PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد یک سیستم خوب!

ARA-RF
23-09-09, 21:12
سلام

اول بگم خیلی وقته از بازار قطعات دورم (2 سال و ...!) پس طبیعیه که الان در حد مبتدی هم نباشم! پس اگر سوالی رسیدم که خنده دار بود فقط بخندید!!
1. cpu تا 200 تومن ترجیح اکید بر اینتل بودن مگر اینکه راضی بشم amd بهتره!
( در قسمت گرکارت گرافیک گفتم که میخوام فیلم hd خفن ببینم پس امیدوارم که با پخش اون نوع فیلم ها مشکلی نداشته باشه!!!)
سوال: آیا واقعا وجود چهار هسته تا ثیر بسزایی در عملکرد داره! آیا ویندوز و برنامه های جانبی جهت کار ب چنین پردازنده هایی بهینه شده اند! یعنی مثلا اگر من به جای دو هسته ای 4 هسته ای بخرم خیلی برد کردم یا لا اقل در آینده برد می کنم!!
سوال: داستان این core i7 و ه5 و اینا چیه!! چند هسته ای هستند. و چرا اینقدر گرونن. میگن مادر بورد هاشونم گرونه! راست میگن! آیا پرداخت پول اضافی برای خرید شون به صرفه هست!!

2. MB تا 100 تومن یا یکم بیشتر
سوال: هنوز نمیدونم چرا پول زیاد باید برای مین برد بدم! آیا واقعا تاثیر زیادی داره؟

3. گرافیک تا 100 تومن با 1 گیگ حافظه!
( خیلی اهل بازی نیستم ولی دوست دارم بازی فیفا و تنیس رو به راحتی اجرا کنه دیگه! پس اگر 100 تومن زیاده بگید کمتر بگیرم! البته میخوام در آینده هم کم نیاره ! و یک چیز خیلی مهم اینه که شدیدا میخوام فیلم های hd با کیفیت خفن باهاش ببینم خلاصه کم نیاره و تصویر آهسته نشه!!

4. رم
فکر کنم 2 گیگ برام کافی باشه! اگر نیست بگید چرا؟ قیمت متوسط 4 گیگ رو هم بگید شاید راضی شدم!

کیس و پاور:
خیلی برام مهم نیست فقط یک چیزی باشه کارم رو راه بندازه پول زیادی ندارم!

راستی عملکرد و قیمت با هم برام مهمه یعنی یک چیزی رو پیشنهاد بدید که به قیمتش بیارزه! نه اینکه چون جدیده یا تاپه یا نمیدونم باسش 5 تا بیشتره پس اون رو بگید؟!!!

فکر کنم خیلی کامل درخواستم رو مطرح کردم. خواهش می کنم که قطعه هاتون با قیمت باشه!!Only the registered members can see the link

راستی من قم هستم ولی تهران زیاد رفت و آمد دارم به نظرتون از تهران بیام بخرم ارزونتر میشه یا خیلی تفاوت نداره؟!

PUMAOC
23-09-09, 23:24
خب:
cpu:intel C2Q Q9300 195000
main:p35AX-s 94000
ram:2x2Gb patriot DDR2 800 50000
VGA: 4670 512MB GDDR3 85000
case:magnam+ green 38000
power:GREEN 430A

اینم یکی دیگه از AMD:

cpu: AMD Phonom 2 X4 920 175000
motherborm: giga MA770-UD3 100000
ram:2x2GB patriot DDR2 1066 72000
VGA: hamon ghabli !!
cas: hamon
power:480A GREEN

اینا خوبن مشکلی داشتی می تونی بگی؟! گرافیک 1 گیگ زیاد فرقی با این نداره 1 کش هم 95 هستش اما کاراییش فرقی نداره من یه دونه دارم 3 هفته باش کار کردم می خوای تو قسمت فروش دارم می فروشمش.

i7و i5 هنوز جون و گرونن کاراییشون هم عالیه! اما باید 1000000 خرج کنی برا 3 چیزش:1. (2):

4 گیگ بهتره. ممکنه 2 سال دیگه این نصل گیرت نمی آدا

cpu هم حتما 4 هسته ای هم برا آینده هم برا تبدیل فرمت و کار کردن با چندین برنامه خیلی سریعن:1. (38):

مینم 100 تومنی که گفتی خوبه کمترش نکن:yes::yes:

PUMAOC
23-09-09, 23:32
خوبه اگه بازم از این سیستما خواستی یا از این دوتا خوشت نیومد یا قوی تر گرون تر یا ضعیفتر ارزون تر! یه ندا بده!

بای

ARA-RF
24-09-09, 08:54
خوبه اگه بازم از این سیستما خواستی یا از این دوتا خوشت نیومد یا قوی تر گرون تر یا ضعیفتر ارزون تر! یه ندا بده!

بای
سلام یک جورایی مطمئن شدم که cpu ً9550 باشه یکی از دوستان میگفت 225 تومنه راسته!!
پس لطفا یکی دو سیستم برپایه این برام بزارید
مین هم یهترین گزینه رو بگید که بیشتری امکانات رو داشته باشه و چیبستش هم قدیمی نباشه( درست گفتم!!) یعنی بهترین گزینه در حدود 100 تومن از گیگا یا ایسوز باشه بهتره چون شنیدم این دو مارک خوبن!!
گرافیک هم برای این میگم 1 گیگ چون بعضی بازیها دیدم یگ گیگ رم میخواد برای گرافیک ولی خوب هنوز میگم خیلی گرافیک بالا نمیخوام!
منظورتون از رم که در پست قبلی گفتید شاید دو سال دیگه گیر نیاد چی بود؟ مگه ddr2 داره قدیمی میشه! خوب اگر اینجوره ddr3 پیشنهاد بدین! چون میخوام یک سیستم داشته باشم که تا حدودی قابلیت ارتقاء داشته باشه!!

لطفا پیشکسوتان این فوروم هم نظری بدن تا دیگه مطمئن بشم برم دنبال خرید!!

ARA-RF
24-09-09, 09:01
سلام

راستی یک سوال. گرافیک که خیلی در پخش فیلم های (full hd (1080p< fps :60 frame تاثیر نداره!! چون یکی از علت های اصلی خرید دستگاه جدید دیدن این فیلم هاست! یعنی با همین گرافیک های 100 تومنی کار من راه میافته!!

nima_hl
24-09-09, 09:15
سلام

راستی یک سوال. گرافیک که خیلی در پخش فیلم های (full hd (1080p< fps :60 frame تاثیر نداره!! چون یکی از علت های اصلی خرید دستگاه جدید دیدن این فیلم هاست! یعنی با همین گرافیک های 100 تومنی کار من راه میافته!!

اگر دلیلتون این هست پیشنهاد میدم یه مادربرد آنبرد بگیرید که گرافبک nvidia 8200 و یا ati hd 3200 به بالا داشته باشن ( با برند خوب حدود ۷۰ تا ۹۰ تومنه )

با یه cpu دو هسته هم خیلی عالی کار میکنند و نیاز به ۴ هسته هم نیست

این گرافیکها به راحتی میتونند hd و بولوری رو پخش کنند و قیمتشون هم از مفت براتون کمتر در میاد

موفق باشید

AMD>INTEL
24-09-09, 10:02
CPU Q9400
MAIN FOXCONN P43A-S
RAM 2*2GB TWINMOS OR TRANSCEND
VGA:SAPPHIRE 4670
البته بیشتر هزینه کنید و 4850 بگیرید با برند MSI
CASE GREEN MAGNUM
POWER COOLERMASTER RP-550-PCAP

PUMAOC
24-09-09, 10:34
سلام دوست عزیز.nima_hl جان یکم هم به فکر آینده باش:1. (38): ایشون بازی هم می کنه(1080 اون وقت با 8200 ):1. (26):

خب باشه اما من 225000 قیمت نداشتم در ضمن حتما 4 هسته ای بگیرید(آخرین قیمتم 240000 بدش) :1. (38): سیستم قبلی که AMD>intel معرفی کردن خوبه اما اینم داشته باش:merci:

پلتفرم DDR2::1. (38):

cpu:Q9550 2.83 Ghz همونی که دلت باشه!:yes:
RAM:2x2Gb DDR2 800patriot 50000
main: چند تا می گم همه خوبن حالا دیگه هر کدوم... ASUS P5QL-PRO 110000
main2:foxconn P45A-S 115000 (این بهتره)
main3: یه مدل جدید از giga هست چیپستG41 هستش که باید گرافیک داشته باشه اما این شرکت بدون گرافیک زده و مناسب شما می تونه باشه قیمتش هم 70 75000 هستش!
VGA:HD4670 1gb یا 512 ddr4 که خروجی HDMI هم رو خودش هست از برند sapphair قیمت 95 تا 103000 هستش
cas:GREEN MAGNAM+ 38000
power: 480A GREEN

پلتفرم DDR3::1. (26):

cpu:Q9550
RAM:2x1GB DDR3 1333 kingston 70000 بچه ها اگه رم بهتر و ارزون تر هست معرفی کنید!!:1. (38):
main:ECS p45T-A3 120000 ta 130000
بقه همون بالایی ها باشه کارت راه می یفته....:1. (23):

یه چیز دیگه یکم پول بیشتر بزار یه کارت 4850 بگیر اما بدردت نمی خوره حالا:1. (26)::1. (26):

ARA-RF
24-09-09, 13:59
سلام
خیلی ممنوووون از راهنمایی های دوستان مخصوصا saeed0c
اول اینو بگم اگر دوستان کمک و همکاری کنن کم کم پیش میرم قطعه به قطعه انتخاب می کنم!
فعلا:
:great:CPU : Intel Q9550
میرم سراغ گرافیک:
با توجه به راهنمایی های دوستان در اینجا و یک جای دیگر! من دو گزینه ام اینهاست
GT9800 یا Ati 4850 جفتشون 1 GB

بعد دو تا سوال فقط به اولی نخندید:
1. مانیتور من "lg studioworks 775c 17 و من اصلا قصد عوض کردنش رو ندارم به علت های خاص!! این رو به این خاطر گفتم که من هرچی نگاه میکنم پورت مانیتور من به این کارتهای جدید نمیخوره!! درسته!؟
2. من یک خروجی tv هم میخوام داشته باشه از همین معمولی ها اسمش رو نمیدونم! همین ها که زرد هست!!:lol:
پس خواهشا من ر راهنمایی کنید چی بگیرم. بعد قیمت 4850 رو هم بگید قیمت 9800 فکر کنم 135 باشه!! دیگه دل رو زدم به دریا شاید بخوام تا این قیمتها بگیرم. اگر مدل های پائین تر هم هست تا همون 100 تومن معرفی کنید!مثلا 4670 یا9600 خوبه؟ قیمتهاشون رو هم بگید لطفا
( ویرایش==>هر جا رفتم 4850 کمتر از 180 نبود پس از گزینه های من میره کنار!! لطفا پائین تر پیشنهاد بدین ... کلا یک مدلی که افت قیمت خودش رو کرده باشه و کارائیش هم خوب باشه!)

واقعا ممنون میشم همه دوستان راهنمایی کنند تا واقعا از این استرس خرید خارج بشم و اطمینان صد در صدی برم بازار!!

ARA-RF
24-09-09, 14:17
سلام
برای اینکه زودتر به نتیجه برسیم بزارید چون پاور خیلی مهم نیست این رو هم انتخاب کنم!
فکر کنم گرین 380 خوب باشه!
اگر خوبه که این رو هم بزارم جزو مطمئن شده ها! فکر نمی کنم برای این سیستم پاور قوی نیاز باشه . چون گرافیک بالا هم نمیخوام
راستی قیمن گرین480 چنده! آیا خریدش لازمه؟!
چون دوستان پیشنهاد داده بودند پرسیدم!
و آیا مارک های ارزون تر با همین خروجی هم هست و آیا کیفیت خوبی دارند یا نه!
.......
دوستان لطف کنید هر چیزی رو که معرفی می کنید همراه با قیمت باشه تا بتونم بهتر تصمیم بگیرم

یک سوال در مورد سی پی یو:
فرق q9550 با q9400 چقدره فکر کنم با توجه به اختلاف قیمت 40-50 تومنی این دو 9400 انتخاب با صرفه تری باشه! میشه فرق هاشون رو بگید
ببخشید اینقدر سوال می کنم چون شکاک هستم و البته میخوام بهترین نتخاب رو داشته باشم!

Computex
24-09-09, 17:38
آیا واقعا وجود چهار هسته تا ثیر بسزایی در عملکرد داره! آیا ویندوز و برنامه های جانبی جهت کار ب چنین پردازنده هایی بهینه شده اند! یعنی مثلا اگر من به جای دو هسته ای 4 هسته ای بخرم خیلی برد کردم یا لا اقل در آینده برد می کنم!!

ببینید در کل انتخاب یک چهار هسته ای آینده نگرانه تر هست. امروزه اکثر برنامه ها و بازی ها دارن به سمت کار با پردازنده های چند هسته ای میرن. و البته هنوز هستن برنامه هایی که برای پردازنده های چند هسته ای بهینه نشده اند. در این صورت وجود یک چهار هسته ای و دوهسته ای تفاوتی که نمیکنه هیچ تازه به دلیل فرکانس کاری بالاتر پردازنده های دوهسته ممکنه یک دو هسته ای سریع تر عمل کنه. اما اگر برنامه برای کار با چند هسته ای ها بهینه شده باشه ، مسلما تفاوت میان یک چهار هسته ای و یک دو هسته ای بسیار محسوس خواهد بود. بنابراین انتخاب یک چهار هسته ای آینده نگرانه تر هست.

داستان این core i7 و ه5 و اینا چیه!! چند هسته ای هستند. و چرا اینقدر گرونن. میگن مادر بورد هاشونم گرونه! راست میگن! آیا پرداخت پول اضافی برای خرید شون به صرفه هست!!

پردازنده های Core i5 و Core i7 چهار هسته ای هستند که Core i7 ها به دلیل وجود تکنولوژی های بالاتر ( مانند رمهای Triple Channel یا سه کاناله به جای دو کاناله و قابلیتهایی همچون Turbo و Multi threading و QPI ) نسبت به Core i5 ها گرانتر هستند. البته این نکته رو هم بگم که پردازنده های Core i5 هنوز وارد بازار نشده اند اما قیمت آنها به زیادی Core i7 نیست.

هنوز نمیدونم چرا پول زیاد باید برای مین برد بدم! آیا واقعا تاثیر زیادی داره؟

در رابطه با مین برد هم هرچی هزینه بیشتری کنید امکانات جانبی بیشتری به دست خواهید آورد. مثل سیستم های برق رسانی چند فاز برای پردازنده و وجود خنک کننده ها روی آن برای Overclocking حرفه ای ، امکاناتی همچون قابلیت نصب چند کارت گرافیک برای گیمرها و در اختیار گذاشتن پورت های بیشتر و... در قیمت مادربورد تاثیر خواهند داشت. اما در کل تفاوت زیادی بین دو چیپ یکسان ( مثلا بین یک مادربورد P45 با قیمت 120000 تومان ویک P45 حرفه ای باقیمت 240000 تومان ) از لحاظ کارایی برای کارهای معمولی و عادی وجود ندارد. تنها چیزی که به شما توصیه میکنم برای اون هزینه کنید ، کیفیت بورد و قطعات به کار رفته در آن مانند خازنهای جامد و... هست که در طول عمر مادربورد تاثیر دارد. که البته خوشبختانه اکثر مادربوردهای میان قیمت امروزی از کمپانی های مشهور دارای این قابلیتها هستند.

گرافیک تا 100 تومن با 1 گیگ حافظه!
( خیلی اهل بازی نیستم ولی دوست دارم بازی فیفا و تنیس رو به راحتی اجرا کنه دیگه! پس اگر 100 تومن زیاده بگید کمتر بگیرم! البته میخوام در آینده هم کم نیاره ! و یک چیز خیلی مهم اینه که شدیدا میخوام فیلم های hd با کیفیت خفن باهاش ببینم خلاصه کم نیاره و تصویر آهسته نشه!!

ببینید در کل دیدن فیلمهای HD چیز خاصی نیست که بخوایید برای اون هزینه زیادی کنید. امروزه حتی مادربورد های جدیدی که دارای یک گرافیک آنبرد هستند هم میتونند به راحتی این فیلم های رو پخش کنند و حتی برخی هم دارای یک پورت HDMI مختص همین کار برای اتصال به مانیتور یا تلوزیون های بزرگ Full HD می باشند! اما به عنوان یک پیشنهاد هم برای بازی و هم برای فیلم به شما Radeon HD 4670 رو پیشنهاد میدم که علاوه بر اینکه از پس بازی های روز بازار در حد معمولی بر میاد دارای قابلیتهایی برای پخش فیلمهای Full HD هم می باشد. این رو هم اضافه کنید که این کارت الان از نظر قیمت و کارایی بسیار خوب و از مدلهای پر فروش میباشد.

کیس و پاور خیلی برام مهم نیست فقط یک چیزی باشه کارم رو راه بندازه پول زیادی ندارم!

خوب Case که سلیقه ای هست. اما به عنوان یک انتخاب خوب و خوش قیمت میتونید مدل Magnum + از Green رو مد نظر داشته باشید. برای پاور هم باید بگید چه کارت گرافیکی رو انتخاب میکنید تا شما رو راهنمایی کنیم.

راستی من قم هستم ولی تهران زیاد رفت و آمد دارم به نظرتون از تهران بیام بخرم ارزونتر میشه یا خیلی تفاوت نداره؟!

این رو باید از دوستان تهرونی فروم بپرسید!!

راستی عملکرد و قیمت با هم برام مهمه یعنی یک چیزی رو پیشنهاد بدید که به قیمتش بیارزه! نه اینکه چون جدیده یا تاپه یا نمیدونم باسش 5 تا بیشتره پس اون رو بگید؟!!!

پس در این صورت Core i7 رو فراموش کنید! و همچنین رمهای DDR3 برای سری Core 2 . البته از این نظر هم سیستم های AMD حرفهای زیادی برای گفتن دارن!

سلام یک جورایی مطمئن شدم که cpu ً9550 باشه یکی از دوستان میگفت 225 تومنه راسته!!

باید همین حدودا باشه !!!

مین هم یهترین گزینه رو بگید که بیشتری امکانات رو داشته باشه و چیبستش هم قدیمی نباشه( درست گفتم!!) یعنی بهترین گزینه در حدود 100 تومن از گیگا یا ایسوز باشه بهتره چون شنیدم این دو مارک خوبن!!

اگه می خواهید چیپش قدیمی نباشه سراغ P35 نرید! به P45 فکر کنید. و البته اگر خیلی به جدید بودن هم اصرار دارید می تونید صبر کنید تا چیپ P55 برای Core i5 بیاد و اون موقع اقدام به خرید سیستم کنید.

منظورتون از رم که در پست قبلی گفتید شاید دو سال دیگه گیر نیاد چی بود؟ مگه ddr2 داره قدیمی میشه! خوب اگر اینجوره ddr3 پیشنهاد بدین! چون میخوام یک سیستم داشته باشم که تا حدودی قابلیت ارتقاء داشته باشه!!

بله رمهای DDR2 در آخر راه خودشون هستند! اما همانطور که گفتم اگر قصد خرید Core 2 دارید ، رم DDR2 و DDR3 تفاوت زیادی در اکثر برنامه های موجود نمیکنه! اما خوب اگر به روز بودن و قابلیت ارتقا مد نظرتون هست می تونید همون DDR3 بردارید اما به این نکته هم توجه کنید که در این صورت هم باید برای رم و هم مادربورد پول بیشتری بپرازید.

با توجه به راهنمایی های دوستان در اینجا و یک جای دیگر! من دو گزینه ام اینهاست
GT9800 یا Ati 4850 جفتشون 1 GB

شما نوشته بودید کارت 9800GT قیمت 130 بهتون دادن !!! فکر نمیکنم درست باشه. به هر حال بهتون بگم که در تماشای فیلم HD 1080p تفاوتی بین دو کارت 4670 با قیمت حدود 95 تومان با کارت 4850 با قیمت حدود 170 تومن نیست. اما در بازی تاثیر داره. اگر Game براتون اونقدر مهمه که بخواهید حدود 70 تومن بیشتر براش بپردازید میارزه اما در غیر اینصورت نه!

برای اینکه زودتر به نتیجه برسیم بزارید چون پاور خیلی مهم نیست این رو هم انتخاب کنم!

اگر قصد دارید کارت 4670 یا بالاتر بردارید خیر این پاور خوب نیست! همانطور که بالاتر هم گفتم اول باید کارت گرافیک رو مشخص کنید.

پاور گرین 480 از رده خارجه ! به جاش 485 اومده با حدود قیمت 45 تا 48 تومن.

پیشنهاد من همون گرین هست.

فرق q9550 با q9400 چقدره فکر کنم با توجه به اختلاف قیمت 40-50 تومنی این دو 9400 انتخاب با صرفه تری باشه! میشه فرق هاشون رو بگید

تفاوتهای این دو پردازنده به نقل از اینتل ( رو هر کدام کلیک کنید ) :

1. Core 2 Quad Q9400 (Only the registered members can see the link)
2. Core 2 Quad Q9550 (Only the registered members can see the link)

اینا هم نظرات شخصی بنده بود و امیدوارم که تونسته باشم تا حدودی به شما کمک کنم و جواب سوالاتتون رو بدم. به هر حال سوالی بود در خدمتیم.

ARA-RF
24-09-09, 19:38
سلام
واقعا جای تشکر داره از پاسخهای عالی Computex:11():
میدونید چقدر از سوالهای من رو جواب دادین و فکر کنم سوال های دیگران رو!!

البته با این کمکتون چند تا سوال دیگه در ذهن من ایجاد کردید؟!!

1. مانیتور من "lg studioworks 775c 17 و من اصلا قصد عوض کردنش رو ندارم به علت های خاص!! این رو به این خاطر گفتم که من هرچی نگاه میکنم پورت مانیتور من به این کارتهای جدید نمیخوره!! درسته!؟
2. من یک خروجی tv هم میخوام داشته باشه از همین معمولی ها اسمش رو نمیدونم! همین ها که زرد هست!!لطفا کسی از دوستان جواب این سوالهای من رو بده تا تکلیف کارت گرافیک و پاور من هم روشن بشه و برم دنبال رم و مین برد که البته با توضیحات اون دوست عزیزمون به جنس مورد نظرم خیلی نزدیک شدم!!

1چون بیش از این دیگه می خوام صبر کنم ترجیح میدم از خیر i5 بگذرم البته من اونقدر ها هم سیستم تاپ نمی خوام!!پس یک مین با چیپست p45 برام مناسبه ، ولی با اینکه توضیحاتتون رو در مورد ddr3 خوندم ولی باز ترجیح میدم از رمهای ddr3 و مین برد های که اونرور ساپورت می کنند استفاده کنم با وجود قیمت بالاتر!!
پس کم کم تکلیفم خدارو شکر داره مشخص میشه!
پس دوستان لطف کنند علاوه بر راهنمایی در مورد سوالهایی قبلیم ( مخصوصا دو سوال بالا) مین با چیپستp45 در حدود قیمت 100 تومن و 2*2 گیگ رم با باس 1333 به من معرفی کنند !

راستی دوستان پس از جواب دادن به سوالات بالای من در مورد کارت گرافیک، مدلهای بین4850 و 4670 معرفی کنید البته 1 گیگ باشه رمش هم از نوع ddr3 یا بالاتر ( اگر درست بگم!!) با اون مشخصاتی که در بالا گفتم!!

PUMAOC
25-09-09, 01:41
سلام
اگر خوبه که این رو هم بزارم جزو مطمئن شده ها! فکر نمی کنم برای این سیستم پاور قوی نیاز باشه . چون گرافیک بالا هم نمیخوام
چون دوستان پیشنهاد داده بودند پرسیدم!
.......
دوستان لطف کنید هر چیزی رو که معرفی می کنید همراه با قیمت باشه تا بتونم بهتر تصمیم بگیرم

یک سوال در مورد سی پی یو:
ببخشید اینقدر سوال می کنم چون شکاک هستم و البته میخوام بهترین نتخاب رو داشته باشم!

سلام:give_rose:

پاور 380 برا 4670 و چار هسته ای ممکنه با دعا و صدقه کار کنه:1. (38): توصیه من حتما 480 یا اگه نشد 430 از گرین با قیمت 40000 . در ضمن نکنه سراغ برند های متفرقه بری :1. (2): وای وای وای

4850 قیمتش چنده؟؟:cry: 180000 خب می تونی بری 4870 512 بخری:1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38):

همون 4670 رو بگیر:yes:

در مورد cpu آره راست کاره خودته :cry: همین 9400 رو بخر فقط 6 مگابایت کش کمتر و فرکانسشم 2.66 است اما بازم سریع هست:yes::1. (26):

خواهش می کنم بپرس جانم:whistle:

PUMAOC
25-09-09, 01:45
سلام
واقعا جای تشکر داره از پاسخهای عالی Computex:11():
میدونید چقدر از سوالهای من رو جواب دادین و فکر کنم سوال های دیگران رو!!

البته با این کمکتون چند تا سوال دیگه در ذهن من ایجاد کردید؟!!
لطفا کسی از دوستان جواب این سوالهای من رو بده تا تکلیف کارت گرافیک و پاور من هم روشن بشه و برم دنبال رم و مین برد که البته با توضیحات اون دوست عزیزمون به جنس مورد نظرم خیلی نزدیک شدم!!

1چون بیش از این دیگه می خوام صبر کنم ترجیح میدم از خیر i5 بگذرم البته من اونقدر ها هم سیستم تاپ نمی خوام!!پس یک مین با چیپست p45 برام مناسبه ، ولی با اینکه توضیحاتتون رو در مورد ddr3 خوندم ولی باز ترجیح میدم از رمهای ddr3 و مین برد های که اونرور ساپورت می کنند استفاده کنم با وجود قیمت بالاتر!!
پس کم کم تکلیفم خدارو شکر داره مشخص میشه!
پس دوستان لطف کنند علاوه بر راهنمایی در مورد سوالهایی قبلیم ( مخصوصا دو سوال بالا) مین با چیپستp45 در حدود قیمت 100 تومن و 2*2 گیگ رم با باس 1333 به من معرفی کنند !

راستی دوستان پس از جواب دادن به سوالات بالای من در مورد کارت گرافیک، مدلهای بین4850 و 4670 معرفی کنید البته 1 گیگ باشه رمش هم از نوع ddr3 یا بالاتر ( اگر درست بگم!!) با اون مشخصاتی که در بالا گفتم!!

آره همینddr3 رو انخاب کن که بهتر است.:merci:
همون مین و رمایی که گفتم بدک نیست فقط بگردید دنبال رم:1. (26)::1. (26):

ARA-RF
25-09-09, 11:00
سلام

سیستم من تا اینجای کار شده این پائینی:
CPU:Intel Q9550 (or Q9400!!!) l
Ram: 2*2 ddr3 1333 (برندش رو شما بگید لطفا!!- )
Power: Green 485
Case: Green Magnum ( البته اگر باشه قم وگرنه حیلی برام فرق نمی کنه!! راستی این لینک (Only the registered members can see the link) رو نگاه کنید کیس من تقریبا تو مایه های دو کیس پائینیه! میشه این سیستم رو روی همین کی قدیمیه خودم بست فقط با عوض کردن پاور!!)
حالا میمونه فقط دو قطعه یکی مین و یکی گرافیک!!
گرافیک هم تقریبا به گزینه مورد نظرم رسیدم وی خوب دوستان خواهش می کنم به دو سوال زیر پاسخ بدید!!

2. من یک خروجی tv هم میخوام داشته باشه از همین معمولی ها اسمش رو نمیدونم! همین ها که زرد هست!!
.......
راستی دوستان یک نگاه به این لینک (Only the registered members can see the link)بندازید!! در قسمت دسکتاپهاش همش core i5 معرفی کرده مگه شما گفتید که هنوز نیامده!!

nima_hl
25-09-09, 11:20
سلام

سیستم من تا اینجای کار شده این پائینی:
CPU:Intel Q9550 (or Q9400!!!) l
Ram: 2*2 ddr3 1333 (برندش رو شما بگید لطفا!!- )
Power: Green 485
Case: Green Magnum ( البته اگر باشه قم وگرنه حیلی برام فرق نمی کنه!! راستی این لینک (Only the registered members can see the link) رو نگاه کنید کیس من تقریبا تو مایه های دو کیس پائینیه! میشه این سیستم رو روی همین کی قدیمیه خودم بست فقط با عوض کردن پاور!!)
حالا میمونه فقط دو قطعه یکی مین و یکی گرافیک!!
گرافیک هم تقریبا به گزینه مورد نظرم رسیدم وی خوب دوستان خواهش می کنم به دو سوال زیر پاسخ بدید!!

سلام

اینها معمولا تبدیل داره که رو خود پک هست

وقتی میخواهید خرید کنید دقت کنید که داخل جعبه گرافیک موجود باشه

یه همچین شکلی داره

Only the registered members can see the link

اون یکی کابل هم یک سرش تقریبا شکل کیبرد ps2 هستش و سر دیگش همون فیش زردی که دنبالش میگردید :wink:

اگر اینها توی پک نبود قیمت زیادی نداره یه گشت تو بازار بزنید پیدا میکنید

موفق باشید

ARA-RF
25-09-09, 12:13
سلام

اینها معمولا تبدیل داره که رو خود پک هست

وقتی میخواهید خرید کنید دقت کنید که داخل جعبه گرافیک موجود باشه

یه همچین شکلی داره

Only the registered members can see the link

اون یکی کابل هم یک سرش تقریبا شکل کیبرد ps2 هستش و سر دیگش همون فیش زردی که دنبالش میگردید :wink:

اگر اینها توی پک نبود قیمت زیادی نداره یه گشت تو بازار بزنید پیدا میکنید

موفق باشید
سلام
میگم برای سوال شماره یک هم تبدیل وجود داره چون من درست متوجه نشدم!!
راستی از راهنمایی تون خیلی ممنووون:merci:

ARA-RF
25-09-09, 12:15
سلام
خوب با کمک این دوست عزیز مشکل من حل شد!
حالا بین این سه گزینه برای گرافیک من رو راهنمایی کنید!
4850/4670/9800 یکی رو به من معرفی کنید!
یعنی میخوام بدونم مثلا قدرت 4850 خیلی از 9800 بیشتره یا نه!!
یا مثلا قدرت 9800 از 4670 بیشتره یا نه!
تفاوت های اینها چقدره!!
راستی اگر خواشتید مدلی معرفی کنید حتما یک پورت برای مانیتور و یک پورت برای tv ( جداگانه!) داشته باشه! چون من از هر دو به طور همزمان استفاده می کنم!!
ان شاء ا... با راهنمایی های خوب و دقیق دوستان گرافیک هم انتخاب بشه برم سراغ آخریش یعنی مین!!

hapalii
25-09-09, 13:12
9800 که خوب از 4670 بالا تر اما اینم در نظر بگیرید که اگر سراغ 4850 یا 9800 برید پاور بالاتر همراه یک خروجی 6 پین لازم دارید در ضمن در اکثر آنها خروجی تلوزیون پورت HDMI نه پورت های قدیمی که اونوقت برای اون هم نیاز به تبدیل دارد البته اگر باشه همچین تبدیلی.
پیشنهاد من his HD 4670 islince 4 که 2 تا پورت DVI داره که با یه تبدیل که داخل خود جعبه کارت هست به راحتی به مانتور CRT شما وصل میشه فن نداره پس صدا نداره موقع کار و در ضمن یک خروجی TV معمولی هم داره که ظاهرا شدیدا مورد نیاز شماست در ضمن شما که قصد عوض کردن مانیتور ندارین زیاد هم لازم نیست پس خرج کارت کنین کارتی که من گفتم باید حدود 105 تومان باشه.

ARA-RF
25-09-09, 14:09
9800 که خوب از 4670 بالا تر اما اینم در نظر بگیرید که اگر سراغ 4850 یا 9800 برید پاور بالاتر همراه یک خروجی 6 پین لازم دارید در ضمن در اکثر آنها خروجی تلوزیون پورت HDMI نه پورت های قدیمی که اونوقت برای اون هم نیاز به تبدیل دارد البته اگر باشه همچین تبدیلی.
پیشنهاد من his HD 4670 islince 4 که 2 تا پورت DVI داره که با یه تبدیل که داخل خود جعبه کارت هست به راحتی به مانتور CRT شما وصل میشه فن نداره پس صدا نداره موقع کار و در ضمن یک خروجی TV معمولی هم داره که ظاهرا شدیدا مورد نیاز شماست در ضمن شما که قصد عوض کردن مانیتور ندارین زیاد هم لازم نیست پس خرج کارت کنین کارتی که من گفتم باید حدود 105 تومان باشه.
سلام و ممنوون از راهنمائیتون!
ولی فکر کنم برای 9800 و 4850 'گین 485 کافی باشه!این طور نیست!؟
راستی من مبدل dvi to composite و dvi to component و همینطور HDMI to component و HDMI to composite رو دیدم ! آیا تو ایران هم پیدا میشه! مثلا در شهرستانها!! و آیا قیمتش مناسب هست!!

ARA-RF
25-09-09, 14:17
راستی من مین رو Gigabyte EP45T-UD3LR انتخاب کردم،خوبه؟؟؟ ( راستی مگه این مدل ddr3 ساپورت نمی کنه!! من خیلی جاها خوندم نمی کنه ولی در سایتهای خارجی دیدم که میکنه برای مثال (Only the registered members can see the link)
لطفا آخرین قیمتش رو بدید! اگر مدلی از گیگا تو همین مایه ها با ساپورت ddr3 و چیپ p45 سراغ دارید بگید! مارک دیگه هم باشه عیب نداره فقط میخوام زیر 150 باشه یا حتی حدود 100!!!!
خیلی از سوال ها در پست های قبلی باقی مونده ، کسی نمیخواد جواب بده!:1. (28):

nima_hl
25-09-09, 15:18
راستی من مبدل dvi to composite و dvi to component و همینطور HDMI to component و HDMI to composite رو دیدم ! آیا تو ایران هم پیدا میشه! مثلا در شهرستانها!! و آیا قیمتش مناسب هست!!

سلام

والا هر چی گرافیک گرفتم این سوکتها روش بوده

یعنی شما میتونستید به اون مانیتور و tv وصل کنید همونطور که میخواستید

معمولا اینا ارزش آنچنانی نداره و فروشکاه‌ها اضافه هم دارن ( چون معمولا کسی ازشون استفاده نمیکنه :1. (26): )

شما جائی که خواستید گرافیک بخرید بگید میخوام به مونیتور قدیمی و tv وصل کنم احتمال ۹۹٪ اگر تبدیل روی کارتتون نیاشه دست میکنه تو کشو بهتون میده

نگرانش نباشید

PUMAOC
25-09-09, 19:25

آره کافیه!

4670 4670 4670 چند بار بگم هم کافیه هم مناسبه:cry::cry: از برند سفایر و DDR4 بگیر همهی خروچی هارو سر خود داره حتی HDMI :1. (38): البته S-Vidio نداره برا وصل به تلوزیون های قدیمی!

اکه خواستی 4850 یا 9800 بگیری پاوری که گفتی کافیه اما کمی گرونه 530AB از همین مارک هم قیمت با اینه و بهتر:1. (27):
بین این دو کارت 4850 بهترترتره. مدل 512 خیلی ارزونه و فک کنم از 1 گیگ 9800 قوی تر باشه!:yes:

نه قیمتشون بالاست اما تو اکثر کارتای 100 به بالا این تبدیل ها حضور داره.بای
9550
DDR3
ECS
GREEN
MAGNAM+

Computex
25-09-09, 21:29
سلام!

دوست عزیز ARA-RF Only the registered members can see the link من دارم تعجب میکنم! شما که یه مانیتور CRT معمولی دارید و حتی نمیتونید از خروجی دیجیتال ( DVI ) استفاده کنید!!! پس چرا اینقدر روی کارت گرافیک حساسیت دارید؟! واقعیتش این سیستم خیلی خوب و سریعی میشه اما از اونجایی که مانیتور شما یک CRT هست ، و باید از خروجی آنالوگ هم استفاده کنید ، اصلا با یک سیستم سینمای خانگی برای تماشای فیلمهایی با کیفیت HD ( حتی HD1080 ) قابل مقایسه نخواهد بود! فراموش نکنید برای لذت بردن از تماشای فیلمهای HD دو رکن اصلی صدا و تصویر وجود دارد که اگر نتوانید این دو فاکتور مهم رو فراهم کنید ، از تماشای فیلمهایی که با فرمت پیشرفته HD ارائه می شوند اون لذتی که باید از کیفیت صدا و تصویر واقعی این فرمت رو ببرید ، نخواهید برد !!

ببینید چیزی که برای یک سیستم سینمای خانگی مهم هست ، پردازنده قوی یا رم سریع و... نخواهد بود. بلکه مهمتر از اونها یه مانیتور Full HD بزرگ با ورودی HDMI به علاوه یک اسپیکر قوی و با کیفیت و با توانایی تفکیک صدای بالا و چند کاناله ( 5.1 یا 4.1 ) هست. البته برای انتخاب قطعات شما نیاز خودتون رو بهتر درک میکنید و بسته به نیازتون میتونید انتخاب کنید اما از اونجایی که شما گفتید مقدار کمی هم بازی میکنید ، ما به شما کارت 4670 پیشنهاد دادیم. وگرنه حتی برای تماشای فیلم های HD چنین کارتی خیلی زیاد و همانطور که قبلا هم گفتم حتی برخی مادربوردها با گرافیک آنبورد هم با داشتن خروجی دیجیتال ( DVI ) و همچنین خروجی HDMI به راحتی میتونند برای فیلمهای HD جواب بدن!

بنابراین شمایی که پردازنده 9550 و همچنین رمهای DDR3 انتخاب کردید ، احتمالا به غیر از تماشای فیلم کارهای جانبی دیگری هم مثل تبدیل فرمت و کلا کارهای سنگین دیگری هم انجام می دهید که اگر انتظار داشته باشید سیستم خیلی سریع این کارها رو انجام بده ، در این صورت خرید این دو قطعه منطقی تر میشه.

در رابطه با مادربورد Gigabyte EP45T UD3LR تا اونجایی که اطلاع دارم بارمهای DDR3 کار میکنه. شما کجا خلاف این موضوع رو خوندید؟!
در این جور مواقع هم که شک دارید می تونید با مراجعه به وب سایت شرکت سازنده ، تمامی مشخصات و قابلیتهای محصول مورد نظرتون رو ببینید. این هم صفحه اصلی (Only the registered members can see the link)مدل بورد مورد نظر شماست. با مراجعه به اینجا هم (Only the registered members can see the link) اطلاعات مورد نیاز خود را بگیرید

و اما میریم سراغ کارت گرافیک. ببینید بین دو کارت 4850 و 4670 در تماشای فیلمهای HD تفاوتی نیست. اما در بازی بله. اگر شما بازی اونقدر براتون اهمیت داره که بخواهید برای اون حدود 70 تومن بیشتر خرج کنید که همین رو بردارید. اما در غیر این صورت همون 4670 انتخاب مناسبتری هست. برای مشاهده اینکه هر کارت گرافیک در بازی چگونه عمل میکنه، میتونید با مراجعه به بنچمارکهای مختلف این تفاوت رو ببینید. اگه خواستید بگید تا همینجا چنداشون رو براتون بذارم.

در ضمن در پستهای قبلیتون خیلی اصرار داشتید که کارت گرافیک حتما 1 گیگ باشه و میگفتید یه بازی رو دیدید که کارت 1 گیگ نیاز داشته!! من فکر نمیکنم اینطور باشه. اگر میشه اسم اون بازی رو بگید که ما هم بدونیم!
در رابطه با کانکتورها هم سایر دوستانی که اطلاع بیشتری دارن ، لطفا راهنمایی کنند!
سئالی داشتید در خدمتیم!

ARA-RF
26-09-09, 00:26
سلام!

دوست عزیز ARA-RF Only the registered members can see the link من دارم تعجب میکنم! شما که یه مانیتور CRT معمولی دارید و حتی نمیتونید از خروجی دیجیتال ( DVI ) استفاده کنید!!! پس چرا اینقدر روی کارت گرافیک حساسیت دارید؟! واقعیتش این سیستم خیلی خوب و سریعی میشه اما از اونجایی که مانیتور شما یک CRT هست ، و باید از خروجی آنالوگ هم استفاده کنید ، اصلا با یک سیستم سینمای خانگی برای تماشای فیلمهایی با کیفیت HD ( حتی HD1080 ) قابل مقایسه نخواهد بود! فراموش نکنید برای لذت بردن از تماشای فیلمهای HD دو رکن اصلی صدا و تصویر وجود دارد که اگر نتوانید این دو فاکتور مهم رو فراهم کنید ، از تماشای فیلمهایی که با فرمت پیشرفته HD ارائه می شوند اون لذتی که باید از کیفیت صدا و تصویر واقعی این فرمت رو ببرید ، نخواهید برد !!

ببینید چیزی که برای یک سیستم سینمای خانگی مهم هست ، پردازنده قوی یا رم سریع و... نخواهد بود. بلکه مهمتر از اونها یه مانیتور Full HD بزرگ با ورودی HDMI به علاوه یک اسپیکر قوی و با کیفیت و با توانایی تفکیک صدای بالا و چند کاناله ( 5.1 یا 4.1 ) هست. البته برای انتخاب قطعات شما نیاز خودتون رو بهتر درک میکنید و بسته به نیازتون میتونید انتخاب کنید اما از اونجایی که شما گفتید مقدار کمی هم بازی میکنید ، ما به شما کارت 4670 پیشنهاد دادیم. وگرنه حتی برای تماشای فیلم های HD چنین کارتی خیلی زیاد و همانطور که قبلا هم گفتم حتی برخی مادربوردها با گرافیک آنبورد هم با داشتن خروجی دیجیتال ( DVI ) و همچنین خروجی HDMI به راحتی میتونند برای فیلمهای HD جواب بدن!

بنابراین شمایی که پردازنده 9550 و همچنین رمهای DDR3 انتخاب کردید ، احتمالا به غیر از تماشای فیلم کارهای جانبی دیگری هم مثل تبدیل فرمت و کلا کارهای سنگین دیگری هم انجام می دهید که اگر انتظار داشته باشید سیستم خیلی سریع این کارها رو انجام بده ، در این صورت خرید این دو قطعه منطقی تر میشه.

در رابطه با مادربورد Gigabyte EP45T UD3LR تا اونجایی که اطلاع دارم بارمهای DDR3 کار میکنه. شما کجا خلاف این موضوع رو خوندید؟!
در این جور مواقع هم که شک دارید می تونید با مراجعه به وب سایت شرکت سازنده ، تمامی مشخصات و قابلیتهای محصول مورد نظرتون رو ببینید. این هم صفحه اصلی (Only the registered members can see the link)مدل بورد مورد نظر شماست. با مراجعه به اینجا هم (Only the registered members can see the link) اطلاعات مورد نیاز خود را بگیرید

و اما میریم سراغ کارت گرافیک. ببینید بین دو کارت 4850 و 4670 در تماشای فیلمهای HD تفاوتی نیست. اما در بازی بله. اگر شما بازی اونقدر براتون اهمیت داره که بخواهید برای اون حدود 70 تومن بیشتر خرج کنید که همین رو بردارید. اما در غیر این صورت همون 4670 انتخاب مناسبتری هست. برای مشاهده اینکه هر کارت گرافیک در بازی چگونه عمل میکنه، میتونید با مراجعه به بنچمارکهای مختلف این تفاوت رو ببینید. اگه خواستید بگید تا همینجا چنداشون رو براتون بذارم.

در ضمن در پستهای قبلیتون خیلی اصرار داشتید که کارت گرافیک حتما 1 گیگ باشه و میگفتید یه بازی رو دیدید که کارت 1 گیگ نیاز داشته!! من فکر نمیکنم اینطور باشه. اگر میشه اسم اون بازی رو بگید که ما هم بدونیم!
در رابطه با کانکتورها هم سایر دوستانی که اطلاع بیشتری دارن ، لطفا راهنمایی کنند!
سئالی داشتید در خدمتیم!
سلام
خیلی ممنون از راهنمائی هاتون!
ولی اول اینکه من در تجربه های قبلی همیشه سیستم متناسب با کارم می گرفتم ولی بعد از چند وقت نیازمند سیستم قوی تر میشدم !! برای همین تصمیم گرفتم با گرفتن یک cpu خوب برای چند وقت راحت باشم! البته علت دیگر هم کانورت بعضی از فیلم های شخصیم هست که الان در تبدیلش دچار مشکل شدم!
در مورد فیلم های hd هم من اصلا اون فیلم هایی که شما میگید مد نظرم نیست بلکه یک سری بازی تنیس فول hd دانلود کردم که نمی تونم ببینم!! و با کمک دوستانی مثل شمامتوجه شدم گرافیک معمولی هم جوابمو میده ولی گرفتن یک گرافیک خوب به این دلیله که تا یکی دوسال اینده بتونم بازی ها رو در حد معمولی بازی کنم و دغدغه ارتقاء نداشته باشم!! اون یک گیگ رم و هم چون شما اینجور گفتید با یکم جستجو متوجه شدم منظور اون دوستم که به من این حرف رو زده بوده رم کامپیوتر بوده نه رم گرافیک! ولی واقعا بازی های الان یا مثلا یک سال آینده نیازمند 1 گیگ رم گرفیک نخواهد بود!؟
در مورد مادربرد من در همین فوروم خوندم که ddr3 رو ساپورت نمی کنه ولی کجا یادم نیست!! البته همونطور که گفتید با مراجعه به وبسایت های خارجی مطمئن شدم که ساپورت می کنه!!
حالا با این حساب من در خرید قطعات زیر مطمئن شدم تقریبا!
CPU:Intel Q9400 200.000
MB: GIGABYTE GA-EP45T-UD3LR 120.000
*Ram :2*2 ddr3 1333 60.000
Vga:GIGABYTE HD 4650-1GB 90.000
Case: green magnum+ 30.000
Power: green 485A 50.000
All: 550
* مارک رم هم فکر نمی کنم خیلی مهم باشه ولی اگر میشه یکی دو تا مارک خوب معرفی کنید تو این رنج قیمتی که گفتم! به نظرم سیستم خوبی باید باشه!! اینطور نیست!! راستی کسی نگفت این سیستم روی کیس قبلی من جواب میده یا نه ! قبلا در مورد کیس توضیح داده بودم!
##'گرافیک شاید SAPPHIRE HD 4670 512 MB GDDR4 ّبگیرم اگر مطمئن بشم که 1 گیگ نیاز نیست! فکر کنم این 100 تومن باشه! درسته؟! اگر میشه گرافیک های 1 گیگی4670 حدود 100 تومن با رم ddr3 به بالا معرفی کنید!!! ( چی شد!:1. (27):)

راستی قیمت هایی که زدم درست بود یا نه!!

PUMAOC
26-09-09, 02:13
4650 گرونه همون 4670 بخر از سفایر با 1 گیگ حافظه حدود 100 هستش . فک نکنم 4 گیگ رم ddr3 تا 2 سال دیگه قیمتش بشه 60000 :1. (26): چون الانه 4 گیگ DDR2 این قیمته شایدم بالاتر. پس 2 گیگ کنگ استون 1333 میشه حولو حوشه 60000 . کیس جدیدم بخر بهتره. cpu خوب قیمت گرفتی اهواز گرونتره . خدا نگه دارت برادر:1. (40):

Curtis
26-09-09, 02:40
یکم قیمتو ببری بالا بهتر :

cpu:intel Q6600 عالیه 4 هسته خودم دارم
vga: nvidia 8800gt
ram: 4gb ocz
power &case : green
motherboard : ??????????asus - giga

ARA-RF
26-09-09, 09:38
4650 گرونه همون 4670 بخر از سفایر با 1 گیگ حافظه حدود 100 هستش . فک نکنم 4 گیگ رم ddr3 تا 2 سال دیگه قیمتش بشه 60000 :1. (26): چون الانه 4 گیگ DDR2 این قیمته شایدم بالاتر. پس 2 گیگ کنگ استون 1333 میشه حولو حوشه 60000 . کیس جدیدم بخر بهتره. cpu خوب قیمت گرفتی اهواز گرونتره . خدا نگه دارت برادر:1. (40):
در مورد رم فکر کنم پس 100 تومن باید بزارم کنار!! شما پائین ترین قیمتی که داری چنده؟!!

AMD>INTEL
26-09-09, 11:36
این نظر منه :
Phenom II X4 955
MAIN A7DA 3.0
RAM CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-2x2GB
VGA SAPPHIRE 4670
POWER 500 COOLERMASTER

PUMAOC
26-09-09, 12:36
یکم قیمتو ببری بالا بهتر :

cpu:intel Q6600 عالیه 4 هسته خودم دارم
vga: nvidia 8800gt
ram: 4gb ocz
power &case : green
motherboard : ??????????asus - giga

نه برادر این سیستم بدرد ایشون نمی خوره:1. (10):

PUMAOC
26-09-09, 12:41
در مورد رم فکر کنم پس 100 تومن باید بزارم کنار!! شما پائین ترین قیمتی که داری چنده؟!!
آره همین حدودا باشه یکم بیشتر بهتر:give_rose:

PUMAOC
26-09-09, 12:44
این نظر منه :
Phenom II X4 955
MAIN A7DA 3.0
RAM CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-2x2GB
VGA SAPPHIRE 4670
POWER 500 COOLERMASTER

این سیستم هم خوبه اما متاسفانه محدوده ی قیمت ذکر نشده.:1. (26): شاید این رم ها بدردت بخوره . فک کنم قیمتش هم همون حدودای 100 باشه از AMD>INTEL بپرسید.

آخرین قیمت رم های من 60 تومن 2 تا کیت 1 گیگی از کینگ استونه. بای:11():

AMD>INTEL
26-09-09, 13:02
قیمت وقتی در نوسان هست . اشتباه هست رم در حال افزایش قیمت هست . CPU حدود 230 تومن هست . قیمت برد رو ندارم ولی برد قدرتمندی هست . رمها هم حدود 100 تومن . خوبی این سیستم توانائی استفاده از پردازنده های قویتر برای ارتقا بعدی هست .CORE2DUO پلتفرمی که دیگه آینده ای ندارد .

ARA-RF
26-09-09, 14:25
قیمت وقتی در نوسان هست . اشتباه هست رم در حال افزایش قیمت هست . CPU حدود 230 تومن هست . قیمت برد رو ندارم ولی برد قدرتمندی هست . رمها هم حدود 100 تومن . خوبی این سیستم توانائی استفاده از پردازنده های قویتر برای ارتقا بعدی هست .CORE2DUO پلتفرمی که دیگه آینده ای ندارد .
سلام
خیلی ممنون از سیستمی که در پست قبلتون معرفی کردید و راهنمایتون در این پست! ولی من کلا AMD به دلم نمی چسبه!! یعنی اگر در آینده هم بخوام سیستممو ارتقاء بدم مین و سی پی یو می فروشم باز سی پی یو INTEL و مینی که اونرو ساپورت کنه می گیرم!!

از تمام دوستانی که در این تاپیک من رو راهنمایی کردند تشکر می کنم!!
این شده سیستم من !
CPU:Intel Q9400 200.000
MB: GIGABYTE GA-EP45T-UD3LR 120.000
Ram :2*2 ddr3 1333 110.000
VGA: Sapphire HD 4670 1 GB 100.000
Case: green magnum+ 30.000
Power: green 485A 50.000
All: 610
فقط دوستان جواب این سوال من رو بدند دیگه مزاحم نمیشم!:cool:( انشاء ا...!!!):wink:
قیمتهایی که نوشتم درست هست یا نه؟!

AMD>INTEL
26-09-09, 15:41
پاور رو 500 وات بگیرید کولر مستر یا گرین .

Computex
26-09-09, 20:44
Vga:GIGABYTE HD 4650-1GB 90.000

یه وقت نکنه با این قیمت 4650 بگیرید! همونطور که دوست خوبمون Saeed0c هم فرمودند با فقط چند هزار تومان بیشتر 4670 بگیرید. قیمت دقیق این کارت رو هم نمیدونم ولی اگر توی همین رده قیمتی بود که نوشتید ، با وجود کارت 4670 خریدش به صلاح نیست.

البته همینجا یه نکته دیگه رو هم بگم برای گرافیک و اون هم اینکه تا چند وقته دیگه اولین نسل کارتهای مبتنی بر DirectX 11 وارد بازار خواهند شد که احتمالا علاوه بر اینکه قیمت کارتهای DX10 افت محسوسی میکنه ، این کارتهای جدید هم دارای قدرت بالایی هستند ( برای اطلاعات بیشتر اینجا را حتما بخوانید (Only the registered members can see the link)) و همچنین همانطوری هم که دوست خوبمون جناب AMD>INTEL فرمودند ، سیستمهای Core 2 در آخر عمرشون هستند و ما الان داریم وارد نسل جدیدتری میشیم. اینها رو گفتم که اطلاع داشته باشید تا هر طور که صلاح می دونید قطعات رو انتخاب کنید.

راستی شما اسمی از هارد دیسک هم نبردید! فقط اینو بگم که اگر هارد سیستم قبلی رو دارید و قصد خرید هارد جدید رو ندارید ، در صورتی که هاردتون قدیمی باشه و یا از رابط IDE استفاده کنه ، برای این سیستم به صورت یک گلوگاه عمل خواهد کرد.

برای رم هم برند Corsair خوبه. قیمتشم نمیدونم چقدره . . دوست خوبمون AMD>INTEL اگه قیمت بدن ممنون میشیم. (اینجا هم یه نگاهی بندازید (Only the registered members can see the link) ! )

برای مادربورد هم که فرمودید درقبلا در این فروم دیدید که نوشته با DDR3 کار نمیکنه ، احتمالا مدل EP45 UD3LR بوده نه EP45T UD3LR . دقت داشته باشید این حرف T بعد از EP45 به معنی کار بارمهای DDR3 هست که موقع خرید باید دقت کنید.

سوالی بود در خدمتیم ! :11():

nima_hl
27-09-09, 01:04

سلام

نمیدونم چرا خرید کامپیوتر مثل باتلاق میمونه ، قدم اول رو که میگذاریم هی فرو میریم آخر کار هم کلی پول دادیم که چند ماه بعد باید دوباره این سیکل رو تکرار کنیم

ببینید دوست من اینکه بخواهیم آینده نگری کنیم اصلا امکان نداره چون هر روز داره یه تکنولوژی جدید و یک سری قطعات جدید میاد تو بازار

شما الان اومدین رو رم ddr3 ، والا بنده مثل دوستان حرفه‌ای نیستم ولی واقعا هیچ تفاوت چشمگیری بین DDR2 و DDR3 ندیدم به جز کلی هزینه اضافه بابت مین و خود رمها

به نظر بنده شما بجای هزینه‌های اینچنینی همیشه یه سیستم معمولی داشته باشید ولی با اختلاف ۶ ماه تا یک سال سیستم رو آپدیت کنید

به این ترتیب هم هزینه اولیه کمتری انجام دادید و هم اینکه دراپ خیلی پائین تری به قطعاتتون میخوره ( البته اگر از لذت خرید کردن بگذریم چون من عاشق خرید کردن هستم :lol: )

شما الان با هزینتون رفته رو ۶۰۰-۷۰۰ تومن خوب مسلما سیستم بدی هم نیست ولی فکر نمیکنم با یه سیستم گرافیم آنبردو CPU دو هسته که زیر ۳۰۰ تومن در میاد براتون برای کار شما آنجنان تفاوتی بکنه

نمیگم هیچ تفاوتی نداره ، مسلما تفاوت داره ولی این تفاوت خیلی آزاردهنده نخواهد بود

نمیخوام حالا که تصمیم گرفتی دل چرکینت کنم پول شماست و هر جور بخواهید میتونید هزینه کنید ولی خرید DDR3 به نظرم هزینه‌ای هستش که در زمان حال بیهودس

موفق باشی

PUMAOC
27-09-09, 01:09
نیما جان فکر کنم این رما بعدا به دردشون بخوره. برا مثلا پلتفرم i5 یا i7 درسته نه!

wow
27-09-09, 03:16
سلام.
بردهای x58 می تونن از پردازنده های بعدی اینتل که core i9 خواهد بود پشتیبانی کنند?

nima_hl
27-09-09, 09:20
نیما جان فکر کنم این رما بعدا به دردشون بخوره. برا مثلا پلتفرم i5 یا i7 درسته نه!

بعدا که i9 اومد و تونست از تمام باند این سری رم استفاده بهینه رو بکنه به احتمال قوی قیمتش از نصف هم کمتر شده :lol:

حرف من اینه که چرا الان بایستی این هزینه رو انجام بدیم در حالی که نمیتونیم ازش استفاده کنیم

ARA-RF
27-09-09, 21:54
سلام دوستان عزیز!
از راهنمایی های بسیار خوب nima_hl و Computex کمال تشکر رو دارم و این باعث میشه که با اطمینان دو چندان برم و خرید کنم!!
در مورد انتخاب LG775 در مقابل AM3 من گفتم در هر صورت اینتل رو می پسندم و اگر زمانی خواستم ارتقاء بدم ترجیح میدم باز اینتل باشه با سوکت جدید!! این از این!!:great:

در مورد DirectX 11 اینا من فکر نمی کنم من خیلی گرافیک بالای انتخاب کرده باشم که بعدا بخوام پشیمون بشم! در مورد 4650 من تا زمانی که یکی از دوستان دیگه اشاره بهش کرد فکر میکردم 4670 هست!! نه مطمئن باشید این کار رو نخواهم کرد!!

در مورد هارد من یک 320 ساتا سامسونگ و یک 750 سامسونگ دارم و به علت پر شدن جفتشون میخوام یک 1 ترا سیگیت بگیرم! ولی چون در انتخابم تقریبا مطمئن بودم دیگه مشورت نخواستم! البته فکر می کنم سامسونگ هم بد نباشه!!

در مورد مادربرد هم خیلی ممنون چون واقعا فرقشون رو نمی دونستم!! احتمالا پس قیمت با T بالاتر باید باشه!!:1. (28):

در مورد ddr3 هنوز خودم هم نمیدونم چرا انتخاب کردم ولی گفتم شاید تاثیر خوبی روی سیستم بزاره که البته میزاره ولی شاید به قول شما خیلی ملموس نباشه!!

ولی بدون تعارف از راهنمایی هاتون خیلی خیلی استفاده کردم و میشه گفت بعد از دو سال دوری از قطعات ( به علت سربازی!!) خیلی خوب با انها آشنا شدم!!
میگم یک سوال فرعی که ربطی به اینجا نداره ولی اگر میشه راهنمایی کنید!
سیستم الان من اینه!( نخندیداا!!)
cpu: intel 2.4 full
Vga: mx 4000
MB: Iwill p4se
RAM: 1*512 +2*256 - ddr1
این سیستم رو به من گفتن 35 میارزه!! ابته من از فروشش منصرف شدم و میخوام هدیه بدم به یه نفر کوچولو!! :party: ولی واقعا ارزشش اینقدره!؟!

ARA-RF
27-09-09, 21:58
بعدا که i9 اومد و تونست از تمام باند این سری رم استفاده بهینه رو بکنه به احتمال قوی قیمتش از نصف هم کمتر شده :lol:

حرف من اینه که چرا الان بایستی این هزینه رو انجام بدیم در حالی که نمیتونیم ازش استفاده کنیم

واقعا اگر اینجوری باشه پس میرم سراغ ddr2 و مین ارزونتر!!:1. (26):
وای خدا حالا دوباره باید بگردم مین پیدا کنم!! :cry:تشکر از همتون که با این کمکاتون هم کمک می کنید:1. (10): هم سردرد برای من میارید!! :1. (28):دیگه چشام داره در میاد از بس تو سایتها گشتم!!

مین این خوبه؟!
DFI BI P45-T2RS

قیمت تو سایت های خارجی دیدم 85$ بود فکر کنم ایران حدود 100 باشه درسته! اصلا هست؟!؟

ARA-RF
27-09-09, 22:03
پاور رو 500 وات بگیرید کولر مستر یا گرین .
واقعا لازمه این کار؟!!

soroush_es
27-09-09, 23:43
آقا من حوصلم نرسید این همه پست رو بخونم
ولی یک چیزی ببند بره راحت باش زیاد حساس بشی دردسر میشه
ddr2 1066 با یک مین p45 خوب از گیگا ببند
من چند تایی p45 ddr3 بستم پول هدر کردنه
مگر چند سال میخواهی سیستم نگهداری با این وضعیت تکنولوژی نهایت 4 سال یا 5 سال
انشالله موفق باشی

ARA-RF
28-09-09, 23:46
سلام
از دوستان تهرانی یک کمک دارم!من امروز رفتم قیمت قطعاتی که میخواستم گرفتم!! فقط میخوام بدونم اگر بیام تهران چقدر میتونم ارزونتر بخرم!!
cpu: q9400 203.000
**q9550 237.000
MB : Giga ep43-ud3r 123.000
**Isus p5q 129.000
Vga: sapphire 4670 104.000
**club 4670 110.000
H.D.D : seagate 1TB barracuda 85.700
Ram: 2*2 1066 ddr2 100.000
Power: Green 485A 46.300
کسی قیمت نگرفتم حالا میگیرم 30.000

All: 692.000
** در نظر ندارم اونهایی که ستاره نداره بگیرم ولی شاید 9550 رو بگیرم با این قیمت!! ولی تو قیمت کلی بدون ستاره ها رو حساب کردم!!

mohsen_star
29-09-09, 10:54
سلام
از دوستان تهرانی یک کمک دارم!من امروز رفتم قیمت قطعاتی که میخواستم گرفتم!! فقط میخوام بدونم اگر بیام تهران چقدر میتونم ارزونتر بخرم!!
cpu: q9400 203.000
**q9550 237.000
MB : Giga ep43-ud3r 123.000
**Isus p5q 129.000
Vga: sapphire 4670 104.000
**club 4670 110.000
H.D.D : seagate 1TB barracuda 85.700
Ram: 2*2 1066 ddr2 100.000
Power: Green 485A 46.300
کسی قیمت نگرفتم حالا میگیرم 30.000

All: 692.000
** در نظر ندارم اونهایی که ستاره نداره بگیرم ولی شاید 9550 رو بگیرم با این قیمت!! ولی تو قیمت کلی بدون ستاره ها رو حساب کردم!!

دوست عزیز من هم مثل شما تو قطعات موندم اما این قیمتهای شما خیلی مناسبه

**q9550 237.000
من قیمت این سی پییو رو گرفتم
Q9550 CORE 2 QUAD 12M BOX INTEL CPU (Only the registered members can see the link) 2,710,000 BOX # Core 2 Quad # 12MB Cache # 1333MHz FSB # 2.83GHz # 45nm # 95W # شيراز FCC گارانتي

گرافیک ها تونddr3یاddr2 هستن؟یک گیگ یا 512؟
هارد هم میگن هیتاچی و سامسونگ خوبه

میشه بگید کجا قیمت گرفتید شماره هم اگه میشه بفرست

ARA-RF
29-09-09, 11:45
دوست عزیز من هم مثل شما تو قطعات موندم اما این قیمتهای شما خیلی مناسبه

**q9550 237.000
من قیمت این سی پییو رو گرفتم
Q9550 CORE 2 QUAD 12M BOX INTEL CPU (Only the registered members can see the link) 2,710,000 BOX # Core 2 Quad # 12MB Cache # 1333MHz FSB # 2.83GHz # 45nm # 95W # شيراز FCC گارانتي

گرافیک ها تونddr3یاddr2 هستن؟یک گیگ یا 512؟
هارد هم میگن هیتاچی و سامسونگ خوبه

میشه بگید کجا قیمت گرفتید شماره هم اگه میشه بفرست
سلام
قیمت ها برای قم هست!!
گرافیک ddr3 و 1gb هست!

ARA-RF
02-10-09, 17:21
سلام
یکی از آخرین سوالهای من قبل از خرید سیستمم!!
آقای این سیستمی که من گفتم میخوام بخرم میشه روی این کیس نصب کرد یا نه؟!( کیسی که الان دارم همینه!)
چون حداقل 30 تومن میتونم روی cpu یا گرافیکم بزارم؟!
اینجا (Only the registered members can see the link)