PDA

مشاهده نسخه کامل : مشورت در مورد خرید هارد ( یکم تخصصی )

Overclocker
27-09-09, 15:36
سلام

من قراره یک هارد 500 گیگ بگیرم ولی دوست دارم چنین خواصی داشته باشه :

صدای کم
سرعت بالا
عمر بالا
گارانتی بیشتر نسبت به بقیه
یه هاردی نباشه بعد از یه مدت مشکلی واسش پیش بیاد که تمام اطلاعاتم بپره

خلاصه فعلا همین ها تا بقیش یادم بیاد :1. (38):

من تا حالا هر چی سامسونگ بستم ناراضی نبودم ولی اینبار میخوام آمار بگیرم ببینم بهتر از سامسونگ میتونم بگیرم یا نه !

مرسی:give_rose:

Labyrinth
27-09-09, 15:58
توی بیصدایی که روی دست هیتاچی نمیتونی پیدا کنی
سرعتش واقعا خوب هست + عمرش هم من تا الان مشکلی نداشتم باتوجه به اینکه بیشتر مواقع سیستم روشن هست و خاموش نمیشه

در کل اگر خواستی بگو یک تست HD Tune بگیرم بقیه هم بگیرن بعد نتیجه گیری کن

:give_rose:

PUMAOC
27-09-09, 16:42
سیگیت 500 واقعا حرف نداره. صداشم واقعا کمه. توصیه من اینه که سیگیت 500 بخری خودم می خوام 2 تاشونو Raid0 ببندم.:give_rose:

Stream
27-09-09, 17:29
Seagate Barracuda 7200.12
Samsung SpinPoint F3

فعلا بهترین ها هستند.

D J V A H I D
27-09-09, 19:36
پيشنهاد من نيز سيگيت هست و ديگر هيچ !!! :yes:

Overclocker
27-09-09, 22:59
توی بیصدایی که روی دست هیتاچی نمیتونی پیدا کنی
سرعتش واقعا خوب هست + عمرش هم من تا الان مشکلی نداشتم باتوجه به اینکه بیشتر مواقع سیستم روشن هست و خاموش نمیشه

در کل اگر خواستی بگو یک تست HD Tune بگیرم بقیه هم بگیرن بعد نتیجه گیری کن

به نظر بد نمیاد ولی یک انتخاب دیگه هست که بقیه نظرشون روی اونه ! ( خودم هم نظرم از اول روی اون بود ولی از اینکه آمار سیگیت مکستور بد در رفته اصلا فکرشو نکردم ) .

سیگیت 500 واقعا حرف نداره. صداشم واقعا کمه. توصیه من اینه که سیگیت 500 بخری خودم می خوام 2 تاشونو Raid0 ببندم.:give_rose:

مرسی ....

Seagate Barracuda 7200.12
Samsung SpinPoint F3

فعلا بهترین ها هستند.

F3 رو بیشتر برای تکی استفاده کردن میپسندم ولی بعدا شاید جا کم اومد خواستیم یک 500 دیگه اضافه کنیم و رید که به نظرم سیگیت برای رید خیلی بهتره ولی مشکل اینجاست که هارد پر رونمیشه با یک هارد خالی رید کرد چون اطلاعاتش میپره !

سیگیت رو هستم برای تکی و 2 تایی ولی حقیقتش جرات ندارم به سیگیت اعتماد کنم :1. (38): به نظرت میشه اعتماد کرد :1. (38): ؟

پيشنهاد من نيز سيگيت هست و ديگر هيچ !!! :yes:

الان از 100% من نظرم 80% روی سیگیت هست 10% F3 و 10% روی هیتاچی !

ولی اگر کسی میتونه به من اطمینان بده که سیگیت نامردی نمیکنه و مثل مرد همیشه تکلیف خودشو درست انجام میده من میرم سیگیت میخرم :lol: :1. (40):

منتظر پاسخ نهایی شما عزیزان هستم :11():

ttvtt
27-09-09, 23:09
سیگیت سری 7200.12 از این سری st3500418as بگیر

Overclocker
27-09-09, 23:16
سیگیت سری 7200.12 از این سری st3500418as بگیر

آرمان جان همینه دیگه ؟

Rohham
27-09-09, 23:31
[
ممکنه این حرف من به مزاق بعضی دوستان ناخوشایند باشه اما یه حرفی رو می زنم به نظرم روش تحقیق کنید بد نیست...پارسال زمستون من یه دی وی دی رایتر لایت آن خریدم که اکثریت دوستان روش اتفاق نظر داشتند اما!!!یه سری هم ایراداتی بهش می گرفتند...با کمک دوستان من گرفتم تا الآن هم زیاد مشکلی به نظر نمی اومد داشته باشه تا این که چند روزه می بینم سر ناسازگاری می ذاره و درش باز و بسته می شه واس خودش!نمی دونم بعضی دی وی دی هارو نمی خونه...منظور:این که نظرات همه ی دوستان محترم همه هم دارند چیزی رو که خودشون استفاده کردند یا بقیه دیدند رو می گن و خدا خیرشون بده اما به نظر شما به فروم های خارجکی و استکباری!هم یه سر بزنید هر چند ممکنههمون جنس عیناً تو مملکت ما پیدا نشه اما بدک نیست در کنار نظر دوستان یه نگاهی هم بندازید به اون ها...متأسفانه خود من به عنوان یه ایرانی معمولاً از چیزی که دارم راضیم و می گم خوبه در صورتی که شما فرو های خارجی رو ببینید تقریباً تکلیفتون روشن می شه همچنین چارت ها رو...چارتی رو که من توی تامز دیدم F3اول بود و سیگیت 4ام 5ام بود...قیمتشم مناسبه قیمتی که دارم ازش 52.5 مربوط به 4 شنبس...بازم تحقیق کنید هارد ممکنه بد اذیت کنه:great:

ttvtt
27-09-09, 23:38
بله دوست عزیز اون سامسونگی که شما میگی توی ایران گیر نمیاد این اقای اورکلاک هم میدونه من چند روز دنبال هارد بودم تا اخر این رو گرفتم این سامسونگی هم که شما میگید دقیقا 502hj هست که گیر نمیاد

D J V A H I D
27-09-09, 23:39
وسترن كه در كل اولين گزينه هست ولي به دليل كمبودش ... همون سيگيت بهترين گزينه هست ... در وهله اول سايلنت بودنش و دوم سرعت بالاش ... ديدي اين هاردهاي مكستور قريژ و وريژ ... سامسونگها هم صدا دارند ... هيتاچي كمتر ... ولي من كه خودم سيگيت سري 11 دارم ( از خودش بهتر خودشه ) البته فيرم ورش رو آپ كردم ... اگه نكرده بودم ... معلوم نبود سرنوشتش چي بود الان ... ( با اين همه حرف و حديث هايي كه پشت سر سيگيت سري 11 زدن ) ... :1. (38):

Rohham
27-09-09, 23:42
بله دوست عزیز اون سامسونگی که شما میگی توی ایران گیر نمیاد این اقای اورکلاک هم میدونه من چند روز دنبال هارد بودم تا اخر این رو گرفتم این سامسونگی هم که شما میگید دقیقا 502hj هست که گیر نمیاد
اگر اشتباه نکنم و من اومدم تو خونه مدلش رو چک کردم همین 4 شنبه نمایندگی سامسونگ داشت توی کرج...من منظورم اصلاً به شما نبود دوست گرامی...خودمم یکی از همین بچه هایی که گفتم...به نظرم چیزی از تجربه ی کسی کم نمی شه بلکه آدم مستندات رو هم نگاه می کنه...دقیقاً502hj

Overclocker
27-09-09, 23:47
بازم تحقیق کنید هارد ممکنه بد اذیت کنه

الان اصلا با این حرفت پشیمون شدم هارد بگیرم :1. (38): اینجوری که شما میگید توی دل آدم کامل خالی میشه ولی من همیشه چیز این ریسک هارو دارم :1. (38): 10 الی 20 نفر از دوستان هستند که بک آپ هاردمون رو روی هارد اونها پیاده کنیم :1. (40): چون همش فیلم هست پس خودشون هم بدشون نمیاد که بک آپ این چیزارو داشته باشن ! ولی با توجه به تحقیقات خودم و تجربیات یکی از دوستانم انتخاب رو 99% گزاشتم روی Seagate !

یک مشکل اصاصی برای رید 0 هست :

روش این پیکر بندی رو باید کسانی که میگن رید بدوند به چه صورت هست !

عیب خیلی خیلی خیلی ناجوری داره این روش در کنار خاصیت خیلی خیلی خیلی خوبش !!!

اگر یکی از این 2 هار به هر دلیلی از دور خارج بشه و دیگه نشود برگردوندش به چرخه کار هارد اول یا دوم بدون رفیقش به صورت اوتومات فرمت میشه و اطلاعات فرت ......

اگر هارد رو بخوای به صورتی تکی روشن کنی مثل بالا میشه اطلاعات فرت

پس ریسک 100% رید رو باید اول قبولش کنی بعد به خاصیت خوبش فکر کنی :1. (38):

ولی همیشه باید بدونیدکه نا امید نباشید و امیدوتون به خدا باشه انشاءالله که این چنین واسه کسانی که این روش رو استفاده میکنن پیش نمیاد ( آمین )

Rohham
27-09-09, 23:49
الان اصلا با این حرفت پشیمون شدم هارد بگیرم :1. (38): اینجوری که شما میگید توی دل آدم کامل خالی میشه ولی من همیشه چیز این ریسک هارو دارم :1. (38): 10 الی 20 نفر از دوستان هستند که بک آپ هاردمون رو روی هارد اونها پیاده کنیم :1. (40): چون همش فیلم هست پس خودشون هم بدشون نمیاد که بک آپ این چیزارو داشته باشن ! ولی با توجه به تحقیقات خودم و تجربیات یکی از دوستانم انتخاب رو 99% گزاشتم روی Seagate !

یک مشکل اصاصی برای رید 0 هست :

روش این پیکر بندی رو باید کسانی که میگن رید بدوند به چه صورت هست !

عیب خیلی خیلی خیلی ناجوری داره این روش در کنار خاصیت خیلی خیلی خیلی خوبش !!!

اگر یکی از این 2 هار به هر دلیلی از دور خارج بشه و دیگه نشود برگردوندش به چرخه کار هارد اول یا دوم بدون رفیقش به صورت اوتومات فرمت میشه و اطلاعات فرت ......

اگر هارد رو بخوای به صورتی تکی روشن کنی مثل بالا میشه اطلاعات فرت

پس ریسک 100% رید رو باید اول قبولش کنی بعد به خاصیت خوبش فکر کنی :1. (38):

ولی همیشه باید بدونیدکه نا امید نباشید و امیدوتون به خدا باشه انشاءالله که این چنین واسه کسانی که این روش رو استفاده میکنن پیش نمیاد ( آمین )
ایشالله به خیریت:11():

D J V A H I D
27-09-09, 23:51
از من به شماها نصيحت ... ( برادرانه )

هر چي بيشتر شور و جوش بزنيد چيز آشغالي نصيبتون ميشه ... حالا از ما گفتن ... از شما نشنيدن !!! :1. (27):

پس در انتخاب يه قطعه اينقدر سخت گيري نكنيد !!! :yes:

Overclocker
28-09-09, 00:16
از من به شماها نصيحت ... ( برادرانه )

هر چي بيشتر شور و جوش بزنيد چيز آشغالي نصيبتون ميشه ... حالا از ما گفتن ... از شما نشنيدن !!! :1. (27):

پس در انتخاب يه قطعه اينقدر سخت گيري نكنيد !!! :yes:

خودم به این قضیه اتقاد دارم ولی خوب الان دارم تحقیق میکنم با چشم بسته که نمیشه بری چیزی خرید بد بگی اینجوری بهتره تا گیر بدی که اون چیه این چیه !!! فردا میرم 4 تا میخرم رید 1- میکنم :1. (27):

مرسی دوستان

adel28
11-10-09, 22:56
دوستان آیا هارد جیبی (با ظرفیت بالا) هم تو بازار هست؟

nima_hl
11-10-09, 23:16
دوستان آیا هارد جیبی (با ظرفیت بالا) هم تو بازار هست؟

بستگی به جیبتون داره :lol:

تا ۳۲۰ گیگ جمع و جور هست تو بازار این ظرفیت برای شما کافیه ؟

feryfrt
12-10-09, 22:29
Seagate , wester , Samsung
Only the registered members can see the link

mohammad1985
13-10-09, 00:23
در جواب دوستی که گفتن هارد ممکنه بد اذیت کنه ! میگم که من از سال 82 تا حالا هیچ مشکلی با هیچ هارد نداشتم ! به غیر از سی پی یو و هارد با اکثر قطعات سخت افزاری مشکل داشتم ولی هارد هیچ وقت اذیت نکرده ! با وجودی بیچاره ها مثل خر کار کردن !