PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک

hapalii
20-10-09, 17:02
سلام
من چند روز پیش برای سیستم کسی یک power 535 و یک هارد 500 و یک DVD-RW خریدم روی سیستم نصب کردم سیستم کلی ایراد داشت یه پاور 300 وات لوجیک داشته که پدر همه چی رو در اورده بود مادربردش که بردم گارانتی تا درست شد چیپ اصلیش سوخته بود کلی ویروس داشت خلاصه که کلی کله ما رو درد اورد اما آخرین ایرادی که توش هست من سر در نمی یارم اینکه کارت گرافیک اون تصویر به مانیتور ال سی دی طرف نمیده اما اینجا به مانتور CRT من تصویر میده احتمالا به خاطر بالا پاین رفتن برق که مادر برد رو خراب کرده بود کارت هم ایراد پیدا کرده اما می مخوام بدونم اینکه که کارت با مانتور LCD کار نکنه اما با CRT کار کنه منطقی من اول فکر کردم پورت DVI کارت خرابه و پورت D-sub سالمه برای همین این ایارد هست اما وقتی مانتور خودم رو با رابط به پورت DVI کارت نصب می کنم باز به مانتور CRT تصویر میده . می خواستم بدونم کسی می تونه توضیح بده ایراد برای چی هست.

hapalii
21-10-09, 00:53
ظاهران کسی همچین مشکل عجیب غریب نداشته جالب که امروز وقتی اخرین درایور کارت 7300 GT رو دانلود کردم بعد از نصب درایور کارت به مانتور CRT هم دیگه تصویر نداد ظاهرا کارت وقتی درایور نصب نیست و در محیط ویندوز ناشناخته هستش کار میکنه اما همین که درایوری براش نصب می کنی از کار می افته.

nima_hl
21-10-09, 08:27
ظاهران کسی همچین مشکل عجیب غریب نداشته جالب که امروز وقتی اخرین درایور کارت 7300 GT رو دانلود کردم بعد از نصب درایور کارت به مانتور CRT هم دیگه تصویر نداد ظاهرا کارت وقتی درایور نصب نیست و در محیط ویندوز ناشناخته هستش کار میکنه اما همین که درایوری براش نصب می کنی از کار می افته.

عزیز توی ویندوز تصویر ندارید یا از اول تصویر ندارید ؟

این ۲ بحث کاملا جداست

اگر توی ویندوز تصویر نمیده احتمالا مونیتور رو درست نمیتونه دیتکت کنه یا اینکه مونیتور یه مشکلی پیدا کرده و توی اون رزولیشن یا هرتز نمیتونه تصویر بده

یا safe mode بالا بیارید سیستم رو رزولیشن رو تنظیم کنید حله :great:

AMD>INTEL
21-10-09, 10:12
با تبدیل به LCD جواب نمیده ؟

hapalii
21-10-09, 11:59
با تبدیل به LCD جواب نمیده ؟

تبدیل برای این کار ندارم تبدیل DVI به D-sub رو دارم اما تبدیل برعکس اون رو نداشتم ولی خوب هر دو تا پورت کارت درسته چون از هر دوش برای مانتور CRT تصویر گرفتم کابل DVI مانتور LCD هم سالمه چون مانتور LCD روی سیستم خودم کار می کرد به خوبی.

hapalii
21-10-09, 12:07
عزیز توی ویندوز تصویر ندارید یا از اول تصویر ندارید ؟

این ۲ بحث کاملا جداست

اگر توی ویندوز تصویر نمیده احتمالا مونیتور رو درست نمیتونه دیتکت کنه یا اینکه مونیتور یه مشکلی پیدا کرده و توی اون رزولیشن یا هرتز نمیتونه تصویر بده

یا safe mode بالا بیارید سیستم رو رزولیشن رو تنظیم کنید حله :great:

مشکل من هم همینه برای مانیتور LCD که از اول اصلا هیچ تصویری نمیده برای مانتور CRT تصویر بالا اومدن سیستم رو میده از این جا به بعد من 2 تا ویندوز دارم داخل ویندوزی که درایور کارت نصبه اگر بخوام برم تصویر دیگه نمیده و سیاه میشه داخل ویندوزی که درایور نصب نکردم بخوام برم داخل ویندوز هم میره اما تا وقتی کار میکنه که درایوری نصب نکنم برای کارت .

من می دونم که کارت مورد داره اما می خوام یه توضیح منطقی به صاحبش بدم چیزی که به عقل من میرسه این که کارت یه جورایی نیم سوز شده و چون مانتور LCD توی رزولوشن خاصی کار میکنه یا وقتی درایور نصب میکنم برای کارت توی مانتور CRT کارت بخاطر نصب درایور با تمام توانش کار می کنه اما چون نیم سوز شده از کار می افته نمی دونم این توضیح منطقی هست یا نه خود منو که چندان قانع نمی کنه یکی نیست به این کارت گرافیک بگه اخه پدر سوخته خراب هم میشی مثل ادم خراب شو کلا تصویر نده دیگه .