PDA

مشاهده نسخه کامل : شبكه كردن چند كامپيوتر

K1LOU
28-09-09, 16:38
با سلام
4 تا كامپيوتر داريم كه مي خواهيم با هم شبكه كنيم و حالا اولين كامپيوتر كه جاي يك كابل شبكه را دارد از طريق يك كابل به ماهواره وصل شده .
حالا اگه بخواهيم با يك كامپيوتر ديگه شبكه كنيم كه كامپيوتر دوم هم از شبكه ماهواره استفاده كنه بايد چطور دو كامپيوتر رو به هم وصل كنيم و براي 2 كامپيوتر ديگه چطور
ايا نياز به هاب است .؟
با تشكر

soroush_es
28-09-09, 17:05
اگر اینترنت شما ماهواره ای است احتمالا یک router داره از بعد router هم مثل عکس زیر فقط یک HUB نیاز هست.البته من به سیستم ماهواره آشنایی ندارم

Only the registered members can see the link

K1LOU
28-09-09, 17:21
با تشكر
راستش من زياد تخصص ندارم
در مورد كابلي كه به ماهواره وصل است و سر ديگر كابل يه كامپيوتر . ايا اين كابل از ماهواره بايد به هاب وصل شود و از هاب به كيسها ؟

soroush_es
28-09-09, 18:11
شما اینترنت رو از ماهواره میگیرید؟
کارت DVB دارید؟
پورت LAN پشت کامپیوتر به چه وسیله ای وصل شده؟

Jagvar
28-09-09, 18:32
داداش من یه مودم ای دی اس ال دارم که پشتش جای چهارتا کابل شبکه هستش و یهد وایر لس هم داره من قبلنا تونستم دوتا سیستم رو با کابل و یه سیستم که توی اتاق دورتری بود با وایرلس به هم شبکه کنم راستش نمس دونم استفاده شما از شبکه چیه اما من می یومدم فایل یاچیزای دیگه روانتقال می دادم و یه نکته دیگه من این کارو رو کردم اما اصلا از شبکه حالیم نبود و الان هم نیست اما به نظر من بیان نظر بدن در مورد کار من تا بیبینم واقعا هم چین کاری که من کردم میشه شبکه کردن.(ولی جان خودم فایل انتقال می دادم.)

K1LOU
29-09-09, 15:44
داداش من یه مودم ای دی اس ال دارم که پشتش جای چهارتا کابل شبکه هستش و یهد وایر لس هم داره من قبلنا تونستم دوتا سیستم رو با کابل و یه سیستم که توی اتاق دورتری بود با وایرلس به هم شبکه کنم راستش نمس دونم استفاده شما از شبکه چیه اما من می یومدم فایل یاچیزای دیگه روانتقال می دادم و یه نکته دیگه من این کارو رو کردم اما اصلا از شبکه حالیم نبود و الان هم نیست اما به نظر من بیان نظر بدن در مورد کار من تا بیبینم واقعا هم چین کاری که من کردم میشه شبکه کردن.(ولی جان خودم فایل انتقال می دادم.)

شما اینترنت رو از ماهواره میگیرید؟
کارت DVB دارید؟
پورت LAN پشت کامپیوتر به چه وسیله ای وصل شده؟

با سلام
اولا كه كاش اينترنت من هم ماهواره اي بود . ببينيد در يك قسمت كار مي كنم كه از طريق ماهواره به شبكه گلستان پيام نور مصل مي شويم يعني تجهيزات ماهواره رو خودشون اوردن و نصب كردن و فقط همون سيستم گلستان پيام نور رو وصل ميشه . و فقط يك كيس پورت شبكه اش از طريق يك كابل ( فكر كنم كراس ) به ماهواره وصله و حالا مشكل همين جاست چون جاي كابل شبكه ديگه اي وجود نداره كه از كامپيوترهاي ديگه به اين كامپيوتر وصل كنيم....
اگر هاب بگيرم ايا بايد كابل رو از ماهواره مستقيما به هاب وصل كنم و بعد به كامپيوتر ديگه ؟
با تشكر

soroush_es
29-09-09, 16:31
در هر صورت مثل یک وسیله اون کابلی که از ماهواره اومده رو به هاب وصل کن و همچنین کامپیوتر خودت رو به هاب وصل کن.
دوستان هم اگر باز نظر بدن بهتره
البته کابل Straight باید بزنی

magic_online
28-12-09, 11:38
سلام

دوستان عزیز این یک سوال درسی-امتحانی-حیاتی هستش

ممنون میشم خیلی فوری فوتی جوابم رو بدین .یه جوری که من این یک واحد شبکه رو پاس کنم

فرض کنید شما مدیر یک شبکه هستید و موظف هستید سرور شبکه سازمان را متناسب با نیازهای سازمان نصب و مدیریت کنید این سازمان در حال حاضر 100 کامپیوتر دارد در آینده ای نه چندان دور 2 برابر خواهد شد ! از طرفی این سرور باید در local قرار گرفته و نمی توان به صورت server room

به آن دسترسی داشت! این شبکه باید کاملا به صورت متمرکز مدیریت شود سازمان مورد نظر دارای دو بخش سازمانی مجزا می باشد که هر بخش سازمانی سه نوع گروه کاری در آن فعالیت می کنند تمام فایل ها و داده های کاربران باید روی این سرور قرار بگیرید و فقط دو کاربر در حال حاضر در آن واحد حق استفاده از فایل های به اشتراک گذاشته شده این سرور را دارد. این سرور

ها را client باید توانایی نصب ویندوز را از راه دور برای

داشته باشد.

vb_m
28-12-09, 21:03
سلام
ممنون میشم خیلی فوری فوتی جوابم رو بدین .یه جوری که من این یک واحد شبکه رو پاس کنم
فرض کنید شما مدیر یک شبکه هستید و موظف هستید سرور شبکه سازمان را متناسب با نیازهای سازمان نصب و مدیریت کنید این سازمان در حال حاضر 100 کامپیوتر دارد در آینده ای نه چندان دور 2 برابر خواهد شد ! از طرفی این سرور باید در local قرار گرفته و نمی توان به صورت server room
به آن دسترسی داشت! این شبکه باید کاملا به صورت متمرکز مدیریت شود سازمان مورد نظر دارای دو بخش سازمانی مجزا می باشد که هر بخش سازمانی سه نوع گروه کاری در آن فعالیت می کنند تمام فایل ها و داده های کاربران باید روی این سرور قرار بگیرید و فقط دو کاربر در حال حاضر در آن واحد حق استفاده از فایل های به اشتراک گذاشته شده این سرور را دارد. این سرور
داشته باشد.

حالا قیقا ما باید چه کمکی بکنیم ؟

در مورد اینترنت ماهواره هم تا اونجایی که من فهمیدم
شما یک کامپیوتر ارین که به اینترت ماهواره ای مجهزه هست !
الا میخوایین بین یه سری کلاینت share کنید ؟
اگه درست فهمیده باشم
شما نیاز به یه router دارین که gateway اون به ip کامپیوتر دارای نت ماهواره ای باید set بشه !
بعدشم همه کلاینت ها باید واسه gateway ای پی روتر رو داشته باشن

حالا نت بین همه کلاینت ها share میشه

WORYA_SH
29-12-09, 16:28
یک کارت شبکه دیگه روی سیستمی که اینترنت داره نصب کنید سپس با استفاده از خاصیت بریج Bridge می توانید اینترنت را در اختیار بقیه سیستم ها قرار بدهید برای این کار از یک هاب سویچ 8 پورت استفاده کرده که از کارتی که جدید نصب کردید کابلی با تپولوژی B به هاب وصل کنید سپس تمام سیستم ها را به هاب وصل کنید و خیلی راحت استفاده کنید.
موفق باشید.

javadshahvand
29-12-09, 16:55
با سلام
4 تا كامپيوتر داريم كه مي خواهيم با هم شبكه كنيم و حالا اولين كامپيوتر كه جاي يك كابل شبكه را دارد از طريق يك كابل به ماهواره وصل شده .
حالا اگه بخواهيم با يك كامپيوتر ديگه شبكه كنيم كه كامپيوتر دوم هم از شبكه ماهواره استفاده كنه بايد چطور دو كامپيوتر رو به هم وصل كنيم و براي 2 كامپيوتر ديگه چطور
ايا نياز به هاب است .؟
با تشكر

Only the registered members can see the link

uplink
26-02-10, 18:04
سلام

داشته باشد.

اين سوال شما شبيه سوال هاي cisco هست اما در كل منظور رو نرسوندي ! WDS يا Windows developer service بهت اين اجازه رو ميده كه مشكلت حل شه ! اگه بگي ميخواي چكار كني كامل بهت جواب ميدم