PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی یک خمیر سیلیکون نامرغوب

yemojud
24-09-09, 16:14
سلام دوستان

امروز میخوتم خمیر سیلیکون را معرفی کنم که تازه وارد بازار شده و به قیمت خمیر درجه یک فروش میرود
اما کیفیتش از خمیر های سیلیکون 1500 بازار بالاتر نیست بلکه قیمتشم چندین برابر است :1. (12):

این خمیر توسط شرکت ******** وارد شده و به قیمت حداقل 7000 تومن به عنوان خمیر اورکلاکینگ بفروش
میرود :rules:

نام این خمیر PCCooler A1 است، جالب است بدانید در سرنگ مربوطه کمی کمتر از 1 گرم خمیر وجود دارد
و از دو تا سرنگی که من بعد از چند هفته الافی توسط آقای " ********* " بجای Zerothem گیرم آمد، خمیر تقریبا
خشک شده بود و اصلا خاصیت پخش شوندگی نداشت :1. (34):

Only the registered members can see the link

اینم سایت سازنده:

Only the registered members can see the linkدوستان مثل من فریب مشخصات خمیر را نخورید، کیفیت ندارد، همون خمیر های معمولی بازار بهتر و مقرون بصرفه
است و اگر قصد تهیه خمیر حرفه ای داشتید از مارک های Zerotherm یا Zalman یا کولر مستر تهیه کنید، چون هم
کیفیت بهتری دارند و هم شما بیش از 1 گرم خمیر دارید :1041:

واقعا واسه کسانیکه خود را تاجر میدانند و تنها دلالی بیش نیستند و بابت سود هر جنسی را با هزار ترفند به
مشتری می اندازند و آقای " *******" متاسفم :whistle:

در ضمن قیمت این خمیر چیزی در حدود 20 یوان چین است بصورت تک فروشی است یعنی چیزی حدود 2900 تومن!!!

در انتها هم نتیجه تست " معین صامتی " عزیز را که توسط خود این شخص برای بررسی انتخاب شدند را
میگذارم:

با سلام خمیر مذکور از اقای ****** خریداری شد و تست شد

w3540 @ 4000 @ ifx 14
دما با خمیر سیلیکون معمولی 46
دما با خمیر سیلیکون مذکور 43

w3540 @ 4400 @ ifx 14
خمیر سیلیکون معمولی 57
خمیر سیلیکون مذکور 55

w3540 @ stock @ ifx 14
خمیر سیلیکون معمولی 38
خمیر سیلیکون مذکور 37

مقدار ناچیزی از این خمیر برای من باقی مانده امید وارم به اندازه ای که با نیتروژن بشه تستش کرد باشه

موفق و پیروز باشید

امیدوارم جناب " ******* " با این همه ادعا و بلوف زدن هایشان پاسخ خوبی برای امثال من که سرمان کلاه رفته
است داشته باشند؟!

آیا قیمت 10000 تومنی این خمیر منصفانه است وقتی کارایی موثری نسب به خمیر های 1500 بازار ندارد؟

:whistle:

منبع:

Xtreme
24-09-09, 17:37
سلام ..

لطفا از ذکر نام شخص یا فروشگاه بپرهیزید. تنها اطلاع رسانی در مورد نام محصول کافی است.

با تشکر

MicroSystem
24-09-09, 18:37
اتفاقا بنده هم از همين خمير خريدم و از اون راضيم

خمیر تقریبا
خشک شده بود و اصلا خاصیت پخش شوندگی نداشت
من قبلا خمير زروترم داشتم از اين سفت تر بود كلا اين معياري واسه بد بودن خمير نيست.

دما با خمیر سیلیکون معمولی 46
دما با خمیر سیلیکون مذکور 43

w3540 @ 4400 @ ifx 14
خمیر سیلیکون معمولی 57
خمیر سیلیکون مذکور 55

w3540 @ stock @ ifx 14
خمیر سیلیکون معمولی 38
خمیر سیلیکون مذکور
شما چه انتظار از يك خمير داريد هيتسينك كه نيست خميره. برا مقايسه بايد دماهاي بالا رو در نظر بگيريد. دماي هسته هاي من قبل از استفاده 82 بود و الان شده 67. دماي پردازنده هم قبلا 55 بود الان شده 50
جالبه بدونيد خمير قبلي زروترم بود كه البته كاملا خشك شده بود. پردازنده هم E5300@3800Mhz@1.4V هست.

در مورد قيمت با شما موافقم اين قيمت واسه اين مقدار خمير زياده ولي من كل بازار رو گشتم خميري به غير از اين نبود.

vandelin
24-09-09, 18:42
سلام

به نظرم بهتر بود برای مقایسه این خمیر , از خمیر های دیگه ای هم استفاده میشد . بالاخره یک خمیر حرارتی کارایی محدودی داره و نباید توقع کولینگ رو ازش داشت .

Shahryar
24-09-09, 19:27
توجه کنید این خمیر ضریب انتقال حرارتش 7.5 وات بر متر کلوین هست که این عدد بسیار عالی هست برای یک خمیر !!! همچنین میزان مقاومت گرماییش هم بسیار پایینه و اینکه چرا همچین نتیجه ی پایینی گرفتید به نظرم باید توی عوامل دیگه جستجو کرد و احتمالاً یک جای کار میلنگه . حالا یا مشکل ازین خمیر هست ( یعنی اینی که شما تست کردید ) یا جای دیگه مشکل داشته . اگه چیز هایی که توی سایتش نوشته درست باشه این خمیر باید جزو بهترین خمیر های موجود باشه :1. (27):

Moein
24-09-09, 20:14
سلام دوستان

امروز میخوتم خمیر سیلیکون را معرفی کنم که تازه وارد بازار شده و به قیمت خمیر درجه یک فروش میرود
اما کیفیتش از خمیر های سیلیکون 1500 بازار بالاتر نیست بلکه قیمتشم چندین برابر است :1. (12):

این خمیر توسط شرکت ******** وارد شده و به قیمت حداقل 7000 تومن به عنوان خمیر اورکلاکینگ بفروش
میرود :rules:

نام این خمیر PCCooler A1 است، جالب است بدانید در سرنگ مربوطه کمی کمتر از 1 گرم خمیر وجود دارد
و از دو تا سرنگی که من بعد از چند هفته الافی توسط آقای " ********* " بجای Zerothem گیرم آمد، خمیر تقریبا
خشک شده بود و اصلا خاصیت پخش شوندگی نداشت :1. (34):

اینم سایت سازنده:

Only the registered members can see the linkدوستان مثل من فریب مشخصات خمیر را نخورید، کیفیت ندارد، همون خمیر های معمولی بازار بهتر و مقرون بصرفه
است و اگر قصد تهیه خمیر حرفه ای داشتید از مارک های Zerotherm یا Zalman یا کولر مستر تهیه کنید، چون هم
کیفیت بهتری دارند و هم شما بیش از 1 گرم خمیر دارید :1041:

واقعا واسه کسانیکه خود را تاجر میدانند و تنها دلالی بیش نیستند و بابت سود هر جنسی را با هزار ترفند به
مشتری می اندازند و آقای " *******" متاسفم :whistle:

در ضمن قیمت این خمیر چیزی در حدود 20 یوان چین است بصورت تک فروشی است یعنی چیزی حدود 2900 تومن!!!

در انتها هم نتیجه تست " --------- " عزیز را که توسط خود این شخص برای بررسی انتخاب شدند را
میگذارم:

امیدوارم جناب " ******* " با این همه ادعا و بلوف زدن هایشان پاسخ خوبی برای امثال من که سرمان کلاه رفته
است داشته باشند؟!

آیا قیمت 10000 تومنی این خمیر منصفانه است وقتی کارایی موثری نسب به خمیر های 1500 بازار ندارد؟

:whistle:

منبع:

والا شاید چند تا موضوع رو من خوب بیان نکرده باشم

خمیر سیلیکون معمولی = خمیری که من استفاده می کنم که دارای thermal conductivity 5 هست و نه این که خمیر معمولی هم باشه :دی

اما شهریار صحبت درستی داره یک جای کار می لنگه و اون هم باید بررسی بشه اولین چیزی که من تست کردم شاید خیلی درست نباشه اما این تست رو انجام دادم

وسائل استفاده شده
1.heater
2.loop
3.کاغذ های نازک یاد داشت

از اون جایی که خیلی از دوستان با این قطعات اشنا هستند عکسی برای دوستانی که اشنایی ندارند قرار میدم

خمیر های تست شده در این تست رو می تونید در عکس ببینید

و اما من یکم در مورد نحوه تست این خمیر ها توضیح بدم این روش تستی رو شاید تا به حال کسی اون رو انجام نداده و شاید هم از دید بعضی از دوستان علمی نباشه اما یکی از راه های که من برای تست خمیر سیلیکون ln2 خودمون تست کردم همین هست

1.ابتدا مقداری از خمیر رو روی یک کاغذ پخش کرده طوری که ارتفاع یکسانی داشته باشند

2.سپس با هیت روی این خمیر ها گرفته و تایم مشخصی رو برای این موضوع در نظر می گیریم شرایط تست کاملا یکسان و در دمای +399 درجه سانتیگراد انجام شده

3.دمای مورد استفاده رو باید توسط هیت مشخص کنید
4.در پایان پشت کاغذ مشخص کننده همه چیز خواهد بود

تستی که انجام شد کاغذ خام در مقابل هیت با فاصله 3 سانتی متر 5 ثانیه بعد شروع به دود کردن کرد و نتایجی که با هیت بدست اومد

خمیر معمولی بعد از 7 ثانیه

خمیر A1 بعد از 9 ثانیه

این هم عکسی از قبل از تست در زیر loop

خمیر A1

خمیر معمولی

و اما بعد از تست عکسی که از پشت کاغد معلوم شد

حال باید اساتید نظر بدند که کدوم بهتره فقط چند تفاوت وجود داره چون در محدوده حرارتی هیچ کدوم از این خمیر ها نبود بعد از تست من به موضوع عجیبی برخورد کردم باید خمیر های روی کاغذ از بین می رفت برای خمیر معمولی این اتفاق افتاد اما برای A1 موضوع متفاوت بود جوابی واسه این موضوع ندارم باید دید دلیل این موضوع چیست و ایراد از کجاست این عکس رو نگاه کنید

دوستان نظراتشون رو اعلام کنند

yemojud
24-09-09, 20:31
توجه کنید این خمیر ضریب انتقال حرارتش 7.5 وات بر متر کلوین هست که این عدد بسیار عالی هست برای یک خمیر !!! همچنین میزان مقاومت گرماییش هم بسیار پایینه و اینکه چرا همچین نتیجه ی پایینی گرفتید به نظرم باید توی عوامل دیگه جستجو کرد و احتمالاً یک جای کار میلنگه . حالا یا مشکل ازین خمیر هست ( یعنی اینی که شما تست کردید ) یا جای دیگه مشکل داشته . اگه چیز هایی که توی سایتش نوشته درست باشه این خمیر باید جزو بهترین خمیر های موجود باشه :1. (27):
شهریار جان
این بار اولی نیست که یک جنس چینی با مشخصات کاذب میبینم و مشخصات دلیل صحتش نیست
من یک سئوال میپرسم، چگونه است که خمیری با این مشخصات که اگر روی مشخصات تکیه کنیم از خیلی خمیرهای
درجه یک دنیا کیفیتش بالاتر است، در چین قیمت تک فروشیش حدود 20 یوان است یعنی چیزی حدود 2900 تومن ما؟!

به نظر شما این طبیعی است؟ بقول دوستی همچین قیمتی آدم را به تردید در مورد مشخصات خمیر می اندازد که
شاید اکسید آهن یا روی درش استفاده شده؟ نظر دوستان چیست که نمونه ای از خمیر را بفرستیم آزمایشگاه؟

من این خمیر را فن استوک E7500 و حتی V10 در مقایسه با خمیر سیلیکون معمولی از خانواده خمیر های نقره دار
بازار شیراز 1500 تومنی کردم، حداکثر تفاوت حاصله در 3 درجه بود؟!!

Shahryar
25-09-09, 13:00
شهریار جان
این بار اولی نیست که یک جنس چینی با مشخصات کاذب میبینم و مشخصات دلیل صحتش نیست
من یک سئوال میپرسم، چگونه است که خمیری با این مشخصات که اگر روی مشخصات تکیه کنیم از خیلی خمیرهای
درجه یک دنیا کیفیتش بالاتر است، در چین قیمت تک فروشیش حدود 20 یوان است یعنی چیزی حدود 2900 تومن ما؟!

به نظر شما این طبیعی است؟ بقول دوستی همچین قیمتی آدم را به تردید در مورد مشخصات خمیر می اندازد که
شاید اکسید آهن یا روی درش استفاده شده؟ نظر دوستان چیست که نمونه ای از خمیر را بفرستیم آزمایشگاه؟

من این خمیر را فن استوک E7500 و حتی V10 در مقایسه با خمیر سیلیکون معمولی از خانواده خمیر های نقره دار
بازار شیراز 1500 تومنی کردم، حداکثر تفاوت حاصله در 3 درجه بود؟!!

والا من این خمیر را نه تست زدم نه ازش حمایت میکنم فقط میگم اگه اون چیزی که توی سایتش نوشته حقیقت داشته باشه خمیر بسیار خوبی هست که نتایج تست های شما و سایر دوستان این قضیه را تایید میکنه که حقیقت نداره حالا به هر دلیلیش را کاری ندارم . :great:

اما بحث قیمت حقیقت این هست که قیمت تمام شده پای کارخانه ملاک قیمت را تعیین میکنه و حتی میتونم بگم که توی شرکت هایی مثل AS هم حتی خمیر هاشون بیشتر از چندین دلار پاشون در نمیاد که 20-30 دلار میفروشند حالا دیگه چه برسه به چین و نیروی کار ارزون قیمت .

البته نکته جالب برام ترکیب این خمیر هست !!! چراکه فقط 25 درصد نقره داره و ... .

yemojud
25-09-09, 14:23
شهریار جان قبول دارم که قیمت تمام شده واسه کارخانه خیلی کمتر است اما وقتی کارخانه ای خمیری با
این مشخصات را با چیزی حدود 3 دلار عرضه میکند، جای تردید در مواد مصرفیش دارد!!!

هدف من از این تاپیک این بود که افراد دیگر مثل من گول مشخصات و زبان این فروشنده را نخورند که 14000
تومن دچار خسارت شوند، و اگه خواستند با این قیمت این خمیر را تهیه کنند بدانند با خمیر های 2000 تومنی
هم میتوانند به کیفیت همین خمیر وارد شده دست یابند

murizaki_2000
25-09-09, 23:48
خوب از اونجایی که فروشنده تو یه فروم دیگه در این مورد از خودش دفاع کرده و البته یک طرفه هم نمیشه به قاضی رفت توصیه می کنم دوستان این مطالب رو با دقت بخونند و خودشون قضاوت کنند :

MicroSystem
26-09-09, 08:23
والا شاید چند تا موضوع رو من خوب بیان نکرده باشم

خمیر سیلیکون معمولی = خمیری که من استفاده می کنم که دارای thermal conductivity 5 هست و نه این که خمیر معمولی هم باشه :دی

اما شهریار صحبت درستی داره یک جای کار می لنگه و اون هم باید بررسی بشه اولین چیزی که من تست کردم شاید خیلی درست نباشه اما این تست رو انجام دادم

وسائل استفاده شده
1.heater
2.loop
3.کاغذ های نازک یاد داشت

از اون جایی که خیلی از دوستان با این قطعات اشنا هستند عکسی برای دوستانی که اشنایی ندارند قرار میدم

خمیر های تست شده در این تست رو می تونید در عکس ببینید

و اما من یکم در مورد نحوه تست این خمیر ها توضیح بدم این روش تستی رو شاید تا به حال کسی اون رو انجام نداده و شاید هم از دید بعضی از دوستان علمی نباشه اما یکی از راه های که من برای تست خمیر سیلیکون ln2 خودمون تست کردم همین هست

1.ابتدا مقداری از خمیر رو روی یک کاغذ پخش کرده طوری که ارتفاع یکسانی داشته باشند

2.سپس با هیت روی این خمیر ها گرفته و تایم مشخصی رو برای این موضوع در نظر می گیریم شرایط تست کاملا یکسان و در دمای +399 درجه سانتیگراد انجام شده

3.دمای مورد استفاده رو باید توسط هیت مشخص کنید
4.در پایان پشت کاغذ مشخص کننده همه چیز خواهد بود

تستی که انجام شد کاغذ خام در مقابل هیت با فاصله 3 سانتی متر 5 ثانیه بعد شروع به دود کردن کرد و نتایجی که با هیت بدست اومد

خمیر معمولی بعد از 7 ثانیه

خمیر A1 بعد از 9 ثانیه

این هم عکسی از قبل از تست در زیر loop

خمیر A1

خمیر معمولی

و اما بعد از تست عکسی که از پشت کاغد معلوم شد

حال باید اساتید نظر بدند که کدوم بهتره فقط چند تفاوت وجود داره چون در محدوده حرارتی هیچ کدوم از این خمیر ها نبود بعد از تست من به موضوع عجیبی برخورد کردم باید خمیر های روی کاغذ از بین می رفت برای خمیر معمولی این اتفاق افتاد اما برای A1 موضوع متفاوت بود جوابی واسه این موضوع ندارم باید دید دلیل این موضوع چیست و ایراد از کجاست این عکس رو نگاه کنید

دوستان نظراتشون رو اعلام کنند

به عنوان يك معلم درس انتقال حرارت كارشناسي چند تا ايراد به اين آزمايش وارد هست:
1- ضريب انتقال حرارت با دما تغيير ميكنه. محدوده دمائي شما حدود 300 درجه با دماي مورد نظر فاصله داره.
2-ايجاد ضخامت يكسان چون ضخامت نازكه خيلي سخته و همينطور كه ميدونيد تست به ضخامت خيلي وابسته هست
3- نفوذ خمير به داخل كاغذ ميتونه رو نتايج آزمايش تاثير بزاره
4- آزمايش شما حالت غير دائم رو بررسي ميكنه ولي در عمل حالت دائم مد نظر هست. انرژي ذخيره شما در خمير تو آزمايش شما قابل صرفنظر نيست. ممكنه اين خميرها CP مختلفي داشته باشند.

nima_hl
26-09-09, 10:17
سلام

در مورد قیمت این خمیر با دوست گرامی "یه موجود" موافقم هر کالائی بایستی قیمت خودش رو داشته باشه ولی باز این دلیل انتقاد نمیشه ، چون ایشون میتونستند قبل از خرید چک کنند . ( اگر کسی پیدا نشه که جنس گرون بخره گرونفروشی پیدا نمیشه :1. (26): )

در مورد کارکرد هم ایشون فرمودند روی v10 سه درجه اختلاف دما داشتند ، پس بی شک این خمیر یه خمیر خوب هستش .

اگر بررسی‌های خمیرها رو چک کنید اختلاف دما بین بدترینها تا بهترینها در حدود ۴ درجه هستش ، شما اگر تست کردید و به ۳ درجه اختلاف رسیدید احتمال زیاد این خمیر در دسته A هستش

متاسفانه دوستان یک مقدار مطالب رو با هم مخلوط میکنند و انتظار عجیب دارند

لطفا اگر دما سنج دم دست دارید اختلاف دمای ihs و کف هیت سینک رو اندازه بگیرید میبینید که این اختلاف بین ۷ تا ۳ درجه هستش

بسته به نوع خمیرتون ، حالا این خمیر میخواهد این اختلاف رو کم کنه همین

در بهترین حالت که شما از نانو الماس استفاده کنید و بهترین سیال رو بسازید این اختلاف نزدیک ۱ خواهد بود به عبارتی با خمیر معمولی ( به قول شما ۱۵۰۰ تومانی ) یه چیزی حدود ۴-۵ درجه اختلاف دارید

یکی از تفاوتهای خمیر معمولی با خمیر خوب در طول عمر هستش ، یک خمیر خوب ممکنه تا چند سال حالت خودش رو از دست نده ولی یه خمیر متوسط بهتره هر چند ماه یکبار تعویض بشه ( که ما معمولا هر چند ماه یا یه تست جدید به مغزمون میخوره یا کلا سیستم رو عوض میکنیم :lol: )

امیدوارم که تونسته باشم توضیح بدم

yemojud
26-09-09, 11:14
عزیز
1.میشه به من بگید قدرت V10 با فن استوک چقدر تفاوت دارد که شما 3 درجه را به حساب کیفیت خمیر گذاشتید؟

2.اختلاف دما را ما با خمیر معمولی محاسبه کردیم نه خمیر های درجه یک و بحث سر این است که این خمیر با
3 درجه اختلاف با یک خمیرمعمولی را نمیتوان جز خمیر های ممتاز حساب کرد

3.به نظر من و ترجبه ای که با خمیر زیروفرم روی سیستم قبلیم Q6600 داشتم، یک خمیر خوب بیش از 3 درجه
اختلاف ایجاد میکند ( این برداشت من است )

الان هم بحث سر این است که چرا این خمیر در آزمایش فوق حالت عایق عمل کرده است؟!

AMD>INTEL
26-09-09, 12:58
این خمیر رو با یک کولر غیر استوک و بعد با یک فن استوک مقایسه کنید . بعد با خمیر دیگه در همین حالت . معین جان این خمیر نقره دارد ؟ احتمالش به جا موندنش به خاطر نقرش باشه .

kakihot
26-09-09, 14:06
اتفاقا این آقا جوابش رو گرفت البته ایشون تو فروم لیون فرمودن حرفه ایی هستن
ولی از اون دسته از حرفه ایی ها که نمیدونن 3درجه کاهش دما واسه e7400 که (عمرا دماش از 60 بلالتر نمیره)
در محدوده دمایی 30 تا 60 هست خیلی عالیه مشکل ایشون اینه که از جنس چینی بدشون میاد و کره ایی میخوان
قیمت هم من با توجه به خواب محصول تععین میکنم خمیر خواب سرمایه بیشتری داره و ما درصد سود بیشتری میگیریم
اگه مصرفش بره بالا خب رقبا هم بی کار نمیشنن و وارد میکنن مسلما و مطمئنا در اون زمان به قیمت واقعی
نزدیک میشه ولی وقتی ما 100 تا خمیر رو 4 الی 5 ماه ممکنه طول بکشه بفروشیم خب بنده با پولم میرم به طور مثال کی بورد میارم سودش هم بیشتره سریع هم فروش میره
این بی انصافی هست که این دوستمون بدون بررسی ما رو گرون فروش خطاب میکنه
تازه باید از بنده و مجموعه ما ممنون باشیند که سرمایه رو در ریسک میذاریم و اینا رو وارد میکنیم
وگرنه همین الان نگاه کنید تو بازار ببینید کدوم مجموعه فن های حرف ایی رو ارزون تر از همه جا میده
پی به جواب خواهید برد در جامعه ای که کرایه آژانس 5 الی 10هزار تومان 2 هزار تومان سود کلاه برداری نیست!

AMD>INTEL
26-09-09, 14:33
کیوان جان حرفت رو از لحاظ سود قبول دارم . ولی اگر مثلا یک خمیر شناخته شده مثل ارتیک سیلور میاوردی حتی اگر کسی جواب نمیگرفت کسی اعتراضی نمیکرد من این خمیر رو نمیشناسم و تست نکردم ولی zerotherm عالی بود .برای aircooling واقعا مناسب هست . بحث اکستریم کولینگ جدا هست وارد اون قضیه نمیشیم . کیوان رو من میشناسم عموما وارد کننده بهترین قطعات بوده و هست . از thermaltake تا gskill .

Moein
26-09-09, 15:54
به عنوان يك معلم درس انتقال حرارت كارشناسي چند تا ايراد به اين آزمايش وارد هست:
1- ضريب انتقال حرارت با دما تغيير ميكنه. محدوده دمائي شما حدود 300 درجه با دماي مورد نظر فاصله داره.
2-ايجاد ضخامت يكسان چون ضخامت نازكه خيلي سخته و همينطور كه ميدونيد تست به ضخامت خيلي وابسته هست
3- نفوذ خمير به داخل كاغذ ميتونه رو نتايج آزمايش تاثير بزاره
4- آزمايش شما حالت غير دائم رو بررسي ميكنه ولي در عمل حالت دائم مد نظر هست. انرژي ذخيره شما در خمير تو آزمايش شما قابل صرفنظر نيست. ممكنه اين خميرها CP مختلفي داشته باشند.

شما هم تو همه زمینه ای سر رشته دارید

بنده هم رشته ام شیمی هست و تقریبا می دونم که چه کار کردم

چند تا نکته می گم که باید توی تست اول ذکر می کردم

حداکثر تحمل میزان خمیر های حرارتی که ما استفاده کردیم 200 درجه سانتی گراد هست و در 200 درجه کارایی خودشون رو از دست می دند و به دلیل حالت روغنی بودن این خمیر ها در این دما حرارت ماده تغیر هویت میده که خمیر معمولی این رو می تونید مشاهده کنید اما در خمیر مذکور این تفاوت اعمال نشد پس نشان دهنده ایراد در یک جا هست

خمیر که خوب باشه نمی تونه جذب کاغذ بشه دلیل اون هم این هست که از ماده که مایع باشه در اون استفاده نشده خمیر هایی که گرید c دارند اکثرا دارای روغن هستند!!

و اما حال به سراغ نحوه پخش کردن می ریم یکی از ایراد هایی که از این خمیر میشه گرفت موضوع پخش نشدن خوب این خمیر هست من برای پخش کردن از دستگاه فشار استفاده کردم چنانچه دو کاغد رو روی هم گذاشته و با میزان فشار 15 نیوتون خمیرها رو پخش کردم و بعد از جدا سازی کاغذ ها از یکدیگر فقط روی خمیر ها رو با ماله ای که درون خمیر A1 بود صیقلی کردم

اگه دقت کرده باشید ازمایش من فقط یک نتیجه داشت اگر به سراغ نتیجه دائم بروید نتایج دائم همون تستی هست که روی سی پی یو با شرایط یکسان و ولتاژ های یکسان تست شده! و نتایج اون هم در لیون قرار گرفت

ازمایش در حد میزان خمیری که من در اختیار داشتم بود و الا توانایی گرفتن ازمایش با فشار - بخار هم می شه امتحان کرد خوش حال میشم که با هم در این مورد به صورت دوستانه بحث کنیم

شاید تاپیک جامعی در مورد خمیر سیلیکون ایجاد بشه حتی نحوه ی ساخت اون

Moein
26-09-09, 16:21
شاید تاپیک جامعی در مورد خمیر سیلیکون ایجاد بشه حتی نحوه ی ساخت اون

تکمیل کردن اطلاعت در این زمینه خیلی گسترده هست و چون استفاده از از خمیر ها در درجه حرارت های مختلف هست برای تکمیل اطلاعات نیاز به زمان زیادی هست پس با مرور زمان می شه نحوه ساخت خمیر های خوب رو در دماهای مختلف فهمید

ابتدا به سراغ اصلی ترین ماده تشکیل دهنده خمیر های سیلیکون می رویم و به یاد گرفتن چندی از نکات اون می پردازیم

Only the registered members can see the link سیلیکون
نگاه کلی

سیلیکونها گروه بسیار مفید و پرکار برای پلیمرها (Only the registered members can see the link BE%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%B1) هستند. این مواد دارای خواص جالبی در دماهای بالا و پایین می‌باشند. در مقابل شرایط جوی مانند رطوبت و نور (Only the registered members can see the link) ، مقاومت خوبی دارند و تا دمای Only the registered members can see the link تا Only the registered members can see the link درجه سانتی‌گراد خاصیت لاستیکی خود را حفظ می‌کنند. از سیلیکونها درترکیب رنگها ، صنعت لاستیک (Only the registered members can see the link 9+%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B2%DB%8C) و روغنهای صنعتی بطور گسترده استفاده می‌شود.
پلیمرهای سیلیکون

بسیاری از پلیمرهای سیلیکون مورد استفاده در صنعت ، دارای ساختار کلی R2SiOn می‌باشند. گروه R ممکن است متیل یا گروه فنیل باشد. بخش عمده پلیمر سیلیکون ، دی‌متیل سیلیکون می‌باشد. از گروههای فنیل تنها برای تولید پلیمرهای ویژه و بهبود خواص پلیمر در دمای پایین استفاده می‌شود. سیلیکانها از واکنش کلر (Only the registered members can see the link) و سیلانها با آب (Only the registered members can see the link) بدست می‌آیند. با پیرایش گروه انتهایی این پلیمر ، می‌توان فراورده‌های گوناگونی از آن تهیه کرد. انواع محصولات سیلی******** مورد مصرف در زیر می‌آید.
روغنهای سیلیکون

روغنهای سیلیکون ، بسیار واکنش ناپذیر هستند. این روغنها با ختم زنجیر پلیمر به یک سیلان دارای یک گروه واکنش پذیر مانند تری‌متیل کلروسیلان و با انجام واکنش با آب تهیه می‌شوند. این روغنها نسبت به سایر پلیمرها وزن مولکولی کمتری دارند و به‌عنوان روان کننده استفاده می‌شوند. در کروماتوگرافی مایع - جامد و مایع - مایع از سیلیکاژل به‌عنوان ماده جاذب استفاده می‌شود.
لاستیکهای سیلیکون

لاستیکهای سیلیکون ، از پلیمرهای دارای گروههای مختلف واکنش پذیر و معمولاً به سه روش تهیه می‌شوند.
پخت تراکمی دوجزئی

تراکم دوجزئی پلیمرهای سیلیکون معمولاً با گروههای هیدروکسیل ختم می‌شود. این رزینها معمولا دارای یک عامل شبکه ساز مانند متیل سیلیکون می‌باشند. برای انجام واکنش شبکه‌سازی معمولا از یک آغازگر مانند ترکیبات آلی قلع استفاده می‌شود. این واکنشها (Only the registered members can see the link B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C) معمولا دارای فراورده‌های فرعی هستند. مخصوصا اگر واکنش درفضای بسته صورت گیرد یا مواد اولیه به صورت لایه‌های ضخیم استفاده شود.
پخت رطوبتی یک‌جزئی

سیلیکونهای یک جزئی با رطوبت هوا پرورانده می‌شوند. سیستمهای نمونه به گروههای استات ختم شده‌اند. دراثر ایجاد شبکه با رطوبت ، استیک اسید آزاد می‌شود. اسید استیک آزاد شده در این واکنش سبب خورده شدن (Only the registered members can see the link C+%D9%81%D9%84%D8%B2%D8%A7%D8%AA) فولاد ، مس و سایر فلزات (Only the registered members can see the link) می‌شود. برای جلوگیری از این مسئله پلیمرهایی تهیه شده‌اند که فراورده فرعی آنها خورنده نیست. اغلب سیستم‌های یک‌جزئی ، از نوع دی‌متیل سیلیکون هستند.

Only the registered members can see the link سیلیکون
پخت دوجزئی وینیل

می‌توان گروههای وینیل را به‌عنوان گروههای انتهایی وارد پلیمرهای سیلیکون ساخت. دو روش برای پخت گروههای وینیل وجود دارد :

با یک ترکیب دارای هیدروژن فعال
با یک عامل پخت رادیکالی مانند پروکسید.

رزینهای مایع را معمولا به کمک روش اول تولید می‌کنند و از کاتالیزوزهای پلاتین اسید کلروپلاتینیک استفاده می‌کنند. این واکنش معمولا فرآورده جنبی ندارد. اما سیلیکونهای تولید شده با پخت وینیل به‌راحتی ناخالص می‌شوند. واکنش میان ناخالصی‌ها و هیدروژن سیلیکون باعث تولید گاز هیدروژن (Only the registered members can see the link 8%D9%86) و اسفنجی شدن رزین می‌شود. در نتیجه استحکام آن کاهش می‌یابد.

دامنه کاربرد لاستیکهای سیلیکون از دمای Only the registered members can see the link تا Only the registered members can see the link درجه سانتی‌گراد می‌باشد. نقطه شکنندگی این لاستیکها در دمای پایین با مقدار فنیل آنها تعیین می‌شود. گروههای فنیل را برای کاهش تبلور در پلیمر وارد می‌کنند. در دمای پایین ، استحکام لاستیک سیلیکون افزایش می‌یابد و پایین‌تر از نقطه شکنندگی ، لاستیک ، کشسانی خود را از دست می‌دهد. نقاط شکنندگی دی‌متیل سیلیکون پایین‌تر از Only the registered members can see the link و متیل فنیل پائین‌تر از Only the registered members can see the link درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
محصولات دیگر سیلیکون

صمغهای سیلی******** پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا هستند. رقیق کننده‌های سیلی******** سیالهای واکنش ناپذیر سیلیکون هستند. سیلیکونهای سخت در جلاهای سیلی******** و رزینهای لعابی بکار می‌روند و گریس سیلیکون که از آمیختن سیلیکای اسفنجی (Only the registered members can see the link A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AC%DB%8C) با سایر پر کننده‌ها با روغن سیلیکون تهیه می‌شوند و کاربرد وسیعی در دماهای مختلف دارند از 40 تا 205 ).
خواص سیلیکونها

سیلیکونها چسبندگی بسیار خوبی دارند و برخی بطور طبیعی ، چسب (Only the registered members can see the link B3%D8%A8) می‌باشند. سیلیکونها بهترین رهاساز قالبی هستند. روغن سیلیکون به‌عنوان رهاساز قالب بکار می‌رود، اما ممکن است روی جسم قالب‌گیری شده منتقل شود و رنگ آمیزی را دشوار کند. مقاومت سیلیکونها در برابر شرایط جوی بسیار خوب است. نور فرابنفش (Only the registered members can see the link B1%D8%A7%D8%A8%D9%86%D9%81%D8%B4) ، ازن ، آب (Only the registered members can see the link) و ... حتی برای مدت ده سال هم بر روی آنها بی‌اثرند. قارچها می‌توانند روی لاستیکهای سیلیکون رشد کنند. اما با شوینده‌های قوی از بین می‌روند. در فرمولبندی‌های جدید ، سیلیکونهای مقاوم در برابر قارچ هم تولید می‌شوند.

منبع سایت رشد و کتاب مورتیمر

yemojud
26-09-09, 21:15
اتفاقا این آقا جوابش رو گرفت البته ایشون تو فروم لیون فرمودن حرفه ایی هستن
ولی از اون دسته از حرفه ایی ها که نمیدونن 3درجه کاهش دما واسه e7400 که (عمرا دماش از 60 بلالتر نمیره)
در محدوده دمایی 30 تا 60 هست خیلی عالیه مشکل ایشون اینه که از جنس چینی بدشون میاد و کره ایی میخوان
قیمت هم من با توجه به خواب محصول تععین میکنم خمیر خواب سرمایه بیشتری داره و ما درصد سود بیشتری میگیریم
اگه مصرفش بره بالا خب رقبا هم بی کار نمیشنن و وارد میکنن مسلما و مطمئنا در اون زمان به قیمت واقعی
نزدیک میشه ولی وقتی ما 100 تا خمیر رو 4 الی 5 ماه ممکنه طول بکشه بفروشیم خب بنده با پولم میرم به طور مثال کی بورد میارم سودش هم بیشتره سریع هم فروش میره
این بی انصافی هست که این دوستمون بدون بررسی ما رو گرون فروش خطاب میکنه
تازه باید از بنده و مجموعه ما ممنون باشیند که سرمایه رو در ریسک میذاریم و اینا رو وارد میکنیم
وگرنه همین الان نگاه کنید تو بازار ببینید کدوم مجموعه فن های حرف ایی رو ارزون تر از همه جا میده
پی به جواب خواهید برد در جامعه ای که کرایه آژانس 5 الی 10هزار تومان 2 هزار تومان سود کلاه برداری نیست!

اول از همه بهتره توجه کنید ببینید پردازنده ای که الان ذکر کردم Q920 است :1. (26):

من مشکلی با جنس چینی ندارم، تو همون لیون هم جوابتان را دادم و تاپیک باز است که شما یک دفاع منطقی
ازخود و محصولتان بکنید، پس خواهشا فرافکنی نکنید :1. (23):

شما هنوز به من نگفتید یه جنس 2900 را به قیمت 10000 تومن میفروشید و این یعنی 2000 تومن سود، واقعا
خوش اشتها هستید، تازه میگید این خمیر درجه 1 است که باید ثابت کنید :whistle:

در ضمن آدرس چندتا فروشگاه در چین را میخواهید بهتون بدم که قیمت تک فروشیشان حدود20 یوان است، من بخوبی
این محصول را روی اینترنت بررسی کردم و این شما هستید که هیچ بررسی روی محصولتان نداشته اید و یا قصد مخفی
کردن بعضی مسائل را دارید.

اعتبار خود را سر خمیر خراب کردید پس اشتباهتان در خصوص خمیر را بپزیرید :give_rose:

نمیخوام تاپیک اینجا به انحراف کشیده شود و شما اگر بحث و دلیل علمی دارید در لیون همه منتظر جواب هستند
آنجا پاسخ بدهید و بزارید اینجا به بحث عملی محصول شما پرداخته شود :1. (23):

Moein
01-12-09, 10:57
با سلام خمیر سیلیکون مورد نظر در نمایشگاه تهران تست شد ما یکی از اساسی ترین ایراد هایی که با برد EVGA CLASSIFIED داشتیم دمای بالای پل شمالی اون بود که بعد از تعویض سیلیکون به سیلیکون A1 دمای ما متعادل تر شد و فوق العاده جواب گرفتیم و تونستیم تست ها 3D رو با NB FREQUENCY بالا پاس کنیم این سیلیکون شباهتی با سیلیکون هایی استوک خود مادربورد ها داره و تفاوتی که داره میزان انتفال حرارت بسیار بیشتری داره و عملکرد فوق العاده ای برای ایر کولینگ داره!

و با توجه به drop قیمتی که پیدا کرده خرید اون برای دوستانی که می خوان سیلیکون بزنند و هیتسینک رو روی سی پی یو برای مدت ها قرار بدند پیشنهاد میشه

با احترام معین

JEskandari
01-12-09, 22:14
دوستان به نظر من این عکس تنها نشانگر کیفیت بالاتر این خمیر نسبت به خمیرهای معمولی میتواند باشد.

خوب توجه فرمایید که چگونه این خمیر انرژی را به راحتی در سطح منتقل کرده است ولی خمیر معمولی با جلوگیری از انتقال انرژی به اطراف همانند یک عایق فقط در قسمت مرکزی ان انرژی منتقل گردیده وبه علت تمرکز
انرژی در یک نقطه دما بالاتر رفته و باعث سوختن کا غذ گردیده است.

یک مثال بهتر برای تو ضیح این پدیده مقایسه سیم آهنی با یک سیم مسی است که اگر انها را برروی شعله بگیریم چگونه در منطقه شعله سیم اهنی گداخته میگردد بدون آنکه دست شما بسوزد ولی در مورد سیم مسی دست شما سوخته بدون آنکه سیم گداخته گردد.

Moein
01-12-09, 22:46
دوستان به نظر من این عکس تنها نشانگر کیفیت بالاتر این خمیر نسبت به خمیرهای معمولی میتواند باشد.

خوب توجه فرمایید که چگونه این خمیر انرژی را به راحتی در سطح منتقل کرده است ولی خمیر معمولی با جلوگیری از انتقال انرژی به اطراف همانند یک عایق فقط در قسمت مرکزی ان انرژی منتقل گردیده وبه علت تمرکز
انرژی در یک نقطه دما بالاتر رفته و باعث سوختن کا غذ گردیده است.

یک مثال بهتر برای تو ضیح این پدیده مقایسه سیم آهنی با یک سیم مسی است که اگر انها را برروی شعله بگیریم چگونه در منطقه شعله سیم اهنی گداخته میگردد بدون آنکه دست شما بسوزد ولی در مورد سیم مسی دست شما سوخته بدون آنکه سیم گداخته گردد.

نگاه کنید من اون روز کامل توضیح ندادم

علت این پدیده این است که محدوده حرارتی که می تونه تحمل کنه بیشتر از خمیر سیلیکون های معمولی هست ! و این امر رو از اینجا میشه متوجه شد که در این دمایی که ما تست کردم پایداری نشان داده ضمننا نتیجه ای که رسیده شد دمای بادی که از HEATER خارج میشه با دمایی که نمایش داده می شه متفاوت هست زیرا باد 400 درجه در فاصله 8 سانتی توانایی سوزاندن کاغذ روغنی رو نداره اما در فاصله 5 سانتی این امر متفاوت هست پس بسته به ارتفاع تعریف میشه! در اینجا متوجه این موضوع میشم دمای تست ما مقداری کاهش داشته این امر رو با ترمو متر تست کردم و تقریبا دمایی جدیدی به دست اومد

در ارتفاعی که من تست کردم درجه حرارت می بایستی بین 230 تا 280 درجه باشه و این نمایانگر این موضوع است که ضریب تحمل این خمیر بیش از مورد ذکر شده هست نه اینکه دمای ما 400 درجه بوده!!

هنگامی که پست ها بالا رو دادم دو دل بودم که این امر میزان انتقال حرارت بالا بوده یا نه!

حال با تست جدید و خرید جدیدی از این خمیر داشتم فوق العاده نتیجه گرفتم و این رو به همه هم پیشنهاد میدم

موفق باشید

eslamian2008
17-12-09, 14:26
باسلام

احتراما خواهشمند م كه در مورد پدهاي لاستيكي سيليكوني با ضخامت هاي 1ميليمتر و نيم ميليمتر را از كجا تهيه كنم را ميتوانيد راهنمايي كنيد .البته من درسايت جايي را براي مطرح كردن پرسش خود پيدا نكردم لذا در اين بخش سوال خودرا مطرح كردم. باتشكر

nima_hl
17-12-09, 14:46
باسلام

احتراما خواهشمند م كه در مورد پدهاي لاستيكي سيليكوني با ضخامت هاي 1ميليمتر و نيم ميليمتر را از كجا تهيه كنم را ميتوانيد راهنمايي كنيد .البته من درسايت جايي را براي مطرح كردن پرسش خود پيدا نكردم لذا در اين بخش سوال خودرا مطرح كردم. باتشكر

سلام و خوش اومدید

این پدها رو توی بازار ندیدم ، تنها جائی که تونستم از این پدها ازشون بگیرم قسمت گارانتی شرکتی بود که مادربرد ازش تهیه کرده بودم

با قسمت گارانتی مادربردتون تماس بگیرید احتمالا مجانی یا با هزینه اندک بهتون میدن :give_rose: