PDA

مشاهده نسخه کامل : نخستين ابرکامپيوتر شخصي دنيا عرضه شد

Trance
01-10-09, 20:42
شرکت Silicon Graphics(SGI) محصول جديدي روانه بازار کرده است که مي‌توان آن را نخستين ابرکامپيوتر شخصي دانست. اين محصول که Octane III نام گرفته، 7995 دلار قيمت دارد و درحالي که به يک پردازنده Xeon 5500 مجهز شده است، مي‌تواند به ابرکامپيوتري با پردازنده 80 هسته‌اي و حافظه 960 گيگابايتي ارتقا يابد.
شرکت SGI اعلام کرد، پيکره چندحالتي به کار رفته در اين ابرکامپيوتر قابليت استفاده از يک پردازنده گرافيکي Nvidia به صورت واحد و استفاده از پردازنده ضعيف Atom اينتل را نيز دارد. پردازنده Atom براي توسعه ابزاري و آزمايش مربوط به کدهاي ابزارها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

هر ابرکامپيوتر Octane III با 10 سوکت دوتايي، چهار هسته پردازشي، پردازنده‌هاي Xeon L5520 با 80 هسته پردازشي مجزا، 240 گيگابايت حافظه و سيستم شبکه‌اي Gigabit Ethernet به قيمت 53 هزار دلار فروخته مي‌شود.

سرعت پردازشي اين ابرکامپيوتر شخصي 726 گيگافلاپ اعلام شده و بر اين اساس، در ليست 500 ابرکامپيوتر برتر جهان قرار نمي‌گيرد. از مزاياي اين ابرکامپيوتر مي‌توان به سادگي در استفاده از سيستم‌هاي داخلي آن اشاره کرد.

"استيو کانوي"(Steve Conway) يکي از تحليلگران شرک IDC اعلام کرد که ابرکامپيوتر جديد شرکت SGI وارد بازار جهاني دو ميليارد دلاري ابرکامپيوترهاي پرسرعت ارزان‌تر 100 هزار دلار شده است. پيش‌بيني مي‌شود که ارزش اين بازار با رشد سالانه 6 درصدي، تا سال 2013 ميلادي به 7/2 ميليارد دلار برسد.

systemgroup

منبع: Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link

KING
02-10-09, 22:10
واقعا" که آخرشه :wink:

nima_hl
02-10-09, 23:26
واقعا" که آخرشه :wink:

سلام

یه موقع اگر لازم داشتیید بفرمائید

با نصف این مبلغ ( حدود 25 میلیون ) میتونم تا ۱ ترافلاپ تقدیم کنم

موفق باشید

ARA-RF
03-10-09, 01:52
سلام

میخواستم قبل از دیدن این پست یک تاپیک جداگانه بزنم ولی االان دیگه اینجا میپرسم!
1. چگونه این همه xeon رو با هم مچ میکنند. یعنی مادربرد چگونه وضعیتی در این سیستم ها داره؟
2. چرا Xeon ها این قابلیت رو دارند؟ یا بهتر بگم چرا از cpu های دیگر استفاده نمی کنند؟
3. الان مادربردی هست که مثلا بشه دو تا xeon رو روش سوار و در کامپیوتر های شخصی استفاده کرد؟
4. قیمت این cpu های xeon در چه حدی است؟ فرکانس و تعداد هسته چه قدر هست؟
5. و در آخر میشه برادر nima_hl بفرمایند که اون 1 ترا فلاپ رو چگونه میخوان تقدیم کنند و با چه مشخصاتی؟

ممنوون

nima_hl
03-10-09, 10:50
سلام

میخواستم قبل از دیدن این پست یک تاپیک جداگانه بزنم ولی االان دیگه اینجا میپرسم!
1. چگونه این همه xeon رو با هم مچ میکنند. یعنی مادربرد چگونه وضعیتی در این سیستم ها داره؟
2. چرا Xeon ها این قابلیت رو دارند؟ یا بهتر بگم چرا از cpu های دیگر استفاده نمی کنند؟
3. الان مادربردی هست که مثلا بشه دو تا xeon رو روش سوار و در کامپیوتر های شخصی استفاده کرد؟
4. قیمت این cpu های xeon در چه حدی است؟ فرکانس و تعداد هسته چه قدر هست؟
5. و در آخر میشه برادر nima_hl بفرمایند که اون 1 ترا فلاپ رو چگونه میخوان تقدیم کنند و با چه مشخصاتی؟

ممنوون

سلام

آقا میخواهید ما رو از نون خوردن بندازید :lol:

بطور کلی اگر بخوام توضیح بدم داخل این رک ۱۰ تا مادربرد هستش که روی هر کدوم ۲ تا زئون نصب میشه ( ۲۰ cpu * چهارهسته = ۸۰ هسته )

شما در حالت نرمال میتونید از یدونه از این مینها روی سیستم معمولی استفاده کنید که قیمت مادر بردش از ۳۰۰ تومن شروع میشه به بالا

قیمت cpu هم حدودد ۶۰۰ حساب کنید البته چون توی بازار کم مصرف هستش ممکنه یکم پائیین بالا داشته باشه

زئون طول عمر خیلی زیادی داره و برای سرورهائی که چندین سال متمادی بخوان روشن بمونن طراحی شده

در این پردازنده خیلی پارامترها وجود داره که میشه در موردشون صحبت کرد ( مصرف ، دما ، استابلیتی ، طراحی درونی و ...... ) ولی در حال حاظر دیگه مثل گذشته این سری پردازنده‌ها یکه تاز بازار نیستند

البته یه نکته که باید بگم اینه که این به اصطلاح ابر رایانه‌ها برای منظورهای بخصوصی استفاده میشن ، غالبا سیستم عامل یونیکس بیس دارند و برای کاربردهای تک منظوره برنامه ریزی میشن ( مثل هواشناسی )

در مورد سئوال آخر هم بستگی به سفارش داره و معمولا با تکنولوژی جدید که هر روز از راه میرسه کانفیگ سیستم عوض میشه و بقیشم سکرته :cool:

شما کار رو تحویل میگیرید که معمولا ۲۰ درصد هم بالاتر از تقاضای شماست و ۲ سال گارانتی روی کل سیستم هست ( سیستی که قرارداد 1 ترافلاپ میبندید با 1.2 ترافلاپ تحویل میگیرید )

قدرت پردازش هم محدودیتی نداره شما از لحاظ مکان و بودجه مشکلی نداشته باشید قویترین ابر رایانه دنیا رو هم میتونم تحویلتون بدم :give_rose:

موفق باشید

ARA-RF
03-10-09, 13:25
سلام

آقا میخواهید ما رو از نون خوردن بندازید :lol:

بطور کلی اگر بخوام توضیح بدم داخل این رک ۱۰ تا مادربرد هستش که روی هر کدوم ۲ تا زئون نصب میشه ( ۲۰ cpu * چهارهسته = ۸۰ هسته )

شما در حالت نرمال میتونید از یدونه از این مینها روی سیستم معمولی استفاده کنید که قیمت مادر بردش از ۳۰۰ تومن شروع میشه به بالا

قیمت cpu هم حدودد ۶۰۰ حساب کنید البته چون توی بازار کم مصرف هستش ممکنه یکم پائیین بالا داشته باشه

زئون طول عمر خیلی زیادی داره و برای سرورهائی که چندین سال متمادی بخوان روشن بمونن طراحی شده

در این پردازنده خیلی پارامترها وجود داره که میشه در موردشون صحبت کرد ( مصرف ، دما ، استابلیتی ، طراحی درونی و ...... ) ولی در حال حاظر دیگه مثل گذشته این سری پردازنده‌ها یکه تاز بازار نیستند

البته یه نکته که باید بگم اینه که این به اصطلاح ابر رایانه‌ها برای منظورهای بخصوصی استفاده میشن ، غالبا سیستم عامل یونیکس بیس دارند و برای کاربردهای تک منظوره برنامه ریزی میشن ( مثل هواشناسی )

در مورد سئوال آخر هم بستگی به سفارش داره و معمولا با تکنولوژی جدید که هر روز از راه میرسه کانفیگ سیستم عوض میشه و بقیشم سکرته :cool:

شما کار رو تحویل میگیرید که معمولا ۲۰ درصد هم بالاتر از تقاضای شماست و ۲ سال گارانتی روی کل سیستم هست ( سیستی که قرارداد 1 ترافلاپ میبندید با 1.2 ترافلاپ تحویل میگیرید )

قدرت پردازش هم محدودیتی نداره شما از لحاظ مکان و بودجه مشکلی نداشته باشید قویترین ابر رایانه دنیا رو هم میتونم تحویلتون بدم :give_rose:

موفق باشید
سلام
من اطلاعات رو برای اطلاعات عمومی میخوام فقط! چون بودجش داشته باشم کهری با ابر کامپیوتر نمی خوام انجام بدم! بیشتر میخوام باچگونگی این سیستم ها آشنا بشم! بی زحمت گر می دونید سوالهای زیر رو هم جواب بدین؟
1. ارتباط بین این چند تا مادربرد چگونه برقرار میشه! مثلا ما خودمون میتونیم دو تا از مادربرد های سیستم های خودمون به هم ارتباط بدیم و ازقدرت دو CPU استفاده کنیم؟!( این همیشه یک علامت سواله برای من!)
2. اسم یک مدل ازاین بردهارو میتونین برای من بنویسین میخوام سرچ بکنم ببینم چه شکلی هستن؟!
3. اون پارامتر هایی که گفتین میشه دربارشون صحبت کرد بی زحمت بگین! سعی کنید کاملا علمی باشه!
4. شما گفتین اینها دیگه یکه تاز نیستن میشه بگین الان یکه تازها چی هستند و با چه مشخصاتی؟
5. منظورتون از کاربرد های تک منظوره چی بود! همچنین اینکه بر پایه لینوکس هستند؟
6. برای اطلاعات عمومی (نه درخواست!) میشه بگین شما در کجا این کار رو انجام میدید و اگر تا به حال انجام دادید شکلی از سیستم مورد نظر با مشخصات و قیمتش رو میشه فرمائید؟
ببخشید من اینقدر سوال می کنم ولی خوب نداستن عیبه نه پرسیدن؟!:wink:

nima_hl
03-10-09, 13:50
سلام
من اطلاعات رو برای اطلاعات عمومی میخوام فقط! چون بودجش داشته باشم کهری با ابر کامپیوتر نمی خوام انجام بدم! بیشتر میخوام باچگونگی این سیستم ها آشنا بشم! بی زحمت گر می دونید سوالهای زیر رو هم جواب بدین؟
1. ارتباط بین این چند تا مادربرد چگونه برقرار میشه! مثلا ما خودمون میتونیم دو تا از مادربرد های سیستم های خودمون به هم ارتباط بدیم و ازقدرت دو CPU استفاده کنیم؟!( این همیشه یک علامت سواله برای من!)
2. اسم یک مدل ازاین بردهارو میتونین برای من بنویسین میخوام سرچ بکنم ببینم چه شکلی هستن؟!
3. اون پارامتر هایی که گفتین میشه دربارشون صحبت کرد بی زحمت بگین! سعی کنید کاملا علمی باشه!
4. شما گفتین اینها دیگه یکه تاز نیستن میشه بگین الان یکه تازها چی هستند و با چه مشخصاتی؟
5. منظورتون از کاربرد های تک منظوره چی بود! همچنین اینکه بر پایه لینوکس هستند؟
6. برای اطلاعات عمومی (نه درخواست!) میشه بگین شما در کجا این کار رو انجام میدید و اگر تا به حال انجام دادید شکلی از سیستم مورد نظر با مشخصات و قیمتش رو میشه فرمائید؟
ببخشید من اینقدر سوال می کنم ولی خوب نداستن عیبه نه پرسیدن؟!:wink:

سلام

۱ - lan

۲ - مادربرد tyan

۳ - خیر چون سوادم کمه نمیتونم کاملا علمی بگم

۴ - amd athlon ii :lol:

بقیه سئوالها هم میتونید گوگل کنید چون زمان زیادی صرف شده تا جمع بشه شرمنده هستم که اینجا بگم

از ۲ میلیون پروژه انجام شده تا ۸۰ تومن ولی اطلاعات و بازدید فقط برای افرادی هستش که تمایل به خرید داشته باشن

موفق باشید

ARA-RF
03-10-09, 16:44
سلام

۱ - lan

۲ - مادربرد tyan

۳ - خیر چون سوادم کمه نمیتونم کاملا علمی بگم

۴ - amd athlon ii :lol:

بقیه سئوالها هم میتونید گوگل کنید چون زمان زیادی صرف شده تا جمع بشه شرمنده هستم که اینجا بگم

از ۲ میلیون پروژه انجام شده تا ۸۰ تومن ولی اطلاعات و بازدید فقط برای افرادی هستش که تمایل به خرید داشته باشن

موفق باشید
سلام
اگر در اینترنت جواب سوالهام رو پیدا کرده بودم که اینجا نمی پرسیدم برادر!!:lol:
به هر حال ممنون از راهنمائیهاتون!:1. (26):
ولی حداقل این سوال من رو جواب بدین؟!
میشه مثلا یک cpu چهار هسته ای رو با یک cpu معمولی یک هسته ای در دو مادر برد متفاوت به هم شبکه کرد و برای پردازش از جفتشون استفاده کرد؟ اگر میشه چگونه؟
راستی میدونم شاید اطلاعاتی رو که آدم خیلی زحمت براش کشیده و بدست آورده نخواد به این راحتی از دست بده ولی یکی از بزگان دین گفته اند که :" زکات علم ، نشر آن است!" ولی با این حال اگر شرایطی است که اینگونه راهنمایی ها باعث میشه مثلا رمز و راز کارتون فاش بشه پس بگید تا دیگه نپرسم؟:great:

sibsabz
03-10-09, 21:55
سلام

ممنوون

سلام
تا آنجا که میدانم اپل در بسیاری از سیستمهایش از این روش استفاده میکند.
برای pc هم در بازار رضا یک مغازه هست که از این دست چیز ها را می فروشد.
مادربرد های ویژه با دو جای cpu و دهها جای ram و البته کیسهای ویژه. بیشتر برای سرور می فروشند.