PDA

مشاهده نسخه کامل : دوام یخ خشک و نیتروژن مایع

softkadeh
16-10-09, 19:32
سلام

یکی به من بگه یخ خشک و نیتروژن مایع چقدر دوام داره ؟
میشه ارزشون برای اور سنگین ( مثلا q6600 رو به 4 به بالا تغییر بدی ) وهمچنین 24/7 استفاده کرد ؟

واتر کولینگ خیلی لوازم میخواد و آخر سر هم 10 درجه کم میشه . پس تصمیم گرفتم ببینم یخ خشک چطوریه .

جواب بدید لطفأ

nima_hl
16-10-09, 19:47
سلام

یکی به من بگه یخ خشک و نیتروژن مایع چقدر دوام داره ؟
میشه ارزشون برای اور سنگین ( مثلا q6600 رو به 4 به بالا تغییر بدی ) وهمچنین 24/7 استفاده کرد ؟

واتر کولینگ خیلی لوازم میخواد و آخر سر هم 10 درجه کم میشه . پس تصمیم گرفتم ببینم یخ خشک چطوریه .

جواب بدید لطفأ

یخ خشک و نیتروژن برای تستهای کوتاه مدت هستند و درضمن خیلی زود مادربرد cpu رو مرخص میکنند ( به دلیل ایجاد برفک و ... )

در ضمن کار با اونها نیاز به تجربه داره

شما با کولینگ هوای خوب میتونید تا حوالی 4.2 اون cpu رو 7/24 آور کنید

موفق باشید

softkadeh
16-10-09, 19:57
یخ خشک و نیتروژن برای تستهای کوتاه مدت هستند و درضمن خیلی زود مادربرد cpu رو مرخص میکنند ( به دلیل ایجاد برفک و ... )

در ضمن کار با اونها نیاز به تجربه داره

شما با کولینگ هوای خوب میتونید تا حوالی 4.2 اون cpu رو 7/24 آور کنید

موفق باشید

سلام
مگه مخزن نداره ؟ برفک چطوری به بیرون انتقال پیدا میکنه؟
اگه بخوام تا 5 یا بیشتر بکنم چی ؟
با واتر کولینگ دست ساز چقدر میشه دما رو آورد پایین ؟

با تشکر

Moein
16-10-09, 20:32
سلام
مگه مخزن نداره ؟ برفک چطوری به بیرون انتقال پیدا میکنه؟
اگه بخوام تا 5 یا بیشتر بکنم چی ؟
با واتر کولینگ دست ساز چقدر میشه دما رو آورد پایین ؟

با تشکر

نتیتروژن مایع همون طوری که از اسمش هم پیداست نیتروژنی هست که مایع شده و از گاز به مایع تبدیل شده و به خاطر اختلاف فاز اولیه نسبت به حالت دوم اصلا پایدار نیست و تمایل به این داره که به حالت اولیه بر گرده از جهتی هم به دلیل اختلاف دمایی که داره این امر خیلی سریع اتفاق می افته و شما در صورتی که 1 لیتر نیترژن رو روی زمین بریزید ظرف مدت تقریبا 30 ثانیه بخار میشه!

شما هنگامی که روی مادربوردتون بلاک نیتروژن رو می گزارید باید چند مورد رو در نظر بگیرید

1.مادربورد باید افقی باشه
2.عایق بندی شده باشه
3.مشکل COLD BUG

نیتروژن مایع دمای بسته به فشار معادل -189 تا -202 درجه داره و سی پی یو ها اینتل بسته به بچ نامبر هاشون Culd bug می کنند!

دریگر دلیلی که می خواهید اور کنید رو باید بدونید که برای چه هدفی این کار رو می خواهید انجام بدید و چه نیازی دارید شما برای اورکلاک خیلی از موضوع ها رو باید درک کنید!

یخ خشک هم شرایط نسبتا یکسانی داره با این تفاوت که دمای معاد -68 تا 81 - داره

موفق باشید

softkadeh
17-10-09, 11:13
نتیتروژن مایع همون طوری که از اسمش هم پیداست نیتروژنی هست که مایع شده و از گاز به مایع تبدیل شده و به خاطر اختلاف فاز اولیه نسبت به حالت دوم اصلا پایدار نیست و تمایل به این داره که به حالت اولیه بر گرده از جهتی هم به دلیل اختلاف دمایی که داره این امر خیلی سریع اتفاق می افته و شما در صورتی که 1 لیتر نیترژن رو روی زمین بریزید ظرف مدت تقریبا 30 ثانیه بخار میشه!

شما هنگامی که روی مادربوردتون بلاک نیتروژن رو می گزارید باید چند مورد رو در نظر بگیرید

1.مادربورد باید افقی باشه
2.عایق بندی شده باشه
3.مشکل COLD BUG

نیتروژن مایع دمای بسته به فشار معادل -189 تا -202 درجه داره و سی پی یو ها اینتل بسته به بچ نامبر هاشون Culd bug می کنند!

دریگر دلیلی که می خواهید اور کنید رو باید بدونید که برای چه هدفی این کار رو می خواهید انجام بدید و چه نیازی دارید شما برای اورکلاک خیلی از موضوع ها رو باید درک کنید!

یخ خشک هم شرایط نسبتا یکسانی داره با این تفاوت که دمای معاد -68 تا 81 - داره

موفق باشید

پس باید بیخیال یخ خشک و نیتروژن مایع بشم . چون میخوام 24/7 اور باشه سیستمم .
تنها راهاستفاده از ایر کولینگها و واتر کولینگ است . که من نمیخوام از بیرون بخرم . میخوام خودم درست کنم.

ببینید کار زیر چند درجه از دما رو کم می کنه ؟

1 - رادیاتور بخاری پیکان که روی آن فن 12 سانتیمتری نصب است .
2 - استفاده از لوله های سیلیکنی برای انتقال مایع .
3 - استفاده از 70% آب مقطر + 30% ضد یخ
4 - واتر بلاک دست ساز از جنس آلومینیوم که با چسب سیلیکون پوشیده شده .
5 - استفاده از پمپ آکواریوم برای پمپاژ مایع خنک کننده .
6 - خمیر سیلیکون نمی دونم چی بزنم .

این رو می خوام خودم درست کنم . چقدر دما رو میاره پایین ؟
واتر بلاک بیرون چنده ؟

با تشکر

Curtis
17-10-09, 14:03
واتر بلاک گرونه پس نمی ارزه حدودا از 40 تومن به بالا بهتره خودت درست کنید من در حال ساخت یه واتر بلاک با هیت سینک هستم اگر عملی بشه خیلی خوبه.

Shahryar
17-10-09, 14:39
شما برای سیستم های 24/7 میتونید از Phase Change ، WaterChiller و TEC و ترکیبش با کولر های مختلف هم استفاده کنید . :love:

SOHR@B
17-10-09, 14:47
دستان میشه بگید 24/یعنی چی؟

Moein
17-10-09, 15:32
پس باید بیخیال یخ خشک و نیتروژن مایع بشم . چون میخوام 24/7 اور باشه سیستمم .
تنها راهاستفاده از ایر کولینگها و واتر کولینگ است . که من نمیخوام از بیرون بخرم . میخوام خودم درست کنم.

ببینید کار زیر چند درجه از دما رو کم می کنه ؟

1 - رادیاتور بخاری پیکان که روی آن فن 12 سانتیمتری نصب است .
2 - استفاده از لوله های سیلیکنی برای انتقال مایع .
3 - استفاده از 70% آب مقطر + 30% ضد یخ
4 - واتر بلاک دست ساز از جنس آلومینیوم که با چسب سیلیکون پوشیده شده .
5 - استفاده از پمپ آکواریوم برای پمپاژ مایع خنک کننده .
6 - خمیر سیلیکون نمی دونم چی بزنم .

این رو می خوام خودم درست کنم . چقدر دما رو میاره پایین ؟
واتر بلاک بیرون چنده ؟

با تشکر

با سلام

شما برای اینکه بخواهید به صورت 24/7 سیستم خود رو اورکلاک کنید باید نیاز خود رو از این کار بدونید و متوجه اون باشید که برای این استفاده که دارید چه نیازی و چه فرکانسی مد نظرتون هست

ساخت واتر کولینگ دست ساز به دلیل نداشتن زیبایی پیشنهاد نمی شه که از یک سری لوازم اماده استفاده کنید مانند پمپ اماده و ماده خنک کننده که نه از اب مقطر هست نه از ضد یخ !!!

واتر بلاک دست ساز بهتره که از جنس مس باشه تا از جنس های دیگه ای و همچنین برای داشتن میزان راندمان بالا تر کار کردن می تونید از چوش بین این دو استفاده کنید به صورتی که الومینیوم و مس با هم مخلوط باشند که فکر کنم هزینه زیادی داره

خمیر سیلیکون های که در بازار هستند اصولا به مارک های ختم می شوند که برای کارایی شما دارای راندمان بالایی هستند

میزان راندمان بسته به چیزی که شما درست می کنید و نحوه تهیه ی اون داره و نحوه بسط اون چون هر کدوم از عوامل می تونه تاثیر زیادی داشته باشه

در صورتی که شما می خواهید سی پی پو خود رو روی فرکانس 4400 به صورت 24 ساعته 7 روزه هفته یا 24/7 اور کنید یک AIR کولینگ خوب می تونه پاسخ گو کاره شما باشه

دستان میشه بگید 24/یعنی چی؟

به صورت 24 ساعته 7 روزه هفته یا 24/7

softkadeh
17-10-09, 16:56
شما برای سیستم های 24/7 میتونید از Phase Change ، WaterChiller و TEC و ترکیبش با کولر های مختلف هم استفاده کنید . :love:
چیزی که شما گفتیو باید کمه کم 500 پول بدم بالاش . فاز چنج واقعا عالیه .

softkadeh
17-10-09, 17:05
با سلام

شما برای اینکه بخواهید به صورت 24/7 سیستم خود رو اورکلاک کنید باید نیاز خود رو از این کار بدونید و متوجه اون باشید که برای این استفاده که دارید چه نیازی و چه فرکانسی مد نظرتون هست

ساخت واتر کولینگ دست ساز به دلیل نداشتن زیبایی پیشنهاد نمی شه که از یک سری لوازم اماده استفاده کنید مانند پمپ اماده و ماده خنک کننده که نه از اب مقطر هست نه از ضد یخ !!!

واتر بلاک دست ساز بهتره که از جنس مس باشه تا از جنس های دیگه ای و همچنین برای داشتن میزان راندمان بالا تر کار کردن می تونید از چوش بین این دو استفاده کنید به صورتی که الومینیوم و مس با هم مخلوط باشند که فکر کنم هزینه زیادی داره

خمیر سیلیکون های که در بازار هستند اصولا به مارک های ختم می شوند که برای کارایی شما دارای راندمان بالایی هستند

میزان راندمان بسته به چیزی که شما درست می کنید و نحوه تهیه ی اون داره و نحوه بسط اون چون هر کدوم از عوامل می تونه تاثیر زیادی داشته باشه

در صورتی که شما می خواهید سی پی پو خود رو روی فرکانس 4400 به صورت 24 ساعته 7 روزه هفته یا 24/7 اور کنید یک AIR کولینگ خوب می تونه پاسخ گو کاره شما باشه

سلام
ببینید من هدفم رو گفتم . هدفم یه کولینگ دست ساز برای اور کردن هرچه بیشتر . محدودیت نداره . مد نظر من فقط ساختن کولینگ هست نه فرکانس مشخص یا زیاد .

هیچوقت واسه کسانی که دنبال Performance هستند زیبایی ملاک نبوده . مثلا نمیشه هم ویندوزمون خوشکل باشه هم با سرعت .

من بخاطر این گفتم آلومینیوم که مس هزینه بالایی داره . یعنی ترکیب بین آلومینیوم و مس میتونه از مس بهتر باشه ؟

بهترین خمیر سیلیکون کدومه و قیمتش چنده ؟

به نظر شما یک فن 12 سانتیمتری می تونه مایع مورد نظر رو خنک کنه ؟

اگه پول داشتم یه دونه Phase Change یا حداقل یه Gigabyte 3D Galaxy میخریدم دیگه .

ولی بدجور رفتم تو کف ساخت یک واتر کولینگ . هیچ جوره هم ازش درنمیام .

با تشکر از همه - بهنام

Moein
17-10-09, 20:58
سلام
ببینید من هدفم رو گفتم . هدفم یه کولینگ دست ساز برای اور کردن هرچه بیشتر . محدودیت نداره . مد نظر من فقط ساختن کولینگ هست نه فرکانس مشخص یا زیاد .

هیچوقت واسه کسانی که دنبال Performance هستند زیبایی ملاک نبوده . مثلا نمیشه هم ویندوزمون خوشکل باشه هم با سرعت .

1.من بخاطر این گفتم آلومینیوم که مس هزینه بالایی داره . یعنی ترکیب بین آلومینیوم و مس میتونه از مس بهتر باشه ؟

2.بهترین خمیر سیلیکون کدومه و قیمتش چنده ؟

3.به نظر شما یک فن 12 سانتیمتری می تونه مایع مورد نظر رو خنک کنه ؟

4.اگه پول داشتم یه دونه Phase Change یا حداقل یه Gigabyte 3D Galaxy میخریدم دیگه .

ولی بدجور رفتم تو کف ساخت یک واتر کولینگ . هیچ جوره هم ازش درنمیام .

با تشکر از همه - بهنام

با سلام

چرا نمیشه زیبایی رو در کنار کارایی داشت شما باید مشخص کنید پرفرمنس رو برای چه کار می خواهید یک کسی پرفورمنس رو می خواد برای اینکه باش رکورد جهانی بزنه یکی هم هست که می خواد فقط با قطعاتی که داره کارایی بالا تری رو بگیره!!

حال به سراغ پاسخ سوالات شما میام

ترکیب مس و الومینیوم خیلی گرون تر در میاد برای اینکه این دو ماده دارای نقطه ذوب یکسانی نیستند و برای این کار باید از نوعی چوش القایی استفاده کرد که هزینه زیادی داره

بهترین خمیر حرارتی ارتیک سیلور هست که ارتیک 5 بهترین بازدهی رو داره

شما بستگی داره از چه فن 12 سانتی استفاده کنید فن هایی مانند دلتا هستند و فن هایی هم هستند که دور 100 دور رو هم ندارند فن هایی هم هستند که 10.000 دور دارند و سر ادم رو می برند

خنک کردن با موتور بخچال با خنک کردن با واتر خیلی فرق داره و خوب به طبع اگه شما بخواهید از فیس چینچ استفاده کنید باید عایق بندی رو هم به نحو احسن یاد بگیرید ضمننا موتور یخچال نهایتا می تونه برای یک یا 2 ساعت به صورت مداوم کار کنه و اون هم همیشگی نیست

در مورد ساخت بلاک واتر خواستی با کمک من و دیگر دوستان می تونیم راهنمایی کنی که بهترین راندمان رو بگیری

موفق باشید معین

ARA-RF
18-10-09, 00:09
سلام
میشه برای کسی که اطلاعات کمی در این زمینه داره هر کدوم از موارد بالا رو توضیح بدید؟:great:( اگر ربطی به این تاپیک نداره لطفا در جای دیگه ای توضیح بدید!)

Moein
18-10-09, 00:13
سلام
میشه برای کسی که اطلاعات کمی در این زمینه داره هر کدوم از موارد بالا رو توضیح بدید؟:great:( اگر ربطی به این تاپیک نداره لطفا در جای دیگه ای توضیح بدید!)

سلام شما بهتره به اینجا (Only the registered members can see the link)مراجعه کنید و جواب سوالاتتون رو توی هر بخشش می گیرید که هر کدوم چی کار می کنند موفق باشید

Only the registered members can see the link

softkadeh
18-10-09, 11:15
با سلام

چرا نمیشه زیبایی رو در کنار کارایی داشت شما باید مشخص کنید پرفرمنس رو برای چه کار می خواهید یک کسی پرفورمنس رو می خواد برای اینکه باش رکورد جهانی بزنه یکی هم هست که می خواد فقط با قطعاتی که داره کارایی بالا تری رو بگیره!!

حال به سراغ پاسخ سوالات شما میام

ترکیب مس و الومینیوم خیلی گرون تر در میاد برای اینکه این دو ماده دارای نقطه ذوب یکسانی نیستند و برای این کار باید از نوعی چوش القایی استفاده کرد که هزینه زیادی داره

بهترین خمیر حرارتی ارتیک سیلور هست که ارتیک 5 بهترین بازدهی رو داره

شما بستگی داره از چه فن 12 سانتی استفاده کنید فن هایی مانند دلتا هستند و فن هایی هم هستند که دور 100 دور رو هم ندارند فن هایی هم هستند که 10.000 دور دارند و سر ادم رو می برند

خنک کردن با موتور بخچال با خنک کردن با واتر خیلی فرق داره و خوب به طبع اگه شما بخواهید از فیس چینچ استفاده کنید باید عایق بندی رو هم به نحو احسن یاد بگیرید ضمننا موتور یخچال نهایتا می تونه برای یک یا 2 ساعت به صورت مداوم کار کنه و اون هم همیشگی نیست

در مورد ساخت بلاک واتر خواستی با کمک من و دیگر دوستان می تونیم راهنمایی کنی که بهترین راندمان رو بگیری

موفق باشید معین

سلام

کار دست ساز امکان زیباییش کمه .

خوب اگه اینطوری بخوای حساب کنی من هدفم گرفتن حداکثر نتیجه از سخت افزارم هست . و می خوام این کار رو خودم انجام بدم . به طور حتم کاری که خود آدم انجام میده یه لذت دیگه ای داره .

این خمیر ارتیک که میگی چنده ؟
خیلی نمیخوام برای خمیر هزینه کنم .

الان این سیستم که میخوام بسازم از فن کیس خودم که 1700 دور سرعت داره میخوام بندازم روش . چطوره ؟ چقدر خنک میکنه ؟

قیمت فن ها رو هم بگید لطفا . چند فن از 0 تومن به بالا چند تا فن معرفی کنید .

در مورد واتر بلاک هم خواهشن کمک کنید که بهترین نتیجه رو بگیرم . پولم نمیرسه بخوام مس بزنم پس میمونه آلومینیوم . بدم تراشکار یه دونه واسم بزنه از آلومینیوم چقدر میگیره ؟ ( کلا )

راستی لوله ها و واتر بلاک چطره از جنس سیلیکن جامد باشه ؟

با تشکر

nima_hl
18-10-09, 11:29
سلام

کار دست ساز امکان زیباییش کمه .

خوب اگه اینطوری بخوای حساب کنی من هدفم گرفتن حداکثر نتیجه از سخت افزارم هست . و می خوام این کار رو خودم انجام بدم . به طور حتم کاری که خود آدم انجام میده یه لذت دیگه ای داره .

این خمیر ارتیک که میگی چنده ؟
خیلی نمیخوام برای خمیر هزینه کنم .

قیمت فن ها رو هم بگید لطفا . چند فن از 0 تومن به بالا چند تا فن معرفی کنید .

در مورد واتر بلاک هم خواهشن کمک کنید که بهترین نتیجه رو بگیم . پولم نمیرسه بخوام مس بزنم پس میمونه آلومینیوم . بدم تراشکار یه دونه واسم بزنه از آلومینیوم چقدر میگیره ؟ ( کلا )

راستی لوله ها و واتر بلاک چطره از جنس سیلیکن جامد باشه ؟

با تشکر

مس برای بلاک خیلی گرون در نمیاد حدود ۵ تومن بیشتر نمیشه :wink:

کلا برای مرتبه چندوم عرض میکنم روی واتر پولتون رو هدر ندین

یه مدت میرید دنبالش ریز ریز هزینه میکنید آخرش هم همرو میندازید یه گوشه

یه کولینگ هیت پایپ دار حدود ۳۰ تومن بگیرید با یه cpu 45 nm راحت زندگی کنید

ولی از نظر لذت قبول دارم :great: حال میده :1. (38): من هنوز دارم بلاکهای مختلف میسازم و حالشو میبرم

ولی نه برای استفاده 7/24 بلکه یه جور تفریح شده برام

softkadeh
18-10-09, 12:56
مس برای بلاک خیلی گرون در نمیاد حدود ۵ تومن بیشتر نمیشه :wink:

کلا برای مرتبه چندوم عرض میکنم روی واتر پولتون رو هدر ندین

یه مدت میرید دنبالش ریز ریز هزینه میکنید آخرش هم همرو میندازید یه گوشه

یه کولینگ هیت پایپ دار حدود ۳۰ تومن بگیرید با یه cpu 45 nm راحت زندگی کنید

ولی از نظر لذت قبول دارم :great: حال میده :1. (38): من هنوز دارم بلاکهای مختلف میسازم و حالشو میبرم

ولی نه برای استفاده 7/24 بلکه یه جور تفریح شده برام

آخه فن بخوام بخرم با هیت پایپ فقط میتونم cpu رو خنک کنم . بقیه جاها چی ؟
خوب شما یه فن معرفی کنید که q6600 رو تا 5000 بالا ببره . سراغ دارید ؟
برای رم چیکار کنم ؟
خدا وکیلی آدم پک کیس گیگا ( اون شیشه ایه ) + 3d galaxy رو میبینه آب از لبو لوچش آویزون میشه .

اگه از نتیجه واتر کولینگ دست ساز خبر داشتم خیلی خوب میشد.

کسی از کارایی Swiftech H2O Compact 120 خبر داره ؟

softkadeh
20-10-09, 10:42
سلام

سوال کردما .

Shahryar
20-10-09, 15:57
آخه فن بخوام بخرم با هیت پایپ فقط میتونم cpu رو خنک کنم . بقیه جاها چی ؟
خوب شما یه فن معرفی کنید که q6600 رو تا 5000 بالا ببره . سراغ دارید ؟
برای رم چیکار کنم ؟
خدا وکیلی آدم پک کیس گیگا ( اون شیشه ایه ) + 3d galaxy رو میبینه آب از لبو لوچش آویزون میشه .

اگه از نتیجه واتر کولینگ دست ساز خبر داشتم خیلی خوب میشد.

کسی از کارایی Swiftech H2O Compact 120 خبر داره ؟

توی سایت اصلی ( شهر سخت افزار دات کام ) یک بررسی در مورد Swiftech H2O Compact 120 هست میتونید بخونید . :11():

softkadeh
20-10-09, 18:27
توی سایت اصلی ( شهر سخت افزار دات کام ) یک بررسی در مورد Swiftech H2O Compact 120 هست میتونید بخونید . :11():

سلام
من این محصول رو توی سایت دیده بودم .
میخواستم ببینم کسی داره که ببینم چطوریه .
اگه کسی داره بیاد یه بنچمارک بذاره .
اگه جاش اینجا نیست جایه دیگه مطرح کنم .

با تشکر