PDA

مشاهده نسخه کامل : چرا برفک باعت ترکیدن! قطعات سیستم می شه؟

PUMAOC
18-10-09, 00:15
سلام؟!:give_rose: چرا برفکی که مثلا در اثر برودت -200 در جه روی مین یا قطعا ت دیگه ایجاد می شه با عث می شه این قطعات خراب بشن؟:1. (26):

مگر این برفک آب خالص نیست؟! :yes: آب خالص که رسا نا نیست:11(): آیا دلیل دیگه ای داره؟؟

MicroSystem
18-10-09, 09:43
برفك در حقيقت رطوبت محيط هست همشهري
نه آب خالص نيست
در ضمن تغيير دماي شديد هست كه باعث تركيدن ميشه.

nima_hl
18-10-09, 10:18
سلام؟!:give_rose: چرا برفکی که مثلا در اثر برودت -200 در جه روی مین یا قطعا ت دیگه ایجاد می شه با عث می شه این قطعات خراب بشن؟:1. (26):

مگر این برفک آب خالص نیست؟! :yes: آب خالص که رسا نا نیست:11(): آیا دلیل دیگه ای داره؟؟

سلام

اگر یادت باشه آب یه نکته مخصوص داره

حجم آب در زمان یخ زدن زیاد میشه این کار باعث میشه قطعاتی که داری خنک میکنی زود فاتحه رو بخونن ( بلورهای ریز یخ هر جا ایجاد بشن مثل یک جک به اطرافشون فشار میارن )

البته این همه داستان نیست ولی یه بخشه ملموس هستش، مثلا سطح ihs رو دیفیس میکنه که شما بعد از چند بار تست اگر درست عایق بندی نکرده باشی به راحتی میتونی ببینی ( معمولا کناره‌های cpu مثل زمانی که ضربه َخورده باشه کنده کنده میشه )

موفق باشی

PUMAOC
18-10-09, 11:36
سلام:give_rose:

منظورم از ترکیدن سوختن قطعاطه!!:whistle: نیما جان زیر دیپلم صحبت کن منم بفهمم:1. (38):
یعنی این خراب شدن در اثر رطوبت نیست در اثر انبصاط و انقباضه؟؟؟!!!:cry: اگر این طوره مشکل حله!!..
یکم بیشتر توضیح بدید من که سر در نیاوردم:1. (26)::cry:

PUMAOC
18-10-09, 22:41
خوب انگار کسی نیست جواب بده نه حتی اونایی هم که نیترو کار کردن؟؟:give_rose: فکر کنم خودشون هم علت اصلی رو نمی دونن:party: یا خسیس هستن اطلا عاتشون رو می خوان با خودشون به گ*ر ببرن. بگید دیگه اه ه ه ه ه

mohammad1985
19-10-09, 01:45
به نظر من چیزی جز اتصال کوتاه نمی تونه باشه ! آب هم خالص هم بالاخره تا حدی مقاومت الکتریکی داره بعد ممکنه با چربی یا موادی که روی قطعات هست با آب ترکیب بشن و رسانایی بیشتری پیدا کنه
جریان در هومن قطعات به ظاهر کوچک بالاست یه مادربرد ایسوس من که فقط یه هفته کار کرده بود با اصابت پیچ گوشتی روی یکی از مقاومتهای کوچک به درجه رفیع شهادت نائل شد ! پیچ گوشتی کاملا به برد چسبید ! ( یعنی مقداری از نوکش ذوب شد و به مادر برد چسبید ! )

nima_hl
19-10-09, 10:24
سلام:give_rose:

منظورم از ترکیدن سوختن قطعاطه!!:whistle: نیما جان زیر دیپلم صحبت کن منم بفهمم:1. (38):
یعنی این خراب شدن در اثر رطوبت نیست در اثر انبصاط و انقباضه؟؟؟!!!:cry: اگر این طوره مشکل حله!!..
یکم بیشتر توضیح بدید من که سر در نیاوردم:1. (26)::cry:

والا اون قدیما 2000+ athlon رو گزاشیم زیر بلاک مرتبه اول که بلاک رو اکتیو کردم به رحمت خدا رفت cpu رو که تمیز کردم سطحش شده بود دایره :lol:

تمام لبه‌ها خورد شده بود البته این مال زمان تیرکمون شاهه که cpu ها ihs نداشتن الان باید اوضاع فرق کرده باشه :give_rose:

Moein
19-10-09, 11:39
هنگامی که شما از نیتروژن مایع یا هر ماده ای که دمای پایینی داره استفاده می کنید بر روی قطعات الکترونیکی میزان دمای کار اون رو پایین میارید و این موضع باعث این میشه که فریز هوای اطراف رو بر روی مادربورد مشاهده کنید در اکثر موارد اتفاقی برای مادربورد ها پیش نمیاد به دلیل اینکه تمامی مادربورد های استفاده شده دارای لاکی بر روی تمامی قطعات خود هستند و فقط بر روی بعضی از کانکتور ها دارای عایق نیستند برای این کار هم شما می توانید از عایق ها استفاده کنید که به مروری بر اون ها در تاپیک مربوطش بررسی خواهیم کرد

اکثر سی پی یو های امروزی دارای IHS هستند و از IHS استفاده می کنند که این IHS ها به صورت خلا به به CORE مر کزی اتصال دارند که در این موارد دارای دو حالت میشه

یا CORE ها به IHS متصل هستند یا CORE ها از IHS جدا هستند که در این موارد از خمیر حرارتی استفاده می کنند

شما برای اورکلاک سی پی یو باید از ماده ای برای عایق کاری زیر مادربورد - اطراف سی پی یو استفاده کنید

متاسفانه در سی پی یو های اینتل بسته به بچ نامبر اون موضوعی تعریف میشه به نام COLD BUG این موضوع از اون جا ناشی می شه که هر سی پی یو توانایی تحمل یک دمایی زیر صفر رو داره و می تونه تنها یک دما رو تجربه کنه! و در زیر اون دما عملا سی پی یو بوت نمی کنه و کامپیوتر روشن نمیشه :دی در این صورت هست که شما به COLD bug رسیدید و تنها راه برای رفع COLD bug می تونه گرم کردن توسط هیت باشه

به نظر من چیزی جز اتصال کوتاه نمی تونه باشه ! آب هم خالص هم بالاخره تا حدی مقاومت الکتریکی داره بعد ممکنه با چربی یا موادی که روی قطعات هست با آب ترکیب بشن و رسانایی بیشتری پیدا کنه
جریان در هومن قطعات به ظاهر کوچک بالاست یه مادربرد ایسوس من که فقط یه هفته کار کرده بود با اصابت پیچ گوشتی روی یکی از مقاومتهای کوچک به درجه رفیع شهادت نائل شد ! پیچ گوشتی کاملا به برد چسبید ! ( یعنی مقداری از نوکش ذوب شد و به مادر برد چسبید ! )

اکثر سوخت در اورکلاک به این موضوع بر می گرده که قطعه کیفیت لازم برای رد کردن ولتاژ رو نداره و از کیفیت ساخت خوبی بر خوردار نیست ! و این موضوع باعث سوخت میشه و یا برق خونه دارای ریپل زیادی هست و پاور توانایی کنترل این دما رو نداره یا هم مادربورد توانایی رساندن ولتاژ ها رو نداره یا پاور پس در اکستریم اورکلاکینگ شما می بایست به تمامی موضوع ها توجه داشته باشید

در صورتی اتصال کوتاه بوجود میاد که لاک بعد از اماده سازی مادربورد توسط کارخانه درست قطعات رو عایق نکرده باشه و این موضوع باعث سوختن قطعات میشه در اثر برودت شبنم میشه هست

سلام

اگر یادت باشه آب یه نکته مخصوص داره

هجم آب در زمان یخ زدن زیاد میشه این کار باعث میشه قطعاتی که داری خنک میکنی زود فاتحه رو بخونن ( بلورهای ریز یخ هر جا ایجاد بشن مثل یک جک به اطرافشون فشار میارن )

البته این همه داستان نیست ولی یه بخشه ملموس هستش، مثلا سطح ihs رو دیفیس میکنه که شما بعد از چند بار تست اگر درست عایق بندی نکرده باشی به راحتی میتونی ببینی ( معمولا کناره‌های cpu مثل زمانی که ضربه َخورده باشه کنده کنده میشه )

موفق باشی

من تا جایی که یاد دارم و در فروم ها مطالعه داشتم همچین موضوعی غیر ممکن هست چون هر سی پی یو از PCB درست شده که بیشتر از 10 لایه داره و نیتروژن هیچ گاه هیچ هیچی رو که حالت تمایل به تغییر شکل داشته باشه رو خورد نمی کنه

قطرات شبنم درست شده هیچ گاه انقباظ یا انبساط در دمای پایین ندارند و این به این موضوع بر می گرده که شبنم درست شده در دمای حداقل -100 در جه هست و همون طوری هم که از اسمش پیداست شبنم در اثر برودت هست و از اب تشکیل نشده شبنم می تونه حتی از غبار باشه! و فریزی بوجود نمیاد!!!

شما در صورتی که یک سیم مسی رو درون یک ظرف نیتروژن مایع بیاندازید و در بیاورید و مدتی صبر کنید سیم دوباره به حالت اول برگشته و شما می توانید اون رو خم کنید اما درصورتی که شما در لحظه در اوردن به سیم مسی تغییر حالت دهید در جا خورد شده این موضوع برای هر چیزی صادق هست شما با دمای -195.2 درجه سر کار دارید که در صورتی که فشار محیط متفاوت باشه شما دمای متفاوتی رو تجریه خواهید کرد

خوب انگار کسی نیست جواب بده نه حتی اونایی هم که نیترو کار کردن؟؟:give_rose: فکر کنم خودشون هم علت اصلی رو نمی دونن:party: یا خسیس هستن اطلا عاتشون رو می خوان با خودشون به گ*ر ببرن. بگید دیگه اه ه ه ه ه

برای هر کاری نیاز به صبر هست و با صبر کردن شما می تونید پاسخ سوالاتی گرفت که در هیچ جا نمی شه اون رو پیدا کرد

امید وارم شما پاسخ سوالاتتون رو گرفته باشید و در صورتی که جای از صحبت های من مبهم بود بگید تا بیشتر توضویح بدم

منتظر share نحوه عایق بندی باشید

با تشکر معین