PDA

مشاهده نسخه کامل : یه کولینگ و پاور مناسب برای اورکلاک این سیستم؟؟؟

Over_Cracker
23-09-09, 03:45
سلام.

این سیستم رو میخوام اور کنم:

مادربرد:Only the registered members can see the link

پردازنده:Only the registered members can see the link

گرافیک هم ddr xfx 5200 -256 mb

رم هم دو تا kingeston 256 mb

قصدم فقط برای اور cpu و ram هستم ...

در حال حاضر یه پاور elegance دارم و با فن استوک cpu رو تا 4 اور میکنم ولی دما در حالت idle رو 75 و فول

تا 88 میاد...

پاور مدل p4-1000w هست که real combined wattage 470w هست ...

این مدل دیگه تولید نمیشه و پاور بدی هم فکر نکنم باشه ولی اگه لازم میدونید یه مدل مناسب از gp رو بگید...

مناسبترین کولینگ و پاور برای این سیستم چیرو پیشنهاد میکنید؟؟

AMD>INTEL
23-09-09, 13:26
power 500w coolermaster
کولینگ هم کولر مستر z600 مناسب هست .

masterpc
23-09-09, 13:31
كولر رو بهترين انتخاب كن . بدرد سيستم آينده هم كه ارتقاء بدي مي خوره
ولي اين
Celeron D 365

همچين مالي براي اوركلاك نيست. ولي كاچي بهتر از هيچي.:1. (26)::1. (38):
پاور ريل كه داري ديگه نيازي به پاور جديد نداري
موفق باشيد

PUMAOC
23-09-09, 15:09
سلام:give_rose:

پاور480A از گرین انتخاب خوب و آینده نگرانه ای هستش؟!

کولر هم نمی دونم:whistle: از دست آقا معین:1. (26):

Moein
03-10-09, 22:03
سلام.

این سیستم رو میخوام اور کنم:

مادربرد:Only the registered members can see the link

پردازنده:Only the registered members can see the link

گرافیک هم ddr xfx 5200 -256 mb

رم هم دو تا kingeston 256 mb

قصدم فقط برای اور cpu و ram هستم ...

در حال حاضر یه پاور elegance دارم و با فن استوک cpu رو تا 4 اور میکنم ولی دما در حالت idle رو 75 و فول

تا 88 میاد...

پاور مدل p4-1000w هست که real combined wattage 470w هست ...

این مدل دیگه تولید نمیشه و پاور بدی هم فکر نکنم باشه ولی اگه لازم میدونید یه مدل مناسب از gp رو بگید...

مناسبترین کولینگ و پاور برای این سیستم چیرو پیشنهاد میکنید؟؟

با سلام

ورودتون رو به بزرگ ترین و تخصصی ترین انجمن سخت افزار ایران تبریک می گم

شما برای سیستم باید چند گزینه رو معلوم کنید اورکلاک شما تا چه میزانی هست ؟

پاوری که می تونه برای شما خوب باشه 535 گرین هست و در صورتی که قصدEXTREMe اور کلاک رو دارید و می خواهید سیستم رو در اینده تغییر دهید به سراغ 685 بروید و در صورتی که قصد بر داشتن سیستم حرفه ای رو دارید 885 بردارید این از برند های گرین

برند های دیگر پاور به نسبت قیمتی که دارند دارای قیمت زیادی هستند ولی در صورتی که برای شما مشکل نداره ذکر کنید تا برند پاور های دیگه هم به شما پیشنهاد بشه!

سی پی یو کولر که شما برای اورکلاک معمولی و یا در حد استوک استفاده کنید HYPER 212 سی پی یو کولر خوبی هست

در صورتی که قصد اورکلاک بیشتری دارید به ترتیب به سراغ 120LFBبرید

حال اگر میزان اورکلاک خود رو معلوم کنید خیلی بیشتر میشه شما رو راهنمایی کرد!

كولر رو بهترين انتخاب كن . بدرد سيستم آينده هم كه ارتقاء بدي مي خوره
ولي اين
Celeron D 365

همچين مالي براي اوركلاك نيست. ولي كاچي بهتر از هيچي.:1. (26)::1. (38):
پاور ريل كه داري ديگه نيازي به پاور جديد نداري
موفق باشيد

شرمند لطف کن بگو کی گفته سی پی یو خوبی نیست برای اورکلاک؟ میشه چند تا مدرک ارائه بدید؟

من اینجا برای شما 2 تا لینک ارائه می دم فکر کنم حرف شما رو کاملا نقض کنه

لینک 1 (Only the registered members can see the link)

لینک 2 (Only the registered members can see the link)

سلام:give_rose:

کولر هم یکی از بچه ها داره v8 شش رو می فروشه!:give_rose:

اونو بخری سود کردی:wink:

سعید جان اگه می خوای بفروشی بهتره یک تاپیک باز کنی نه این که توی تمامی تاپیک های مورد نظر بگی که یک کولر V8 هست

موفق و پیروز باشید
معین

PUMAOC
04-10-09, 00:03
با سلام

پاوری که می تونه برای شما خوب باشه 535 گرین هست و در صورتی که قصدEXTREMe اور کلاک رو دارید و می خواهید سیستم رو در اینده تغییر دهید به سراغ 685 بروید و در صورتی که قصد بر داشتن سیستم حرفه ای رو دارید 885 بردارید این از برند های گرین

برند های دیگر پاور به نسبت قیمتی که دارند دارای قیمت زیادی هستند ولی در صورتی که برای شما مشکل نداره ذکر کنید تا برند پاور های دیگه هم به شما پیشنهاد بشه!

سی پی یو کولر که شما برای اورکلاک معمولی و یا در حد استوک استفاده کنید HYPER 212 سی پی یو کولر خوبی هست

شرمند لطف کن بگو کی گفته سی پی یو خوبی نیست برای اورکلاک؟ میشه چند تا مدرک ارائه بدید؟

سعید جان اگه می خوای بفروشی بهتره یک تاپیک باز کنی نه این که توی تمامی تاپیک های مورد نظر بگی که یک کولر V8 هست

موفق و پیروز باشید
معین
سلام آقا معین:give_rose:

شرمنده داداش شرمنده:1. (21): قضیه ما ل خیلی وقت پیشه:whistle: گفتم بچه ها نه خوودم:11():
بازم شرمنده . بای

Over_Cracker
04-10-09, 09:53
با سلام

موفق و پیروز باشید
معین

سلام BaRaN عزیز ...خیلی ممنونم از لطفتون...

نهایتا تا 5/5 الی 6 میخوام اور کنم برای حالت stable و کار مداوم ,ولی برای fun and profit تا extreme میخوام اورکلاک کنم...

از لحاظ پاور خب هر برند و مدلی که تو اور کارش بهتر باشه و قیمتش هم به صرفه باشه بهتره...بعدا هم ممکنه

برای سیستم جدید(چهار هسته ای) ازش استفاده کنم....

حال با این اوصاف یه سی پی یو کولر تاپ هم میخوام...البته دارم یه واتر کولینگ طبق مقاله یکی از بچه ها میسازم ولی خب 1 ماهی طول میکشه تا درست از اب در بیاد...

در ضمن ایا رم های ddr بهتری هست که با تایمینگ پایین تر فرکانس بالاتری رو ساپورت کنه؟

با این رم هایی که گفتم با مشکل مواجه نمیشم؟

:merci: thanks a lot

Moein
04-10-09, 10:07
سلام BaRaN عزیز ...خیلی ممنونم از لطفتون...

نهایتا تا 5/5 الی 6 میخوام اور کنم برای حالت stable و کار مداوم ,ولی برای fun and profit تا extreme میخوام اورکلاک کنم...

از لحاظ پاور خب هر برند و مدلی که تو اور کارش بهتر باشه و قیمتش هم به صرفه باشه بهتره...بعدا هم ممکنه

برای سیستم جدید(چهار هسته ای) ازش استفاده کنم....

حال با این اوصاف یه سی پی یو کولر تاپ هم میخوام...البته دارم یه واتر کولینگ طبق مقاله یکی از بچه ها میسازم ولی خب 1 ماهی طول میکشه تا درست از اب در بیاد...

در ضمن ایا رم های ddr بهتری هست که با تایمینگ پایین تر فرکانس بالاتری رو ساپورت کنه؟

با این رم هایی که گفتم با مشکل مواجه نمیشم؟

:merci: thanks a lot

نگاه کنید شما در 2 جا ممکن هست به مشکل بر بخورید اولی رم هست و دومی مادربورد هست برای این سیستم ها اصولا 2 مادربورد خوب هستند

1.ASUS Commando
2.ASUS P5B

و رم هم شما فکر نکنم چیزه خوبی گیر بیارید واسه اورکلاک ترجیحا اگه مادربورد رو عوض کنید می تونید از حافظه های DDR2 استفاده کنید که الان حداقل یک رم خوب خریداری کنید!

اما اگر سراغ رم هایی هستید که DDR1 باشه و اورکلاک هم بشه سری OCZ EXTREME رو بتون پیشنهاد می دم شاید گیر اوردنش غیر ممکن باشه اما اگه پیدا کردید حتما بخرید با باس DDR1 400 CL2.5

اما پیشنهاد من همون هست که مادربورد رو عوض کنید و برای اینکه سری سی پی یو رو که دارید پشتیبانی کنه همون دو مدل خوب هستند و تقریبا معرکه!

والا این سی پی یو ها سی پی یو داغی هستند و ماکس AIR که رفتن باش 54XX بوده و فکر می کنم اون هم در شرایط ارمانی باشه

شما باز هم باید یک هزینه ای معلوم کنید تا بهترین رو توی قیمت به شما پیشنهاد داد

Over_Cracker
04-10-09, 20:27
مادربرد رو هم در نظر بگیریم در حال حاضر حد اکثر 230 تومن میتونم مایه بزارم...

Moein
04-10-09, 21:50
مادربرد رو هم در نظر بگیریم در حال حاضر حد اکثر 230 تومن میتونم مایه بزارم...

اگه می خواهید هزینه کنید یک پاور 885 گرین بگیرید

ومنتظر اومدن core contact شوید که باقیمتی که داره میشه بهترین کارایی رو گرفت

ولی در صورتی که بخواهید مادربورد رو عوض کنید باید دنبال دسته 2 این مادربورد باشید و بگردید و پیدا کنید؟
برای commando حدود 140 هزینه باید در نظر بگیرید!

باز هم راهنمایی هایی بود بگید در خدمتم

P.N
05-10-09, 00:29
ببين دوست عزيز اولين توصيه من به شما اينه كه سيستم رو اور نكنيد
چون دماي CPU به ازاي هر 1 درجه كه بالاي 70 باشه 1 سال از عمر مفيد CPU شما كم ميشه
براي كولينگ مناسب بايد ببينيم شما تا چه حدي ميخواين سيستمو اور كنيد؟؟؟؟
كولينگ هاي مختلفي هستن مثل COOLER MASTER V8 كه دماي CPU رو در حالت عادي روي 40 درجه مياره
يا مثلا COOLER MASTER V10 كه دما رو در حالت عدي روي 30 درجه مياره و باز هم اين كولينگ كه ليكوئيد هستش
Only the registered members can see the link
كه دما رو در حالت عادي روي 15 درجه مياره و براي اور عاليه البته بودجه شما هم مد نظر بايد باشهاگه بگيم چقدر ميخواين واسه پاور و كولينگ هزينه كنيد راحت تر ميشه راهنمايي كرد.
اگر واقعا ميخواين سيستم رو تا حد مرگ اور كنيد من اين پاور رو پيشنهاد ميكنم: OCZ MODE XTREAM 600WATTE
OR OCZ GAMING XTREAM 700WATTE البته دومي حرفه اي تر هست اگه اين مدل هم پيدا كنيد ديگه حرف نداره
OCZ GAMING XTREAM 850 WATTE
پيروز وسربلند باشيد.:great::11():

Curtis
05-10-09, 00:51
ببين دوست عزيز اولين توصيه من به شما اينه كه سيستم رو اور نكنيد
چون دماي CPU به ازاي هر 1 درجه كه بالاي 70 باشه 1 سال از عمر مفيد CPU شما كم ميشه
براي كولينگ مناسب بايد ببينيم شما تا چه حدي ميخواين سيستمو اور كنيد؟؟؟؟
كولينگ هاي مختلفي هستن مثل COOLER MASTER V8 كه دماي CPU رو در حالت عادي روي 40 درجه مياره
يا مثلا COOLER MASTER V10 كه دما رو در حالت عدي روي 30 درجه مياره و باز هم اين كولينگ كه ليكوئيد هستش
Only the registered members can see the link
كه دما رو در حالت عادي روي 15 درجه مياره و براي اور عاليه البته بودجه شما هم مد نظر بايد باشهاگه بگيم چقدر ميخواين واسه پاور و كولينگ هزينه كنيد راحت تر ميشه راهنمايي كرد.
اگر واقعا ميخواين سيستم رو تا حد مرگ اور كنيد من اين پاور رو پيشنهاد ميكنم: OCZ MODE XTREAM 600WATTE
OR OCZ GAMING XTREAM 700WATTE البته دومي حرفه اي تر هست اگه اين مدل هم پيدا كنيد ديگه حرف نداره
OCZ GAMING XTREAM 850 WATTE
پيروز وسربلند باشيد.:great::11():

این دمایی که شما برای v8 , v10 گفتی فکر میکنم کمی بالا هست این دما نزدیک به دمای سیستم در حالت فشار هست ولی راجع به واتر کولینگ باید بگم مارک خوبی است ولی با قیمت بالا و در بازار به سختی گیر میاد در ضمن فضای زیادی رو اشغال میکنه . من هفتهی پیش کل بازار رو زیرورو کردم فقط 2 تا مغازه واتر کولینگ داشت.یکی میگفت 150 تومن یکی دیگه هم میگفت 230 البته این دومی برای تمامی چیپها بلاک داشت.

در ضمن من q6600 دارم با فن استوک در حالت عادی دما روی 35 هست.:1. (27):

P.N
05-10-09, 08:31
والا توي شيراز كه به وفور و فراواني يافت ميشه و قيمتش هم حدود 130 تومان هست

hamedjahanbakhsh
05-10-09, 12:58
والا توي شيراز كه به وفور و فراواني يافت ميشه و قيمتش هم حدود 130 تومان هست

میشه آدرسشو لطف گنید.من شیراز هستم.

P.N
18-12-09, 17:07
می بخشید اگه الآن اومدم پسوردم رو گم کرده بودم
شهر کامپیوتر فافا:great: