PDA

مشاهده نسخه کامل : [بحث] کدام سیستم عامل بهتر است ؟

™Ali
10-10-09, 21:07
در این تاپیک قراره که در مورد سیستم عامل های مختلف بحث کنیم و از مزایا و معایب اونا با خبر بشیم !

Mac OS X, Linux و Windows سیستم عامل های مورد بحث ما هستند !

الان خودم از Seven , XP و Linux Ubuntu استفاده می کنم ! (هر سه تا روی یک هارد )

یه سوال : نصب برنامه چرا اینقدر تو ubuntu سخت است ؟ (هر برنامه ای که دانلود می کنم نصب نمیشه ! )

با تشکر علی

Curtis
10-10-09, 21:18
به نظر من در حال حاضر بهترین ویندوز XP چون هم کامله و هم ساپورت خوبی داره ولی اگر در آینده ساپورت ویندوز سون بالا بره بهترین ویندوز سون خواهد بود چون امکاناتش نسبت به XP و ویستا بالا تره و هم از نظر سرعت پردازش از ویندوز ویستا بالاتر هست.
در کل بهترین سیستم عاملها XP , سون هستند.

Ardalan
10-10-09, 21:29
در این تاپیک قراره که در مورد سیستم عامل های مختلف بحث کنیم و از مزایا و معایب اونا با خبر بشیم !

Mac OS X, Linux و Windows سیستم عامل های مورد بحث ما هستند !

الان خودم از Seven , XP و Linux Ubuntu استفاده می کنم ! (هر سه تا روی یک هارد )

یه سوال : نصب برنامه چرا اینقدر تو ubuntu سخت است ؟ (هر برنامه ای که دانلود می کنم نصب نمیشه ! )

با تشکر علی

سلام علی جان
شما احتمالا سورس برنامه ها رو دانلود میکنی و نیاز به کامپایل دارن
بهترین و راحت ترین روش استفاده از پکیج منیجر Synaptic هستش که بگردی توی Administrative پیداش میکنی
کارش هم خیلی راحته
کافیه اسم نرم افزار رو بدی بهش خودش برات دانلود میکنه و نصب میکنه :1. (38):

D J V A H I D
10-10-09, 21:33
به نظر من در حال حاضر بهترین ویندوز XP چون هم کامله و هم ساپورت خوبی داره ولی اگر در آینده ساپورت ویندوز سون بالا بره بهترین ویندوز سون خواهد بود چون امکاناتش نسبت به XP و ویستا بالا تره و هم از نظر سرعت پردازش از ویندوز ویستا بالاتر هست.

در کل بهترین سیستم عاملها XP , سون هستند.

نظر من نيز همينه ... :yes::1. (40):

راستي يه آموزش از نصب Ubuntu هم اگه بزاريد عالي ميشه !!!‌ نميدونم چرا اينقدر پيچ در پيچ و سخته ؟!!!

تاپيك خوبيه !!! :1. (10):

Rohham
10-10-09, 22:02
اط لحاظ راحتی کار به نظر من ویندوز اکس پی و سون خوب هستن البته اکس پی کمی سرعت بالاتری داره اونم به خاطر محیط ساده ی گرافیکی که ازش بهره می بره اما سون سیستم عامل بسیار راحت تری به نظرم..همه چیز دم دست و راحت و بسیار جذابه و کند هم نیست شاید نسبت به اکس پی کند به نظر بیاد اما به نظرم زیاد تو چشم نیست و محیطی که توش فراهم شده کاربری رو بسیار راحت کرده و زیاد نیاز نیست وقت صرف بشه برای دسترسی به نرم افزارهای مورد نیاز کاربر...من به شخصه سون رو ترجیح می دم به دو تا سیستم عامل دیگر ویندوز(مایکروسافت)در مورد سیستم عامل های دیگه هم کار نکردم نمی تونم نظری بدم

vb_m
10-10-09, 22:07
شاید جالب باشه بدونید
ubuntu سریعترین و بهترین و بینظیر ترین و ... هرچی بگم کم گفتم
راه رو برای نصب برنامه های دلخواه شما در نظر گرفته

شما برای نصب هربرنامه ای که دوست دارین
خیلیراحت میتونید از خط فرمان
apt-get استفاده کنید
در صورتی که پکیج بصورت Local موحود نباشد
از اینترنت دانلود کرده و بدون هیچ دخالت شما نصب و راه اندازی میکنه

از buntu هرچی بگم کم گفتم

من همه ی اون سیستم عامل ها رو بغیر از Mac امتحان کردم
در کل اگه بخواییم از نظر کاراییدسته بندی کرد
1-Linux Ubuntu
2-Mac OS
3-Microsoft XP
4-Vista or 7

اما از نظر دسترسی به نرم افزار
1-XP
2- Vista or 7
3-Linux Ubuntu
4-Mac OS

™Ali
10-10-09, 22:12
سلام بر اردلان عزیز لینوکسی خودمون :1. (38):

متاسفانه واسه استفاده از Synaptic باید به اینترنت وصل بشم در حالی که مودم شناسایی نمیشه ! (عجب !!! )
الان که دانلود کردم دیدم بیش تر سورس هستند ولی اونایی که سورس نبودند هم نصب نمی شدند !
ولی این Synaptic عجب لیست توپی داره :lol:

ببین می تونی تم Mac4lin رو واسم پیدا کنی ! (خودم پیدا کردم ولی بلد نیستم بنصبم ! )

می گفتی اوبونتو خوبه ولی الان که نصب کردم باورم شد ! :1. (38):

================

وحید جان نصب کردن لینوکس اوبونتو از آب خوردن هم راحت تره ! ( 10 برابر ویندوز XP نصبش ساده است ! دیگه خودت حساب کن ! )
میتونی CD یا DVD شو بذاری و از طریق ویندوز هم نصبش کنی ! خودش به منوی Boot اضافه میشه و بسی جالب است!

================

رهام عزیز بحث فقط روی سیستم عامل های Microsoft نیست ! :1. (1):

vb_m
10-10-09, 22:19
خوبیه ubuntu در اینه که وقتی grub رو مینصبه تمام OS Entry های موجود رو به منو اضافه میکنه
پس با این ترتیب اگه خواستین هر 3 تا سیستم عامل رو بنصبین و بدونه هیچ مشکلی بوت کنید
اول از همه XP بعد Vista or 7 بعد ubuntu رو بنصبید بین طریق نیاز به اضافه کردن و یا دستکاری هیچ چیزی نیستید

البته اگه غیر از این ترتیب هم اضافه کنید براحتی قابل اضافه شدن به منوی بوت هستند

™Ali
10-10-09, 22:21
شاید جالب باشه بدونید
ubuntu سریعترین و بهترین و بینظیر ترین و ... هرچی بگم کم گفتم
راه رو برای نصب برنامه های دلخواه شما در نظر گرفته

شما برای نصب هربرنامه ای که دوست دارین
خیلیراحت میتونید از خط فرمان
apt-get استفاده کنید
در صورتی که پکیج بصورت Local موحود نباشد
از اینترنت دانلود کرده و بدون هیچ دخالت شما نصب و راه اندازی میکنه

از buntu هرچی بگم کم گفتم

من همه ی اون سیستم عامل ها رو بغیر از Mac امتحان کردم
در کل اگه بخواییم از نظر کاراییدسته بندی کرد
1-Linux Ubuntu
2-Mac OS
3-Microsoft XP
4-Vista or 7

اما از نظر دسترسی به نرم افزار
1-XP
2- Vista or 7
3-Linux Ubuntu
4-Mac OS

سریع ترین سیستم عامل، مک هست که بر از هسته BSD هم استفاده می کنه ! (یعنی در اصل جز خانواده Unix هست :wink: )

اوبونتو به دلیل که جامعه کاربری بالایی داره و خیلی خوب هم بهش میرسن واقعا بی نظیره ! اونایی هم که میزکار Gnome رو دوست ندارند می تونند از Kubuntu که از میزکار KDE استفاده می کنه بهره ببرن ! :1. (23):

راستی ورژن جدید Ubuntu هم در راهه ! (واسه دانلود ورژن بتا روی عکس زیر کلیک کنید )

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

از نظر نرم افزار هم Mac رو دست کم نگیر که واسه 90 درصد نرم افزارهای تو ویندوز نوع مک اون رو هم میشه پیدا کرد !

موفق باشی :1. (40):

N@VID
10-10-09, 22:28
سلام :

به نظر من بدلیل اینکه xp و کلا محصولات Microsoft همه گیر تره و نرم افزار های بیشتر با این
شرکت خودشون رو هماهنگ می کنند ، ویندوز XP و ویستا و سون بهتر است ( از نظر بنده )
لینوکس سیستم عامل عالی هست ولی پش می آید نرم افزاری با این سیستم عامل هماهنگ نیست !
لینوکس واقعا امنیت به مراتب بهتری نسبت به محصولات Microsoft داشته و دارد ...
از اونجایی هم که سیستم عامل های ساخت Microsoft کاربردی تر هست و در 95 درصد کامپیوتر های
ایرانی می شه اونها رو دید و کار کرد مناسب ترند ...
من نظرم اینکه بنا برتجربه ویستا واقعا پایداری بسیار عالی نسبت به ویندوز XP داره و اطمینان دارم ویندوز
7 / سون نیز به مراتب پایداری بالاتری داشته باشه و همچنین امنیت در شبکه و محیط یا به عبارتی User Accountsدر ویندوز ویستا ، ایمن تر و واقعی تر است چرا که برای شما نیز شاید اتفاق افتاده باشد و دقت کرده باشید که مثلا در ویندوز XP اگر یک بازی که قابلیت ساخت یک User بیشتر را ندارد و شما تنظیماتی رو برای خودتانانجام می دهید ، اگر محیط دیگر نیز داشته باشید و اگر کاربر دیگری در محیط خودش اون تنظیمات رو عوض کنه تنظیمات شما در محیط خودتون هم تغییر می کنه که این مشکل در ویندوز ویستا حل شد و میشه گفت ویستا
User Accounts های واقعی تری نسبت به تمامی ویندوز های قبلی داره ...
از اونجایی که احتمال داره ویندوز Seven یک ویندوز بر پایه ویستا باشه و نسخه ارتقاع یافته ویستا باشه ، میشه
انتظار داشت ویندوز Seven یک ویندوز مناسب باشه ...
در ضمن ویندوز Seven تا چند وقت دیگه بصورت رسمی معرفی میشه و ویندوز هایی که در بازار موجود می باشد
ویندوزی هست که خود Microsoft اون رو روی سایت این شرکت برای دانلود قرار داده ...

من نظرم فقط روی محصولات شرکت Microsoft هست !

vb_m
10-10-09, 22:31
سریع ترین سیستم عامل، مک هست که بر از هسته BSD هم استفاده می کنه ! (یعنی در اصل جز خانواده Unix هست :wink: )

اوبونتو به دلیل که جامعه کاربری بالایی داره و خیلی خوب هم بهش میرسن واقعا بی نظیره ! اونایی هم که میزکار Gnome رو دوست ندارند می تونند از Kubuntu که از میزکار KDE استفاده می کنه بهره ببرن ! :1. (23):

راستی ورژن جدید Ubuntu هم در راهه ! (واسه دانلود ورژن بتا روی عکس زیر کلیک کنید )

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

از نظر نرم افزار هم Mac رو دست کم نگیر که واسه 90 درصد نرم افزارهای تو ویندوز نوع مک اون رو هم میشه پیدا کرد !

موفق باشی :1. (40):

اره پیدا میشن اما مشکل اینه که کرک ندارن:1. (38):
در مورد سریعترین سیستم عامل گفته های شما کاملا قابل تایید و تمجید هست:1. (10):

حیف که ایران عزیز ما دیگه از مایکروسافت و سیستم عامل چاغالش اشباع شده:1. (27):

Curtis
10-10-09, 22:46
شما نمیتونید در مورد مایکروسافت اینطور صحبت کنید در حال حاضر مایکروسافت بزرگترین وقویترین تولید کننده
سیستم عاملهاست.

™Ali
10-10-09, 22:54
سلام بر نوید عزیز

ویندوز 7 رو میشه گفت دیگه معرفی شده چون Build 7600 رو الان رو لپ تاپ ها دارن نصب می کنن !

از نظر نرم افزار قطعا برتری با ویندوز هست که بقالی سر کوچه هم واسش نرم افزار داره ! ولی اگر بحث کپی رایت رو در نظر بگیریم و ایران قانون کپی رایت داشت، الان 90 درصد ایرانی ها طرفدار لینوکس بودن ! ( خودت حاضری 150 هزار تومن فقط واسه آپدیت از Vista به 7 بپردازی ؟ )

اوبونتو رو وقتی نصب می کنی نرم افزاری های زیادی هم باهاش نصب میشه که بسیار کارت رو راحت میکنه در صورتی که ویندوز بعد از نصب کاملا لخت هست و حتی نمیشه باهاش PDF رو هم خوند !

تو Windows (حتی 7 ) که پایداری از Mac و Linux خیلی پایین تره ! وقتی Internet Explorer هنگ میکنه کل سیستم عامل هم هنگ میکنه در صورتی که در سیستم عامل های دیگه به این صورت نیست !

ولی با این اوصاف همه می دونن که یادگیری و کار کردن با Windows خیلی راحت تره !

اصلا با لینوکس تا به حال کار کردی ؟ :1. (38):

اره پیدا میشن اما مشکل اینه که کرک ندارنOnly the registered members can see the link

نه پیدا میشه : :1. (38):

تو فروم زیر عضو شو ! هر نرم افزاری رو بخوای واسه مک همراه با سریال داره !

Only the registered members can see the link

سایت های جامع دیگه :

بانک نرم افزاری خود اپل :

Ardalan
10-10-09, 22:56
خوب باز هم داره بحث سر AMD و Intel بخش سخت افزار میره
دوستان لطفا توجه داشته باشن که بحث کل کل و اینکه ماکروسافت بهتره و لینوکس فلان و... نیست

بشینیم بحث کنیم و چهار تا دلیل علمی و تجربی بیاریم تا به یک نتیجه ای برسیم

™Ali
10-10-09, 22:59
شما نمیتونید در مورد مایکروسافت اینطور صحبت کنید در حال حاضر مایکروسافت بزرگترین وقویترین تولید کننده
سیستم عاملهاست.

این تاپیک واسه بحث و گفتگوی آزاد زده شده !
شما که طرفداری Microsoft هستی میتونی دلیل بیاری که چه چیزایی از ویندوز خوبه و ما هم یا قبول می کنیم یا توضیح میدیم که اوضاع تو OS های دیگه چجوریاست! :1. (23):

مایکروسافت بیش ترین سهم رو از سیستم عامل های Desktop داره ولی تولید کننده قوی ترین OS نیست ! :yes:

Curtis
10-10-09, 23:02
من هم نگفتم قویترین OS رو تولید میکنه فقط گفتم که از قویترین تولید کنندگان OS هست و البته دلیلم هم همون چیزی که دوستان گفتند ساپورت اکثر نرم افزارهاست.

ممنون

™Ali
10-10-09, 23:05
خوب باز هم داره بحث سر AMD و Intel بخش سخت افزار میره
دوستان لطفا توجه داشته باشن که بحث کل کل و اینکه ماکروسافت بهتره و لینوکس فلان و... نیست

بشینیم بحث کنیم و چهار تا دلیل علمی و تجربی بیاریم تا به یک نتیجه ای برسیم

بحث علمی رو هم یه فکرایی واسش دارم !
بررسی از قبیل پایداری، نرم افزار ها، نصب، راحتی کار، محیط ، سریع بودن، امنیت و ... رو خواهیم داشت ! :yes:

بهترین کار ایجاد نظر سنجی هست : (زحمتش با خودته اردلان ! )

کدام سیستم عامل را بیش تر می پسندید ؟

Linux
Macintosh
Windows

™Ali
10-10-09, 23:07
من هم نگفتم قویترین OS رو تولید میکنه فقط گفتم که از قویترین تولید کنندگان OS هست و البته دلیلم هم همون چیزی که دوستان گفتند ساپورت اکثر نرم افزارهاست.

ممنون

یعنی از نظر شما هر OS ی که نرم افزاری های بیش تر رو پشتیبانی کنه، قوی تر و بهتر است ؟ :1. (26):

Curtis
10-10-09, 23:10
نه ولی کاراییش بهتره و بیشتره و از نظر نرم افزاری مشکلاته کمتری داره برای کسانی که با نرم افزار های زیاد و تخصصی کار می کنن

™Ali
10-10-09, 23:23
سیستم عامل های مورد تست :

Mac OS 10.5.1
Windows XP SP2
Windows Vista SP1
Ubuntu 7.10

این مقایسه رو گذاشتم ببینید ! ولی سیستم عامل ها خیلی قدیمی هستند الان شرایط حتما فرق می کنه ! :yes:

قیمت:
مکینتاش، امتیاز : 4 از 5
ویندوز XP، امتیاز: 3 از 5
ویندوز ویستا، امتیاز: 2 از 5
لینوکس (اوبونتو)، امتیاز: 4.5 از 5
سخت به نظر می رسد که آزاد (رایگان) باشد. اما این امتیاز های آزادی را تغییر می دهد. اوبونتو و تمام نسخه های آن کاملا رایگان و اپن سورس هستند و هر کسی می تواند آن را رایگان دانلود کند یا سفارش دهد. شما می توانید فایل ISO را دانلود کنید و آن را روی یک دیسک نوری رایت کنید و سپس ان را اجرا کنید، بدون هیچ زحمتی.
نسخه هم اکنون مکینتاش Leopard است، قیمت آن $129 به صورت نقدی است و در سایت آمازون قیمت آن $109.99 می باشد. کاربران اپل باید هر چند وقت یک بار یک هزینه ای جدا بپردازند. مایکروسافت در حال حاضر در حال تهیه نسخه سرویس پک بزرگی برای ویستا است که رایگان است. بیشتر کاربران مک برای حق بیمه سخت افزار هم نیز باید مبلغی پرداخت کنند که کمی اذیت کنننده است. اگر شما ویندوز را از خرده فروشی ها بخرید (منظور همین بازار های ایرانی است) و قیمت ویندوز را چندان بالا ندانید، باز هم می تواند گیج کننده باشد. امروزه پایین ترین قیمت خرده فروشی ویندوز نسخه Vista Home Basic است که قیمت آن 199$ است که برای نسخه کامل آن $99.95 یا $49.99 از سایت آمازون باید بپردازید. برای دیگر نسخه های ویستا (Home Premium, Ultimate, Business, and
Enterprise) شما حداقل باید $399.95 بپردازید. در خرده فروشی ها ویستا را ویندوز XP مقایسه کنید. قیمت ویندوز XP در خرده فروشی $299.99 و در سایت آمازون $199.99 می باشد. ویرایش خانگی ویندوز XP قیمتی نزدیک به $199 دارد. اما حقیقتا مردم چه قدر و برای کدام یک می پردازند؟

برنده این بخش : Linux Ubuntu

نصب:
مکینتاش، امتیاز : 5 از 5
ویندوز ویستا، امتیاز: 4.5 از 5
لینوکس (اوبونتو)، امتیاز: 3 از 5
تعداد کمی از کارمندان مجله PC Magazine نسخه جدید مک را نصب کردند و از آن لذت بردند. یک نصب تمیز، بهتر است برای کارایی بهتر سیستم عامل جدید مک ابتدا هارد دیسک خود را فرمت کنید، البته این کار ممکن است باعث بشود شما تنظیمات های شخصی خود را مجددا تنظیم کنید. تحیل گر مجله PC Magazine​ در مورد ویستا می گوید​ “ویستا نصب تمیز و خوبی دارد برای ارتقا فقط، مخصوصا اگر شما بخواهید از XP ارتقا دهید” ویسا سریع تر است و در مدیریت دیسک بهتر عمل می کند، هرچند نصب سیستم عامل ویندوز ویستا نسبت به دیگر سیستم عامل های ویندوز ساده و تمیز به نظر می رسد. اما شما به سخت افزار های بسیار قدرتمندی احتیاج دارید.
نصب لینوکس اوبونتو، نصب لینوکس آمیخته شده است با مشکلات و سختی ها، در کاکنت به اینترنت و مدیریت فضای دیسک نسبت به بقیه ضعیف عمل کرده است. نصب سخت لینوکس اوبونتو برای بعضی از لپ تاپ ها مشکلاتی را نیز ایجاد کرده است. بهترین و تمیز ترین نوع نصب برای مک است که کاربران اپل بسیار از آن راضی هستند و خیلی با آن راحت هستند.
برنده این بخش : Mac OS 10.5.1

رابط کاربری :

مکینتاش، امتیاز : 5 از 5
ویندوز ویستا، امتیاز: 4 از 5
لینوکس (اوبونتو)، امتیاز: 2.5 از 5

رابط کاربری ویندوز XP در حالت استاندارد، یک رابط کاربری بسیار ساده و قدیمی.
ظاهر یک سیستم عامل اهمیت کمی نیسب به کارایی یک سیستم عامل ندارد. بر اساس آنچه گفته شد، بیشتر با مک موافقت کردند، گرافیک جذاب و با مزه آن به نظر شما در کنار حرفه ای بودنش جالب نیست. Neil Randall در این باره گفته است “من امروزه به همه افرادی که می خواهند کامپیوتر بخرند. توصیه می کننم که به ارزانترین نگاه نکنید، شما یک کامپیوتر مک بخرید”.
رابط کاربری ویستا چندان متفاوت با XP متفاوت نیست. رابط کاربری ویستا با قابلیت Aero و پنجره های Glass آن و ایکون های آن را مقایسه بکنید با گرافیک آبی (آبکی) مک، مک واقعا زیبا تر است، کارشناسان عقیده دارند رابط کاربری ویستا ف زیاد جس زنده با کاربر بر قرار نمی کند.
و لینوکس اوبونتو؟ حتی آنان که با اوبونتو کار می کنند، جنیفر را دوست دارند، و رابط کاربری GNOME پیش فرض لینوکس را دوست دارند، و محیط خوب و خوب سازمان دهی شده اوبونتو را دوست دارند. برایک کاربر ویندوز سخت است به آن عادت کند. جنیفر گفته است” رابط کاربری بین ویندوز و مک تا حدی عاقلانه تر است.”
به هر حال هسته لینوکس یک سیستم عامل متنی است، صرف نظر از پنجره ها، شما مجبور هستید از terminal برای نصب نرم افزار و یا تنظیمات سیستم عامل استفاده بکنید. در زمان های قبل هم شما مبور به تایپ فرامین DOS در Windows 3.1​ بودید.
برنده این بخش : Mac OS 10.5.1

نرم افزار های همراه:

مکینتاش، امتیاز : 4.5 از 5
ویندوز ویستا، امتیاز: 3.5 از 5
ویندوز XP، امتیاز: 2.5 از 5
لینوکس (اوبونتو)، امتیاز: 4 از 5
تمام سیستم عامل ها در این بخش امتیاز های خوبی می گیرند. (XP در این بین محبوب تر است) اما دلایل بیشتر و متفاوت تر، برای مثال اپل مک را با iLife bundle ارائه داده است. Sascha در باره این برنامه می گوید: ” به سادگی آن را امتحان کنید و آن را با کامپیوتر های PC مقایسه کنید.” اما او همچنین این را می پذیرد که این برنامه محدود است.
این برنامه یک راه خوب برای سازمان دهی عکس ها روی کامپیوتر است. همچنین برای مجموعه از موزیک های مشخص شده. برای کار کردن با اون شما نیاز به خرید آن را دارید،​ برای iWork - $79 و برای Microsoft Office For Mac نسخه 2007 مبلغ $399.95 بپردازید.
اوبونتو بیشتر امکانات را در اختیار کاربر قرار می دهد. مثلا به صورت پیش فرض برنامه Open Office را دارد. سیستم عامل اینجا برای شما در حقیقت یک اتاق لوکس ایجاد می کند که بهتر مدیریت کنید (این طوری بکم بهتر است). بحث در این باره بسیار زیاد است، همچنین اوبونتو هنوز در حال توسعه است، مثل نصب Open Office یا FireFox ، اما نمی تواند همچون اپل باشد، و مایکروسافت که از داشتن نرم افزار های Open Office نیز صرف نظر کرده است.
ویندوز ویستا کمبود نرم افزار های داخلی ندارد، اما هنگام استفاده بسیار سرعت گیر هستند، برخی از برنامه های مانند، جست و جوگر حرفه ای Internet Explorer 7 (حرفه ای را من نمی گم بلکه مجله PC Magazine گفته است) که به طور قابل ملاحضه ای نسبت به Safari Mac بهتر است. Windows Mail و تقویم ویندوز و یستا، Windows DVD Make، Movie Maker، کاملا خوب و جدی با iLife رقابت می کنند، ویستا نیز اولین سیستم عامل است که دارای قابلیت anti-Malware software می باشد: Windows Defender،
بیشتر نرم افزار های همراه ویندوز ویستا، بیشتر آنها را می توان با Download کردن روی XP اجرا نمود. اما به خودی خود XP این برنامه ها را ندارد.
برنده این بخش: Mac OS 10.5.1

نرم افزار های سازگار (سازگار با سیستم عامل) (نرم افزار های شخص ثالث)

مکینتاش، امتیاز : 3.5 از 5
ویندوز XP، امتیاز: 5 از 5
ویندوز ویستا، امتیاز: 4.5 از 5
بازار نرم افزار های لینوکس همه چیز دارد، و تعدادی از آنها نسبت به نرم افزار های مشابه بهتر هستند، یکی از راه های نصب برنامه ها روی اوبونتو استفاده از package managers می باشد و اتصال از طریق اینترنت به سرور اصلی، اما همین باعث ایراد از لینوکس / اوبونتو می شود، و باعث می شود که مردم را از خود دور کند،​ لینوکس هنوز باید برای نرم افزار های ثالث خود راه درازی را ادامه بدهد،​
اما برای ونیدوز اینگونه نیست، ملیون ها کامپیوتر شخصی، سال های زیادی است دارند با ویندوز کار می کنند،​ 6 ملیون کامپیوتر Dell در ماه های اخیر از ویندوز استفاده م کنند…
در میان همه سیستم عامل ها XP بازار نرم افزار های شخص ثالث را با بیش از 78 درصد در دست دارد، وقتی کسی برنامه می نویسند تصمیم می گیرد بخواهد آن را روی کدام سیستم عامل اجرا کند، وقتی می بیند بازار در دست PC هست و ویندوز حرف اول را می زند، به سراغ ویندوز می رود،…
پس از یک سال ار عرضه ویندوز ویستا، تقریبا دارد سعی می کند همانند XP باشد،..
بزرگرین برتری ویندوز Microsoft Office است، که هنوز با گذشت سال های زیادی کاربرد فراوان در ادارات دارد، استاندراد های آن زیاد است، و می توان آن را به یک اتاق لوکس تشبیه کرد، با این وجود با عرضه Office Online رقابت بسیار زیاد است، در صورتی که نرم افزار های مک سال های زیادی به آن ضربه زده است، …
در مورد بازی ها؟ اگر بخواهیم به آن جدی بپردازیم، در سال 2006 یک میلیارد دلار صرف اجرای بازی ها روی PC هزینه شده است، و اگر تو یک بازی خور PC هستی ، فقط می توانی از Windows استفاده کنی. اوبونتو و نک در این زمینه هیج ارزشی ندراند،
برنده این بخش: Microsoft Windows XP

سخت افزار و دستگاه ها

مکینتاش، امتیاز : 3.5 از 5
ویندوز XP، امتیاز: 4.5 از 5
اسا ویندوز نصب تعداد عظیمی از سخت افزار ها است، همین بعث می شود تا شرکت ها دستگاه های خود را با XP مطابقت بدهند، و در Windows شریک بشوند، همچنین سازگاری ویندوز با انواع موبایل ها و.. از برتری های ویندوز در بازار سخت افزار است…
حتی بعد از گذشت یک سال ویندوز ویستا این راه را ادامه می دهد، به هر حال فروشندگان سخت افزار نمی توانند تا نسخه جدید سخت افزار خود آن را با یک سیستم عامل جدید سازگار کنند،
مک بیشتر شبیه یک سیستم بسته است، بنابراین فروشندگان سخت افزار تمایل کمتری دارند تا سخت افزار هایی برای سیستم های مک درست بکنند…
اوبونتو با این وجود در حال گذراندن یک راه بزرگ است، اما در ضمینه سخت افزار موفق نبوده است، در سال های گذشته نیز فقط بعضی از سخت افزار ها (تعداد بسیار کمی) با این سیستم عامل سازگار بودند.

پیکربندی شبکه:

ویندوز XP، امتیاز: 4.5 از 5
ویندوز ویستا، امتیاز: 4 از 5
هیچ سیستم عاملی نمی تواند ادعا کند در شبکه بندی بی نقص است، اما با تجربیات می توان موفق شد. ویندوز XP صرف شش سال گذشته برای شبکه سازی اسفاده می شود. در میان سیستم عامل ها ویندوز XP کاملا صحیح است. استفاده عمومی Plug and Plug یکی از عوامل مهم در رشد این سیستم عامل بوده است. بنابراین مایکروسافت می خواهد ویندوز ویستا را در راه شبکه بندی نیز موفق کند.
و خیلی ها اعتقاد دارند، مایکروسافت در این زمینه می تواند موفق باشد…
البته قابلیت های شبکه بی سیم در ویندوز ویستا یکی از قابلیت های درخشنده این سیستم عامل است….
مک به تازگی در حال رسیدن به این مساله است. که قابلیت های شبکه بندی در ن بسیار اسان به نظر می رسد…
کمبود درایور ها برای سیستم عامل اپن سورس اوبونتو، فاقد پشتیبانی از بسیاری از دستگاه های شبکه بندی است. وقتی شما لینوکس نصب می کنید و کارت شبکه بی سیم قصد دارید استفاده بکنید، اگر انتظار دارید آن به درستی کار بکند یک قمار بزرگ کرده اید، چون قطعا با اشکال مواجه می شوید…

امنیت

آیا سیستم عامل مک و اوبونتو امن تر از ویندوز هستند؟ تحلیل گر امنیتی ما Neil J. Rubenking در این باره گفته است “آسیب پذیری های موجود در مک و لینوکس درست همانند آنها در ویندوز هستند. ابزاری را که من برای حمله به فایروال ها برای نفوذ به هسته استفاده می کنم در همه پلتفروم ها استفاده می شود. اما اشخاص بد بیشترین و مرسوم ترین سیستم عامل را مورد هدف قرار می دهند.” (همون حرفی که من می زدم هست، هیچ هکری نمی یاد لینوکس را که رو هم رفته کاربراش به 5 درصد هم نمی رسد هک کند)
بنابراین آنها ویندوز را نشانه می گیرند.
به همین دلیل است که مایکروسافت هیچ راهی ندارد برای وارد کردن ابزار های Anti-Malware ار قبیل Windows Defender.
حتی اگر این ابزار ها نمی توانند به شما کمک کنند شما می توانید در Mc Afee یا Norton​ جست و جو کنید و ابزار های امنیتی آنها را استفاده کنید….
ویندوز امن است….

اما تحلیلگر دسکتاپ Joel Santo، درباره این بخث می گوید: “لینوکس و مک هم می توانند آلوده بشوند، اگر آنها بتوانند در معرض توجه باشند”…
برنده این بخش : Mac OS 10.5.1/Ubuntu

و پیروز میدان:
در اول مرور کردیم مک را، ما به آن امتیاز بزرگی دادیم (4.5)، علیرغم مقداری مخالفت،​ که شما از آرا انتظار داشتید؟ ما آن را دوباره شایسته بهترین انتخاب دانستیم (و با امتیاز پایانی 4) Mac OS 10.5.1 را با آسانی در استفاده، آُسانی کار برای کاربر های حرفه ای و کاربرد های حرفه ای…
امروزه همچنین می توان روی PC ها Windows و Ubuntu​ را اجرا کرد…

نتیجه گیری پایانی:
ما بر اساس بحث هایمان طبقه بندی انجام دادیم، بر اساس تجارب و تخصص کارشناسان و تحلیلگران مجله مان PC Magazine، … (این مجله خیلی در این بخش اسرار داشت تا بگوید تمام سیستم عامل ها از بحث های انجام شده در این مقاله بار ها و بار ها تست شده اند که واقعا دست مجله درد نکند)

بر اساس گفته های مجله PC Magazine​ رتبه بندی سیستم عامل ها به این شرح است:

- در رتبه اول : Mac OS 10.5.1
- در رتبه دوم : Microsoft Windows XP SP2
- در رتبه سوم :​ Microsoft Windows Vista
- در رتبه چهام (آخر) : Linux / Ubuntu 7.10 Anti Malware

هم همچنین برای مک و اوبونتو نیز وجود دارند، اما چه کسی به آن احتیاج دارد؟ آلوده کردن این پلتفروم ها را بیهوده می داند زیرا کاربران کمی دارند… :1. (26):

N@VID
10-10-09, 23:43
سلام :

من هم دقیقا همین رو می گم که بدلیل همه گیر شدن سیستم عامل میکروسافت هست که ما خواسته یا ناخواسته مجبوریم ازش استفاده کنیم ...

انقدر که روی سیستم عامل های میکروسافت توی ایران مانور داده شده و هر شرکت نرم افزاری در طول عمرش
تو ایران حداقل 200 مدل CD ویندوز رو با شکل های مختلف فروخته در حالی که کمتر شرکتی حاضر شده مثلا
روی لینوکس مانور بده و حتی یک مدل CD اون رو روانه بازار کنه ... این هم بدلیل این هست که 95 درصد وقتی
می رن CD سیستم عامل تهیه کنند دنبال محصولات میکروسافت هستند ...
اون 5 درصد هم که دنبال غیر میکروسافت هستند یا طراح وب یا کنجکاو یا از میکروسافت خسته شدند !
من خودم یک بار لینوکس نصب کردم همه چی عالی بود ولی مشکل اینجا بود که نرم افزاری روش نتونستم
نصب کنم و باید پک مخصوص لینوکس می گرفتم که مطمئن بودم در آخر هم تمامی نرم افزارهایی که می خوام
توش نیست !
بعد CD ویندوز رو می خریم در بدترین حالت گرون فروشی دو هزار تومان !

یک مثال بزنم تا بهتر منظورم رو برسونم :
تویوتا شرکت اول خودروسازی دنیاست ...
چرا بجای پژو و کیا موتورز ، تویوتا سوار در کشور ما زیاد نیست ؟
چون ایرانخودرو و سایپا انقدر خودرو تولید می کنند که شهر پرشده از چند مدل ماشین خاص ...
تویوتا ها هم هستند ولی خیلی کمند ...

حالا آیا میشه گفت چون تویوتا کمه پس پژو و پراید بهتره ؟
صد در صد این نتیجه گیری جوابش خیر هست ...

کلا هرچی تو جامعه زیاد بشه همگیر تر میشه ...
برای میکروسافت هم همین مسئله هست که چون از اول که کامپیوتر اومد تو ایران و ملت با داس
کار می کردند یک جور عدم ریسک پذیری تو سیستم عامل پیدا کردند و من حاضرم اینجا قول بدهم
که اگر یک نظر سنجی از مردم بشه شاید درصد خیلی بالایی ترجیح بدهند همون ویندوز مکروسافت
رو استفاده کنند ... و این امکان وجود داره که درصد بالایی حتی ندونند لینوکس چیه ! :1. (28):

البته میکروسافت یکم مارمولک بازی در میاره و اگر دقت کرده باشید برای اینکه همیشه بازار دست خودش
باشه چند وقت ، چند وقت یک نسخه جدید بیرون می ده و تو جهان هم خیلی بازتاب پیدا می کنه ...

و اما یک دلیل مهمتر !
میکروسافت خیلی از فروشش رو مدیون بسته آفیس هست ...
چرا که در ایران و در کل جهان کاربران آفیس بسیار زیادند ...
این کاربران نیز بدلیل استفاده از این بسته نرم افزاری همواره مجبورند ویندوز میکروسافت رو روی سیستمشون
نصب کنند ... :cry:

™Ali
11-10-09, 00:05
اولین سیستم عامل رو شرکت Apple در جهان ساخت !

میکروسافت خیلی از فروشش رو مدیون بسته آفیس هست ...
چرا که در ایران و در کل جهان کاربران آفیس بسیار زیادند ...اتفاقا مجموعه Office واسه مک هم از سوی مایکروسافت عرضه شده ! Photoshop از شرکت Adobe هم همین طور !

به نظرم اگر اپل مک رو فقط روی سیستم های خودش نصب نمی کرد و به طور عمده واسه تمام PC ها عرضه می کرد (مثلا با هزینه 45 دلار ! ) الان محبوبیت خیلی بالایی داشت ! :give_rose:

vb_m
11-10-09, 00:40
از اون مقایسه کامل علی آقا تشکر میکنم
اما یادتون باشه اون مقایسه زیادی قدیمیه
مخصوص نسخه Ubuntu

الان ubuntu وضعیت خیلی بهتری نسبت به XP داره

Open Office راهی به سوی آینده !!! :D

™Ali
11-10-09, 06:52
ورژن ubuntu تو اون تست واقعا قدیمی بود !

میگن ورژن جدید که بیاد سرعتش از Mac هم بیش تر میشه ! حیف اینترنت پر سرعت ندارم وگرنه نسخه Beta رو دانلود می کردم !

ورژن نهایی که بیاد حتما تهیه می کنم ! البته الان ورژن 8.10 رو سیستم نصبه که خیلی خوب هم کار میکنه ! :give_rose:

الان ubuntu وضعیت خیلی بهتری نسبت به XP داره

دقیقا ! :yes:

fafal
11-10-09, 15:31
ورژن 9.1 کی خیلی وقته ریلیز شده.

استفاده ازسیستم عامل خیلی مهمه و هدفش.

شما یک کاربر خانگی هستید که میخواهید با کامپیوتر کار کنید
رشته شما کامپیوتر نیبست
فرزندی دارید که میخواهد بازی کند و سریع بیاموزد.
همسری که توی اینترنت چرخی بزند
و چند نرمافزار کاریردی کاری هم دارید

خوب لینوکس به هیچ دردی در این مورد نمیخوره.

حالت دوم
شما یک مهندس نرم افزار و یا شبکه هستیذ
با سرور و امنتیت و اینترنت سر و کاردارید.

کار شخصی و خاص ندارید و همه چیر توی برنامه نویسی و شبکه خلاصه میشه

خوب اینجا ویندوز به کارت نمیاد

K1LOU
11-10-09, 16:41
رشته شما کامپیوتر نیبست

خوب فكر كنم اكثر مردم هم به اين صورت از سيستم استفاده مي كنن تازه ادارت دولتي رو هم در نظر بگيريد كه اكثر اونا از ويندوز اكس پي استفاده مي كنند و حتي به ويستا هم مهاجرت نكردند . تا برسد به ويندوز 7 و ساير سيستم عاملهاي ناشناخته در بين اكثر كاربران

امروز در روزنامه خراسان مطلبي نوشته بود كه يكي از برنامه نويسان مايكروسافت مطالبي از ويندوز 8 را بر روي يك شبكه اجتماعي قرار داده به اين صورت كه اين سيستم عامل 128 بيتي است

™Ali
11-10-09, 17:27
ورژن 9.1 کی خیلی وقته ریلیز شده.

استفاده ازسیستم عامل خیلی مهمه و هدفش.

رشته شما کامپیوتر نیبست

حالت دوم
شما یک مهندس نرم افزار و یا شبکه هستیذ
با سرور و امنتیت و اینترنت سر و کاردارید.

کار شخصی و خاص ندارید و همه چیر توی برنامه نویسی و شبکه خلاصه میشه

خوب اینجا ویندوز به کارت نمیاد

به سایت ubuntu سر بزن ! ورژن 9.10 هنوز مراحل Beta رو داره میگذرونه ! :wink:

در ضمن لینوکس واسه اینترنت بسیار مناسب است، برنامه های کاربردی خیلی زیادی داره (به پای تعداد برنامه های ویندوز که نمی رسه ولی مهم برنامه ای هست که میخوای ! ) ، اگر هم رشته ات کامپیوتر باشه من باز هم مشکلی نمی بینم که باعث عدم استفاده از لینوکس بشه !

ویندوز هم واسه برنامه نویسی با Visual Studio و ساده بودن ، بازی های زیاد، نصب راحت برنامه ها و مفت بودن تو ایران توجه زیادی بهش شده !

امروز در روزنامه خراسان مطلبي نوشته بود كه يكي از برنامه نويسان مايكروسافت مطالبي از ويندوز 8 را بر روي يك شبكه اجتماعي قرار داده به اين صورت كه اين سيستم عامل 128 بيتي است

تو Roadmap شرکت های Intel و AMD تا سال 2012 من پردازنده 128 بیتی واسه این ویندوز نمی بینم ! :1. (27):

soroush_es
11-10-09, 22:50
من Linuxe SUSE 10.3 نصب کردم زیاد باهاش کار نکردم و فقط یک نرم افزار بد قلق داشتم NS2 که تو لینوکس کار میکرد.
دوستان من علاقه پیدا کردم MAC OS نصب کنم یک تاپیک خوب راجع به نصب در فروم خودمون هست؟
این مک خوشگله واقعا.ضمنا چقدر گرافیک روونی داره البته توی MAC BOOKAIR

Curtis
11-10-09, 22:54
فکر نکنم سیستم عامل مک به صورت سی دی ویا برای دانلود باشه این سیستم عامل فقط روی محصولات
اپل نصب هست.

™Ali
11-10-09, 23:01
دوستان من علاقه پیدا کردم MAC OS نصب کنم یک تاپیک خوب راجع به نصب در فروم خودمون هست؟واسه نصبش تو PC باید یکی از نسخه های هک شده مثل iDeneb (Only the registered members can see the link) رو تهیه کنی ! :give_rose:
در کل توزیع هایی مثل iATKOS و iDeneb و iPC از بقیه خیلی معروف ترند !

از نظر گرافیکی که بسیار چشم نواز هست !

فکر نکنم سیستم عامل مک به صورت سی دی ویا برای دانلود باشه این سیستم عامل فقط روی محصولات
اپل نصب هست.

نسخه های اصلی Mac روی DVD موجود است ! (فقط روی سیستم های Mac نصب میشن ! ) نسخه های هک شده هم که ریخته تو بازار !

K1LOU
12-10-09, 07:55
تو Roadmap شرکت های Intel و AMD تا سال 2012 من پردازنده 128 بیتی واسه این ویندوز نمی بینم ! :1. (27):[/QUOTE]
با تشکر
علی جان متن خبر به این صورت است شما که تخصص داری یه تحقیقی بکن

به گزارش ایسنا رابرت مورگان که یکی از اعضای ارشد گروه پژوهش مایکروسافت در 7 سال گذشته بوده است جزئیات ویندوز 8 را بر روی پروفایلش در linkedin که سایت شبکه اجتماعی برای متخصصان حرفه ای است ارسال کرد طبق جزئیات اعلام شده توسط مورگان وی در حال کار بر روی پروژه پژوهش و توسعه شامل معماری 128 بیتی سازگار با هسته ویندوز 8 و طرح پروژه ویندوز 9 است و ...........................

™Ali
23-10-09, 23:25
دوستان 6 روز دیگه تا ارائه ورژن جدید اوبونتو (9.1) باقی مونده :

شنیدم ورژن جدید خیلی سریع تر شده و بهینه سازی های خوبی روش انجام شده :1. (35):

K1LOU
24-10-09, 17:15
با تشكر
علي آقا اگه بخوام لينوكس ياد بگيرم از كجا بايد شروع كنم ؟
لينوكس بر رويي سيستمهاي قديمي هم نصب ميشه ؟ يعني اگه پردازنده سلرون باشه ؟
با تشكر

Ardalan
24-10-09, 19:12
با تشكر
علي آقا اگه بخوام لينوكس ياد بگيرم از كجا بايد شروع كنم ؟
لينوكس بر رويي سيستمهاي قديمي هم نصب ميشه ؟ يعني اگه پردازنده سلرون باشه ؟
با تشكر

سلام
پیشنهاد من نصب لینوکس سپس کار کردن باهاش و رفع مشکلات از طریق اینترنت هست
اکثرا میان PDF های آموزشی حجیم رو دانلود میکنن و مطالعه میکنن آخرش هم حتی به مرحله نصب لینوکس هم نمیرسن
یعنی خسته میشن
پیشنهاد من اینه که اول با یک نسخه کامل مثل Linux Mint که برای تازه کاران دردسرش کمتره شروع کنید
در مورد سیستم هم بله روی سیستم های قدیمی هم جواب میده :Love-PCN~!:

™Ali
24-10-09, 20:16
حرف های اردلان متین Only the registered members can see the link

من نظرم روی نسخه جدید Ubuntu هست که 5 روز دیگه عرضه میشه! کاملا رایگان ...:1. (35):

Ubuntu از این نظر خوبه که جامعه کاربریش بالاست و هر مشکلی رو داشته باشی میتونی به راحتی حل کنی.

روی سیستم های قدیمی هم خوب اجرا میشه و اکثر درایو ها رو هم خودش داره به همراه مجموعه ای از نرم افزار های مورد نیاز ! :1. (29):

راستی اردلان بالاخره برنامه های اوبونتو رو از کجا باید دانلود کنم ؟ ( به دلیل عدم اتصال به اینترنت از Synaptic نمی تونم استفاده کنم. )

اجتماع کاربران ایرانی اوبونتو (Only the registered members can see the link)

nima_hl
24-10-09, 20:28
حرف های اردلان متین Only the registered members can see the link

من نظرم روی نسخه جدید Ubuntu هست که 5 روز دیگه عرضه میشه! کاملا رایگان ...:1. (35):

Ubuntu از این نظر خوبه که جامعه کاربریش بالاست و هر مشکلی رو داشته باشی میتونی به راحتی حل کنی.

روی سیستم های قدیمی هم خوب اجرا میشه و اکثر درایو ها رو هم خودش داره به همراه مجموعه ای از نرم افزار های مورد نیاز ! :1. (29):

راستی اردلان بالاخره برنامه های اوبونتو رو از کجا باید دانلود کنم ؟ ( به دلیل عدم اتصال به اینترنت از Synaptic نمی تونم استفاده کنم. )

اجتماع کاربران ایرانی اوبونتو (Only the registered members can see the link)

™Ali
24-10-09, 20:47
نیما جان اون سایت رو هم رفتم ولی زیاد جالب نیست و مطالب دسته بندی شده نداره ! Only the registered members can see the link

بعضی چیزا رو هم دانلود کردم سورس بودن یا اصلا نصب نشدن ... Only the registered members can see the link (صد رحمت به exe ! :1. (29): )

==========

کسی سیستم عامل Mac استفاده کرده ؟ نصب برنامه هاش همینجوری دردسر داره ؟

nima_hl
24-10-09, 20:51
نیما جان اون سایت رو هم رفتم ولی زیاد جالب نیست و مطالب دسته بندی شده نداره ! Only the registered members can see the link

بعضی چیزا رو هم دانلود کردم سورس بودن یا اصلا نصب نشدن ... Only the registered members can see the link (صد رحمت به exe ! :1. (29): )

==========

کسی سیستم عامل Mac استفاده کرده ؟ نصب برنامه هاش همینجوری دردسر داره ؟

چی میخوای دانلود کنی عزیز ؟

مشکل اتصالت توی اوبنتو چیه ؟

™Ali
24-10-09, 20:55
مثلا دنبال KMPlayer میگشتم که نبود...

تو اوبونتو هم که مودم Dial-Up رو نمیشناسه ...

nima_hl
24-10-09, 21:17
مثلا دنبال KMPlayer میگشتم که نبود...

تو اوبونتو هم که مودم Dial-Up رو نمیشناسه ...

این لینکهای دانلود خدمت شما

ولی فکر کنم این برنامه kde بیس باشه و دیپندتسیتی زیادی داشته باشه که ممکنه کارتون رو مشکل کنه

اگر ورژن اوبونتو رو هم بدین لینک مخازن رو بهتون میدم

این لینک زیر هم توضیحاتش شاید به دردتون بخوره

موفق باشید

AMD>INTEL
25-10-09, 10:10
لینوکس اگر adsl و بصورت lan داشته باشی مشکلی نیست . همانطور علی جان گفت با دیال اپ اینترنال یا همون winmodem باید بیخیالش شد فقط مودم های اکسترنال اونم پارالل رو جواب میده. من خودم 4 سالی هست که لینوکس ندارم . برای من دردسره چون از دوال بوت خوشم نمیاد

Labyrinth
25-10-09, 11:04
والا ما که با لینوکس مشکل کانکت شدن به نت رو نداریم :1. (35):

™Ali
11-01-10, 19:39
دوستان یه نظرسنجی اضافه کردم !

اگر گزینه ی دیگه به یادتون میاد، یا جا انداختم ذکر کنید ! :Love-PCN~!:

HoSsEiN.iR
11-01-10, 20:22
به نظر من این نظرسنجی اشتباه در اومده Windows XP SP3 و Windows Vista SP2 و Linux & Unix Based یه نمره آوردن !!!!!!!!!
و apple mac os صفر درصد !!!!

میشه یه کم توضیح بدید ؟طبق این نظر سنجی ویندوز با لینوکس تقریبا هم سطح هستند:1. (2):
لینوکس مدل های زیادی داره در صورتی که در این نظر سنجی هیچ یک از لینوکس ها نیومده و کلی نوشته شده لینوکس اما از ویندوز سه نسخه گذاشتید ؟

من فکر مینم دوستا به دلیل راختی ویندوز این همه رای به ویندوز دادن تو این نظر سنجی کیفیت لینوکس ها و امنیتشون میره زیر سوال !

nima_hl
11-01-10, 20:33
به نظر من این نظرسنجی اشتباه در اومده Windows XP SP3 و Windows Vista SP2 و Linux & Unix Based یه نمره آوردن !!!!!!!!!
و apple mac os صفر درصد !!!!

میشه یه کم توضیح بدید ؟طبق این نظر سنجی ویندوز با لینوکس تقریبا هم سطح هستند:1. (2):
لینوکس مدل های زیادی داره در صورتی که در این نظر سنجی هیچ یک از لینوکس ها نیومده و کلی نوشته شده لینوکس اما از ویندوز سه نسخه گذاشتید ؟

من فکر مینم دوستا به دلیل راختی ویندوز این همه رای به ویندوز دادن تو این نظر سنجی کیفیت لینوکس ها و امنیتشون میره زیر سوال !

حسین جان منظورت از اینهمه 1 نفر بود دیگه :lol:

™Ali
11-01-10, 21:01
لینوکس مدل های زیادی داره در صورتی که در این نظر سنجی هیچ یک از لینوکس ها نیومده و کلی نوشته شده لینوکس اما از ویندوز سه نسخه گذاشتید ؟دقیقا !

لینوکس تا 50 تا توزیع داره و ما در اینجا بحثمون کلا لینوکس هست. ولی مایکروسافت اون سه مدل ذکر شده بیش تر اهمیت دارند. شما میتونی رای های تمام مدل های مایکروسافت رو با لینوکس مقایسه کنی :Love-ssa~! (1):

در مورد امنیت و راحتی و سرعت و... باید عرض کنم، نظر سنجی کلی هست یعنی Overall تمام این موارد !

ripek
11-01-10, 21:38
سلام دوستان من شخصآ با XP و ubuntu 8.04 LTS کار کردم و چیزای جالبی دستگیرم شد.
مطمئنآ همتون چیزای زیادی در مورد برتری لینوکس نسبت به ویندوز شنیدین مثل 101 دلیل برتری لینوکس به ویندوز که در سایت Only the registered members can see the link موجود هست
اما بحث اینجاست که
1-اولین نکته (به نظر من)در مورد سیستم عامل امنیت اونه و تقریبآ همه قبول دارن که ویندوز در مقابل لینوکس از نظر امنیتی حرفی واسه گفتن نداره لینوکس بدون فایروال و انتی ویروس و . . . هزار بار امن تر از ویندوزه چون هیچ کاری توی اون بدون اجازه کاربر انجام نمیشه و به همین دلیله که میگن لینوکس ویروس نمی گیره مگه در حالتی که شما مستقیمآ به ویروس اجازه فعالیت بدید.
2-ویندوز چندین نسخه داره
32 bit
64 bit
windows for moblie
windows server
ولی لینوکس همش یکی و اونروی یک موبایل تا یک سرور نصب میشه و توانایی پشتیبانی و مدیریت هزاران چیز رو داره
3-بعد از نصب ویندوز باید تازه شروع کنیم به نصب افیس و نرو و ادوب اکروبات و . . . و فایرفاکس و . . .
ولی لینوکس که در کمتر از 30 مین نصب میشه خودش یه اوپن افیس داره که 99% درصد فرمت ها رو می خونه و ماشالله از برنامه رایت و اجرای فیلم هم چیزی کم نداره(KM Player ترکونده)
4-سرعت اینترنتشم که تا اونجایی که من داشتم حتی از XP بهتر
این یکی رو خودم نمی دونم ولی میگن که نسخه جدیدش حدودآ 10 ثانیه ای بوت میشه.

Stream
11-01-10, 22:11
دوستان یه نظرسنجی اضافه کردم !

اگر گزینه ی دیگه به یادتون میاد، یا جا انداختم ذکر کنید ! :Love-PCN~!:
از Chrome OS تا حالا فقط یک Developer Source Code منتشر شده که مشخص کننده چیزی نیست ... به نظر من این گزینه بهتره حذف بشه از نظرسنجی! همچین چیزی رو پیشگویی هم نمیشه کرد.

به هر حال هر سیستم عامل تمرکزی روی نیازهای یک قشر خاص داره... Gamer ها انتخاب اول و آخرشون ویندوز خواهد بود ولی برای سرورها و گرافیست ها و قشر های دیگه خب قضیه فرق می کنه...

ما کیلویی نظر شخصیمون (و عشقی!) رو بدیم توی نظرسنجی دیگه؟ با هر کدوم بیشتر حال میکنیم :1~@$S:

™Ali
11-01-10, 22:20
خوبی آرمان ؟ :دی

گوگل کرومیوم هنوز فقط محیطشو نشون دادند که ظاهرا قراره همش بر طبق Web باشه ! به هرحال به این میگن آینده نگری :1. (35):

به هر حال خوبه که یه آماری از طرفدارن هر OS داشته باشیم ! همون عشقی و در حالت مستی نظر بدی واسمون کافیه :دی

HoSsEiN.iR
11-01-10, 23:39
حسین جان منظورت از اینهمه 1 نفر بود دیگه :lol:
این همه رو کلی گفتم( فکر کنم نباید اینقدر کلی می گفتم یه ذره آشو داغش زیاد شد :1. (38):)
چی شد یهو نظر سنجی عوض شد این اونی که من دیدم نبود

HoSsEiN.iR
11-01-10, 23:44
دقیقا !

لینوکس تا 50 تا توزیع داره و ما در اینجا بحثمون کلا لینوکس هست. ولی مایکروسافت اون سه مدل ذکر شده بیش تر اهمیت دارند. شما میتونی رای های تمام مدل های مایکروسافت رو با لینوکس مقایسه کنی :Love-ssa~! (1):

در مورد امنیت و راحتی و سرعت و... باید عرض کنم، نظر سنجی کلی هست یعنی Overall تمام این موارد !

گرفتم :great:
البته منظور من این نبود که 50 تا شو بذارید منظور من معروف ترینا بود مثلا red hat یا federa البته نیازی نیست دیگه

AMD>INTEL
12-01-10, 10:38
لینوکس تا کامل شدن حداقل چند سالی کار دارد . این سیستم عامل تمام کاربران رو راضی نمیکنه برای اینترنت بی نقصه ولی در مولتی مدیا و گیم هنوز جا برای کار داره

™Ali
12-01-10, 14:48
این همه رو کلی گفتم( فکر کنم نباید اینقدر کلی می گفتم یه ذره آشو داغش زیاد شد :1. (38):)
چی شد یهو نظر سنجی عوض شد این اونی که من دیدم نبود

بچه ها تازه شروع کردن به رای دادن ! :1. (35):

لینوکس تا کامل شدن حداقل چند سالی کار دارد . این سیستم عامل تمام کاربران رو راضی نمیکنه برای اینترنت بی نقصه ولی در مولتی مدیا و گیم هنوز جا برای کار داره

عرایض بهادر جان تایید می شود !

مثلا شما به Ubuntu 9.10 نصب می کنی و بعدش حتی واسه MP3 گوش دادن هم باید Codec نصب کنی ! یا واسه کار با Bluetooth !

بدترین قسمتش هم به نظرم نصب نرم افزارهاش هست که خیلی اعصاب خورد کنه! من 20MB دانلود کردم (از طریق Win XP ) ولی آخرش هیچ کدومشون رو ابونتو نصب نشدند :1. (27):

در مقابل Apple Mac OS X رو که نصب می کنی، نرم افزار های جانبی کاملی باهاش نصب میشه. Win 7 هم تو این زمینه خیلی خوبه، مثلا کدک های H264 و Xvid رو به راحتی WMP اجرا میکنه.

AMD>INTEL
12-01-10, 15:27
هنوز انعطاف کامل رو نداره . در کنار امنیت و اینترنت باید به فکر صدا و تصویر اینام بو د

nima_hl
12-01-10, 15:59
بچه ها تازه شروع کردن به رای دادن ! :1. (35):

عرایض بهادر جان تایید می شود !

مثلا شما به Ubuntu 9.10 نصب می کنی و بعدش حتی واسه MP3 گوش دادن هم باید Codec نصب کنی ! یا واسه کار با Bluetooth !

بدترین قسمتش هم به نظرم نصب نرم افزارهاش هست که خیلی اعصاب خورد کنه! من 20MB دانلود کردم (از طریق Win XP ) ولی آخرش هیچ کدومشون رو ابونتو نصب نشدند :1. (27):

در مقابل Apple Mac OS X رو که نصب می کنی، نرم افزار های جانبی کاملی باهاش نصب میشه. Win 7 هم تو این زمینه خیلی خوبه، مثلا کدک های H264 و Xvid رو به راحتی WMP اجرا میکنه.

چرا شایعه پراکنی میکنید :lol:

تو ubuntu به ترمینال باز میکنید توش مینویسید

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

تمام codec ها ، جاوا ، فونتهای و ...... رو براتون نصب میکنه

بعد هم راحت زندگی میکنید

برای نصب پکیجها هم فکر نمیکنم ساده تر از استفاده از نرم افزارهای آماده که با یک خط دستور یا چند کلیک بشه نصب کرد وجود داشته باشه

البته به نظرم برای استفاده از لینوکس و آپدیت بودن باید اینترنت پر سرعت داشته باشید ( adsl ) که معمولا دوستان دارن

اما چرا این کدکها داخل خود لینوکس نیست ؟

دلیلش اینه که اگر کدکها داخل یک محصول باشه شرکت عرضه کننده باید به طراح اون پول پرداخت کنه که این امر در خصوص لینوکس که مجانیه امکان پذیر نیست

K1LOU
12-01-10, 16:27
با سلام
خوب به نظر من هم كه ويندوز 7 بهترين است البته اين نظر نمي تونه زياد جنبه تجربي خوبي داشته باشه .
چون من اصلا با ويستا كار نكردم (به خاطر سيستم سخت افزاري ضعيف ) كه البته فكر مي كنم خوب يكي از بديهاي ويستا هم از نظر خيلي كاربرها همينه

و در مورد لينوكس هم بايد بگم تازه دارم كار مي كنم و چون اوايل كار است قاعدتا نمي تونه منو به اندازه 7 جذب كنه و برام كمي سخت است

در مورد xp هم كه واقعا از 7 خيلي ضعيف تره .

مكينتاش رو هم كه امتحان نكردم

sAsAn.K
13-01-10, 09:06
Google Chrome OS نباید توی رای گیری قرار می گرفت ...

™Ali
13-01-10, 11:02
ساسان جان من دسترسی ندارم تغییر تو نظر سنجی ایجاد کنم. خودت دو گزینه آخر رو حذف کن تا نظر سنجی دقیق تر بشه ! :yes:

vb_m
13-01-10, 13:58
البته نتایج این نظر سنجی در انتها خیلی رک بگم به هیچ دردی نمیخوره!:1. (7):

چون نظر افراد مبتدی و غیر حرفه ای اصلا مد نظر نیست !

بلکه کسی که از همه ی جوانب و
کسی که حداقل تجربه یکبار استفاده از اونها رو داشته باشه ،
میتونه نظر بده !:1. (38):

™Ali
13-01-10, 15:42

نه که واسه انتخابات خبرگان فقط افراد دکترا و PHT دار شرکت می کنند !

خواهشا حرف بدون تفکر نزنید :wink:

JEskandari
13-01-10, 16:27

دوست عزیز میکروسافت و Apple اگر فقط قرار بود برای افراد حرفه ای سیستم عامل درست که
شما هنوز باید با CP/M کار میکردید به جای Word هم از Edlin استفاده میکردی.

vb_m
14-01-10, 15:56
دوست عزیز میکروسافت و Apple اگر فقط قرار بود برای افراد حرفه ای سیستم عامل درست که
شما هنوز باید با CP/M کار میکردید به جای Word هم از Edlin استفاده میکردی.

باز خوبه Edit رو مثال نزدی !!!نه داداش ایجوریام نیست !
نکنه نظر شما از حرفه ای بودن خنگی و عقب ماندگیه !!!؟؟؟:1. (27):

بعدشم قابلیت های یه سیستم عامل به چیاس ؟
افراد مبتی چی از مدیریت cpu و Ram و IO و... سر در میارن !

شما یه تحقیقی درباره Thread ها توی Mac و win32 بکن !!!
تفاوت از زمین تا اسمونه !
مایکروسافت همیشه با قدرت مافیایی خودش باعث جذب مشترین بیشتری شده !

همون روزی هم که IBM اعلام ورشکستگی کرد بخاط انحصار طلبی های مایکروسافت
در زمینه تولید pc بود !
تحقیق کنید ببینید NTFS از کجا در اومده !

:cool:

JEskandari
14-01-10, 18:23
باز خوبه Edit رو مثال نزدی !!!نه داداش ایجوریام نیست !
نکنه نظر شما از حرفه ای بودن خنگی و عقب ماندگیه !!!؟؟؟:1. (27):

بعدشم قابلیت های یه سیستم عامل به چیاس ؟
افراد مبتی چی از مدیریت cpu و Ram و IO و... سر در میارن !

شما یه تحقیقی درباره Thread ها توی Mac و win32 بکن !!!
تفاوت از زمین تا اسمونه !
مایکروسافت همیشه با قدرت مافیایی خودش باعث جذب مشترین بیشتری شده !

همون روزی هم که IBM اعلام ورشکستگی کرد بخاط انحصار طلبی های مایکروسافت
در زمینه تولید pc بود !
تحقیق کنید ببینید NTFS از کجا در اومده !

:cool:
سیستم عمل مگه فقط برای مدیریت رم و سیستم عامل و شبکه است. سیستم عامل قرار رابطی باشه بین کاربر و کامپیوتر . اگه فقط کسی که فوق لیسانس کامپیوتر داره بتون با سیستم عامل کار کنه که ......

در ضمن IBM و میکروسافت با هم OS/2 کار میکردند حالا چرا IBM اجازه داشته باشه از HPFS استفاده کنه ولی برای میکروسافت گسترش اونچه که رویش همکاری مشترک داشتند و تولید NTFS بد هستش
در ضمن آیا میکروسافت مانع از این شد که مردم از IBM استفاده کنند؟ یا محصولاتش را طوری طراحی کرد که با محصولات IBM کار نکنند ؟

اینجا من فقط دارم یک نفرت بیدلیل نسبت به Microsoft میبینم.
راستی microsoft چه انحصار طلبی در زمینه تولید PC داره میشه اینرا برای من توضیح بدهید.

vb_m
14-01-10, 20:36
سیستم عمل مگه فقط برای مدیریت رم و سیستم عامل و شبکه است. سیستم عامل قرار رابطی باشه بین کاربر و کامپیوتر . اگه فقط کسی که فوق لیسانس کامپیوتر داره بتون با سیستم عامل کار کنه که ......

در ضمن IBM و میکروسافت با هم OS/2 کار میکردند حالا چرا IBM اجازه داشته باشه از HPFS استفاده کنه ولی برای میکروسافت گسترش اونچه که رویش همکاری مشترک داشتند و تولید NTFS بد هستش
در ضمن آیا میکروسافت مانع از این شد که مردم از IBM استفاده کنند؟ یا محصولاتش را طوری طراحی کرد که با محصولات IBM کار نکنند ؟

اینجا من فقط دارم یک نفرت بیدلیل نسبت به Microsoft میبینم.
راستی microsoft چه انحصار طلبی در زمینه تولید PC داره میشه اینرا برای من توضیح بدهید.

مایکروسافت<<<====:na:
انحصار طلبی ایشون در زمینه PC خلاصه نمیشه !
بهتره یکم برگردی جوون به گذشته ها و ببینی که چه ناحقی هایی کرده در حق IBM و غیر
نه ببخشید سیستم عامل برای مدیریت نیست !
اگه کتاب مبانی کامپیوتر رو هم بخونی بد نیست !:lol: چون داخل اون اشاره کرده !(در مورد مدیریت سیستم عامل!)

فوق لیسانس سیخی چند !
شما سیکل هم که داشته باشی
میتونی بفهمی مایکروسافت هر روز پچ امنیتی داره میده بیرون
که همشون هم Critical هستن !:1. (12):

JEskandari
14-01-10, 21:15
مایکروسافت<<<====:na:
انحصار طلبی ایشون در زمینه PC خلاصه نمیشه !
بهتره یکم برگردی جوون به گذشته ها و ببینی که چه ناحقی هایی کرده در حق IBM و غیر
نه ببخشید سیستم عامل برای مدیریت نیست !
اگه کتاب مبانی کامپیوتر رو هم بخونی بد نیست !:lol: چون داخل اون اشاره کرده !(در مورد مدیریت سیستم عامل!)

فوق لیسانس سیخی چند !
شما سیکل هم که داشته باشی
میتونی بفهمی مایکروسافت هر روز پچ امنیتی داره میده بیرون
که همشون هم Critical هستن !:1. (12):
جواب من را ندادید فقط شکلک فرستادید

vb_m
14-01-10, 23:00
جواب من را ندادید فقط شکلک فرستادید

مگه من بهتون گفتم برید تحقیق کنید رفتی که حالا از من توقع پاسخ دارین ؟
بهتره برگردید به چند سال قبل وقت که مایکروسافت به جرم تعرض به حقوق شخصی افراد
که توسط WMP صورت گرفته بود... و جالبتر از همه اینکه عمر WMP9 تا 10 فقط چند ماه بیشتر نبود !

بازی هایی مافیایی مایکروسافت ظاهرا به گوششما نخورده یا... ؟

نسخه ای که پیچیدم خدمتتون رو ملاحظه ننمودید ؟
یه کتابه به اسم مبانی رایانه بخونید جواب همه سوالاتون رو میگیرید

و توفیق من الله
موفق باشید

JEskandari
15-01-10, 04:07
مگه من بهتون گفتم برید تحقیق کنید رفتی که حالا از من توقع پاسخ دارین ؟
بهتره برگردید به چند سال قبل وقت که مایکروسافت به جرم تعرض به حقوق شخصی افراد
که توسط WMP صورت گرفته بود... و جالبتر از همه اینکه عمر WMP9 تا 10 فقط چند ماه بیشتر نبود !

بازی هایی مافیایی مایکروسافت ظاهرا به گوششما نخورده یا... ؟

نسخه ای که پیچیدم خدمتتون رو ملاحظه ننمودید ؟
یه کتابه به اسم مبانی رایانه بخونید جواب همه سوالاتون رو میگیرید

و توفیق من الله
موفق باشید
کدام کتابش برم دوباره بخونم من از اون زمانی که مجتمع فنی تهران جزوه چاپ میکرد از این کتاب ها خوندم فکر کنم 12 سالم بود. حالا نظر شما هر چی باشه میرم اونو دوباره میخونم.
به نظر من شما اینجا بدون دلیل دارید نفرت خودتان را از میکروسافت وارد ماجرا میکنید. شما یک ادعا میکنید بعد میگید برو تحقیق کن اینکه نشد . اول میگید میکروسافت در تولید PC مافیایی عمل میکند در حالیکه بنده خداها اصلا کامپیوتر درست نمیکنند .
بعدش میگید IBM را ورشکست کردند . اصلا شما نا حالا با OS/2 کار کردید تا ببینید چرا در برابر ویندوز جایی برای گفتن نداشت. تازه IBM کجاش ورشکست ده نکنه ماجرا اینه
یا اینکه حالا مدیا پلیر را میارید وسط بدون اینکه منظورتان را بیان کنید فقط میگید برو تحقیق کن این که بحث کردن نشد فقط spam فرستادن.

در ضمن نسختان خطش ناخوانا بود هیچ داروخانه ای نتوتنست بخونه دفعه دیگه واضحتر بنویسیدش.

Labyrinth
15-01-10, 06:40
فقط یک مورد رو میگم که دوستان توجه کنند

هیچ وقت هیچ چیزی رو با اطمینان نگویید :wink:

موفق باشید

:1. (35):

vb_m
15-01-10, 09:05
ببین تو داری حقایق رو انکار میکنی !
میگی IBM کجاش ورشکست !
شما که ادعا میکنی که از 12 سالگی کتاب میخوندی!!!
میگی NTFS چرا حق مایکروسافت نباشه !
خوب هیچ کدوم از اینا رو نمیدونی

یا خودت رو به اون راه میزنی
یا اصلا نمیدونی
اگه نمیدونی که هیچ
اگه هم طرف داری بی جا میکنید که برو رد کارت!

شما چی از سیاست های مایکروسافت میدونی ؟
نه خیر کار ایشون به تولید سیستم عامل ختم نمیشه !
تا میبینه گوگل مپ داده بیرون
برمیداره یکی عیم مال گوگل میزنه
تا میبینه PlayStation اومد سریعا xBox میده بیرون
تا میبینه java تونست داخل مرورگر ها نفوذ کنه
سریعا vbScriptی ساخت که باگ هاش و نقاط امنیتیش غوغا کرد
الانم که ادعا میکنه میخواد بهترین موتو جستجو رو بسزه

شاید یکمم فکر کنید به همینچند وقت پیش و قضیه مافیایی خرید
یاهو یادتون بیاد بد نباشه !

اگه دیگه به انکار یک یک اینها بپردازید بنده هیچ سخنی با شما ندارم
و شما میتونید آزادانه به بحث های آماتوری بپردازید

JEskandari
15-01-10, 14:11
ببین تو داری حقایق رو انکار میکنی !
میگی IBM کجاش ورشکست !
شما که ادعا میکنی که از 12 سالگی کتاب میخوندی!!!
میگی NTFS چرا حق مایکروسافت نباشه !
خوب هیچ کدوم از اینا رو نمیدونی

یا خودت رو به اون راه میزنی
یا اصلا نمیدونی
اگه نمیدونی که هیچ
اگه هم طرف داری بی جا میکنید که برو رد کارت!

شما چی از سیاست های مایکروسافت میدونی ؟
نه خیر کار ایشون به تولید سیستم عامل ختم نمیشه !
تا میبینه گوگل مپ داده بیرون
برمیداره یکی عیم مال گوگل میزنه
تا میبینه PlayStation اومد سریعا xBox میده بیرون
تا میبینه java تونست داخل مرورگر ها نفوذ کنه
سریعا vbScriptی ساخت که باگ هاش و نقاط امنیتیش غوغا کرد
الانم که ادعا میکنه میخواد بهترین موتو جستجو رو بسزه

شاید یکمم فکر کنید به همینچند وقت پیش و قضیه مافیایی خرید
یاهو یادتون بیاد بد نباشه !

اگه دیگه به انکار یک یک اینها بپردازید بنده هیچ سخنی با شما ندارم
و شما میتونید آزادانه به بحث های آماتوری بپردازید
XBox چرا نده بیرون یا VBscripts را اگه شما نمیخواهید خیلی ساده ازشان استفاده نکن چجوری از سونی که دنبال نینتدو رفت کنسول بازی PlayStation ارایه داد عیب نمیگیری تا اون گیمبوی و Nintendo DS را ارایه داد اینم رفت PSP را داد عیبی نمیگیری.
میکروسافت هم حق داره NTFS را بیرون بده هم میکروسافت هم IBM هردویشان بطور مشترک روی OS/2 کار میکردند چجوری IBM اجازه داره از HPFS استفاده کنه ولی میکروسافت نمیتونه اون را بهینه کنه وبه اسم NTFS ارایه بده.
در مورد موتور جستجو هم شما اعلام میکنید که میکروسافت که از قبل از گوگل در کار ارایه خدمات اینترنت بوده حق نداره سیستمش را آپگرید کنه. اصلا انگار گوگل Map اولین برنامه نقشه هستش یا گوگل اولین موتور جستجو هستش.
اصلا با این منطق شما گوگل چه حقی داشت که مو تور جستجو داد بیرون.نگاه کن قبلش چقدر موتور جستجو بود.
چرا شما به گوگل برای ایجاد Chrome انحصار طلب و مافیایی نمیگید.

Quick
15-01-10, 21:41
دوستان تاپیک ها کاملا کنترل میشن لطفا با آرامش بیشتر ادامه بدید ( مخصوصا جناب vb_m (Only the registered members can see the link) )، هر کدام که بهتر باشه کوچک ترین سودی که به شما نمیرسه هیچ حتی پایه های دوستیهاتون رو هم دچار رعشه میکنه . . .:11():

ممنون
میلاد
:Love-PCN~!:

™Ali
14-02-10, 15:24
یکی نیست، باهاش بحث کنیم ؟ Only the registered members can see the link

راستی خرید CD رایگان اوبونتو :

Saeed-Milan
14-02-10, 15:48
به نظر من نصبت به دید افراد سیستم عامل هم می تونه خوب و بد باشه.
مثلاً یک ویندوزی و یک لینوکسی نمیشه کلی گفت ولی خوب امنیت تو لینوکسه دادا من خودم شخصاً ابونتو رو خیلی دوست دارم:love:

nima_hl
14-02-10, 17:32
یکی نیست، باهاش بحث کنیم ؟ Only the registered members can see the link

راستی خرید CD رایگان اوبونتو :

آخر خریده یا رایگانه :lol:

esyoo
14-02-10, 19:26
سلام
چرا ویندوز سرور 2003 و یا سرور 2008rc2 رو توی انتخاب هاتون نگذاشتید؟
واقعا در استفاده کردن از منابع حرف اول رو میزنند
من از سرور 2008rc2 که بر مبنای سون هست استفاده می کنم
:great::give_rose:

N@VID
14-02-10, 22:56
سلام :

به نظر من دو نکته بیشتر از هر موضوعی برای کاربرانی ویندوز 7که بصورت 24 ساعت سیستمشون روشن هست و دائم در حال کار است و دچار مشکل های احتمالی می شود به چشم می آید ! Only the registered members can see the link

1 - نصب بسیار آسان و سریع ویندوز 7
2 - قابلیت تعمییر ویندوز در هر شرایط حتی زمانی که ویندوز دیگر بالا نمی آید و به هیچ عنوان دسترسی به اطلاعات با ارزش در درایو ویندوز نباشد شما می توانید با قرار دادن DVD ویندوز در درایو و زدن کلید F8 وارد قسمت انتخاب نوع بالا آمدن ویندوز شوید و در اولین انتخاب گزینه تعمییر ویندوز رو انتخاب کنید تا براحتی محیط مناسبی جهت انتقال فایل های با ارزش برای شما نمایان شود !

آفرین به سازندگان ویندوز که بعد از تولید ویندوز 6 و 7 این قسمت رو بالاخره ایجاد کردند Only the registered members can see the link

Saeed-Milan
14-02-10, 23:14
البته این قابلیت ویندوز 7 خیلی عالیه و من شخصاً بعد از کار با 7 دلن نمی آد از ویندوز جدا بشم ولی باید به سازندگان Free BSD هم تبریک گفت برای ایجاد یک OS با بالاترین زمان کار بدون هنگ کردن واقعاً محشره بی خود نیست Yahoo از همین سیستم عامل استفاده می کنه.

nima_hl
14-02-10, 23:29
البته این قابلیت ویندوز 7 خیلی عالیه و من شخصاً بعد از کار با 7 دلن نمی آد از ویندوز جدا بشم ولی باید به سازندگان Free BSD هم تبریک گفت برای ایجاد یک OS با بالاترین زمان کار بدون هنگ کردن واقعاً محشره بی خود نیست Yahoo از همین سیستم عامل استفاده می کنه.

۲-۳ سال پیش یه گند تاریخی از سرورهای میکروسافت در اومد که از لینوکس استفاده کرده بود :lol:

™Ali
15-02-10, 11:48
آخر خریده یا رایگانه :lol:
برادر داری اذیت میکنی ! خرید رایگانه ! یعنی در کل پول نمیدی ! Only the registered members can see the link

سلام
چرا ویندوز سرور 2003 و یا سرور 2008rc2 رو توی انتخاب هاتون نگذاشتید؟
واقعا در استفاده کردن از منابع حرف اول رو میزنند
من از سرور 2008rc2 که بر مبنای سون هست استفاده می کنم
:great::give_rose:

بحث ما سیستم عامل های Desktop است نه Server ! :wink:

ولی در کل داره از این Terminal اوبونتو خوشم میاد، صد تا CMD رو با هم میخوره :lol:

esyoo
15-02-10, 12:32
ولی در کل داره از این Terminal اوبونتو خوشم میاد، صد تا CMD رو با هم میخوره

شما خودت استادی
ولی من فقط و فقط فدورا رو به همه پیشنهاد میدم

واقعا بی نظیر هست

Saeed-Milan
15-02-10, 12:56
شما خودت استادی
ولی من فقط و فقط فدورا رو به همه پیشنهاد میدم

واقعا بی نظیر هست

با کمال احترام :give_rose:به شما هیچ وقت بی نظیر وجود نداره نصبت به دید کاربر سیستم عامل هم می تونه خوب یا بد بشه دوست من.
ولی اگر کسی بخواد با منبع باز شروع کنه ابنتو 9.10 بهترین گزینه می تونه باشه چون کار با اون راحته و منابع زیادی هم داره.
مثلا اینجا (Only the registered members can see the link)

™Ali
16-02-10, 16:24
من با اطمينان نمي گم كه Ubuntu (Only the registered members can see the link)بهترين توزيع لينوكس هست بلكه سيستم عامل مناسبي براي سيستم هاي Desktop و با پشتيباني زياد، رايگان و مخازن نرم افزاري غني است !

وگرنه هيچكي تو قدرت توزيع هايي مثل OpenSUSE (Only the registered members can see the link)، RedHat (Only the registered members can see the link), Fedora (Only the registered members can see the link), Gentoo (Only the registered members can see the link), Arch Linux (Only the registered members can see the link)و چند توزيع محبوب ديگه هيچ شكي نداره :1. (23):

N@VID
16-02-10, 18:00
سلام : لطفا چند عکس از محیط ubuntu قرار بدهید شاید ما هم وسوسه بشیم و بریم سراغش ! نرم افزار های ubuntu رو از کجا میشه دانلود کرد ؟ مثلا فتوشاپ و گیم ها روش براحتی نصب میشه یا نه ؟ من سفارش سی دی ها رو به سایت ubuntu دادم و گفت 4 تا 6 هفته دیگه میرسه ! با تشکر ...

Saeed-Milan
16-02-10, 18:27
سلام : لطفا چند عکس از محیط ubuntu قرار بدهید شاید ما هم وسوسه بشیم و بریم سراغش ! نرم افزار های ubuntu رو از کجا میشه دانلود کرد ؟ مثلا فتوشاپ و گیم ها روش براحتی نصب میشه یا نه ؟ من سفارش سی دی ها رو به سایت ubuntu دادم و گفت 4 تا 6 هفته دیگه میرسه ! با تشکر ...

کار بسیار خوبی می کنی دوست من قول می دم که تجربه خوبی بدست بیاری فقط قبل از استفاده از ابونتو ذهن خودت رو از مایکروسافت پاک کن تا در ابونتو راحت باشی.
برای اجرای برنامه ها هم نرم افزاری به اسم Win وجود داره که Api رو در لینوکس شبیه سازی می کنه و هر نرم افزاری در لینوکس شما اجرا میشه حتی بازی ها.

لینک صفحه دانلود نسخه 9.10 (Only the registered members can see the link)

Computex
16-02-10, 19:25

سلام. برای دیدن Screenshot های Ubuntu میتونید به لینک رو به رو مراجعه کنید : Only the registered members can see the link

اما دوستان چند روز پیش میز کار پیشرفته و جدید KDE عرضه شد! ( ورژن 4.4 ) . محیط کاربری که ایجاد میکنه واقعا حیرت انگیزه! من که حسابی وسوسه شدم برای نصبش! نظر شما چیه؟ ( چند تا اسکرین شات ازش گذاشتم) :

اطلاعات بیشتر (Only the registered members can see the link)

وب سایت رسمی KDE : Only the registered members can see the link

esyoo
16-02-10, 20:47
دوستان میز کار kde کمی ناپایدار هست نسبت به گنوم

دوستان به جای ابونتو از سوپر ابونتواستفاده کنید که خودش اکثر چیزهای مورد نیاز ما رو داره

JEskandari
16-02-10, 21:18
جاهای خوبش را بیخیال شید یک چند تا عکس هم از فهرست دایرکتوریهاش بگذارید تا ببینیم چه آش شله قلمکاری

Ardalan
17-02-10, 00:15
دوستان میز کار kde کمی ناپایدار هست نسبت به گنوم

دوستان به جای ابونتو از سوپر ابونتواستفاده کنید که خودش اکثر چیزهای مورد نیاز ما رو داره

زیاد با Super Ubuntu موافق نیستم
Linux Mint رو به شدت توصیه میکنم که حتی بهتر از اوبونتو هستش
در اصل همون اوبونتو هست که یک سری عیب هاش بر طرف میشه و چیز میزاری اضافی بهش میزنن و یکی دو ماه بعد از ریلیز اوبونتو ریلیز میشه

™Ali
17-02-10, 17:55

جاهای خوبش را بیخیال شید یک چند تا عکس هم از فهرست دایرکتوریهاش بگذارید تا ببینیم چه آش شله قلمکاری

خودم یه چند تا عکس تو تاپیک زیر گذاشتم که کامل هست :

نرم افزار های اوبونتو به راحتی از مخازن اوبونتو قابل دانلود و نصب هست !:cool:

کار بسیار خوبی می کنی دوست من قول می دم که تجربه خوبی بدست بیاری فقط قبل از استفاده از ابونتو ذهن خودت رو از مایکروسافت پاک کن تا در ابونتو راحت باشی.
برای اجرای برنامه ها هم نرم افزاری به اسم Win وجود داره که Api رو در لینوکس شبیه سازی می کنه و هر نرم افزاری در لینوکس شما اجرا میشه حتی بازی ها.

لینک صفحه دانلود نسخه 9.10 (Only the registered members can see the link)

سعید جان اصلا نباید از Wine انتظار زیادی داشت و هم چنین نرم افزاری های محیط .Net رو اجرا نمیکنه ! :1. (23):

hamedjahanbakhsh
19-02-10, 11:53
دوستان من دیروز اوبونتو 9.10 نصب کردم :party: :1. (5): ولی بعد از دانلود درایور کارت گرافیک واجراش در ترمینال بصورت root ....درایور نصب نمیشه و ارور میده.........میشه کمک کنید؟؟

در ضمن اگر امکان داره توضیح بدید کع چطور KDE نصب کنم...

ممنون:11():

nima_hl
19-02-10, 12:49
دوستان من دیروز اوبونتو 9.10 نصب کردم :party: :1. (5): ولی بعد از دانلود درایور کارت گرافیک واجراش در ترمینال بصورت root ....درایور نصب نمیشه و ارور میده.........میشه کمک کنید؟؟

حامد جان گرافیکت چیه و درایور رو از کجا دانلود کردی ؟

اگر بخوای روی اوبنتو کوبنتو رو نصب کنی کافیه تو ترمینال بنویسی

sudo apt-get install kubuntu-desktop

ولی ۲ تا مشکل هست

یکی اینکه حدود 300 مگ دانلود میکنه و مشکل بعدی اینه که منوها یکم با هم قاطی میشه پیشنهاد میدم کوبنتو رو جدا دانلود و در درایو مجزا نصب بفرمائید :give_rose:

Ardalan
19-02-10, 13:52

برای نصب درایور گرافیک باید X server رو خاموش کنید
برای این کار وقتی توی ترمینال رفتید اینو بنویسد

sudo /etc/init.d/gdm stop

بعد با روت وارد بشید و درایور رو نصب کنید وقتی درایور رو نصب کردید میتونید با این دستور دوباره X servr رو روشن کتنید

sudo /etc/init.d/gdm start

™Ali
19-02-10, 15:32
دوستان با عرضه نسخه جديد ميزكار KDE SC 4.4 ، من بين انتخاب اون و Gnome موندم !

نظرات دوستان چيه ؟ :11():

Ardalan
19-02-10, 16:54
دوستان با عرضه نسخه جديد ميزكار KDE SC 4.4 ، من بين انتخاب اون و Gnome موندم !

نظرات دوستان چيه ؟ :11():

پیشنهاد من همون گنوم هست ولی در صورتی که خواستی از KDE استفاده کنی
حتما رو گنوم نصبش کن
یعنی هر دو تا میز کار رو داشته باش
گرافیکت هم نصب کن :great:

™Ali
19-02-10, 17:15
پیشنهاد من همون گنوم هست ولی در صورتی که خواستی از KDE استفاده کنی
حتما رو گنوم نصبش کن
یعنی هر دو تا میز کار رو داشته باش
گرافیکت هم نصب کن :great:

زياد شنيدم كه مي گن محيط گنوم پايدارتره ولي وجود دو تا Panel مقداري اذيتم مي كنه !

كلا بي خيال نصب گرافيك شدم مگر اين كه Lucid Lynx (Only the registered members can see the link 3%98%C2%B4%20%C3%99%C2%86%C3%98%C2%AD%C3%99%C2%88% C3%99%C2%87%20%C3%99%C2%86%C3%98%C2%B5%C3%98%C2%A8 %20%C3%99%C2%88%20%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%B3%C3%98%C 2%AA%C3%99%C2%81%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%AF%C3%99%C2% 87%20%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%B2%20XP%20Mode%20%C3%98 %C2%AF%C3%98%C2%B1%20%C3%99%C2%88%C3%99%C2%8A%C3%9 9%C2%86%C3%98%C2%AF%C3%99%C2%88%C3%98%C2%B2%207) بياد ! :1. (23): (حوصله دانلود 50-70 مگ رو ندارم‌! )

hamedjahanbakhsh
20-02-10, 00:29
دوستان هر کاری که میکنم با adsl تو اوبونتو کامکت نمیشه؟؟؟ کمک

Ardalan
20-02-10, 10:28
زياد شنيدم كه مي گن محيط گنوم پايدارتره ولي وجود دو تا Panel مقداري اذيتم مي كنه !

كلا بي خيال نصب گرافيك شدم مگر اين كه Lucid Lynx (Only the registered members can see the link 3%98%C2%B4%20%C3%99%C2%86%C3%98%C2%AD%C3%99%C2%88% C3%99%C2%87%20%C3%99%C2%86%C3%98%C2%B5%C3%98%C2%A8 %20%C3%99%C2%88%20%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%B3%C3%98%C 2%AA%C3%99%C2%81%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%AF%C3%99%C2% 87%20%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%B2%20XP%20Mode%20%C3%98 %C2%AF%C3%98%C2%B1%20%C3%99%C2%88%C3%99%C2%8A%C3%9 9%C2%86%C3%98%C2%AF%C3%99%C2%88%C3%98%C2%B2%207) بياد ! :1. (23): (حوصله دانلود 50-70 مگ رو ندارم‌! )
50-70 مگ کجاست پسر خوب
مگه ویندوزه
درایورش حدود 15 مگابایت حجمیشه :Love-PCN~!:

دوستان هر کاری که میکنم با adsl تو اوبونتو کامکت نمیشه؟؟؟ کمک
اوبونتو 9.10 ؟
میتونی مودمت به صورت PPPoE کانفیگ کنی نه Bridge ?!

hamedjahanbakhsh
20-02-10, 17:47
دوستان مشکالت کم کن داره تموم میشه..:party: مودم درست شد kde رو هم دانلود کردم ولی وقتی که میخوام درایور گرافیک رو نصب کنم و x server رو خاموش که میکنم تصویر خراب میشه و چیزی معلوم نیست..

میشه راهنمایی کنید.

nima_hl
20-02-10, 17:49
دوستان مشکالت کم کن داره تموم میشه..:party: مودم درست شد kde رو هم دانلود کردم ولی وقتی که میخوام درایور گرافیک رو نصب کنم و x server رو خاموش که میکنم تصویر خراب میشه و چیزی معلوم نیست..

میشه راهنمایی کنید.

alt+ctrl+f1 رو بزن

hamedjahanbakhsh
20-02-10, 20:56
alt+ctrl+f1 رو بزن

اره این کارو کردم ولی باز صفحه به مشکل بر میخوره

Ardalan
20-02-10, 21:01
اره این کارو کردم ولی باز صفحه به مشکل بر میخوره

بیشتر توضیح بدید
ببینید روال کار به این صورته
ctrl+shift+f1 وارد محیط متنی بشید
با دستوری که خدمتتون عرض کردم X Server رو خاموش کنید
بعد گرافیک رو نصب کنید
بعد با دستوری که گفتم X Server رو روشن کنید

™Ali
27-02-10, 17:19
من بالاخره نفهمدیم چرا فیلم های VCD رو نمی تونم تو اوبونتو تو هارد کپی کنم ! :1. (27):

عجب گیری هست این اوبونتو !!!

Ardalan
27-02-10, 18:10
با این دستور یه ایمیج از سیدی بگیر :

dd if=/dev/cdrom of=/tmp/image.iso

بعد میتونی با vcdgear فایل Dat رو تبدیل به MPG کنی

nima_hl
27-02-10, 18:55
من بالاخره نفهمدیم چرا فیلم های VCD رو نمی تونم تو اوبونتو تو هارد کپی کنم ! :1. (27):

عجب گیری هست این اوبونتو !!!

™Ali
06-03-10, 18:37
واقعا واسه کپی کردن یه VCD به درون هارد باید این همه کد نویسی کرد ! یاد دوران ماقبل Windows 3.1 (Only the registered members can see the link)افتادم ! :1. (27):

بعد از مدتی که با Ubuntu کار کردم، به این نتیجه رسیدم که کلا این سیستم عامل (و بقیه توزیع ها ) به هیچ وجه به درد کاربران Desktop و مصارف مولتی مدیا نمی خوره ! :wink:

مخصوصا مردم ایران که 90 درصد کاربران آن چنان سواد بالایی در زمینه کامپیوتر ندارن و بارها شده ببینم کسی نمی دونه Internet Explorer چیه و حتی یکی سوال می کرد چجوری عکس پس زمینه رو عوض کنم ؟

هم چنین نرم افزار هایی مهم مثل Microsoft Office (حقیقتا OpenOffice اصلا به درد نمیخوره ! ) ، Adobe Creative Suite ، Microsft Visual Studio ، Babylon و چیزای دیگه که الان یادم نمیاد واسه لینوکس وجود نداره !

البته از مزایای اوبونتو هم نباید چشم پوشی کرد ولی در کل هنوز زوده بخواد یه سیستم عامل مناسب واسه دسکتاپ بشه !

در کل به زودی پارتیشن EX4 و Swap رو حذف می کنم و میخوام چند ماهی هم Mac OSX رو کار کنم ! :1. (21):

mory44
27-03-11, 11:19
ویندوز xp sp2 از نظر ساپورت نرم افزار ها بهترین هست

توی نصب نرم افزار در ویندوز سون مشکل داشتم حالا نمیدونم از کرک ویندوز هست یا نه

ولی از نظر ظاهری ویندوز سون خیلی خوبه اما نرم افزار ها و سخت افزار هایی که در ویندوز xp ساپورت میشه رو نصب نمی کنه

Soltaan
15-05-11, 10:00
در واقع هیچی به امنیت پیاداری و حرفه‌ای بودن لینوکس نمی رسه
ولی سیستم عامل اپل هم چون بر پایه یونکس هست بسیار عالی و پایدار و امن هست بر خلاف لینوکس هم برنامه های حرفه ای برای این سیستم عامل تهیه شده مشکل تهیه نرم افزار هم خوشبختانه تو ایران دیگه نداره چون شرکتهایی مثل پرند dvd های اورجینال اپل رو هم ارائه می دهند
اما لینوکس چون open source برای برنامه نویسان و حرفه ای ها بسیار عالیه و به نظر من هیچ سیستم عاملی به شیرینی این سیستم عامل نخواهد بود