PDA

مشاهده نسخه کامل : بهترين CPU براي .......................

lorn
06-10-09, 23:12
از همه بچه ها مي خوام نظر بدن كه براي GA_M56S_S3 از برند GIGABYTE بهترين CPU موجود تو بازار براي اين MINE چيه؟

پيشاپيش از همتون متشكرم

nima_hl
07-10-09, 00:04
از همه بچه ها مي خوام نظر بدن كه براي GA_M56S_S3 از برند GIGABYTE بهترين CPU موجود تو بازار براي اين MINE چيه؟

پيشاپيش از همتون متشكرم

سلام

قوی ترین cpu ای که میتونید روی این مادربرد نصب کنید phenom x4 هستش که به دلیل قدیمی بودن هم دمای نسبتا بالائی داره و یه مقدار توی بازار کم هستش

متاسفانه بایوس برای phenom ii هنوز نیومده از نظر طراحی هسته Regor که هسته athlon ii هستش و هسته Deneb که هسته phenom ii هستش خیلی شبیه به هم هستند و بعید میدونم بایوس Deneb برای مین شما ریلیز نشه

اما در حال حاضر موجود توی بازار همون athlon ii x2 250 هستش که استاد مهدی فرمودند ( البته phenom هم موجوده که با دلایل بالا پیشنهاد نمیکنم )

این cpu خنک و قوی هستش و برای کارهای معمولی و گیم هم خوب جواب میده

Only the registered members can see the link

hapalii
07-10-09, 15:11
به نظر شما روی مین MSI با چیپ 520 مدل K9 neo V2 اگر اشتباه نکنم اسم مدل رو میشه athlon ii x2 250 نصب کرد البته توی سایت خود MSI جزو سی پی یو های ساپورت شده برای این مین نیست اما با همین چیپ و سوکت AM2+ مادر بردی داره که athlon ii x2 250 ساپورت می کنه .

Mahdi8063
08-10-09, 02:12
سلام دوستان من خودم همین مین گیگا رو دارم و رو athlon ii 245 انداختم که خیلی بهتر از 5200 قبلی شده در کل از کاراییش نسبت به قیمتش واقعا راضی هستم ضمن اینکه قابلیت اور بالایی داره

lorn
17-10-09, 15:56
شرمنده بچه ها adsl قطع بود

بچه ها Cpu بهتر نمي شه رو مين من گذاشت ؟

قيمتشم مهم نيست

ممنون مي شم اگه تو احيا كردن اين سيستم بيشتر كمك كنيد

پيروز باشيد :yes:

MicroSystem
17-10-09, 16:48
athlon ii x2 250 رو روي اليت 8200 نصب كرديم بالا نيومد كلا CPU هاي جديد AMD رو مثل athlon ii x2 250 و athlon ii x4 620
رو بدون آپديت بايوس بعيد ميدونم بشه با چيپهاي NVIDIA استفاده كرد ولي با چيپهاي ATI مشكلي ندارند.

soheilsh
17-10-09, 21:26
عزیز با بایوس جدید phenom II 965 هم می تونید بگذارید !!!!!!!!!!!!!!

AMD>INTEL
18-10-09, 09:42

پيشاپيش از همتون متشكرم

ساپورت لیست مادربرد شما

lorn
28-10-09, 00:50
عزيزان مرا راه نمايي كنيد

از بين اين ليستي كه اقا amdi>intel

اشاره كردن كدوم بهتره

من مي خوام cpu جديدم قابليتهاي زير رو داشته باشه :

1. اوركلاك خوب بشه
2. توي كار با نرم افزارهاي گرافيكي سنگي تا حد امكان ما رو لنگ نزاره
3. و آخرين اولويت اينكه ديگه بازي ها رو بتركونه

در ضمن من فقط توانايي ارتقا cpu رو دارم و لطفا فقط پيش نهاد cpu مطرح كنيد نه قطعات ديگر رو

با آرزو توفيق براي همه بچه هاي اين انجمن

پيروز باشيد

AMD>INTEL
28-10-09, 09:51
بایوس رو به f6c اپدیت کنید به مشکلی بر نمیخورید . من نظرم روی فنوم های2 سه هسته ای هست یا اتلون 2 620

lorn
28-10-09, 10:24
يه سوال هم دارم اين نكته قرمز كه نوشته تو سايت گيگا در مورد كاهش ht با نصب پردازنده مذكور هست جريانش چيه ؟
يا شايد من اشتباه متوجه شدم ؟

اين پيغام هستش

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.

lorn
28-10-09, 10:34
راستي اين cpu ها چطور هستن با بروز آوري بايوس قابل نصب هستن :
1.Phenom II X4 945
2. Phenom II X3 740
3. Athlon II X2 250

به نظر شما كدوم p/p بهتر

آيا اين cpu ها داراي سري ويرايش سياه هستن ؟

مي شه قيمتشم لطف كنيد
راستي اين cpu ها افت قيمت كرده ؟ يا اگه بيشتر صبر كنم قيمتش كمتر مي شه .

با تشكر

پيروز باشيد

MicroSystem
28-10-09, 10:38
1.Phenom II X4 945
2. Phenom II X3 740
3. Athlon II X2 250

به نظر شما كدوم p/p بهتر

مي شه قيمتشم لطف كنيد

با تشكر

پيروز باشيد
Athlon II X4 620

AMD>INTEL
28-10-09, 11:48
يه سوال هم دارم اين نكته قرمز كه نوشته تو سايت گيگا در مورد كاهش ht با نصب پردازنده مذكور هست جريانش چيه ؟
يا شايد من اشتباه متوجه شدم ؟

اين پيغام هستش

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.

این یعنی که سرعت HT تو این برد از نسخه 1 پشتیبانی میکند . در بردهای جدید با چیپ بالا از سرعت HT بالاتری استفاده میشود .

MicroSystem
28-10-09, 12:11
این یعنی که سرعت HT تو این برد از نسخه 1 پشتیبانی میکند . در بردهای جدید با چیپ بالا از سرعت HT بالاتری استفاده میشود .
من يكبار HT رو كم كردم از 1000 اوردم 200 و لي تغييري تو بنچماك نديدم بعيد ميدونم تاثير چنداني داشته باشه

AMD>INTEL
28-10-09, 12:16
باید تو تستهای مختلف بنچ گرفت . تاثیرش بر میگرده به نوع پردازنده و ....

lorn
28-10-09, 12:57
1.Phenom II X4 945
2. Phenom II X3 740
3. Athlon II X2 250

به نظر شما كدوم p/p بهتر

مي شه قيمتشم لطف كنيد

با تشكر

پيروز باشيد

بچه ها ان بالايي چطور هستن ؟
اينا كه ساپورت مي شه ايا اينا بهتر از Athlon II X4 620 نيستن ؟

در مورد قيمت ها هم بيشتر راهنمايي كنيد

با تشكر

AMD>INTEL
28-10-09, 13:11
میتونید تهیه کنید ولی مادربرد فعلی شما نمیتونه از همه توانائی های این پردازنده رو استفاده کند

lorn
29-10-09, 01:11
میتونید تهیه کنید ولی مادربرد فعلی شما نمیتونه از همه توانائی های این پردازنده رو استفاده کند

چرا مگه با به روز كردن بايوس امكان استفاده از امكانات ايجاد نمي شه ؟

يكم بيشتر توضيح مي ديد اخه بنده noob هستم

با تشكر

پيروز باشيد

AMD>INTEL
29-10-09, 08:52
به خاطر همین محدودیت سرعت ht .
تهیش مشکل نداره . پاور شما چند وات است ؟ برای چه شرکتی هست ؟ چون پردازنده های 4 هسته ای مصرف بالائی دارند

lorn
30-10-09, 22:39
شرمنده نبودم چند روز

از بابت پاور مشكل ندارم هم يه 380 گرين دارم هم يه 580 گرين كه در صورت لوزوم مي تونم به طور همزمان هم ازشون استفاده كنم
380+580=960
بچه ها من مي خوام سه يا چهار ماه ديگه گرافيك رو ارتقا بدم پس cpu كه الان مي خرم مي خوام واسه گرافيك كه در اينده مي خرم مشكل ايجاد نكنه

كارت گرافيك كه مي خوام بخرم هم ati 5870 هست البته 3 يا 4 ديگه از شك ورود و ..... بگزره و به قيمت واقعيش نزديكتر شه

با تشكر

پيروز باشيد

AMD>INTEL
01-11-09, 09:12
نظر من روی 4 هسته اتلون هست . که کاملا جوابگوی شماست .

Pedram_IR
02-12-09, 21:22
سلام
بهترین سیستم پیشنهادی که قیمتش حداکثر 600، 700 تومن دربیاد چی پیشنهاد میکنید؟
چیزهایی که نیاز دارم این چهار قطعه است
1-سی پی یو چهار هسته ای (ترجیحا اینتل)
2-مادربورد
3-رم
4-هارد اینترنال 1 ترابیت
ممنون میشم بهترین های این چهار قطعه رو به من معرفی کنید که مجموع هزینه اشون حدود 600، 700 تومن بشه.

hapalii
02-12-09, 22:22
سلام
2-مادربورد
3-رم
4-هارد اینترنال 1 ترابیت
ممنون میشم بهترین های این چهار قطعه رو به من معرفی کنید که مجموع هزینه اشون حدود 600، 700 تومن بشه.

سلام
بهتر بود توی یه تاپیک مجزا مطرح می کردین چون زیاد به این تاپیک مربوط نیست پست شما با این حال این نظر منه

CPU ------------ Intel Core i5 - 2.66GHz - 750--------------------225000

MB--------------GIGABYTE - P55-UD3P-------------------------175000

RAM-- ---- CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB) / DHX-----------130000

HDD------------ SAMSUNG-SATA 2 - 750 GB + / 32mb buffer -------------------85000

nima_hl
02-12-09, 23:35
سلام
2-مادربورد
3-رم
4-هارد اینترنال 1 ترابیت

intel core i7 860 ~320
asroc p55 pro ~155
ram DDR3 2*1 ~60
hard ~100

:give_rose:

Computex
03-12-09, 00:10
سلام دوست عزیز. متاسفانه شما ذکر نکردید کاربردتون از این سیستم چی هست؟ ممنون میشم اگر کمی توضیح دهید تا ما هم بتونیم پیشنهادهای بهتری بدیم.

با تشکر.

Pedram_IR
03-12-09, 13:24
سلام دوست عزیز. متاسفانه شما ذکر نکردید کاربردتون از این سیستم چی هست؟ ممنون میشم اگر کمی توضیح دهید تا ما هم بتونیم پیشنهادهای بهتری بدیم.

با تشکر.
بیشتر برای رندر کردن می خوام. هر چی سریعتر و قویتر بهتر.:wink:
راستی این درسته که cpuهای چهار هسته ای با بعضی از نرم افزارها مشکل دارن؟
چون من از خیلی از نرم افزارهای فارسی استفاده می کنم.
یه سوال دیگه اینکه در این سایت (Only the registered members can see the link) در اکثر بررسی ها AMD Athlon II نمره خیلی خوبی کسب کرده به خصوص در مورد Adobe Premiere Pro CS4 (Only the registered members can see the link) ، آیا این تست ها واقعا نشون دهنده قدرت بیشتر این CPU ها هست یا i7 اینتل از همه نظر از این پردازنده ها بهتره؟ و دلیل اینکه i7 در این تستها نتایج پایینی داده چیه؟ ( حتی دو هسته های اینتل هم نتایج تستشون در بعضی موارد از i7 بهتره)

Computex
03-12-09, 23:39
سلام. من فکر میکنم در لینک تست پردازنده ها در Adobe Premiere Pro CS4 (Only the registered members can see the link) که دادید بر عکس متوجه شدید! این تست بر اساس مدت زمانی است که یک پروژه مشخص روی پردازنده های مختلف پردازش شده و مدت زمان کمتر بهتر هست. در حالی که در همین تست Premiere Pro سری Athlon II ها بیشترین مدت زمان و سری Core i7 ها در کمترین زمان پروژه را پردازش کرده اند!

در مورد سازگاری برنامه های مختلف با چهار هسته ای ها باید گفت الان دیگه اکثر برنامه های معروف نظیر برنامه های شرکت Adobe ، برنامه های ساخت تصاویر سه بعدی 3D Max و Maya به طور کامل از پردازنده های چهار هسته ای پشتیبانی میکنند که اگر مورد استفاده شما این دسته از نرم افزارها باشد ، مشکلی نخواهید داشت. اما منظور شما رو از برنامه هلای فارسی متوجه نشدم. یعنی این برنامه ها در حدی هستند که برای پردازش به یه چهار هسته ای نیاز هست؟!

برای پردازنده چهار هسته ای قوی و خوب هم شما سه راه حل پیش رو دارید:
1 . سری Phenom II X4 و سوکت AM3
2 سری Core i5 و سوکت 1156
3 سری Core i7 و سوکت 1366

به طور کلی و بدون در نظر گرفتن قیمت ، از بالا به پایین پردازنده ها قوی و سریع تر میشوند. اما اگر قیمت رو بخواهیم در نظر بگیریم انتخاب کمی سخت میشود. برای مثال یک پردازنده Phenom II X4 955 با یک مادربورد نسبتا خوب با سوکت AM3 حدود 360 تومن در میاد ، و یک پردازنده Core i5 750 با یک مادربورد نسبتا خوب با سوکت 1156 حدود 420 تومن در میاد و یک پردازنده Core i7 920 هم با یک مادربورد نسبتا خوب با سوکت 1366 حدود 540 تومن در میاد. این هایی که گفتم حدود قیمتی این سه پلتفرم بود.

حالا سراغ کارایی میریم. در اینجا Phenom II 955 رو با Core i5 750 در همون برنامه Adobe Premiere در همون لینکی که دادید مقایسه میکنیم. در اینجا Core i5 750 تقریبا 4.5 درصد سریعتر از Phenom II 955 عمل کرده.

این دو مورد قیمت و کارایی که در بالا مثال زدم تنها در یک برنامه بود. ببینید شما باید بر حسب نیازتون و برنامه هایی که از اون استفاده میکنید کارایی این پردازنده ها رو در برنامه های مختلف در همون لینک بررسی کرده و بهترین گزینه رو انتخاب کرده و در نهایت باید بسنجید که آیا این کارایی ارزش پرداخت مثلا 100 هزار تومن یا 150 هزار تومن بیشتر رو داره یا نه. به این روش اصطلاحا گفته میشه Price/Performance . یعنی نسبت قیمت به کارایی.

برای مقایسه فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در برخی چارت ها در قسمت بالایی چارت مثلا نوشته شده time (in Time (Second)) . که این به این معنی میباشد که اعدادی رو که در روی هر ستون از چارت ملاحظه میکنید مدت زمان به ثانیه هست و هرچه کمتر باشد نیز بهتر هست. دقیقا مثل همون لینک Adobe Premiere .
اما در برخی موارد هم مثل تست PC Mark روی هر ستون از چارت امتیازی که پردازنده در اون تست کسب کرده نوشته شده که این مورد هم بدین معنی است که هر چه این امتیاز بیشتر باشد، پردازنده کارایی و سرعت بالاتری در اون مورد داشته است.

امیدوارم که تونسته باشم شما رو به خوبی راهنمایی کنم. سوالی بود در خدمتیم...!

Pedram_IR
04-12-09, 08:18
سلام. من فکر میکنم در لینک تست پردازنده ها در Adobe Premiere Pro CS4 (Only the registered members can see the link) که دادید بر عکس متوجه شدید! این تست بر اساس مدت زمانی است که یک پروژه مشخص روی پردازنده های مختلف پردازش شده و مدت زمان کمتر بهتر هست. در حالی که در همین تست Premiere Pro سری Athlon II ها بیشترین مدت زمان و سری Core i7 ها در کمترین زمان پروژه را پردازش کرده اند!

در مورد سازگاری برنامه های مختلف با چهار هسته ای ها باید گفت الان دیگه اکثر برنامه های معروف نظیر برنامه های شرکت Adobe ، برنامه های ساخت تصاویر سه بعدی 3D Max و Maya به طور کامل از پردازنده های چهار هسته ای پشتیبانی میکنند که اگر مورد استفاده شما این دسته از نرم افزارها باشد ، مشکلی نخواهید داشت. اما منظور شما رو از برنامه هلای فارسی متوجه نشدم. یعنی این برنامه ها در حدی هستند که برای پردازش به یه چهار هسته ای نیاز هست؟!

برای پردازنده چهار هسته ای قوی و خوب هم شما سه راه حل پیش رو دارید:
1 . سری Phenom II X4 و سوکت AM3
2 سری Core i5 و سوکت 1156
3 سری Core i7 و سوکت 1366

به طور کلی و بدون در نظر گرفتن قیمت ، از بالا به پایین پردازنده ها قوی و سریع تر میشوند. اما اگر قیمت رو بخواهیم در نظر بگیریم انتخاب کمی سخت میشود. برای مثال یک پردازنده Phenom II X4 955 با یک مادربورد نسبتا خوب با سوکت AM3 حدود 360 تومن در میاد ، و یک پردازنده Core i5 750 با یک مادربورد نسبتا خوب با سوکت 1156 حدود 420 تومن در میاد و یک پردازنده Core i7 920 هم با یک مادربورد نسبتا خوب با سوکت 1366 حدود 540 تومن در میاد. این هایی که گفتم حدود قیمتی این سه پلتفرم بود.

حالا سراغ کارایی میریم. در اینجا Phenom II 955 رو با Core i5 750 در همون برنامه Adobe Premiere در همون لینکی که دادید مقایسه میکنیم. در اینجا Core i5 750 تقریبا 4.5 درصد سریعتر از Phenom II 955 عمل کرده.

این دو مورد قیمت و کارایی که در بالا مثال زدم تنها در یک برنامه بود. ببینید شما باید بر حسب نیازتون و برنامه هایی که از اون استفاده میکنید کارایی این پردازنده ها رو در برنامه های مختلف در همون لینک بررسی کرده و بهترین گزینه رو انتخاب کرده و در نهایت باید بسنجید که آیا این کارایی ارزش پرداخت مثلا 100 هزار تومن یا 150 هزار تومن بیشتر رو داره یا نه. به این روش اصطلاحا گفته میشه Price/Performance . یعنی نسبت قیمت به کارایی.

برای مقایسه فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در برخی چارت ها در قسمت بالایی چارت مثلا نوشته شده time (in Time (Second)) . که این به این معنی میباشد که اعدادی رو که در روی هر ستون از چارت ملاحظه میکنید مدت زمان به ثانیه هست و هرچه کمتر باشد نیز بهتر هست. دقیقا مثل همون لینک Adobe Premiere .
اما در برخی موارد هم مثل تست PC Mark روی هر ستون از چارت امتیازی که پردازنده در اون تست کسب کرده نوشته شده که این مورد هم بدین معنی است که هر چه این امتیاز بیشتر باشد، پردازنده کارایی و سرعت بالاتری در اون مورد داشته است.

امیدوارم که تونسته باشم شما رو به خوبی راهنمایی کنم. سوالی بود در خدمتیم...!
جامع و کامل بود
ممنون از وقتی که گذاشتید :1. (23):

Pedram_IR
04-12-09, 08:27
رم چه تاثیری در سرعت سیستم داره؟ مثلا (4GB (2 x 2GB - 1333 چقدر با (4GB (2 x 2GB - 1600 تفاوت داره؟
و یه سوال دیگه:آیا کارت گرافیک GeForce 9400GT رو میشه در مادربورد GIGABYTE - P55-UD3P استفاده کرد؟ با توجه به اینکه این کارت گرافیک ddr2 هستش و سیستمی که من می خوام ببندم ddr3 یا ربطی نداره؟

rezaaghili
04-12-09, 09:16
دوست عزیز مشکلی نداری حافظه گرافیک 9400 ddr2 هست خیلی ها dd5 هم روی چنین سیستم هایی استفاده میکنند ولی گرافیگ مدل جدیده
اونی که اول گفتی میشه گفت سرعت رمه و اگه بتونی 1600 بگیری که مسلما بهتره ولی گرونتره من خودم از اینتل بیشتر خوشم میاد ولی باید قبول کرد ای ام دی مقرون به صرفه تر هست یعنی به نسبت پولی که میدی کارایی بیشتری میگیری ولی اگه میخای ضرر نکنی یا یه کمی صبر کن ای ام دی مادربوردهای سری جدید هم رده p55 که sata3,usb3 رو پشتیبانی میکنن بده به بازار یا اینکه p55 بگیر ترجیحا گیگابایت

nima_hl
04-12-09, 09:27
رم چه تاثیری در سرعت سیستم داره؟ مثلا (4GB (2 x 2GB - 1333 چقدر با (4GB (2 x 2GB - 1600 تفاوت داره؟
و یه سوال دیگه:آیا کارت گرافیک GeForce 9400GT رو میشه در مادربورد GIGABYTE - P55-UD3P استفاده کرد؟ با توجه به اینکه این کارت گرافیک ddr2 هستش و سیستمی که من می خوام ببندم ddr3 یا ربطی نداره؟

با فرض زمان تاخیر مساوی در بعضی از کارهای روزانه اندکی تفاوت بین 1333 و 1600 وجود داره ولی مشکل اینجاست که معمولا هر چه کلاک رو بالا میبرند زمان تاخیر رو هم بالا میبرند به عبارتی رم 1333 cl8 با رم 1600 cl9 یکیه :give_rose:

9400 رو میتونید روی این مین نصب کنید و ربطی بین رم گرافیک و سیستم به صورت مستقیم وجود نداره

Computex گرامی

از i7 روی سوکت 1156 به راحتی نگذرید :great: معجون خوبیه

Pedram_IR
04-12-09, 10:00
اولا ممنونم از بچه های این فروم که این قدر سریع جواب میدید.:love:

دوم اینکه با بحث های انجام شده این چیزهایی هست که انتخاب کردم.
1-CPU: Intel Core i5 - 2.66GHz - 750

2-MAIN: GIGABYTE - P55-UD3P

3- RAM: Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)

4- VGA: 9400GT

حالا چند تا سوال:
اول اینکه بهترین رم 4 گیگ چه مارکی هست و 1333 بگیرم یا 1600 یا تفاوت نامحسوسه؟ و تفاوت قیمتشون چقدره؟
دوم اینکه من واقعا تو این چند سال به مارک های ال جی و سامسونگ آلرژی پیدا کردم و حتی خودکار سامسونگ یا ال جی هم دوست ندارم بخرم چون هر چی از این دو مارک گرفتم بعد از دو ماه خراب شده، از تلویزیون و دی وی دی رایتر گرفته تا ضبط سی دی. حالا با این اوصاف فکر کنم بهترین هاردهای یه ترا بایت سیگیت و وسترن دیجیتال هستند، به نظر شما چه هارد یه ترابایتی بخرم خوبه؟(ضمن اینکه نمی خوام جنس چینی بخرم)

nima_hl
04-12-09, 16:51
اولا ممنونم از بچه های این فروم که این قدر سریع جواب میدید.:love:

دوم اینکه با بحث های انجام شده این چیزهایی هست که انتخاب کردم.
1-CPU: Intel Core i5 - 2.66GHz - 750

2-MAIN: GIGABYTE - P55-UD3P

3- RAM: Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)

4- VGA: 9400GT

حالا چند تا سوال:
اول اینکه بهترین رم 4 گیگ چه مارکی هست و 1333 بگیرم یا 1600 یا تفاوت نامحسوسه؟ و تفاوت قیمتشون چقدره؟
دوم اینکه من واقعا تو این چند سال به مارک های ال جی و سامسونگ آلرژی پیدا کردم و حتی خودکار سامسونگ یا ال جی هم دوست ندارم بخرم چون هر چی از این دو مارک گرفتم بعد از دو ماه خراب شده، از تلویزیون و دی وی دی رایتر گرفته تا ضبط سی دی. حالا با این اوصاف فکر کنم بهترین هاردهای یه ترا بایت سیگیت و وسترن دیجیتال هستند، به نظر شما چه هارد یه ترابایتی بخرم خوبه؟(ضمن اینکه نمی خوام جنس چینی بخرم)

یه نگاه مجدد به این ریویو بندازید

انتخاب i5 به نظرم انتخاب خوبی نیست بنظرم بعضی از سایتها به دلایلی ریویوها را به صورتهای مجازی جلوه میدن

برای مثال به این چارتها نگاه کنید

در نگاه اول میگیم ایول این i5 که ترکونده :lol: همه چارتها تو ردیف اوله

ولی یکم که دقت میکنیم میبینیم نه بابا این که تو ردیف اول نوشته آورکلاک شده این پردازنده هستش

من با این پردازنده کار کردم به هیچ عنوان ارزش این هزینه رو نداره و فقط با دلارهای اینتل روی اکران تبلیغاتی رفته

دیگه خودتون میدونید در این ضمینه دیگه صحبت نمیکنم :give_rose:

یه سری رم خوب با برند adata گرفتم که ازش راضی هستم قیمتش خیلی مناسب نیست ولی رم بی دردسریه ، دیفالتش 1333 cl8 هستش ولی روی 1600 cl8 یا 1333 cl7 به راحتی کار میکنه

1600 همین مدل هم به همین شکله ظاهرا این ۲ رم به جز تنظیمات داخلی هیچ تفاوت دیگه‌ای ندارند ( که اونم تو بایوس خودتون میتونید تنظیم کنید )

حدود ۱۲۰-۱۳۰ قیمت ایندومدل هستش ( حدود ۱۰ تومن اختلاف )

در ضمن اون 9400 هم اصلا به این سیستمتون نمیاد ، لااقل به 9500 بندازید تا خدا ازمون راضی باشه :1. (35):

Computex
04-12-09, 16:55
Computex گرامی

از i7 روی سوکت 1156 به راحتی نگذرید :great: معجون خوبیه

سلام نیما جان. آره راستش الان که داشتم بنچ ها رو نگاه میکردم دیدم تفاوت این دو نسبتا محسوس هست. اما شما قیمت i7 870 رو زده بودید 320 تومن! واقعیتش من با این قیمت جایی ندیدم. یعنی قیمتا بالاتر از این بود.

به هر حال لینک مقایسه بین i5 750 و i7 870 برای Pedram_IR عزیز این هست:

ببینید پدرام جان در اینجا هم شما باید به امتیازات توجه داشته باشید. مثلا در کنار بعضی از تست ها نوشته شده Higher is Better که یعنی امتیاز بالاتر بهتر هست و در بعضی جاها هم نوشته شده Lower is Better که بدین معنی است که مدت زمان کمتر بهتر هست.
شما با نرم افزارهایی که بیشتر سروکار دارید اختلاف کارایی این دو پردازنده رو در اونها ببینید و تصمیم بگیرید. اگر اینطور که آقا نیما فرمودند اختلاف قیمت بین این دو پردازنده حدود صد تومن باشه ، با در نظر گرفتن بودجه می تونید بهش فکر کنید.

nima_hl
04-12-09, 17:16
سلام نیما جان. آره راستش الان که داشتم بنچ ها رو نگاه میکردم دیدم تفاوت این دو نسبتا محسوس هست. اما شما قیمت i7 870 رو زده بودید 320 تومن! واقعیتش من با این قیمت جایی ندیدم. یعنی قیمتا بالاتر از این بود.

به هر حال لینک مقایسه بین i5 750 و i7 870 برای Pedram_IR عزیز این هست:

ببینید پدرام جان در اینجا هم شما باید به امتیازات توجه داشته باشید. مثلا در کنار بعضی از تست ها نوشته شده Higher is Better که یعنی امتیاز بالاتر بهتر هست و در بعضی جاها هم نوشته شده Lower is Better که بدین معنی است که مدت زمان کمتر بهتر هست.
شما با نرم افزارهایی که بیشتر سروکار دارید اختلاف کارایی این دو پردازنده رو در اونها ببینید و تصمیم بگیرید. اگر اینطور که آقا نیما فرمودند اختلاف قیمت بین این دو پردازنده حدود صد تومن باشه ، با در نظر گرفتن بودجه می تونید بهش فکر کنید.

سلام

من به این آناندتچ آلرژی دارم ، زیگیل میزنم :lol:

توی همین فروم هم قبلا روی آمارهای چرند این سایت صحبت شده و البته توی فرومهای خارجی نیز به این آمارها خیلی خورده گرفته میشه :give_rose:

چند روز پیش ۴ تا دونه خریدم 318 نمیدونم هنوز موجود باشه یا نه ، میتونم براتون سئوال کنم

آقا پوزش میخوتم بنده 860 گرفتم اشتباها تو پست قبلی زدم 870 ، این قیمت 860 هستش:oops:

Pedram_IR
05-12-09, 18:49
یه نگاه مجدد به این ریویو بندازید

انتخاب i5 به نظرم انتخاب خوبی نیست بنظرم بعضی از سایتها به دلایلی ریویوها را به صورتهای مجازی جلوه میدن

برای مثال به این چارتها نگاه کنید

در نگاه اول میگیم ایول این i5 که ترکونده :lol: همه چارتها تو ردیف اوله

ولی یکم که دقت میکنیم میبینیم نه بابا این که تو ردیف اول نوشته آورکلاک شده این پردازنده هستش

من با این پردازنده کار کردم به هیچ عنوان ارزش این هزینه رو نداره و فقط با دلارهای اینتل روی اکران تبلیغاتی رفته

دیگه خودتون میدونید در این ضمینه دیگه صحبت نمیکنم :give_rose:

یه سری رم خوب با برند adata گرفتم که ازش راضی هستم قیمتش خیلی مناسب نیست ولی رم بی دردسریه ، دیفالتش 1333 cl8 هستش ولی روی 1600 cl8 یا 1333 cl7 به راحتی کار میکنه

1600 همین مدل هم به همین شکله ظاهرا این ۲ رم به جز تنظیمات داخلی هیچ تفاوت دیگه‌ای ندارند ( که اونم تو بایوس خودتون میتونید تنظیم کنید )

حدود ۱۲۰-۱۳۰ قیمت ایندومدل هستش ( حدود ۱۰ تومن اختلاف )

در ضمن اون 9400 هم اصلا به این سیستمتون نمیاد ، لااقل به 9500 بندازید تا خدا ازمون راضی باشه :1. (35):
شما این لینک (Only the registered members can see the link AC%D9%88) رو نگاه کن، آیا واقعا قیمتها همین قدره؟
اگر همینقدر باشه که فقط مادربوردو سی پی یو ی i7 بالای 600 میشه.
و دیگه اینکه Intel Core i7 - 2.66GHz - 920 (Only the registered members can see the link) بهتره یا Intel Core i7 - 2.8GHz - 860 (Only the registered members can see the link) ؟
و آیا مادربورد GIGABYTE - P55-UD3P برای i7 مناسبه یا فقط سری x58 هستن که روی i7 جواب میده؟
اگر i5 مناسب نیست آیا core 2 dou ها یا Core 2 Quad ها بهتر از i5 هستن؟(برای رندر منظورم هستش)

behrouz8
05-12-09, 21:13
دوست عزیز بهترین انتخاب i5 هست.چون شما روی اون تمامی سی پی یو های i7 , i5 . i3 را می تونید بذارید.ضمن انکه تکنولوژی i5 جدید تر هست و اینتل روی همین تکنولوژی یعنی نبود پل شمالی کار میکنه و یه جورایی میشه گفت i7 یه نسلی هست که هنوز نیومده به بازر سوخته.در اینده هم با ارایه سی پی یو های جدید برای سوکت 1156 خواهید دید که کارایی این دو سوکت کاملا با هم یکی خواهد شد.
پس در خرید i5 شک نکنید.(این که تمام سی پی ها از i3 تا i7 و در اینده مدل های جدید تر را ساپورت میکنه خیلی مهمه)
شاد باشید:11():

Computex
06-12-09, 21:46
شما این لینک (Only the registered members can see the link AC%D9%88) رو نگاه کن، آیا واقعا قیمتها همین قدره؟
و دیگه اینکه Intel Core i7 - 2.66GHz - 920 (Only the registered members can see the link) بهتره یا Intel Core i7 - 2.8GHz - 860 (Only the registered members can see the link) ؟
و آیا مادربورد GIGABYTE - P55-UD3P برای i7 مناسبه یا فقط سری x58 هستن که روی i7 جواب میده؟
اگر i5 مناسب نیست آیا core 2 dou ها یا Core 2 Quad ها بهتر از i5 هستن؟(برای رندر منظورم هستش)

با سلام.

ببینید سوکت های 1156 و 1366 با هم متفاوت اند. وهمینطور مادربورد ها و پردازنده هایی که توسط اونها ساپرت میشوند. پس به این موضوع دقت داشته باشید. در حال حاضر از سوکت 1366 فقط مادربوردها یی با چیپ X58 موجودند و از سوکت 1156 فقط مادربوردهایی با چیپ P55 روانه بازار شده اند. اما تفاوت این دو در پشتیبانی از پردازنده چیست؟

پردازنده هایی از Core i7 که به صورت 9xx شماره گذاری شده اند بر روی سوکت 1366 نصب میشوند. مثل Core i7 920 یا 960 یا 975 و...
اما پردازنده هایی از سری Core i7 که به صورت 8xx و پردازنده هایی از سری Core i5 که در حال حاضر تنها پردازنده Core i5 موجود در بازار مدل 750 هست از سوکت 1156 پشتیبانی میکنند. بنابراین شما نمیتونید پردازنده ای مثل Core i7 920 رو روی سوکت 1156 یا حتی پردازنده ای مثل Core i7 860 رو روی سوکت 1366 نصب کنید.

در رابطه با پلتفرم Core 2 Dou سوال فرموده بودید ، یا به طور کلی تر سوکت 775 که از تمامی پردازنده های سری Core 2 دو هسته ای و چهار هسته ای پشتیبانی میکند ، باید بگم هر چند باز هم اختلاف بین چهار هسته ای Core 2 Quad 9950 با Core i5 750 خیلی نیست ولی قیمت آن بسیار کمتر از Core i5 در میاد اما به طور کلی سوکت 775 دیگه آخر عمرش هست و تمام پردازنده های جدیدی که اینتل پس از این تولید خواهد کرد، همگی از سری Core i3 و Core i5 و Core i7 خواهد بود و از سری Core 2 دیگر تولید نخواهد شد. بنابراین اگر به روز بودن و قابلیت ارتقا در آینده براتون مهم هست ، طرف سوکت 775 نرید.

باز هم اگر مطلبی براتون مبهم هست بپرسید.
موفق باشید.

Pedram_IR
07-12-09, 16:20
چه جوری میشه فهمید یه رم کلاکش هشته یا نه؟

nima_hl
08-12-09, 01:05
چه جوری میشه فهمید یه رم کلاکش هشته یا نه؟

اگر رم درست حسابی باشه حتما روی برچسبش درج شده

nima_hl
09-12-09, 13:12

سلام

دیروز رفتم بازار i7 860 موجود بود به قیمت حدود 340 مین هم ازراک p55 pro فکر کنم آقای علینژاد ( کولینگ سیس )‌آوردن که اونم حدود 155-160 باید قیمتش باشه

البته اگر مین خیلی خوب p55 هم بخواهید DFI LANPARTY DK P55-T3eH9 هم به قیمت 230 تو بازار دیدم

از قیمت گیگا و ایسوس خبر ندارم :give_rose:

aadam
07-01-10, 02:25
دوستان گرامی چند نکته بود درباره سوکت 1156 که ممنون میشم اگر لطف کنید ومنو راهنمایی کنید
1) می دونیم اینتل تا چند ماه دیگه سی پی یو هایcore i9 رو وارد بازار می کنه .این نسل فقط برای سوکت 1366 ارائه میشه یا اینکه مثل ای سون سری 800 ، مدل هایی از این نسل برای سوکت 1156 هم عرضه میشه؟
درکل ایا در اینده سی پی یوهای جدید برای 1156 میاد؟
البته ظاهرا اینتل برای همین 3 تا سی پی یو موجود هم می خواد همزاد 32 نانومتری اونها رو تا چند ماه دیگه ارائه بده به اسم های
core i5 750 s-core i7860 s-core i7870s

که نامگذاریشون شبیه قبلی هاست وفقط از یک پسوند s در اونها استفاده شده
در کل نسل های اینده سی پی یو های اینتل مثل همین 6 هسته ای های ای 9 برای سوکت 1156 هم عرضه می شه؟ یا اینکه این سوکت 1156 هیچوقت نمی تونه سی پی یو ای رو قویتر از ای سون 870 داشته باشه؟
اینو پرسیدم چون خودم می خوام سیستم ای سون بخرم و بیشتر هم نظرم روی سوکت 1156 وسی پی یو ای سون 860 هستش اما به جهت ارتقاء نگرانم .چون اگه قرار باشه اینتل سی پی یو های 6 هسته ایش رو فقط برای 1366 ارائه بده اون وقت سوکت 1156 در واقع مرده وغیر قابل ارتقاء محسوب می شه؟
2) در رابطه با کارایی سی پی یو ای سون 860 دوستان چه نظری دارن؟به خصوص در مقایسه با ای سون 920؟
در بعضی جاها خوندم که 860 به غیر از ضعف در حافظه های 3 کاناله در سایر موارد از 920 برتر بوده به خصوص که هر دو از یک بیس معماری مشترک استفاده می کنند.
در ضمن دوستان چون من برنامم رو برای خرید برای عید برنامه ریزی کردم به نظر شما تا اون موقع قیمت سی پی یو 860 در چه حدودی قرار می گیره؟ کلا تا اون موقع قیمت قطعات کاهش محسوسی پیدا می کنه؟

پیشاپیش از عزیزانی که زحمت پاسخگویی به این سوالات رو می کشن تشکر میکنم

reza76622201
07-01-10, 07:48
1) می دونیم اینتل تا چند ماه دیگه سی پی یو هایcore i9 رو وارد بازار می کنه .این نسل فقط برای سوکت 1366 ارائه میشه یا اینکه مثل ای سون سری 800 ، مدل هایی از این نسل برای سوکت 1156 هم عرضه میشه؟
درکل ایا در اینده سی پی یوهای جدید برای 1156 میاد؟
البته ظاهرا اینتل برای همین 3 تا سی پی یو موجود هم می خواد همزاد 32 نانومتری اونها رو تا چند ماه دیگه ارائه بده به اسم های
core i5 750 s-core i7860 s-core i7870s

که نامگذاریشون شبیه قبلی هاست وفقط از یک پسوند s در اونها استفاده شده
در کل نسل های اینده سی پی یو های اینتل مثل همین 6 هسته ای های ای 9 برای سوکت 1156 هم عرضه می شه؟ یا اینکه این سوکت 1156 هیچوقت نمی تونه سی پی یو ای رو قویتر از ای سون 870 داشته باشه؟

دوست عزيز. شما بر چه اساسي مي فرمائيد که Core i9 تا چند ماه ديگه وارد بازار ميشه!؟ تا جايي که بنده اطلاع دارم هنوز هيچ قطعيتي در مورد زمان عرضه و قيمت و نوع سوکت و ...از طرف اينتل در مورد اين سري تعيين نشده و همه چيز فعلا در حد حرف و جو سازي از طرف سايتهاست. پس اين سوال فعلا جوابي نداره. ممنون ميشم اگر مدرک معتبري براي عرايض خودتون داريد بفرمائيد(حتي الامکان از سايت خود اينتل) تا بنده و شايدم دوستانمون هم مطلع بشيم.

ینو پرسیدم چون خودم می خوام سیستم ای سون بخرم و بیشتر هم نظرم روی سوکت 1156 وسی پی یو ای سون 860 هستش اما به جهت ارتقاء نگرانم .چون اگه قرار باشه اینتل سی پی یو های 6 هسته ایش رو فقط برای 1366 ارائه بده اون وقت سوکت 1156 در واقع مرده وغیر قابل ارتقاء محسوب می شه؟

در کل بنده سوکت 1156 رو پيشنهاد مي کنم که مبتني بر چيپ P55A هستند. به سوکت 1156 مراجعه کنيد و مادربوردهاي داراي چيپ P55A تهيه کنيد که USB 3.0 و Sata III هستند.

در رابطه با کارایی سی پی یو ای سون 860 دوستان چه نظری دارن؟به خصوص در مقایسه با ای سون 920؟
در بعضی جاها خوندم که 860 به غیر از ضعف در حافظه های 3 کاناله در سایر موارد از 920 برتر بوده به خصوص که هر دو از یک بیس معماری مشترک استفاده می کنند.

دوست عزيز. به حاي استناد به بيانات عوام پيشنهاد مي کنم به سايتهاي معتبر مقايسه اي مثل anandtech مراجعه کنيد. لينک زير مقايسه کاملي مابين 920 و 860 در سري Core i7 انجام داده:

همونطور که در لينک مقايسه مي بينيد در کل توي اکثر موارد Core i5 - 860 برتره.

در ضمن دوستان چون من برنامم رو برای خرید برای عید برنامه ریزی کردم به نظر شما تا اون موقع قیمت سی پی یو 860 در چه حدودی قرار می گیره؟ کلا تا اون موقع قیمت قطعات کاهش محسوسی پیدا می کنه؟

احتمال کاهش وجود داره. اما قطعيت نداره. چون هنوز قيمت اين سري بالاست و مادربوردهاشم قيمتشون بالاست مشتري خاص دارن. اين مساله قابل پيش بيني نيست. اما توي تعطيلات عيد و حوالي آن(از اواخر اسفند تا آخر فروردين) به دليل تعطيلي نامنظم و عدم ثبات بازار اصلا خريد سيستم رو پيشنهاد نمي کنم.
سوالي بود در خدمتم.
:11():

aadam
07-01-10, 15:03
با تشکر از پاسخ شما اما من متاسفانه هنوز جوابم رو نگرفتم.درباره زمان عرضه ای 9 بله حق با شماست هنوز اینتل به طور رسمی چیزی رو اعلام نکرده فقط بعضی شایعات مبنی بر ارائه این نسل جدید در 3 ماهه سوم سال 2010 وجود داره که البته همون طور که گفتم فقط شایعه هستن نه خبر رسمی.
اما مسئله اصلی برای من زمان عرضه ای 9 نیست .سوال اصلی من اینه زمانی که ای 9 ارائه بشه حالا می خواد چند ماهه دیگه باشه یا چند سال دیگه! ایا برای سوکت 1156 هم ارائه می شه؟ یا اینکه فقط وفقط برای سوکت 1366 بیرون میاد؟

javadshahvand
07-01-10, 15:39
با تشکر از پاسخ شما اما من متاسفانه هنوز جوابم رو نگرفتم.درباره زمان عرضه ای 9 بله حق با شماست هنوز اینتل به طور رسمی چیزی رو اعلام نکرده فقط بعضی شایعات مبنی بر ارائه این نسل جدید در 3 ماهه سوم سال 2010 وجود داره که البته همون طور که گفتم فقط شایعه هستن نه خبر رسمی.
اما مسئله اصلی برای من زمان عرضه ای 9 نیست .سوال اصلی من اینه زمانی که ای 9 ارائه بشه حالا می خواد چند ماهه دیگه باشه یا چند سال دیگه! ایا برای سوکت 1156 هم ارائه می شه؟ یا اینکه فقط وفقط برای سوکت 1366 بیرون میاد؟

پردازنده های Gulftown یا Core i9 با سوکت LGA 1366 و مادربردهای سری X58 سازگاری دارند

aadam
07-01-10, 17:13
با تشکر از راهنمایی دوستان
با توجه به جدول بالا به نظر می رسه قویترین سی پی یو ای که برای سوکت 1156 قابل استفاده باشه همین ای سون 870 فعلی هست.در واقع با توجه به این جدول وبرنامه اینتل سوکت 1156 از سی پی یو های 6 هسته ای محروم می مونه. به نظر من در این صورت خرید سیستم مبتنی بر 1156 با توجه به عدم امکان ارتقاء اشتباه به نظر می رسه. خوشحال میشم نظر دوستان رو در این باره بدونم

reza76622201
16-01-10, 12:58
اينکه Core i9 روي چه سوکتي عرضه بشه معلوم نيست. پس خريد سوکت 1366 به نظر من فعلا با توجه به قيمت بالايي که داره لطفي نداره.

AMD>INTEL
16-01-10, 13:22
به نظر من تعویض سوکت فعلا کار منطقی به نظر نمیرسه . اینتل برای سوکت 1366 برنامه 3 تا 5 ساله داره .

JEskandari
16-01-10, 19:04
اينکه Core i9 روي چه سوکتي عرضه بشه معلوم نيست. پس خريد سوکت 1366 به نظر من فعلا با توجه به قيمت بالايي که داره لطفي نداره.
دوست عزیز تا اونجایی که ما فهمیدیم یکسال که قرار روی سوکت 1366 عرضه بشه.

reza76622201
17-01-10, 08:48
دوست عزیز تا اونجایی که ما فهمیدیم یکسال که قرار روی سوکت 1366 عرضه بشه.

عزيز هنوز هيچ چيز معلوم نيست و اسنها همش در حد شايعه هست و خود کمپاني در سايتش هيچيزي در اين رابطه نگفته.
پيشنهاد مي کنم در اين مورد به سايت خود اينتل با آدرس Only the registered members can see the link مراجعه کنيد.

reza76622201
25-01-10, 07:18
به نظر من تعویض سوکت فعلا کار منطقی به نظر نمیرسه . اینتل برای سوکت 1366 برنامه 3 تا 5 ساله داره .
ميشه لطف کنيد لينکي از سايت اينتل ارائه بديد که اين گفته شما رو تاييد کنه؟ ممنون ميشم. آخه واقعا برام سواله.

AMD>INTEL
25-01-10, 08:37
از نظر منطقی اینطوره . یک پلتفرم جدید ایجاد کرده . منطقی نیست بخواد جایگزینش کنه .

reza76622201
25-01-10, 11:41
از نظر منطقی اینطوره . یک پلتفرم جدید ایجاد کرده . منطقی نیست بخواد جایگزینش کنه .

به نظر بنده حتي اگر Core i9 مبتني بر سوکت 1366 باشه چيپي که براش روي مادربوردها نصب ميشه اين X58 فعلي نخواهد بود. کما اينکه توي دفترچه اين مادربوردها نامي از ساپورت Core i9 نيومده.
مقصود اينکه در حال حاضر هر مادربوردي با هر سوکتي تهيه بشه حداکثر تا Core i7 رو ساپورت مي کنه و اگر کسي مادربوردي با اين سوکت(که فقط مادربوردهاي داراي چيپهاي X58 اين سوکت رو دارن) بخره بعدا واسه Core i9 بايد بوردشو تعويض کنه.
پس از اين جهت نميشه اين مورد رو ملاک برتري سوکت 1366 بر سوکت 1156 دونست.

JEskandari
25-01-10, 15:00
به نظر بنده حتي اگر Core i9 مبتني بر سوکت 1366 باشه چيپي که براش روي مادربوردها نصب ميشه اين X58 فعلي نخواهد بود. کما اينکه توي دفترچه اين مادربوردها نامي از ساپورت Core i9 نيومده.
مقصود اينکه در حال حاضر هر مادربوردي با هر سوکتي تهيه بشه حداکثر تا Core i7 رو ساپورت مي کنه و اگر کسي مادربوردي با اين سوکت(که فقط مادربوردهاي داراي چيپهاي X58 اين سوکت رو دارن) بخره بعدا واسه Core i9 بايد بوردشو تعويض کنه.
پس از اين جهت نميشه اين مورد رو ملاک برتري سوکت 1366 بر سوکت 1156 دونست.
ببخشید ولی تویی دفترچه هیچ مادربرد با سوکت AM2+ نیامده بود که از پردازنده های AM3 پشتیبانی میکنه ولی همه شان پشتیبانی کردند.

AMD>INTEL
25-01-10, 16:02
درسته. حرف آقای اسکندری رو کاملا تایید میکنم . وقتی یک مشتری از اینتل یا amd یک برد گران قیمت حدود 300 دلار میگیره حداقل انتظار اپ دیت پردازنده برای بردش داره . نکته مهم اینه سوکت 1366 هنوز جای پیشرفت داره همینطور چیپ x58

Mostafa E
09-03-10, 18:57
با سلام
CPU Am3 2.8Ghz 2mb
با قیمت 64000تومن مناسبه؟برای یه مادربرد آنبرد 60000تومنی تو مایه های m61 گیگا یا 740الایت
با تشکر

Labyrinth
09-03-10, 19:31
شما 1366 رو نباید با 1156 مقایسه کنید حالا چرا ؟

سری Corei9 قیمتی نزدیک به 1000 دلار خواهند داشت
برای این پردازنده ها هم در آینده چیپ X68 استفاده خواهد شد
و برای 1156 هم چیپ P65 خواهد آمد

ولی زمان دقیق هیچکدوم دقیقا مشخص نیست

موفق باشید

:1. (35):