PDA

مشاهده نسخه کامل : ساخت Water Cooling

ALIRE7A
06-10-09, 16:48
با سلام

دوستان من میخوام یه واتر کولینگ بسازم

اول از همه میخوام بدونم چه طرحی برای انجام واتر بلام مناسب هست

این واتر کولینگ باید CPU و چیپ پل شمالی رو خنک کنه

با تشکر

Xtreme
06-10-09, 17:10
سلام

داش علی زدی تو کار عملی ! :yes:
ببین بهتره برای کارت یه پروسه تعریف کنی . هر چند من زیاد وارد نیستم و بقیه دوستان بیشتر می تونن کمک کنن اما بد نیست که یه پروسه درست برای رسیدن به هدف داشته باشی :

1. بررسی انواع طرح های بلاک ( چه پردازنده چه پل شمالی )
2. طراحی بلاک
3. بررسی نحوه نصب بلاک روی محل مورد نظر
4. بررسی قطعات لازم مثل پمپ , رادیاتور , فن جهت خنک کردن رادیاتور
این مورد بررسی بیشتری لازم داره , مثلا موتور توانایی انتقال آب به چه میزانی داشته باشه
اندازه رادیاتور چقدر باشه , جنسش از چی باشه
فن در چه اندازه ای باشه
5. بررسی بهترین حالت ارتباط قطعات
6. بهترین ترکیب جهت استفاده بعنوان مایع خنک کننده
7. تمام

موفق باشی

ALIRE7A
06-10-09, 17:35
ممنون

برا پل شمالی بلاک دارم یعنی خود مین داره ( BLACK OPS) برای خنک کردن هم میخوام از 3 فن 14 سانت یا 3 فن 12 سانت استفاده کنم

ALIRE7A
06-10-09, 20:15
من همچین رادیاتوری میخوام کسی سراغ داره

Only the registered members can see the link

nima_hl
06-10-09, 22:06
من همچین رادیاتوری میخوام کسی سراغ داره

بین رباط کریم و اسلام شهر یه جائی هست به اسم اکبرآباد تشریف ببرید اونجا از ۱۵ سانتی تا ۳ متری پیدا میکنید که دارن با پتک له میکنند ( یه ۱۰ کیلومتر از رباط که خارج شدید سراغ سه راه کلمه رو بگیرید )

توشون بگردید سالم هم پیدا میکنید یه چیزی تو این اندازه که شما میخواهید حدود ۶ تا ۸ تومن میتونید بخرید ( وزن میکنند کیلوئی بهتون میفروشن )

ALIRE7A
06-10-09, 22:53
با تشکر

پس وجود داره حالا توی تهران جایی رو سراغ ندارین چون ما که ماشین نداریم بریم اونجا

ALIRE7A
06-10-09, 23:08
دوستان ابتدا بهتره بلاک مورد بررسی قرار بگیره

1. بررسی انواع طرح های بلاک + 2. طراحی بلاک

nima_hl
06-10-09, 23:22
با تشکر

پس وجود داره حالا توی تهران جایی رو سراغ ندارین چون ما که ماشین نداریم بریم اونجا

علیرضا جان وجود داره ولی باید بگردی مثلا توی لوازم خودرو ولی معمولا خیلی گرون میگن

۳ هفته پیش همه رادیاتورهام رو رد کردم :1. (28): الان فقط یدونه ۱۴ سانتی فینگیلی دارم اگر به کارت میاد بهت میدم

ALIRE7A
25-10-09, 19:38
با سلام

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

فعلا خود بلاک رو ساختم البته روی این بلاک میخوام از اکرولیک استفاده کنم که باید ببینم چه چسبی وجود داره که مس و اکرولیک میتونه به هم بچسبونه مثل شکل زیر

ابته این بنده خدا با پیچ بسته ولی من حال این رو ندارم که خودم رو درگیر بازیهای پیچیده کنم البته اگر دوستا نظر مناسبی داشته باشن استقبال میکنیم

از واتر بلاک که بگذریم پمپ هم هست که در شکل زیر میبیند قبلا دوستان پمپ هایی رو معرفی کردن که برای داخل آب بود و باید اکسترنال میکردیم این پمپ رو من توی بازار دیدم ولی اون روز دقت کافی به خرج ندادم نمیدونم مثل شکل زیر آیا میشه اون رو به اکسترنال تبدیل کرد یا نه اگر دوستان در مورد این هم نظری بدن ممنون میشم . البته این مدلی که شاید من بگیرم مدل sp-6000 هست ایا زیاده یا مناسب هست .

برای مخزن هم یه سری طرح دارم اما اگر اماده اون رو بتونم پیدا کنم بهتره چون کارها یه مقدار داره به طول می انجامه در واقع در کنار ساخت این بلاک کار مدینگ ونگارد هم هست و یه سری کارهای دیگه ....

برای رادیاتور هم چیز بهتری از رادیات بخاری پژو 405 گیرم نیومد در واقع اون ابعادی که من میخواستم نبود . البته به رادیاتر ساز مراجه کردم که اول گفت برام میسازه اونم با قیمت 50 هزار تومان چون ابعاد خیلی نا نافرم بود 14x28 ولی طرف نتونست و یه رادیات برام گیر آورد با اندازه 30x13 با قیمت 29 تومن که بعد از خرید متوجه شدم به خاطر ضخامتش توی کیس جا نمیشه و موند رو دستم و مجبور شدم یه رادیات پژ با قیمت 23 تومن بگیرم که کوچیگتر از ابعادی هست که میخوام ولی دیگه چاره ای نداشتم

لطفا دوستان راهنمایی کنن

به نظرتون برای چسبوندن قطعه مس به اکرولیک از چه چسبی استفاده کنم

با تشکر

nima_hl
25-10-09, 20:52
با سلام

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

فعلا خود بلاک رو ساختم البته روی این بلاک میخوام از اکرولیک استفاده کنم که باید ببینم چه چسبی وجود داره که مس و اکرولیک میتونه به هم بچسبونه مثل شکل زیر

ابته این بنده خدا با پیچ بسته ولی من حال این رو ندارم که خودم رو درگیر بازیهای پیچیده کنم البته اگر دوستا نظر مناسبی داشته باشن استقبال میکنیم

از واتر بلاک که بگذریم پمپ هم هست که در شکل زیر میبیند قبلا دوستان پمپ هایی رو معرفی کردن که برای داخل آب بود و باید اکسترنال میکردیم این پمپ رو من توی بازار دیدم ولی اون روز دقت کافی به خرج ندادم نمیدونم مثل شکل زیر آیا میشه اون رو به اکسترنال تبدیل کرد یا نه اگر دوستان در مورد این هم نظری بدن ممنون میشم . البته این مدلی که شاید من بگیرم مدل sp-6000 هست ایا زیاده یا مناسب هست .

برای مخزن هم یه سری طرح دارم اما اگر اماده اون رو بتونم پیدا کنم بهتره چون کارها یه مقدار داره به طول می انجامه در واقع در کنار ساخت این بلاک کار مدینگ ونگارد هم هست و یه سری کارهای دیگه ....

برای رادیاتور هم چیز بهتری از رادیات بخاری پژو 405 گیرم نیومد در واقع اون ابعادی که من میخواستم نبود . البته به رادیاتر ساز مراجه کردم که اول گفت برام میسازه اونم با قیمت 50 هزار تومان چون ابعاد خیلی نا نافرم بود 14x28 ولی طرف نتونست و یه رادیات برام گیر آورد با اندازه 30x13 با قیمت 29 تومن که بعد از خرید متوجه شدم به خاطر ضخامتش توی کیس جا نمیشه و موند رو دستم و مجبور شدم یه رادیات پژ با قیمت 23 تومن بگیرم که کوچیگتر از ابعادی هست که میخوام ولی دیگه چاره ای نداشتم

لطفا دوستان راهنمایی کنن

به نظرتون برای چسبوندن قطعه مس به اکرولیک از چه چسبی استفاده کنم

با تشکر

سلام

یه واشری داریم به اسم تکسون که توی ماشین و کفاشی استفاده میشه ، با چسب آهن میچسبه

ولی خیلی تمیز در نمیاد اینجوری

تکسون یه حسنی داره اگه آب بهش برسه باد میکنه و آب بندی میکنه

عکسی از پمپ نمیبینم لطفا مجدد بگذارید

موفق باشی

Moein
25-10-09, 21:13
با سلام علیرضا عزیز من تاپیک رو بررسی کردم اما متاسفانه هیچ کدوم از عکس های که گفتی در زیر مشاهده کنید وجود نداره شما برای انکه می خواهید عایق هم باشه از چسب های فوری استفاده کنید میزان کمی داره ولی توانایی زیادی داره و همچنین از ریزش اب جلوگیری می کنه و چون قطعه شما فلکسیبل نیست به راحتی جواب کار شما رو میده

یکم اطلاعات بیشتر در مورد بلاک سی پی یو می دید

ALIRE7A
25-10-09, 21:34

عکسها رو گزاشتم ولی نمیدونم چرا نمایش نمیده
آپلود سنتر خود سایت هم که ارورر میده

معین جان من تقریبا همین طوری طرح زدم و دادم برام تراشیدن

از مس که چیزی نمیدونستم فقط میدونستم از نظر خنک کنندگی بعد از نقره مس بهترین هست و کیلویی 10 تومن خریدم

ابعاد هم 6x6x2 هست که از ضخامت 2 سانت 1 سانت داخلش رو خالی کردم بعد از 1 سانت باقی مونده 7mm پائین رفتم درواقع این 7 میل رو به صورت شطرنجی در آوردم شما فرض کن از 60 میلی متر 45 میلی مترش به 9 تا 5 میلیمتر تقسیم کردم دست مزد طرف هم شد 33 تومن
اگر جای شبه دارین بگین تا توضیح بدم در واقع چون کسی به تاپیک اهمیت نداد مجبور شدم خودم یه مقدار تحقیق کنم که به اینجا برسم حالا این که درست انجام دادم یا نه دیگه نمیدونم فقط در مورد ابعاد میخواستم به تمام cpu ها بخوره و فکر نکنم cpu با ابعاد بزگتر از 4.5 در 4.5 داشته باشم یا اگرم باشه دیگه منسوخ شده .

این چسب فوری و اون واشر با چسب آهن یه وقت بر فنا نره که کلی هزینه روی دستمون میمونه من مطمئن باشم یا باز هم با تردید پیش برم در ضمن تا جایی که امکان داره میخوام چسبش شفاف باشه .

با تشکر

N@VID
25-10-09, 23:34
سلام :

علی جان !
بابا پیغام دادی ، جواب دادم ! بعدش رفته حاجی حاجی مکه ... :party:

ببین علی جان برو چراغ برق - پاساژ کاشانی - چند تا فروشگاه هست که فقط رادیاتور می فروشه
برو دنبال رادیاتور بخاری ...

من یک دونه آلمینیومی خریدم که خیلی حساس هم بود فکر کنم شد 12 هزار تومان ...
دوتا مسئله تو ساخت واتر باید خیلی دقت بشه :
1 - پمپ و قدرتش و دوامش
2 - بلاک با قابلیت بالا در دریافت گرما

موفق باشی ... :11():

N@VID
25-10-09, 23:43
سلام :

من یک سری عکس از مدل های مختلف بلاک داشتم و توشون بنظرم بهترین مدلی همینه :

ALIRE7A
26-10-09, 08:10
سلام نوید جان

میگم ما کارمون رو انجام میدیم بعد همه عالم میشن همینه

بلاک که ساخته شده
رادیاتور هم خردیداری شده
مونده پمپ که به نظر شما قوی باشه مثل 6000 یا یه متوسط مثل 3800 البته 6000 خودش اکسترنال میشه ولی 3800 باید بشه

ALIRE7A
26-10-09, 11:13
در ضمن نوید جان عمرا تراش کار بتونه اون چیزی که شما قرار دادی بسازه باید با cnc تراش بخوره که اونم قیمتش فضایی هست

به نظرم بهترین طرحی که میشه برا بلاک داد همینه که تراش کار عمرا نمیتونه بهنونه بیاره البته این طرفی که ما دادیم برامون بتراشه کی فیلم اومد که تراش مس خیلی سخته و اگر الومینیم بود نصف قیمت دست مزد میگرفتم

ALIRE7A
26-10-09, 12:41
نمیدونم چرا دوستان نمیتونن عکسها رو ببینن !!!!!!!!

عکس از بلاک

به صورت لینک

ViViD
26-10-09, 12:46
علی آقا از پمپی استفاده کن که بلاک هم توانایی تحمل فشار آب ایجاد شده توسط پمپ رو داشته باشه و به پمپ فشار نیاد و براحتی بتونه کار کنه
منظور این هست که با توجه به قدرتی که موتور پمپ داره و میزان جابجایی آب در ساعت یا دقیقه باید بلاک هم بتونه به همون میزان مایع رو انتقال بدهد نه اینکه مایع تا بلاک بیاد و از اونجا با توجه به ورودی و میزان گردش آب داخل بلاک بصورت آرامتر خارج بشود یا اینکه داخل بلاک فضای بلا استفاده ای باقی بمونه
من چیزی بلد نیستم نگی عالم شدم :دی

ALIRE7A
26-10-09, 12:53
علی آقا از پمپی استفاده کن که بلاک هم توانایی تحمل فشار آب ایجاد شده توسط پمپ رو داشته باشه و به پمپ فشار نیاد و براحتی بتونه کار کنه
منظور این هست که با توجه به قدرتی که موتور پمپ داره و میزان جابجایی آب در ساعت یا دقیقه باید بلاک هم بتونه به همون میزان مایع رو انتقال بدهد نه اینکه مایع تا بلاک بیاد و از اونجا با توجه به ورودی و میزان گردش آب داخل بلاک بصورت آرامتر خارج بشود یا اینکه داخل بلاک فضای بلا استفاده ای باقی بمونه
من چیزی بلد نیستم نگی عالم شدم :دی
سلام وحید جان
ممنونم از کمکت
من منظورم از عالم شدن اینه که کمک کنید همین و از این کمک مطمئنا دیگر دوستان هم استفاده خواهند کرد

با تشکر

ALIRE7A
29-10-09, 18:05
با سلام

یکی از دوستان اندازه ها رو خواسته بود .

به صورت لینک میزارم تا صفحه سنگین نشه

ALIRE7A
19-11-09, 18:30
با سلام

یک واتر پمپ 3800 خریداری شد و در فکر اینم که چطوری اکسترنالش کنم مدلهای 6000 به بالا هم که بسیار ابعاد بزرگی داشتن

amir311
16-03-11, 19:49
اینهم ساخت بلاک واتر کولینگ ساخت خودمOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)