PDA

مشاهده نسخه کامل : داغ کردن سریع هارد دیسک

MARINE
11-10-09, 23:14
سلام دوستان

ببخشید من یک هارد WDC 1.0TB دارم

خوب وقتی روشن می کنم دماش 23 هست ولی وقتی مثلا یک کار کوچیک یا مثلا بازی می خوام باهاش بکنم

سریع داغ میشه میرسه 45

بعد انقدر سرعت سیستم رو میگیره

مثلا توباز یCODWAW دارم بازی می کنم هاردم داغ می کنه سرعت رو میگیره

ولی گاهی یک خنک کننده براش میزارم خوب میشه

دماش به 38 میرسه

™Ali
11-10-09, 23:21
مال من در حالت عادی حدود 42 درجه هست ولی سرعت هارد اصلا کم نمیشه ! :yes: (محدوده خطرناک از 55 درجه به بالاست ! )

اگر مال شما اینجوری هست بهتره یه فن تو آخرای کیس نصب کنی ! (خوشبختانه بیش تر کیس ها جا واسه نصب دارند ! )

D J V A H I D
11-10-09, 23:22
با چه برنامه اي دماي هارد رو ميبينيد ؟!

N@VID
11-10-09, 23:41
سلام :

برای من یک سنت شده که هارد می خرم برای خودم یا هر کسی دیگه ای باهاش یک فن زیر هار هم می خرم
البته از نوع تک فن نه دو فن که بعد از یک مدت صداش در میاد ...
توصیه می کنم حتما زیر هارد یک فن مخصوص زیر هارد نصب کنید ووو خیلی تاثیر داره !

این دو فن هست ولی شما سعی کن تک فن گیر بیاری

Only the registered members can see the link

MARINE
11-10-09, 23:57
من دمای هاردم رو با نرم افزار HDD Life Pro تست می کنم

ولی به طور اساسی داغ می کنه سرعت رو میگیره

soroush_es
12-10-09, 00:07
من سامسونگ رو با یک فن دو تایی بستم که کمی صدا افتاده ولی تا 29-30 درجه بیشتر نمیشه
البته غیر از گرین مارک متفرقه هر چی کیس خریدم با انبردست افتادم به جونش تا وقتی فن نصب میشه پیچ هارد جا بره:wink:

AMD>INTEL
12-10-09, 09:27
مورد تک فن بهتر هست . در مورد نصب هم من تا حالا با بیشتر کیسها مشکلی نداشتم . بعضی از مدلها چون کشوئی هستند امکان نصب خنک کننده هارد کمتره .

nima_hl
12-10-09, 11:13
سلام دوستان

ببخشید من یک هارد WDC 1.0TB دارم

خوب وقتی روشن می کنم دماش 23 هست ولی وقتی مثلا یک کار کوچیک یا مثلا بازی می خوام باهاش بکنم

سریع داغ میشه میرسه 45

بعد انقدر سرعت سیستم رو میگیره

مثلا توباز یCODWAW دارم بازی می کنم هاردم داغ می کنه سرعت رو میگیره

ولی گاهی یک خنک کننده براش میزارم خوب میشه

دماش به 38 میرسه

سلام

اگر شما هم مثل اون دوستمون کتکم نمیزنید:lol: باید بگم هارد شما احتمال قوی کاویار گیرین هستش

اون کند شدن هم ارتباطی با دما نداره اگر گوشاتون رو تیز کنید صدای تق تق هارد رو میشنوید

هارد شما مرتب در حالت پارک شدن و استارت هستش که هم تولید گرما میکنه و هم سرعت پائین میاد

سر این قضیه یه دوای مفصل یا سازگار داشتم :whistle: آخر کار هم لطف فرمودند هاردام رو با مکستور عوض کردند :1. (28):

موفق باشید

MARINE
12-10-09, 12:41
سلام نیما جان خوبی

نه خواهش می کنم من کی باشم به دوستام بی احترامی کنم

بله متاسفانه کاویار گرین هست

حالا باید چی کار کنم

nima_hl
12-10-09, 13:02
سلام نیما جان خوبی

نه خواهش می کنم من کی باشم به دوستام بی احترامی کنم

بله متاسفانه کاویار گرین هست

حالا باید چی کار کنم

سلام

هیچ کاری نمیشه کرد جز تعویض هارد

ببین این هاردهای گرین فقط برای دیتا سنترها طراحی شده و یه برنامه داخلی داره به اسم اینتلی پارک

این برنامه اگر هارد شما برای مدت حدود ۴۰ ثانیه اطلاعاتی مبادله نکنه دستور پارک کردن هدها رو میده

حالا اگر این هارد ، هارد اصلی سیستم باشه به مجرد اینکه هارد رفت تو پارک سیستم دستور استارت میده

و صدای گوش نواز ایجاد میشه :1. (38):

شما سیستم رو روشن کن برو تو بایوس و صدای هارد رو گوش کن ، هر ۱ دقیقه این صدا رو میشنوی

متاسفانه شرکتهای ایرانی فقط به قیمت نگاه میکنند و تصمیم به واردات یه کالا میگیرند :1. (28):

موفق باشی

mohammad1985
13-10-09, 00:34
این سری گرین بیشتر به درد آرشیو کردن اطلاعات میخوره نه برای کارهایی که فرمودید دلیلش رو دوستمون گفتن که بیشتر برای ذخیره انرژی هست .
میتونید یه هارد دیگه بخرید و بازیها و ویندوز و برنامه هایی از این قبیل رو روی اون نصب کنید .

nima_hl
13-10-09, 02:54
این سری گرین بیشتر به درد آرشیو کردن اطلاعات میخوره نه برای کارهایی که فرمودید دلیلش رو دوستمون گفتن که بیشتر برای ذخیره انرژی هست .
میتونید یه هارد دیگه بخرید و بازیها و ویندوز و برنامه هایی از این قبیل رو روی اون نصب کنید .

با مراجعه به سایت اصلی به این مورد برخورد میکنیم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

WD Caviar Green

Ideal For

Environmentally friendly PCs and external storage requiring lower power consumption and cool, quiet operation.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

WD Caviar Black

Ideal For

Power computing applications such as multimedia, video and photo editing, and maxed out gaming computers.

MARINE
13-10-09, 12:17
حالا چی کار کنم

دوستان باید برم عوض کنم تازه پول دادم

nima_hl
13-10-09, 14:15
حالا چی کار کنم

دوستان باید برم عوض کنم تازه پول دادم

متاسفانه چاره‌ای نیست خیلی روی این قضیه وقت گذاشتم چون یه تعداد زیادی ازش فروخته بودم آخر مجبور شدم همه رو جمع کنم :cry:

حتی فیرموار رو هم دستکاری کردم ولی نتیجه نداد :1. (28):

تا زمانی که هارد بی کار نشده مشکلی ندارید ولی اگر هارد برای مدت زیاد بی کار بمونه حتی مشکل سخت افزاری هم پیدا میکنه

موفق باشید

MARINE
13-10-09, 22:31
وای خدا بداد برسه

خاک ماسه ای برسرم

وای وای

mohammad1985
14-10-09, 00:10
همونطور که گفتم میتونید از این هارد برای آرشیو اطلاعاتت مثل فیلم و ... استفاده کنید و یه هارد مثلا 320 بگیرید یا 500 برای گیم و کارهایی که نیاز دائم به هارد دارن .

saman87
14-10-09, 16:46
برای چک کردن دائم دمای هاردهایی که رید صفر شدن از طریق ویندوز چیکار باید کرد؟ من با HDDlife چک کردم ولی دمای هاردهای رید شده رو نشون نداد!!!!

mohammad1985
14-10-09, 22:27
یه راه دیگه هم دارید ! اونم اینه که مثلا زمان بازی یه کاری کنید تا هارد همیشه درگیر باشه تا هد رو پارک نکنه ! مثلا میتونید هنگام بازی برنامه وینپ رو باز کنید و بزارید یک لیست پخش موسیقی مثلا 50 تا آهنگ رو بخونه بعد صدا رو از داخل خود وینپ قطع کن تا با صدای بازی تداخل پیدا نکنه حالا وینپ حدود هر 15 ثانیه یه بار از هارد اطلاعات رو میخونه هر چند خیلی جزیی هست ولی همین باعث میشه تا هارد دیسک هد رو پارک نکنه .

nima_hl
14-10-09, 22:42
یه راه دیگه هم دارید ! اونم اینه که مثلا زمان بازی یه کاری کنید تا هارد همیشه درگیر باشه تا هد رو پارک نکنه ! مثلا میتونید هنگام بازی برنامه وینپ رو باز کنید و بزارید یک لیست پخش موسیقی مثلا 50 تا آهنگ رو بخونه بعد صدا رو از داخل خود وینپ قطع کن تا با صدای بازی تداخل پیدا نکنه حالا وینپ حدود هر 15 ثانیه یه بار از هارد اطلاعات رو میخونه هر چند خیلی جزیی هست ولی همین باعث میشه تا هارد دیسک هد رو پارک نکنه .

اینم آزمایش کردم نمیشه :1. (28):

چون این پلیرها فایلها رو کش میکنند و یه جا یه حجم زیادی میکشن تو رم بعد هم هارد خاموش میشه :cry:

Game
15-10-09, 00:18
منم 1 سوال دارم هارد لپتاپ منم دماش خیلی بالاس مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟؟
دمای هارد هم 58 درجه هست

اگه مشکلی ایجاد میکنه من نظرم روی وسترن سری سکورپیو بلک هست
گیر میاد این سری هارد ها؟؟؟
چند البته حجم پایین می خوام

mohammad1985
16-10-09, 00:02
دمای هارد لپ تاپ ها معمولا بالاست و مشکل خاصی نداره .
نیما
وینمپ فایلها رو کش نمیکنه ! من تست کردم هر 15 تا بیست ثانیه حدود 2 ثانیه اطلاعات رو از هارد میخونه .