PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی هارد 1 ترابایت

v_civil
12-10-09, 18:33
سلام

من یک هارد 1 ترابایت میخام بخرم .
چند روز پیش بازار ایرانیان رفته بودم مثل همیشه هارد های مکستور پر بود !
هارد 16 مگ بافر سامسونگ هم موجود بود .

خودم یک هارد هیتاچی 1 ترابایت الان روی کامپیوتر دارم . به همراه 500 گیگ سامسونگ .
سامسونگه هارد خیلی خوبیه . (اف 1 نیست ! نمیدونم چیه ! )
هیتاچیه هم هارد خوبیه ولی خیلی سر و صدا میکنه و داغ میشه ! که نمدونم مورد مهمی هست یا نه !
هارد وسترن سبز هم این هفته اومده حدود قیمت 90 تومن . یکی از دوستان تو این انجمن ازش راضی نبود . میخواستم بدونم توی این مورد ها چطور باید انتخاب هارد کرد ؟
2 3 مورد اولویت بهم بدین تا موقع خرید دستم بازتر باشه برای خرید . خوبی ها و بدی های هر کدوم هم بگین .

و اینکه وجود 2.5 ترابایت هارد روی یک سیستم با سی پی یو ی اینتل 5200 و رم 2 گیگ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

(هارد اینترنال بیشتر هم برای دانلود آفلاین و کارکردن زیاد ! )

ممنون از همگی

Curtis
12-10-09, 18:45
اگر برای دانلود آفلاین میخوای مکستور نگیر چون دو ماه پیش یکی داشتم که سوخت اونم به خاطر آفلاین
.کلی فایل گرفته بود ولی متاسفانه سوخت و همه ی فایلها هم پر زد رفت هوا.
خوشبختانه گارانتی داشت رفتم یه دونه نوعش رو از گارانتی گرفتم.:yes::1. (27):

nima_hl
12-10-09, 19:51
سلام

من یک هارد 1 ترابایت میخام بخرم .
چند روز پیش بازار ایرانیان رفته بودم مثل همیشه هارد های مکستور پر بود !
هارد 16 مگ بافر سامسونگ هم موجود بود .

خودم یک هارد هیتاچی 1 ترابایت الان روی کامپیوتر دارم . به همراه 500 گیگ سامسونگ .
سامسونگه هارد خیلی خوبیه . (اف 1 نیست ! نمیدونم چیه ! )
هیتاچیه هم هارد خوبیه ولی خیلی سر و صدا میکنه و داغ میشه ! که نمدونم مورد مهمی هست یا نه !
هارد وسترن سبز هم این هفته اومده حدود قیمت 90 تومن . یکی از دوستان تو این انجمن ازش راضی نبود . میخواستم بدونم توی این مورد ها چطور باید انتخاب هارد کرد ؟
2 3 مورد اولویت بهم بدین تا موقع خرید دستم بازتر باشه برای خرید . خوبی ها و بدی های هر کدوم هم بگین .

و اینکه وجود 2.5 ترابایت هارد روی یک سیستم با سی پی یو ی اینتل 5200 و رم 2 گیگ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

(هارد اینترنال بیشتر هم برای دانلود آفلاین و کارکردن زیاد ! )

ممنون از همگی

سلام

من همونم که با وسترن سبز لج کردم :1. (38):

به نظرم اولویت هارد اینجوریه

۱ - وسترن دیجیتال بلک ، این هارد دوال cpu هستش بسیار نرم و با دوام خیلی بالا بهترین هاردیه که تا حالا دیدم ( البته اگر تو بازار پیدا کنید )

۲ - seagate baracuda 7200.12 و samsung این دو هارد به نظرم برابر هستند ولی اگر میخواهید رید کنید سیگیت بهتره

۳ - هیتاچی ، هارد بی أزاریه فقظ یکم صداش زیاده و سرعتش از قبلیها کمتره
.
.
.
۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰- مکستور :lol: به نظرم این هارد واقعا ارزش خرید نداره ، البته قبلا خوب بود ولی اخیرا منحرف شده

در مورد دانلود آفلاین اگر از فرکانسهای سنگین استفاده می‌کنید و کارت dvb تون رو آورکلاک کردین پیشنهاد میکنم حتما رید 0 ببندید

در غیر اینصورت یه هارد که فقط مخصوص این کار باشه کفایت میکنه ( ترجیحا حتی خود اسکاینت یا اسکای گرابر رو هم روی این هارد نریزید )

ولی در کل نظرم روی ۲ تا هارد 500 رید هست نه یدونه 1TB ، یکم گرونتر در میاد ولی به سرعتش میارزه ( البته هواستون به پاور هم باشه چون هر هارد 30-40 وات پاور میخواد )

موفق باشید

Curtis
12-10-09, 20:12
در مورد گفته ی دوستمون دقیقا درست میگن چون اگه در تا 500GB داشته باشید وقتی که یکی از 500GB دچار مشکل بشه بهتره تا اینکه ی یک 1TB داشته باشید که کلا مرخص بشه. در ضمن در مورد RAID 0 هم من از همین دوستمون کمک گرفتن و فکر می کنم اگه این کار رو انجام بدید سرعت دانلود هم بالا میره.

D J V A H I D
12-10-09, 20:50
سيگيت بگير ... در يك كلام !! :yes:

arash79
12-10-09, 21:47
اگه ميتوني صبر كن سامسونگ F3 بياد. اگرنه سيگيت 7200.12 بهترين گزينه است.

feryfrt
12-10-09, 22:26
من Samsung F1 دارم راضيم . اگه گيرت نمياد ،‌ Seagate خوبه Western هم خوبه .
ببين كدوم Buffer بيشتر و سرعت بيشتري دارن يه review بخون با compare performance ببين
كه كدوم از كدوم سرتره.
Maxtor نميگم بده ولي بهتر از اونا نيست

arash79
12-10-09, 23:33
Samsung Spinpoint F3 1TB Review (Only the registered members can see the link)

mohammad1985
13-10-09, 00:19
من که از هیتاچی تا حالا چیزی به اسم صدا نشنیدم ! و اینکه همیشه از هاردهای مکستور و سیگیتی که داشتم خنکتر بوده یکی از دوستان از بازار ایرانیان به پیشنهاد من چند روز پیش وسترن 1 ترابایت خرید 88 تومن با گارانتی سازگار ارقام بسیار راضی بوده تا الان .
در مورد 2 تا هارد 500 اولا که گرونتر درمیاد ! دوما که اگه رید کنید ریسک بالایی داره داره اگه یکی از هاردها برپره اطلاعات اون یکی هم میپره !
من الان خودم هارد مکستور دارم 80 بیشتر از 14000 ساعت کار کرده ! تا حالا آخ نگفته ولی صدا داره هیتاچی که هارد اصلیم هست که از بهمن ما تا حالا روی سیستم بوده فکر کنم در مجموع فقط 24 ساعت خاموش بوده ! نه صدایی داره نه گرما ! همیشه هم از هاردهای سیگیت و مکستوری که به طور مقطعی روی سیستم بستم خنکتر بوده البته سامسونگ 500 از این 2 درجه خنکتر بود . وسترن هم عالیه .

v_civil
13-10-09, 16:44
من نمیخوام که رید کنم هارد ها رو . یعنی گزینه 2 تا هارد 500 گیگی رو خط بزنید ! دی:

مکستور هم خیلی پشت سرش حرف میزنن . چه وقتی میخواستم هارد 500 گیگم رو بخرم . چه هارد 1 ترایات قبلی رو .
فقط مغازه دارا تعریفش رو میکنن !

سامسونگ - سیگیت کدوم بی صدا تر هستن و سریعتر ؟
خلاصه میمونه هارد وسترن و سیگیت و سامسونگ .
هارد وسترن اگه اشتباه نکنم فقط سبزش تو بازار موجوده . مشکیش بعید میدونم باشه و قیمتش هم نمیدونم .
هیتاچی رو خودم الان رو سیستم دارم ! (ا ترا) یکم صدا میده ولی مشکل دیگه ای نداشت . قیمتش هم تکون نخورده هنوز! (گرونتر از سیگیت و سامسونگ بود)

behrouz8
13-10-09, 18:22
من نمیخوام که رید کنم هارد ها رو . یعنی گزینه 2 تا هارد 500 گیگی رو خط بزنید ! دی:

مکستور هم خیلی پشت سرش حرف میزنن . چه وقتی میخواستم هارد 500 گیگم رو بخرم . چه هارد 1 ترایات قبلی رو .
فقط مغازه دارا تعریفش رو میکنن !

سامسونگ - سیگیت کدوم بی صدا تر هستن و سریعتر ؟
خلاصه میمونه هارد وسترن و سیگیت و سامسونگ .
هارد وسترن اگه اشتباه نکنم فقط سبزش تو بازار موجوده . مشکیش بعید میدونم باشه و قیمتش هم نمیدونم .
هیتاچی رو خودم الان رو سیستم دارم ! (ا ترا) یکم صدا میده ولی مشکل دیگه ای نداشت . قیمتش هم تکون نخورده هنوز! (گرونتر از سیگیت و سامسونگ بود)
با سلام.
من یک ماه بیش یه 500 سامسونگ ecogreen f2 خریدم 56 تومن با سه سال گارانتی سام سرویس.
دماش هر کاری کنی از 29 بیشتر نمیشه.
صداش هم صفره.
من خیلی راضیم. این هم لینک مشخصاتش Only the registered members can see the link
موفق باشید