PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست کولینگ داخل کیس برای کم کردن دمای چیپست ها

MoBiN.R
16-10-09, 18:51
سلام دوستان .. من میخواستم کمک کنید چطور میتونم یه سیستم خنک کننده خوب برای داخل کیس به کار ببرم که دمای داخل کیس و مخصوصا چیپ ها پایین بیاد .. الان دمای چیپست 90 درجه هست :gasp: .. عکسای بیرونی و درونی کیس رو گذاشتم :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

masterpc
16-10-09, 19:28
نرم افزار hwmonitor رو دانلود و نصب کن و با printscreen یک عکس بگیر از وضعیت دمای سیستم.

مطمئنی 90 درجه است:1. (27):

یک فن روی چیپ ها بگذاری بجای سینک وضعیت بهتر میشه. :wink:

masoomiyat
16-10-09, 19:29
کاش مشخصات سیستم توم رو هم میگفتید.
لیو خوب من تجربه خودمو در این باره میگم. منم مشکل بالا بودن دمای چیپست رو داشتم طوری که بعد ده دقیقه به 58 59 میرسید و با اجرای بازی به 65. کیس هم یه کیس آشغال 35 تومنی بود.
یه ونگادر گرین گرفتم مشکلی چیپست تا جدودی مرتفع شد و به 55 رسید ولی از وقتی که فن cpu روی دور آخر هست و گرما بهتر تخلیه میشه شده 50.

اگر فقط مشکل دمای چیپست هست اول تهویه رو چک کنید و اگه حل نشد به فکر خرید یه کیس بهتر باشین چون زیاد نمیشه روی کیس مانور داد.

بعدن اینکه دمای 90 بیشتر غیر عادی میاد. از سلامتش مطمعن شید.

MoBiN.R
16-10-09, 20:08
دمای چیپست ها ( والا من دمای 90 درجه پیدا نکردم توش - توی بایوس زده 90 ) :

Only the registered members can see the link

اینم اطلاعات سیستم :

masterpc
16-10-09, 20:27
سلام

اصلا نگران نباش کلا مادربوردهای amd این سری جدید هاش که phenom ii ساپورت هستند...منظورم am3 است دمای چیپ بالا است.. دمای سیستمت کلا یک 10 درجه بالاست
مال من هم phenom ii 945 است و این با کولینگ عالی هم دام با 5 تا فن... دماش از مال شما 5-6 درجه کمتره...:1. (38):

برای خنک شدن اون قسمتی که چیپ روشه یک فن 8 سانت قوی یا 12 سانت دور بالا بگیر با سیم نازک به ابتدا و انتهای کیس مهار کن فن رو و جهتش رو به مادربورد که باد برنه به مادربورد تا اون قسمت چیپ مادربوردت خنک بشه

:11():

MoBiN.R
16-10-09, 20:32
والا نگران نیستم ولی این دما این مشکل رو برام پیش اورده : Only the registered members can see the link

طبق عکسی هم که گرفتم دما 90 بود :

masterpc
16-10-09, 20:57
کلا ایراد نرم افزاری است... مثلا توی hwmonitor دمای چیپ منو 80 نشون می دهد که اصلا درست نیست و توی بایوس کمتر نشون می دهد... زیاد خودتو ناراحت نکن..ایراد نرم افزاری است.

فقط برای اطمینال یک فن روی چیپ بگذار ... همونطور که توضیح دادم

darkwish
17-10-09, 19:39
سلام دوستان .. من میخواستم کمک کنید چطور میتونم یه سیستم خنک کننده خوب برای داخل کیس به کار ببرم که دمای داخل کیس و مخصوصا چیپ ها پایین بیاد .. الان دمای چیپست 90 درجه هست :gasp: .. عکسای بیرونی و درونی کیس رو گذاشتم :

اینجا هم ی سرس بزن
کلا استفاده از ی کیس استاندارد و فن های 12 سانتی متری می تونه خیلی تو کاهش دما موثر باشه

تاپیک و عکس ها رو که مربوط به سیستم من هست ببین شاید راهنماییت کنه
سوالی اگه داشتی این یاهو من هست :

ID: DARK_WISHES2006

darkwish
17-10-09, 19:40

اینجا هم ی سرس بزن
کلا استفاده از ی کیس استاندارد و فن های 12 سانتی متری می تونه خیلی تو کاهش دما موثر باشه

تاپیک و عکس ها رو که مربوط به سیستم من هست ببین شاید راهنماییت کنه
سوالی اگه داشتی این یاهو من هست :

ID: DARK_WISHES2006

Moein
17-10-09, 21:52
راستش اقای کیوان علی نژاد به تازگی یک سری کولینگ برای پل شمالی وارد کرده که در صورتی که با راه کاری که در تاپیک مربوطه بتون گفتم جواب نگرفتید به سراغ این برید

متاسفانه با ISP من سایتشون باز نمی شه

لینک سایت

شماره تماس ایشون

02188806272 کولینگ سیس

CROSSHAIR
17-10-09, 23:13
لینک جدید سایت

MoBiN.R
18-10-09, 07:59
توی سایتش که فقط کولینگ CPU هست .. فعلا آیدیشو گرفتم باهاش صحبت کنم

MoBiN.R
18-10-09, 10:38
عکس زیر مین منه .. میخواستم بدونم این هدسینک هایی که با شماره معلوم کردم توی عکس نیاز به کولینگ خاصی ندارن ؟ .. چیپ شمالی تقریبا داغه .. چیپ جنوبی هم کاملا داغه ... اون هدسینک شماره 1 هم نمیدونم چیه ولی اونیه 40 % گرمه .. روبروی این هدسینکا که نمیتونم فن رو بصورت رها بزارم . پس چکار میشه کرد ؟ در ضمن عکس هدسینک CPU رو هم گذاشتم که معلوم بشه هدسینک CPU چقدر جا رو گرفته ( در ضمن این هدسینک و فنی که برای CPU گذاشتم چطوره ؟ دمای CPU بین 47-49 هست ) :

AMD>INTEL
18-10-09, 10:52
z600 فکر کنم مناسب باشه چون فنش طرف چیپست قرار میگیره . میتونی از 2 فن استفاده ******** و کاملا خنک میشه کیس
اين پره هاي متقاطع و به هم پيچيده، سطع مقطع با هواي خارج را براي کارايي هرچه بهتر سيستم خنک کننده را افزايش مي دهد
طراحی منحصر به فرد X وار آن، فشار معکوس(عقب گرد) هوا را کاهش و حرکت بیشتر هوا با سرعت بالاتر به داخل هیت سینک را تسهیل می دهد.
پایه های مسی آینه اندود شده (با روکش آینه ای) و 6 عدد لوله گرمایی، تضمین کننده اتصال 100% با پردازشگر است که رسانایی گرما را به حداکثر رسانده و می تواند بلافاصله گرما را از به لوله های گرمایی انتقال دهد.
فاصله بهینه پره ها اجازه عبور سریع هوا از لا به لای آنها را می دهد.
نصب سريع و راحت
اینجا هم مشخصاتش رو نوشته

MoBiN.R
18-10-09, 10:56
بهادر جان این z600 برا CPU هست یا چیپ جنوبی ؟ اگر برای چیپ چنوبی هست گرمال چیپ شمالی رو چطور کم کنم ؟ و قیمت این z600 چنده ؟

nima_hl
18-10-09, 11:06
سلام

یه tx2 بگیر فکر کنم ۹۰٪ مشکلاتت با شماره 1-2 حل بشه :wink:

حدود ۳۰ تومن قیمتشه و اون قسمت پشتی قشنگ هوا رو میفرسه اونجا که میخواهید :1. (38):

MoBiN.R
18-10-09, 11:08
سلام

یه tx2 بگیر فکر کنم ۹۰٪ مشکلاتت با شماره 1-2 حل بشه :wink:

حدود ۳۰ تومن قیمتشه و اون قسمت پشتی قشنگ هوا رو میفرسه اونجا که میخواهید :1. (38):

tx2 چیه ؟ برای شماره 3 چیکار کنم ؟ :1. (38): ..

nima_hl
18-10-09, 11:15
tx2 چیه ؟ برای شماره 3 چیکار کنم ؟ :1. (38): ..

یه cpu فن باحال از کولر مستره

برای شماره ۳ جلوی کیست ( پشت هاردتون ) احتمال قوی یه جا دارید که میتونید به فن ۱۲ سانتی نصب کنید

اونو نصب کنید بادش به شماره ۳ میرسه که برای خنک کردنش کافیه :1. (26): ( علاوه بر اینکه هارد رو هم خنک میکنه )

MoBiN.R
18-10-09, 11:21
این tx2 که برای CPU هست نیماجان .. سینک داره .. برای چیپ شمالی سینکشو کجا وصل کنم Only the registered members can see the link ..

AMD>INTEL
18-10-09, 11:46
اگر z600 رو 2 فنش رو نصب کنی مشکل چیپست هم حل میشه

nima_hl
18-10-09, 11:56
این tx2 که برای CPU هست نیماجان .. سینک داره .. برای چیپ شمالی سینکشو کجا وصل کنم Only the registered members can see the link ..

اینو بزار جای فن cpu فعلیت ( اونو باز کن بفروشش :wink: ) این قسمت پشتی tx2 جوریه که هوا رو میزنه از یه طرف که با این مین شما مچ میشه

یعنی این هم cpu رو خنک میکنه هم اون هیت سینکی که با هیت پایپ وصله به پل شمالی

اینو من الان خودم داریم ایناهاش جلومه :1. (38): من از اونطرف نصب کردم که باد رو میزنه روی رمهام و رمهام روی ولتاژ 2.2 کاملا خنکه

حالا شما اینو از اونطرف نصب کنی باد رو میکوبه به شماره ۲و۳ و دماشو کامل پائین میاره

امیدوارم خوب تونسته باشم توضیح بدم

اگر باز سئوالی بود بفرمائید شب باز به انجمن سر میزنم

AMD>INTEL
18-10-09, 12:25
ولی با z600 قدرت خنک کنندگی بیشتر میشود

MoBiN.R
18-10-09, 15:17
در مورد z600 ولی زیادی بزرگه .. نیست ؟

یکی همین نظرو داده : "من این کولر رو خریدم و استفاده میکنم ولی به نظرم خیلی بزرگه و مانع گردش هوا داخل کیس میشه .عملکردش نسبت به کولرهای دیگه متوسطه"

یعنی واقعا مانع گردش هوا میشه ؟ من دیدم عکسشو واقعا بزرگه .. شاید جا نشه روی مینOnly the registered members can see the link

قیمتشم توی رایان سبا زده 75 تومن .. خیلی گرونه .. در ضمن وزنشم زیاده . مین رو نمیتونم بصورت خوابیده بزارم Only the registered members can see the link

MoBiN.R
18-10-09, 15:45
در مورد tx2 هم . سوکتش AM2+ رو ساپورت نمیکنه نوشته .. در ضمن با توجه به عکس زیر هوای گرم رو منتقل میکنه به هیت پایپ کنارش :

CPU Socket Support :

AMD
Phenom,
Athlon 64 FX, Athlon 64 X2, Athlon X2,
Sempron

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

با توجه به عکس بالا چطور بادش به بقیه اجرای کنارشم میخوره ؟

AMD>INTEL
18-10-09, 16:12
Z600 قدرت مانور بیشتری داری از لحاظ کولینگ

abbas_gh68
04-11-09, 19:16
سلام
برای من یه مشکل عجیب پیش اومده نمی دونستم که کجا مطرح کنم
قطعات من اینا هستش
مادربوردasus m4n78
گرافیکforce 3d 4670 1gb
رم 2gb xms2 corsair
سی پی یوam3 athlon2 240 2.8
پاور400
من وقتی که crysis را باازی میکنم گاهی اوقات از بازی میاد بیرون
گاهی وقتا هم صفحه مانیتور قهوهای میشه و کامپیوتر هنگ میکنه
راستی ویندوزم 7 هست
خواهشا کمک کنید:1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::cry::cry::cry::Love-PCN~!:

nima_hl
04-11-09, 19:38
سلام
برای من یه مشکل عجیب پیش اومده نمی دونستم که کجا مطرح کنم
قطعات من اینا هستش
مادربوردasus m4n78
گرافیکforce 3d 4670 1gb
رم 2gb xms2 corsair
سی پی یوam3 athlon2 240 2.8
پاور400
من وقتی که crysis را باازی میکنم گاهی اوقات از بازی میاد بیرون
گاهی وقتا هم صفحه مانیتور قهوهای میشه و کامپیوتر هنگ میکنه
راستی ویندوزم 7 هست
خواهشا کمک کنید:1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::cry::cry::cry::Love-PCN~!:

سلام

اگر از آخرین درایور استفاده میکنید و گرافیک را هم آورکلاک نکردید به احتمال زیاد مشکل دما دارید

درب کیس رو باز کنید یک پنکه دستی بگذارید تا هوای بیرون را به داخل کیس بدمد ، اگر مشکلتون حل شد یه چند تا عکس از داخل کیستون بگذارید تا ببینیم چه کاری میشه انجام داد

موفق باشید

abbas_gh68
04-11-09, 19:51
اینم از عکس

nima_hl
04-11-09, 20:15
اینم از عکس

لطفا دمای کارت رو هم چک بفرمائید و ببینید تا چند درجه گرم میشه :give_rose:

Extreme
04-11-09, 20:26
اینم از عکس

N81 قدیما بهتر بودا :lol:

به احتمال خیلی زیاد مشکل از دمای GPU هست اگر با یک نرم افزار اون رو مانیتور کنید و وقتی از بازی می افتید بیرون ببینید دمای کارت چنده و اینجا بگید فکر میکنم بشه کمکتون کرد .

برای این کار از GPU-Z (Only the registered members can see the link) میتونی استفاده کنی .

به تب سنسور برو و GPU Temperature رو برابر Max قرار بده .

abbas_gh68
04-11-09, 20:53
دمای معمولی کارگرافیکم را 50c نشون میده

abbas_gh68
04-11-09, 21:27
وقتی از بازی میاد بیرون دمای کارت گرافیک را 63 درجه نشون میده
نیدونم چرا فقط اخر بازی اینطوری میشه همونجایی که اون جونوره میاد روی ناو
:1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::cry::cry::cry::cry::cry::gasp::gasp:

nima_hl
04-11-09, 21:59
وقتی از بازی میاد بیرون دمای کارت گرافیک را 63 درجه نشون میده
نیدونم چرا فقط اخر بازی اینطوری میشه همونجایی که اون جونوره میاد روی ناو
:1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (27)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::cry::cry::cry::cry::cry::gasp::gasp:

دمای کارتتون خیلی بالا نیست

آیا فقط توی همین بازی و در همین فریم بخصوص مشکل دارید ؟

اگر اینجور باشی مشکل میتونه از بازی باشه

چون برای منم اتفاق افتاده که یه بازی توی یه قسمت مشکل داشته که با تعویض cd بازی و نصب مجدد مشکل برطرف شد

abbas_gh68
04-11-09, 22:26
شاید اشکال از cd باشه ممکن نیست از پاور نباشه اخه قبلا مادربوردm3n78 eh بود اون دیگه یکدفه خاموش میشد
یه درخواست دیگه دارم من میخوام بایوس مادربوردما update کنم میشه یه کمکی به من بکنید:1. (23)::1. (23):

nima_hl
04-11-09, 22:47
شاید اشکال از cd باشه ممکن نیست از پاور نباشه اخه قبلا مادربوردm3n78 eh بود اون دیگه یکدفه خاموش میشد
یه درخواست دیگه دارم من میخوام بایوس مادربوردما update کنم میشه یه کمکی به من بکنید:1. (23)::1. (23):

لطفا سئوالت رو توی یه تاپیک جدید بپرس :give_rose: