) computation executes much more slowly[citation n (Only the registered members can see the link)

و OpenCL هم از سوی هر دوشرکت SDK ]ای جداگانه عرضه شده !
و DX11 هم که ati توی 5000 series لحاظ کرده

پس اینتل چیز خیلی جدید تری رو باید ارائه بده

به هر جهت از توضیحاتتون ممنون

™Ali
24-10-09, 23:28

یعنی شما پردازنده ای با بیش از 32 هسته، و قابلیت Ray Tracing رو نوآوری نمی دونید !
چیپ Larrabee قراره هم CPU باشه و هم GPU ! یعنی دیگه چیزی به اسم کارت گرافیک وجود نخواهد داشت !

ری ترسینگ :

البته اساتید اهل فن بهتر می تونند شما رو متقاعد کنند. :Love-PCN~!:

ARA-RF
25-10-09, 00:58
البته GPGPU خیلی وقت پیش در ati و اودیا لحاظ ضده بود
و OpenCL هم از سوی هر دوشرکت SDK ]ای جداگانه عرضه شده !
و DX11 هم که ati توی 5000 series لحاظ کرده

به هر جهت از توضیحاتتون ممنون

سلام
من فکر می کنم برتری ین محصول اینتل در این مورد خلاصه میشه!

These are the things that kept me focusing on Intel Larrabee but theLarrabee's performance might be slower than current ATI and NVIDIA video cards. It would surprise me if Intel Larrabee really allows a real time ray tracing and if there will be real time ray tracing games in the near future that will put rasterisation graphics era to an end. (I know that it is unlikely to happen soon)

Fusion
25-10-09, 21:39
ببنید بخش عظم لارابی Ray Tracing اما بخش دوم دیگش که یک معاری جدید این که متن زیر بخوانید .

عمل رندر در لارابی با تقسیم صحنه‌ها به قطعات موزاییكی صورت می‌گیرد و یك اصل مهارتی است كه در گذشته با خانواده كارت‌های گرافیكی كایرو (Kyro ) كه عمری كوتاه داشتند، به‌خوبی نتیجه داده است. از نظر آسانی تداوم و توسعه و ارتقا، نرم‌افزار رندر‌كننده آن قابلیت انطباق بیشتری از آنچه كه از سخت‌افزارهای امروزیمتصور است، را داراست، اما متاسفانه اطلاعات و دانش كمی از آن در ارتباطبا بازی‌های رایانه‌ای در دست است.البته اینم اضافه کنم که لارابی چند هسته X86 داره این خیلی مهم برای اینکه هر برنامه و سیستم عاملی روش قابل اجراست !!
دو مورد دیگه هم این که اینتل حتی اینده نگری کرده کلا معماری اینتل به اینجا ختم نمیشه این معماری بعد ها قرار بروری پروسه های خودش مجتمع و یا قرار بگیره که اولین نسل هم پردازنده های Sandy Bridge بعد ها هم در دسته پروسهای Haswell قرار میگره که کل این پروسه ها با نام microarchitecture نامیده میشه .

مورد بعدی هم توان لارابی تا الان لارابی 2teraflops در ازمایش جواب داده که مدل با 25 هسته ایش بوده
که تقریبا با کارت های GTX 285 یکی