PDA

مشاهده نسخه کامل : این مشکل مربوط به کارت گرافیک میشه ؟

MoBiN.R
03-10-09, 20:26
سلام بر دوستان سخت افزاری . یه مشکلی جدیدا برا من پیش اومده اونم اینه که در هنگام کار با سیستم دسکتاپ پر میشه از خط های سبز و سیگنال خروجی تصویر قطع میشه . این مشکل رو در هنگام بازی هم دارم . یع دفعه تصویر بازی خط خطی میشه و خارج هم نمیشه از بازی و مجبورم ریستارت کنم . بعد از ریستارت هم رنگ ویندوز میره روی 16bit و خودم دستی میزارم روی 32bit درست میشه .. من کارت گرافیکم آنبرده .. فکر میکنید مشکل از چیه ؟

Trance
03-10-09, 20:42
شاید مشکل از سیستم عامل باشه؟

یه نرم افزار برای تنظیمات سیستم عامل(ویندوز xp اگه هست)نصب کن ریجستری ویندوز رو تعمیر کن شاید درست بشه؟

مدل گرافیک انبرد چی هست؟

MoBiN.R
03-10-09, 21:25
فکر نکنم مشکل از ویندوز باشه ولی نمیتونم ویندوز عوض کنم فعلا .. مدلش ATI HD 3300 هست روی مین DFI LP JR790GX-M2RS

Trance
03-10-09, 21:54
منظورم نصب نرم افزار های بهینه سازی ویندوز بود.(رفع مشکلات ویندوز)

تنظیمات کارت گرافیک رو هم یه نگاه بنداز .شاید با نصب درایور تغییرات پیش فرض عوض شده باشه.(اگه درایور جدید نصب کرده باشی)

MoBiN.R
04-10-09, 07:57
درایور جدید نصب نکردم ولی یه بار دیگه درایور کارت گرافیک رو نصب میکنم ببینم چطور میشه .

عکس گرفتم از زمانی که این مشکل پیش میاد :

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
04-10-09, 09:08
این به دلیل حرارت بیش از حد IGP هست . سعی کن با یک فن خنک کنی یا با برنامه RIVATUNER سرعتش رو پائین بیار .

MoBiN.R
04-10-09, 10:16
این به دلیل حرارت بیش از حد IGP هست . سعی کن با یک فن خنک کنی یا با برنامه RIVATUNER سرعتش رو پائین بیار .

بهادرجان IGP چیه و کجاست ؟ توی کیس خودش یه فن برا خروج هوای گرم داره کجاش فن بزارم ؟ . کار با RivaTuner زیاد بلد نیستم .. کم کردن سرعت تاثیر بدی که روی کارایی نمیزاره ؟

AMD>INTEL
04-10-09, 10:55
همون چیپست شمالی مادربرد که با گرافیک آنبرد یکی هست . دست بزن ببین چقدر داغ هست ؟
درایور کارتت به روزه ؟ مدت زیادی با سیستم تو گیم بودی ؟

MR PC
04-10-09, 11:22
درود

اگر با تعویض درایور و ویندوز مشکل حل نشده یا توی صفحه قبل از لود ویندوز هم این مشکل رو دارید فکر میکنم متاسفانه مشکل از سخت افزار کارت گرافیک آنبوردتون{اینتگریت جی پی یو} باشه :1. (28):

یک گرافیک pci E بگذارید رو سیستم اگر با اون درست کار کرد مشکل از گرافیک آنبوردتون هست :great:

MoBiN.R
04-10-09, 17:38
همون چیپست شمالی مادربرد که با گرافیک آنبرد یکی هست . دست بزن ببین چقدر داغ هست ؟
درایور کارتت به روزه ؟ مدت زیادی با سیستم تو گیم بودی ؟

والا چیپ شمالی سینک داره خودش . اولا این مشکل رو نداشت . درایورم به روز نیست . توی بازی بعد از نیم ساعت اینطوری میشه .. ولی با خود ویندوز اگر زیاد کار کنم یه دفعه اینطوری میشه بعد ریستارت ..

درود

اگر با تعویض درایور و ویندوز مشکل حل نشده یا توی صفحه قبل از لود ویندوز هم این مشکل رو دارید فکر میکنم متاسفانه مشکل از سخت افزار کارت گرافیک آنبوردتون{اینتگریت جی پی یو} باشه :1. (28):

یک گرافیک pci E بگذارید رو سیستم اگر با اون درست کار کرد مشکل از گرافیک آنبوردتون هست :great:

گفتم ، فعلا نمیتونم ویندوز عوض کنم ..چطوری میشه فهمید واقعا مشکل از گرافیک آنبرده ؟

MR PC
04-10-09, 19:59
گفتم ، فعلا نمیتونم ویندوز عوض کنم ..چطوری میشه فهمید واقعا مشکل از گرافیک آنبرده ؟

MoBiN.R
05-10-09, 13:19
گیج شدم . مشکل دقیقا از کجاست ؟ بخاطر گرمای چیپ شمالی یا گرافیک آنبرد ؟

nima_hl
05-10-09, 14:18
گیج شدم . مشکل دقیقا از کجاست ؟ بخاطر گرمای چیپ شمالی یا گرافیک آنبرد ؟

چیپ شمالی و تراشه گرافیک در چیپستهای amd سری g بصورت یک پارچه هستند

شما ۴ تا مشکل ممکنه داشته باشید

اولی همونطور که دوستان گفتن دما ، شما زمانی که این مشکل ایجاد میشه روی هیت سینکی که بین cpu و پشت کیس هستش دست بگذارید و ببینید دماش زیاد هست یا خیر

دوم مشکل نرم افزاری ، که با نصب درایور بر طرف میشه

سوم مشکل رم که چون رم کارت گرافیک از رم سیستم برداشته میشه ممکنه عدم هماهنگی یا دمای رم باعث بروزی یه همچین مشکلی بشه

و چهارمین مسئله آور کلاک هستش که چون این چیپست گرافیکی روی مین هستش یکم آور کلاک کردنش باید با دقت انجام بشه چون آور کلاک رم و cpu ذر ارتباط تنگاتنگ با گرافیک هستش

بعضی مواقع هم برنامه‌های آورکلاک مثل easy tune یا نرم افزارهای مشابه باعث میشن اینگونه خطا ها بروز کنه ، پیشنهاد میدم اگر از این نوع برنامه‌ها نصب دارید پاکشون کنید

کلا dfi برند خوبیه و ندیدم محصول ضعیف تولید کنه معمولا هیت سینکهای جون دار و هیت پایپ توی سیستم خنک ککندش وجود داره و این مشکل رو احتمالا قبلا نداشتید برای همین حدس من اینه که یدونه از همین برنامه‌های آور کلاکی نصب کردید و یکم تست کردید و این داره اون تغییرات رو بعد از ریستارت شدن سیستم اعمال میکنه

امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم

MoBiN.R
05-10-09, 14:22
چیپ شمالی و تراشه گرافیک در چیپستهای amd سری g بصورت یک پارچه هستند

شما ۴ تا مشکل ممکنه داشته باشید

اولی همونطور که دوستان گفتن دما ، شما زمانی که این مشکل ایجاد میشه روی هیت سینکی که بین cpu و پشت کیس هستش دست بگذارید و ببینید دماش زیاد هست یا خیر

دوم مشکل نرم افزاری ، که با نصب درایور بر طرف میشه

سوم مشکل رم که چون رم کارت گرافیک از رم سیستم برداشته میشه ممکنه عدم هماهنگی یا دمای رم باعث بروزی یه همچین مشکلی بشه

و چهارمین مسئله آور کلاک هستش که چون این چیپست گرافیکی روی مین هستش یکم آور کلاک کردنش باید با دقت انجام بشه چون آور کلاک رم و cpu ذر ارتباط تنگاتنگ با گرافیک هستش

بعضی مواقع هم برنامه‌های آورکلاک مثل easy tune یا نرم افزارهای مشابه باعث میشن اینگونه خطا ها بروز کنه ، پیشنهاد میدم اگر از این نوع برنامه‌ها نصب دارید پاکشون کنید

کلا dfi برند خوبیه و ندیدم محصول ضعیف تولید کنه معمولا هیت سینکهای جون دار و هیت پایپ توی سیستم خنک ککندش وجود داره و این مشکل رو احتمالا قبلا نداشتید برای همین حدس من اینه که یدونه از همین برنامه‌های آور کلاکی نصب کردید و یکم تست کردید و این داره اون تغییرات رو بعد از ریستارت شدن سیستم اعمال میکنه

امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم

ممنون به خاطر جوابتون .. والا من تاحالا اصلا برنامه اورکلاک نصب نکردم چه برسه اورکلاک کنم .. پس هم مشکل دما هست هم گرافیک آنبرد ؟ ( من الان چیپ شمالی رو دست زدم زیاد داغ نبود ولی گرم بود . بقیه چیپ ها هم همین .. هدسینک چیپی که کنار CPU هست رو دست زدم دماش از چیپ شمالی کمتر بود )

nima_hl
05-10-09, 14:32
فکر نکنم مشکل از ویندوز باشه ولی نمیتونم ویندوز عوض کنم فعلا .. مدلش ATI HD 3300 هست روی مین DFI LP JR790GX-M2RS

مبین جان یه زحمتی بکش

اگر رمهای سیستمت ۲ تیغه هستش یکیش رو خارج کن و تست کن ببین مشکل به همین صورت هستش

MoBiN.R
05-10-09, 15:16
نیما جان یکی از رم هارو در اوردم به نظر میرسه مشکل حل شده باشه . چون این موردو ندیدم دیگه .. در ضمن آخرین بار که این مشکل به وجود اومد بعد از ریستارت LED پاور به صورت چشمک زن در اومد .. بعد از اینکه یکی از رم هارو در اوردم حل شد .. رمم هم از این مدل معروفا نیست Elixier هست .. فکر میکنید مشکل از رم بود ؟

AMD>INTEL
05-10-09, 15:17
یک مشکلی هست . خود مادربرد یک حافظه 128 مگابایتی به نام sideport دارد . که ممکنه از اون باشه . فعلا رمها رو جدا جدا تست کن . تو محیط داخل ویندوز که این مشکل رو نداری ؟
اگر تو حالت 3d مشکل فقط هست مشکل از خود چیپ nb هست که گرافیک هم در داخلش هست .

MoBiN.R
05-10-09, 15:24
نیما جان یکی از رم هارو در اوردم به نظر میرسه مشکل حل شده باشه . چون این موردو ندیدم دیگه .. در ضمن آخرین بار که این مشکل به وجود اومد بعد از ریستارت LED پاور به صورت چشمک زن در اومد .. بعد از اینکه یکی از رم هارو در اوردم حل شد .. رمم هم از این مدل معروفا نیست Elixier هست .. فکر میکنید مشکل از رم بود ؟

بهادر جان رم هارو تست کردم .. توی محیط ویندوز هم گاهی وقتا این مشکل هست ..

nima_hl
05-10-09, 15:29

بهادر جان گمان نمیکنم این مین ساید پورت داشته باشه ( البته شاید هم اشتباه میکنم )

مبین جان

زمانی که رمها رو دوال چنل میچینی و از اون شیر میکنی برای کارت گرافیک بعضی مواقع این مشکل پیش میاد

حالا رمها رو سینگل چنل بچین ( یعنی هر کدوم رو توی یه سوکت که رنگش متفاوته بزار ) و تست کن

احتمال زیاد مشکلت حل میشه :1. (26):

MoBiN.R
05-10-09, 15:33
بهادر جان گمان نمیکنم این مین ساید پورت داشته باشه ( البته شاید هم اشتباه میکنم )

مبین جان

زمانی که رمها رو دوال چنل میچینی و از اون شیر میکنی برای کارت گرافیک بعضی مواقع این مشکل پیش میاد

حالا رمها رو سینگل چنل بچین ( یعنی هر کدوم رو توی یه سوکت که رنگش متفاوته بزار ) و تست کن

احتمال زیاد مشکلت حل میشه :1. (26):

نمیشه کاری کنم که هم Duall Channel باشه و هم این مشکلو نداشته باشه ؟ آخه دوال سرعت رو 2 برابر میکنه

nima_hl
05-10-09, 15:50
نمیشه کاری کنم که هم Duall Channel باشه و هم این مشکلو نداشته باشه ؟ آخه دوال سرعت رو 2 برابر میکنه

متاسفانه وقتی از رم شیر میکنید دیگه امکان دوال چنل نیست

یعنی اگر به شما هم نشون بده که دوال چنله باز اگر چک کنید میبینید سرعت روی سینگل چنله :1. (26):

این مطلب کلیه و از قدیم هم بوده

اگر مین شما ساید پورت داشته باشه ، یعنی یه تراشه رم که معمولا ۱۲۸ مگ هستش و فقط از اون استفاده کنید و دیگه از رم شیر نکنید میتونید دوال چنل از رمتون استفاده کنید

موفق باشید

MoBiN.R
05-10-09, 16:11
چطور میشه متوجه شد ساید پورد داره یا نه ؟ .. میتونم با خرید کرات گرافیک شرینگ از رم رو بردارم و از دوال چنل استفاده کنم ؟ امکانش هست ؟

nima_hl
05-10-09, 16:37
چطور میشه متوجه شد ساید پورد داره یا نه ؟ .. میتونم با خرید کرات گرافیک شرینگ از رم رو بردارم و از دوال چنل استفاده کنم ؟ امکانش هست ؟

الان توی سایت dfi نگاه کردم برات ، مستقیم اشاره‌ای به ساید پورت نکرده ولی این رو نوشته

Onboard Performance cache for added performance

ممکنه همپن ساید پورت باشه توی بایوس بگرد اون قسمت که میتونی میزان شیر رو تنظیم کنی ببین آپشنی داره که بتونی ست کنی که فقط از این کچ استفاده کنه

اگر انجام شد ببین این کش میزانش چقدر هستش و آیا پاسخگوی کارات هست یا خیر

در مورد سئوالت اگر کارت گرافیک جدا نصب کنی میتونی از دوال چنل رم استفاده کنی

ولی یه نکته رو باد اینجا بگم ، تا اونجا که دیدم رم با سرعتهای معمولی به هیچ عنوان گلوگاه نیستند

به عبارت دیگه اگر رم شما باسش ۶۶۷ سنگل چنل یا حتی پائین تر هم باشه به اندازه کافی سریع هستش که بتونه کارهای معمولی بدون وقفه انجام بشه

این چیپست گرافیک شما هم اونقدر قدرت پردازشی بالا نیستش که بیشتر از اینها نیاز داشته باشه

برای همین به نظرم اگر کارت داره انجام میشه هزینه بی مورد نکن

البته اگر یه کارت گرافیک خوب بزاری قطعا توی کیفیت بازی تاثیر زیادی ایجاد میشه ولی اگر میخواهی یه کارت ضعیف بگذاری صرفا برای اینکه رمت دوال چنل بشه هیچ تفاوتی توی کارهای غیر از بازی نمیبینی :lol:

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بیان کنم

موفق باشی

MoBiN.R
05-10-09, 16:43
والا اهل بازی نیستم من برا همین نیاز به کارت گرافیک ندارم .. فقط خواستم این مشکل حل بشه که با سینگل چنل کردن حل میشه .

من یه تحقیق کردم در مورد مین نوشتس سایدپورد داره :

It features onboard graphics in the form of a Radeon HD 3300 using SIDEPORT memory and supporting Hybrid graphics, CrossfireX and DX10. DFI's LanParty series also contain some unique features, such as the mini heatpipe chipset cooler, the UV-reactive slots and connectors as well as a diagnostic LED and internal power-on and reset switches. The kind of features normally found on higher-end motherboards.

منبع : Only the registered members can see the link

nima_hl
05-10-09, 17:03
والا اهل بازی نیستم من برا همین نیاز به کارت گرافیک ندارم .. فقط خواستم این مشکل حل بشه که با سینگل چنل کردن حل میشه .

من یه تحقیق کردم در مورد مین نوشتس سایدپورد داره :

It features onboard graphics in the form of a Radeon HD 3300 using SIDEPORT memory and supporting Hybrid graphics, CrossfireX and DX10. DFI's LanParty series also contain some unique features, such as the mini heatpipe chipset cooler, the UV-reactive slots and connectors as well as a diagnostic LED and internal power-on and reset switches. The kind of features normally found on higher-end motherboards.

منبع : Only the registered members can see the link

مبین جان

داشتن رو که میدونم داره

ولی معمولا وقتی مثلا چند کیلو یا مگ بیشتر نباشه بیشتر مثل کش عمل میکنه تا رم

برای همین گفتم حجمش رو توی ستاپ چک کن اگر مثلا 64 یا 128 مگ باشه حجمش فکر کنم با همون تموم کارات راه بیافته و نیازی به شیر کردن از رم نداشته باشی :1. (26):

hapalii
05-10-09, 17:12
فکر نمی کنم حافظه مجزا داشته باشه وگرنه حتمی میزان اون رو می زد که معمولا هم 128 MB این توضیحات خود سایت DFI ظاهرا که چیپ حافظه مجزا مثل بعضی از مادر برد ها نداره و گرنه حتمی میزان اون رو می گفت

Integrated ATI Radeon™ HD 3300 graphics core
Onboard graphics interface - HDMI port for both digital audio and video HD display - DVI-I port for digital LCD display
Microsoft® DirectX 10
Hybrid CrossFireX™ technology combines the onboard GPU and a discrete PCIE graphics card
Onboard Performance cache for added performance

hapalii
05-10-09, 17:17
من جای شما باشم رم رو سینگل می بندم اگر مشکلتون رو این کار حل می کنه دوال چنل مزیت خوبی اما نه دیگه آن قدر که شما یک کارت گرافیک بخواین بخرین در ضمت سرعت رو هم به هیچ عنوان دو برابر نمی کنه با توجه به موارد مصرف شما شاید اصلا لازم نباشه چون فقط در کار های سنگین خودش نشون میده ان هم مطمئن باشد خیلی محسوس نیست و با اندازه گیری توسط نرم افزار شاید متوجه تفاوت بشین.

MoBiN.R
05-10-09, 17:27
من رم رو سینگ بستم ولی اولین بار روشن کردم صفحه دستکتاپم شطرنجی بنفش شده بود بعد از چند ثانیه ریست کرد و حل شد . یعنی بازم مشکل داره ؟ در ضمن رفتم توی ستاپ بایوس چک کردم . جایی برای تغییر مقدار شرینگ رم پیدا نکردم ولی توی بخش IGX Configuration اطلاعات به صورت زیره :

Internal Graphic Mode = UMA+SidePort ( Disabled - UMA - UMA+SidePort )
IGX Engine Clock = 700
SidePort Clock Speed = 533 Mhz
Size = 4 MB

nima_hl
05-10-09, 17:56
من رم رو سینگ بستم ولی اولین بار روشن کردم صفحه دستکتاپم شطرنجی بنفش شده بود بعد از چند ثانیه ریست کرد و حل شد . یعنی بازم مشکل داره ؟ در ضمن رفتم توی ستاپ بایوس چک کردم . جایی برای تغییر مقدار شرینگ رم پیدا نکردم ولی توی بخش IGX Configuration اطلاعات به صورت زیره :

Internal Graphic Mode = UMA+SidePort ( Disabled - UMA - UMA+SidePort )
IGX Engine Clock = 700
SidePort Clock Speed = 533 Mhz
Size = 4 MB

دفترچه مینتون رو دانلود کردم و الان جلوم هستش

ظاهرا انجین دیفالت روی 500 هستش نه روی 700 لطفا به حالت دیفالت برش گردونید

بعد بفرمائید کلاک رمهاتون الان روی چند تنظیم هستش ؟

این دو عدد رو مطابقت بدین ( اگر کلاک رم روی 400 هستش ساید پورت رو هم روی 400 ست کنید )

مادربرد شما متاسفانه نمیتونه با ساید پورت تنها کار کنه ولی احتمالا با تنظیمات بالا مشکلتون حل میشه

نتیجه رو بفرمائید

MoBiN.R
05-10-09, 21:08
توی تنظیمات بایوس Engine Clock قابل تغییر نیست فقط نوشته 700 .. کلاک SidePort هم فکر نکنم تغییر کنه

این اطلاعات رم :

اینم صفحه تنظیمات بایوس :

nima_hl
05-10-09, 21:32
توی تنظیمات بایوس Engine Clock قابل تغییر نیست فقط نوشته 700 .. کلاک SidePort هم فکر نکنم تغییر کنه

این اطلاعات رم :

اینم صفحه تنظیمات بایوس :

اون igx engine clock override رو enable کن بعد میتونی عوض کنی :great:

MoBiN.R
06-10-09, 08:36
الان من کلاک انجین رو 500 کنم و کلاک SidePort رو روی 400 ؟ مشکلی و یا افت کارایی نداره ؟

AMD>INTEL
06-10-09, 09:14
باید ببینی مشکل حل میشه یا نه ؟ شرکتهای سازنده کمی تو نصب هیت سینک روی چیپست باید دقت کنند . واز سینکهای بهتری استفاده کنند . البته فکر کنم با کم کردن سرعت sideport مشکل تا حدی رفع شود .

nima_hl
06-10-09, 10:11
الان من کلاک انجین رو 500 کنم و کلاک SidePort رو روی 400 ؟ مشکلی و یا افت کارایی نداره ؟

همانطوری که بهادر گرامی فرمودند اول ببینید مشکل حل میشه یا خیر

مشکل که حل شد با اضافه کردن مقادیر کلاک انجین و سایدپورت بهترین حالت رو بدست بیارید ( به دما هم دقت داشته باشید )

البته کم کردن کلاک انجین اینجا لازم نبود ولی گفتم مقادیر رو کم کنید تا ایراد مشخص بشه

شما با این ستینگ جدید سیستم رو کامل تست کنید و نتیجه رو بفرمائید

ممنون و موفق باشید

MoBiN.R
06-10-09, 10:52
فعلا که به دیگه اون مشکل رو ندارم .. اگر دیدم حتما این تغییرات رو انجام میدم ..در ضمن چرا اولا این مشکل رو نداشت ؟ تازگیا پیش اومده

nima_hl
06-10-09, 11:26
در مورد اینکه چرا قبلا این مشکل رو نداشتید نمیشه دقیق نظر داد

احتمال داره به نرم افزارهائی که اخیرا نصب فرمودید مربوط باشه ( مثلا درایور جدید یا دایرکت ایکس که همراه بازیها نصب میشه )

موفق باشید

mohammad1985
06-10-09, 11:32
گردش هوای کیس هم خیلی مهمه در گرمای چیپستها

AMD>INTEL
06-10-09, 11:42
چیپهای NVIDIA و AMD داغتر از چیپهای اینتل هستند . شرکتهای سازنده باید بیشتر در این زمینه کار کنند . برد 770 بایوستار دست میزنم . دستم سریع میسوزه . این نکات ریز رو باید توجه کنند .

nima_hl
06-10-09, 11:48
چیپهای NVIDIA و AMD داغتر از چیپهای اینتل هستند . شرکتهای سازنده باید بیشتر در این زمینه کار کنند . برد 770 بایوستار دست میزنم . دستم سریع میسوزه . این نکات ریز رو باید توجه کنند .

بهادر جان

dfi معمولا هیت سینکهای جوندار همراه هیت پایپ روی میناش میزاره ، قبلا چندتاشو بستم از نظر دما باهاش مشکلی نداشتم

برای همین بیشتر نظرم روی نرم افزارهای نصب شده هستش

به نظرم مقایسه dfi با بایوستار یکم کم لطفیه

AMD>INTEL
06-10-09, 12:39
من مقایسه نکردم ! مقایسه ای از من دیدی . مهم این هست نتیجه کار چی باشه . یک برد معمولا بعد از ماه سوم خودش رو نشون میده . من خودم DFI رو قبول دارم . ولی طراحی سینکها اکثرا ضعیف هست .

MoBiN.R
14-10-09, 17:04
با کمال تعجب باز این مشکل رو من پیدا کردم .. بعد از یک ساعت کار با سیستم تصویر قطع شد و بعدش که اومد شطرنجی سبز بود .. مشکلی از رم نبود .. یعنی ممکنه از کجا باشه ؟

MR PC
14-10-09, 21:47
با کمال تعجب باز این مشکل رو من پیدا کردم .. بعد از یک ساعت کار با سیستم تصویر قطع شد و بعدش که اومد شطرنجی سبز بود .. مشکلی از رم نبود .. یعنی ممکنه از کجا باشه ؟

مشکل از گرافیک آنبوردتون هست.امتحانش خیلی سادست دوست عزیز یک گرافیک pci e از یکی از دوستاتون قرض بگیرید بگذارید روش اگر مشکلی نداشت 100 % از گرافیک آنبوردتون هست.

MoBiN.R
15-10-09, 08:13
من تازگیا این مشکل رو پیدا کردم . چرا الان باید این مشکل پیش بیاد ؟ اولا خوب بود . در ضمن بعد از نصب گرافیک PCI E دیگه از گرافیک آنبرد استفاده نمیکنه ؟ یعنی قطع میشه ؟

MR PC
15-10-09, 09:24
من تازگیا این مشکل رو پیدا کردم . چرا الان باید این مشکل پیش بیاد ؟ اولا خوب بود . در ضمن بعد از نصب گرافیک PCI E دیگه از گرافیک آنبرد استفاده نمیکنه ؟ یعنی قطع میشه ؟

دوست عزیز هر انسان سالمی هم ممکنه یکدفعه مشکل جسمی پیدا کنه و مریض بشه :whistle: بعضی از مادربرد ها با نصب گرافیک pci e خودشون اتوماتیک دیگه از گرافیک آنبرد استفاده نمیکند.ولی برای اطمینان بعد از نصب وارد بایوستون بشید و primary vga adappter رو روی pci e بگذارید و سیو کنید.

nima_hl
16-10-09, 08:49

سلام مبین جان

به احتمال بالای ۹۰٪ مشکل از رمتون بایستی باشه

با یه نرم افزار تست رم رمها رو چک کنید ( اگر cd ubuntu دم دست دارید تست رم ةوی منوی اولش که بوت میشه هست )

روی لیبل رمها رو بخونید ببینید ولتاژ نوشته ، اگر نوشته بود به صورت دستی تو بایوس اعمال کنید

اگر نتیجه نداشت رم رو داون کلاک کنید و تست کنید و نتیجه رو بفرمائید

در مورد کارت گرافیک pci-e ممکنه این مشکل دیرتر خودش رو نشون بده ولی گمانم اینه که مسئله رو کامل حل نمیکنه

در بعضی موارد دیدم یه مدل رم با یه مین برد درست مچ نمیشه ( بحث برند و کیفیت هم نیست ) و به مرور همین مدل ایرادهای بنی اسرائیلی رو میگیره :lol:

MoBiN.R
16-10-09, 09:15
با یه نرم افزار تست رم رمها رو چک کنید ( اگر cd ubuntu دم دست دارید تست رم ةوی منوی اولش که بوت میشه هست )

CD Ubuntu دارم این گزینه کجاشه ؟ بعد از بوت میره تو خود سیستم عامل دیگه

روی لیبل رمها رو بخونید ببینید ولتاژ نوشته ، اگر نوشته بود به صورت دستی تو بایوس اعمال کنید

این اطلاعات رم های منه :

مدل : Elixir M2Y2G64TU8HD5B-AC
حجم : 2GB
Speed : PC2-6400
Voltage : 1.8V

البته 2 تا از این ماژول بالا دارم که شده 4 گیگ

اگر نتیجه نداشت رم رو داون کلاک کنید و تست کنید و نتیجه رو بفرمائید

داون کلاک من بلد نیستم . چطوریه ؟

در ضمن من وقتی یه عکسی رو باز میکنم و یه ذره روی عکس زوم میکنم بعضی پیکسل های عکس چشمک زن میشه و سفید میشه ... این مشکل شطرنجی شدن توی ویندوز بیشتر موقع با با نرم افزار Google Earth وقتی که زیاد زوم کنم و موقع فیلم دیدن اتفاق میفته ...

nima_hl
16-10-09, 10:07
CD Ubuntu دارم این گزینه کجاشه ؟ بعد از بوت میره تو خود سیستم عامل دیگه

این اطلاعات رم های منه :

مدل : Elixir M2Y2G64TU8HD5B-AC
حجم : 2GB
Speed : PC2-6400
Voltage : 1.8V

البته 2 تا از این ماژول بالا دارم که شده 4 گیگ

داون کلاک من بلد نیستم . چطوریه ؟

در ضمن من وقتی یه عکسی رو باز میکنم و یه ذره روی عکس زوم میکنم بعضی پیکسل های عکس چشمک زن میشه و سفید میشه ... این مشکل شطرنجی شدن توی ویندوز بیشتر موقع با با نرم افزار Google Earth وقتی که زیاد زوم کنم و موقع فیلم دیدن اتفاق میفته ...

با UBUNTU که بوت میکنید بعد از انتخاب زبان یه منو میاره فکر کنم گزینه سوم زده MEM TEST یه همچین چیزی :cool:

رم شما باسش 800 هستش با ولتاژ 1.8 ، برید توی بایوس و گزینه PC Health Status رو انتخاب کنید و ببینید جلوی DRAM Voltage چی نوشته

برای تنظیمات رم اول باید بایوس رو به حالت اودنس ببرید برای این کار از منوی بایوس Genie BIOS Setting رو انتخاب کنید و Y بزنید و .....

شما یه زحمت بکشید تست رم رو انجام بدید و ولتاژ فعلی رو بگید تا ادامه بدیم :give_rose:

MoBiN.R
16-10-09, 11:25
با UBUNTU که بوت میکنید بعد از انتخاب زبان یه منو میاره فکر کنم گزینه سوم زده MEM TEST یه همچین چیزی :cool:

رم شما باسش 800 هستش با ولتاژ 1.8 ، برید توی بایوس و گزینه PC Health Status رو انتخاب کنید و ببینید جلوی DRAM Voltage چی نوشته

برای تنظیمات رم اول باید بایوس رو به حالت اودنس ببرید برای این کار از منوی بایوس Genie BIOS Setting رو انتخاب کنید و Y بزنید و .....

شما یه زحمت بکشید تست رم رو انجام بدید و ولتاژ فعلی رو بگید تا ادامه بدیم :give_rose:

تست رو انجام دادم . حدود 45 دقیقه هم طول کشید . نتیجه بصورت زیر شد ( بدون ارور ) - در ضمن نمیدونم چرا توی تست اسم CPU زده Athlon 64 و رم زده DDR1 چرا اشتباه زده ؟ :

DRam Voltage هم بصورت زیر هست :

nima_hl
16-10-09, 11:54
مبین جان

اون که اوبونتو رم و cpu رو درست دیتکت نکرده مهم نیست ، مهم تست بود که حله :wink:

حالا برو تو ستاپ یه f9 بزن بعد Y حالا برو تو Genie BIOS Setting و ولتاژ رم رو بزار رو 1.8 بعد تست کن ببین باز اینجوری میشه

ممکنه ولتاژ اضافه باعث گرم شدن و اون مشکل باشه

MoBiN.R
16-10-09, 12:11
مبین جان

اون که اوبونتو رم و cpu رو درست دیتکت نکرده مهم نیست ، مهم تست بود که حله :wink:

حالا برو تو ستاپ یه f9 بزن بعد Y حالا برو تو Genie BIOS Setting و ولتاژ رم رو بزار رو 1.8 بعد تست کن ببین باز اینجوری میشه

ممکنه ولتاژ اضافه باعث گرم شدن و اون مشکل باشه

این تنظیمات رو انجام دادم و ولتاژ رو گذاشتم رو 1.800V ( کمترین همین بود ) .. ولی بلافاصله بعد از بالااومدن ویندوز دوباره هیمنطوری شد و تصویر قطع شد و ریستارت کردم :1. (28):

nima_hl
16-10-09, 12:21
این تنظیمات رو انجام دادم و ولتاژ رو گذاشتم رو 1.800V ( کمترین همین بود ) .. ولی بلافاصله بعد از بالااومدن ویندوز دوباره هیمنطوری شد و تصویر قطع شد و ریستارت کردم :1. (28):

پس یه پله برو بالا ، بالاتر از 1.92 که قبلا بود

اگر بلافاصله اینطور شده پس مسیر رو درست اومدیم :wink:

اگر با افزایش ولتاژ مشکل حل شد که یا باید رو همون ولتاژ بزاری یا ولتاژ و تایمینگ رو کم کنی

فعلا به استپ بیا بالا مشکلی برای رم تو این رنج بوجود نمیاد و نتیجه رو بگو

MR PC
16-10-09, 12:29
درود

دوست عزیز به عقیده بنده که این مشکل از رم نمیتونه باشه.همون گرافیک آنبرد و مخصوصا چیپستش بیشتر محتمل هست.شما طبق عکسی که قرار دادید اگر واقعا اطلاعات بایوستون و سنسور حرارتی مادربرد درست نشون داده باشه دمای 90 درجه برای چپپست مینبورد خیلی بالاست :1. (2)::1. (27):

MoBiN.R
16-10-09, 12:42
پس یه پله برو بالا ، بالاتر از 1.92 که قبلا بود

اگر بلافاصله اینطور شده پس مسیر رو درست اومدیم :wink:

اگر با افزایش ولتاژ مشکل حل شد که یا باید رو همون ولتاژ بزاری یا ولتاژ و تایمینگ رو کم کنی

فعلا به استپ بیا بالا مشکلی برای رم تو این رنج بوجود نمیاد و نتیجه رو بگو

من ولتاژ رو گذاشتم روی 1.950 ( اولش 1.925 بود ) بعد از رستارت صفحه لوگو مین برد رنگ راه راه فرمز شد :gasp: .. یه پله رفتم بالاتر گذاشتم روی 960 فعلا مشکلی نبود و ویندوز اومد بالا .. در ضمن وقتی ولتاژم روی 1.800 بود توی PC Health زده بود 1.77 .. این ولتاژا تا 3.200 ادامه داره .. یعنی خود مین نمیتونه ولتاژ رو هماهنگ کنه ؟

درود

دوست عزیز به عقیده بنده که این مشکل از رم نمیتونه باشه.همون گرافیک آنبرد و مخصوصا چیپستش بیشتر محتمل هست.شما طبق عکسی که قرار دادید اگر واقعا اطلاعات بایوستون و سنسور حرارتی مادربرد درست نشون داده باشه دمای 90 درجه برای چپپست مینبورد خیلی بالاست :1. (2)::1. (27):

واقعا دماش بالاست ؟ یعنی ممکنه از اینم باشه ؟ نظر شما چیه ؟

nima_hl
16-10-09, 12:43
درود

حق با شماست :give_rose:

من دقت به دما نکردم ، مبین جان تو این دما میشه نیمرو درست کرد

دوربین دستته بی زحمت یه چندتا عکس از کیسیت بگیر

از پشت کیس هم بگیر لطفا

MoBiN.R
16-10-09, 13:13
حق با شماست :give_rose:

من دقت به دما نکردم ، مبین جان تو این دما میشه نیمرو درست کرد

دوربین دستته بی زحمت یه چندتا عکس از کیسیت بگیر

از پشت کیس هم بگیر لطفا

عکس های داخلی و بیرونی سیستم :

nima_hl
16-10-09, 13:40
عکس های داخلی و بیرونی سیستم :

مبین جان قبلا ازت خواسته بودم دمای پل شمالی رو چک کنی که فرمودید یکم گرمه ، آیا شما دمای اون چیپست تکیه که کنار led هستش رو چک کردین ؟

اون چیپست پل جنوبیه که معمولا گرم نمیشه پل شمالی اونه که نزدیک cpu هستش و روش نوشته لن پارتی ( که وقتی در کیس را تو این حالت باز کنی آتش ازش بلند میشه :wink: )

به هر ترتیب تحویه این کیس برای این مین خیلی بده

اون لوله پلاستیکی رو از روی درب کیس باز کنید و یه فن به جاش ببیندید جوری که هوا را از بیرون بگیره و به سمت پل شمالی و cpu بدمه ( اگر فن ندارید فن پشت کیس را باز کنید )

باید اون عدد 90 توی بایوس بیاد زیر 40

نتیجه رو بفرمائید

MoBiN.R
16-10-09, 13:48
مبین جان قبلا ازت خواسته بودم دمای پل شمالی رو چک کنی که فرمودید یکم گرمه ، آیا شما دمای اون چیپست تکیه که کنار led هستش رو چک کردین ؟

اون چیپست پل جنوبیه که معمولا گرم نمیشه پل شمالی اونه که نزدیک cpu هستش و روش نوشته لن پارتی ( که وقتی در کیس را تو این حالت باز کنی آتش ازش بلند میشه :wink: )

به هر ترتیب تحویه این کیس برای این مین خیلی بده

اون لوله پلاستیکی رو از روی درب کیس باز کنید و یه فن به جاش ببیندید جوری که هوا را از بیرون بگیره و به سمت پل شمالی و cpu بدمه ( اگر فن ندارید فن پشت کیس را باز کنید )

باید اون عدد 90 توی بایوس بیاد زیر 40

نتیجه رو بفرمائید

والا من وقتی روی چیپست کنار CPU که LanParty روش نوشته دست زدم دماش تقریبا 20 % کمتر از چیپستی هست که کنار LED Debuger ( که توی عکس F F روش نوشته ) هست . یعنی این چیپی که کنار LED هست یه کم دیگه گرم تر بود دستم میسوخت .. دمای اون هدسینک نقره ای که بالای اون چیپ LanParty هست هم 20 % کمتر از خود چیپ Lanparty هست .

مشکلی نیست میتونم یه فن برای درب کسی تهیه کنم .. فقط این فنش اندازش چنده ؟ ..

چطوره یه سیستم کولینگ معمولی برای چیپ ها بزارم . چطوره ؟

nima_hl
16-10-09, 14:11
والا من وقتی روی چیپست کنار CPU که LanParty روش نوشته دست زدم دماش تقریبا 20 % کمتر از چیپستی هست که کنار LED Debuger ( که توی عکس F F روش نوشته ) هست . یعنی این چیپی که کنار LED هست یه کم دیگه گرم تر بود دستم میسوخت .. دمای اون هدسینک نقره ای که بالای اون چیپ LanParty هست هم 20 % کمتر از خود چیپ Lanparty هست .

مشکلی نیست میتونم یه فن برای درب کسی تهیه کنم .. فقط این فنش اندازش چنده ؟ ..

چطوره یه سیستم کولینگ معمولی برای چیپ ها بزارم . چطوره ؟

اول با همین فنهائی که داری یه تست بکن ببین مشکل حل میشه بعد هزینه کن

ببین چجوری میتونی اون ۹۰ رو کم کنی برو توی ستاپ بعد یه فن بگیر دستت بیافت به جون مادربرد :lol:

۲ حالت داره یا واقعا یه قطعه گرم داری که با این کار پیداش میکنی یا بایوست مشکل داره که احتمالا با آپدیت درست میشه

در مورد اندازه هم یه خط کش بردار و اندازش رو بگیر ، اینجور که تو عکس پیداست باید ۱۲ سانتی باشه

MoBiN.R
16-10-09, 14:14
اول با همین فنهائی که داری یه تست بکن ببین مشکل حل میشه بعد هزینه کن

ببین چجوری میتونی اون ۹۰ رو کم کنی برو توی ستاپ بعد یه فن بگیر دستت بیافت به جون مادربرد :lol:

۲ حالت داره یا واقعا یه قطعه گرم داری که با این کار پیداش میکنی یا بایوست مشکل داره که احتمالا با آپدیت درست میشه

در مورد اندازه هم یه خط کش بردار و اندازش رو بگیر ، اینجور که تو عکس پیداست باید ۱۲ سانتی باشه

والا بایوسم که آپدیته .. برای اول کار فن بزرگ پشت کیس رو در بیارم روی در کیس نصب کنم ؟ یعنی این فن تاثیر نداره ؟ ورش دارم دما بالاتر بره .. این فن گرما رو به بیرون منتقل میکنه ... برای چیپستی که کنار Debuger هست چطوره یه فن بزارم ؟ راستی ولتاژ رم رو به ولتاژی که خودش داشت برش نگردونم ؟

nima_hl
16-10-09, 15:45
والا بایوسم که آپدیته .. برای اول کار فن بزرگ پشت کیس رو در بیارم روی در کیس نصب کنم ؟ یعنی این فن تاثیر نداره ؟ ورش دارم دما بالاتر بره .. این فن گرما رو به بیرون منتقل میکنه ... برای چیپستی که کنار Debuger هست چطوره یه فن بزارم ؟ راستی ولتاژ رم رو به ولتاژی که خودش داشت برش نگردونم ؟

ببین تو الان ۲ تا فن ۱۲ سانتی رو گذاشتی کنار هم ، یکی همون فن پشتی و یکی هم فن پاور اون پشتیه به نظرم زیاده و کاربردی نداره اینجا

اون پل جنوبی معمولا زیاد گرم نمیشه که نیاز به فن داشته باشه

نظرم اینه که اون فن پشتیه رو باز کنی بعد با زویه های مختلف بگیری سمت پل شمالی ، یکم زمان بزاری دستت میار فن رو کجا نصب کنی بهترین نتیجه رو میگیری :wink:

فعلا رم رو بیخیال ، برش گردون رو دیفالت تا مشکل این دما رو حل کنیم چون اگر یه قطعه‌ای از کامپیوترت رو 90 درجه باشه رو مرز خطره :1. (28):

MoBiN.R
16-10-09, 18:11
ببین تو الان ۲ تا فن ۱۲ سانتی رو گذاشتی کنار هم ، یکی همون فن پشتی و یکی هم فن پاور اون پشتیه به نظرم زیاده و کاربردی نداره اینجا

اون پل جنوبی معمولا زیاد گرم نمیشه که نیاز به فن داشته باشه

نظرم اینه که اون فن پشتیه رو باز کنی بعد با زویه های مختلف بگیری سمت پل شمالی ، یکم زمان بزاری دستت میار فن رو کجا نصب کنی بهترین نتیجه رو میگیری :wink:

فعلا رم رو بیخیال ، برش گردون رو دیفالت تا مشکل این دما رو حل کنیم چون اگر یه قطعه‌ای از کامپیوترت رو 90 درجه باشه رو مرز خطره :1. (28):

کیس رو کاملا خاک گیری کردم و فن پشتی رو بار کردم متاسفانه روی درب کیس ، فن 9.5 سانتی میخوره . این 12 سانتی رو بستم سر جاش .. باید برم یه فن 9.5 سانتی تهیه کنم .. یه سوال . نمیشه این فن 12 سانتی پشت رو برعکس کنم که هوای بیرون رو بیاره توی کیس ؟ ( البته این فن مخصوص خروج هوای گرم هست ) .. در ضمن فن 9.5 سانتی چی بگیرم ؟ در ضمن این لوله و فیل*تری که داره رو روی فنی که میخوام بخرم ببندم یا نه ؟

nima_hl
16-10-09, 18:33
کیس رو کاملا خاک گیری کردم و فن پشتی رو بار کردم متاسفانه روی درب کیس ، فن 9.5 سانتی میخوره . این 12 سانتی رو بستم سر جاش .. باید برم یه فن 9.5 سانتی تهیه کنم .. یه سوال . نمیشه این فن 12 سانتی پشت رو برعکس کنم که هوای بیرون رو بیاره توی کیس ؟ ( البته این فن مخصوص خروج هوای گرم هست ) .. در ضمن فن 9.5 سانتی چی بگیرم ؟ در ضمن این لوله و فیل*تری که داره رو روی فنی که میخوام بخرم ببندم یا نه ؟

خسته نباشید :lol:

فن 9.5 ندیم تا حالا فکر نکنم تو بازار باشه

من خودم این کارت گرافیکم رو تا خر خره آور کردم ( مینم ازراکه و گرافیکش hd3200 هستش ) چون ولتاژ رو بالا بردم پل شمالی خفن داغ میشد که یه فن 12 سانتی دور پائین چپوندم رو کلش

یه سر این فن ۱۲ سانتیو رو هیت سینک cpu مهار کردم اون طرفش رو روی سوکت مادربرد ( فن با مادربرد زاویه 45 درجه داره تقریبا )

با این کار دما ماکزیمم روی 38 درجه میاد :whistle:

شما هم به نظرم یه همچین کاری بکنید دیگه ببین چی میتونی اون داخل نصب کنی

راستی حالا که در کیس رو باز کردی دمای چیپست توی بایوس چنده ؟

MoBiN.R
16-10-09, 18:44
خسته نباشید :lol:

فن 9.5 ندیم تا حالا فکر نکنم تو بازار باشه

من خودم این کارت گرافیکم رو تا خر خره آور کردم ( مینم ازراکه و گرافیکش hd3200 هستش ) چون ولتاژ رو بالا بردم پل شمالی خفن داغ میشد که یه فن 12 سانتی دور پائین چپوندم رو کلش

یه سر این فن ۱۲ سانتیو رو هیت سینک cpu مهار کردم اون طرفش رو روی سوکت مادربرد ( فن با مادربرد زاویه 45 درجه داره تقریبا )

با این کار دما ماکزیمم روی 38 درجه میاد :whistle:

شما هم به نظرم یه همچین کاری بکنید دیگه ببین چی میتونی اون داخل نصب کنی

راستی حالا که در کیس رو باز کردی دمای چیپست توی بایوس چنده ؟

جالبه . یه لحظه خاموش کردم بعد روشن کردم رفتم تو بایوس ستاپ دما زده بود 85 بعد یه 2 دقیقه همینطوری که نگاهش میکردم رسید به 89 :1. (38): .. فرقی نکرد .. والا من نمیدونم چیکار کنم .. شما عکس کیس و داخلشو که دیدین یه طرح کولینگی پیشنهاد بدین که چیکار کنم . با تشکر

nima_hl
16-10-09, 19:19
جالبه . یه لحظه خاموش کردم بعد روشن کردم رفتم تو بایوس ستاپ دما زده بود 85 بعد یه 2 دقیقه همینطوری که نگاهش میکردم رسید به 89 :1. (38): .. فرقی نکرد .. والا من نمیدونم چیکار کنم .. شما عکس کیس و داخلشو که دیدین یه طرح کولینگی پیشنهاد بدین که چیکار کنم . با تشکر

مبین جان اون فن پشت رو باز کن بگیر دستت بعد ببین کجا میتونی گیرش بندازی که به اون پل شمالی و اون هیت سینک پشتی باد بزنه با یه چسبی ، سیمی چیزی نصبش کن

برای تست کیس رو بخوابون فن رو تکیه بده به فن cpu البته مراقب پره هاش باش به دستت نخوره یه کم اینطرف اونطرفش کن ببین کجا جاش خوبه

بعد دما رو چک کن

MoBiN.R
16-10-09, 20:33
دمای سیستم رو با نرم افزار HWMonitor گرفتم ( اون دمای 90 اینجا شده 70 - چرا ؟!! ) :

Moein
16-10-09, 20:46
دمای سیستم رو با نرم افزار HWMonitor گرفتم ( اون دمای 90 اینجا شده 70 - چرا ؟!! ) :

برادر همئن طوری که گفتم مودمی که اضافه کردی رو حذف کن ببین تفاوت دمایی رو پیدا می کنی یا نه راستی ببین USB هات اتصال کوتاه نکردن مخصوصا اون USB هایی که وصل کردی بهش به صورت اضافی

MoBiN.R
16-10-09, 20:52
برادر همئن طوری که گفتم مودمی که اضافه کردی رو حذف کن ببین تفاوت دمایی رو پیدا می کنی یا نه راستی ببین USB هات اتصال کوتاه نکردن مخصوصا اون USB هایی که وصل کردی بهش به صورت اضافی

مودم رو هم در اوردم تغییری نکرد .. نه اونایی که بصورت اضافی وصله برای جلوی کیسه که استفاده هم نمیکنم ازشون .. فکر نکنم اتصال کوتاه داشته باشن

darkwish
17-10-09, 19:35
سلام دوست عزیز
اول باید بگم که cpu های AMD نسل قبل مثل 5200 DUALCORE و 5400 و 6000 خیلی داغ هستن و به اصطلاح کوره معروف هستن اگر چه من از اول تا حالا با اینتل کار کردم و راضی ام اما تنها موردی که AMD داره اینه که کلا مموری کنترلر رو بر روی CPU و چیپست هاش نداره و این به اون معنی هست که شما صرف نظر از باس CPU می تونید سیستم رو و مموری هاتون رو OVER کنید اما این مسئله تازه تو نسل جدید CPU های اینتل COREI7, مورد توجه قرار گرفته و هسته می تونه مستقل عمل کنه .

شاید ی نگاهی به این تاپیک بندازی کمکت کنه .

MoBiN.R
17-10-09, 19:53
سلام دوست عزیز
اول باید بگم که cpu های AMD نسل قبل مثل 5200 DUALCORE و 5400 و 6000 خیلی داغ هستن و به اصطلاح کوره معروف هستن اگر چه من از اول تا حالا با اینتل کار کردم و راضی ام اما تنها موردی که AMD داره اینه که کلا مموری کنترلر رو بر روی CPU و چیپست هاش نداره و این به اون معنی هست که شما صرف نظر از باس CPU می تونید سیستم رو و مموری هاتون رو OVER کنید اما این مسئله تازه تو نسل جدید CPU های اینتل COREI7, مورد توجه قرار گرفته و هسته می تونه مستقل عمل کنه .

شاید ی نگاهی به این تاپیک بندازی کمکت کنه .

فن هارو بصورت رها توی کیس گذاشتین ؟ من مشکل گرمای CPU ندارم .. فقط چیپ شمالی و جنوبی یه کم داغه .. فکر نمیکنم با قرار دادن یه فن جلوش دماش خیلی بیاد پایین ..

Moein
17-10-09, 21:17
والا مبین جان نمی شه تصمیم قطعی گرفت یکی از راهنمایی های که بتون می کنم با خود گلسان تماس بگیرید و با اقای بوستان پور در تماس باشید ببینید ایا مشکل مشابه داشتند یا نه! من از چند نفر که سوال کردم دقیقا پاسخی مشابه که چیز جدیدی به کانفیگ اضافه شده یا نه رو پرسیدند

باز هم ببینید مشکل با بایوسی که گفتم حل میشه یا نه در صورتی که فکر می کنید مشکل دما باعث مشکل در گرافیک میشه تنها کافیست یک فن رو برای امتحان روی چیپ ها قرار داده و دما رو پایین بیارید اگه مشکلتون حل شد که متوجه دما میشید اگه حل نشد هم به مادربورد رو در جهت مشکل گرافیک به گارانتی بفرستید که فکر نکنم قبول کنند
شماره گلسان : 02188707173

موفق باشید

MoBiN.R
17-10-09, 21:32
والا لینک های آپدیت بایوس ( البته نسخه بتا ) توی خود سایت DFI مشکل داره نتونستم بگیرم ...در ضمن چیپهارو چطوری فن بزارم ؟ یعنی فن بصورت رها جلوش باشه ؟ برای چیپ جنوبی شاید بشه اما چیپ شمالی که کنار CPU هست به دلیل بزرگی هدسینک فن CPU بیشتر بادرو میفرسته توی هدسینک CPU

Moein
17-10-09, 21:48
والا لینک های آپدیت بایوس ( البته نسخه بتا ) توی خود سایت DFI مشکل داره نتونستم بگیرم ...در ضمن چیپهارو چطوری فن بزارم ؟ یعنی فن بصورت رها جلوش باشه ؟ برای چیپ جنوبی شاید بشه اما چیپ شمالی که کنار CPU هست به دلیل بزرگی هدسینک فن CPU بیشتر بادرو میفرسته توی هدسینک CPU

والا بایوس مشکل داشته واسه همین هم لینکاش رو ور داشتن تاریخ بایوس اگه این هست
2009-08-20 (Only the registered members can see the link) که هیچ اگه نیست هم که به این اپدیت کنید لینکش رو براتون قرار دادم

شما سیستم رو از بقل روی میز قرار بده طوری که مادربورد در راستای افق باشه و فن رو روش قرار بده راستی پیچ های پل شمالی رو سفت کن البته طوری که ایراد ظاهری نداشته باشه جای پیچ روش بیوفته. برای اینکه از گارانتی به راحتی خارجش می کنن یکی از دلیل های که مین x58 من رو از گارانتی خارج کردند!!

و در صورتی که جواب درستی از طرف گارانتی دریافت نکردید بگید تا در فروم دی اف ای مطرح کنم

amir_dreambox
18-10-09, 22:23
سلام
شرمنده توی این تاپیک مشکلمو مطرح می کنم چون همین مشکل رو هم من دارم
مشخصات سیستم
CPU : C2Q 6600
MB : Asus Maximus Formula
Power : 1030 Green
Ram: 2*1 Geil
Vga : 8800 Ultra XfX
Case : 3D aurora
مشکلم دقیقا مثل دوستمون هست داخل بازی گیر میکنه و بعد خطهای ابی میاد و خروجی سیگنال قطع میشه و بعد باید سیستم رو چند بار رستارت کنم که شانسی یک دفعه بیاد تو ویندوز
دفعه قبل این طوری شد دادم تعمیر کردنش که تعمیرکار گفت از GPU بوده و از حرارت زیاد این مشکل به وجود اومده ولی مجدا باز همون طوری شده
دما گرافیک 75 بود که با دو تا فن 8 سانتی شده 59 درجه
حالا می خواستم ببنیم مشکل گرافیکم چیه ؟