PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از دو هارد

Curtis
11-10-09, 18:37
با سلام
من 2 تا هارد seagate 500gb sata2 دارم که میخوام به از این دو هارد به صورت همزمان استفاده کنم روی هر هارد یک ویندوز داشته باشم.
1- win xp
2- win 7
واینکه بتونم از اطلاعات هر دو هارد در هر ویندوز استفاده کنم.
مشخصات سیستم:
main: asus striker2 formula
power: 700w coolermaster
ram: ocz bus 800

Haroon
11-10-09, 20:11
با سلام
من 2 تا هارد seagate 500gb sata2 دارم که میخوام به از این دو هارد به صورت همزمان استفاده کنم روی هر هارد یک ویندوز داشته باشم.
1- win xp
2- win 7
مشخصات سیستم:

سلام
بله میتونید استفاده کنید از هردو هارد همزمان

فقط باید هارد اصلی رو هر کدومش که میخواهید قرار دهید بصورت مستر و هارد دوم را بصورت سلیو قرار دهید سپس ویندوز XP را در درایوD تو هارد اولی و ویندوز دومی را در هارد دوم نصب کنید هر کدام از درایو ها که قرار دهید مشکلی نداره فقط ویندوز اول را تو D نصب کنید

مشکلی بود تو همین تاپیک اعلام کنید.:11():

Curtis
11-10-09, 20:17
می خوام بدونم که چجوری باید مستر کرد چون هارد من جامپر نداره

Curtis
11-10-09, 20:18
قضیه raid چیه؟

Curtis
11-10-09, 20:52
کسی نیست جواب بده من master و slave رو بلدم ولی در حال حاضر از هاردی که استفاده میکنم جامپر نداره که همون master میشه و لطف کنید در مورد raid توضیح بدید یه چیزایی ازش میدونم|؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (28):

nima_hl
11-10-09, 23:08
با سلام
1- win xp
2- win 7
مشخصات سیستم:

سلام

سئوالتون یک مقدار مبهمه

اگر میخواهید دو سیستم عامل هم زمان اجرا بشه امکان پذیر هستش فقط باید cpu قدرتمندی داشته باشی که از ویرچوال پشتیبانی کنه لطفا نوع cpu خودتون رو بفرمائید

در مورد اسلیو و مستر چون کابل ساتا تکی نصب میشه شما بسته به سوکتی که هارد رو بهش وصل کردین میتونید مستر رو جابجا کنید

معمولا هاردی که به ساتا ۱ وصل میشه مستر میشه هارد دوم اسلیو البته تو بایوس میتونید تنظیم کنید

اما اگر منظورتون اینه که میخواهید ۲ تا سیستم عامل رو نصب کنید بعد هنگام روشن کردن سیستم با یکیشون بوت بشه خیلی ساده هستش

شما xp رو روی یه هاردتون نصب کنید بعد 7 رو روی هارد دیگه ، خود 7 بوت لودر رو براتون تنظیم میکنه

در مورد رید چی میخواهید بدونید لطفا مشخص سئوال بفرمائید

موفق باشید

Curtis
11-10-09, 23:15
ممنون از راهنماییتون من گزینه ی دوم که شما گفتید رو میخواستم اجرا کنم که جوابمو گرفتم
ولی در مورد رید می خوام بدونم که اصلا چرا رید میکنن ولی اینو میدونم که در رید 0 سرعت بالا هست و در رید 1
امنیت ؟

با تشکر

Curtis
12-10-09, 01:03
در صورتی که بخوام هارد 1TB رو با 500gb استفاده کنم چی؟
اگر میشه مقداری در مورد raid البته مختصر توضیح بدید؟

nima_hl
12-10-09, 02:16
در صورتی که بخوام هارد 1TB رو با 500gb استفاده کنم چی؟
اگر میشه مقداری در مورد raid البته مختصر توضیح بدید؟

رید اولین بار برای اتصال هاردهای کوچک ابداع شد

یعنی با اتصال هاردهای کوچک برای ساختن یک پارتیشن بزرگ

بعدها تکمیل تر شد و انواع مختلفی پیدا کرد که ۲ مدل از مهمترینهاش همونائی هستش که فرمودید

رید 0 محدودیتی از نظر حجم نداره و هر هاردی رو میتونید به یه هارد دیگه وصله کنید و مورد استفادش جاهائی هستش که نیاز به سرعت هارد بالا هستش

مثل تدوین فیلم یا سرورهای بزرگ

رید ۱ دقیق یه کپی میگیره از هارد که در صورتی که هارد اصلی مشکلی براش پیش بیاد کافیه کابلش رو بکشید و از مدار خارجش کنید و هارد میرور رو جایگزین کنید

مورد استفادش بیشتر برای سرورها هستش ، فرض کنید هارد سرور یک هاست خراب بشه :1. (28): اگه میرور نداشته باشه کل اطلاعات از بین میره

نمیدونم تونستم جوابتون رو بدم با نه

موفق باشید

Curtis
12-10-09, 02:25
بله کاملا
فقط یه سوال دیگه اونم اینکه زمانی رید 0 کنیم فضای پارتیشن افزایش پیدا میکنه؟؟؟

باز هم ممنون

hapalii
12-10-09, 16:49
سلام
اینکه می گید فضای پارتیشن افزایش پیدا می کنه نفهمیدم چی منظورتون اما بطور مثال وقتی شما 2 تا هارد 500 رو به صورت رید 0 پیکر بندی می کنید 1 ترابایت حجم قابل استفاده دارید که خوب با توجه به خاصیت رید 0 که سرعت خواندن و رایت شما دو برابر میشه چون در ان واحد هد های هر دو هارد کار می کنند و اطلاعات شما رو دو قسمت می کنند و هر کدوم رو روی یک هارد قرار می دن اما در رید 1 اطلاعت دو قسمت نمیشه بلکه در دو جا ذخیره میشه برای همین اگر شما دوتا هار 500 رو بصورت رید 1 ببندید حجم مفید شما همان 500 و 500 گیگ دوم کار بک آپ برایتون می کنه .