PDA

مشاهده نسخه کامل : خنک کننده آبی تا 250.000

ASRE_NOVIN
06-10-09, 17:30
سلام

MB : Biostar I45
Cpu : Q9550
Ram : 6GB Bus 800
Hdd : 2*500
Graphic : GTX 260

یک چیزی می خوام که دائما بتونم سیستم رو توی حالت اورکلاک بگذارم
بیشتر هم برای دمای سی پی یو می خوام

ولی اگه بشه با قیمت مناسب برای چیپ مین و گرافیک و اگر هم شد رم ، هم بلاک گذاشت ، شدیدا پایه ام تا بتونم کلا فن های سیستم رو جمع کنم ( مردم از سرو صداشون)

بین 150 تا 250 هم فعلا می تونم بدم

منتظر راهنمایی دوستان هستم

nima_hl
06-10-09, 18:16
سلام

MB : Biostar I45
Cpu : Q9550
Ram : 6GB Bus 800
Hdd : 2*500
Graphic : GTX 260

یک چیزی می خوام که دائما بتونم سیستم رو توی حالت اورکلاک بگذارم
بیشتر هم برای دمای سی پی یو می خوام

ولی اگه بشه با قیمت مناسب برای چیپ مین و گرافیک و اگر هم شد رم ، هم بلاک گذاشت ، شدیدا پایه ام تا بتونم کلا فن های سیستم رو جمع کنم ( مردم از سرو صداشون)

بین 150 تا 250 هم فعلا می تونم بدم

منتظر راهنمایی دوستان هستم

سلام

نوک زبونم مو در آورد :lol:

اولا از نظر پرفورمنس هنوز جائی ندیدم که لیکوئید کولینگهای أماده بتونه بهتر از ایرکولینگهای هیت پایپ دار عمل کنه

دوما لیکوئید کولینگ هم فن داره و معمولا بیرون کیس نصب میشه پس شما اگر صدا بیشتر نداشته باشید کمتر هم ندارید :whistle:

سوما اگر بخواهید گرافیک ، cpu و مادربرد رو همزمان با لیکوئید خنک کنید ، یدونه رادیات لازم دارید به اندازه خود کیس که حداقل ۶ تا فن بزرگ بخوره

چهارم هم کلی پول میدین بعد هم نتیجه نمیگیرید

حالا باز هر جور صلاح میدونید :give_rose:

ASRE_NOVIN
06-10-09, 19:31
ممنون ازراهنماییتون
ما که آخرش نفهمیدیم چی شد
هرکی یک چیزی میگه

nima_hl
06-10-09, 20:06
ممنون ازراهنماییتون
ما که آخرش نفهمیدیم چی شد
هرکی یک چیزی میگه

ببین دوست من این طرح خنک کننده مایع یه طرح نسبتا قدیمیه

شما با استفاده از مایع دما رو از چیپست دور میکنید و بعد توی یدونه رادیات دما رو از مایع میگیری

هیت پایپ هم تقریبا همین سیستم رو داره یعنی مایع درون لوله وضیفه انتقال حرارت رو از قسمت گرم به پره‌ها رو داره با این تفاوت که نیاز به موتور و مایع ، لوله و کلی دنگ و فنگ اضافه نداره

به عبارتی میشه اینظور گفت که هیت سینکهائی که لوله هیت پایپ دارن تکمیل شده واتر کولینگ هستند و بازدهی بهتر از اونها دارند

شما نت رو چک کنید و reviw های واتر کولینگها رو ببینید

توی فرومهای ایرانی و خارجی هم چک کنید افراد با کلی اشتیاق میرن انواع مختلف رو میسازند

کلی انرژی و پول هزینه میکنند ولی موقع تست و ریزالت که میشه پنچر میشن :whistle:

نمومش رو توی همین فروم هم دیدم یه نمومه دیگش هم همین امروز کلید خورده تاپیکش رو دنبال کنید خودتون متوجه میشید

موفق باشید

ALIRE7A
06-10-09, 20:22
نمومش رو توی همین فروم هم دیدم یه نمومه دیگش هم همین امروز کلید خورده تاپیکش رو دنبال کنید خودتون متوجه میشید

با سلام

دوست عزیز باید خدمتتون عرض کنم که این واتر بلوکی که من میخوام بسازم جنبه نمایشی داره نه جنبه خنک کنندگی و گرنه بنده هم دقیقا نظر خود شما رو دارم البته تا جایی که میدونم همچین هم بی تاثیر نیست

با تشکر

ASRE_NOVIN
06-10-09, 20:36
ببین دوست من این طرح خنک کننده مایع یه طرح نسبتا قدیمیه

شما با استفاده از مایع دما رو از چیپست دور میکنید و بعد توی یدونه رادیات دما رو از مایع میگیری

هیت پایپ هم تقریبا همین سیستم رو داره یعنی مایع درون لوله وضیفه انتقال حرارت رو از قسمت گرم به پره‌ها رو داره با این تفاوت که نیاز به موتور و مایع ، لوله و کلی دنگ و فنگ اضافه نداره

به عبارتی میشه اینظور گفت که هیت سینکهائی که لوله هیت پایپ دارن تکمیل شده واتر کولینگ هستند و بازدهی بهتر از اونها دارند

شما نت رو چک کنید و reviw های واتر کولینگها رو ببینید

توی فرومهای ایرانی و خارجی هم چک کنید افراد با کلی اشتیاق میرن انواع مختلف رو میسازند

کلی انرژی و پول هزینه میکنند ولی موقع تست و ریزالت که میشه پنچر میشن :whistle:

موفق باشید

بقیه دوستان هم با این نظر موافق هستند؟
یعنی کلا بی خیال آبی بشم و برم سراغ هیت پایپ؟

اگه لطف کنی و چندتا سایت معتبر برای ریویو ها معرفی کنی ممنون می شم

maya23
06-10-09, 20:41
سلام دوست عزيز
مدل خوب زياده هر كسي هم بستگي به تجربه كه داره مي گه من هم سيستم خنك كننده آبي دارم هم كولر. اين مدل

Orchestra از شركت Thermaltake پيشنهاد مي كنم . اگه مي توني اين منبع اصلي كه براي خنك كردن مايه هست جايي قرار بدين كه خنك باشه ( مثل خودم داخل يخچال :1. (27):) كارايي بسيار خوبي پيدا خواهد كرد .

Rocket (Only the registered members can see the link) +AquaBay M5 +Volcano 4008 (Only the registered members can see the link)
اين سيستم خنك كننده من Rocket (Only the registered members can see the link) خيلي رازي هستم :party:اين دو تا رو براش خريدم يه پمپ قوي با يك عدد بلوك:whistle:

ASRE_NOVIN
06-10-09, 22:10
سلام دوست عزيز
مدل خوب زياده هر كسي هم بستگي به تجربه كه داره مي گه من هم سيستم خنك كننده آبي دارم هم كولر. اين مدل

Orchestra از شركت Thermaltake پيشنهاد مي كنم . اگه مي توني اين منبع اصلي كه براي خنك كردن مايه هست جايي قرار بدين كه خنك باشه ( مثل خودم داخل يخچال :1. (27):) كارايي بسيار خوبي پيدا خواهد كرد .

Rocket (Only the registered members can see the link) +AquaBay M5 +Volcano 4008 (Only the registered members can see the link)
اين سيستم خنك كننده من Rocket (Only the registered members can see the link) خيلي رازي هستم :party:اين دو تا رو براش خريدم يه پمپ قوي با يك عدد بلوك:whistle:

شما هر کدم رو چند خریدی؟
و دما در حالت لود و معمولی چند درجه هست؟(بیرون از یخچال)
این مدل رادیاتورش فن هم داره؟

ALIRE7A
06-10-09, 22:49
فکر کنم این عکس بتونه به شما کمک کنه

Only the registered members can see the link

ASRE_NOVIN
06-10-09, 23:14
فکر کنم این عکس بتونه به شما کمک کنه

Only the registered members can see the link

این مال Rocket (Only the registered members can see the link) هست؟ یا یک مثاله؟

maya23
07-10-09, 07:23
شما هر کدم رو چند خریدی؟
و دما در حالت لود و معمولی چند درجه هست؟(بیرون از یخچال)
این مدل رادیاتورش فن هم داره؟
پمپ رو 70 هزارتومان و بلوك و راكت هم 160 هزارتومان
دما در حالت معمولي بيرون از يخچال 38 هستش
در حالت لود هم 3200 دما 49 البته من 2 ساعت كار كردم تو اين وضعيت
سي پي يو هم i7 920 هستش
رادياتور هم فن نداره
نزديك به 4 ساله كه راكت رو هم خريدم ولي بقيه قطعات رو تازه خريداري كردم (پمپ و بلوك)

ASRE_NOVIN
07-10-09, 11:58
پمپ رو 70 هزارتومان و بلوك و راكت هم 160 هزارتومان
دما در حالت معمولي بيرون از يخچال 38 هستش
در حالت لود هم 3200 دما 49 البته من 2 ساعت كار كردم تو اين وضعيت
سي پي يو هم i7 920 هستش
رادياتور هم فن نداره
نزديك به 4 ساله كه راكت رو هم خريدم ولي بقيه قطعات رو تازه خريداري كردم (پمپ و بلوك)

مگه با فن استوک چه دمایی داشتین؟
من با تونیک 120 دما روی 35 هست (Q9550)، یا i7 اینقدر داغه یا بازده این خنک کننده پایین هست ، که فکر کنم i7 داغه؟!

ASRE_NOVIN
08-10-09, 17:57
CoolerMaster Aquagate MAX CPU liquid cooling (Only the registered members can see the link)
تا الان این رو اننتخاب کردم

دوستان اگه دربارش نظری دارن یکسرس اینجا بزننOnly the registered members can see the link
و بگن انتخاب خوبی هست یا نه

PC Games
08-01-10, 03:46
با سلام:

دوستان عزیز من میخوام از یه سیستم خنک کننده خوب برای cpu 8400 و گرافیک 4870 512 استفاده کنم که قیمتش زیر 200 باشه!

آیا galaxy بهترین اتخابه؟و میتونم از اون برای گرافیک هم بلاک بگیرم؟

آیا خرید خنک کننده مایع جدا برای CPU و گیگا مدل GH-WPBV1 برای گرافیک انتخاب بهتریه؟

عمر مفید سیستمهای مایع چقدر هستش برای مثال galaxy?

با تشکر

nima_hl
08-01-10, 12:00
با سلام:

دوستان عزیز من میخوام از یه سیستم خنک کننده خوب برای cpu 8400 و گرافیک 4870 512 استفاده کنم که قیمتش زیر 200 باشه!

آیا galaxy بهترین اتخابه؟و میتونم از اون برای گرافیک هم بلاک بگیرم؟

آیا خرید خنک کننده مایع جدا برای CPU و گیگا مدل GH-WPBV1 برای گرافیک انتخاب بهتریه؟

عمر مفید سیستمهای مایع چقدر هستش برای مثال galaxy?

با تشکر

سلام و خوش آمدید :Love-PCN~!:

به نظر میاد استفاده از یک سیستم کولینگ برای هر دوی این قطعات پاسخگو نباشه و یا سرعت فن ( یا فنهای ) رادیات به حدی بالا بره که صدای زیادی تولید کنه

تا بحال دوستانی اقدام به خرید سیستمهای خنک کننده مایع کردند ولی تا اونجائی که از شواهد متوجه شدم این سیستم نتونسته اونچیزی باشه که قبل از خرید فکر میکردند

بهتون پیشنهاد میدم که تاپیکهای مربوطه رو بخونید و ریویوها رو بررسی کنید

گمانم اینه که اگر از دو خنک کننده هیت پایپی استفاده کنید نتیجه بهتری بگیرید

ولی این سیستها رو به صورت دقیق شخصا تست نکردم و دوستان دیگه که خودشون این سیستم خنک کننده رو تست کردن قطعا بهتر میتونند نظر بدن :give_rose:

R EZ A
08-01-10, 12:58
به نظر من اگه شما بتونی خودت یه واتر کولینگ بسازی هم هزینت خیلی کمتر میشه هم بازدهش بیشتره